world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 21 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Utcák

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyHétf. Dec. 24, 2012 5:27 pm

/Oliver/

- Egyre kevesebben van belőletek te korcs. – lendíti meg a kardot, nem kell kétszer kérni, hogy támadjon ám az első célpont nem a férfi hanem Ava. Oliver ha nem érzi meg a mögé lépő alakot akkor máris a nyakán érezheti a vadász fojtogató karjait.
Avat, nem kell félteni. Látszólag ugyan törékeny és apró de minden mozdulatából süt, hogy pontosan tudja mit csinál. Elhárítja a rá mért ütés súlyát és ezzel a lendülettel már ragadja is meg vállainál a férfit, hogy aztán lenyomva térdeljen mellkasába. Lehetett a vadász ügyes és gyors de Ava vérfarkas volt s bár csendes, soha senki nem veszi észre, amikor dühös volt a vérfarkas levetette láncait és ereje megsokszorozódott, arról nem is beszélve, hogy a fejét is elvesztette. Ilyenkor ösztönlény volt; nem gondolkodott csak cselekedett.
- Szó szerint ketté foglak törni. – sziszegi a lány a vadász fülébe nem véve észre, hogy az tincseibe markolt, hogy aztán annál fogva rántsa Avat a földre. A férfi nem szól vissza, karja után nyúl, a nő nyakára lép és már le is sújt.
A hibridre támadó vadász taktikája más. A kis tű mi a férfi nyakába készül mélyedni verbéna és farkasfű kombinációját rejti. Ugyan a hibrideket csak két módon lehetett elpusztítani de gyengíteni őket is lehetett, a fajok hátrányainak köszönhetően és bár még nem alkalmazta egy hibriden sem a löttyöt, a boszorkányok szerint működnie kell. A férfi most küzdött először hibriddel így nem tudta kiszámítani annak mozdulatait sem pedig erejét, holott gondolhatott volna rá a két férfi, hogy ehhez minimum egy boszorkány kell aki segít meggyengíteni őket... épp ennek okán igyekezett beadni az injekciót.
A kard húsába vájt. Felordított de kínja csak akkor vált elviselhetetlenné amikor Ava kettétörte a kardot tartó kezét. Ugyan a nőt is érte pár vágás még kifordult a kard útjából – ennek köszönhette többek között az arcát csúfító vércseppeket is – de ahogy kipördült már kapta is el a férfit. Betartotta amit ígért az elején; mikor már eléggé hatástalanná tette a vadászt, megemelte és valóban megtette. A térdén törte ketté a férfi gerincét.
Aztán megérezte a fájdalmat. Az égető kínt ami végigmart testén. Térdre rogyott ahogy megérezte a méreg hatásait. Mikor sikerült megszúrni? Fel sem tűnt neki a farkasfű, csak most, hogy úgy érezte szétrobban a teste. Szűkölve húzta össze magát miközben őszintén remélte, hogy a hibrid, elbír a vadásszal.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyHétf. Dec. 24, 2012 12:48 pm

//to: Ava//

Fizettünk és távoztunk. Hát, mit ne mondjak, érdekes egy társaságot sikerült összeszednem egyetlen nő személyében. Furcsa, hallgatag, de ha kitárul, olyan, mintha egy kisgyerek lenne. Nem mondom, nem tartozott ez az este a legrosszabbak közé. Volt kivel beszélgetnem, nem unatkoztam és talán egy társra is lelhetek.
Láttam, hogy Ava aggodalmasan pillantott körbe az utcán. Leheletünk látszódott, és ez csak növelte a baljósságot. Összerezzentem, ahogy megszólalt.
Mi van, félsz, Oliver?
- Itt vagyok, nyugi. - mondtam és megérintettem a vállát. Körbenéztem és volt egy sanda gyanúm, hogy el fogják rontani az estémet. Nagyon csúnyán.
De akkor kihozzák belőlem az állatot, amit igyekszem elnyomni, minden erőmmel.
Hallgattam az útbaigazítást, de valahogy az első "jobbra" után el is veszítettem a fonalat, így inkább csak sután bólintottam, jelezvén: felfogtam a dolgot - az, hogy ebből mi igaz, nem lényeges - és talán eljutok oda majd legközelebb egyedül is.
- Ava, nyugodj meg, nem lesz semmi baj. - mondtam az ujjaira pillantva. Idegesen tördelte őket, olyan idegesen, hogy azt hittem: felrobban. Kíváncsi vagyok, mitől ijedt meg ennyire... ha esetleg ártalmas lény lenne, az már ránk vetette volna magát. Réges-régen.
- Rendben, akkor majd holnap megkeressük Klaust. Nappal. - bólintottam. Összerezzentem, ahogy belém karolt. Ösztönszerűen húztam magamhoz közelebb, hogy biztonságban tudhassam. Mindenkivel szemben megvolt az ilyen megnyilvánulásom, hogy megvédjem az esetleges rossztól, aki kicsit is fontos volt számomra.
Jó kis séta után értünk oda a bolthoz. Kis takaros, nem túl sok helyet foglaló épületszerűség volt, de ahelyett, hogy megnyugvással töltene el a gondolat, hogy ideértünk, csak még idegesebb lettem. Ava átragasztotta rám az idegességét. Nyeltem egy nagyot, ahogy beléptünk. Az az édes vasszag... felmorrantam, amikor Ava felsikoltott. A boltos ott feküdt vérbe fagyva a földön. Remek, már csak a tettest kell megtalálni.
Vedd elő a Sherlock Holmes-i logikádat, Olikám!
Ava megtette helyettem is. Letérdelt, valószínűleg nyomok után kutatott.
A hangra megfordultam és mélyen a jövevény szemébe néztem.
- Magának is szép jó estét. - mondtam gúnyosan elfintorodva, majd tekintetem a kezében nyugvó kardra siklott.
Már csak ez hiányzott!
- Ez olyan meglepő? Ez a város tele van velünk, ugye tudja jól? - mordultam.
Ava hangja megváltozott. Megkeményedett, megkérgesedett - teljesen más volt, mint amit megszokhattam. A nőre pillantottam. Láttam, hogy izzik szinte a dühtől. A jövevény mondatára pedig egyenesen a nyilvánvaló vadászra néztem.
- Őszintén, mi baja mindenkinek Klausszal? Akkor rajta, ölj meg engem is! - kiáltottam ingerülten és kitártam a karjaimat.
Rajta, támadj!
Abban a szent pillanatban úgy éreztem, hogy végleg elmentek otthonról.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyPént. Dec. 21, 2012 9:35 pm

/Oliver/

- Nem haragszom. – mosolyodik el kedvesen és int a pincérnek, hogy fizetne. Amint ez megtörténik a pincér a számlát Olivernek is kihozza. Felemelkedik és az ajtó felé indul. Megvárja a másikat és kilépnek az éjszakai sötétbe. A művészeti ellátóba irányába fordul de tekintete a másik oldalt fürkészi. Rossz érzése van és az ösztönei is azt diktálják, hogy valami nincs rendben...
- Oliver... – szólal meg halkan miközben tekintete továbbra is a kifürkészhetetlen sötétet vizslatja. Sosem bízott az éjszakában... egyrészt a holdtölte vívta ki félelmét és gyűlöletét másrészt pedig Mystic Falls az éjszaka a lehető legrosszabb. Ha belegondol, hogy mik történtek az elmúlt időkben még a hideg is kirázza attól, hogy máskor egyedül menjen haza. Persze ez csak addig tart amíg hibrid nem lesz... akkor majd megváltozik az élete... ó, igen, akkor nem kell a sötétben rettegnie többé. Akkor tőle fognak rettegni.
- A sarkon jobbra majd megint jobbra és utána balra. Egy kis utcában van, a legtöbben észre sem veszik, általában az egyetem diákjai sem mennek oda de én jobban szeretem. – beszél... ha ideges, beszélnie kell. Szoros léptekkel halad a férfi mellett, gyors tempót diktál. Idegesen tördeli ujjait. Egyre inkább elveti magában az ötletet, hogy még ma este meglátogassák Klaus testvéreit. Beleborzong a gondolatba, hogy ráadásképp milyen messze lakik innen.
- Azt hiszem új terv. Ez után menjünk haza... – kéri a férfit akinek karjába karolva húzódik még közelebb. Negyed óra séta múlva érkeznek meg a valóban apró bolthoz. Az ajtón ugyan ott a nyitva tábla de ahogy belépnek senkit sem látni de abban a pillanatban érezni a vérszagot. Önkéntelenül is felsikolt ahogy meglátja a testet... az árus egy idősebb férfi, úgy a 60as éveit taposta. Kedves öregember volt, tudtával sosem ártott senkinek és most mégis holtan feküdt a pult mögött. Ava tekintete nyomok után kezd kutatni. Azonnal letérdel és keresni kezd. Nem tudja mi után kutat csak egyetlen jel ami segít megérteni, hogy mi történt itt, miért kellett meghalnia az egyetlen barátjának. Nem kell sokáig kutatnia.
- Nahát, nahát, kiket sodort ide a szél. Igazán jó napom lesz ma. – lépett ki a raktárból egy 30as éveiben járó, meglehetősen izmos alkat és a férfi a kezében egy kardot tartott.
- A boszorkány, a vérfarkas és a hibrid. Isten hozott Mystic Fallsban. – Ava tekintete elsötétült a dühtől.
- Miért kellett meghalnia? – kérdi kemény, éles hangon mintha teljesen más személyiség lenne mint akit eddig Oliver megismert.
- Klaust szolgálta. Ennyi nekem elég.
- Ezt még megbánod. – ugyan közel sem volt telihold de az csak az átalakulást hozta magával. Az erő ott lapult a karcsú teremtésben, a mellette álló hibridről nem is beszélve. Azt azonban nem tudta Ava, hogy a vadász sincsen egyedül.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyCsüt. Dec. 13, 2012 10:31 pm

Elisabeth


Szó szerint mozdulni sem tudok, mikor az előbbi bűbájos lány, aki mint valami sziklába a viharközepén, úgy kapaszkodott a karomba, megjelenik a hátam mögött, mosolyogva, majd előre fordulva megint csak a kétségbeesett arccal néz fel rám. Mikor pedig ráeszmélek, hogy itt nagyon nincsen rendben valami, elkezd kegyetlenül nevetni….nem ez rossz szó…inkább szakadni a röhögéstől.
Első reakcióm az lenne, hogy elmeneküljek, de egy belső hang, valószínűleg a becsületem, megállít, mielőtt kivitelezhetném a nagy maratoni futást. Minek menekülnék? Semmit nem érnék el vele, ha elkezdenék futkározni neki, hiszen úgy is gyorsabb nálam, maximum csak a kedvére tennék vele… de abból nem kap! Belegondolva, eddig is jókat röhöghetett magában rajtam, mikor majdnem elbotlottam a járdán, mikor igyekeztem olyan dologtól megvédeni őt, ami tulajdonképpen ő maga. Valószínűleg az ő szempontjából ez egy nagy játék… a gond csak az, hogy én gyűlölök természetfeletti tulajdonságokkal felruházott nőcik játékszere lenni, de sajna erről senki sem kérte ki a véleményemet.
Miután a szőke démon abba hagyja a kacagást, cicafiúnak nevez…na igen…cicafiú…ilyenkor szívesen lennék valami japán szamuráj, aki csak előkapja a kardját és sitty-sutty lecsapja a drága hölgy fejét a nyakáról. Nem szeretem, ha mindenfélének becéznek… kivéve, ha azt Ashley csinálja, de ez a lány szemlátomást nem Ashley és nem éppen azokat a kellemes dolgokat akarja velem művelni, amiket Ashley-vel szoktunk ketten.
Sajnos azonban nem vagyok szamuráj, és nincsen kardom, sem pisztolyom, sőt még egy bicskám sem, amit belevághatnék, nem mintha azzal érnék valamit itt. Sőt… még ha érnék is vele valamit… nem tenném meg. Ha legalább férfi lenne… vagy valami szőrös, dagadt rondaság… de ez egy gyönyörű, szőke, törékeny nő… legalábbis annak tűnik. Nem bánthatok egy nőt, még ha az máskülönben lazán letépné a fejemet, akkor sem. És itt vissza is kanyarodtunk oda, hogy ez a csaj erősebb, gyorsabb nálam, így esélyem sem lenne…
Mikor éppen gondolkozom, hogy mit tegyek most, váratlanul elkezd latinul kántálni és egy keresztet vet. Valahogy nagyon ismerős a szöveg, de nem jövök rá azonnal. Mikor befejezi, azonban gyorsan beugrik: az utolsó kenetkor ezt szokták mondani... mikor a muksók éppen felkészülnek dobni a talpukat. „DE ÉN MÉG ÉLEK!”- kiáltozom magamban. – „Mondjuk, lehet, hogy nem sokáig.”
Rá kell jönnöm, hogy itt nincs mese: meg kell lógnom valahogyan ennek a tüneményes sátánnak a karmai közül. Nem tehetek mást. Nem hiszem, hogy tárgyalni akarna velem, így a békés megoldás az felejtős lesz. Nem tudok szembeszállni vele az előbbi okok miatt. Menekülni sem tudok előle, mivel sokkal gyorsabb, de mégis meg kell próbálnom valamit.
Végre megmozdulok és becsületemre, büszkeségemre rátojva elkezdek sebesen szaladni az utca vége felé, reménykedve, hogy valahogy le tudom rázni magamról a lányt.

/Bocsi, hogy ennyire késve írtam meg. /
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 08, 2012 2:35 pm

Utcák      - Page 5 Tumblr_mazlyvXZtS1rp11mn

*Gyönyörű Eli! Briliáns!
Kiabálja a fejemben a kis hang elismerően, ahogyan a színészeknek vagy táncosoknak szokták az premier végén. És én imádtam a kis hangot a fejemben, na meg persze magamat is, hogy kitaláltam egy ilyen kis mókát. Az egész még szórakoztatóbb lenne, ha a végén, egy kis hajsza után elkapnám és... na jó, itt fejezzük be. Olyan vagyok, mint egy leszokott alkoholista. Majdnem jó a hasonlat. Tehát egyik pillanatban még kétségbeesett arccal állok, szinte a sírás határán, persze nem valójában, csak megjátszom. A következőben pedig kétrét görnyedve nevetek. Konkrétan a hitetlenkedő, kétségbeesett arcán. Kétségbe is lehet esve, könnyen lehet, hogy nem éli túl az éjszakát. Bár... olyan kis cuki, meg milyen lovagiasan viselkedett már Megérdemli, hogy éljen. Nem?...
Talán. Még eldöntöm, jelenleg azzal vagyok elfoglalva, hogy jóízűen kacagjak. Rajta igen, meg a hitetlenkedő arcán, ami lassan átcsap felismerésbe és rettegésbe. Nagyon helyes. Tőlem mindenki féljen! Há-há-há-há!
Előtűnt a rajzfilmekből jól ismert boszorkánykacaj, magyarul a pszichopata énem kaparássza a felszínt.
- Na mi van cica fiú?- Kérdeztem kiegyenesedve azon csodálkozva, hogy még mindig ott áll. Igen gyakran szoktam a férfiakat cica fiúzni. Magam sem tudom, hogy miért, ez talán egy rossz szokás.
Gyorsan keresztet vetek, s elmondom az utolsó kenetet. (Még nem döntöttem el, hogy megölöm-e, de hátha akkor felfogja, hogy ilyenkor futni kell.)
-Ego te absolvo a peccatis tuis in nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti... - Mormogom áhítatosan. Jó, nem ez az utolsó kenet, de valami ilyesmi is van a szövegébe, meg az is arról szól, hogy feloldozom a bűnei alól blabla... régen még ember koromban vallásos voltam. Azóta... megszűnt ez az állapot. A hitemet akkor veszítettem el, amikor keresztre feszítettek isten nevében...
Az áhítatos feloldozáshoz még a szemeimet is becsuktam.
- És ezek után futni szokás... hátha!- Bűbájos mosolyt villantok felé, mintha csak egy jóságos kislány lennék. Hiába az arcom angyali, a lelkem lakozik az ördög... ha már vallásos témánál járunk.*
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyVas. Okt. 28, 2012 4:40 pm

Elisabeth


Mikor megpillantom az egyik kanyarból előbukkanó leányzót, magamban még örülök is. Egy másik ember társasága, legyen ez bármilyen furcsa is: megnyugtatóbb, mint egyedül bóklászni a sötét utcákon, a sarkadban valamivel, ami nem emberi. Ahogy kétségbeesetten hozzám rohan és belém kapaszkodik, igyekszem magamat összeszedni, ami nagyjából sikerül is és elkezdem őt megnyugtatni.
Kérdésemre csak hadoválva, zagyválva kezd beszélni, így nem nagyon tudok mit leszűrni belőle, de nem kérdezem meg még egyszer tőle, hogy mit látott. Látszik rajta, hogy mennyire zaklatott és nem szeretném őt még jobban felkavarni azzal, hogy kényszerítem a visszaemlékezésre. Belül magam is ilyen állapotban vagyok…na jó ennyire talán nem. A leány jelenléte valamilyen szinten megnyugtatott és arra leszek figyelmes, hogy amióta itt van a lány a közelemben, az a „valami” sem jelenik meg többet. „Talán vége van…”- gondolom reménykedő szívvel.
- Nincs baj, itt vagyok. – nyugtatom meg a leányt, amint befejezi a kétségbeesett mondatát. – Gyere, menjünk el inne…
Mondatomat elharapom, ahogy megszólal a leány és egy hatalmasat sikít. Tekintete a hátam mögé mered, így önkénytelenül is követem azt. Amint megfordítom a fejemet, legszívesebben én is elsikítanám magamat, csakhogy egy belső erő nem engedi. Egy fiatal, szőke, vidáman mosolygó leányt látok, aki felénk integet és aki történetesen teljesen ugyanúgy néz ki mint a mellettem álló leány. „Lehetetlen… hogy lehet egy valaki egyszerre két helyen?!”- mondom magamban kétségbeesetten. Gyorsan visszafordítom a fejemet a mellettem álló szőke lányra, aki még mindig ott van, ugyanolyan kétségbeesett, elkeseredett arccal.
Hitetlenkedő, kétségbeesett arcot vágok, mint aki nem érti, hogy most mi történik körülötte és ezért maga alá tojt. Pár pillanat múlva a mellettem álló, előbb még a sírás határán lévő lány elkezd kacagni, sőt már-már röhögni. Olyan önfeledten, jóízűen nevet, hogy már-már azt hiszem ez valami kandi-kamerás műsor, ahol most jól átb*sztk, de belül érzem, hogy itt valami más történt. Rá kell ébrednem, hogy akitől eddig menekültem, akitől eddig rettegtettem az maga a lány, aki nagyon is egyedül van, de olyan gyorsan tud mozogni, hogy lazán sikerült elhitetnie velem, hogy sokadmagával van itt. Most már szinte rettegek és magamban a sorsomon kesergek. „Te vadbarom! Hogy lehetsz akkora hülye, hogy kimész éjnek idején a sötét utcákra sétálni, holott otthon egy gyönyörű barátnő vár az ágyban?” – mondom magamnak. Most csupán egy dologra vágyok: elkerülni innen haza, az ágyamba, ahol már ott vár Ashley.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyPént. Okt. 26, 2012 1:09 pm

Utcák      - Page 5 Tumblr_mazlyvXZtS1rp11mn
Daniel

*Ez mókás lesz. Bár fogalmam sincsen, hogy meddig fogom bírni nevetés nélkül. Már az is kacagtató, ahogyan majdnem felnyalja a járdát. Mondjuk nem örültem volna annak annyira, ha itt most elkezd nekem keményen vérezni, vagy betöri a fejét. Mert akkor vége lett volna a játéknak. Így sokkal mulatságosabb és a kísértés is kisebb. Mert ez a félig vadászat, félig mókázás eléggé meghozza az étvágyamat. De ugye, az elkötelezettség az egy komoly dolog... blööö...
Sikítva és nagyon is hisztérikus állapotban rontok ki egy sarok mögül. Mondhatni a kis emberke karjaiba vetem magam, segítséget kérve tőle. Segítség... chö... egy pöccintéssel elintézhetném az én négyszáz évemmel. Mit is csináltam én amikor ő megszületett? Tényleg hány éves is lehet? Huszonegynéhány... Biztos Chicagoban mászkáltam.
- Volt egy... ilyen... nem is tudom...- Igen a hisztérikus zagyválásnak be kell jönnie. És komolyan jó színésznő vagyok. Miért is nem gondolkoztam még azon, hogy színész legyek? A gáz csak az vele, hogy igen hamar feltűnne a népnek, hogy nem öregszem és mindig ugyan olyan csodálatosan, szép nő vagyok, mint tíz-húsz vagy akár negyven évvel ezelőtt.
Viszont a teszten átment a srác, képes összeszedni magát egy gyenge nő társaságában, milyen aranyos.
- Valami a sötétben...-Mögé meredek, s sikoly hagyja el el a torkom. Számítok rá, hogy odakapja a fejét, s már ott is állok pár méterre, vigyorogva és integetve. Aztán vissza elé, ugyan olyan kétségbeesett arccal. Na jó, ezt nem fogom sokáig bírni. Persze hihetetlen, egyszer ott integetek mosolyogva, most meg itt vagyok kétségbeesetten, majdnem sírva? Ugye, hogy milyen gáz?
Pár pillanatig még bírom, meg van az elkeseredett fej, csak, hogy kiélvezzem a reakcióját. Majd kitör belőlem a nevetés. Hangosan, kétrét görnyedve, a könnyeimmel küszködve igyekszem úrrá lenni magamon. Persze ha most egy vadásszal állok szemben, az eléggé ciki lenne. De nagyon kétlem, az eddigi reakcióiból kiindulva, nagyon nem lehet vadász.
Meg azért elég gyors a reakció időm... legalábbis remélem. Bár amikor éppen nevetek és így endorfin szabadul fel a szervezetemben még vámpírként is... nem tuti biztos, hogy tudnék időben reagálni.*
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyCsüt. Okt. 18, 2012 10:39 pm

Elisabeth


Miután a koppanást követő félelmemet sikerül csillapítani, tovább lépdelek a sötététségbe burkolózott utca járdáján. Igyekszem minél nyugodtabb állapotba kerülni, de váratlanul valaki egy elég erő teljeset taszít a hátamon. Alig bírom megtartani egyensúlyomat, de valahogy sikerül, mikor megérzem a második, aztán a harmadik lökés erejét. Ha az első kettő lökést ki is bírtam tanyázás nélkül, a harmadikat már nem sikerült olyan jól hárítanom. Előrebukom és egy pillanatig azt hiszem, hogy mindjárt megkóstolom a járda macskaköves burkolata alkotta pástétomot, de végül is sikerül visszanyernem az egyensúlyomat, megmentve magamat a hasra esés kivételes érzéseitől. Gyorsan hátrafordulok, de nem kis meghökkenésemre, megint csak a kihalt utcát látom és pár autót, amiket az útszélére parkoltak le. Jobbra fordulok, majd balra, benézek a mellettem lévő ház kertjébe, de semmi.
Mondanom sem kell, hogy most már aztán tényleg félek. Nem vagyok egy félős ember, de ez már tényleg sok. Először a kialvó lámpák, aztán az a cipőkoppanás, most meg láthatatlan emberek lökdösnek. Hogyan történhet meg mindez egy éjszakán? Nem létezhet olyan ember vagy állat, ami olyan gyors, hogy miután meglökött egy férfit, elszaladjon, úgy, hogy az ne vegye észre. „Ez lehetetlen…”- mondom magamban, de tudom, hogy ez csak a tudatom véleménye. Belül érzem, hogy itt valami természetfeletti, valami paranormális történik, ami valószínűleg más körülmények között nagyon érdekelne, de most valahogy nem nagyon vonzódom a nyomozás gondolatához.
Még jobban gyorsítok lépteimen, már majdnem hogy futok. Egyre beljebb nyomulok az utca homályába és reménykedem, hogy a következő kanyarban már ott a vége és kiérek megint a főútra, onnan aztán egyenesen haza. Sajnos, még ötven méterre vagyok a kanyartól, mikor megint történik valami: az egyik ház mögül egy leány bukkan elő, segítségért kiáltozva és hozzám fut. Azonnal felfigyelek szépségére, szőkehajára. Belém kapaszkodik és megint a segítségemet kéri.
- Semmi baj…- próbálom megnyugtatni, saját meglepődésemre is elég nyugodt hangon… a körülményekhez képest.
- Mi történt? – kérdezem tőle törődő hangon. Igyekszem nem kimutatni a félelmemet, elvégre az a célom, hogy megnyugtassam a lányt és ehhez nem a legjobb módszer, ha magamat is összepisálva mondogatom neki, hogy: Nincsen baj, nincsen baj! Ahogy a leányt nézem, eszembe jut, hogy lehetséges, hogy ő is az elől a dolog elől menekül, ami az előbb engem is megijesztett. Érdeklődve várom a leány válaszát, magamban pedig saját magamat nyugtatgatom.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyVas. Okt. 14, 2012 5:12 pm

Utcák      - Page 5 Tumblr_mazlyvXZtS1rp11mn
Daniel

*Jól fogok ma szórakozni. Ezt elhatároztam, de ehhez előtte jó sokat unatkozok. Míg el nem tűnnek az emberek az utcáról és meg nem jelenik egy magányos alak. Mindig van magányos alak. Általában férfiak, de bizony nők is előfordulnak. Leugrok a házról, s már el is tűntem. Figyelem, ahogyan megpördül, s rémült képét... isteni. Ezek az emberek! Persze elhitetik mindig magukkal, hogy csak a hülye fantáziájuk a ludas. Pedig nem, én szórakozok.
Pár métert halad előre, semmi zaj, nyugalom, nincs itt az utcán senki. Hagyom, hogy ismét a gondolataiba merüljön, hogy a szívverése egy kicsit csillapodjon amit ide hallok. Kétes örömmel tölt el a dolog. Hiszen felvillanyoz, mindig is feldobott valakinek a félelme ha azt én okoztam. De nem márthatom utána bele a tűhegyes fogaimat... És ez nem olyan vidám. Nyelek egyet a gondolatra. Jól van Eli, eddig nem voltak ilyen problémáid. Csak nem hat rád ez a poros kis hülye város? Már rohadt rég óta tiszta vagy, nem most kell elkezdeni visszaesni.
Bumm... egy lökést érezhet a jobb karján, akkorát, hogyha nem vigyázz arrébb tántorodik. Szünet, a következő a másik oldalán éri. De persze sehol senki, csak én, a feje felett a háta mögött, olyan helyeken ahol nem láthat.
Aztán bumm, még egy lökés, ami most a hátát éri, ha nem vigyáz könnyen az aszfalton végezheti. De ezúttal nem bújok el. Helyette támad egy ötletem. Előre nevethetnékem támad, ahogyan végigpergetem magamban a jelenetet.
Egy ház mögül bukkanok elő, torom szakadtából sikítozva, emberi tempóban futva-bukdácsolva.
S szinte azonnal, a minden bizonnyal már így is rettegő fiúhoz futok.
- Jesszusom... segíts! Kérlek!- Nyögöm hisztérikusan, mintha kergetett volna valaki. Gyengéden megmarkolom a fiú karját, pont annyira, hogy azt higgye bizony emberi nő vagyok, aki most a félelemtől reszketve, erősen kapaszkodik belé.
- Segíts!- Sikítozom hisztérikusan, közben persze magamban mulatok. Segítség? Pont nekem. Kíváncsi vagyok, hogy ő milyen típusú pasas. Olyan aki azonnal felveszi a lovag szerepét ha egy bajbajutott nőt lát? Vagy gyáva? Esetleg csak egyfajta lovag kezdemény? Hamarosan kiderül.*
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyKedd Okt. 09, 2012 10:22 pm

Elisabeth


Nyomasztó érzés, egy olyan utcán sétálgatni, ahol senki nincsen rajtad kívül és a saját lépteiden kívül nem kéne hallanod más hangot, de mégis hallasz. Az már csak hab a tortán, mikor nem sokkal mögötted égnek ki az utcalámpák, ezzel teljesen besötétítve az egész környéket. Ilyen idegesítő helyzetben találtam én is magamat, mikor befordultam a főútról ebbe a kis mellékutcába, több nyugalmat remélve a sétálgatáshoz. Sajnos hamar rá kellett jönnöm, hogy ezzel inkább csak magam alatt fűrészeltem a fát.
Körülbelül éjfél lehetett, mikor úgy döntöttem, hogy elmegyek kicsit sétálni, abban a reményben, hogy kilométer hiányos állapotomon sikerül javítanom. Ashley ma későn jött haza. Ahogy benyitott az ajtón, csak egy pillanatra állt meg köszönteni engem egy csókkal és máris ment tovább egyenesen a hálószobába aludni. Semmi kedvem nem volt még utána menni, bármennyire is vonzott a gondolat, így hát felkaptam gyorsan egy melegítőt, szóltam a lánynak, hogy elmegyek és kiléptem a ház ajtaján.
Egy ideig a külvárosban sétálgattam, elmerülve gondolataimban, majd rátértem a főútra és onnan erre az istenverte utcára. A környéken nem volt senki rajtam kívül. Az út menti házak ablakai sötéten meredtek felém, csupán néhány lakásból szűrődött át némi kis világosság, amit én hirtelen egy bekapcsolva hagyott tévé fényének tulajdonítottam.
Egy magasabb ház alatt sétálok el, mikor is furcsa hangokat hallok a hátam mögül. Hirtelenjében, a hangról egy leugró ember cipője által keltett koppanásra asszociálok, de ahogy megállok, és hátra fordulok, hogy megnézzem mi okozta a neszt, semmi mozgót sem találok. Nem vagyok egy könnyen ijedős ember, de szerény véleményem szerint, mindenki maga alá piszkítana, mikor egyedül sétálgat, éjnek idején, egy sötét, kihalt utcában és a háta mögött házról leugráló alakok cipőjének koppanását hallja. Igyekszem megőrizni a hideg véremet, ami nem megy túl könnyen, de azért sikerül. Gyorsan elkönyvelem magamban az egész dolgot képzelődésnek és újra elindulok előre.
Igyekszem gondolataimat Ashley és a könyvem felé terelni, több, s kevesebb sikerrel. „Ha most hirtelen valaki sikít egyet én biztos, hogy menten összesz*rom magamat.”- mondom magamnak, némileg enyhítve a feszültségemen.


A hozzászólást Daniel Englaes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Okt. 22, 2012 11:19 pm-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptySzomb. Szept. 29, 2012 5:43 pm

Utcák      - Page 5 Tumblr_mazlyvXZtS1rp11mn
Daniel

*Furcsa, hogy ismét Mystic Falls utcáit rovom. De igaz. Ez van, de mérlegeltem a helyzetet és inkább Klaus, mint Marcus. Furcsa mi? De éppen ma ezt az álláspontot vallom. Tegnap ismét elindultam vissza Chicagoba. És félúton megfordultam. Na nem... a fenének sincsen kedve végighallgatni Marcust. Ám, most, hogy itt vagyok annyira nem tűnik jó ötletnek Klaussal összefutni. Vicces mi? Egyszer csak eldöntöm, hogy mi legyen. Bár már kezd bennem érlelődni egy harmadik megoldás. Egy harmadik város, esetleg egy másik ország és akkor mindenkitől távol lennék. Élhetném a magam ki életét és ennyi. Ha függőként akkor függőként, ha meg vegaként akkor úgy. És senki sem fogja megmondani nekem mit csináljak. Milyen csodálatos lenne.
Még egyenlőre nem döntöttem, szóval most egy háztetőn ücsörögve a lábamat lógatva néztem az alattam elhaladó embereket. Komolyan viccesek, ahogyan róják az utcákat, mint kis hangyák akik a dolgukra sietnek. Főleg így este felé. Ilyenkor mindig egy kicsit tempósabbak. Főleg akik egyedül vannak. Ilyenkor sietnek haza, vagy ki a fényre. Főleg egy olyan utcán ahol kiégtek a lámpák. Minő véletlen.
Nézegetem a potenciális áldozatomat, de egyenlőre semmi. Csak várok, szó szerint órákat, de ne sajnáljatok nem unatkozom, számomra ez kifejezetten szórakoztató. Hajnali kettőt üt az óra amikor senki sem marad a hosszú utcán. Csak én ... várom még egy kicsit. S hamarosan egy férfi szerű alak tűnik fel az egyik sarkon. Ajkamon mosoly terül szét. Áldozat bemérve. Amikor elhalad alatt ellököm magamat.
Közvetlen mögötte érek földet. Biztosan hallotta a cipőm talpának koppanását a talajon. De még mielőtt meg tudna fordulni, hogy megnézze mi volt az. Eltűnök.
Biztos távolból figyelem várva, hogy elinduljon, hogy aztán ismét lecsaphassak. Magamban kuncogok egyenlőre, még nem engedem ki a hangom. Még nem lehet, akkor az elrontaná a játékot.*
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptySzer. Aug. 08, 2012 10:11 pm


Dylan & Faith


A dilidokim szerint pihenni kellene. Hjaaa, nekem nincs is olyanom. Akkor nem kellene, vagyis de, mert már megint kukorékolok napok óta. Mit rinyálok komolyan? Nem érek el vele semmit, mert magamtól kevésszer teszem meg a lépést a normák felé. Magam sem vagyok, így nem kell élnem velük, és mivel ez a hely sem épp egy átlagos kisváros, így nem is kell agyonhajszolnom magam, és bájmosolyognom a népre. Che.. meg sem érdemelnék, a legtöbb csak a golyót a fejbe. De nem a vágyálmaimról kéne magamban diskurálni, hanem azt, hogy mi a fészkes francot kezdjek itt, és most magammal. Kedvenc bundásomat napok óta nem lelem, de nem csüggedek el, majd felbukkan, amikor kell, és majd seggbe rúgom, amikor eljön az ideje. Megöregszem mire tényleg odaérek, de maximum a járókeretemmel csapom agyon. Izgi nyugdíjas éveim készülődnek, bár, előbb meg kell érni azt ugyebár. Nem lesz az egyszerű, de törekszem, vagy hasonlók.. Menetelek inkább előre, mert lassan magamat se tudom majd követni, és akkor aztán végképp elveszek, bár nem gond, nagyfiú vagyok, mindent meg tudtam eddig oldani. Amúgy se olyan idegen ez a hely, egy ideje itt lebzselek, rontom a levegőt, vagy mi a szösz. Akkor is, hogy keveredtem ebbe az utcába? Kicsit azért fura fejjel bámultam rá szerencsétlen idegenre, aki velem szemben jött, ő is nézett egyfajtaképp, legfőképpen azt próbálta bizonyára kitalálni, hogy most szöktem-e az elmegyógyból, vagy csak egyszerűen retardált vagyok. Küldtem neki végül egy igen szerencsétlen mosolyt, majd már lépkedtem is tovább, mint aki csak hobbiból álldogált öt percig a járda közepén. Hát még jó, hogy ott, és nem valakinek a kocsija tetején. Na az micsoda műsor lett volna..
Elhaladtam csendesen jó pár unalmas hely előtt, bár előtt – amik még sajnos zárva voltak, vagy valamiért csak annak tűntek -, és próbáltam keresni a lehetőséget, hogy mihez kezdjek. Sör automatát reméltem a sarkon, ahol befordultam, de meg nem leltem, olyat sajnos senki nem pakol ki az üzlete elé, így kénytelen voltam bemenni, még fizetni is érte, és a kényelmes hatos pakkal kiballagtam, mint aki csak a vasárnapi ebédhez vásárolt be. Jó étvágyat. Körbetekintve indultam vissza azon az úton, amerről jöttem, hiszen messzebbre nem volt kedvem, sem indokom keveredni, és a kilométerhiányom is eléggé leapadt már, kiadtam magamból a fölösleget, és nem vágytam többre. Jó, voltak dolgok, amire vágytam, de azt nem kell részleteznem.. nyílt titkok. Szemeimmel a kocsit kezdtem keresni, hogy hova is parkolhattam le, és rövid keresés után leltem meg, természetesen az út túloldalán. Remek, igazán remek. Csak nekem lehet annyi eszem, mint egy marék döglött lepkének, de oda se neki, megszoktam magamtól. Másnak meg nem kell bizonyítanom, nincs velem senki, nincs kolonc a nyakamon – szerencsére -, és a társas dolgokban sem vagyok jó. Ezt nektek. Morgolódni sosem morgolódtam miatta, most sem, csak a járda széléhez érve léptem le az útra, az idegbeteg, dudához ragadt kezű sofőrökkel nem törődve, akiknek így kénytelen-kelletlen volt muszáj fékezniük, ha nem akartak áthaladni rajtam. Bizonyára a kis akcióm után kedvük lett hozzá a huncutoknak, de megköszönve azt, hogy nem tették, csak öklömet ráztam meg feléjük, miközben már át is értem a szemközti oldalra, és a kocsi felé haladtam. A sör egyhamar a motorháztetőn landolt, majd a hátsó felem is, és így, békésen ücsörögve bontottam meg az első dobozt, amibe belekortyoltam. Igen, mindenképp jobb lenne az egész a TV és a meccs előtt, de semmi kedvem a négy falhoz, no meg.. itt is van mozi. Hello lányok! Azt hiszem, tényleg lesz mit néznem, fülig érő vigyorral.

words: 570
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptySzer. Júl. 18, 2012 10:54 am

Kol Mikaelson
Brigitte Underwood




Nos hát igen. Nagy valószínűséggel én bármit megtehetek azzal aki ki mert minket hallgatni. És azt hiszem olyasmit kell tennem ezzel a lánnyal, amitől még Daniel is jól fogja a munkáját végezni. Ez pedig azért számítana, mert látná, hogy nagyon is komolyan gondoltam amit kértem tőle. Nem szórakozhat velem senki! Akarattal...sőt még akaratlanul sem! Az első gondolatom, mikor azt mondta Dan, hogy nem tudott meg semmit, az volt, hogy nem is fog mert megölöm. De most azt hiszem sokkal jobb ötletem van. Méghozzá ezzel a lánykával vannak terveim. Szinte már előre sajnálom. Na nem mintha én bárkit is tudnék sajnálni. Viszont valami nagyon különös van a lánnyal. És nem hiszem, hogy az lenne a gondja amit hallott. Annyira azért nem különös...akkor már sikítozna és rohanna. De ő nyugodt is és nem is.
Az első mondatára, ami egy magyarázattal felért volna másnál, de nem nálam, csak lenéző pillantást vetek rá és fantáziadúsan elvigyorodok. Ugye nem azt gondolja, hogy én csak simán elengedem miután kihallgatott egy olyan beszélgetést, amiről emberek még csak nem is tudhatnak? A minimum az lenne, hogy egy kicsit belepiszkálnák a fejébe. De ahhoz most nagyon nyugodtnak kellene lennem. Csakhogy Dan már igencsak felhúzott az ostobaságával (igen...neki köszönhet majd mindent a csaj) , eszem ágában sincs elengedni egy igézéssel. Ezek után örülhet majd ha életben marad. Hiszen mit is áltassuk magunkat! Nem hagynám, hogy csak úgy kihallgasson és elhúzza a csíkot. Így hát amikor elindul, elkapom egyik karját, visszarántom és a falnak csapom elég nagy erővel ahhoz, hogy sikerüljön a lányból kiütnöm a szuszt. Legalább nincs ideje sikítozni, csak levegőért kapkodni. Száz szó mint ezer, nagy gyakorlatom van már ebben. Tudom mit, mikor kell tenni! Hiszen nem sok nálam idősebb vámpír van. Azaz csakis a testvérjeim.
- Egy percig se hidd azt, hogy el foglak engedni csak úgy. Az sem biz... - Ebben a pillanatban megérzek valamit...valamit amit nagyon régóta nem éreztem már. Ezért bele is telík pár pillanatba, hogy rájöjjek mi az. Oldalra billentem fejemet és Danre pillantok, aki kérdő tekintettel mered rám. Valószínűleg nem érti miért álltam meg, és alaposan be van rezelve az miatt, hogy netán ő is ilyet kap tőlem. Megigézhetném őt is , hiszen nekem nem lehetetlen vámpírikat megigézni, de nem teszem. Azt akarom, hogy saját eszétől maradjon mellettem. Ha nem teszik akkor pedig csak simán megölöm. Én hagyom, hogy ő döntsöna sorsáról.
Nem szólok semmit a vámpírnak, inkább visszafordulok a lányhoz. Elengedem karját, de közelebb lépek hozzá. Azaz annyira közel, hogy mellkasom már hozzá érjen. Lenézek rá, és beleszagolok még egyet a levegőbe. Ez tényleg az amire gondolok. Vagyis nincs teljesen magánál a lány.
- Nem gondolod kicsi lány, hogy fiatal vagy még a drogokhoz és a füvekhez? Ha meg akarsz halni én segíthetek neked, és az nem fog olyan sokáig eltartani. - Mondom és végigsimítok oldalán. Nem mondom, hogy nem néz ki nagyszerűen. Főleg ezzel a kis szoknyácskával...hmm...talán ő lesz a ma esti vendégem. Kicsit szórakozok vele, aztán pedig megölöm. Vagy esetleg átváltoztatom. Ezen még gondolkoznom kell egy kicsit
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyHétf. Júl. 16, 2012 6:33 pm

Utcák      - Page 5 Tumblr_m806h7ho0U1r988i9
Kol & Brigitte
A folyamatos időjárás változás teljesen kikészített. Egyik nap még haltam meg a melegben, ma pedig végre jött egy kellemes lehűlés, ami nem is lenne baj, de egy hatalmas szél kísérte. Nem tehetek róla, de érzékeny vagyok az időjárási változásokra, ennek következtében pedig majd’ egész nap fájt a fejem. Délután pedig kezdett visszatérni a pokoli meleg, de legalább a szél nem fújt.
Estefelé a szokásos rutinhoz tartottam magam és egy sima „Elmentem.” bejelentéssel elhagytam a házat, majd elmentem a Liv-el megbeszélt találkozóhelyre. Az emberek azt hiszik, hogy a legjobb barátnők vagyunk, folyton kiállunk egymás mellett, bla bla bla… Pedig igazából csak „drogbarátnők” vagyunk. Mivel egyedül az anyagozás viszonylag unalmas, így kellett találjak valakit, aki ugyanakkora bolond, mint én. Viszont újonnan mintha komolyan érdekelne, mi van vele. Amikor nem vette észre, hogy jön mögötte egy autó, ami kis híján halálra gázolta, szabályosan pánikolni kezdtem, még a sofőrt is letámadtam, szerencsére az unokatesóm leállított mielőtt komolyabb kárt tehettem volna a nőben. Utólag visszagondolva még most is elverném. Az őrült és életvidám csajnak is lehetnek negatív gondolatai, nem?
Mivel ezúttal nem egyik imádott magassarkúmat vettem fel, martens bakancsomban mászkálva nem igazán hallatszottak lépteim. És köztudott rólam, hogy képes vagyok össze nem illő darabokat úgy összeválogatni, hogy mégis passzoljanak egymáshoz, de ezúttal nem sokat gondolkoztam a szerelésen, szimpla lustaságra hivatkozva. Csak fölkaptam a bakancshoz egy mini farmer szoknyát, valamint egy szellős, pántos felsőt és készen is voltam. Kész csoda, hogy semmi, de tényleg semmi ékszert nem aggattam magamra. Bőven lenne még mit mesélnem az elég egyedi öltözködési szokásaimról, de már saját magamat is untatom vele… Jó, hazudtam. Sosem unok magamról beszélni.
Már vagy tíz perce vártam Livre, de csak nem érkezett meg. Így hát hátamat a falnak támasztottam, majd egyedül gyújtottam rá a fűre. Alig egy percbe tellett, mire érezni kezdtem az anyag hatását. A dolgok hirtelen sokkal élénkebbnek látszottak, gondolok itt konkrétan a színárnyalatokra, ezt pedig a hangulatomat nagyban feldobó vidámság kísérte. Fülig érő szájjal néztem a világra és szinte mindenen röhöghetnékem volt. A következő pillanatban csillogó, szivárványszínű pónikra gondoltam, akik egy zongorán állnak két lábon és Lady GaGa-nak öltözve ABBA számokat énekelnek. Elfogott a röhögő görcs és több ember figyelmét is felhívtam magamra, de kit érdekel? Ugrándozva elindultam egy utcán, majd néha felkiáltottam, hogy „Itt jön Dingi-Dongi a Méhecske!”. Egy idő után viszont belefáradtam és már csak egy hatalmas vigyorral az arcomon sétáltam tovább. Ha holnap benne leszek az újságban, anya talán rájön, hogy közöm lehet a drogokhoz és… Egye fene! Semmi baj nem történhet, mert egy: nem érdekel, ki mire jön rá; és kettő: anyát nem igazán izgatja az egész, mert egy alkoholista rib@nc, aki magasról tesz a családjára. Ezt nevezem én jó anyának… De hozzá kellett szoknom az idő során, különben még most is mély depresszióban lennék és talán emo-nak is öltöznék… Brr. Inkább nem is gondolok rá.
Utam egyszer csak egy szűk utcához vezetett, ami különösebben nem érdekelt volna (elférek, nem vagyok tehén), de mintha hangokat hallottam volna. És mivel kíváncsi természettel áldott meg az ég, elindultam a hang felé. Egy konténer mögé lopódzva kezdtem el fülelni és majdnem hangosan röhögni kezdtem, amikor meghallottam, miről volt szó. Valami kutyákról, meg hibridekről volt szó… Apám, fogalmam sincs, mik azok, de hatalmas baromságnak hallatszik. Persze, biztos, hogy van valami értelme, hiszen az egyik hang meglehetősen komolyan gondolta a fenyegetést, de nekem az imént elhangozz vita nem más, mint valami vicc.
Halkan felkuncogtam, aminek természetesen meg is lett az eredménye. Lebuktam. Normális esetben egy picit aggódnék, de ebben az állapotban csak még jobban röhöghetnékem volt, de igyekeztem visszafogni magam.
Az egyik tag rám talált, majd komoly tekintettel nézett engem. B@sszus, ez kezd komolyra fordulni… De nem. Csak vigyorogtam rá, mint valami idióta és az elfojtott röhögéstől alig tudtam megszólalni, végül csak erőt vettem magamon, hogy pár értelmes mondatot nevetés nélkül végig mondjak.
- Bocsi, én csak kíváncsi voltam mik ezek a hangok, de ha zavarok, mehetek is. – mondtam még mindig vigyorogva. Ha annyi pénzem lenne, amennyi komoly helyzetet elröhögök a fű miatt, már milliárdos lennék. Végül megfordultam és indultam is volna, gondolom nem egy nagy probléma nekik, hogy lelépek.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyHétf. Júl. 16, 2012 3:09 pm

Kol Mikaelson
Brigitte Underwood



Nem is tudom melyik a rosszabb, ha az unalom esz meg, vagy pedig ha tényleg rosszat csinálok...persze csak mások szerint. Mivel hát ami azt illeti szerintem semmi rossz nincs abban amit csinálok. Inkább mondanám magam őrültnek mint vegának. Lefordítva: inkább tartozok a bolond vérivó vámpírok csoportjába, mint az mókusgyűlölőkhöz. Na de kivételesen most nem azért indulok be a városba, hogy valakit kiszemeljek magamnak, vacsorára. Vagy mégis? Hmm...majd meglátjuk ha elvégeztem a munkámat. Ami valószínűleg nem sokáig fog tartani. Szóval bőven lesz időm még találni magamnak valakit estére. Csak annyi lesz a dolgom vele, hogy elcsaljam egy sötétebb helyre. Mert hát annyira még én sem őrültem meg, hogy mindenki előtt legyilkoljak valakit. Akkor túl sok dolgom lenne utána, hogy mindenkit elrakjak láb alól akik láttak. Ami már azért sok lenne...nem érné meg.
Felkapok magamra egy normális pólót, ami eddig nem volt még rajtam. És természetesen a napszemüvegem sem maradhat ki. Egyenlőre még van nap. Bár valószínű, hogy vacsora közben nem sok szükségem lesz rá. Ahogy kilépek az ajtón, megvillan a napfényben kedvenc kocsim. Talán még szükségem lesz rá ha valakit mondjuk "haza akarok vinni". Mindegy, baj nem lesz belőle ha, autóval megyek. Így hát egy gyors mozdulattal a jármű előtt termek és be is ülök a vezetőülésbe. Majd elindítom és beletaposok a gázba. Egészen addig nem is veszem azt le ameddig be nem érek a város szívébe. Leparkolom a kocsit és amilyen emberien csak tudok, kiszállok abból, majd elindulok a Grill felé, ahol vár rám valaki. Egyszóval: egy vámpír. Igaz ez így kettő volt. De na...Daniel vár rám, az új vámpírom. Akit a múlt héten változtattam át csakis egy célból. Méghozzá, hogy figyelje a drágalátos bátyám hibridjeit. Legalábbis néhányat közülül. Csak, hogy tudjam mi történik körülöttem. Ha már Klaus nem mondja el mit tervez majd én intézkedek. Muszáj ilyesmihez folyamodnom. Mindig!
Mikor meglátom messziről, hogy kint áll rám vár, meggondolom magam. Talán mégsem egy zsúfolt helyre kellene mennünk. Közeledek felé, és amikor úgy gondolom...sőt, tudom, hogy meglátott intek neki, hogy jöjjön utánam. Én pedig az egyik kis utcába fordulok be ahol nincs senki és semmi, pár óriási szemeteskonténeren kívül. Amint befordul Daniel is a sarkon, egyik vállamat nekidöntöm a falnak és várom, hogy odaérjen.
Persze ez hamar megtörténik.
- Mit tudtál meg Dan? - Kérdezem tőle hazugságot nem tűrően. De mikor már először is mágláttam arcán azt a csöppnyi félelmet, tudtam, hogy nem sokat. Na és kérdésemre ismét megjelent egy pillanatra az a félelem szemében. Amit meg is értek. Hiszen a legutóbi alkalommal igencsak megfenyegettem. Viszont ez nem azt jelenti, hogy gyngének és félénknek kell lennie. Talán mégsem rá van szükségem...
- Hát...nem sokat! Vagyis, követtem mindenfelé a testvéredet...de...de, nem csinált semmi szokatlant. És é-én azt hiszem meglátott. Mivel, utánam jött az este. De szerencsére el tudtam szökni! ... - Folytatta volna még, de én beléfolytottam a szót. Ahogy elkezdett nekem ökögni - makogni csak mégjobban felhúzott vele. Én megmondtam neki, hogy észre ne vegye senki. Na meg azt is mondtam, hogy ne Klaust figyelje hanem a hibridjeit. Szóval a hirtelen jött dühtől, nekivágtam a falnak. Így szerencsére nem tudta tovább folytatni a hablatyolását.
- Azt hiszem megmondtam érthetően, hogy ne Klaust kövesd! Hanem a hibridjeit...a követőit...a kutyáit! Elmondjam neked más nyelven is, hogy megértsd? - Kiűltottam rá miközben kabátjánál fogva mégegyszer a falnak löktem és szorítottam ahhoz.
- Ne! Őket fogo... - Felemelem egyik kezem, és hátrébb lépek. Ezzel ismét belé folytottam a szót.
- Valaki itt van! Követtek? - Kérdezem és megindulok az egyik konténer felé. tudtam, hogy ott bújkál valaki, aki valószínűleg az egyik kis egyszemélyes járdáról jöhetett.
A következő pillanatban megpillantok egy lányt. Aki nagy valószínűséggel mindent hallott. Csak arra lennék kíváncsi, hogy akarattal-e. Bár mivel ember, azt hallom a szívdobogásáról, gyorsan kideríthetem. Dan, nem szólalt meg, csak állta a fal mellett mint egy idióta és figyelte mit fogok tenni azzal aki ki mert minket hallgatni.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 1:54 pm


Még a gimiben láttalak...

Dim apró mosolya engem is felderít, és persze kérdésére határozottan bólintok, miszerint valóban sebésznek készülök. De az még messze van.
- Inkább úgy értettem, hogy nem az én dolgom megnyílni előtted. A te dolgod megnyitni engem - mosolyodok el az ajkamba harapva, ugyanakkor kissé szégyellem magamat, amiért ennyire... Nem is tudom, amiért ennyire így viselkedek. Nem szoktam, tényleg nem. Nem vagyok az a lány, aki minden férfivel ilyen hangnemben beszél. Most, hogy Dimmel ülök itt, mégis ösztönösen ömlenek a számból ezek a mondatok. Remélem nem ijesztem el. Hiszen annyira örülök a társaságának.
Érdekes, ezek szerint Dim egyáltalán nem az a titkolózós ember. Én eléggé az vagyok, de leginkább csak azokat titkolom el a külvilág elől, amiket szégyellek. Jade az egyetlen, aki mindent tud rólam, én is róla. Már kiskorunk óta mindent elmondunk egymásnak, és talán ez örökké így is lesz. Valószínűleg ezt a találkozást is elmesélem majd neki, és hogy régi bálványozottunk még jobb passzban van, mint bármikor máskor.
Az ajkaim elnyíltak, hogy választ adhassak neki, és belefolyhassunk a beszélgetés újabb témáiba, miközben az összeset kivégezzük néha fel-fel nevetve, néha pedig komolyabbra véve a formát. Ehelyett Dimitri kijelentette, hogy mennie kell. Erre egyáltalán nem számítottam, azt hittem még bő fél óráig élvezhetjük egymás társaságát. Vagy tovább. Én képes vagyok estig jártatni a számat, szóval még ez is elképzelhető. Becsukom a számat, és összevonom a szemöldökömet. Kicsit sem mérgesen, inkább csak értetlenül, miközben zat kémlelem, hogy mi miatt mehet el. Talán meglátott valakit? Vagy csak úgy döntött mégsem üldögélne itt velem? Fogalmam sincsen, hogy miért megy el. Ahogy arról sincsen fogalmam, hogy ez miért zavar. Nem úgy értem, hogy bosszúsan zavar. Hanem teljesen megmagyarázhatatlan okokból ugrál a gyomrom, mintha ő akarná visszatartani Dimet, miközben én akarom visszatartani.
Bénult végtagokkal, mi több, inkább bénult testtel ülök ott a székemben, és tehetetlenül nézem, ahogy még búcsúzóul megpuszil. Nem is tolnám el, jó érzés gyűr maga alá. Lehet, hogy én magam mintha lebénultam volna, még csak utánanyúlni sem tudok, hogy üljön le még pár percre, de a szívem olyan hevesen ver, hogy majd' kiugrik a helyéről. Úgy dobog, hogy már hallom a fülemben a gyors lüktetést.
Aztán azt arcomon lévő édes puszival ültem ott, mint valami félnótás, akit ott hagytak. Nem szóltam semmit, csak utána néztem. Amikor pedig lábaim ismét képesek voltak mozogni, akkor csak felálltam és elindultam hazafelé. Hiába futottam volna utána, ő már messze járhat, eltűnt a szemem elől az emberek között.
Talán mégsem mesélem el Jade-nek. Talán nincs is értelme. Hisz akármennyire is szeretném, lehet hogy nem is látom többé. Bár ez eléggé elképzelhetetlen, hiszen egy városban élünk. Azért reménykedni szabad, nem igaz?

Játék lezárva!
Én is köszönöm, egy élmény volt *-* <33
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptySzer. Jún. 13, 2012 11:33 pm

Shea & Dimitri

Can anybody melt my frozen heart?


Aranyos. Ez az első és az utolsó szó is, ami most Shea látványa, tekintete, hangja hoz ki belőlem. Igazán szép forma kis csajszi lett belőle. Sőt, mi több! Kész nő lett! Ha pedig egy valami van, amit nagyon szeretek, azok a Shea nevű nők... Ebbe a külvilág számára néme gondolatba aprón ugyan, de belemosolyodtam. Az meg, hogy édes pírt vett fel arca, még inkább szélesebbre húzta a számat.
- Sebésznek? - kérdeztem vissza meglepetten. Okos... Tényleg okos csajszi lehet... De erre még nem vagyok felkészülve kedveskedő hozzászólásokkal, így inkább megvárom, hogy újra feljöjjön ez a téma. Addigra bekészülök egy komplett szójátékcsomaggal. Ám következő kijelentése még inkább meglepett, teljesen elszakadtam az eddig ringatott kis álomvilágomból.
- Ezzel most arra akarsz kilyukadni, hogy sosem fogsz megnyílni előttem? - lőttem el egy újabb kérdést, látható meglepettséggel. Nem azt mondom, hogy most aztán hú de megzuhantam a dologtól, de egy percig sem állítottam azt sem, hogy fejben nem kalandoztam el arról fantáziálva, hogy mi lenne, ha...
- Nekem - néztem föl az égre, ahogy összevissza kapkodtam a tekintetem. Végül megnyugodva leltem rá ismét Shea igéző szemeire. - Nem is tudom... Mivel az életem minden egyes percében ott voltak velem a barátaim, nem sok dolog van, amiről legalább 1 vagy 2 ember ne tudna.
Vicces kifejezés ez... Ember... Már olyan rég mondhattam magamra ilyen illetlen jelzőt, hogy lassacskán elfelejtem a jelentését, az érzést. Ahogyan magát az érzést is kezdem. Érezni bármi, avagy bárki iránt. És most mégis betoppant ez a lány a semmiből, olyan emlékeket hozva magával, amiket talán már sosem hoztam volna fel magamtól. Pedig kedves kis foszlányok nekem a gimis éveimből.
- Mennem kell - néztem körbe idegesen. El kell tűnnöm innen. Ez nem az a szituáció, ami csak úgy előfordulhat velem. Velem, a nagy és gonosz, kőszívű hibriddel. Túl sok dolog tömörült bele a lánnyal töltött időmbe. Ez nem én vagyok. Kellemetlenül érzem magam, mintha alattam megnyílt volna a talaj, és alulról valami érthetetlen okból keletkezett forró magma hullámzana, csak arra várva, hogy beleessek. Ez az, ami nem fog bekövetkezni. Nem esek bele ebbe a verembe, ami a hibákat szimbolizálja. Nem ma, nem itt és legfőképp nem ÉN. Felálltam hát a helyemről, gyakorlatilag kitéptem magamat a székből. Kapkodtam, pedig sehova sem kellett sietnem. Aki örökké él, az nem siet sehová sem. Felesleges volna, mindenre van időm. Főleg a gyilkolásra és a vérivásra. Igen! Az én életem már erről szól, nem az érzelmekről meg a bájcsevegésekről. Azt már évekkel előtt magam mögött kellett hagynom. Mégis minden zavar szertefoszlott, amikor az értetlenül jobbra-balra tekintgető Shea mellé léptem, aki még mindig a székében ült. Nem tűnt túlságosan kétségbeesettnek... Talán még örül is, hogy lelépek. Akaratlanul is elmosolyodtam, amikor lágyan csúsztatva kezem arcához érintettem meg, hogy arca szemközti oldalára adhassak egy afféle "ég veled" puszit. Csak finoman... Nem tolakodón! Ha megéreztem volna tiltakozását, akkor abba is hagyom. Bár talán elkezdenem sem kellett volna. Mégis mit művelek? Jobb, ha azonnal eltűnök. Még egy utolsó elszánt kacsintást megengedtem magamnak, aztán elindultam, amerre a lábam vitt.


Vége
Köszönöm a játékot, szépségem Wink
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyCsüt. Május 31, 2012 11:16 pm


Még a gimiben láttalak...

Végighallgatom rövid monológját. Ha úgy vesszük hasonló a sorsunk, mármint mindkettőnknek eleve van pénze, nagyon nincs mit adni hozzá. Bár most Ethan és én visszük a családi vállalkozást, ettől még abból csak dől a pénz, és nem a mi érdemünk ez sem. Mi csak megcsináljuk a szükséges dolgokat, Ethant nem nagyon izgatja a dolog, én pedig az orvostudománnyal szeretnék foglalkozni, nem vagyok egy üzletember fajta. Szóval elvagyunk mi azzal, ha nem jönne össze az én doktorim, de ha összejön akkor is elboldogulunk vele.
Kicsit a magasba szökik a szemöldököm, hiszen nem tudtam, hogy díler. Na nem mintha nagyon furcsa lenne, mostanában annyian drogoznak. Nem is ítélem el e miatt. Miért ítélném? Az a helyzet, hogy semmi közöm az egészhez, szóval egy pillanatig eltűnődök ezen aztán mosolyogva rábólintok.
- Gratulálok hozzá - mondom aztán amikor visszaterelődik a téma az egyetemre. Soha nem ismertem nagyon Dimet, mindig csak messziről nézegettem. Talán ez életünk leghosszabb egymással töltött beszélgetése. Akkoriban minden más volt. Ő is, én is. Bár Dim soha nem volt egy jó barátom, csak egy ismerős volt a gimiből akit végtelenül idegesítettem, mégis örülök neki, hogy elvégezte az egyetemet. Jó viszontlátni valakit, akiről tudod, hogy már vitte valamire az életben. Egy egyetemet elvégezni igenis dicséretes dolog, ezért is adtam gratulációmat. Annak is örülök, hogy Jade és én is egyetemre járunk. Valahogy meg kell alapozni az életünket, hogy aztán majd lehessen mire építkezni, és az egyetem elvégzése valaminek a kezdete. Mintha eldöntenéd, hogy az életed melyik szálon fog tovább futni.
- Hát ha Wells Doktornő éppen rendel, akkor természetesen - válaszolom játékosan , miközben elindulunk a vendéglő felé.
Örülök, hogy végül odakint foglalunk helye,t imádom a fényt, és a nyári meleget. A napernyők pedig megvédenek a naptól, árnyékban nincs is dög meleg. Úriember módjára kihúzza a széket, meg is köszönöm neki, aztán elmondjuk a pincérnek a rendeléseinket. Nagyon csinos kis vendéglő ez, nekem mindig is barátságos volt. Jade ugyan sokkal inkább szereti a bulikat, meg a diszkókat, mint az ilyen "számára túl nyugodt" helyeket, nélküle pedig nem nagyon szoktam elmenni valahová kikapcsolódni, de volt már hogy beültünk ide. Nekem szimpatikus egy hely. De mindegy is, mert azt veszem észre, hogy nem is a helyiséget, hanem sokkal inkább Dimet méregetem. Természetesen most is egy szívdöglesztő pasi ül előttem, még jobban néz ki mint a gimiben. Mielőtt még megkérdezné, hogy miért bámulom ennyire, elkapom a tekintetemet, néha le, néha oldalra, és néha Dimre pillantok. Így be van osztva, hogy mikor mit nézek, vagy tudom is én. Amikor viszont ismét megszólal, akkor érdeklődve pillantok felé. Már amikor a kedvesének nevez, akkor érzem, hogy az arcom elpirul, hát még mikor folytatja mondanivalóját. Nem bírom ki, hogy ne mosolyodjak el - ezzel zavaromat próbálom álcázni - és az ajkamba harapok.
- Hmm... - hümmögök egyet. - Sebésznek készülök - vallom be, aztán egy darabig azon tűnődöm, hogy hogyan reagáljak a bókokra. - Miért mondnám el a hibáimat? Csukott könyv vagyok, megvannak a saját titkaim - vetek rá elragadó mosolyt. - Gondolom neked is megvannak. Vagy azt mondod, hogy neked nincsen olyan titkod, amit nem mondasz el nagyon senkinek? - kérdezem miközben véglegesen is belemegyek ebbe a kis játékba. Vannak hibáim dögivel, de miért sorolnám fel ezeket Dimitrinek? Ami azt illeti, jelenleg élvezem a helyzetet, hogy egy szép és okos nőnek talál - elmondása szerint - és nem rontanák bele ebbe azzal, hogyha elmondanám mennyire idegesítő is tudok lenni, vagy hogy könnyen megsértődök, vagy hogy nagyon akaratos vagyok. Néha oktalanul hisztizek. Általában magamnak adok igazat. Ezeket mind miért mondjam ki hangosan? Ha szerencsém van, és Dimmel tartjuk a kapcsolatot, akkor úgyis rájön majd a rossz tulajdonságaimra.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptySzer. Május 30, 2012 11:03 pm

Shea & Dimitri

Can anybody melt my frozen heart?


Kissé félénken elmosolyodtam kedveskedő szavaira, miszerint dobálózna most is. Ez valahol aranyos... valahol meg egy kissé kellemetlen, de efelett most eltekintek. Tényleg megváltozott. Oké, hogy nem egy év telt el azóta és felnőtt, de sosem hittem volna, hogy viszontlátom még valaha a kis folyosói viháncolók egyikét, akikre néha csak azért mosolyogtam, hogy elpiruljanak. Sosem fogom megérteni, hogy lehetett bárki is oda értem akkoriban, mikor olyan drogos és züllött fejem volt, hogy a mai napig szégyenkezek az emlékek miatt. A fene se tudja, hogy hány kellemetlen dolgot felejtettem már el, ha épp valami szer hatása alatt voltam. Tudták az iskolatársak, hogy a mi kis társaságunknál nem mindig kóser valami, ha mondjuk nevetve visítottunk végig órákat meg szüneteket.
- Még nem volt rá szükségem, hogy nagyon elmerüljek a munkák tengerében, mert anyám pasija meglehetősen tehetős, és nincs szükség plusz keresetre. Ettől függetlenül nem titok, hogy már gimis korom óta díler voltam, és nemrégiben hagytam abba. - jött elő őszinte énem, ami néha fejtörést és kellemetlen perceket okoz, de mit tehetnék, ha egyszer ez vagyok én valójában? Sosem szerettem hazudni, mint azt pillanatokkal ezelőtt ki is fejtettem Shea-nak. Megesett és a mai napig is megesik, hogy úgymond rákényszerülök, de kerülöm és minimalizálom az alkalmak számát.
- Egyébként jogot tanultam, és ebből kifolyólag jogászként végeztem. - tettem még hozzá, csupán kiegészítésnek. Ebből egyből kiderül, hogy nem vagyok egy hülye gyerek, és büszke is vagyok magamra, amiért elvégeztem az egyetemet. Ha az akkori barátaim egy részére most ránéznék, nem vagyok biztos abban, hogy nem a híd alatt látnám őket viszont. Tudtuk mind jól, hogy milyen világba keveredünk a drogokkal, de páran nem voltak képesek felmérni, hogy mekkora jelentősége van a tanulásnak. Én is szívesebben heverésztem volna naphosszat fotelokban iszonyatosan megcsúszva, mint ők, de nem tettem. Ők nem telepen nőttek fel, és talán még a mai napig nem jöttek rá, hogy bizony a szülők is meghalnak egyszer és a vagyonuk is elfogy. Most én sem beszélhetnék, hiszen máson élősködök, de én nem tehettem ezt meg sokáig. Amúgy is ott van B tervnek a munkám...
- Szóval ha rosszul leszek, akkor hívhatlak téged, hogy ápolgass? - célozgattam kevésbé sem finoman, majd elmosolyodtam. Ezzel mintegy reagálva is arra, hogy ráér. Örülök, mert tényleg kellemes a társasága. Ahogy elindul a közeli kávézó felé, követtem, s csak pár cm-rel lehettem lemaradva tőle, úgy haladtam mellette. Ám mielőtt még átléphetném a küszöbét a kedves kis vendéglőnek, vagy minek is hívhatnám, felajánl egy másik ötletet.
- Nekem ez is megfelel. - vontam vállat, s kezemmel intve az asztalok felé engedtem őt előre. Ki is húztam a széket neki, hogy leüljön, mint valami nagy úriember. Nem akkora gond, ha az első, pontosabban egy sokadik benyomás így jön le nála. - Majd kijön a pincér, és rendelünk tőle. - néztem körbe, mielőtt feljönne a kérdés, hogy miért nem mentem még be rendelni. Gyakorlatilag mikor már levegőt akartam venni az előbbi mondat után, meg is jelent a dolgozó, és kedvesen érdeklődött afelől, hogy mit is hozhat nekünk. Bevallom lepontoztam magamban a helyet, de így mindjárt más nézeteket vallok, hogy pillanatok alatt megjelent a felszolgáló munkatárs. Miután mind a ketten elmondtuk legnagyobb vágyainkat az étel és itallapról, visszafordultam a lány felé, de egy pillanatig csak szótlanul figyeltem őt, majd elmosolyodtam. Még mindig zavarba tudom vajon hozni?
- Mond csak, kedvesem, milyen orvosnak is tanulsz? - kanyarodtam vissza egy, már elhagyott témához. - Nem értem... Nem szokott egy nő szép is meg okos is lenni. Valld be, hogy hol is a te hibád, mi a titkod. - vigyorodtam el, nehogy esetleg sértésként fogja fel. Sok esetben nem érdekel, ha megbántok valakit, de például a barátaimat, vagy a jó csajokat próbálom nem magamra haragítani olykor csípős jellememmel.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptySzomb. Május 26, 2012 3:37 pm


Még a gimiben láttalak...

Akár csak beszélgető partneremén, az én arcomon is ott pihen az a kedves mosoly. Talán azért, mert nem sok mindenkivel találkozok a gimiből, és most jó újra látni egy régi valakit, aki nem is akárki.
- Nos, ha jelenleg te vagy a főnyeremény, akkor mond csak melyik nőt kell megdobálnom? - nevetek fel, leplezve a bennem rejlő aprócska zavart. Valóban igazat mond, mivel hogy tényleg a főnyeremények közé sorolható - de inkább nem mondom ki hangosan, hiszen furcsának hangzana - és ezért is poénkodok azzal, hogy ki a barátnője mert megdobálom. Nem, egyébként már kinőttem azt a kort hogy az ecettel játszadozzak. Mindig is hányinger kaptam az orrfacsaró bűzétől. Azt az egy alkalmat kivéve, mivel akkor nem a szagtól hanem a röhögéstől fulladtam meg majdnem.
Következő mondatára bólintok egyet, és visszagondolok, hogy nem csak mi voltunk a kerge lánykák, akik nem akartak a saját korcsoportjukból választani. Szép emlékek azok, de ha belegondolok jelenleg is így állok. Mármint hogy nincsen barátom, nem vagyok szerelmes, és Jade-el máig is sokszor beszélünk arról, hogy hogyan szerezzük magunknak pasit. Mármint ő elmeséli, hogy az egy éjszakás pasijaival mi a helyzet, míg én bólogatok mindentudóan, mintha megérteném hogy mi a jó abban ha valakit egy éjszakáig látsz - azt is a félhomályban - aztán többé soha.
- Wáó. És most dolgozol, vagy elindultál valamilyen pályán? - érdeklődöm, aztán én magam is elmesélem, hogy velem mi van. - Én például orvosi egyetemre járok. És hát egyértelmű, hogy az elvégzése után milyen pályán indulok - mondom. Nem is tudom, hogy hogyan jött az hogy orvos leszek. Engem mindig is érdekelt az emberi szervezet, és mindenféle amit azalatt a tág fogalom alatt értünk hogy orvostudomány.
- Időm mint a tenger - válaszolom, és nagyon örülök neki, hogy Dimmel most el tudunk majd egy kicsit beszélgetni. Már régóta úgy érzem magamat, mintha Jade-en kívül nem lenne egy ismerősöm sem, ami nem igaz, hiszen az egyetemről is sok mindenkivel jóban vagyok, meg máshonnan is ismerek embereket. Ez az érzés talán csak azért van, mert senkivel sem szoktam nagyon elbeszélgetni, mindenki rohan, mintha az élete múlna rajta.
- Mehetünk is - biccentek, és elindulunk a sarkon lévő kis kávézó felé. - Olyan szép idő van, nem ülünk inkább ki? - kérdezem, és a kávézó kinti asztalaira pillantok.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptySzomb. Május 26, 2012 12:55 am

Shea & Dimitri



A beszélgetés alatt feltörekvő emlékek hatására, vagy talán maga a beszélgetés miatt, csak mosolyogni voltam képes. Figyelmesen hallgattam bűnbánó szavait, itt-ott megrökönyödve, de mégis dagadó mellel. Mindenki örülni tud csak, ha vannak olyan "kislányok", akik szinte bálványozzák őt. Már nem emlékszek mindenre tisztán abból az időből, sőt... Gyakorlatilag átnarkózott hetek estek ki, de emlékszek Shea-ra és a kis barátnőjére, valami J-betűs volt... Majd eszembe jut az is egyszer, ha nagyon töröm magam.
- Csupán megnyugtatásként közlöm, hogy nem voltam épp főnyeremény akkoriban. Mi tagadás, most már az vagyok, de akkor nem voltam. - felelek mosolyogva, kikerülve az esélyes dolgot. Nem arról van szó, hogy nem akarok beszélni róla, vagy esetleg félnék a témától, ugyan! De ha egyszer már elmúlt, akkor feleslegesnek tartom azt, hogy ezen rágódjunk.
- Nem szeretek hazudni. Néha tényleg túlságosan kellemetlennek éreztem a dolgokat - például a lufis esetnél -, de általánosságban szerettem a dolgot, rendesen büszkeséggel töltött el. - hánytorgatom fel a dolgokat. Az sokkal idegesítőbb volt, amit 1-2 másik 9. osztályos művelt, amikor már nagyon "megbarátkoztak" a kis haveri társaságunkkal. Néha már nagyon untam, hogy mindenkit végigölelgetnek. Ezerszer rosszabb, mint amikor valakik "csak" figyelnek. Az valahogy sokkal... kedveskedőbb.
- Gimi után elhúztam fősulira. 7 félév volt, utána hazajöttem, szóval már elég régóta itt vagyok. Nem mozogtunk azonos körökben, így könnyű elkerülni másokat. - kacsintottam komisz módjára. Körbenéztem az utcában, majd visszafordultam a lány felé.
- Mond, sietsz nagyon? Ha gondolod, nekem igazából most van ráérős időm, beülhetnénk valahova dumálni, meg hasonlók. Ha azt vesszük, végül is összeköt minket a múlt. - dobtam fel az ötletet mosolyogva.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyPént. Május 25, 2012 10:31 pm


Még a gimiben láttalak...

Végigmérem őt. A gimi óta nem is láttam, azóta sok minden változott. Illetve annyira mégsem sok minden, hiszen felismertem őt ennyi év után, az utcán, a nagy semmittevés közepette. Mondjuk lehet, hogy még mindig bennem ragadt az ösztön, hogy őt észrevegyem akárhányszor meglátom. Kilencedikesen ugyanis megéreztük hogy arra jár, mintha vadászó cápák lettünk volna, akik kilométerekről megérzik a vérszagot. Valamennyire az arca is változott, épp hogy csak férfiasabb lett, most már nem annyira látom benne azokat a gyermeki vonásokat. Na persze gondoltam, hogy megnőtt. Mind megnőttünk. Felnőtt emberek vagyunk, és ami azt illeti nem sok mindenkivel tartom a kapcsolatot a gimnáziumból. Persze Jade itt is kivétel, de ő már olyan mintha a testvérem lenne. Néha el szoktam gondolkozni rajta, hogy vajon ők hol tartanak? Az osztálytársaim, az akkori barátaim, és a gyerek akivel először csókolóztam - pont kilencedikes koromban - és akit utána péppé vert a bátyám. Itt a remek alkalom, hogy megtudjam mi van Dimmel. Úgy tűnik eléggé ápolt, a ruhái márkásak, gazdagnak tűnik.
Mikor aztán azt mondja, hogy emlékszik rám, akkor még szélesebbel. Úgy tűnik, hogy az ecetes lány beugrik neki. Mondjuk ki felejtené el annak a lánynak a sikolyát... Meg az undorító ecetbűzt.
- Óó - húzom el a számat miközben felnevetek - Akkor ezt elcsesztük. Hogy örültem volna, ha hamar kipenderíted a csajt. Azt hittem volna van esélyem - mondom visszagondolva a múltra, meg az akkori gondolkodási menetemre. Ezek szerint ha nem dobáltuk volna meg a csajt, akkor Dim ott hagyta volna, mi pedig továbbra is őt követtük volna.
- Mondjuk lehet, hogy ez volt a szerencséd. Képzelem milyen idegesítőek lehettünk - mosolyodok el kedvesen. Én biztosan nem bírnám ki, ha valaki ecetbombával dobálná a pasimat, miközben mindenhová követne: A folyosóra, a szekrényemhez, a haverjaimhoz, az óráimra, de még a wc ajtajáig is. Bár észrevétlenül követtük - hiába vettek észre - nem pedig ott lógtunk a nyakán, azért mégis csak az idegesítő a legmegfelelőbb jelző erre.
- Csak gondoltam sétálok egyet - vonom meg a vállamat lebiggyesztve ajkamat. - Egyébként azóta is Mystic Fallsban élek. Na és te? Még nem is láttalak errefelé, vagy csak nem vettelek észre - kérdezek vissza, és valóban érdekel, hogy ő itt él e, vagy csak most döntött úgy, hogy visszatér sétálgatni. Mialatt a válaszára várok eszembe jut, hogy írnom kéne egy sms-t Jade-nek, hogy kit fogtam ma ki a nagy tömegből az utcán. Szerintem el sem hinné. Kár, hogy ő nincsen itt. Azért érdemes gimis korunk bálványát ma is megtekinteni. Én legalábbis kifejezetten örülök a találkozásnak.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyPént. Május 25, 2012 9:02 pm

Shea & Dimitri



Ah... betegesen jó idő van. Rég éreztem ilyen jól magam napon, ami nem is csoda... Amikor hibriddé váltam, valami kifejezhetetlen módon féltem a naptól. De miután rájöttem, hogy nekem nem árt, önelégülten mosolyogtam minden szembejövő vámpírra. Irigykedjenek csak, azt amúgy is szeretem. Megvető pillantásokkal válaszoltak, de ettől csak még büszkébben vonultam előttük, mint valami király... mivel kibaszott király is vagyok. Most is így sétálgattam, bár senki természetfelettit nem éreztem a közelemben. Ez inkább olyan "nézzétek, hogy szórom anyám gazdag pasijának a pénzét" volt. Amúgy is szükségem volt néhány új ruhára. Valójában nem, még sincs rá szükségem, de ha már költhetek, akkor megteszem. Gyerekkoromban nem vehettem meg csak úgy a dolgokat, mostanában viszont annál inkább kitudom élni a költekezés utáni vágyamat. A legtöbb boltba csak bementem, semmi érdekeset nem találtam, amit vehetnék. Vettem gatyákat, fölsőket. meg még pulcsikat is. Egy kólát, mert megszomjaztam, meg vagy 3 dob cigit is. Minden kirakatot átnéztem kezemben az égő cigivel. Mivel ilyen nagyon jó dolgom volt, mégcsak meg sem vártam, amíg elszívom, ha megláttam valamit, ami kell egy boltból. Majd rágyújtok újra, ha akarok... Mintha a fejembe szállt volna a lóvé... Mindegy. Épp két kirakat között bámészkodtam, amikor egy ismerős, mégis beazonosíthatatlan lány lépett elém.
- Személyesen. - feleltem határozottan, kis mosollyal. Ugyan nem tükrözte se az arckifejezésem, se a hanglejtésem, de nem tudtam hová sorolni a lányt, Ezután bemutatkozott, de még így is kerestem az arcát az emlékeimben. A következő mondata viszont egyből kisegített ebből a gondból, és egyből vigyorogni is kezdtem. Ugyan tényleg régen volt, de ki ne emlékezne egy olyan lányra, aki rendszeresen kilesett engem és a haverjaimat. Az ecetes történet csak hab a tortán, de kedves emlék, ha az akkori barátnőm számára nem is.
- Úúúh, Shea... Már emlékszem rád! - vettem le a napszemüvegemet, hogy jobban láthassam őt. Mi tagadás, szép változáson ment át, amióta elballagtam. - Tudod, jó nagy fejtörést okoztál nekem azzal a kis incidenssel. Ki akartam már dobni a csajt, de még vele kellett maradnom egy efféle megalázás után. - magyarázkodtam visszagondolva az esetre. - Mi járatban erre, egy ilyen szép napon? - kérdeztem kényelmesebb pozícióba állva előtte, csak az egyik lábamra nehezedve.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyPént. Május 25, 2012 4:46 pm


Még a gimiben láttalak...

Újabb reggelre ébredek, és örülök, hogy mondhatnám: Hasamra süt a nap. Mert ez azt jelenti, hogy odakint hét ágra sütkérezik az a nagy tűgolyó az égen, az én legjobb barátom - persze ha fekete hajú bff-emet nem számítjuk bele. Már kiskoromban is imádtam a napocskát, az volt a jelem az óvodában, és amikor valamit rajzolni kellett, akkor mindig a napszemüveget csináltam a napnak, mintha annak annyira nagy szüksége lenne rá. Persze ezt az ötletet a Coca Cola reklámarcától loptam, aki egy kólát a kezében tartó, vigyorgó, napszemüveges napocska. Ijesztő, hogy mit ki nem találnak. Az meg még ijesztőbb, hogy a legtöbb gyerek napszemüveget rajzolgat a napnak. Amikor persze felnövünk, akkor változik ez a szokás. Mert akkor már az újságok és a tankönyvek tartalmazta emberek képeit pingáljuk ki. Bajszot rajzolunk, mikor meg még jobban felnövünk, akkor perverzebb dolgokat is. Jó, de az már a gimi, meg az idióta fiú osztálytársak ökörködésének szüleménye...
Szóval mosollyal az arcomon kelek ki az ágyból, mint általában mindig. Az esőt is szeretem, bár van, hogy attól túl sötétnek és magányosnak érzek mindent. Mintha minden kihalt volna. Üres utcák, szél kicsavarta fák, és az aszfalton gomolygó esővíz, ahogy egyre lejjebb folyik mint valami kisebb patak, aztán eltűnik valamelyik csatornában. Nem csoda, hogy a legtöbb horrorfilm esőben játszódik. Bár én sohasem voltam az a horrorfilmektől félős, inkább csak akkor ijedek meg, ha hirtelen kiugrik a pirítós a pirítós sütőből. De akkor nagyon.
Hamar magamra kapok egy lenge topot, egy fehér miniszoknyát, és egy papucsot, majd a fürdőszobába szökdécselek, ahol megfésülködök, fogat mosok, és kisminkelem magamat. Nem bajlódok most annyit, a hajam egyszerűen a vállamra omlik - vagy inkább a hátamra, ami a hosszúságát illeti - a sminkem pedig egyszerű. Nem öltözök ki én sehová, csak egy kis sétára vágyom.
Letrappolok a lépcsőn, az ajtóban belebújok a papucsomba, és még mielőtt magam mögött nagyot csattan az ajtó felordítok, hogy elmentem itthonról. Nem tudom, hogy Ethan itthon van e, de ha itthon van akkor én szóltam hogy elmegyek. Na nem mintha nagyon érdekelné. Mivel amúgy sem találkozunk szinte soha. Mintha nem is itt lakna. Néha dumálunk, mondjuk amikor focimeccs van, és az idióta haverjai átözönlenek a házba. Én pedig nagy tévén szeretem nézni ahogyan Ribery felesik hatvanszor, meg amúgy is bírom a focit. Ilyenkor néha csatlakozok hozzájuk, de mikor már megunom a sört vedlő barmokat, akkor otthagyom őket, és az emeleten nézem végig a meccset, Jade-el trécselve telefonon, és webkamerán.
Arra eszmélek, hogy napszemüvegen keresztül kilesve, végighaladok az utcán a kirakatokat nézegetve, miközben a gondtalanság érzése hajt előre. Teljesen nyugodt a mai napom is, csak mendegélek, úti célom valamelyik fagyizó, vagy park. Szívesen mennék én strandra is, de barátnőm ma nem ért rá. Biztos valamelyik pasijával van, de hát megbocsájtom neki, tudom milyen érzés ilyen korban lenni. Én magam is kukkolom a szemüvegem alól a pasikat, néhányra magamban hümmögök egyet, de egyiket sem állítom meg. Amíg nem kezdek el egy olyasvalakit stírölni, akit ismerek. Ekkor megtorpanok, és elé szögdelek, hogy megálljon. Felnézek rá, mert hát én alacsony vagyok, ő magas, és ez egy nagy távolságot eredményez a szemünk között.
- Dim Clark, igaz? - kérdezem egy angyali vigyorral a képemen, és leveszem a napszemüvegemet. - Shea vagyok, egy gimibe jártunk - emlékeztetem a múltunkra. Nem tudom, hogy még emlékszik e két lányra. Két lányra, a fiatalabb Sheára, és Jade-re (az én legjobb barátnőmre), akik kilencedikesek voltak, és úgy örültek hogy gimibe kerültek, mert ovis koruk óta mindig együtt mentek mindenhova. Szóval kilencedikesek lettünk Jade-el, és úgy döntöttünk hogy válasszunk pasit az idősebbek közül. Sikeresen megcéloztuk a tizenegyedikeseket, akik között ekkor ott volt a most előttem álló Dimitri. Mindenki csak Dimnek hívta. Jade már akkor is olyan volt mint egy vízkereső bot, csak ő pasikat szúrt ki. Aztán le is stoppolta Dim-et, mire én meg is sértődtem de csak úgy viccből. Ezek után sokáig néztük Dim-et, sőt, volt hogy a könyvtárban lestük mit csinál. Egyszer pedig ecettel megtöltött vízibombákat dobtunk le az ablakból az akkori csajára. Ha máshonnan nem - mert hogy általában ő és a haverjai észrevettek minket, mire mi szaladtunk vissza a termünkbe szakadva a röhögéstől - akkor innen ismerős lehetek neki. Mert hogy le is buktunk, mehettünk az igazgatóhoz, és akkor mondtunk le végül végleg Dimről, mert miért járna tizenegyedikes létére egy két évvel fiatalabb csajjal. Mindegy. Ez már régi sztori. Azért így visszagondolva eléggé vicces, remélem ő is viccesnek fogja fel, és nem úgy gondol vissza rám, mint egy féltékeny kislányra, aki akkoriban ott sündörgött körülötte a barátnőjével.
- Az egyik ecetes lány vagyok az ablakból - nevetek fel aztán, hogy bemutatkozzak az általa ismert Sheával is.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 EmptyKedd Május 15, 2012 8:20 pm

Játék lezárva!

Köszönöm szépen Smile
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Utcák Utcák      - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down

Utcák

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
5 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Similar topics

-
» Utcák
» Utcák/bérlakások

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Richmond és környéke :: Mystic Falls :: Belváros-