world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 19 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Utcák

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyKedd Júl. 30, 2013 1:39 pm


Melissa &Hazel



Egy széles vigyorral az arcomon fordulok be egy keskeny mellékutcába. Táskámból előkotorom az öngyújtómat és a cigimet. Kihúzok belőle egy szálat, majd meggyújtom. Ezt a napot érdemes megünnepelni, hisz most kaptam meg életem legnagyobb lehetőségét, egy cikk írásra. A címlapon lesz feltüntetve a nevem. Ezt senki, az égvilágon senki sem ronthatja el. Még Henry sem a kis barnájával.
Mélyen beszívom a füstöt, veszek rá levegőt, s lenn tartom. Már kitapasztaltam, hogy minél tovább benntartom a füstöt, annál jobban kezdek el szédelegni. És igen.. imádom ezt az érzést, amikor forog körülötted a világ, agyad is kezd tompulni, nincs ehhez foghatóbb. Lehunyom a szememet és teljesen elmerengek a saját kis lelki világomban. Ma este valamit kéne rendelnem.. ünneplésképp. Remélem Henry titkárnője már elhagyta a lakást, nem bírnám ki vele még egy napig. A tudat, hogy ők ketten... hogy is mondjam szépen? Felforgatják a házat, míg én nem vagyok ott az egyszerűen gyomorforgató.
Féltékeny lennék? Talán. Egyszer, ismétlem egyszer engedtem csak Henry csábításának és az is egy nagy hiba volt. Miért? Mert azóta folyamatosan az elcsattant csókunk jár az eszemben, az érzés.. mikor ajkai az enyémet súrolták.
Kiráz a hideg a gondolattól, és szégyellem magam, amiért ilyeneken agyalok, fantáziálok, álmodok, és még sorolhatnám..
Hamar elég a cigarettám, és a csikket leejtem, és cipőmmel elnyomom. Kétségbeesetten a hajamba túrok, és próbálok valami megoldást találni az összes problémámra. Nincs otthonom.. Henry lakásában élek, melyet fenntartok, míg New York-ban tevékenykedik. Nincs pénzem egy kisebb apartmanra, így el kell őt viselnem? De meddig? Mikor megy már vissza? Sokkal könnyebb lesz elfelejteni őt mikor már több ezer mérföld választ el minket. Most szinte egyetlenegy férfira sem tudok ránézni, mert mindenkit őhozzá mérek.
Kipréselem magamból a levegőt. Nem. Henry nem fogja tönkretenni a napomat. Végre mindent magam mögött hagyok, és hírnévre fogok szert tenni. Többé már nem az a lány leszek, ki megölte a nevelőapját, nem.. ki fogok törni ebből a burokból. Egy újabb cigire gyújtok rá, és ismét bekanyarodok az
egyik utcába. "Mindjárt otthon.." ~ gondolom izgatottan, és az arcomra egyik másodpercről a másikra a döbbenet, és a meglepettség ül ki.
Nagyot nyelek, és ijedtemben eldobom a csikket. Mi. A. Fene?
- Melissa. - próbálom minél kevesebb gyűlöletet belecsempészni a nevébe, de valljuk be.. sikertelen húzás. - Te mégis mit keresel itt? - vonom kérdőre. Eltűnt. Egyszerűen felszívódott férje halála után. Én titkon azt reméltem, hogy valami intézetbe került, mert nem bírta feldolgozni az eseményeket, s örökre ott tartják, mivel rájöttek, hogy valami nem stimmel nála. Erre...
Egy cseppet sem változott annak ellenére, hogy már a negyvenen is túl van. Az arca fiatalos, és ragyogó. De van.. van valami más is, amit érzek rajta.
Szemeim kikerekednek a döbbenettől, és nem bírok magamhoz térni. Basszus! Mikor történt ez? Hisz.. érzem rajta, hogy.. vámpír.



Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzer. Ápr. 24, 2013 8:17 pm


Fordított pszichológia... Persze tisztában voltam vele, hogy nem fog működni, de azért megpróbáltam. Ilyen próbálgatós alak vagyok én. Előbb vagy utóbb úgyis találok majd valami olyan taktikát, amit Monán is sikerrel lehet alkalmazni. Nem annyira kiismerhetetlen lány ez. Majdcsak kiötlöm a tökéletes megoldást. Nem az a fajta vámpír vagyok, aki könnyen felad... nos, bármit is. Időm az bőven lesz rá, hogy... megneveljem a kisasszonyt.
- Hát – vállat vonok - igen, úgy fest, hogy nem jött be. Micsoda tragédia.
Nem vagyok benne biztos, hogy máris sikerült meggyőznöm, de ennek ellenére beleegyezik, hogy marad. Vagy legalábbis nem hajtogatja tovább, hogy ő akkor már itt sincs. Mondjuk belőle simán kinézem, hogy szó nélkül fogja magát és lelép, míg én félrenézek egy óvatlan pillanatban. Na de rajta tartom én majd a szemem.
Afelől biztos lehet.
- Nos, igazán hálás vagyok érte, hogy megmented az életemet – jegyzem meg. - Ötszáz év után borzalmasan kínos lenne, ha épp az unalomba sikerülne belehalnom.
Ez tény. Ahogy az is, hogy Mona mellett erre tényleg nem lesz alkalmam. Na nem mintha amúgy olyan egyhangú életet élnék én. Á, dehogy. Abban semmi érdekes nem lenne. Így, ötszáz évesen egyszerűen csak élni messze nem olyan szórakoztató. Persze ez a hozzáállás nem egyszer komoly bajba sodort már engem, de nem baj. Eddig mindenből kikeveredtem valahogy. Kockázatok... nos, mondjuk úgy, hogy az élet természetes velejárói.
Karon ragad és húzni kezd maga után. Nem ellenkezek, megyek vele, miközben még mindig a helyzeten és a lehető legjobb megoldásán töprengek. Igen, végtére is nem olyan nagy baj, hogy Mona nem azt csinálta, amit kértem tőle. Így legalább most is szemmel tudom majd tartani. Amúgy sem valami égetően fontos ügy hozott ide. Egyszerűen csak találkozom egy régi ismerőssel. E mellé simán befér még az ő pesztrálása illetve fegyelemre szoktatása is.
- Szívesen átadom a tudásomat – ajánlom fel. - Ezt még kérned sem kell, hiszen természetes. Nem is szerezhetnél magadnak jobb tanárt. Na jó, esetleg az anyámat. De annyira nem vagyok kegyetlen, hogy az ő gondjaira bízzalak. – Legalábbis egyelőre nem. Hogy később mi lesz? Hát az majd elválik.
Biztos vagyok benne, hogy Mona nem fogja könnyedén és gyorsan lerendezni ezt a vásárlás dolgot. Már csak azért is húzni fogja az időt, hogy ezzel is próbára tegye az idegeimet. De nem bánom... számítottam valami ilyesmire, mégis rábólintottam arra, hogy vele tartok. Sőt mi több, tulajdonképpen én ajánlottam fel, hiszen ő nagy sértettségében már éppen kiszaladt volna Mystic Fallsból. Sosem értettem, miért kell ekkora feneket keríteni a vásárlásnak.
De szó nélkül várok és figyelem, ahogy válogat.
Elvégre halhatatlan lennék, vagy mi a szösz. Legalábbis rég abbahagytam az öregedést.
Tehát az unalomba csak nem halhatok bele.
Bármit is mondtam korábban
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyKedd Ápr. 23, 2013 7:15 pm

Altair

Ugyan nem kifejezetten vicces, amit mond, mégis szélesen elvigyorodom. Ez a fordított pszichológia...
- Nagyon ravasz. Ügyes próbálkozás, majdnem bejött. - kacsintok.
Ugyan még mindig neheztelek rá, és nem is győzött meg kifejezetten a maradással kapcsolatban, de valahogy mégis jobb kedvre derített. Beadom a derekam.
- Nem hagyhatom, h épp az unalom vigyen el. Ugye? - vágok szándékosan mű-sajnálkozó arcot. Hát mellettem tuti nem fog unatkozni...
- Na jó. Ha te mondod... De ha már itt tartunk... - elhallgatok. Fogalmam sincs, hogyan tálaljam a kérést.
- Azt mondod, sok tanulnivalóm akad még. Te pedig már ősidők óta benne vagy a dologban, szóval... - karon ragadom és finoman meghúzom, hogy elinduljon velem a következő bolt felé. A mondatot nem folytatom, csak mosolygok és cinkosan oda-odapillantok rá. Ha már úgy is kifejtette, hogy "törődik velem", vagyis vállalja a felvigyázó-szerepet, azt hiszem, egyértelmű, mire akarok kilyukadni. Hogy valamilyen módon átadja a tudását. Vagy legalábbis egy részét. Amennyit bír, míg a hülyeségem ki nem kezdi a türelmét. Elvégre ez is egyfajta törődés, akárhonnan is nézzük. Sőt, annak talán a legkamatozóbb fajtája.
Abban pedig biztos vagyok egyébként is, hogy akárhogy is "bizonyítok", sosem lesz nyugta. Sosem fogja úgy érezni, hogy biztonságban vagyok nélküle. Esetleg így. Talán.
És jó. Igaz. Elfecsérelni sem akarom ezt a remek új életet. Vagy ahogy ő fogalmazott, második esélyt. Túl jól szórakozom ahhoz, hogy valami önjelölt kis vadászfattyú véget vessen, mikor még bele sem merültem igazán a vámpírlét előnyeibe.
Ha tényleg mutat hajlandóságot arra, hogy velem jöjjön, és megindul a noszogatásra, ahogy meghúzom a karját, az egyik olyan közeli butikba húzom, ahol még nem jártam. Bevallom, elgondolkodom azon, milyen mókásan festhetünk most. Mint a tipikus vásárlásmániás lányka, a kedvenc, rendkívül lelkes bátyusával...
Az egyik kirakati holmi rögtön megtetszik. Egy nyakpántos, asszimmetrikus aljú miniruháról van szó. Természetesen feketéről. Bár kötve hiszem, hogy az ő kissé régimódi - és akkor még szépen is fogalmaztam - ízlésének is bejönne, de azért majd felpróbálom. Szerintem.
Biztosan nagyon fog örülni nekem, meg ennek az egész tortúrának, aminek alá akarom vetni. Majd csak ül valami hokedlin, vagy hogyishívjákon, karba tett kézzel, unatkozva nézve a "divatbemutatót" tartó engem. Mert van egy olyan sejtésem, hogy válogatni nem fog segíteni, hogy olyasmit találjak, ami szerinte is megfelelő lehet. Elvégre pasi...
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyHétf. Ápr. 22, 2013 12:36 am


Nem lesz ez egyszerű menet. Ebben az egyben tökéletesen biztos vagyok. Monával vitatkozni jószerével olyan, mintha saját magamat kezdeném el a letelepedés és a nyugodt, békés élet előnyeiről győzködni. Röviden összefoglalva: eleve kudarcra ítélt vállalkozás. Persze én attól még kísérletet teszek rá, hogy sikerre vigyem ezt az ügyet. Mert... mert miért is ne? Jobb dolgom úgysincs és ha már minden kérésem ellenére követett, akár el is kezdhetjük. Anna minden valószínűség szerint nem fog elszaladni, ha meg mégis... hát máshol is meg tudom találni. Egy kis beszélgetés igazán nem oszt, nem szoroz. A gond csak az, hogy ha Monán múlik, ez az egész biztosan nem lesz... egyszerű.
Nos... még szerencse, hogy mindig szerettem a kihívásokat.
Ezek teszik csak igazán szórakoztatóvá az életet. Még ha néha fáj is tőlük a fejem.
Nem lep meg, hogy Monának még mindig szándékában áll távozni. Valószínűleg túlságosan is érzékenyen érintették korábbi szavaim. Viszont akármit mondtam is, nem fogom hagyni, hogy eltűnjön a szemem elől. Talán ez a kis kirándulás még jól is jön... nem is tudom... talán hogy átgondolhasson néhány dolgot. Na meg ha ilyen hangulatban indul neki a világnak, a vége az lesz, hogy kapok majd egy telefonhívást, amiben tájékoztatnak róla, hogy ő... teszem is azt, ki tudja hogyan, de az Északi Sarkon kötött ki. Mert kinézném belőle. Már csak azért is, mert ahogy észrevettem, szívesen csinál olyan dolgokat, amikkel bosszanthat másokat. Többek között engem is.
Tudni akarja, miért ragaszkodom hozzá, hogy maradjon. Nem kell sokáig gondolkodnom a válaszon. Tisztában vagyok vele, hogy mit akarok mondani. Már csak az kérdéses, hogy ő hogyan reagál majd minderre. Nem vagyok hozzászokva, hogy ellentmondanak nekem. Mindig enyém kell hogy legyen az utolsó szó.
- Ha már úgyis idejöttél, akár maradhatsz is – kezdek bele. - Legalább garantáltan nem fogom halálra unni magam ebben a városban. Márpedig az roppant... kellemetlen kimenetele lenne ennek a kis utazásnak. Egy szóval sem mondtam, hogy nem érezném jól magam. Egyszerűen csak kifejtettem, hogy volt néhány kétségem. De úgy látszik neked nincs kedved hozzá, hogy bizonyítsd, ezúttal tévedtem – vonom meg a vállamat.
Talán kissé kockázatos a taktikám, de ez még mindig jobb, mintha azt közölném vele, hogy eszem ágában sincs levenni róla a szemem, mert attól tartok, hogy akkor a végén mégiscsak sikerülne bajba kevernie magát. Amíg a városban van, legalább... láthatom, hogy mit művel. Persze az itteni veszélyek miatt mindenképpen szükség lesz némi elővigyázatosságra, de ezt úgy hiszem meg fogom tudni oldani. Ha ő sem akadályoz benne.
- Azt pedig igazán nem róhatod fel nekem, hogy aggódok érted – folytatom. - Nagyon fiatal vagy,, vámpír is csak nemrég lettél. Ha összeakadnál egy vadásszal, akár véletlenül is, nem biztos, hogy te járnál jól. És bármit hiszel is, nem csak azért érzek irántad felelősséget, mert a családod erre kért. Törődök veled, Mona.
Ez igaz. Még ha nem is mindig mutatom ki. Vagyis kimutatom én, csak épp a sors valami bizarr tréfájának következtében ő ezt úgy érzékeli, hogy rontani próbálom a hangulatát és uralkodni akarok az életén. Na és... újra és újra felmerül bennem a gondolat, hogy ez az egész helyzet... több, mint ironikus. Nekem is jó néhányszor végig kellett hallgatnom hasonló hegyi beszédeket. Aztán ahogy idősebb lettem roppant finom eszközökkel rávilágítottam az előadóknak, hogy nem kívánom ezerszer is végighallgatni ugyanazt a sületlenséget. Most mégis azt várom el Monától, hogy viselkedjen. Van hozzá jogom, amikor én sem tettem soha? Naná, hogy van! Én vagyok az idősebb.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyVas. Ápr. 21, 2013 8:42 am

Altair

Akármit is mondok neki, természetesen mindenre ugyanúgy megvan a maga kis továbbra is megfontolt válasza. Csak az a nagy harci helyzet, hogy... nem érdekel. Már megbántott és kész. Akárhogy is tagadja, hogy kis hülyének néz, én így érzem. Ezen ha akarnék sem tudnék változtatni.
Magyarázat meg kifogás mindig akad az ember ballépéseire. Nem szeretem, ha valaki mentegetőzik. Én sosem magyarázkodom. Van bennem annyi, hogy ha hülyeséget csinálok, beismerjem és vállaljam érte a felelősséget. Többnyire. Most is, hogy a tiltása ellenére ide jöttem, inkább elé álltam, ahelyett, hogy bújkálnék, nehogy megtudja az ittlétem. Persze, ez tény, egyrészt heccből... De az lényegtelen. Viszont az ő szavait most csak mentegetőzésnek érzem... De lehet, hogy tényleg csak hülye vagyok.
Megragad, nem enged elmenni. Nincs kedvem ehhez a színjátékhoz. Hiába húz vissza, rá se nézek, míg be nem fejezi a monológot, amibe belekezdett. Csak utána emelem rá nagy, macskásra festett szemeimet. Aztán finoman elhúzom a karom a szorításából.
Most mit mondhatnék neki? Azt, hogy "igen, meggondoltam magam"? Minek mondjam? Szerintem abból nyilvánvalóvá válhatott, hogy épp itt akartam hagyni.
Magyarázzam, hogy azért meg tudom erőltetni magam annyira, hogy legyen bennem annyi tapintat, amivel normális körülmények közt tudnám finoman Rowan tudtára hozni, mi történt? Hogy most kivételesen nem célom vele még civakodni sem, nemhogy verekedni? Hogy tisztában vagyok az erőmmel, és nem akarok véletlenül valami visszafordíthatatlant művelni vele csak azért, mert olyan "önző tuskó" vagyok, hogy látni akarom őt? Nem. És ha Altair szerint ez így működik, akkor nem is akarom látni sem Rowant, sem őt, sem bárki mást itt. És ugyanígy magyarázkodni sem fogok.
Továbbra is csak nézek rá, míg összeszedem annyira a gondolataim, hogy meg tudjak szólalni. Aztán közelebb lépek hozzá. Olyan közel, hogy a mellkasom súrolja az övét és már elég legyen suttognom.
- Miért tartasz itt, ha tényleg ennyire rossz ötletnek tartod, és nem akarod, hogy itt legyek? Miért tartasz itt... Miért akarsz velem bárhová is menni, ha nem éreznéd jól magad velem? Mert azt ne próbáld nekem bemagyarázni, hogy akármit is teszek, nem csak a hibáimat fogod látni, vagy épp az orrom alá dörgölni.
Csak ennyit mondok, és újra felkészülök arra, hogy itt hagyjam, ha nem győz meg arról, miért is kellene mégis maradjak. Senki sem mondhatja, hogy nem adok a dolognak még egy esélyt. És most még csak nem is az az önzőség vezérel, ami annyira jellemző rám. Ugyan megnyugodtam annyira, hogy megint legyen kedvem vásárolni, meg pár itallal, vele együtt éjszakázni... Mert azt meg tudom tenni máshol is, ha annyira akarom. Nem hiszem, hogy olyan sok mindenről maradok le, ha Mystic Falls éjszakai életébe nem pillantok bele.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyVas. Ápr. 21, 2013 2:46 am


Igazság szerint azt hiszem, a világon semmi alapom nincs rá, hogy leckéztessem Monát. Elvégre ebből a bizonyos problémákat okozó szempontból pontosan olyan vagyok, mint ő. Egész életemben így volt ez... ha valaki azt mondta, hogy ez meg az tilos, akkor már csak azért is alapon megcsináltam. Jó néhányszor pofára is estem már, ezt nincs értelme tagadni. Talán épp ez az, amitől óvni szeretném őt? Vagy egyszerűen csak nem tetszik a tény, hogy nem azt csinálja, amit mondok neki? Felelőtlen, meggondolatlan, makacs... és én valamiért felelősséget érzek iránta. Pedig koránt sem ő az első, akit vámpírrá változtattam. Ha már itt tartunk, az az anyám volt, de utána is voltak már jó páran. A két dolognak köze sincs egymáshoz. Más okot viszont egyelőre még tényleg nem találtam.
Kicsit hasonlít a lányomra, ez tény.
Viszont néha akkor is... bosszant.
Lehet, hogy egyszerűen csak azért, mert tisztában vagyok olyan kockázatokkal is, melyekről ő még a rémálmaiban sem hallhatott. Én is mindig azt teszem, amit akarok épp ezért nem titok előttem, mennyire vonzó az ilyen élet. Egy Monához hasonló számára különösen az. Az ilyen pillanatokban komolyan olyan gyanúm támad, hogy valami rejtett perverzió által vezetve direkt teszem egyre bonyolultabbá az életemet. Egyáltalán nem lepne meg.
Dühös. Felcsattan. Nem kell csodálkozni rajta...
- Akkor elnézést – emelem fel a kezeim. - Viszont jobb, ha tényleg óvatos vagy. Tudod, hogy Rowant nem olyan egyszerű megtéveszteni, mint az átlagos halandókat. Szerinted hogy reagálna, ha egyszer csak vámpírként toppannál elé? – kérdezem. - Persze előbb vagy utóbb mindenképpen meg kell tudnia... elvégre nyilván feltűnik majd neki, hogy nem kapott meghívót a temetésedre. De az ilyesmihez jobb... finoman hozzákezdeni.
Az ilyesfajta tehetséget pedig nem nézem ki belőle.
És ebben semmi rosszindulat nincs.
- Nem hiszem, hogy az orra alá akarnád dörgölni – közlöm. - Viszont történhetnek... balesetek. Ki tudja? Talán megint összekaptok valamin és ha valamiféle... erődemonstrációra kerülne a sor, te most már olyan képességeket is használhatnál, amiket korábban nem. És amikkel ő nem rendelkezik. Noha azzal nyilván tisztában vagy te is, hogy mennyire fájdalmas élmény tud lenni egy boszorkány. De bizonyos helyzetekben megdöbbentően könnyű elfelejteni az ilyen egyszerű, tiszta és világos tényeket.
Egyre inkább látszik, hogy nincs ínyére ez a párbeszéd. Őszintén szólva nekem sincs. Vannak bizonyos elképzeléseim róla, hogy miket feltételezhet rólam. Ezek viszont olyan messze állnak a valóságtól, mint a jelenlegi dátumtól születésem pillanata. Akár megfontolás tárgyává tehetném azt is, hogy esetleg... tévedek...
De én nem szoktam tévedni. Még ha néha meg is próbálnak győzni róla.
- Egyetlen árva szóval sem utaltam rá, hogy ostoba, balfék kis liba lennél és nem is gondolom így – biztosítom. - Egyszerűen csak nem vagyok meggyőződve róla, hogy a kellő figyelmet tanúsítasz minden fontos dolognak. Nagyon sokáig voltál beteg, most pedig hirtelen egy teljes, új világ zuhant rád. Bárki könnyen belefulladhat a túlságosan sok lehetőségbe. Isten ments... nem akarok pórázt a nyakadba aggatni. Mindössze szeretnék megbizonyosodni róla, hogy nem pocsékolod el ezt a... nem is tudom. Nevezzem második esélynek? Bár valószínűleg nem fogod elhinni, de megértelek és nem csak úgy mondom. Egyszer bemutatlak majd anyámnak... ő tudna mesélni – jegyzem meg. - Ez a város pedig tényleg veszélyes. Ismeretlen terep.
Végighallgatom, de mikor indulna elkapom a karját.
- Nem mész sehová – jelentem ki. - Legalábbis nélkülem nem. Idejöttél? Rendben van. Majd meglátjuk, hogy komolyan mondtad-e, hogy óvatos leszel. Bizonyíts! Azt pedig – világítok rá – egy szóval sem mondtam, hogy nem foglak elkísérni vásárolni. Bármennyire is távol áll tőlem ezen tevékenység élvezete, nyilvánvalóan nem lesz belőle probléma, ha egyszer megnézem magamnak a környékbéli üzleteket is.
Végtére is... viseltem el már fájdalmasabb dolgokat is.
- Vagy esetleg meggondoltad magad? – érdeklődöm meg tőle. - Máshová is mehetünk.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 20, 2013 7:17 pm

Altair

Hagyjam békén Rowant? Nem békülős látogatást tervezek? Most ezt úgy mondja, mintha folyamatosan zaklatnám a csajt. Pedig hónapok óta nem láttam, még csak hírét sem hallottam. És egyébként is, mindig csak akkor zrikáltam, ha okot adott rá. Arról igazán nem tehetek, hogy ezt úgy mellre szívta! Az érzékeny kis lelkülete, meg a hisztije abszolút nem az én felelősségem!
Most is csak tudni akarom, hogy megy a sora. Elvégre a rokonom, vagy mi a szösz... Miért is ne lehetnék rá kíváncsi, he? Ez nem fér a fejembe. Bizonyára ez a fokú értetlenség az arcomra is kiül.
- Nem tudom, miért beszélsz így. Ó, várj csak, elfelejtettem, hogy te valahogy mindig jobban tudod, mit akarok, mire készülök... - vágom hozzá a cinizmustól csöpögő szavakat. Fogalmam sincs, hogy mer nekem állni ezzel. Csak mert annyival idősebb? Még a májam is kacag...
- Szerinted az orra alá akarom dörgölni, mivé lettem? Imádom, mikor ilyen kis hülyegyereknek nézel. - sóhajtok és kis időre másfelé nézek. Már el is felejtettem, mennyire ki tud hozni a sodromból ezzel.
- Tudom, hogy megígértem, hogy nem jövök ide. De túrkálj még kicsit az emlékeid közt, Drága. Ha megkérhetlek. Akkor vigyorogva mondtam, hogy "Hát persze". Ha úgy is a fejembe látsz, tudhattad volna, hogy eszemben sincs betartani azt az ígéretet. ÉS! Még mindig arra hivatkozva, hogy azt hiszed, mindig tudod, mire készülök... Nos, ezt az ígéretemet be akartam tartani. De úgy is mindegy. Te szereted azt hinni, hogy kiismersz mindenkit egy-két tett, vagy a viselkedése alapján - ahogy engem is elkönyveltél már magadban, mint ostoba, balfék kis libát. - vállat vonok - Azt hiszem, ideje lesz hozzá szoknom. Szóval nem, már nem akarlak rávenni, hogy gyere velem és segíts válogatni, hogy nehogy olyan ruhát szerezzek, amiben lejáratlak. Vagy ne adj Isten - itt színpadiasan széttárom a kezem, amennyire a ruhás szatyrok engedik - túlságosan felhívom magamra a Vadászkáid figyelmét. - lassan hátrálni kezdek, és ismét vállat vonok.
- Nem kell, hogy velem gyere. Egyáltalán. Majd elmegyek valamerre magam. És tuti, téged is elszórakoztat majd valaki, akiről nem feltételezel ennyi rosszat. Már ha akad olyan, aki nem csak átslisszol a mércéd alatt. - akármennyire is flegmák a mondataim, mosoly jár melléjük. És még a hangom is nyugodt.
- Jó mulatást... Vagy akármit. - kacsintok, majd megfordulok és elindulok arrafelé, ahonnét jöttem. Nem, nem egy olyan boltba akarok bemenni, ahol már jártam. A szállás felé indulok. Elment a kedvem az egésztől. Furcsa, mert akárhogy dühít, hogy hogyan viselkedik velem, inkább csalódott vagyok, mint mérges. És jól esne egy cigi...
Kedvelem őt, ez tény. Csak nem fér a fejembe, miért csinálja ezt. Kioktat, gyanúsítgat... Mikor épp neki kellene megértenie engem. Elvégre ugyanaz vagyok, mint ő. Bár úgy tűnik, ez csak az én szememben van így. Ő fényévekkel többnek érzi magát. Ezért nem is akarok vele menni. Minek? Ha egyszer nem érezné jól magát velem...
Inkább visszamegyek a panzióba, aztán korán reggel felcsücsülök egy gépre és irány haza. Mást úgy sem nagyon tudok tenni, aminek örülne.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 20, 2013 2:35 am


Azt hiszem Monának szerencséje van, hogy úgy viszonyulok hozzá, ahogy. Nem mindig a végtelen türelem jellemez engem, viszont ő... túlságosan is hasonlít a lányomra. Ki tudja... talán tényleg elérzékenyültem? Lehet, hogy egyszerűen csak öregszem. Minden esetre ezek mind megfontolásra érdemes problémák. Nem szabad hagynom, hogy Mona ügye elterelje a figyelmemet más ügyeimről, de... ugyanakkor azt sem engedhetem meg, hogy csak úgy szabadon kezdjen csatangolni. Az túlságosan is veszélyes lenne rá nézve. Akármit is hisz magáról, nem több egy felelőtlen kölyöknél aki hirtelen olyasmit kapott, amit egyszerűen nem tud kezelni. Nekem pedig, ha már így alakultak a dolgok, igazán illik rajta tartanom a szememet. Még ha ez nem is tetszik túlságosan őnagyságának.
A fene nagy igazság az, hogy nagyjából fogalmam sincs róla, hogyan is kellene viszonyulnom hozzá. Évszázadok óta állok kapcsolatban a St. Claire családdal, ám ez többnyire mindig a kölcsönösen előnyös üzletekre koncentrálódott. Mona viszont túlságosan is közel került hozzá, hogy része legyen az életemnek. Ez egyfelől nem baj, hiszen az idők során sokakat elvesztettem, akik ilyen-olyan szempontból fontosak voltak a számomra. Másrészről viszont... koránt sem biztos, hogy látnia kellene milyen vagyok, ha nem épp ő próbál idegesíteni. Ó igen... néha tudok én ám szörnyetegként is viselkedni, hiába akarok olyan nagyon szent lenni. Ironikus nem?
Magam vagyok az élő önellentmondás.
Mona viszont... úgy tűnik, célul tűzte maga elé, hogy mindenáron kibillent a látszólagos nyugalmamból. Fogalma sincs róla, hogy ha sikerrel járna... rá nézve az talán nem lenne feltétlenül olyan jó. Vagyok, amilyen vagyok... Talán sokkal illedelmesebb, mint a fajtámból mások, de ez nem jelenti azt, hogy holmi kezesbárány lennék.
A lány válasza egyáltalán nem lep meg.
- Az első nem indok – szögezem le. - Sok helyen éltem már és azt sem biztos, hogy itt sokáig maradok majd. Egy régi barátot jöttem meglátogatni és a többi majd... a találkozó függvényében alakul. Rowan pedig... megkértelek már, hogy hagyd őt békén – emlékeztetem a korábbi beszélgetésünkre. - Tudok annyit rólatok, hogy feltételezni merjem: nem egyszerű, szeretetteli, békülős látogatást tervezel. Rowannek fogalma sincs róla, hogy milyen kapcsolatot ápolok a családotokkal és arról sem tud, hogy mi történt veled. Feltétlenül a tudtára akarod adni? – kérdezek rá talán kissé túl nyersen. - Még inkább el akarod riasztani talán?
Rowannél magam is tervezek egy látogatást, bár egyelőre nem tudom, hogy mikorra kellene időzítenem. Annak ellenére, hogy régóta távol él a családjától, mégiscsak boszorkány... Én pedig az évszázadok során már hozzászoktam, hogy mindig van kéznél egy St. Claire boszorkány, ha épp szükség van rá. Talán itt lenne az ideje, hogy megismerjem Rowant is. A kérdés csak az, hogyan kellene hozzálátnom ehhez a... feladathoz?
Könnyed, nemtörődöm válaszok. Veheti valaki ilyen egyszerűen az életet?
- Akkor majd még egyet csavarok azon a pszichológián – közlöm vele. - Vagy annyit, ahány éppen szükséges. Előbb vagy utóbb, de rá fogok jönni, mi a megfelelő módszer.
Szúrós szemekkel nézek rá.
- Ha jól emlékszem, azt is megígérted, hogy nem jösz utánam – emlékeztetem.
Bár neki valószínűleg teljesen feleslegesen beszélek. Ebben sajnálatos módon nagyon is hasonlít rám, mert az ész érvekre... na azokra én sem hallgattam soha. Anyám nem is egyszer megjegyezte már... pont, mielőtt kitért volna rá, hogy némelyik rossz tulajdonságomat még ötszáz év sem volt képes kinevelni belőlem.
Kíváncsi leszek, hogy Monához mit szól majd.
A szóban forgó ifjú hölgy épp... nos, majdhogynem kiugrik a bőréből. Érdekes... és mindezt azzal váltottam ki, hogy beleegyeztem egy kis szórakozásba? Nagyon furcsa elképzelései lehetnek velem kapcsolatban. Na de lesz időnk rá bőven, hogy alakítsunk kicsit a benne rólam élő képről. Amúgy is előbb kellene befagynia a Pokolnak, minthogy csak úgy elengedjem valahová egyedül. Ez a város idegen terep, ráadásul ha jól hallottam – márpedig kevés esély van ennek ellenkezőjére – akkor sok olyan alak bóklászik a környéken, akik komolyan borsot törhetnek az orrunk alá. És most elsősorban nem a kis önképző szakkörös vadászokra gondolok. Bár köztük is akadnak veszélyesek.
Főleg akkor, ha valaki sérthetetlennek hiszi magát.
- Azt mondtam, nem? – kérdezek vissza, majd javaslata hallatán pár pillanatra mintha hitetlenség jelenne meg az arcomon. - Most komolyan arra akarsz rávenni, hogy menjek veled vásárolni? Nincs már éppen elég ruhád? – pillantok a szatyrai felé. Remek. Tökéletes délutáni elfoglaltság lesz a ruhaválogatás.
Mert hogy nem egyedül megy majd, az teljesen biztos.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyCsüt. Ápr. 18, 2013 7:57 pm

Altair

Egyik szemöldököm felvonva, továbbra is bazsalyogva hallgatom megfontolt, kimért válaszát. Persze az arcomon ülő eme kifejezés nem fogja benne azt az érzést kelteni, hogy komolyan veszem őt. Ennek ellenére így van. És ilyenkor, mikor csak azt látom rajta, hogy képtelenség kiborítani, eszembe jut az is, hogy én is szeretnék ilyen lenni.
Persze csak és kizárólag akkor, ha már kitomboltam magam. Nyilván.
Ezt neki sosem vallanám be, de úgy érzem, igaza lehet. 500 év alatt sok mindent láthatott, megélhetett... De hé! Én is kimásztam a Halál torkából! Bár tény, hogy vadászhoz még nem volt szerencsém. Basszus, tényleg igaza van...
- Mitt'om én! Talán mert kíváncsi voltam a helyre, ahol élsz. És ahogy mondtam is már a múltkor, jó lenne látni végre a kuzinom. Rég találkoztunk. - adom a rendkívül nyomós indokokat felsoroló választ. Mással tényleg nem tudnám megmagyarázni az ittlétem. Egyszerűen úgy éreztem, hogy jönnöm kell és kész.
- Gyanítom, a fordított pszichológia sem működne nálam. - vonok vállat könnyelműen. Persze, ilyen hozzáállással végképp tuti, hogy soha a büdös életben nem fog elég érettnek tartani... Nos... Nagyjából semmihez. Na bumm.
- Vigyázok magamra, ígérem. - fordítom komolyabbra a szót egy mély sóhaj után, egyébként rezzenéstelen arccal fürkészve a pillantását. És rá kell döbbennem, gyönyörűek a szemei. Még sosem figyeltem meg ennyire.
Aztán leesik, mit is hallottam az előbb. Még a szemeim is elkerekednek. Először a döbbenettől, aztán az örömtől.
- Most komolyan eljössz velem? - vigyorogva tapsikolok, hűen ahhoz a képhez, ami rólam benne él. Rohadtul nem érzem úgy, hogy titkolnom kéne előle ezen érzéseimet. Vagy úgy egyáltalán, bárki elől.
- És merre menjünk? Ó, várj. Eljössz még velem vásárolni? Kéne valami igazán csinos holmi, ha már veled jelenek meg valahol, Drága. - szívom tovább a vérét. Szeretném egyszer dühösnek látni. Csupán csak azért, mert megöl a kíváncsiság: vajon olyan lenne-e, mint amilyennek elképzeltem? De persze, nem ma fogok kísérletet tenni a kiborítására. Ma tényleg visszafogom magam. Nagyjából.
Persze, azt komolyan gondolom, hogy olyan külsővel akarok mellette feszíteni, ami neki is megfelel. De fogalmam sincs, miért érdekel ez. Általában nem szokott izgatni sem mások véleménye, sem a törékeny pici lelki világuk.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyCsüt. Ápr. 18, 2013 1:17 am


Nem vagyok a szórakozás ellen. Magam is szeretem művelni. Nem is nagyon bírom az unalmat, épp ezért teszek általában teszek is ellene. Egyesek még olyasmivel is megvádolhatnának, hogy egyenesen keresem a bajt. Valószínűleg nem is nagyon tiltakoznék, bár kétségkívül vannak olyan esetek, amikor önhibámon kívül sodródok bele valamilyen kellemetlen szituációba. Mindennek ellenére tisztában vagyok egy aprócska ténnyel: nem árt, ha a vámpír néha elővigyázatos. Mi sem vagyunk elpusztíthatatlanok, hiába élünk néha akár évszázadokat is a Földön.
Mona valószínűleg meg van győződve róla, hogy valami begyöpösödött, régimódi alak vagyok, akinek más vágya sincs, mint megkeseríteni az ő életét. Néhány régi ismerősöm persze rögtön rávilágítana az elmélete hibáira. Volt nem is egy eléggé... megkérdőjelezhető megmozdulásom már életem ötszáz éve alatt. De ez nem azt jelenti, hogy most majd ő is szabadon garázdálkodhat. Lehet, hogy most még elvakítja újonnan jött ereje és a tény, hogy többé nem kell a betegségtől szenvednie, de ennek az egésznek van egy másik oldala is. Nekem persze a világon semmi bajom nincs vele, de láttam már jó néhányszor, hogy nem mindenki viszonyul hasonlóképp a dolgokhoz, mint szerény személyem.
Mona... ő a szememben még tényleg csak egy gyerek. A betegsége számtalan évet és lehetőséget rabolt el tőle. Talán nem is kellene csodálkoznom rajta, hogy most... ilyen hévvel igyekszik mindent bepótolni. De ha valami túl nagy lánggal ég, túlságosan is hamar kialudhat. Aggódok érte, még ha ő ezt nem is hajlandó elfogadni. Igazából nem is nagyon érdekel. Sosem szorultam rá mások jóváhagyására és engedélyére. Mona viszont... hát igen, kétség kívül megtesz mindent, hogy megnehezítse a dolgomat. Nyilván valóan élvezi, hogy bosszanthat. Feszegeti a határokat.
- És meséld csak el, királykisasszony – kezdem - hogy mégis mi hozott Mystic Fallsba? Ennyire vonzó lenne a tény, hogy megkértelek rá, maradj otthon? Ezek szerint lassan kénytelen leszek rászokni arra, hogy mindig az ellenkezőjét mondjam neked, mint amit valójában szeretnék. Akkor talán sikerülne elérnem... némi hatást.
Mondjuk talán nem épp a világ leghelyénvalóbb dolga, hogy pont én prédikálok neki ezekről. De muszáj... végtére is nincs más. Bár kezdem érezni, hogy meddő vitát folytatok. Ez olyan, mintha saját magamat akarnám meggyőzni arról, hogy az unalmas élet igazán vonzó és fel tudnék hagyni a baj keresésével. Na ilyen egy eleve kudarcra ítélt vállalkozás. Persze én nem az a fajta vámpír vagyok, aki bármit is feladna. Tehát Monán sem könyörülök. Végtére is valamennyire már... az én felelősségem. Más talán nem érezné így, de számomra... kétség sem férhet hozzá.
- Ötszáz év alatt azért némileg többet láttam már, mint te – jegyzem meg. - Sok fiatal vámpírt láttam, akik hozzád hasonlóan áttombolták az első éveiket, aztán egyszer csak azon kapták magukat, hogy alulmaradtak egy vadásszal szemben. Vádolj, amivel csak akarsz – vonom meg a vállamat. - Ez nem változtat a tényen, hogy egyszerűen csak... szeretném, ha nem dobnád el az életed. Egy kis felelősségtudat nem fog megártani.
Kitérhetnék most a tiszteletre is, csakhogy... arról társalogni, sőt mi több, kioktatni másokat, már tényleg nincs jogom. Na nem mintha ez egy kicsit is zavarna, viszont most Mona jelleme a téma és nem az enyém. A sajátomat már épp elég ideig tudtam boncolgatni az eltelt évszázadok alatt. És nem is mindig tetszett az eredmény, amire jutottam.
- Ó, szoktam én nyugodt is lenni – biztosítom. - Egyszerűen csak... úgy még nem volt szerencséd hozzám. – Nem tud rólam mindent, ahogy valószínűleg még én sem ismertem ki teljesen. - Nincsen programom – adok választ végül a kérdésére is. - Rendben van – bólintok. - Elmehetünk valahová.
Legalább addig is szem előtt van – teszem hozzá gondolatban.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzer. Ápr. 17, 2013 5:10 pm

Altair

Őrült lennék? Talán. De hadd jegyezzem meg, hogy ez is csak viszonyítás kérdése - ugyanúgy, mint bármi más. Az én nézőpontom pedig: ha már lehetőséget kaptam rá, bepótolok mindent, ami az elmúlt cirka tizenhárom évben ezért vagy azért kimaradt az életemből. Mert miért ne tenném?
Továbbra is csak vigyorgok Altair-re, pedig egészen másként fogadott, mint ahogy szerettem volna. A gondolataim közt megjelent, bosszankodó Altair sokkal mókásabb volt, mint az a hűvös, okoskodó Altair, aki valóban előttem áll. És ez kissé bosszant. De ahhoz nem eléggé, hogy képtelen legyek fülig érő szájjal, hatalmasra nyitott szemekkel pislogni rá.
- Kösz, jól vagyok. Egyébként... Nyugi már. Nem csinálok én semmit. - vonok vállat, pedig tudom, hogy - szerinte - van oka óvatlannak, butának nézni. De én tudom, hogy hiába a felelősségre vonás, hiába kezel gyerekként, nem vagyok ostoba. Szokásom figyelni és a bajt, meg azokat a veszélyeket elkerülni, amik rám leselkedhetnek. Azokat azért igyekszem komolyan venni.
- Komolyan nem értem, min tudsz ennyit aggódni, hadd tegyem hozzá, teljesen fölöslegesen. Megnyugodhatnál kicsit néha. Olyan merev vagy, akár egy hulla. - kuncogok - Megtanulhatnál végre lazítani. Szóval, ha már itt tartunk, van programod estére? Nem ismerek még semmit a boltokon kívül. - megemelem a karomon himbálódzó papírzsákokat, ezzel egyben válaszolva is a kérdésére - Elmehetnénk valahova szórakozni. Közben akár haraphatnánk... is... valamit... - jegyzem meg sejtelmesen, s mellé még kacsintok is - Naaaaaaa, ígérem, jó kislány leszek. Cserkész becsszó! - még meg is "esküszöm" erre, jobb kezem a szívemen, a balt pedig kissé megemelem, tenyérrel Altair felé.
Szinte biztos vagyok a válaszban, amit kapni fogok. Elutasítás. Mert ha őszinte akarok lenni, egyáltalán nem bízom a beleegyezésében. Viszont jó vele szúrkálódni.
Én ilyen vagyok. Ilyen... Szertelen? Vadóc? Talán ez a két jelző a legmegfelelőbb. És őszintén szólva, én szeretek ilyen lenni. Szerintem jófej vagyok. (Mert ugye az egészséges önbizalom sokkal jobb, mint az álszerénység.)
Még úgy is szeretek ilyen lenni, ha ő ezért gyerekként kezel. Nem is ismer túl rég óta. Amit eddig látott belőlem, az a kiszolgáltatott, gyógyszerekkel telepumpált, becsövezett, félholt húskupac volt - meg ez a féktelen félholt oldalam.
De tudok komoly is lenni. Csak nem igazán akarok...

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyKedd Ápr. 16, 2013 11:07 pm


Érdekes városnak tűnik ez. Csak úgy hemzseg a magunkfajtától, ami persze nem feltétlenül jó jel. Tudom, hogy Anna is a környéken tartózkodik, de még nem volt hozzá szerencsém. Igaz, hogy elvileg csakis miatta jöttem ide – elvégre néha ápolni kell a régi ismeretségeket – de úgy vélem, nem olyan sürgős ez. Sosem kell rohannom, időm van bőven. Azt hiszem egy kicsit körülnézek, mielőtt rátérnék a... fontosabb elintéznivalóimra. Vajon miért időzik ennyi természetfeletti teremtmény a környéken? Nos... tény ami tény, érdekes dolgokat hallhat a vámpír, ha nyitva tartja a fülét. Ha teszem azt nyugodt életre vágynék, messze el kellene kerülnöm Mystic Fallsnak még a környékét is. Micsoda szerencse, hogy én sosem voltam az egyszerű élet híve. Nem is értem azokat, akik ilyesmivel nehezítik a dolgukat.
Épp az egyik utcán ballagok céltalanul, mikor felfedezek egy... Hát, ha őszinte akarok lenni magamhoz azt kell mondanom, hogy olyan látvány tárul a szemem elé, amire... nos számítottam. Mona ballag felém, arcán a szokásos, vagy legalábbis jelen helyzetben várható arckifejezésével. Annyira biztos voltam benne, hogy ezúttal is az ellenkezőjét fogja csinálni, mint amire kértem. Csak azért se... Lassan meg kellene fontolnom egy másféle taktikát. Nem véletlenül kértem rá, hogy Mystic Fallsnak kerülje el még a környékét is. A legfőbb indokom természetesen a jelenlévő vadászok létszáma volt. Nem vágyom rá túlságosan, hogy a királykisasszony összefusson valamelyik túlbuzgó halandóval. Még mindig nem fogta fel igazán, hogy a vámpír léte ellenére is fenyegethetik még veszélyek. Felelőtlen. Csak egy gyerek. Bizonyos szempontból... talán túlságosan is a lányomra emlékeztet. Őt már évszázadokkal korábban elvesztettem, ráadásul élete utolsó éveiben mellette sem lehetettem. Itt és most... Monát... igen, azt hiszem meg akarom védeni. Különös, hiszen néhány hónappal ezelőtt még nem is ismertem, bár a családjával nagyon régen állok úgymond üzleti kapcsolatban. Most viszont... azzal, hogy teljesítettem azt a szívességet, elkerülhetetlen volt az ismerkedés.
- Bárcsak azt mondhatnám, hogy meglep ez a találkozó – szólalok meg végül. - Csak tudnám... miért érzel rá késztetést, hogy mindig az ellenkezőjét tedd annak, mint amire nyomatékosan megkérlek?
Lassan tényleg ideje lenne már, hogy rádöbbenjen a helyzet... komolyságára. Az élete nem egy egyszerű játék. Nem viszonyulhat úgy hozzá. Nem hiheti, hogy mindent megtehet, csak mert már nem ember többé. Túlságosan is könnyen utolérheti a végzet, ha nem figyel... bizonyos dolgokra. Persze... kell nekem még a plusz gond és felelősség is.
- Na és mesélj, mi jót csináltál eddig Mystic Fallsban? – érdeklődöm meg végül.
Remélem visszafogja magát. És azt is, hogy nem áll szándékában konfrontálódni Rowannel. Tisztában vagyok vele, hogy az unokatestvérek viszonya nem éppen a legjobb, bár a dolog miértje nem érdekel túlságosan. Viszont Rowan egy St. Claire boszorkány és annak ellenére, hogy évek óta tartja a távolságot a természetfeletti világtól, még hasznos lehet számomra. Ez a család már évszázadok óta áll velem kapcsolatban. Nem szándékozom lemondani erről.
Na de ha már így alakult a dolog... jobb is, hogy már most összefutottam vele. Így legalább rajta tarthatom a szemem. Ez is vonzóbb lehetőség mint az, hogy felügyelet nélkül csatangoljon össze-vissza.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyKedd Ápr. 16, 2013 9:25 pm

Altair


Kellemesen csalódtam a városban, ahová csak a kíváncsiság vezetett. És persze a bennem lakozó dac. Tiltott gyümölcs édesebb - ahogy mindig mondják a nagyokosok. Mystic Falls pedig pont ez a tiltott gyümölcs. Altair kifejezetten kérte, hogy ne jöjjek ide. Ugyan konkrétan nem indokolta a kérést, vagy csak nem figyeltem, de annyira nem is izgat, mi oka lehetett rá. Egyébként is, ismerhetne már annyira, hogy tudja, már épp ezért akarok ide jönni. Abban a pillanatban elfog a vágy, vonzani kezd valami, ahogy tudomást szerzek róla, hogy "nem szabad". És képtelen vagyok ellenállni. Hogy nekem ne szabadna valamit megtennem? Cöh!
Egész tetszetős kis hely. Elég sok az üzlet ahhoz, hogy kellemesen töltsem az itteni perceim. Persze, igazán megnyerni csak akkor fog magának a placc, ha találok elég szórakozóhelyet is. Mert az fontos. Nagyon-nagyon-nagyon fontos. Elvégre minek élek, ha nem Élhetek? Hülyeség lenne kihagyni az alkalmakat a szórakozásra. A komolysággal töltött idő pazarlás. Nem hiszem, hogy a létezés célja az, hogy szolgák legyünk még a saját otthonunkban is.
Egész nyugodtan sétálgatok az utcán, kedvenc fekete fűző-szerű miniruhámban, és a hozzá passzoló, átlagosan magas sarkú cipellőmben. Bal karomon már himbálózik néhány kisebb papírszatyor, bennük pár csinos új gönccel, de továbbra sem hagyok fel a bámészkodással. Hátha valahol meglátok még valamit, ami megtetszik.
Ez a dolog nem is várat sokáig magára, azonban nem egy kirakat üvege mögül kacsintgat rám. Nem, ez a "dolog" Altair személye. Elvigyorodom. Tudom, hogy utálni fog azért, hogy a tiltása ellenére is ellátogattam a városba, de... Hé, kit érdekel? Az, ha idegeskedik, már az egyéni szoc. problémája.
Nem is habozok soká, elindulok felé. Ugyan fogalmam sincs, honnan jön, merre tart épp, vagy fontos dolga van-e. De igazából teszek is rá. Már alig várom, hogy meglássam az indulatot a képén, amit a megjelenésem fog kiváltani belőle. A gondolatba még a kezeim is belebizseregnek, a gyomrommal egyetemben.
Ha nem vesz észre, míg utolérem, megkopogtatom a vállát, és ez után köszönök rá. Ha viszont észreveszi a közeledésem, a szemtelen gesztus ezúttal elmarad.
- Helló-belló! Mizújs Altair, Drága? - csempészek a hangomba nem is kevés gúnyos játékosságot.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzer. Feb. 20, 2013 10:00 pm

To: my favourite werewolf-girl
Hayley & Stefan


Még inkább a zsebembe csúsztak az ujjaim, ahogy figyeltem arcának minden egyes apró rezdülését, és tudtam nagyon jól, hogy meg van lepődve. Leginkább azért, mert ennek az érzésnek van a legtöbb árulkodó jele. Valamint... magamat is megleptem ezzel az egésszel, mivel nem akartam tegnap még semmit elkövetni annak érdekében, hogy likvidáljam az egykori legjobb barátomat. De nem is tudom, mit akartam momentán elérni. Talán csak le kellett foglalnom magamat ahhoz, hogy ne unatkozzak és ne öljek embereket egész nap. Mert az már megállapított tény, hogy az unalom sok mindenre képes, többek között erre is. Legalábbis részemről. És ha én ennek nekiállnék, holnapra máris mehetnék új városba, mert itt már nem maradt dobogó szív.
- Nem teljesen mindegy, hogy honnan tudok róla? Tudok és kész! Mintha nem tudnád, hogy ebben a városban a falnak jobb füle van, mint a beszélgetőpartnerednek - néztem rá, valamiféle éllel a hangomban, amit nyilvánvalóan meghallhatott, de ahogy ő sem, hát én sem a jópofizás legfelsőbb mércéjét ütögettem, és nem is bántam, hogy egy pofátlan, momentán arrogáns és beképzelt vámpír vagyok. Ilyennek kellett volna lennem mindig. Mert enélkül mit tudok elérni? Semmit... valószínűleg ő sem jött volna el, ha nem tudja, hogy mostanság nem túlzottan viselem jól az elutasítást, és mi több, nekem egy mozdulat, hogy kitörjem a nyakát csak szórakozásból, míg ő nem tudná elterelni a figyelmemet, míg belém döf egy karót.
- Na jól figyelj rám, te nagyszájú, jöttment vérfarkas... - kezdtem bele, valami meglepő nyugalommal a hangomban, miközben a kezeimet a hátam mögött fontam össze, és odaléptem mellé, szorosan elé, így nézve a szemeibe. Igézéssel mit próbálkoznék? Náluk az mit sem ér, feleslegesen törném hát magamat. És nem mellesleg, ha ő a "vezető"-akárkicsoda, hát meglepő lenne, ha nem tudná a többi haverja, hogy mi a pálya. És egy magamfajtáról ők is tudnak, vagy nem? - Akkor ezennel kezdjük elölről, rendben? - néztem ekkor már rá, majd hirtelen megragadtam a két vállát, és szorosabban húztam magamhoz, a fogaimat összeszorítva és kivillantva előtte. Igen, már eléggé dühös voltam. - Itt most én kérdezek, és nem te, világos? Tudni akarom, hogy ki van még benne ebben az ügyben? Hány vérfarkas, kik ők, és... - gondolkodtam el, majd hirtelen elengedtem. - Nincs "és" - legyintettem, ekkor már hátrálva pár métert. - Vámpír vagyok, ez a legnagyobb problémád. De nem állok senkinek az oldalán - túrtam a hajamba. - Ha azt várod tőlem, hogy az utolsó percben futamodjak majd meg, rossztól várod. Soha nem futamodtam meg semmi elől. Klaus kitépheti a szívemet? Hát tessék, tegye meg - tártam szét a karjaimat, ezzel sugallva, hogy még ez ellen sem tennék semmit. Nem tudom, miért akartam ennyire belekeveredni ebbe az ügybe... talán mert a magam részéről, nekem is volt féltenivalóm.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 9:33 pm

Utcák      - Page 4 Tumblr_m8eioyRQYZ1r34ps0o1_500
are you kidding me or what?

Nem tudtam eldönteni, hogy sírjak-e vagy nevessek. Kedvesebb fogadtatás? Ez a srác nem teljesen komplett… több oka is volt annak, hogy nem ugrottam a nyakába és vigyorogtam, mint egy rossz vásári bohóc.
1. Nem ismerem.
2. Vámpír.
3. Majdnem megölt egy nőt a szemem láttára.
4. Öhmm… ezt még majd kitalálom.
Felvontam a szemöldökömet, így szemléltem a fiút. Vajon mennyi idős lehet? Kinézetre nem volt több tizennyolc vagy éppen tizenkilenc évesnél, de valami azt súgtam, hogy ezt az életkort már jócskán meghaladta, minimum 10x idősebb lehetett. Nem szoktam lottózni, hogy ilyeneket találgassak és az önéletrajzát sem kaptam kézbe, szóval ez veszett ügy. De ezért érdekelt, hogy mégis milyen idős férfi álldogál velem szemben. Ez persze nem változtatott a tényen, hogy kor ide vagy oda, soha nem féltem a vámpíroktól. Elég csak kivárnom egy teliholdat, hogy megharapgassam őket és akkor volt vámpír, nincs vámpír, szépen belepusztulnak a fogaim nyomán a testükön szétterjedt sebbe és a fertőzésbe, amit a farkasméreg okoz nekik.
A csípőmre tettem a kezeimet és sóhajtottam egyet. Szúszá, így talán túlélhetem ezt az egyáltalán nem kellemes párbeszédnek ígérkező folyamatot. Az viszont még mindig felettébb érdekelt, hogy mégis mit akar tőlem? Nem, mégsem… az elsődleges kérdésem az volt, hogy honnan tudja, hogy ki vagyok? Nem régóta voltam a városban, nem nagyon mutatkoztam még be senkinek. És nem számítottam hírességnek sem, hogy az érkezésem híre lázba hozza a várost.
- Szóval nincs időd? Nekem pedig még kevesebb van, tehát ki vele, hogy mit szeretnél, mert nagyon unom már az ácsorgást. – Megforgattam a szemeimet és elhúztam a számat. Nem fogok vele jópofizni, mégis miért tenném? Főleg nem azután, hogy meghallottam a szavait. Tudja, hogy mit tervezek Klaus ellen? Na ezt meg honnan a fenéből? Ha valami, akkor ez tényleg nem közérdekű információ, hogy szerepeljen az újságban. És mivel ő nem beavatott, ezért ilyesmikről még hallania sem lett volna szabad.
Az arcizmaim megfeszültek, így figyeltem Stefant. Beugrott, amit Tyler mesélt róla… hiszen ő és Klaus puszipajtások voltak kb. 80 évvel ezelőtt. Aha, ezért mondja, hogy nem szalad hozzá. De vajon mi történt a barátsággal?
- Honnan tudsz te erről? – Felesleges lett volna tagadni, látszott rajta, hogy nem ma jött le a falvédőről. – Ez nem vámpíros dolog, éppen ellenkezőleg. Szűk kis kör ez, éppen ezért érdekes, hogy hallottál erről. Ki csicsergett? – Felhúztam a szemöldökömet.
Ám pár másodperccel később rám jött a kacaghatnék. Erről fúj a szél! A kis Stefan-nak önállósodási törekvései vannak! Most már mindent értettem, így összeszorítottam az ajkaimat, hogy elfojtsam a nevetésemet. Komolyabb dolog ez annál, hogy ilyenekkel foglalkozzak.
- Mint már mondtam ez egy kicsi… tábor. – Direkt az ő szavait használtam. – És van egy aprócska baki: vámpír vagy. Megbízhatatlan, túlságosan hiperaktív és döntésképtelen. Nektek minden csak egy játék, mivel az örök életeteket nézve úgyis mindegy, hogy mit tesztek. De ez most nem fog összejönni. – Majdnem hátat fordítottam neki, hogy elsétáljak arra, amerről jöttem, viszont végül mégsem tettem. – Mégis mivel tudnál te segíteni nekem? Kétlem, hogy bármit képes lennél tenni Klaus ellen. Még a végén megsajnálnád a barátodat. – Lebiggyesztettem az ajkaimat és szomorúan pislogtam rá, mintha megérintene a dolog. Csakhogy ez nem így volt. – Mondj néhány jó okot azon kívül, hogy nem akarsz többé árnyékban élni.

| words: 516 ;; music:Imagine Dragons - Demons ;; outfit: a little bit charm ;; notes: bocsi a késésért. Neutral |
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 9:24 pm

Hayley & Stefan

I need to help, Hayley. For a good cause.



Még mindig küzdöttem az éhség ellen. Marta a gyomromat, mintha csak sósavat ittam volna meg. Mintha ezer éve nem ettem volna rendesen. Micsoda hülyeség... nem kívánhatom ennyire a vért, szinte lehetetlen, hogy így legyen!! És most, ez az első lecke a kontrollban. Muszáj kibírnom. Igaz, nem érdekelnek mások nézetei, és elvárásai, de talán tényleg jobb lenne nem Mystic Falls fél lakosságát hidegre tenni, és például a polgármester fél karját elhagyni a sikátor egyik végében, míg a fejét a Gilbert ház előtt hagyni... hiába kecsegtető, vicces gondolat, erről jobb, ha le is mondok.
Végigmértem Hayley-t. Szavai éppen olyan szívélyesek voltak, mintha egyenesen egy kaktuszhegyen landoltam volna. Persze nem vártam én olyan nagy egymás nyakába borulást, tekintve, hogy nem ismerjük egymást, és attól, hogy én tisztában vagyok azzal, mit művel a hibridekkel, attól ő még maximum a nevemmel van tisztában. Gondolom úgy ismer, mint Damon Salvatore öccse. Mert hogy máshogy? Én vagyok a hülye, aki mindig ott áll a képeken Damon Salvatore mögött. Vajon van nevem is? Vagy csak úgy hívnak, hogy fiatalabb Salvatore? Kit is érdeklek én, ha ott van Mr "hagyjuk ott a sereget, és szedjük el Katherine-t öcsitől '64-ben" Salvatore? Na kit? SENKIT! Bár így utólag már nem hat meg túlságosan... lehetett volna az övé, így belátva, Katherine csak addig érdekelt, míg igézet alatt tudott engem tartani. Erre ma már oly' kevés esély van, mint arra, hogy újra emberré válhatok.
- Valamivel szívélyesebb fogadtatást vártam - néztem rá, a szokásos nézésemmel. Nem akartam árulkodni arról, hogy most éppen egy vad ragadozó vagyok, hiszen akkor még ő maga boncol fel élve ma este. Nem hiszem, hogy kedveli a vámpírokat, ahogyan én sem vagyok oda a vérfarkasokért. Valami ősi hadakozás ez, a vérünkben van, hogy "Na, akkor te most őt utálod."
- De tudod mit? Nekem erre momentán nincs túl sok időm, szóval rá is térnék a lényegre - indultam meg méginkább közelebb felé. Tíz perc erejéig viseljük el ezt a rivalizálást, ami a fajtánk között kialakult. Szép lány, jó lány, ettől függetlenül mégig taszított, mint valami megfordított mágnes. Ez van. De nem szexragadozó vagyok, hogy mindenkire rágerjedjek. - Tudom, hogy mit tervezel Klaus ellen. Hogy... mit csinálsz a hibridjeivel - néztem mélyen a tekintetébe, ahogyan megálltam előtte. Hm, szinte egy magasak vagyunk. De javít a helyzetén, hogy rajta magasabb sarkú cipő van. Legalább nem kell lenéznem rá. Igaz, szeretek úgy tűnni, mint akire fel kell nézni, legalább abban a helyzetben el tudom nyomni a kisebbségi komplexusomat, ami a bátyám miatti "elnyomás" miatt alakult ki bennem.
- És hogy tudd... mielőtt félreértés esne, és beparáznál, hogy szaladok hozzá, mert így barátok meg úgy barátok... - macskakörmöztem a levegőbe, és éreztem, hogy a napfénygyűrűm mocorog a középső ujjamon. - Annyit szeretnék közölni, hogy... - nyaltam meg az alsó ajkamat, és kivillantottam pár fogamat. - Ideje kilépnem minden nagykopó árnyékából. Köztük Klauséból is. És ha akad még egy szabad hely a "táborodban"... szívesen időznék a te oldaladon - sóhajtottam fel. Ezt most tényleg kimondtam? Klaus a barátom. De... nem tehetek mást. Nem élhetek örökké mögöttük. Damon Salvatore és Klaus Mikaelson nyomorék árnyéka.


// words: 510 // song: Ben Harper - Amen Omen // comment: <3 //
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzomb. Feb. 02, 2013 1:57 pm


YOUR WORDS SHOOK ME
A városban sétálgattam. Bár Tyler azt mondta, hogy ne nagyon tegyem ki a lábamat a házból, mert Klaus bármelyik pillanatban megtalálhat, ez engem nem nagyon hatott meg. Tudhatná, hogy úgysem fogok egy helyben ücsörögni egy kanapén és rossz vígjátékokat nézegetni a tévében, miközben halálra unom magam. Ismerhetne már ennyire, túlságosan örökmozgó vagyok ahhoz, hogy ne ismerjem meg a várost, amelyben éltem. Így felkerekedtem és a város utcáit vettem górcső alá.
Hatalmas mértékben meglepett, hogy nem estem még össze a semmittevés okozta fájdalomtól. Ez egy kisváros, nincs itt semmi, ami feldobhatná a napomat. Nincs sem egy hegység, sem egy folyó, csak néhány kis kocsma, egy középsuli és utcák. Ennyi és kész. Ez az élet nem való nekem, fel is fogom vetni Tyler-nek, hogy lehet, hogy továbbállok. Szó mi szó, nehezen hagytam volna őt itt, elvégre bírtam a srácot. Talán sokkal jobban, mint kellene, de hát elvégre nőből vagyok, ő pedig egy jó pasi. Kár, hogy ott volt a kis szöszke… ajaj, még a végén rossz kislány leszek, és bűnös gondolataim támadnak!
Beletúrtam a hajamba, egy másodperccel később pedig megcsörrent a mobilom. Mégis ki akar beszélni velem? Szerencsére mindössze egy sms volt, a szövege viszont annál jobban meglepett. Stefan Salvatore? Hát az meg ki a csuda? Valahonnan nagyon ismerős volt a neve, de nem tudtam eldönteni, hogy honnan… nem hiszem, hogy már találkoztam volna vele, hiszen akkor biztosan emlékeznék rá. Aztán eszembe jutott! Hát persze, a kisebbik Salvatore. Van egy bátyja is és… vámpír. Hm, ez egyre jobb és jobb. Már csak arra kellett volna rájönnöm, hogy mit akar tőlem, miért akar találkozni velem? Nem hiszem, hogy lenne közös témák: fajilag sem vagyunk egyformák. Ő vámpír, én pedig vérfarkas, eredendően gyűlöljük egymást. Nem vagyunk barátok, mindössze Tyler mesélt róluk egy kicsit, amikor nagy nehezen kihúztam belőle néhány dolgot az előéletéről.
A kíváncsiságom viszont folyamatosan dolgozott, hajtott előre. Az utca neve, amit megadott nem volt túlságosan messze. Azt hiszem. Beütöttem a címet a telefonom GPS-ébe és láttam, hogy tényleg nem kell sokáig gyalogolnom ahhoz, hogy szembekerüljek a vámpírkával. Összesen négy sarkot kellett fordulnom és mivel senki más nem volt a St. Martin Street-en, nem volt nehéz észrevenni a fiút. Egy nővel ácsorgott és nem éppen szívélyes beszélgetésnek tűnt a társalgásuk. A nő arca ijedt volt, sütött róla, hogy legszívesebben elrohanna. Ez… ez a Stefan meg akarja enni? Egy nyilvános utca kellős közepén? A vámpírok hülyébbek, mint azt gondoltam. Már éppen meg akartam szólalni, hogy azonnal engedje el a nőt, de megelőzött és saját maga engedte el. A nő elfutott, a fiú pedig felém fordult.
- Érdekes, hogy te tudsz rólam és meg akarsz ismerni, de én ezt nem mondhatom el rólad. – Szólaltam meg én is közelebb lépve hozzá. – Bocs, hogy megzavartam a vacsorapartit, de nem nagyon bírom, hogyha előttem kajálnak. Főleg nem, ha emberekből. – Összehúztam a szemeimet. Mindkettőnknek megvannak a fajunkhoz tartozó szükségletei, de azért ez tényleg túlzás. Eléggé bolond dolog nappal fogócskát játszani az áldozattal. – Mit akarsz? Nem nagyon vagyok hozzászokva a bájcsevejekhez, ismeretlenekkel pedig még úgysem. – Összefontam a karjaimat a melleim alatt és így figyeltem az arcát. Azt meg kellett hagyni, hogy vámpír ide, vámpír oda jóképű volt.
WORDS: 517 MUSIC: WHISTLE OUTFIT: A LITTLE BIT CHARM NOTES: LOVE YOU. <3
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzomb. Feb. 02, 2013 10:12 am

Hayley & Stefan

I need to help, Hayley. For a good cause.


Gondolatok a fejemben, Üres ígéretek, rideg szavak... ezek jelentek meg álmaimban. Egy magamfajta is képes álmodni? Miért is ne? De még így, ripperként is végigfutott a hideg a hátamon attól, amit elém vetített az elmém. Csak feldühítettek. Hiába fogadtam meg azt, hogy igyekszem nem ölni embert, legalábbis a városon belül nem, túlzottan zaklatott voltam ahhoz, hogy ezt az ígéretet most éppen teljesítsem. Meg amúgy is... ki vagyok én, hogy megtartsam az ígéreteimet, mikor velem kapcsolatban sem tartotta be senki? Erről ennyit... félő, már én vagyok az egyedüli, aki képes elgondolkodni az ilyesmin. Hm, rá is hagyom, semmi értelme. Csak a saját eszemet veszítem el tőle. Már ha azon van még mit elveszíteni. Ezzel megelőztem Caroline hasonló hangzású mondatát, amivel nyilvánvalóan illetni fog, ha még egyszer összefutunk.
A zsebemben megrezzent egy papírfecni. Hát persze... hogy is felejthettem el? Máris csillapodik az étvágyam, és előkapom a papírost, majd a mobilomat, hogy egy egyszerű üzenetet küldjek a célszemélynek, majd csak várnom kellett. Nem állt több az üzenetben annál, hogy Stefan Salvatore várja a St. Martin Street-en, és ha lehet, ne késsen. Nem hallhatott még rólam rosszat, így talán nem ijed meg. Bár a híre alapján, nem ijedős kislánynak gondolom őt.
Talán nem jó Klaus ellen játszani... de mondjuk úgy, hogy nem is ellene teszem. Hanem a barátomért. Caroline-nak szüksége lehet még egy (titkos) segítségre a hibrid kötelékkel kapcsolatban. De neki nem kell tudnia, hogy jót akarok neki. Csak a szívem diktálja ezt. Mert ő még mindig bennem élt, mint a barátom. Aki segíteni próbál az én szamár fejemen. Ami bizonyos, hogy... nem lesz olyan könnyű menet. De kell hozzá a megfelelő személy.
Megláttam magam előtt sétálni egy nőt. Telefonált. Mily' meglepő...! Felsóhajtottam, és lassan elindultam utána, de vére illata már messziről csábított. Nem akartam eltérni a megbeszélt helyszíntől, de ez túl édes volt ahhoz... éreztem arcom változását...
Ostoba vagyok, talán soha nem fogok "felnőni". Igaza volt Klausnak és Caroline-nak, nem szabad nekiesnem akárkinek, főleg nem az utcán, de ezt a problémát majd megpróbálom kiküszöbölni. De a fenébe is, vámpír vagyok! Egy ragadozó, ki várja a prédáját, és ő most eljött... csak azért, hogy engem boldoggá tegyen. A sors akarta így. Nekem pedig be kell végeznem az Ő sorsát.
Ott termettem előtte, és egy mozdulattal az egyik sötét sikátorba termettem vele, kezemet rászorítva szájára, és mélyen néztem ijedt tekintetébe. - Csak akkor beszélj, ha én kérlek rá. Ne félj, nem fog fájni... nagyon - suttogtam teljesen a vére hatása alá kerülve, ahogyan láttam nyakán az ereket kidülledni. Pulzált, forró volt... lassan engedtem el a száját, hogy lihegve nézzek szemeibe.
- Kérd, hogy harapjalak meg... könyörögj azért, hogy megharapjalak - mondtam a szemeibe, és láttam, hogy működik az igézésem, mert körülbelül tíz másodperc elteltével már hallottam is a szavakat. Az én szavaimat, amelyeket a szájába adtam.
Készültem odahajolni... hogy teljesítsem "kívánságát", de mindhiába... mert ekkor már hallottam a lépéseket. Ennyi idő eltelt volna az üzenet óta? Feléledt bennem egy kis bosszúság, és harag, de... szerencsére gyorsan túlléptem rajta.
- Nagyon nagy szerencséd van - paskoltam meg a nő arcát, majd beléigéztem, hogy felejtsen el mindent, és menjen tovább innen.
Az érkező felé fordultam, és egy elégedett vigyor jelent meg a képemen. - Örülök a találkozásunknak, Hayley. Már régóta meg akarlak ismerni - léptem közelebb hozzá, és vártam, hogy ő is megszólaljon. Szinte sejtettem, hogy lesz hozzáfűznivalója az iménti kis műsorhoz.


// words: 553 // song: Ben Harper - Amen Omen // comment: Már NAGYON vártam a játékunkat. nááá //
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyCsüt. Jan. 03, 2013 2:26 pm

//to: Ava//

Pokoli fájdalom kínzott, és már nem is figyeltem a külvilágra. Épp hogy Ava-ra tudtam koncentrálni, de már az is nehezemre esett. Alig bírtam nyitva tartani a szemeimet, úgy éreztem, ki kell támasztanom fogpiszkálókkal.
Ökölbe szorultak a kezeim és éreztem, ahogy a düh fellobban bennem.
- Nem olyan jó ám, ha hezitálok gyilkolás közben... akkor én leszek a préda, és nem akarok több halálközeli élményt. - préseltem összeszorított fogaim között. Aztán észbe kaptam és bocsánatot kértem hirtelen jött ellenségességemért. Hangulatingadozásom valószínűleg a jól megkotyvasztott méregnek volt köszönhető - képzeletben lepacsiztam a megkeverőjével, utána letéptem a fejét.
- Hagyjuk... ha nem vagyok és egyedül mész oda, lehet hogy nem éled túl az estét. - mondtam nehézkesen kifújva a levegőt. Pusztán a gondolattól is kirázott a hideg, hogyha nem kér meg, hogy elkísérjem, és egyedül megy oda, akár meg is ölhetik. Vérfarkaslét ide vagy oda, két vadász egyetlen lényre már sok. Szerintem. Megráztam a fejem, ami már így is kóválygott.
- Nem mész te sehová. Ha a terhemre lennél, szerinted nem dobtalak volna már rég ki? - kérdeztem megdörgölve az orrnyergemet. Még ez is tornázza felfelé a vérnyomásomat.. legalább ne beszéljen ilyen hülyeségeket.
- Aludjunk. - bólintottam rá végül a dologra, hosszas mérlegelés után. Lustán figyeltem, ahogy Ava elkúszik a kanapéig, majd megköszön mindent. Elmosolyodtam, feltápászkodtam és odabotorkáltam hozzá. Gyengéden a karjaimba vettem őt és elbukdácsoltam vele az ágyamig, lefektettem, betakartam őt és lopva végigsimítottam a karján. Gyengédség ébredt bennem iránta, nem volt a lány közömbös számomra. Nem mondom, hogy beleszerettem, csak... talán picit vonzódni kezdtem hozzá. Végül kimentem egy pokróc és egy párna társaságában a kanapéhoz, lefeküdtem fürdés nélkül és nagy nehezen elaludtam.
Sikolyaira folyton fölébredtem, de nem tettem szóvá. Nem háborogtam érte, csak hagytam, hogy abbahagyhassa. Végül nem aludtam semmit az éjszaka, éberen ültem a kanapén. Füleltem és próbáltam a fájdalmat kizárni a fejemből. A hányingert néhány pohár vízzel elmulasztottam, a fájdalom ellen bekaptam hatféle fájdalomölő tablettát - de arra egyik sem használt. Elemi fáradtság lett úrrá rajtam, de sehogy sem tudtam elaludni.
A hajnal az ablakban ülve köszönt rám.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyVas. Dec. 30, 2012 2:10 pm



Oliver lakása


Csöndesen hallgatta a másikat. Elgondolkodott azon amit mondott... volt benne igazság, ő valóban nem gondolkodott, azonnal cselekedett így esély sem volt arra, hogy kihasználjon az ellenség akár csak egyetlen pillanatot is amikor a nő mozdulatlanná dermed. Mégis úgy gondolta, hogy nem egészséges amikor a düh ennyi energiát szabadít fel belőle.. eltitkolt, elrejtett energiákat amik azonnal képesek ölni.
- Legalább nem gyilkolsz bűntudat nélkül. Legalább hezitálsz, használod a fejed. – vonja meg vállát és érzi ahogy a méreg, lassan minden kis vérlemezkébe beépül. Tagjait már alig bírja mozdítani.
- Sajnálom mindezt. Ha nem kérlek, hogy kísérj el, nem találkozol velük és most nincs ez a helyzet. Nem akarok a terhedre lenni. Amint képes leszek rá, elmegyek. – emeli meg fejét nagy nehezen de szédülni kezd. Hányinger tör rá; fejét térdei közé hajtja. Nagyokat sóhajtva igyekszik lenyugtatni gyomrát és az idegességtől rázkódó testét.
- Aludjunk. – nyögi ki végtelenül fáradtan, tudva, hogy ez nem lesz egy könnyű éjszaka. Nem csak a méreg miatt nehezedett vállaira az éjszaka súlya de azért is mert sosem töltötte az estét idegen helyen. Mindig talált kifogást, hogy mehessen arról nem is beszélve, hogy most itt volt a hibrid, akihez még vonzódott is és ha látta volna a jeleket akkor tudná, hogy a másikat sem hagyja hidegen a külseje... még, jó, hogy nem vette észre mert akkor zavartsága még nagyobb lenne mint amekkora. Véres ruhájára pillantva a hányinger még jobban erősödik. Ajkaiba harap. A fájdalom halántékába hasít. Egyre rosszabbul viseli és bár igyekszik némán szenvedni, látszik elsápadt arcán, hogy a méreg kezdi teljesen levenni lába alól.
- Enyém a kanapé. – suttogja halkan és nem foglalkozva azzal hogyan fest, négykézláb kúszik oda. Felhúzva magát rá végre elfekszik. Onnan pillant a fotel előtt ülő férfire.
- Köszönöm Oliver. Mindent köszönök. – suttogja halkan mielőtt még álomra hajtja fejét. Pillanatok alatt elalszik. Valóban nem alszik könnyen; többször is felriad, kiáltásait visszaverik a falak. Ez a méreg vagy maga a nő múltja? Nem tudni.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 6:03 pm

//to: Ava//

Fáradtan sóhajtottam egyet, majd anélkül, hogy megfújkáltam volna a teámat, belekortyoltam, majd eldobtam a bögrét. Forró volt az ital és megégettem a nyelvemet. Már csak ez hiányzott tökéletes fájdalomgyűjteményembe. Figyeltem, ahogy a folyadék egyre nagyobb foltot képez a padlón, beleivódik a fadeszkák réseibe.
- Úgy érzem, nekem ehhez nem sok türelmem van. - sóhajtottam fel, majd a bögreszilánkokra is vetettem egy pillantást. Megdörgöltem az arcomat, majd összerezzentem, ahogy Ava mellém telepedett. Kicsit összébb húztam magam; nem vágytam semmiféle érintkezésre, mert féltem, hogy a fájdalom erősödik. A lány hátradöntötte a fejét és mély sóhaj kíséretében mesélni kezdett. Hallgattam minden egyes szavát, de hangja csak tompán jutott el hozzám. Kezdett erőt venni rajtam az a fajta fáradtság, ami az embert szinte lenyom a földre, ott tart és tapos, döngöl; legszívesebben tíz napon keresztül csak aludnék, hogy kipihenhessen magam.
Fáradtan Ava-ra néztem.
- Figyelj, az csak jó. Ha gyengének mutatod magad harc közben, kihasználják a tétovázásod és megölnek. Ennek csak örülj. - mondtam lassan, majd elnyomtam egy ásítást. A fájdalom mindig elálmosított, pláne hogy teát is ittam. Az csak rosszabbá tette. Ismét a bögre roncsaira néztem.
Jézusom.
Alig egy hete költöztem ide és már eltörtem az első bögrémet. Gratulálni tudok magamhoz. Majd felvettem a beszélgetés fonalát, ismét.
- Én... ha harcra kerül a sor, csak nagyszájúskodom. Beszólogatok... de mélyen rettegek, hogy megsérülök, fájdalmat okoznak nekem és talán meg is halok. Bennem korlátok képződnek olyankor. - mondtam a szoba egyik sarkára akasztva a tekintetem. Szánalmas egy lény vagyok, annyi szent, mert harc közben tétovázni egyenlő a halállal.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 1:42 pm

/Oliver lakása/

Nem beszél sokat. Gondolatai a körül forognak amit Oliver mondott. Miért akarnának ártani neki? Mármint mindig is egy láthatatlan folt volt, még a falkában sem igazán vették észre nem hogy bárhol máshol. Igen, hibrid akart lenni de ezt nem kürtölte világgá, pár embert kivéve igen kevesen tudtak róla... most, hogy belegondolt, egyedül Oliver...
- Thomas a barátom volt. Ha boszorkány volt akkor tudnia kellett én mi vagyok, mégsem utasított ki a boltjából vagy ártott nekem soha. Nem értem... – megköszönte a teát és aprót kortyolt belőle vigyázva rá, hogy ne égesse meg se a száját se a nyelvét. Nem mintha a mai után az akkora fájdalommal járna, hogy aggódnia kellene de a berögzült szokások ellen nem lehet mit tenni. Letörölve a vért az arcáról pillantott mellkasára, és csak most, a lámpa fényénél vette csak észre, hogy ott is véres a ruhája. Még szerencse, hogy génjeinek köszönhetően gyorsan gyógyult, arról nem is beszélve, hogy gyorsaságának hála tudott kitérni a kard útjából és ereje segített kettétörni a vadász derekát. Letéve a teát csúszott Oliver mellé.
- Be kell vallanom valamit. – döntötte fejét a fotelre és lehunyva tekintetét sóhajtott nagyot. Látszott, bármit is készül mondani, nem könnyű kiejteni a szavakat. Nehezen tudta csak rávenni magát, hogy megtegye mert ki kellett mondania. Nem a mellette ülő hibrid miatt, még csak nem is a vágy miatt, hogy hibrid lehessen... hanem, hogy megbizonyosodjon róla, ez is ő, ez is az ő személyiségéhez tartozik.
- Amikor dühös vagyok, eltűnik az a gyengeség ami miatt mindig is láthatatlan voltam. – Erős vagyok olyankor és magabiztos. Tudom, hogyan és merre kell mozdulnom, mit kell tennem. Élvezem mikor olyan vagyok. – nagyot sóhajtott de nem merte kinyitni szemeit. Félt attól, hogy a hibrid arcán undort talál majd, hogy az egyetlen ember akire barátként tekinthet, el fogja taszítani magától, kidobja az utcára és ismét egyedül fog maradni. Rettegett a gondolattól, hogy félnie kellene attól a személytől akivé válni fog reményei szerint és ő mégsem tartott ettől. Izgatottan várta a pillanatot amikor végre ledobhatja a gubót, hogy pillangó lehessen. Egy erős, vad ösztönökkel megáldott, gyilkos pillangó.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 1:14 pm

//to: Ava//

Furcsa, nagyon furcsa. Jó, az addig rendben, hogy vadászok, meg minden, nem bírják a pofánkat. De hogy kotyvasszanak valamit is ellenünk... egy boszorkány segítségével.. Hát, mondhatom, remek dolog az élet, hibridként. Most már inkább kívánom azt, hogy rendes halandó legyek, aki egyetemre jár, vagy dolgozik, nem pedig menekül és harcol az ellenséges fajok ellen.
Amint az utcára értünk, egyből a saját házam felé vettük az irányt. Még Ava is egyet értett vele, és ennek örültem. Ki tudja, ő mennyire lakik messze innen.
- Thomas a barátod volt, nem? Talán... talán ártani akartak ezzel neked, még jobban... vagy a vérére szükségük volt... vagy... uhh, nem tudom. - nyögtem fel a mondat végére. Fájtak a tagjaim, hányinger gyötört és szédültem. Az sem volt a legjobb döntés, hogy Ava-t támogattam, de kellett neki valaki, aki megtámasztja. Pedig én sem voltam a topon, mint ahogy azt elrinyáltam. Meg kellett kapaszkodnia bennem és ettől majdnem elestem. Épp hogy sikerült megtartanom az egyensúlyomat.
- Mindjárt ott vagyunk, ne aggódj. - mondtam mélyen beszívva a levegőt, majd kifújva. Ahogy befordultunk a sarkon, már láttam a házamat. Kicsit gyorsítottam a tempón, hogy minél előbb ott lehessünk.
Amint odaértünk a ház elé, nagy nehezen kotortam elő a kulcsokat. Remegő kézzel fordítottam el a zárban, majd benyitottam és betámogattam Ava-t, leültettem az egyik fotelba. Bezártam két kattanásra az ajtót, majd minden függönyt elhúztam, felkapcsoltam két villanyt és a körülöttünk tobzódó kartondoboz halmokra pillantottam, majd a lányra.
- Ezer és egy bocsánat, nemrég költöztem ide... - motyogtam a szégyentől égő füllel, majd inkább kibicegtem teát csinálni. Remegő kezekkel csináltam két bögrényit, majd bementem Ava-hoz, az egyik bögrét odaadtam neki, majd leültem a lába mellé a földre, a hátsófelem alá egy párnát húzva. A tea leginkább erdei gyümölcsös akart lenni, némi citrommal és cukorral, jól megkeverve, de most nem éreztem az ízét. Ideges és fáradt voltam. De nem mertem elaludni, mert féltem, hogy a nyakunkra jönnek a vadászok.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzer. Dec. 26, 2012 8:25 pm

/Oliver/

- Nem tudok... – nyögi halkan. Szemeit szorosan behunyja, hogy összeszedje erejét. Akármit is kapott az nem egyszerű farkasfű volt. Próbált megemelkedni de nem ment könnyen, még a hibrid segítségével sem.
- Várj. – Tolta el a férfit és közelebb húzódott a halott vadászhoz. – Mi ez? – nyúlt annak derekához, ahol a kabát zsebében pihent valami... egy papírdarab. Kivéve azt kezdte hangosan olvasni a hozzávalókat egy varázslathoz.
- Ezek készültek valamire... egy boszorkány állhat a háttérben. – köhögött fel miközben nagy levegőt vett, mert úgy érezte, tüdeje egyre inkább összeszorul. – Ez egy lista darabja. – hagyta, had segítsen neki Oliver felállni de mielőtt kimenekültek volna a boltból még ellenőrizte a másik vadász zsebeit is. Nem volt bennük semmi, eltekintve a méregtől amit a hibrid is kapott.
- Ezt sem árt magunkkal vinni. – begyűjtve a maradékot rakta a barna táskába őket és egyszerre dőlve neki a férfinek és adva neki támasztékot adta áldását az ötletre.
- Köszönöm. – az éjszakai sötétnek hála nem nagyon találkoztak senkivel és ha mégis hát úgy hitték, hogy két részeg fiatal járja ilyenkor az utakat, semmi több. Azon törte a fejét, mégis miféle varázslat lehet amihez anyagot gyűjtöttek és ki állhat a háttérben? Egyik sem lehetett boszorkány hiszen akkor könnyedén a földre terítették volna őket, ez egyértelmű... akkor viszont minek kellett megölni a bolt tulajdonosát? Talán a vadász diktálta a gyilkosságot vagy a másik boszorkány parancsára tették volna?
- Nem áll össze a kép. – jegyezte meg csendesen miközben ügyelt rá, hogy egyik lábát a másik után tegye – mégis mit akarhattak Thomastól? Jobban körül kellett volna néznünk – egy pillanatra megszédülve ragadta meg a nála nem jobb állapotban lévő hibrid karját, attól tartva, hogy menten összeesik.
- Kérlek mond, hogy nem laksz messze... – suttogta halkan ahogy befordultak a következő sarkon. Nem tudta merre járnak, nem is figyelt mikor és hol fordultak el és váltottak irányt. Arra koncentrált, hogy megtalálja a képlet hiányzó részeit. A számításban egyedül egy változó volt állandó és az pedig a varázslatot jelentette amiről fogalma sem volt miféle lehet.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 EmptySzer. Dec. 26, 2012 11:49 am

//to: Ava//

- Na gyere, te mocsok! - kiáltottam és vártam, hogy lecsapjon a kard - de az nem felém irányult, hanem Ava felé. Hirtelen felszökkent a vérnyomásom és az adrenalin csak úgy vágtázott a testemben. Felpörgetett és teljesen elveszítettem tőle a fejemet. Támadni készültem, rávetni magam és szétverni a fejét, mikor előtoppant a társa is. Hallottam a lépéseket a hátam mögül, de nem voltam elég gyors. Karok fonódtak a nyakam köré, erősen szorítottak, elakadt a lélegzetem egy pillanatra. Hallottam, ahogy ropog a férfi karjaiban a csont, ahogy szorít. Nyelni próbáltam, de elszorította a nyelőcsövemet. Hörögve kaptam az erős vaskarokhoz, próbáltam magamról lefeszegetni. Minden erőmet beleadtam, és sikerült leszednem magamról. Megpördültem, hogy behúzzak egyet az ellenségnek; az ütés tízpontos találat volt, egyenesen az állába száguldott az öklöm. A vadász megtántorodott, majd amint megtalálta egyensúlyát, kiköpött egy adag vért a földre.
- Finom volt? - kérdeztem incselkedőn. Felmorrant, majd újból támadásba lendült. Megpróbált gyomorszájon rúgni, de megfogtam a lábát és valósággal kicsavartam. Még saját magamtól is megijedtem, ahogy a káröröm vigyora terült szét az arcomon, amikor hallottam, hogy reccsennek az inak és a csontok kínkeservesen roppannak. Visszafordultam Ava-hoz, aki pont ekkor terítette le a saját ellenfelét.
Itt se kell már segítenem, gondoltam elégedetten, majd megrémültem, ahogy a lány összeesett.
- A-Ava, mi törté- - nem tudtam befejezni a mondatot. Meg kellett volna ölnöm a vadászt. Éreztem, ahogy valami a nyakamba fúródik, és bepumpálódik a véráramba valami nagyon bűzös és ártalmas folyadék. Felkiáltottam kínomban, de még az erőmből futotta annyi, hogy eltörhessem a támadóm nyakát. A vadász holtan rogyott össze, én pedig elernyedten. Térdre omlottam és a hullámokban rám törő hányingerrel küzdve és a heves fájdalomtól szenvedve néztem Ava-ra.
- Ava... menjünk innen... ha ketten voltak már itt, talán többen is lehetnek... - nyögtem rekedten, és megpróbáltam feltápászkodni. Megtámaszkodtam az asztalban, felhúztam magam; de azonnal meg is tántorodtam. Megpróbálván megőrizni az egyensúlyomat, két kézzel támaszkodtam az asztalba. A fájdalom elviselhetetlen volt. És az öreg vére... égett a torkom, azért, mert a vér gyakorlatilag hívogatott. Plusz poén, Olikám.
Felsegítettem Ava-t, magamhoz ölelve kitámolyogtunk a pokolházból.
- Jobb, ha ma nálam töltöd az éjszakát. - mormogtam, és a saját házam felé vettem az irányt.
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down

Utcák

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
4 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Similar topics

-
» Utcák
» Utcák/bérlakások

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Richmond és környéke :: Mystic Falls :: Belváros-