world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Főtér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 6:01 pm


Cassandra & Liam

Eszméletlen jókedvvel ébredtem újonnan szerzett lakásomban, ahol ugyan még csak az alap bútorzat volt megtalálható, de majd az idő múlásával ez a hely is megtelik megannyi emlékkel és sok kis dísztárggyal, amelyektől tényleg otthonlak lehet majd hívni. Furcsa volt úgy kilépnem a konyhába, hogy egyik öcsém se ugrott rám majom módjára, ám sajnos a frissen készült palacsinta, esetleg tojásrántotta illata se járta be a helyet. Bizony most nekem kellett elkészítenem a reggelimet. - Atya ég… - szólaltam meg, mikor kinyitottam a hűtőmet, és mindössze egy alma és egy húskonzerv volt megtalálható benne. Na igen, a nagybevásárlás még várat magára, de azt hiszem hiába terveztem ma csupán a tévé előtt lépecolni, muszáj leszek kimozdulni, és feltérképezni újdonsült lakhelyemet. Ahogy kinéztem az ablakon újfent elöntött a jókedv, imádom, amikor ilyen szép, napsütéses időnk van. Ennek megfelelően egy könnyed nyári ruhát vettem magamra, aranyszőke hajamba egy kis virágot tűztem, majd megkoronázva a szettet, egy telitalpú, bézs színű szandálban indultam el felfedező körutamra.
Miközben a rengeteg kültéri virággal díszített kis parkon haladtam át, hiába a szép környezet, aggasztó gondolatok kezdtek cikázni a fejemben. Bár a szüleimnek nem árultam el, de egy nagyon jó barátunknak hála megtudtam, hogy Liam-et ebben a kis városkában látták utoljára. Ösztönösen a táskámhoz nyúltam, amiben most is ott pihent a várázslöttyel megtöltött kis üvegcse, amihez még szükségem lesz sok-sok vérre, hogy elég erőt merítsek belőle. Azt a pár soros rímet, aminek kíséretében kell lehajtanom a torkomon a keveréket, már álmomból felébresztve is fújom, és határozott elképzelésem az, hogy amint összefutok azzal a szemétládával azonnal vérét veszem, és pár pillanat múlva már nem is fogok érezni semmit; legalábbis iránta nem. Nem hagyhatom, hogy akár egy szót is szóljon hozzám, hiszen akkor nem vagyok biztos benne, hogy végre tudnám hajtani a folyamatot, aminek valljuk be, van egy cseppnyi köze a fekete mágiához, de én ezt szükséges rossznak értelmezem, hogy onnantól tényleg csak a jóra, az ártatlanok védelmére szenteljem az erőmet.
Gondolataim szürke világából a friss kávé illata rángatott ki, és ekkor ugrott be, hogy tulajdonképpen én ma még nem is ettem semmit. Kicsit az otthoni körforgást idézte a megszokott Costa Coffee külseje, és hamar vásároltam is egyet a kedvenc süteményemből, és abból a mennyei csokis shake-ből. Jókedélyűen foglaltam helyet az egyik kinti padon, és ez az állapot egészen addig fönn is állt, amíg meg ne láttam azt, akit ezen a szép napon végképp nem akartam. Liam. Nem messze tőlem közeledett errefelé, és csak remélni tudtam, hogy nem vesz észre. Kétségbeesetten kezdtem fölszedegetni a cuccaimat a mellettem lévő üres helyről, és minél hamarabb el akartam tűnni innen. Még nem állok Rá készen. Aztán különben is, hogy mormolhatnék bénító átkot, majd vághatnám föl a fő ereit, itt a város szívében, megannyi emberrel körülvéve.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Jan. 11, 2013 8:21 pm

I needn't your help.



Újból vontam egyet a vállamon, de ezt azért, mert már nem volt kézenfekvő érv a tarsolyomban. Tényleg nem képes leszállni rólam? Miért szipolyozza mindenki a véremet, mint egy rohadt szúnyog? Ennyire nem lehetek rossz... vagy igen? Én nem tetszem senkinek? Kész gyalázat...! Stefan, ezt már korábban kellett volna elkezdened, és már ragadozóként betérned ebbe a városba évekkel ezelőtt. Mennyivel könnyebb lenne minden... de akkor még nem volt itt Klaus, hogy rádöbbentsen a múltam értelmére. A '20-as évekre, Rebekah-ra, akihez akkoriban jobban vonzódtam a kelleténél. Így tehát állíthatom, hogy minden rosszban történik valami jó.
Hát már nem reagáltam arra, hogy vajon Lexi milyen volt azelőtt, mielőtt megismert engem. Nem akartam gondolkodni rajta, hiszen nyilvánvaló, hogy akkor mélyebben belemegyek az érzelmeimbe, és azt most az ellenségemnek sem kívántam. Lelkizés? Fujjj... még ha saját magammal is történik. Elég már a riányálásból!
- Igen, elmentem vele, hogy megmentsem Damon életét! De akkor még nem voltam tisztában azzal, hogy a drága bátyus kihasználja az alkalmat, és összeszűri a levet az ÉN barátnőmmel, akit szeretek! - mondtam hatalmas haraggal és lángoló tekintettel, szinte már ordítva, és nem érdekelt, ki figyel ránk, mert... most kisebb bajom is nagyobb annál, mintsem hogy ezzel foglalkozzam.
Megforgattam a szemem, amikor előhúzt a atelefonját, hogy írjon az anyjának. Jellemző... még egy kislány. Aki elszámolással tartozik az anyucinak. Nem gyerekes? Sőt, már-már nevetséges, hogy egy majdnem két éve vámpírrá vált lány az anyjának írogat. Tud vigyázni magára, vagy nem?
Azonban... a szemem mohón kezdett villogni, mikor a szórakozást, és a Grillt említette. A gyomrom már megtelt vérrel, de egy pohár whiskyt igényelt magának. Vagy kettőt.
- Legyen. Tőlem menjünk. De egy feltétellel! - fordultam felé, már fél lábbal elindulva. - Nem lesz itt semmiféle... "légy megint jó Stefan, mert így meg úgy, meg amúgy...", oké? - néztem rá olyan komolyan, ahogyan talán még soha. Még csak az kellene, hogy ezzel kezdjen piszkálni még ő is. A jó Stefan még él bennem... valahol mélyen. De egyelőre jobb, ha eltemetve marad. A szívemben, a lelkemben, a tudatomban. Le kell zárnom magamban Elenát előtte, és majd maximum ha ez megtörténik, akkor engedek majd meg kis érzelmet magamnak.



FOLYT KÖV ITT
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Jan. 11, 2013 6:29 pm





I won't let you lose control


Talán ő még jobban megdöbbent mint Stefan. Az a harag ami a férfit feltöltötte, olyan elemi volt és régi, hogy még hátrált is egy lépést, komolyan megrémülve a gondolattól, hogy Stefan le fogja csapni a fejét. A vámpír azonban nem mozdult így ő sem fogta menekülőre. Nem, valószínűleg amúgy sem tette volna. Nem hagyta volna egyedül a barátját, mikor annak szüksége van rá. Voltak, igen voltak érzései, a régi Stefan még ott volt... és látszólag Lexi volt a kapcsoló. Bár nem tudott sokat a nőről, volt néhány információ a tarsolyában aminek köszönhetően, a saját fegyverével tudott visszavágni a vámpírnak.
- Lexi majdnem kétszáz évvel idősebb volt nálad Stefan. – vált hangja halkabbá, ahogy feszegette a múltat. Tudta, hogy vékony jégen táncol.
- Mégis azt feltételezed, hogy ő soha nem volt ragadozó... hogy soha nem élte ki a vágyait. – csóválta meg fejét – hogy lehetsz ennyire bolond? – kérdezte és még egy lépést hátrált.
- Igen, Stefan! A bátyád ölte meg! És miért mentél Klaussal? Mert alkut kötöttél vele és ő cserébe megmentette Damon életét! – ütötte tovább a forró vasat – De igen, félsz! Pontosan... volt esélyed letérni erről az útról. Tudni akarod miért nem tetted? Mert félsz... félsz attól, hogy azok után amit tettél, mit fogsz érezni. Tudod mit? Félhetsz is Stefan. De itt vagyunk. Itt vagyok Stefan, ahogy te is nekem amikor szükségem volt valakire. – már most gyűlölte azt amire készül de az ötlet volt az egyetlen ami jelenleg összefogta és ami reményt és erőt adott. – Kérlek Stefan! Csak üljünk be a Grillbe, legalább egy italra. – nyújtotta egyik kezét miközben a másikat zsebébe dugta és oldva a billentyűt húzta elő telefonját.
- Írnom kell anyámnak – adott magyarázatot de ez eszébe sem jutott. Klausnak üzent. Az üzenet rövid volt; Kérlek segíts. Nem írt helyet. Mystic Falls kisváros volt és pontosan tudta, hogy a Klaus által teremtett hibridek mindenhol ott vannak, nem lesz nehéz megtalálnia.
- Azt mondtad, csak úgy élhetem túl ha megtanulok uralkodni magamon és megtettem. Csak egy ital Stefan... ha jól ismer a ragadozót, nem mondhatsz nemet egy kis szórakozásra.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Jan. 11, 2013 4:24 pm

I needn't your help.



Kedvem támadt nevetni, amikor arról szónokolt nekem, hogy ez az ember nem egy véres tasak volt, és nem így kellett volna végeznie. De ez adatott meg neki, hát mit tehetek én arról, hogy pont rosszkor volt rossz helyen? Egy cseppnyi bűntudatot nem keltett bennem, és keményen küzdöttem mindaz ellen, amit esetlegesen később ki tud váltani belőlem. Mert jó barát... volt. Mondjuk inkább így. Én tanítottam arra, amilyen ő most. Nekem hálás emiatt, hogy nem öl embert. De én már nem tudok a saját tanításaimnak élni. Velem van a baj? Nem, csakis a felfogásom volt a rossz. Nekem nem szabad úgy élnem, nem szabad papucsnak lennem, akit mindenki ide-oda dobálhat, ha éppen útban van. Vétettem azzal, hogy olyanná váltam, és hagytam, hogy Elena vagy Damon, vagy éppen mind a ketten nagyokat rúgjanak belém. De már nem fogom ezt csak úgy hagyni.
Térdre esett a test mellett, és már vártam a nagy pillanatot, amikor végre kiéli azt, amilyenné ő teremtetett, de a perc... nem jött el. Elhajolt a nyaktól, nem figyelt a vérre, és a kegyetlenség sem volt ott szemeiben. - Caroline, Caroline... - ráztam a fejem lemondóan, hiszen mást nemigen tudtam hozzáfűzni ehhez. Ennyire hülye az életstílusom, hogy mások nem képesek ilyet tenni? Vagy talán túl jó professzor voltam, és túlságosan belevertem Caroline-ba a jó vámpírkodást. Talán Damonre kellett volna bízni. Bár ő megölni akarta, nem tanítani, szóval... ténylegesen nekem köszönhető, hogy ő most itt van. Mikre rá nem jövök egy kis eszmefuttatásból...!
Ekkor azonban... Lexi neve ütötte meg a fülemet, és ezért meg sem próbáltam lerázni magamról Caroline kezeit. Mert... hogy is mondjam? Mélyre nyúlt ezzel a témával a szívemben. Lexi halott, örökké az is marad, de miért kell felemlegetni? Ennél jobb dolga nem akadt?
- Lexi azért tette, amiért én tettem veled annak idején - mondtam tárgyilagosan, ekkor már küzdve magam ellen, hogy nehogy érzelmet produkáljak. - De neki esélye és ideje sem adatott arra, hogy olyanná váljon, mint én. És hová jutott ő azzal az életstílussal és felfogással? A bátyám mancsai közé, aki kegyetlenül szíven döfte! - sziszegtem, dühösen meredve magam elé, majd hirtelen Care-re kaptam a tekintetem, és indulatosan léptem el a közeléből, hogy a hajamba túrjak, és gyomrom összerándult, de nem az imént megivott vér miatt.
- ÉN NEM FÉLEK! - hangsúlyoztam ki számára dühödten, és haragosan, miközben próbáltam legyőzni mindenféle démont, ami időközben feltámadt bennem. - És Klausnak semmi köze ahhoz, hogy én hová jutottam. Nem lett volna kötelességem követni azt az utat, amit előttem teremtett meg. Szabadon léptem rá, volt esélyem a visszatérésre. De én így akarok élni! És ez ellen te NEM tudsz tenni az égvilágon semmit! - mondtam neki, alapos gesztikulálással, és éreztem, hogy arcom nagyon is feszült.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Jan. 11, 2013 2:31 pm





I won't let you lose control


- Ő, nem egy tasak Stefan. Ő egy emberi lény aki többé nem élhet mert megölted. Elvetted az életét, holott nem lett volna rá szükség és ezt te is tudod. – sziszegte dühösen de nem csillapodott az éhsége és a látvány nem segített sokat. Stefan kegyetlen szavait hallva valóban a testre pillantott. Tudta, hogy az abban még forrón keringő vér lassan kihűl, ahogy azt is, hogy már nem árt vele annak a fiatal nőnek, aki ma elvesztette az életét. Térdre zuhant, egyenesen a test mellé. Tekintete sötét volt, az erek lázadozva, vért kívánva rajzottak arcán. A sötétség árnyai között, ő maga is egy kárhozott volt és vérre szomjazott. Lassan a test felé hajolt és dühösen söpörte félre a nő tincseit mik a vértől, nyakára tapadtak. Közel hajolt és mélyen magába szívta a vér édes illatát... a halált.
„Caroline. Caroline! Nézz rám! Nézz rám! Nézz rám! Nézd az arcomat! Nézd az arcomat! Sss, nézd, nézd, nézd. Látod? Látod ezt? Igen? Amikor érzed hogy a vérvágy elönti a tested, azt mondod magadnak, hogy túl fogsz jutni rajta, hogy elég erős vagy hozzá. Nem számít, hogy mennyire jól esik, ha átadod magad neki. Leküzdöd. Eltemeted magadban. Csak így élheted ezt túl. Próbáld meg. Sss. Próbáld meg.”
Stefan akkor mondta ezeket a szavakat amikor megölte azt a fiút. A legrosszabb az volt az egészben, hogy élvezte... ahogy a friss, forró, lüktető vér lefolyt a torkán miközben a fiú nyakába harapott és halotta annak az életéért hevesen zakatoló szívét. Ott, a mosdóban, amikor zokogva omlott össze, Stefan pedig képes volt arra, hogy elhitesse vele, minden rendben lesz. Megígérte, hogy a segítségére lesz és ez így is volt. Az emlék segített. Visszahozta. Hátrébb húzódott. Tekintetéből eltűnt a sötétség... szemei újra kékeszöldben játszottak, ahogy pillantását Stefanra emelte mikor szembefordult vele. Lenyelve a vágyat emelkedett meg és szorította ökölbe kezeit.
- Nézz rám Stefan! – kérte a másikat akinek arca a hullát figyelte – Nem vettél el tőlem semmit. – rázta meg a fejét, ahogy egy újabb emlék villant be.
„- Mindig vigyázol rám. Miért vagy ilyen jó hozzám?
Nem tudom... Azt hiszem emlékeztetsz valakire. A legjobb barátomra, Lexi-re.”

- Egyszer azt mondtad, hogy azért vigyázol rám, mert emlékeztetlek Lexi-re. Azt ígérted majd mesélsz róla. Mond Stefan, vele is így bánnál? Mit gondolsz, Lexi azért vigyázott rád, hogy aztán azt tegye veled, amit te velem? – kérdezte halkan és előrébb lépett. – Komolyan Stefan... ha Klaus nem kényszerít rá, kikapcsoltad volna valaha is az emberségedet? – tette fel azt a kérdést ami valószínűleg mindenkit foglalkoztatott de talán senki nem merte felvetni. Mi van ha Stefan igent mond?
- Mitől félsz ennyire? – kérdezte leeresztve végül karjait.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 10, 2013 5:59 pm

I wanna be free. I wanna be ripper.




- Egyetértek. Nem Elena vagy. Ő nem szájal ennyit - morogtam az orrom alatt teljes közömbösséggel, megállva, és szembefordulva vele. Olyan ingerült voltam, hogy azt hittem, itt és most megölök még valakit. Mert mégis mi a fenéért szekál engem mindenki? Megint megpróbálok valamit csinálni, önálló lenni, erre mindenki lehurrog. Na, hagyjanak már engem békén...
- Áhj, szóval bunkó vagyok... és most azt hiszed, bűntudatot érzek? A szemem sem rezzent! - hajoltam oda hozzá, mélyen a tekintetébe néztem, és hangsúlyosan ejtettem ki minden egyes szavamat, miközben már szinte ordítani tudtam volna a folyamatos piszkálódásért. Most úgy őszintén... a közelüökbe sem megyek, és mindenki meg akar győzni valamiről, amit én nem akarok. Hol ebben a fair?
- Tudod, Caroline... most az egyszer örömmel fogadnám, ha olyan barát lennél, aki magasról tesz a helyzetemre. De tényleg! - mondtam halálos komolysággal, ekkor már nyugodtan és éreztem, hogy tényleg eluralkodik rajtam valami szokatlan nyugodtság. Ehhez a helyzethez ez egyáltalán nem illett, mert látszott rajta, hogy nem fogja feladni olyan könnyen. De engem meg nem érdekel a felesleges próbálkozás.
- Akkor most jön az újabb lecke - szakítottam félbe, mikor az jött, hogy én tanítottam őt egyet s másra. - Ha szembejön veled egy hozzám hasonló ragadozó, ne állj le vele kötözködni, mert te leszel a következő, akinek letépi a fejét, és elteszi győzelmi trófeának - sziszegtem neki komolyan, és eléggé halkan, hogy hatásosabb legyen, miközben megfogtam a folyamatosan püfölő öklét, és megragadtam a két vállát, hogy háttal fordítsam magamnak, és a halott testre böktem a fejemmel. Most jöhet egy újabb lecke.
- Valami idióta megtanította neked, hogy tasakból igyál. Dehát... Ő is egy tasak. Csak forró a vére, és igazán édes... a vénából - súgtam Caroline fülébe, miközben még mindig lefogtam. Egyértelmű, a vámpírt akartam kihozni belőle. Már csak tőle függ, hogy kiszabadul-e belőle az állat, vagy ezt a tanítást bukom. - Ne keress bennem érző lényt, mert már nincs - suttogtam aztán, kegyetlen vicsorgással nézve még mindig a halott tetemet.
Amit el akartam érni, az hát... nem is tudom, talán nem fog beválni. Nem is érdekel, hogy ő rászokik-e az embervérre, mindenesetre nekem egyértelműen élvezet lenne nézni, ahogyan előttem táplálkozna. De ha nem teszi, hát engem is hagyjon már békén! A fejemben zsong a hangja, amitől szinte megőrülök. - Már bánom, hogy ezt tettem veled. Elvettem tőled az élet valódi értelmét - sóhajtottam, a vérre utalva. Milyen kegyetlen sorsra juttattam... szinte a saját bőrömön éreztem, amit most ő érez. Én éheztem éveken keresztül valami igazi vérre, miközben csak őzek és nyulak fordultak meg a környékemen. De most... határozottan jobban érzem magam.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptySzer. Jan. 09, 2013 10:49 pm



Stefan Salvatore


- Héj! – emelte meg karját, mutatóujjával a férfi felé bökve – Én nem Elena vagyok Stefan, szóval kapd össze magad és viselkedj normálisan! Talán nincsenek már érzéseid mert te vagy a naagy ragadozó – tárta szét karjait – de attól még nem kell bunkónak lenned! – fektette el a halott testet.
- Hogyne! Amint abbahagyod ezt az idióta viselkedést! – nem rettentette el és nem hátrált meg. Nagyobb falattal is megbirkózott már. Damont lenyomta kétszer és Klausnak is rendszeresen megmondta mit gondol. Nem Stefan lesz az akitől megretten, pláne azok után, hogy megmentette mikor vámpírrá vált. Nem fogja cserben hagyni.
- Letértél a helyes útról, nagyon is. Miféle barát lennék ha nem segítenélek ki a bajból? – lépett egy lépéssel közelebb. Stefan rossz napot fogott ki arra, hogy nos... önmaga legyen. Egy pillanat volt csupán, hogy a vámpír előtt teremjen és a falhoz vágja. Nem csak az hajtotta, hogy dühös volt és feldűlt hanem az éhség. A vágy a vér után ami egy karnyújtásnyira volt tőle és nem márthatta bele a fogát. Nem, ő nem ilyen gyenge és nem fogja feladni, még akkor sem ha a mentora a szeme előtt omlott össze és vesztette el mindenét.
- Tudom, hogy ott vagy benn Stefan. Érezz valamit. – sötétült el tekintete ahogy megint a másikba robbant.
- Te tanítottál meg mindenre! – ütött újra bár, hogy célt talált-e nem tudta – Arra, hogyan álljak ellent. Gyenge vagy Stefan! – adta bele minden dühét az ütéseibe de nem tudott másra gondolni csak arra, hogy a nőben még forrón lüktet a vér ami csillapítja majd az éhséget. Vámpír volt... ragadozó volt. Egy éhes, dühös ragadozó aki azért tudta kordában tartani a vér utáni vágyat mert Stefan mindig ott volt ha kellett. Most azonban csak a ragadozó volt jelen, érzések, remények, hit nélkül. Egy üres porhüvely, egy egyszerű robot, nem több. Hogy Stefan meddig hagyta, hogy a feldühödött és éhségtől fűtött vámpír újra és újra nekimenjen? Nem tudta de annyi szent volt, hogy addig nem volt hajlandó megállni amíg le nem állították.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptySzer. Jan. 09, 2013 8:50 pm

I wanna be free. I wanna be ripper.



Régen jártam már a főtéren. Nem is azért jöttem most ide, mert hiányzott. Csupán vacsora után akartam nézni. Talán jobb lenne itt elkapni egy kis civilt, és utána talán még el is engedem, de biztos csak a halál. És velem kapcsolatban már semmi nem az.
Egy sóhaj, és zsebre vágom a kezem. Érzem a préda illatát, vére csábít engem, bárhol is van. Igaz, vannak páran a főtéren. A szökőkutat többen is csodálták éppen, bár ahogy észrevettem, csak kamaszok voltak, méghozzá szerelmes kamaszok. Csakis ők járnak ilyenkor itt. De mindegy nekem, elvégre... ember-ember, ha húsz éves, ha hatvan.
Nem kellett hozzá nekem sok idő, elég gyorsan szereztem egy áldozatot, és egy sötét sarkon hajoltam nyakára, hogy tépjem a bőrét, és erősen markoltam nyakát. Meg akartam őt ölni. Hogy ne maradjon benne egy átkozott csepp vér sem. Aztán széttépni, és testrészeit vagy szétszórni ezen a helyen, vagy akár kirakósdit játszani.
Ekkor azonban... léptek zaja ütötte meg fülemet. Nem is figyeltem volna fel rá, ha nem társul hozzá egy ismerős illat. Caroline. Már csak ez hiányzott. Azt hiszem, meg is forgattam a szemem, de nem szakadtam el az édes nyak forrásától, csak mikor már ott állt mellettem, és szinte le akart tépni róla.
- Hééé... nyugi már, higgadj le, szöszi! - néztem rá úgy, mintha egy bolond, ostoba szőke lenne, és vértől csöpögő ajkaimmal az áldozatom felé fordultam. Ha ezt most túlélte, akkor erős. De kétlem, hiszen nem hallottam a lélegzetvételét. Ennek már annyi. Fel is út, meg le is.
- Kérlek szépen, ne koptasd a nevem. Drága lenne újat venni - fintorogtam, majd letöröltem a számat nyelvemmel, majd ingem ujjával is, és Caroline arcát kezdtem fixírozni.
- Van nekünk miről beszélni? - fordítottam neki hátat, és mit sem törődve a tetemmel, elindultam előre. - A drága Stefan barátod éppen nincs itt, nem fog neked picsogni itt senki sem - mondtam enyhe gúnnyal, égnek emelt tekintettel, és egy adag iróniával. - Vagy Tyler már megunta azt, hogy egyfolytában csak a szád jár? - túrtam bele hajamba, amit a szellő kissé összeborzolt. Nem volt neki mondanivalóm. Akárcsak Elena... a régi Stfanra emlékeztettek mind a ketten. Caroline-t én tanítottam. Alias a másik alteregóm, bár ez inkább úgy hangzik, mintha tudathasadásom lenne, vagy nem? Bár lehet, hogy ezt diagnosztizálnák nálam. Van egy jó Stefan, meg egy ripper, aki kitör, amikor csak úgy tartja a kedve.
- Nos, akarsz is valamit, vagy mehetek dolgomra? Ha már elvetted az étvágyam... - fintorogtam, odamutatva a testre. - Inkább egyél te is. Mielőtt még kihűl, és odalesz minden zamata - mélyedtem Care szemeibe. De ő nem iszik ilyen vért, pontosan tudtam. Ezért is mondtam azt, amit.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptySzer. Jan. 09, 2013 8:13 pm



Stefan Salvatore

Még egy órája sem, hogy összefutott Klaus egyik testvérével. Legnagyobb szerencséjére nem kellett sokáig hallgatnia a férfit. Azóta is azon gondolkodott, amit a haldokló nő mondott; vajon miféle áldozat és miféle szörny tesz ilyet? Otthagyja áldozatát miközben tudja, vámpírok járják a várost. Egyszerű kegyetlenség volt amit vámpírokról tudott elképzelni... mégis erősen élt benne a gyanú, hogy vámpír nem tenne ilyet. Nem, addig szívná áldozatát, amíg teheti, hogy aztán csak egy porhüvelyt hagyjon hátra, ne többet.
Nem kocsival ment mert muszáj volt kiszellőztetnie a fejét. A vér látványa, szaga még mindig kísértette és el kellett űzze ezt az érzést. Egyenesen haza kellett volna mennie, hogy az egyik vértasak után nyúlhasson ami segített volna. Most, hogy a mai nap alig evett és csak egy órája, hogy lemosta magáról a halott nő vérét, fáradt volt és éhes. Ez az éjszaka azonban nem akarta elengedni; nem. Szörnyű vaskarmai lelkébe martak, húsába vájtak majd drótokat szőttek bőrébe és rángatni kezdték mint egy bábot.
A vér szaga rántotta ki révült állapotából.
- Komolyan? – suttogta maga elé. Haza kellene mennie, mégsem teszi. A főtéren hamar kiszúrja a vámpírt aki a templom mellett, egy árnyékos helyen veszi vérét a nőnek. Hamar odaér de mielőtt elrántaná a vámpírt, megakad a mozdulatban... Stefan.
- Stefan! – kiált rá de nem érkezik reakció. Caroline tekintete elsötétül. A vérszag miatt csak felerősödik a vágy de még bír vele... képes leküzdeni. Stefan megtanította harcolni vele... elcsitítani azt.
- Stefan! – kiáltott rá már másodjára miközben mellette termett és olyan erővel taszította el a férfit áldozatától, ahogyan csak bírta.
- Mégis mi a franc bajod van neked? – tudta, persze, hogy ne tudta volna, hogy Stefanban éppen a ripper uralkodik de attól még szörnyű volt így látni azt az embert aki megtanította mindarra amivel most nem élt... hogyan győzze le a vérvágyát, hogyan fojtsa el azt az éhséget ami perceként lángolt fel, hogy aztán újra el kelljen oltani. A mentora volt és most mégis őrült üzemmódban élt a városban. Tudta, hogy fordított helyzetben az a Stefan akit megismert, segített volna neki ha ő kerül ilyen helyzetben. A ripper azonban valószínűleg nem örült annak, hogy elszakították áldozatától. Csak remélni merte, hogy nem támad újra a fiatal nőre akinek vére végigfolyt nyakán és bemocskolta Caroline kezeit is miközben szabad kezét szájához emelte és csuklójába harapott, hogy aztán megitassa vérét a lánnyal. Tekintete azonban elsötétül ahogy megízlelte a nő vérét ami akkor kerülhetett karjára mikor ellökte a ragadozótól. Mély levegőt vett de nem sikerült elsőre eltompítania az éhséget. Csak a harmadik próbálkozásra sikerül. Ha Stefan nem lép közbe, csuklóját a halandó szájához nyomja miközben elfordul és lehunyja tekintetét.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyVas. Nov. 04, 2012 5:29 pm


to Ian Blackwell


Azért ő is ismer. Azért ő is ismer, tudja, hogy nem lepett meg a találkozóra való igent mondása.
- Rendben, remélem a beszélgetésünk után sem felejted el ezt az ígéreted! - utalok itt Klaus-ra, igaz ő még nem tud róla semmit, sőt azt sem tudja, hogy szeretném megölni, amit nem is fog megtudni, elég lesz annyit tudnia, hogy nem bánthatja..
Ahogy sejtettem. Az ősökről akar megtudni minél több dolgot. Itt csak óvatosan kell információkat szolgáltatnom neki, mert jobb, ha néhány dolog homályos marad számára, veszélyes lenne mindenkire nézve, ha létfontosságú információkkal tartózkodna itt a városban.
- Szerencséd van, tudok róluk egyet, s mást. - tekintek ördögi arckifejezéssel előre, arcomon egy kaján vigyorral. Érdekes lesz erről mesélni, mert azokat a dolgokat amiket róluk tudok még nem mondtam el senkinek. Nem szeretek ilyen dolgokról beszélni, mert nincs mindenkinél biztonságban.
- Az ősök már több, mint ezer éve élnek. Nem vámpírnak születtek, hanem az anyjuk, Esther változtatta át őket, azért, hogy az ősi vérfarkasoktól megvédje őket. - mondom el a "keletkezésükről" szóló rövid kis történetet.
- Az elsőket nem lehet elpusztítani - nyomom meg a nem szót - habár van egy szóbeszéd, miszerint egy bizonyos tölgyfával el lehet pusztítani az összes elsőt. - fejezem be a megölésükről szóló dolgokat.
És akkor jön az igazán érdekes történet kezdete, vagyis ami valójában érdekli, ő pedig nem más, mint Klaus. Ő az egyik legnagyobb legenda, mielőtt visszajöttem volna a városba már hallottam róla érdekes dolgokat. Sokan félnek tőle, de szerintem ez hülyeség, persze úgy már másabb, ha az ember tudja, hogyan kell megölni, elég nagy előnnyel indulok mindenkivel szemben.
- Hát Klaus... egy érdekes személy. - kezdek bele. Mostantól kell óvatosan bánnom azzal, hogy mit mondok el, illetve mit nem. Mivel Ian nem hülye ezért tudom, hogy nem hisz el mindent, és azt is gyanítani fogja, hogy nem mondok el mindent, emiatt valóban figyelnem kell a mondandómra.
- Mint azt már tudod ő részben vérfarkas, részben pedig vámpír, ez annak köszönhető, hogy már az anyja is egy elég nagy ribanc volt, hasonlóan, mint a lánya. - szúrom oda gúnyosan. Igaz ezt én szeretem Bekah-ban, mert így legalább én sem unatkozok sosem.
- Szinte ezer évig egy varázslat nyomta el a vérfarkas énjét, de megtörte az átkot, így lett belőle hibrid. Más vérfarkasokat pedig Elena Gilbert, a hasonmás vérével képes. - fejeztem be az ősökről, valamint a hibridekről szóló mesém. Ez neki valószínűleg nem lesz elég, de kíváncsi vagyok, hogy mit fog a dolgokhoz szólni.
- Azt elfelejtettem mondani, hogy Klaustól maradj távol, nem szeretném, ha valamit elcsesznél! - mondtam fenyegető hangon. Többet erről az ügyről nem szeretnék neki mondani.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyVas. Nov. 04, 2012 2:23 pm




Zach ☓ Ian

Szerintem valójában nem lepődött meg, hogy eljöttem. Alig ismerek még valakit a városban, csak pár régebbi vadász ismerősömet meg Zachet. Ő pedig itt született, biztos sokat tud a városról és az itt élőkről. Tegnap találkoztam Scarlettel is. Mondott valamit az ősi vámpírok egyikéről, Klausról. Elvileg ő teremti a hibrideket. A fickó biztos nem normális.. Róla, a hibridekről és a többi ősi vámpírról akarok még többet tudni. A könyvekben szinte semmit sem írnak róluk.. Nekem pedig szükségem van a lehető legtöbb információra róluk. Az összes természetfeletti lény kategóriába ők is beletartoznak, és biztos, hogy ők nem hétköznapi vámpírok. Nehezebb lesz elbánni velük, de a fekete mágiával mindent el lehet érni, csak akarat és erős kell. Na meg a szívtelenség, könyörületlenség, amiről úgy gondolom, hogy Zachből biztos hiányzik.. Bennem pedig igen is megvan, a drogos apám miatt ugyebár a gyerekkoromat teljesen én irányítottam, tehát mindenkivel bunkó voltam, fura, de csak a barátaimmal tudtam kicsit kedvesebb lenni, néha viszont még hozzájuk sem épp a legjobban beszéltem, ez a személyiség pedig már az életem részévé vált. Ilyen maradtam, de nem bánom, legalább könnyebben végzek a vámpírokkal és társaikkal.
- Meglep? Ember, alig ismerek itt valakit.. – mondom morcosan, s közben zsebre teszem a kezeimet. Biztos tud dolgokat az ősiekről, én azt akarom tudni. Megemlíti, hogy van egy ajánlata, kíváncsi vagyok, hogy mit találhatott ki.. Szuper! Akkor bármit megtudhatok, amit az ősiekről és a hibridekről Zach tud. Érdemes volt eljönnöm, legalább hasznát veszem a srácnak.
- Nem tudom, hogy milyen ügyeid lehetnek, mikor egy vámpírt már szabadon engedtél, de jól van.. Én nem avatkozok bele.. Vannak kérdéseim, és remélem, hogy tudsz is rájuk válaszolni, mert egy könyvben sem találtam semmi választ.. – mondom, s közben egy kisebb fintorgás jelenik meg az arcomon. Nem nagyon szoktam segítséget kérni, mindent ki szoktam deríteni, e ez most nem ment, és Scarlett nagyon felkeltette az érdeklődésemet.
- Tegnap találkoztam egy vadász ismerősömmel. Mondta, hogy valami ősi vámpír Klaus hibrideket teremt. Szóval, utána néztem az ősieknek, és semmit nem találtam róluk, sőt a hibridekről sem. Hallottam már róluk, hogy vérfarkasból változnak át meg ilyenek, de többet akarok tudni. Tudsz valamit az ősiekről, meg a hibridekről? – kérdezem, s csak reménykedek, hogy Zach sokat tud. Nekem minden információra szükségem van ahhoz, hogy kiirtsam a természetfeletti lényeket..


.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Nov. 02, 2012 8:24 pm


to Ian Blackwell


Ian Blackwell..
Ő az a személy, akitől jobb, ha a vámpírok tartanak. Nem mondom, hogy gonoszabb nálam, de ő nem tiszta eszközökkel "harcol". Ő a fekete mágiát használja, amit én elítélek. Úgy tanultam a nagymamámtól, hogy mindent el lehet érni a természet erejével, mindig tudunk találni egy elég erős erőforrást, amiből "táplálkozhatunk". Sosem használtam még azt a fajta varázslatot, felnézek a nagyimra, hiszek abban, amit ő mondott. Mivel csak ő volt a gyilkosság után nekem, ezért úgy érzem, ha megízlelném, hogy milyen a fekete mágia csalódást okoznék neki.
Most ezzel a személlyel fogok találkozni, akit cserben hagytam, - vagyis ezt ő így gondolja. Pedig erről szó sincs, csak egy barátomat védtem, Katherine-t.
Mivel már régről ismerem a csávót és tudom, hogy óvatosan kell vele bánni, ezért egy találkozót beszéltem meg vele. Tudnom kell, hogy mire készül, mert nem szeretném, ha elcseszné azt a tervem, hogy megölöm Klaust, valamint az egész vérvonalát. Erre pedig a legjobb alkalom az alapítók napja lesz, ott minden tökéletes lesz egy ilyen varázslathoz.
A főtéren várom, ezzel is jelezve, hogy békés a szándékom. Komolyan mondom az a fazon olyan, mint egy elmebeteg, valóban óvatosnak kell vele lenni, de elég vicces mikor ideges.
Messziről meglátom felém sétálni.
Egy év, egy éve, hogy nem láttam, kíváncsi vagyok mennyire tudta megemészteni azt a tényt, hogy az ő terve sem sülhet el mindig tökéletesen.
- Helló! - nevettem el magam köszönés közben. Hát még nem igazán tudta megemészteni azt a bizonyos dolgot.
- Meglep, hogy igent mondtál a találkozóra. - hazudok a képébe. Teljesen kiszámítható volt, hogy igent mond. Mivel most érkezett ezért nem hiszem, hogy nagyon sokat tud az itt élőkről, valamint tisztában van azzal, hogy én gyorsan elég sok információhoz tudok jutni.
- Van egy ajánlatom a számodra. - kezdtem bele a mondandómba. Nem szeretnék bonyodalmakat, ezért képes vagyok vele alkut kötni. Igaz itt csak az a kérdés, hogy ő képes lesz-e velem.
- Ha bármi kérdésed van a városról, vagy a lakóiról én szívesen mesélek neked, de - szakítottam félbe a mondatot, majd oldalra néztem, s úgy folytattam - cserébe te nem avatkozol bele az én ügyeimbe! - nyomtam meg a mondat második végét. Tisztában vagyok vele, hogy ezután csak jobban el szeretné baszni az egyik tervem, de remélem nem felejtette el azt, hogy én nem fenyegetőzni, hanem cselekedni szoktam...


A hozzászólást Zachary Rhys összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Nov. 24, 2012 9:48 pm-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Nov. 02, 2012 1:15 am




Zach ☓ Ian

A nap már épp kezdett lemenni, mikorra a találkozót beszéltük Zachel. Ő is boszorkány, mint én, és nem vágyik másra csak arra, hogy bosszút álljon a vámpírokon. Nem olyan kegyetlennek ismerem, mint amilyen én vagyok, de legalább nem egyedül vagyok boszorkány a vámpírok ellen. Most is egy támadásra készülünk. Nem akármilyenre, ugyanis rengetegen vannak itt, mintha csak egy vámpírtalálkozóba csöppennénk. Tökéletes alkalom, hogy kiirtsunk párat ebből az idegesítő fajból.
- Kezdhetjük – bólintok Zachnek, majd elindulok az előbb említett faj egyik példánya felé. Elmondok egy bénító varázslatot, majd feltűnésmentesen leszúrom egy karóval. Ugyanígy teszek még egy csomó vámpírral. Gyorsan irtom őket, nem kegyelmezek nekik. Ezek csak élőhalott fenevadak, csak halált hoznak az emberekre. Meg kell őket ölni! Miután már körülbelül a huszadikat végeztem ki, hátra pillantok, hogy Zach vajon mennyire boldogul. A látványtól pedig teljesen idegessé válok. Épp készül megkegyelmezni az egyik vámpírnak. Ám, mire én cselekednék az illető már el is húzza a csíkot.
- Mekkora fasz vagy te, hallod? Azt beszéltük, hogy nem hagyjuk életben egyiket se, te pedig elengeded? Veled sem dolgozom többet össze.. – vágom oda a srácnak arrogánsan rezzenéstelen tekintettel, miközben még meg is lököm. Így cserbenhagyott.. Nagyon megbízható, komolyan..


Emlékszem vissza, hogy mégis mi történt Zach és köztem. Ez a város tényleg híres lehetne a természetfeletti lényekről. Mondhatni, már találkozó helynek is, ahol összegyűlnek a vámpírok, vérfarkasok és hibridek, azok a jelentéktelen lények, és felbukkan köztük egy egy értelmes boszorkány is. Na, igen, ez Mystic Falls. Én pedig épp a főtér felé igyekszem. Egy év után ismét találkozom Zachel. Van egy olyan érzésem, hogy nem fogok vele normálisan beszélni, sőt! Tuti, hogy bunkó leszek vele. Mégis mit jelentsen az, hogy megkegyelmezett egy vámpírnak? Nem normális ez a fickó, komolyan.. Ahogy kiérek a főtérre egy lágy szellő csapódik a testemnek. Felnézek az égre, gyönyörűen süt a nap és alig van pár felhő. Tipikus őszi időjárás. Közben megpillantom a személyt, aki egyszer már cserbenhagyott..
- Na csá! Látom, nem tevékenykedsz, mert elég sok itt a vámpír.. – mondom neki mogorván. Nem tudom, hogy mégis miért találkozok vele, elvégre nem ér semmit a vadászat terén..


.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyHétf. Szept. 03, 2012 8:47 pm



To; Haven


Telefonommal a zsebemben, fülessel a fülemben sétáltam hazafelé. 8 óra van, azonban hála a jó időnek még mindig világos. A fene sem gondolta, hogy a mai nap során valami megrázkódtatás fog érni. Természetesen erre az ember sosincs felkészülve lelkileg, én sem voltam. Hiszen miért lennék? Én mindig is a belevaló lány voltam, aki mindenben benne van, aztán a végén menti az irháját, ahogy csak tudja. Persze azért a fényes nappal való sétálgatás nem szokta beindítani a kellemetlen gondolatokat az emberek fejében. Én sem aggodalmaskodtam azon, hogy esetleg valaki elkapja a nyakam, és megpróbál majd megerőszakolni. Könyörgöm! Világos van! Normális ember nem játszik ekkora rizikó faktorral! Persze ilyenkor mindig rájövök, hogy de, vannak, akik ezzel szórakoznak, és vannak olyanok is, akik pedig mind emellé, még engem tekintenek áldozatnak.

Sportcipős lábammal, halk, már-már macskajárással közlekedem a szokásos útvonalamon. Két kis kanyar, és egy nagyobbacska egyenes. Ennyit kell megtennem. Fülemben a szokásos hangerővel üvölt a rock, ami miatt a közelemben felbukkanó kocsikat sem hallom, nemhogy az embereket. Egy apró szökkenéssel átugrok egy lyukat a földön, majd mikor a földre érkezem valami furcsára leszek figyelmes. Nincs zene, nem szól semmi…
Lelassítom lépteimet, majd kissé ingerülten a zsebemhez nyúlok, ami természetesen immár üresen lengedezik a kellemes szellőben. Arcom fehérre vált, nem lehet, hogy csak így elhagytam volna, hát azért megérzi az ember, ha elhagyja a telefonját.
- Csak nem ezt keresed? – hallom a kérdést, majd immár kissé nyugodtan fordulok a hátam mögött álló alakhoz. Milyen jó, hogy vannak még rendes emberek, akik visszaadják mások tulajdonát…
- De jó, hogy megtaláltad, köszönöm! – mondom mosolyogva, majd az idegenhez sétálok kitárt karokkal, hogy ismételten magamhoz vegyem elkallódott tulajdonomat.
Persze a következményekkel ismét nem számoltam. Újfent, immár sokadjára megfogadom, hogy nem leszek ilyen bizakodó az emberekkel kapcsolatban. Egy rántást érzek a kezemen, majd úgy emelkedem a levegőbe, mint egy rongybaba. Fejem óriásit koppan a flaszteren, komolyan, ettől az erőtől rendesen csillagokat látok, és szédülni kezdek. Ajkaim közül egy halk nyöszörgés szakad fel, majd próbálok feltápászkodni. A baj csak az, hogy az idegen nem igazán engedi. Rajtam landol, szinte már természetfeletti erővel nyomja a kezemet a földre. Egyetlen karja elegendő ahhoz, hogy megtartsa teljes súlyomat, erőmet, tehát a kapálózásnak és annak, hogy ellenálljak nem igazán van sikere.
Ujjaival a lábamat simogatja, szemének bogara sóvárgással telve követi kalandozó kezét. Egyszerűen undorító ez a fazon, teljesesen kiborulok. Könnyek gyűlnek pilláim alatt, már érzem a kínkeserves beteljesülést. Én ezt nem akarom, ne érjen hozzám a mocskos kezével! Könnyek gördülnek végig az arcomon, majd mintegy angyal érkezését, meglátom őt!
Hosszú haja lágyan kavarog a szélben, tökéletes sziluettje akár a legcsodálatosabb teremtményeké. Halkan dünnyögni kezdek mint egy kisgyerek és figyelem az eseményeket. Eljött értem egy tündér hogy megmentsen! Milyen romantikus!
Könnyeim elapadnak, majd immár óriásira tágult íriszekkel nézem a lejátszódó jelenetet. Agyam lázasan kattog, próbálom megérteni milyen ételről is beszél. Nyak törik, egy kéz ránt fel a földről, majd segít talpra állítani.
A nagy rohanásban vetek még hátra egy pillantást, majd mit sem törődve az otthagyott telefonommal követem megmentőmet egészen a főtérig.

- Igen, egészen rendben vagyok! – válaszolok kérdésére, majd arcát kezdem tanulmányozni. Soha nem volt még szerencsém női vámpírhoz, de azt hiszem ennek a pillanatnak is el kellett jönnie. Lágy mozdulatokkal kisimítom a nadrágot a lábamon, majd próbálok nyugalmat erőltetni az arcomra.
- Igazából nem lehetek eléggé hálás… hiszen meg is ölhettél volna… - jegyzem meg. Nem, egyáltalán nem figyelek arra, amit mondok. Ismét figyelmetlen vagyok, ismét jár a szám, és olyanba mártom magam, amibe nem kellene. Bár lehet, hogy valójában nem teszek én ezzel rosszat, csak hát ő ezt nem feltétlenül így gondolja. Vajon a vámpírok nagyon pipák azért, ha az emberek ilyen szinten belemásznak a magán szférájukba?
- Ne haragudj, nem akartam indiszkrét lenni, és bunkó! Tényleg hálás vagyok… - mondom, majd óriási szemekkel nézek rá!
- Mi a neved? – kérdezem barátságosan. Ezek után ugyanis az a minimum hogy egy kávéra meghívjam..
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Aug. 24, 2012 6:34 pm

Főtér           - Page 3 1006892097Untitled_www.kepfeltoltes.hu_

Susan and Rose

A magas sarkúk tompa, mély koppanásától, és néhány tűsarkú idegesítően cincogó tipegésétől lüktetett a fejem. Mindezen mit sem segített az én lábamon díszelgő élénkvörös, lakkhatású balerina, melynek kis sarka is hasonló módon, idegeimen táncolva, hajthatatlanul kegyetlen módon találkozott az aszfalttal minden lépés során. Késő délután volt, a nap már épp nyugovóra készült térni. Kontyomból kicsusszanó néhány tincsembe belekapott a nyári szél, és könnyű anyagú blúzomon is hűsítőn fújt át. Oldalam mellé leengedett kezemben csinos fekete borítéktáskát lóbáltam, melynek akasztójául szolgáló, naptól felhevült lánca neki-neki csapódott lábamnak. Ritmikus lépteim beleolvadtak a tömeg zajába; az emberek munkából igyekezhettek haza. Azért, hogy vacsorát tegyenek az asztalra, virágot vigyenek a nejüknek, esetleg beüljenek a televízió elé meccset nézni. Legalábbis a kézben tartott csomagjaik erről árulkodtak. Én nagyon sehova nem siettem. Csupán élvezni akartam kicsit a délutánt, a mozgolódást. Egy újonnan nyílt kávéházat szemeltem ki magamnak. Megálltam kint, nyitott ablakuk előtt és egy jegeskávét rendeltem, elvitelre. Fizettem és távoztam. A pohár oldalán gyöngyöző cseppek a kávé és a lég hőmérsékletének különbözőségéről árulkodtak. Egy padra ültem le az egyik nem túl forgalmas utcán, mert kitörte csinos lábbelim a sarkam. Leemeltem a cipőt a végtagról és csináltam néhány bokakörzést. Hamar beforrt az apró seb. Felhúztam a cipőm, de ezzel együtt az arcom is az égnek emeltem. Habozás nélkül felálltam a padról. Zajt hallottam, méghozzá dulakodásét. A hangforrás irányába indultam el, mert borzasztóan érdekelt, hogy mi történt néhány utcával lejjebb, amiért ilyen őrületes patália alakult. Egy nő félelemtől és elkeseredettségtől remegő hangját hallottam, és néha egy férfiét, kinek önérzetes mondataiból áradt a magabiztosság, és eléggé bizonyos volt az is, hogy felsőbbrendűnek képzeli magát. Egy sikátor sarkánál álltam meg, ahonnan épphogy ráláttam a két félre. A levegőbe szagolva megállapítottam, hogy a férfi vámpír. Ennek ellenére nem a nő vérére áhítozott. Sokkal másabb dologra. Hívatlanul, csupán önmagát meginvitálva kívánkozott a nő lábai közé jutni. Érezni akarta áldozata vergődését, a félelmét és halálvágyát. Kiléptem a fal adta búvóhelyből, kezeimet lazán csípőre tettem és megköszörültem a torkom.
- Nem illik játszani az étellel. Ráadásul a nyílt utcán, fényes nappal! - ráztam meg a fejem hitetlenül, miközben a férfi rám nézett. Egyértelmű volt, azt kívánta, hogy fogjam be. A nőt egy pillanatra sem engedte el, kezeinek szorítása már foltokat hagyott áldozata karján.
- Húzz innen. - nevetett fel epésen a vámpír, mire én közelebb léptem. A lány ajkai reszkettek. Kezemet a férfi vállára raktam és elmosolyodtam, miközben megszorítottam.
- Nem szép dolog így beszélni egy hölggyel. - csóváltam továbbra is fejem. A pasas hátralökött, a mellkasomnál fogva, és motyogott is valamit, ám ezt nem értettem. Valószínűleg jobb is. Sietve léptem mögé és eltörtem a nyakát. Ha nem sok időre is, de kiiktattam. Kézen fogtam a lányt és emberi tempóban szaladtam vele ki a Főtérre. Azt már elég biztonságosnak láttam. Ott elengedtem kezeit és szembe fordultam vele. - Rendben vagy? - szegeztem neki kérdésem. Válaszára őszinte kíváncsisággal vártam. Fogalmam sem volt róla, hogy tudja-e, kivel volt dolga, tud-e a vámpírokról. Elmondhatatlanul tudni akartam, mivel a legutolsó dolog, amire vágytam az volt, hogy lehulljon kilétemről a lepel.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptySzer. Júl. 18, 2012 10:10 pm

Majd’ egész nap az ágyamon hevertem és hol a plafont bámultam, hol pedig Villével, a macskámmal szórakoztam. Unatkoztam, ami ritka. Kimehetnék egyedül is, de abban mi lenne a jó? Nekem pörögnöm kell, különben elemészt az unalom, egyedül pedig nem lehet ezt megoldani. Próbáltam Liv-et is felhívni, de folyton hangpostára kapcsolt. Mit csinál ez a lány ilyenkor? Mindent marhaságot együtt csinálunk, szóval kizárásos alapon alszik. És én mit csináljak? Próbáltam már aludni, de folyton ébren tartott a gondolat, hogy egyszer csak történik valami nagy, amiről aztán szépen lemaradok. De még a gondolataim is olyan üresek. Úgy érzem magam, mint egy szőke nő. Csodálkozom, hogy még nem tűntem el, hiszen „Gondolkozom, tehát vagyok.” mondja a híres idézet, de az én fejemben nem igazán forognak a fogaskerekek, ebből pedig az kéne következzen, hogy egyszerűen csak nem vagyok már többé. És nem, ez nem egy depressziós megjegyzés volt, mert én minden vagyok csak depis nem.
Ahogy a saját ürességemben merültem el és unalmamban majdnem szegény agyonnyúzott macskán kezdtem el sebészeti kísérleteket végrehajtani, egyszer csak megszólalt a mobilom.
- Nos, Ville: nem leszel felboncolva. – vigyorogtam a szőrmókra, majd megsimogattam a fejét és szabályosan letámadtam a telefonom. Ahogy a kezembe került megnyitottam az sms-t és láttam, hogy Zach-től érkezett. Bár ritkán látom, sosem tudnám elfelejteni, hiszen Toby-n kívül ő a másik olyan családtagom, aki hasonló kategóriába tartozik, mint én. Igaz, elég távoli rokon, de a család az család. Az üzenetben természetesen az állt, hogy megint szeretne valami b@romságot csinálni. Elvigyorodtam és az üzenetre nem is válaszolva a szekrényemhez siettem és magamra kaptam valami utcai ruhát, tudniillik egész nap pizsamában loptam az időt.
Elindultam az emeletről a lakás földszinti részére, de Ville valamiért szokatlanul tapadt hozzám és mindenképp ragaszkodott ahhoz, hogy magammal vigyem. F€néket fog velem jönni! Imádom ezt a dögöt, de nem fogok egy macskát végigcipelni a fél városon. Úgyhogy nekifutásból odarohantam az ajtóhoz, anyának megejtettem még egy „Csá.”-t és kint is voltam az utcán, magam mögött bezárva az ajtót. Hallottam, ahogy szegény macsek bentről nyávog. Egy hisztikirály ez az állat, én mondom! Adja itt a szegény párát, aki meghal, ha nem kap elég figyelmet, pedig az az igazság, hogy csak nagyon unatkozik. De kinek van rá ideje, hogy a nap huszonnégy órájában őt figyelje? Nekem biztos nincs. Igaz, anyának lenne, de ő mindenre magasról tesz. Mindegy, hozzászoktam…
Útközben azért írtam egy válasz sms-t, hogy Zach biztosra menjen, hogy ott leszek, majd óvatosan körbe néztem és befordultam az egyik sikátorba, majd egy fekete fém ajtón beléptem a kedvenc helyemre. Nem sokan tudnak erről a „boltról”. Nem is csodálkozom, hiszen egy drogkereskedés van itt, ami nyilvánvalóan nem éppen egy legális dolog. Elővettem a táskámból egy köteg pénzt, majd Pedro asztalára raktam, aki elvigyorodott és szó nélkül odaadta, amit mindig is kértem. Három doboz füves cigi. Gyorsan megköszöntem, majd elraktam és ki is léptem az épületből. Kiérve megint körbenéztem, hogy lát-e valaki, majd mikor megbizonyosodtam róla, hogy nem voltak szemtanúk, visszatértem a főutcára és mentem tovább a főtér felé. Jöhetne a kérdés, hogy honnan van nekem annyi pénzem, amennyit az imént adtam. Hát, lehetne apától is, végül is irdatlanul sokat keres, de nem onnan szereztem. Az igazság az, hogy mindig hamis pénzzel fizetem ki a drogot és a piát, ez pedig az eladóknak még egyszer sem tűnt fel. Aztán majd éghet az arcuk, ha esetleg rajta kapja őket a rendőrség a bizniszen, a pénzre is rákukkantanak és hamis pénz birtoklása igenis bűnnek számít, plusz még ott van a rengeteg anyag, amit árulnak. Persze én mindebből kimaradok, hiszen álnéven kereskedek velük, ők engem csak Allison Ravenotként ismernek. Ez pedig azon kevés személyek egyikének a neve, akit tényleg utálok. Nekem mindig nagy öröm, ha kicseszhetek velük.
Megérkeztem a megbeszélt helyszínre, a megbeszélt időpontban és szinte azonnal meg is láttam a célszemélyt. Gondolkodás nélkül rohantam oda hozzá és ugrottam a nyakába. Olyan régen láttam, hogy szerintem van annak egy éve is.
- Vagy egy éve. – mondtam én is egy széles mosollyal az arcomon, miután elengedtem – Hát mi van veled? Már kezdtem azt hinni, hogy érted jött a mumus. – vigyorogtam, majd a táskámban kezdtem turkálni és végül a kezembe akadt az egyik doboz füves cigi.
- Meg is hoztam az alaphangulatot a szórakozáshoz. – vontam fel a szemöldököm és meglóbáltam előtte a dobozt – Mit tervezel csinálni? Betörünk egy piás boltba, vagy hülyét csinálunk magunkból mindenki előtt és két dilis drogos módjára az utcán rohangálunk? – kérdeztem, majd elmosolyodtam és elővettem egy szálat, majd felé nyújtottam a dobozt.

//Bocsi, hogy ilyen megkésve jött és hogy ennyire gyatra lett, de remélem beéred vele. //
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyVas. Júl. 01, 2012 12:20 am

Főtér           - Page 3 Tumblr_lrutz36hWJ1qfev4so1_500
~ to Brigitte


Mozgalmas napon vagyok túl. Rég eddzettem ilyen jót, mint most. Gyorsan megyek letusolok, utána pedig kitalálom mit fogok az este csinálni, mert már nem tudom, hogy mikor buliztam egy nagyot. Igaz ott voltak a bálok, de ott mindig el voltam foglalva valami olyannal, hogy valakit meg kell ölni, vagy csak hatástalanítani. Nekem pedig már szükségem van egy igazi bulira, nem tudom, hogy ki lenne rá a legalkalmasabb. Igaz van pár ötletem, de azért mégsem tudom. De most mindegy is, egy darabig félreteszem ezeket a gondolatokat, tusolás után pedig majd keresek valakit a telefonban.
***
Hú, kellett ez most nekem, hihetetlenül jól esett, de természetesen magamhoz mérten, nem tudtam abbahagyni a gondolkodást. Na, de már tényleg feladom ezeket a gondolatokat. Hát, akkor nézzünk bele a telefonkönyvbe. A valóság az, hogy nem sok városlakó telefonszáma van meg, mert nem igazán éltem társasági életet, sokkal többet foglalkoztam a bosszúval, habár azt mindig sok dolog elé fogom helyezni.. A bosszúról jut eszembe, nekem van itt a városban egy távoli rokonom, ő pedig igazán elvont személyiség, imádok vele bulizni, küldök is neki egy sms-t. Nem várom meg a választ, mivel biztos, hogy benne van egy kis szórakozásba. Fura, hogy még nem találkoztam vele, illetve a családdal, hiszen nagyon jó kapcsolatot ápolunk. Annyi a bökkenő, hogy csak Brigitte tud arról, hogy mi vagyok. Így néha igazán nehéz, de egyben jó is, ugyanis ennek köszönhetően félre tudom tenni a boszorkányság velejáróit. Mielőtt még lekésném a részemről lebeszélt időpontot gyorsan magamra kapok valamit és indulok is. Látom, hogy megérkezett a válasz. Természetesen benne van, igaz nem is vártam más választ. Akkor kocsikulcs megvan, indulás. Habár jobb lenne nem kocsival menni, mert ma este elszabadul a pokol, de majd lesz valami, egyszerűen csak nem ülök kocsiba, vagyis ezt majd próbálom betartani. Nem lakom messze a város főterétől, de azért gyalog kicsit hosszú lenne. A kocsival olyan helyre kell parkolnom, hogy majd megtaláljam holnap. Terveim szerint Brigitténél alszom, viszont ez lehet nem lenne a legjobb választás, a lány előélete miatt. Végül is az még messze van, szóval az alvás kérdést még hanyagoljuk. Leállítottam az autót, a kulcsokat elraktam biztonságos helyre, merthogy nem szeretném elhagyni -volt már rá példa. Szétnéztem a főtéren, hirtelen megpillantottam a lány, váratlanul felém fut, majd mikor ideér a nyakamba ugrik. Hát valóban, nem most volt, hogy találkoztunk. Én is viszonzom ölelését, furán nézhettünk ki, de valójában ez egyikünket sem zavarta.
- Rég láttalak. - nyögtem ki ennyit, mert szorításától többre nem futotta levegővel. Ugyan olyan életvidám, mint volt. Néha már sok, olykor lelőném, de mindent csak szeretetből.

Remélem elnézed nekem, hogy ez nem lett a legjobb, de most nincs annyi időm.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Jún. 15, 2012 5:58 pm

Jason and Rose
A nap bőszen sütött, szinte dicsekedett gyönyörű sugaraival, legalábbis az érzés, amint szemembe tűzött, erről árulkodott. Feltettem hát napszemüvegem, és ellazítottam eddig ráncolt homlokom. A virágok szirmaikat büszkén mutogatták, és meg-meg libbentek a friss szellőben. Idilli képet nyújtott a főtér, a sok gyermekkel, szerelmessel, és persze néhány romantikusan összebújó idősebb párral. Nyár, no igen, szép is az élet. A nyarat sosem tudtam megunni, pedig ez már a százötvenedik volt az életemben. De hogy mióta szentimentálisak a vámpírok, na azt nem tudni. Emberkoromban nem voltam egy nagy romantikus típus, és elvileg vámpírrá válásom óta még kevésbé kéne annak lennem, de nem így volt. Valahogy rám ragadt a hosszú évek során. Jason hajába bele fújt néha a szél, mire ő egyből fejéhez kapott, és igyekezett tincseit a kiinduló pozícióba állítani, felfelé, az ég felé. Örömmel hallottam, hogy szeptembertől a megfelelő helyen lesz iskola szempontjából, mert ez fontosnak tűnt neki, legalábbis erre következtettem csillogó szemeiből. Bókja hallatán finoman elmosolyodtam.
- Kedves vagy. Bár nem igazán hasonlítunk. - fogtam rövidre a reagálást. Ezt követően választ adott kérdésemre a jövővel kapcsolatban. Meglepetésemre szinte minden, amit felsorolt átlagos, hétköznapi dolgok voltak. A komolyodás majd jön a gyerekkel, a nő pedig előbb-utóbb úgyis betoppan. Azonban szó nem esett boldogságról, nyugodt öregkorról, minél több színes élményről. Ha már álmodozunk, álmodjunk nagyban. Én szeretném életem utolsó napját emberként tölteni. Emberként feküdni a réten, kéz a kézben szerelmemmel, az eget bámulni, a felhőkbe belelátni mindenféle butaságot és nem érezni a vér szagát. Sem a föld alatt túró vakondét, sem a 2-300 méterre lévő őzét, sem azét az emberét, aki mellettem hever. Ez az, amire a legjobban vágytam. Ez csak álom volt, de a legszebb, amit el tudtam képzelni. A fiú tekintete az enyémbe fúródott, mely kizökkentett gondolataimból. Felajánlotta, hogy menjünk el a közeli parkba. A parkba. Ahol az állattámadások vannak. Kicsit hezitáltam, mielőtt válaszra nyitottam volna szám. Jason-nek nem volt félnivalója a parkban. Nekem volt. Hisz ha egy állat - nevezzük nevén: vámpír - megtámad minket, hát muszáj leszek megvédeni a fiút. Kissé paranoiás voltam, ha a titkokról volt szó, mert elég rossz vagyok a megtartásukban. Végül rábólintottam és elsőként álltam fel padról.
- Ismerem a helyet. Jártam már arra. - kalandoztam el. - Még az állattámadások előtt. - tettem hozzá megnyugtatásképp. Pedig az állattámadás után is voltam már ott. Sőt, közben is. Mikor éppenséggel én bújtam az állat szerepébe. A fiú karjába karoltam és megindultunk a park felé.

Folytatás a Parkban.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyPént. Jún. 15, 2012 11:01 am

Ami az egyetemet illeti mindig fönnakadok azon a kérdésen, hogy vajon milyen is, hiszen milyen lenne, tanulni kell. Oké, persze ott vannak a kolis bulik, meg miegymás, de nem ott ahova én járok. Egy feledésbe merült uncsi kőépület. Szerencsére ez szeptembertől változni fog, és már nagyon izgatott vagyok amiatt, hogy végre azt tanulhatok, amit szeretnék, úgyhogy már nem is bánkódom annyira amiatt, hogy két évet kidobtam az életemből egy no name szakra.
- Hát ahova most járok nem éppen az én világom, de szeptembertől ez változni fog. Apám hagyott rám annyi pénzt, hogy az finanszírozzon egy jóval patinánsabb nevű iskolát is. –válaszoltam nagyjából összefoglalva a jelenlegi helyzetet, és izgatottan gondoltam a szeptemberi iskolakezdésre. Sosem gondoltam volna, hogy én valaha is repesni fogok az örömtől azért, mert tanulhatok, de most bizony ez a nagy helyzet. Na jó, azért a főiskola vidámabb részét se hiszem, hogy figyelmen kívül fogom hagyni, de most nem ezt tartottam főként a szemem előtt, és őszintén kezdek is megijedni magamtól a téren, hogy bizony lehet, hogy végre tényleg felnövök.
Ezután figyelmesen hallgattam ahogyan a másik magáról mesél, és arról, hogy milyen spontán éli az életét, és bár úgy tűnt fél, hogy elítélem emiatt, de egyrészt jogom se igen lenne hozzá, másrészt meg mindig is az ilyen embereket tartottam példaképemnek, akik nem állnak le évekig egy probléma mellett, hanem könnyedén továbbsiklanak a gondokon és keresik a jót az életben. Mikor a szülei haláláról beszélt már egyáltalán nem tűnt szomorúnak a nő, amiért kicsit irigyeltem is, hogy végül tovább tudott lépni, ám nekem még ehhez úgy tűnik idő kell.
- Ő is biztos legalább olyan szép, mint te. – reagáltam arra, mikor megtudtam, hogy bizony Rose-nak van egy húga is, és mivel eddig nem igazán ontottam a bókokat feléje, gondoltam itt az ideje ennek is.
- Hogy mit várok az élettől? Huh. – kezdtem vissza némi hezitálással, hisz ilyen direktbe ezzel a kérdéssel még nem nagyon találkoztam és ennek köszönhetően nem is igen volt rá egy határozott válaszom. Mit is várhatnék 20 évesen tőle, azt hogy remélhetőleg még igen sokáig fog az tartani.
- Hát a lakás már megvan, szeretnék végre egy diplomát a kezembe fogni, dolgozni, végre kicsit megkomolyodni, talán egy nőt is elfogadnék magam mellé, tudod egy afféle komoly kapcsolatot. – mondtam mosolyra húzva a számat, miközben sikerült mélyen hatolnom a másik tekintetébe, és reméltem, hogy egy eléggé kielégítő választ kapott a jövőbeni céljaimat illetően.
- Na de tudod mit? Mit szólnál hozzá, ha elmennénk valami jóval nyugisabb helyre? Nem messze van egy park, ahova annak ellenére, hogy nagyon szép nem igazán járnak már az emberek. Tudod, az állattámadások miatt. –vetettem föl az ötletet, hisz tényleg szerettem volna kettesben lenni a nővel, ám azt sem akartam, hogy ebből azt vegye le, hogy már megint csak meg akarom dönteni, hisz valóban nem csak az volt a célom vele. Szóval az a lényeg, hogy ezért nem az újonnan megszerzett lakásomat ajánlottam föl célul, bár ki tudja, a végén még azt is megmutatom neki.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 11:49 pm

Jason and Rose
A fiú viselkedése, már ami a lányokat illeti, ebben a pillanatban értelmét nyerte. Nem azért volt olyam, amilyen, mert csöppnyire sem tisztelte az ellenkező nemet és nem is azért, mert nem tudta, hogy mi a helyes, hanem mert ebben a környezetben nőtt fel. Valószínűleg az anyja sem azért váltogatta a férfiakat, mert neki így esett jól. Feltételezem, mind elcsavarja a fejét, majd miután megvolt nekik, otthagyják, magára, az ígéretekkel. Jason talán azt szűrte le, hogy az emberek megbízhatatlanok, és nem érdemes több időt pazarolni rájuk, mint egyetlen éjszaka.
- És milyen az egyetem? Mit tanulsz? - mosolyogtam rá érdeklődve. Én művészeteket akartam tanulni. Ha pedig nem azt, akkor matematikát. Persze régen még nem volt annyi minden matekból, mint manapság, de akkor jó voltam belőle, gondolom az újdonságokat is fel tudnám még fogni. Mr. Svenson nagyon szigorúan fogott minket, de ha nem a tanulásról volt szó, nagyon kedves, emberséges ember volt. Egyszer azt mondta, hogy a szép kislányok nem is lehetnek jók matekból. Akkor kicsit megsértődtem, hisz vagy úgy értette, hogy butának tart, vagy úgy, hogy csúnyának. Persze a lényegen nem változtatott, mert jeles eredménnyel zártam az iskolában a matematikát, de azért ezt örökre megjegyeztem neki.
- Hogy én? - kérdeztem vissza, hogy időt nyerjek. Erre a kérdésre sosem tudok rendes választ adni. Hazudni nem szeretek, de az igazat nem mondhatom. Köztes megoldásra van szükség. - Gyermekkoromban sokat költöztünk. Mystic Falls, Richmond, a környező kisebb települések. Apám nem nagyon talált munkát. Aztán egy ideig Oroszországban éltem. Most pedig visszatértem. A szüleim már nem élnek. De van egy húgom. - futott széles mosolyra ajkam. Valószínűleg neki is feltűnt, hogy szüleim haláláról milyen könnyedén beszélek. Persze, hisz volt időm megbarátkozni a gondolattal. Hiányoztak, de ez az élet rendje. Az emberek megszületnek, élnek, majd meghalnak. Nem ők azok, akik a természet ellen vannak, hanem én. Mi, vámpírok. Nem tudtam, hogy mikor és hogyan fogom neki megmondani az igazat, de tudtam, hogy meg kell. Most azonban még nem volt itt az idő. Nem ismertem még Jason-t olyan régóta, hogy ennek az információnak a birtokába jusson. Karjaimat átfontam a mellkasomon és felnéztem az égre. Mély levegőt vettem. Talán sóhajom gondterheltnek tűnhetett, de csak a napfény illatát akartam tüdőmbe engedni a lehető legjobban.
- És hogy hova tartok? Ahova az élet sodor. Talán nem ezt kéne mondanom a magam 25 évével, de én csak élek. - mosolyodtam el. Füllentettem, de csak a koromról. Már régóta csak éltem, tengődtem, sodródtam. Tudtam, hogy nem helyes, de nem volt erőm változtatni ezen. - És mondd csak, mit keres egy ilyen fiatal fiú az életben? - kérdeztem apró mosollyal számon. Már nem nagyon emlékeztem milyen embernek lenni. Hogy hogyan érez olyankor az ember az élet iránt, mit vár el, miért harcol. Rég elfelejtett kérdés volt már mind, és reméltem, hogy Jess újra fel tudja őket eleveníteni bennem.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 6:54 pm

Rose nem hogy ellenkezett a csók ellen, hanem még inkább fokozta azt, ami megvallom őszintén nem is nagyon volt ellenemre. Mindig is szerettem azokat a nőket akik tudják mit akarnak, és hát már nem egyszer bebizonyosodott számomra, hogy ő nem éppen az a forró kását kerülgető fajta, aki először kéreti magát, holott látom rajta, hogy mindeközben felfal a szemével. Kicsit el is feledkeztünk róla azt hiszem, hogy egy nyilvános tér kellős közepén vagyunk, ahol bizony gyerekek is vannak, és rögtön beugrott mikor Haven először váltott heves üzemmódba, ám szerencsére ennél tovább ő sem akart menni ennyi ember előtt, vagy ha akart is volna visszafogta magát. Ahogy külön váltak ajkaink és a tömeg felé pillantottam megnyugodva tapasztaltam, hogy egyenlőre egyetlen anyuka sem kíván elhajtani minket a gyerekei közelségéből, szóval tekintetem hamar visszasiklott a velem szemben ülő nőre. Vicces, mert minden csókunk után úgy érzem, hogy az volt az első, de bizony azon már rég túl vagyunk, vagyis ha nem is olyan rég, megannyi másik követte már azt, de Rose mindig tud valami újat mutatni, valami újabb érzést átadni, ami valamit valahol megmozgat bennem, bár még mindig nem tudom ezt a dolgot hová tenni. Pedig ahogy visszaemlékszem eddig mindig el tudtam dönteni, az x-edik csók után, hogy ebből lesz e valami komolyabb, vagy sem, de most tényleg tanácstalan voltam etéren. De nem baj, időnk az még volt bőven, és ha nem is vagyok olyan határozott vele kapcsolatban, mint amennyire szeretném, úgy vagyok vele, hogy nem hívtam volna föl, ha nem érdekelne.
Itt érkeztünk el ahhoz a ponthoz, amikor mint mindenki az első randin a másik előéletéről próbál többet megtudni, ám én még mindig nem vagyok erre a kérdésre ellátva egy tökéletes válasszal, ami lefedné az egészet. Mindig először mérlegelem, hogy mi az amit ha elmondok amellett, hogy elég információ ahhoz, hogy ontsa a másik szomját még mindig túl kevés ahhoz, hogy teljes képet kapjon rólam.
- Las Vegasban éltünk a szüleimmel 15 éves koromig, amikor is az apámat megölték. Utána kiderült, hogy anyám csalta, és tudod azóta nem igazán jó a kapcsolatom vele. Ide költöztünk mert már semmi nem volt ami oda kötött volna minket, legalábbis a rossz emlékeken kívül. Azóta itt tengetem napjaim, meg persze az egyetemen. – sűrítettem rövid mondatokba életem történetét, és a randink folyamán immár másodszor igen kínosan éreztem magam. Sosem szeretek ezekről a dolgokról beszélni, hiszen valljuk be, sosem szereti az ember, ha egy másik látja benne a gyengeséget és bizony ezekben a pillanatokban hiába szeretném, nem tudom palástolni az érzelmeimet, pedig egyébként az mindig is jól ment. Sokan tartanak éppen ezért egy érzéketlen tuskónak, főleg azok a lányok, akiket egy légyott után faképnél hagytam, de igazából nem is vártam el soha tőlük hogy megértsenek. A barátaim ismerik az igazi énemet, és talán ez az egyetlen, ami valóban lényeges.
- Na és te? Honnan indultál és hova tartasz most? –kérdeztem vissza én is, kíváncsi voltam az előtörténetére, és arra, hogy egy ilyen idős nő, aki ráadásul szép is, hogy-hogy egyedül van a világban.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 5:13 pm

Jason and Rose
Jason egy pillanatra sem tűnt idegesnek, mely még furán hatott rám, hisz az én időmben, vagy 130 évvel ezelőtt, egy-egy fiatal fiú idegesen tördelte kezét az utcánkban lévő padon. Izgatottságuk abban a pillanatban hágott tetőfokára, mikor a finom kishölgy, a randevú másik résztvevője kiszállt a csinos hintóból és kézcsókra nyújtotta kesztyűs kacsóját. Mennyivel másabb idők voltak akkor. Szó sem lehetett bármiféle testi kontaktusról a kézcsókon kívül, még talán az esküvő napjáig sem. Akkoriban minden legény szerencsésnek érezte magát, ha egy kisasszony mellé kuporodott, hát még ha dajkájuk kettesben hagyta őket egy-egy fél órára, hogy beszélgethessenek. Mondhatnánk, hogy őszintébbek voltak azok a kapcsolatok, hisz semmit nem ismertek meg egymásból a személyiségen kívül, de valóban jó volt ez így? Hisz az udvarlás nagyjából a lány háta mögött történt, a családnak szólt, és nagyon beleszólása sem volt szegény párának, hogy hozzá megy-e a neki kiválasztotthoz, vagy sem. Minden esetre a férfiúk kifejezetten büszkéknek látszottak, én pedig bőszen csodáltam azokat a leányokat, akik megtalálták álmaik - vagy éppen szüleik álmainak - lovagját. Valószínűleg Jason szavaitól illett volna elolvadni, miszerint nem tartozik szokásai közé a lányok visszahívása, én azonban egy jelentőségteljes fejbiccentéssel reagáltam csak szavaira. Kérdésemre adott válasza azonban meglepett. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar ott akarja hagyni az édesanyját, bár tudtam, hogy nemsoká nagykorú lesz és sejtettem, hogy lassan az örökségét is megkapja, így logikusnak tűnt a költözés. Lazán felkönyökölt a pad támlájára, én pedig már megint csak gyönyörű mosolyára tudtam koncentrálni. Egészen addig, míg incselkedő megjegyzést nem tett, amit egy kacsintás követett.
- Hogy érti azt, hogy bárkit, fiatalember? - mosolyodtam el, miközben hozzá közelebb eső kezemmel megsimítottam a tarkóját, majd gyengéden hajába túrtam. Lágy csókot nyomott ajkaimra, amit nem féltem kissé vadabb, hosszú csókká fokozni. Közben másik kezem a mellkasára siklott, mellyel tisztán éreztem szívének lüktetését. Talán csak női képzelgés volt, talán csak azt akartam, hogy így legyen, de szíve valamennyivel gyorsabban kezdett verni, melyre csak egy gyenge mosollyal reagáltam.
- Szóval, Jason. Mesélj magadról. Az életedről. - néztem szemébe fürkészően, miután befejeztük az intenzív nyálcserét. Kíváncsi voltam, hogy ki ő és honnan jött, miért olyan, amilyen. Annyit már biztosan tudtam, hogy a vámpírokról aligha tud bármit is, hisz valószínűleg sikítozva, gyáva kislányként rohant volna haza az anyukájához, miután megmártottam fogaim a vérében. Gondolatban már ott jártam, hogy én mit mondok magamról, ha visszakérdez. Talán azt, hogy 150 éves, halálos, pusztító, kegyetlen vámpír vagyok, aki nem tíz és nem húsz ember életét ontotta már ki könyörületet nem ismerve? Aligha. Legalábbis most még biztos nem.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 3:39 pm

Mikor az órámra pillantottam már fél 3 is elmúlt, és kezdtem feladni a reményt azt illetően, hogy Rose el fog jönni a találkára. Egy pillanatig az is megfordult a fejemben, hogy talán az én érkezésem előtt jött ide, és mivel én még nem voltam itt azonnal elment, de őszintén szólva nem tartottam ezt valami hihető opciónak. Először is csak öt percet késtem, ami még akár a rosszul beállított órám hibája is lehet, másodszor meg még egy olyan nőm se volt, aki az első néhány randi alkalmával pontosan érkezett volna. nem mintha olyan sok lány lett volna az életemben, akivel megéltük volna akár a második randit, egészen pontosan két ilyen van, és ahogy ebbe belegondoltam még inkább elgondoltam azon amit Faith mondott nekem a Grillben. Még soha nem tudatosult ez bennem, hogy ennyire elzárkózom attól, hogy valakivel közelebbi kapcsolatba kerüljek. Talán Cassie-nek igaza volt akkor amikor egy pszichológust javasolt nekem, bár azt én mindig is a gyogyósok doktorának gondoltam de mivel már én magam se tudom, hogy mi van velem lehet komolyabban fontolóra kéne vennem ezt az egészet. Persze azt gyorsan meg fogja állapítani, hogy anyám szajháskodó életmódjának nagy része van ebben, de valami tényleg nincs rendben velem.
A gondolataimból Rose zökkentett ki, amikor mellém ült, ezzel majdnem infarktust hozva rám, hiszen olyan volt mintha a semmiből tűnt volna elő, de szerencsére kívülről ebből az ijedségből csak annyi jött le, hogy hirtelen fölkaptam a fejem. Rögtön eszembe jutott apám mondása, miszerint csak a bűnösök félnek, amiben nagyrészt igaza is volt, van vaj bőven a fülem mögött.
- Hello. Én meg már azt hittem el se jössz. – válaszoltam, majd egy puszit akartam adni, de mivel éreztem némi ridegséget a hangjába inkább meggondoltam magam.
- Nos igen, elég nehezemre esik visszahívni bárkit is. –vallottam be őszintén miközben kissé zavart mosolyra húztam a számat, hiszen magamat is megleptem magam ezzel az őszinte válaszadással. Hála a gyors témaváltásnak ismét sikerült nagy vigyort csalni az arcomra, mivel rögtön eszembe jutott az a gyöngyszem nem messze innen, amit immár félig magaménak tudhatok, vagyis mondhatjuk azt hogy teljesen, hiszen már csak az utalás van hátra.
- Lakást vettem. – válaszoltam tömören Rose kérdésére, miközben felé fordultam és a pad támlájának könyököltem.
- Alig pár nap és már költözhetek is. Immár én is bárkit fölvihetek magamhoz. – tettem hozzá egy huncut kacsintás kíséretében, és immár nem fogtam magam, már ami az üdvözlő csókot illeti, és reméltem, hogy a másik sem fog ellenkezni.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 2:53 pm

Jason and Rose
Egész nap takarítottam. Nem vagyok az a tisztaságmániás, de rég volt már az a nap, mikor polcot töröltem, és átválogattam a fűszereket a konyhában. Most már ezek mögöttem voltak, és az egyetlen ami hátravolt, az a hálószobám. Ahogy kinyitottam a szekrényt, arcomba hullott jó néhány ruhadarab. Hagytam őket, hogy a földre essenek, majd szép lassan mindent kiszedtem a szekrényből, hogy újra visszapakolhassam őket, rendszerezetten. A szekrény egy másik ajtaját kinyitva újabb ruhakupac zúdult a fejemre. Az első ruhadarabot még sikerült elkapnom. Szemem elé emeltem a darabot, mely nem volt más, mint egy fehér póló. Azé a fiúé, akivel néhány napja együtt töltöttem egy forró éjszakát. Csak egy szétszakadt rongy volt, mégsem dobtam ki.
- Ez nevetséges. - motyogtam magamban a fejemet csóválva, majd a konyhába mentem, hogy kidobjam a kukába. Azóta nem hallottam felőle, hogy hazavittem, pedig megadtam neki a számom is. Nem sok mindenkinek adom meg, de úgy látszik nem is hiába. Hirtelen megcsörrent a telefonom. Ismeretlen számokat nem szokásom felvenni, így hagytam, hogy a hangposta végezze dolgát, ha muszáj. Ha ismét valami szervezet, mely a pénzemre pályázik, az úgysem hagy üzenetet. Ergo nem olyan fontos. Újból megcsörrent a telefon: hangüzenet. Mégpedig nem mástól, mint Jason-tól. Érdekes. Egy randit kért, mivel a "városban lesz". Szóval két legyet egy csapásra. - suhant át agyamon kissé epésen. Megvallom, még másnap sem tudtam, hogy elmenjek-e. Végül fél három körül autóba ültem és bementem a városba. Már messziről kiszúrtam Jason-t, amint a padon ül és a pólóját birizgálja. Közelebb léptem hozzá, és mellé ültem. Néhány pillanatig nem szólaltunk meg.
- Szia Jason. - köszöntöttem kissé hűvös hanggal. - Már kezdtem azt hinni, hogy megfeledkeztél rólam. - pillantottam rá felhúzott szemöldökkel. Nem mintha elvárásaim lennének egy 20 éves gyerekkel szemben, de valamiért mégis rosszul esett, hogy nem keresett. - És mondd csak, mi járatban? Merre voltál? - kérdeztem kicsit megenyhülve. Nem volt kedvem túl sokáig játszani a sértődöttet, meg igazából egy megmagyarázhatatlan boldogság is volt bennem, amiért hívott. Mint egy igazi, hamisítatlan, buta tinédzser. Fogd vissza magad Haven. - mondogattam magamban. Nem akartam beállni azoknak a lányoknak a sorába, akiket megfektet, majd tovább áll, mint aki jól végezte dolgát. Habár a dolgát jól végezte, nem engedhettem, hogy tovább álljon. Valami legbelül nem hagyta.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 1:24 pm

Jessy & Haven

A tegnapi napon miközben az ingatlanügynököm számát kerestem a telefonomban megakadt a szemem egy néven, ami nem hagyott nyugodni. Ugyan már pár nap eltelt a közösen töltött éjszaka óta, de annak ellenére, hogy kérte, hogy hívjam, még sosem jutottam el odáig, hogy meg is tegyem azt. Persze magyaráztam én ezt magamnak azzal, hogy sok a dolgom egyébként is, és nincs időm találkákra, de mivel azóta sikerült egy ugyancsak tartalmas éjszakát eltöltenem egy igazi szőke ciklonnal, nos ez nem bizonyult valós kifogásnak. Nem vagyok az a fajta, aki miután az első este lefeküdt egy csajjal föl is hívja azt, de most mégis ott motoszkált a fejemben, hogy meg kéne tennem azt. Már túl régóta szakítottunk Faith-el és túl régóta nem gondoltam arra, hogy valakivel is komolyabb kapcsolatot létesíthetnék egy légyottnál. Aztán mivel itt van Rose, aki mellesleg nem az a szokásos fiatal csitri, aki azonnal belém zúg, hanem egy ízig-vérig nő, akinek több kell egy csábos mosolynál ahhoz, hogy tovább gondoljon engem annál, ami történt köztünk. Mellesleg megjegyzem, hogy a Top10 éjszakáim között biztos ott van a vele eltöltött, de Faith Grillben hozzám intézett szavai sem hagynak nyugodni, miszerint ideje lenne már egy komolyabb nőt is összeszednem. Persze még ott van Cassie is, akivel csakugyan nem tudom hányadán állunk, de úgy voltam vele, hogy semmi bűnt nem követek el azzal, ha elhívom Rose-t egy randira, vagy legalábbis valami affélére. Így hát meg is nyomtam a hívás gombot, ám nagy bánatomra csupán a hangposta volt elérhető. Először gondolkodtam rajta, hogy hagyjak e üzenetet, vagy majd próbálkozzak később, de végül az előbbi mellett döntöttem.
- Szia Rose, Jason vagyok. Nem tudom emlékszer e még rám, de megadtad a számodat és arra lennék kíváncsi lenne e kedved újra találkozni velem. Persze nem kötelező, de holnap a belvárosban leszek, szóval összefuthatnánk mondjuk a parkban, úgy 2 körül… - és folytattam is volna még, de megszólalt az üzenet végét jelentő síp, de mivel az üzenet lényegi része átment nem tartottam fontosnak újabb hívást kezdeményezni. Így neki is van ideje eldönteni, hogy eljön e vagy sem, én minden esetre ott leszek. Vissza is hívtam ezután az ingatlanost, hogy 1re a megbeszélt lakásnál leszek, és így pont oda is érek kicsivel kettő előtt a helyszínre.
--------
Másnap szerencsére nem csak én voltam pontos a Rainbow utcai lakát illetően, hanem az ügyeimet intéző fickó is, így hamar meg tudtam tekinteni az ingatlant. Mit nem mondjak nem volt egy csúnya lakás, a mérete is megfelelt a számomra, aztán a tágas, konyhával egybenyíló nappali is igencsak elnyerte a tetszésemet. Egy kis mellékes megbeszélés után rá is bólintottam az üzletre, mivel ez már vagy a 20. lakás volt amit megnéztem, és egyik se volt olyan jó állapotban mint ez. A szükséges papírmunka, no meg a plusz, ami a csúsztatott pénzfizetési kérelmem miatt volt - amire ugye az örökségem átvételének az időpontja miatt volt szükséges – nos, kicsit tovább tartott mint gondoltam, és épphogy kettő után sikerült odaesnem a remélt találkahelyre. Őszintén hittem benne, hogy Rose el fog jönni, így úgy döntöttem leülök egy padra, és pólóm aljával babrálva vártam, hogy megjelenjen a másik.
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down

Főtér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
3 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

-
» Főtér
» Főtér
» Fõtér
» Főtér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Richmond és környéke :: Mystic Falls :: Belváros-