world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Főtér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyPént. Jan. 03, 2014 11:29 pm

Dominic & Larita


Már nem vagyok egy nagy társasági lény nem is igénylem az ilyen eseményeket, és a sok embert se nagyon szeretem, azonban, az is igaz, hogy ha sok közül választasz, az kevésbé feltűnő. Viszont én már jó néhány éve csak akkor iszom, ha már nem bírom tovább, és akkor is csak szajhák vérét veszem el, hogy mást is, az már megint egy olyan dolog, ami nem erre a lapra tartozik. Általában válogatós vagyok nők terén. A mai örömlányok, pedig nem olyanok, mint az 1800-as évek végén és az 1900-as évek elején volta Párizsban. De elkalandoztam, egészen más dolog jár a fejemben, mikor újra itt van előttem egy régi és igen kedves barát, ai épp mosolyt villant rám. Furcsa egy érzés az, hogy ez a kedves mosoly most is olyan megnyugtatónak tűnik, mint mikor gyerekek voltunk, és vérző szájjal vágtam neki az erődnek, mert apám pofon vágott. Lara akkor is rám mosolygott, és ha hagytam, akkor letörölte a kendőjével a vért a képemről. Talán ezek miatt is volt ő olyan jó barátom, a hat év korkülönbség ellenére is, a velem egykorúak sosem voltak ilyenek. Ő valahogy mindig más volt mint a többiek.
Kérdésére csak biccentek egy aprót, és nem méltatom szóval, hiszen már elmondtam, hogy valahol azért reméltem, hogy találkozunk majd és megint tudok egy keveset beszélgetni. Mióta itthon vagyok ebben a városban, amit egykoron olyan nagyon ismertem elkap a nosztalgia és eszembe jutnak régi idők. Azt hiszem, most itt állva kezd körvonalazódni bennem, hogy miért is jöttem igazán haza, nem csak, mert nem találtam a helyem, vagy, mert elegem lett, hanem mert a nyugalomra is vágytam, hogy más mederbe tereljem az életemet. A komorság és a távolságtartás lassan teljesen elhidegített, és szoborszerűvé tett. Persze ettől még nem fog változni igazán sok minden, nem fogok újra ölni, hogy élhessek, erről szó sincsen, de a mi fajtánk is vágyik pár jó szóra és egy meleg és kedves mosolyra, amitől úgy érezni, hogy kisüt a Nap. Igen, azt hiszem gyereknek is ilyen volt nekem ő, borongós időben a Nap.
Ő a forralt borral bénázik, én pedig elmosolyodom rajta, nekem fel sem tűnt a dolog, még ő meg nem említi, vagyis rám nem pirít játékosan, hogy ne nevessem ki, és abban a pillanatban tűnik el a mosolyom is. Nagyon ritka dolog ez nálam, és igen hosszú ideje nem volt már vendég nálam a mosoly, két napja ugyan egy két félmosolyt előcsalt, de ilyen széles vigyor, tényleg hosszú ideje nem volt az arcomon. Amikor pedig azt mondja, hogy többet kellene mosolyognom akkor, elnézek a válla felett és nem mondok neki semmit sem. Hallgatom a szavait, amivel a helyzetet próbálja menteni, és ekkor már újra őt nézem, majd szó nélkül hagyom, és finoman, de elegánsan megrántom a vállamat, kis idő múlva pedig megszólalok.
- Már egy ideje nem volt min mosolyognom. – Szólalok meg végül, és azt hiszem ezzel jól agyon csaphattam a hangulatot, de egyszerűen nem megy, hogy egyik pillanatról a másikra oldódjak csak fel, annyi év után és annyi minden után, ami velem történt és amit én műveltem másokkal. Aztán pedig a karácsony kerül szóba, ami megint csak olyan mint a mosolyom, nem éppen egy szívmelengető és könnyed téma egyikünknek sem, és persze előbb csaptam agyon a hangulatot, szóval nem éppen ez a legjobb indítás, de azt hiszem, még mindig jobb mintha teljesen idegenek lennénk, akkor már nem lennék a közelében.
- Nem kell, nincs semmi dolgom, egyszerűen untam a négy fal között. A város pedig érdekel. – Ráadásul vannak, amikről többet akarok tudni, valahol az is érdekel, hol van a nagybátyám, mennyire van közel vagy távol, mennyire igazak a szavai amiket mondott. Szöges ellenétben van azzal, amit anyám mondott, de úgy ahogy én is hülyítettem lányokat mielőtt elmentem volna katonának, és miután meglazult Laraval a barátságom, úgy a nagybátyám is megtehette vele, csak ő nem hetekig, hanem évekig művelhette ezt, de ezt biztosan nem tudhatom. Mára már megtanultam ne ítéljek csak annyiból, ami elsőre kerül elém. Az könnyen félre is vezethet. Aztán megemlíti, hogy neki csak én kerültem elő a múltjából, így újra minden figyelme az enyém.
- Nem tudom mit gondoljak, cserélnék-e veled vagy sem. – Szólalok meg egy kis tűnődés után. – Furcsa, úgy újra látni embereket akiket halottnak hittél és furcsa olyanokat hallani amiket a fejemhez vágtak mind a ketten. Ráadásul…- fintorgok egyet, és elnézek Lara válla felett és latolgatom, ugyan mennyit jelenthet, ha elmondom neki, hogy valószínűleg anyámnak viszonya volt a nagybátyámmal? Árthat ezzel nekem vagy sem? Bár anyám csak egy szellem, nem hiszem, hogy sokat tud vele bárki is tenni. Lara egykor a legjobb barátom volt, de ki tudja ma mi a helyzet, régen volt már az az idő, és mind a ketten igen sokat változtunk.
- ha jól vettem ki anyám szavaiból, akkor viszonya volt a nagybátyámmal, és ennek fényében, amit Ben vágott a fejemhez… nos, nem éppen a legjobb…- Végül ennyit elárulok neki, azt azt hiszem ő is tudja, hogy gyereknek vágytam erre a felállásra, persze apám nélkül, hiszen Ben sokkal többet tett értem, mint amit a nemző atyám. Bőven többet foglalkozott velem, mint Derek és azt hiszem ezt a vágyam Laranak is elmondtam, hogy bárcsak, Ben lenne az apám és hárman alkotnánk egy családot. ostoba gyermeki vágyak, ezzel szakítom magam ki az emlékből.
- Ebben nem sokat változtál, emlékeim szerint ez gyermeknek is szokásod volt, a forró italokkal. Egyszer talán még havat is tömtem a szádba…- gondolkozom fennhangon. – Van egy adott hangulata, ebben igazad van. De engem már hosszú ideje nem fog meg, sőt az utolsó érdemi karácsonyom a katonaságom előtt volt… - Gondolkozom el, és mesélek neki. persze voltak eltávjaim az ünnep alatt, de az már nem volt ugyan az. Persze hallottam amit mondott arról, hogy egyedül karácsonyozik, és elgondolkoztat, hogy vajon miért teszi ezt meg, de ráhagyom, hiszen ő ember, én pedig nem.
Aztán az ékszereknél járunk, én a karját kérem, ő adja, én megérintem a bőrét, ő pedig elejti a poharat. Néhányan felénk pillantanak, de mivel semmi különös vagy érdekes nem történik, elnéznek más irányba és nem kapunk nagyobb figyelmet, én pedig elengedem őt, és hátrálok egy lépést. Figyelem, amit mond nekem, feltűnt, hogy megrémült a szemei tágra nyíltak. Szavai miatt húzódtam távolabb tőle, tehát olyan neki az érintésem, mintha a halál érintené meg őt, ami nem valami kellemes nekem sem, már mint hallani ezt. Az első elgondolásom hagyom is veszni, szentimentálisan ajándékot szerettem volna neki adni, egy karperecet, de így azt hiszem nem így lesz. Valahogy úgy érzem magam, mint mikor a nyakláncot kapta tőlem, némi bűntudatom van vele szemben, mert egy, mikor megrémült a nyakát néztem az eret, és érezni akartam a vért a számban. De ahogy megremegett azonnal kapcsoltam és sikerült kontrollálnom magam, mielőtt kiütköztek volna a vámpír vonásaim.
- Értem. Sajnálom. – Szólalok meg kevéssel később, és nem érintem meg őt újra. – Nem lényeges a dolog. – Szólalok meg és elfordulok Laratól, hogy valami mást vegyek szemügyre a hátam mögött, a szeme sarkából feltűnt valami, ami felkeltette az érdeklődésemet. Elveszek egy pillangós csatot, megforgatom a kezemben, igazán szépen fest a nemes fém és a kő együtt. Azt hiszem, valamivel tartozom neki, hogy miattam érezte így, ahogyan az előbb, és lehet nem a legjobb megoldás, de ajándékot veszek neki.
Ha nem ment el, akkor megállok előtte. Aztán a tenyerébe helyezem óvatosan a csatot, hogy ne érjek újra hozzá.

× szószám: 1202
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyPént. Jan. 03, 2014 10:18 pm

Egy mosollyal nyugtázom, hogy csak a tömeg miatt jött, bár igazából nem tudom, hogy erről mit is gondoljak. Vajon ennyire kedveli a társaságot, vagy éppen "vadászni" van és ez az oka a dolognak. Azt azonban még nem érzem, hogy helyénvaló lenne erre rákérdezni.
Aztán mond valami olyat, amitől hirtelen lesz jobb kedvem.
- Komolyan? - kérdezek vissza, mikor azt mondja, hogy talán remélte megint összefutunk. Nem tudom, hogy ettől miért érzem magam ennyire idiótán jól, de tagadhatatlan, hogy nagyon is jól esett, amint mondott. Ajj már, fájdalmas és szánalmas, hogy mennyire le lehet venni a lábamról néhány kedves szóval és, hogy ennyinek is úgy tudok örülni, mint majom a farkának...
Amikor elmosolyodik azon, hogy bénázok a forralt borral, kissé felnevetek. - Hé! Ne nevess ki! Fáj! - pirítok rá, de csak játékosan, hiszen a szemeim csillognak és mindig szélesen mosolygom én is, tudom, hogy vicces volt, ahogy itt az előbb csapkodtam.
- Többet kéne mosolyognod. Jól áll. - csúszik ki a számon, de aztán inkább befogom, mert szükségtelen, hogy ilyeneket mondjak neki. Egyrészt nem helyén való, másrészt biztosan tudja, hogy mi áll jól neki és mi nem. - Kicsit olyan vagy tőle, mint régen. - mentem még a szituációt, bár elég bénán, ami azt illeti. Szóval most fogom be inkább és kortyolok bele megint a forralt borba, hogy tényleg ne járjon már annyit a lepcses szám. És persze megint elfelejtettem, hogy forró... DE most legalább a műsort nem mellékeltem hozzá.
- Oké, értem. - nem forszírozom tovább a karácsonyt témát, azt hiszem nem most mesélem el neki, hogy én azért tartom még mindig, mert a díszeim fontosak nekem. Azokat a gyerekeimmel készítettem valamikor, színes papírból vannak, de van kiszárított mézeskalács is köztük. Ezekre nagyon vigyázok és minden évben előveszem őket. Néha az az érzésem, hogy nem az emlékeim tartanak fogva, hanem én nem engedem el őket. De még nem akarom, egyszerűen nem menne úgy tovább lépnem, hogy mindent kidobjak, ami hozzájuk kötött.
- Ó, értem. Nos, ha menned kell, akkor nem akarlak feltartani, vagy ilyesmi. - jegyzem meg, hiszen, ha nem hozta Zoknit és olyan hosszú sétát tervezett, nem vagyok biztos benne, hogy éppen az én társaságom hiányzik még a nyakába. Bár, ha hozzáveszem, hogy reménykedett abban találkozni fogunk, akkor talán... na azért annyira nem rohanok előre, hogy ő is annyira szívesen keresné a társaságom, mint amennyire én az övét.
- Hát nekem csak te, de az sem volt épp rendhagyó. - mesélem neki. Érdekelne, hogy sikerült-e a családjával már rendeznie a dolgait, de ezt még egy kicsit tolakodónak érzem, mármint, hogy ennyire belekérdezzek a dolgaiba. Talán majd idővel, de még nem most.
- A célom a forralt bor volt, amit megszereztem és az idei nyelv összeégetésem is megvolt, szóval lényegében már végeztem itt. De nem is tudom... szeretem az ilyen vásárok hangulatát. És én még tartom a karácsonyt is. Bár ma már csak egyedül. Valójában már elég hosszú ideje egyedül... - mesélem el neki és ezzel egy kicsit többet is elárultam neki, mint kellett volna, de nem lehetek én sem örökké zárkózott, különben soha sem sikerül megismernem másokat jobban. Nicknek egy időben mindent elmondtam, ami nem jelenti azt, hogy most is megtehetem, de vágyom egy barátra, annyi tény.
Közben elindulunk és én mellette sétálok, majd mikor megáll és szinte felszólít, hogy mutassam a csuklómat, nagyon meglepődök, de előre lendítem a kezem, szinte automatikusan. Nem tudom, hogy miért, és igen, lehetnék óvatosabb is, de valamiért a kezem önálló életre kel és ezzel együtt meg is szólalok.
- Nick, mit csinálsz? - kérdezek rá és érdeklődve figyelem őt és a mozdulatait. Azonban a következő pillanatban már meg is érint, én pedig összerezzenek, a szemeimet is becsukom, megfeszül az egész testem és a pohár is kiesik a másik kezemből. Hirtelen és élesen szívok be némi levegőt, amit aztán bent is tartok, mintha csak az áram rázott volna meg. Jeges folyam ömlik át az egész testemen, jéghideg, sötét, nyúlós és ragacsos, akárcsak a Halál karmai, amikor átölelnek. Egyszerre ijeszt meg és vág mellbe, így elkapom a kezem tőle, majd veszek pár mély lélegzetet, mielőtt a testemből kifut a merevség, és az izmaim újra hajlandóan engedelmeskedni nekem. Kinyitom a szemeimet is és Domra nézek.
- Ne haragudj, én csak... csak szóval... - próbálom elmondani neki, hogy mi is volt ez az egész. - ... amikor valaki hozzámér... olyan valaki, mint te... az olyan, mintha... olyan érzés, mint amikor azt érezted, hogy távozik belőled... az élet. - az utolsó szónál szinte suttogok, mert néhányan ránk néztek, amikor elejtettem a forralt boros műanyag poharat. Azonban nem sokáig mustrálnak minket, hiszen az ilyesmi előfordul az ilyen tömegben.
- Miért akartad, hogy mutassam a csuklómat? Nem értelek. - terelem vissza témát, hiszen afelett gyorsan napirendre térek, hogy az első érintés mindig ilyen, aztán később már nem olyan rossz. Ezen túl kell esni.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyPént. Jan. 03, 2014 6:10 pm

Dominic & Larita


A forralt bor szaga elég erős, és elnyom sok minden mást, amikor oda érek a bódé közelébe ahol ezt a megszokott téli italt kínálják. Olyan szinten jó, hogy kevésbé van tele az orrom az emberek illatával, amitől csak jobban érzem az éhséget. Vérre vágyom, éltető táplálékomra, amit négy napja már nem fogyasztottam. Lassan szükségem lesz rá, nem húzhatom majd tovább, de ma este még ki akarom bírni, ha már összefutottam Laraval akkor jó lenne kicsit beszélgetni vele. Megérti, hogy mit akartam és oda jön ő is, bár az ő kezében már van egy pohárral az emlegetett téli italból, de ez most nem számít.
- Értem. Én azt hiszem gyerekkorom óta nem jártam ilyen vásárban. Valahogy nem vonzott. – Válaszolom neki, majd elgondolkozom az elhangzott kérdést és körbe pillantok. – Talán csak a tömeg, erre vezetett az utam és betévedtem ide. Ahogy említettem gyerekkorom óta nem voltam ilyen helyen, és talán reméltem, hogy összefutunk. – Megvonom a vállamat, ahogy visszanézek rá, mert a tömeget elnézve, az éhségem nőni kezdett bennem, de még nem érzem meg a vérszagát, addig tökéletesen tudom uralni. Közben eszembe jut az utolsó karácsonyi vásár amin jártam, akkor egy kis ékszert vettem, amit Lari kapott meg, hasonló kirakodó vásár volt akkor is, és a helyi ékszerkészítő is kihozott pár különlegesebb portékáját, abból választottam ki a pillangós medált, és ahogy újra a tömeget veszem szemügyre, feltűnik egy bódé, aminek a kirakott árúi csillognak az égők fényében. Nemesfémek, kövek, féldrágakövek figyelnek, bársony párnákon. Kicsit visszaidézi az 1859-es karácsonyi vásárt ez a pillanatkép.
Mikor a pohárba kortyol bele, visszanézek rá, és pont elkapom, a pillanatot mikor megégeti az ajkait és a nyelvét és legyezgetni kezdi azokat. Ami pedig egy kis mosolyt csal a képemre, régen nem mosolyogtam már igazán, mivel nem nagyon volt erre okom, bár már Zokni is tesz olyanokat, amire nem a szemeim forgatom, de az most mellékes.
- Igen, látom. – Szólalok meg, és abbahagyom a vigyorgást, de a szemeimen még egy pillanatig látszik, hogy mókásnak találtam a jelenetet, ami az előbb játszódott le.
- Nem, nem hoz lázba a karácsony, gyereknek még érdekes volt… de manapság már ugyan olyan, mint a többi nap…- Vámpírrá válásom után nem jelentett ez már semmit sem, nem ajándékoztuk egymást, ugyan úgy tettük azt, amit akartunk, mint máskor, és el is veszett ennek az egésznek a varázsa elég gyorsan és hamar, család és barátok nélkül nincs ennek értelme. Natalja és a többiek nem voltak igazából a barátaim, csak hozzájuk verődtem, tanultam tőlük és éltem, semmi több. Szóval, nálam nincs semmi díszítés, vagy bármi, ami karácsonyi hangulatot árasztana, sem én sem pedig a kutya nem igényeljük, akkor meg minek? Régóta nem látom az egésznek az rételmét, és volt időm megfigyelni, hogyan válik egyre anyagiasabbá, egy olyan ünnep, ami korábban a családi nagy találkozásokról szólt. Bár az is igaz, hogy gyereknek se nagyon szerettem, apám hibája, még ekkor sem akart egy kicsit kedvesebb vagy figyelmesebb lenni velünk. De ez régen volt, hagyjuk is a fenébe az egészet.
- Otthon. – Válaszolom meg tömören, aztán Larira pillantok és adok egy bővebb magyarázatot. – Nem akartam magammal hozni, hosszú sétára indultam. – Talán még enni is fogok, vagy lehet, kibírom még egy napot, nem tudom, de ma nem akartam az ebet is magammal hozni, így a lakásban hagytam. Nem nagyon zavartattam magamat amiatt, hogy nyüzsögésbe fogott, mert nem akart egyedül maradni, a kis vakarcs jobban ragaszkodik hozzám, mint szerintem kellene, még a fürdőszobába is követ, mikor elnyúlok egy kád meleg vízben.
Hallgatom amit mond nekem és elgondolkozom a hallottakon, sok minden történt velem aznap, mikor találkoztunk. Felbukkant a nagybátyám, aztán az anyámmal futottam össze, vele is volt egy sokk hatással felérő beszélgetésem, utána Lara következett és mindennek legalább négy napja, volt időm elrendezni magamban az akkori dolgokat. Most már tudom, hogy mit akarok nagyjából.
- Érdekes egy napom volt akkor… és előtte is… Nem csak te bukkantál fel, hirtelen…- Válaszolom meg elgondolkozva, de azt hiszem erre most több szót nem nagyon akarok pazarolni, de ki tudja, talán még is beszélek majd neki erről a későbbiek folyamán, bár azt hiszem ezt akkor kivesézhettük.
- Te hogy állsz ezzel? csak a forralt bor és a nosztalgia miatt jöttél, vagy célod is van? – kérdezem tőle, és közben elindulok a bódé felé amit már néhány perce kinéztem magamnak, remélem velem jön ő is. Ha jön, és oda érünk, akkor végig nézek az ékszereken, majd Larira emelem a tekintetemet.
- Mutasd a csuklódat. – Kérem tőle, bár lehet ez kissé utasításszerűen sikeredett, e már nagyon régen nem kellett semmit sem kérnem, senkitől sem csak elvennem, amit akartam. Ha felemeli a kezét, akkor könnyedén kapom el és húzom fel a ruhát és a kabát ujját az alkarja közepéig, nagyon régen nem voltak már emberi kapcsolataim, így lehet az amit most teszek, nem éppen olyan aminek lennie kellene. Ujjaim a csupasz bőrét érintik, ahogy megtartom a karját és a ruha ujját is.

×szószám: 801
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyPént. Jan. 03, 2014 12:39 am

Veszem a jelzést, hogy hol is találkozzunk, bár az én kezemben már ott a forralt bor. Azt nem tudom, hogy ő iszik-e. Legutóbb volt róla szó, azt hiszem képes rá, de egyébiránt a táplálkozási szokásait nem ismerem. Elindulok én is és hamarosan össze is találkozunk, vagyis most már megállunk egymással szemben.
- Szia. Nos, ha az gyerek lennék, aki egykoron, jogos lenne a feltételezés, hogy nagyon tetszik és itt lógok, amennyit csak lehet. - kezdek bele és mint mindig, most is kedvesen cseng a hangom, majd folytatom. - Deee... ami azt illeti most vagyok itt először. - fejezem be végül a választ a kérdésére. Ami valójában nem is volt kérdés, de ez most nem számít.
- És te? A vásár érdekelt, vagy valami más hozott ide? - nézek rá felfelé, merthogy alacsonyabb vagyok nála. A kezemben ott a gőzölgő forralt bor, amibe most bele is kóstolok. Nem nagyon ettem ma, de talán ez még nem fog megártani. Azonban - mint máskor is - elfelejtem megfújni, szóval kissé megégetem az ajkamat, amire úgy reagálok, hogy a bal kezemmel csapkodok az arcom előtt, mint egy retardált fóka, míg a szemeimet összeszorítom. Nagy nehezen lenyelem a forró kortyot.
- Fo'ó volt. - magyarázom meg, hogy miért is láthatta ezt a jelenetet, meleg volt az ital, na.
- Szóval? Hogyhogy itt? Csak nem a karácsonyra készülsz? - kérdezek rá megint, ha még nem válaszolt volna a kis akcióm miatt. Amúgy meg fogalmam sincs, hogy tart-e karácsonyt vagy sem, én szoktam egy egészen kicsike fát állítani, mert szeretem a díszeket, amiket ráaggathatok, de ennél többre én magam sem szoktam vetemedni, és főzök valami finomat.
- Zoknit hol hagytad? - körülnézek, hogy a kutya itt van-e, de úgy tűnik, hogy nincs, vagy csak nem látom.
- A múltkori után... nem hittem volna, hogy látlak még. - jegyzem meg. - Eléggé... sokkoló volt a találkozásunk, és nem tudom, valahogy az volt a benyomásom, hogy nem akarsz olyanokkal találkozni, akik... hát szóval velem, mert én még teljesen másmilyennek ismertelek. - megváltozott, ahogyan én is, ez tagadhatatlan, de azt nem tudom, hogy szívesen emlékszik-e vissza azokra az időkre, amikor még élő embere volt. Kicsit olyan ez, mintha múlt árnyai kísértenék. Én is valami hasonlót érzek, annak ellenére, hogy mégis szeretném, ha többször lenne alkalmunk beszélni. Örülnék ennek.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyPént. Jan. 03, 2014 12:20 am

Dominic & Larita


Figyelem az embereket, és hallgatom őket, ahogy beszélgetnek és élnek körülöttem. Láttam a lányt és a fiút is. De csak futólag pillantottam rájuk, azután másfelé fordultam el. Irigyelném őket? Nem, nem teszem, nekem ez nem való amit ők élnek meg, hidegen hagy a nagybetűs szerelem és a többi maszlag. Bár egyszer hasonlóképpen nekem is örült valaki, szintén ékszert adtam, egy jó és kedves barátomnak, hiszen születésnapja volt és nekem kissé bűntudatom is, hogy hátat fordítottam neki, mikor én kamaszodni kezdtem és ő még gyerek volt akkoriban. Nem is tudják mit az emberek, hogy egy bizonyos időszakban mit jelent a hat éves kor különbség, egy darabig elvan az ember a fiatalabbal, nagyon jó barátok lehetne, de ahogy egy fiú felnő és a lányokra már másképp jelent, egy értékes barátság is könnyen beleszakadhat. Még katona voltam addig Lara levelezett velem, sok mindent mesélt el nekem, és rossz napjaimon megmosolyogtatott, hiszen ő még akkor gyermeki volt, mikor én kemény kiképzésben vettem részt, jól estek azok a gondtalan és kedves szavak. Ezért is volt bűntudatom vele szemben, mikor én más irányba fordultam, bár erre csak évekkel később esz,éltem rá, egy hideg sötét kantinban, horkoló katonatársakkal, nyirkos hajnalon, nem sokkal az ébresztő előtt. Így visszaemlékezve, arra a késő őszi délutánra és a hajában a pillangóra megleptem születésnapjára egy medállal. Akkor ő is hasonlóképpen megörült az ékszernek. Jó volt látni, az örömét, a gondtalanságát, és azt az ártatlanságot, ami akkor benne volt. Bájos, kedves, és csupa mosoly lány.
Halálom után is néha eszembe jutott és csak reméltem, hogy egykori legjobb barátom boldog és vigyáz rá valaki… a gondolatban csak eddig jutok, mikor meghallom azt a becézést, amit csak Lara használt. Mindenki más vagy Dominic-nak vagy Dom-nak szólított. Lassan fordulok meg és az ölelkező páron túl nézek, látom őt ott a forgatagban és aprót biccentek neki, hangja halk volt. Kicsit olyan mintha tesztelni akarta volna, hogy vajon meghallom-e őt. Vagy csak túl gyanakvóvá váltam az évek során, azt hiszem, kicsit lazítanom kellene, talán. Majd a felállított és kivilágított fenyőfára nézek, és mellette a forralt borosra, így a fejemmel abban az irányba intek, hogy jelezzem, neki ott találkozunk. Elindulok én is arra, és zsebre rakom a kezeimet, a nyakamba sálat tekertem, a vékony bőrdzseki fölé, azt pedig összefogtam, hogy úgy tűnjön, mintha rám is hatással lenne a hideg. Alatta fekete pólót viselek, fekete farmerral és lábbelivel. Ennél jobban nem viszem túlzásba a dolgot. Azt hiszem így is megvan az illúzió.
- Szia. Ezek szerint vagy nagyon tetszik a vásár, vagy mégsem jöttél el ide. – Szólalok meg, amikor már a közelemben van és felé is fordulok. A forralt bornak kellemes illata van, volt idő, mikor nagyon is szerettem, de most biztosan nem fogok belőle inni. Ahhoz rendszeresen kellene vért vennem magamhoz, viszont már négy napja nem ittam, ami lassan öt lesz. Zokni most nincs velem, otthon hagytam, nem volt kedvem még a kis dögöt sem pesztrálnom, nem szeretem, ha körülöttem van ilyenkor, mikor az éhség már mardos. Hallottam már arról, vannak, akik állati véren élnek, nekem valahogy nem jött be, a tasakos megoldás sem az igazi valami miatt, így maradt az, hogy szajhákból iszom, és addig húzom ameddig csak bírom.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 02, 2014 10:44 pm

Larita & Dominic


Nyugalom, emlékek, új élet, régi és új helyek, kétszeri eltévedés, egy szellem és egy jó barát, egy vámpír. Ha röviden kellene leírnom az elmúlt pár napot, amióta újra ide költöztem, vissza a szülővárosomba, akkor ezeket mondanám el. Azt hiszem máris több minden történt velem, mint az elmúlt évben összesen együtt véve. Régen volt már az, hogy eseménydús mindennapokat éljek át, az pedig még régebben, hogy újra és újra átéljem a boldogabb és a kevésbé boldogabb múltbéli emlékeket. Azonban egy találkozás ezt hozta magával, hiszen a Nickkel való beszélgetés visszahozta a gondtalan gyermekkor kedves perceit és egyszerre idézte fel életem legnagyobb fájdalmát is, a puszta létezésével. Még nem tudom, hogy mit gondoljak, hogy mit érezzek, hogy hogyan is álljak a dolgokhoz hozzá.
Egyelőre igyekszem visszarázódni a város életébe, megszokni, hogy alig van valami, amit a helyén találok, hogy idegennek érzem ott, ahol a gyermekkoromat töltöttem és, hogy olykor rádöbbenek, én mégiscsak itt vagyok otthon. Itt tanultam meg járni, itt szereztem az első barátaimat, itt vesztettem el a legjobb barátomat, mikor eltűnt, vagy talán már korábban is, amikor túl hamar nőtt fel hozzám képest, itt mentem férjhez, innen indultam el, hogy elkezdjem a saját életemet immáron felnőttként, asszonyként, valaki társaként. Sok minden köt ehhez a városhoz és még egyelőre túl sok az inger, az emlék, az érzés, ami elönt minden nap.
Ezek ellenére azonban szeretnék maradni. Valamiért úgy érzem, hogy vissza kellett jönnöm ide, hogy szükségem van a gyökereimre, még akkor is, ha már nincs senki a családomból, aki itt lenne és támogatna. Tulajdonképpen teljesen egyedül vagyok, nincs aki rám nyitná az ajtót, hogy élek-e még. Erről pedig én tehetek. Amikor új helyre költözöm, szerzek új barátokat, kötök új ismeretségeket, de ahogy elköltözöm, elhagyom őket is a várossal együtt. Azt hiszem félek újra kötődni, a veszteség fájdalma túl nagy lehet...
Kabátot veszek, most szoknya van rajtam, olyan combközépig érő, alatta vastag harisnya és hosszú szárú csizmák a lábamon. Vastag pulcsit viselek a kabát alatt, hiszen mégiscsak tél van. Sétálni indulok a városban, mostanában állandóan azt érzem, hogy történik valami és nekem mozgásban kell lennem. Nem tudom megmagyarázni, hogy mitől van ez az érzés, egyszerűen csak érzem és kész.
Végül a főtéren lyukadok ki, a vásárban. Két napja el akartam ide jönni Nickkel, de aztán nem úgy alakult és azóta nem kerültem errefelé. Tetszenek a fények, a hangulat,a zene, és most van alkalmam, hogy megigyam azt a forralt bort is. Megállok az egyik kis bódénál és meg is veszem az italt, közben egy lány felsikkant nem messze, odanézek és egy fiút ölel meg, ékszert kapott, emiatt örömében sikoltott fel. Elmosolyodok a jelenetet látva, annak ellenére, ami velem történt, még tudok örülni mások boldogságának és örömének, talán valahogy irigylem is őket. Én is szerettem egyszer valakit, és azt hiszem túlságosan is boldog voltam akkoriban.
Elnézem a párt egy ideig, majd mikor már elkapnám a tekintetem, ismerős sziluettet veszek észre, bár ő másfelé néz.
- Nick? - nem beszélek hangosan, de tudom, hogy így is képes meghallani. Vele kapcsolatban pedig végképp nem tudtam még dűlőre jutni. Valamikor nagyon szerettem, mint a legjobb barátomat, de azóta olyan sok év telt el... és ő vámpír lett. Richard azt hiszem egészen biztosan forogna a sírjában ha tudná, hogy vágyom ennek a vámpírnak a társaságára újra, mert ő az egyetlen, aki a múltamhoz köt, és ez valamiért megnyugvással tölt el. Furcsa dolgok az érzések, gyakran nem a józan ész elvén működnek...

szószám: 562
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 02, 2014 10:13 pm

Dominic & Larita


2013. December. 22. Karácsonyi vásár.

Négy napja nem ittam vért, az éhség egyre jobban kínoz, ma már nem elsőnek fordult velem elő, az, hogy a vérszagát megérezve, elváltoztak a szemeim, és el kellett tűnnöm onnan. Még jó, hogy lépcsőn közlekedek és nem a liftet használom, így nem okozott gondot kikerülni a kisgyereket, aki a másodikon taknyolt el a lift előtt és horzsolta fel erősen a térdét. Mondjuk azt is díjaznám, hogy ha a lépcső nem haladna el a lift mellett, de ez azt hiszem, extra kívánság lenne ebben a házban. Mind egy, ne látta meg senki sem. Lassan muszáj lesz innom, ha akarom ha nem, bár még néhány napig ki fogom bírni, mielőtt nagyon elkezdenék legyengülni. Most se vagyok csúcsformámban, de még veszélyes tudok lenni ha szükséges, a titok annyi, ne terheljem le magamat, de már képtelen vagyok megmaradni a lakásban, ki kell mozdulnom onnan, hiszen úgy érzem néha, hogy egy börtön. Pedig nem az.
A karkötőm piszkálom meg, még az utcán haladok keresztül, három kisebb lapis lazuli kő van beledolgozva, kicsit talán giccsnek tűnhet, de nem izgat a dolog, a lényeg, hogy a funkciója megvan, és ha valaki kérdezi, akkor egyszerű választ adok, családi ereklye és utána többet már senkit sem érdekel. Felnézek a kezemről és feltűnik előttem a főtér, a karácsonyi vásárral, nem tudom miért, de még is arra indulok el, szétnézek. időtlen idők óta nem tettem be a lábamat ilyen helyre, szóval, miért is ne nézhetnék szét? Az emberek nyüzsögnek, zene szól és a hó is csendesen szállingózik.
Két napja, amikor Laraval összefutottam, említette, hogy el akar ide jönni, és megnézni a helyet és forralt bort említett, azt hiszem. Talán a miatt is jövök, hogy hátha összetalálkozunk, és beszélgetünk megint egy kicsit. Jó volt újra látni, ezt nem vallottam volna be akkor, de volt két napom gondolkozni, anyámon, a nagybátyámon és Laran is. Szeretnék újra találkozni vele, hiszen hiányzott az a közvetlensége, ami annyi éven át megvolt még gyerekek voltunk. Emlékszem, egy őszi késő délutánra, mikor a patak partján guggolt az erdőben, furcsa volt ott állni és nézni őt, akkor már meglazult a kapcsolatunk. Én már felnőttem, mikor ő még szinte gyerek volt, fura volt akkor és ott ez az egész én már betöltöttem annak az évnek a tavaszán a huszadik életévem, ő a tizennégyet töltötte akkor. Már nem volt szoros a barátságunk, másfelé jártam én is ha otthon voltam és nem a seregben. Akkor már nagyon sok volt az a hat év amivel idősebb voltam nála. De még is továbbra is kedveltem őt, csak elkezdtem más szemmel is végig nézni rajta, bár az is igaz, hogy akkoriban túl fiatalnak gondoltam. De most nem is ez a lényeg. Haza mentem, és üzentem neki is, hogy otthon vagyok, vágytam egy őszinte mosolyra, kedves szavakra és arra a nyugalomra, amit ő árasztott magából. gyereknek is jól esett vele beszélgetni, mikor apámmal összevesztünk, és azt hiszem, kicsit bántam is, hogy úgy se szó se beszéd maradtam el mellőle egyik napról a másikra szinte.
Beszélgettünk, meséltem neki, milyen a katonaságban, hogy mennyire pocsék a kaja és unom magam ott, csak szabályok, és szigor, unalmas az egész. Ő a patak partján guggolt és valamit nagyon nézett, néhány pillanattal később egy pillangó pihent meg a haján a föle fölött valamennyivel, közben az őszi napfény oldalról érkezett, igazán festőien mutatott abban, világos ruhában a pillangóval az őszi erdőben. Talán karácsony előtt ezért is vettem neki egy pillangót ábrázoló medált lánccal együtt. valahol bűntudatom volt, hogy elfordultam tőle, de azokban az időkben másként néztem már a lányokra, és ő nem olyan volt, akit csak úgy kézen fogva becsábítottam volna az istállóba a puha szalmára. Nem őt ennél jobban tiszteltem. Ráadásul az ember a barátjával nem teszi ezt, nem igaz? Bár már kezdett nőiesedni ő is, és nem tudtam nem férfi szemmel is végig mérni őt. Emlékszem még azokra az időkre néha eléggé zavaros volt a fejem.
Gondolataimból egy kis sikkantás billent ki, mikor egy lány nem sokkal mellettem ajándékot kap a fiújától, ékszert, nyakláncot kapott. Ennek szólhatott a kis sikoly ami elhagyta az ajkait, én pedig elfordulok egy másik irányba, és a kirakodó vásárt kezdem szemügyre venni, hallok mindent ami körülöttem van, de próbálom a zavaró zajokat kiszűrni, és szemlélődni egy kicsit ebben a forgatagban.

× 700 szó; × lesz ez még jobb is
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyHétf. Nov. 18, 2013 7:06 pm

Amara & Meredith

Mindig is segítőkész voltam, mindenkivel, aki megérdemelte ezt. Még az ilyen kis kelekótya, őrült, szellemekkel beszélő, kicsit paranoiás lelkű személyekkel is tudtam foglalkozni, mint ez az Amara nevű lány. Sosem hittem volna, hogy ennyire sokoldalú a világ. Igazat megvallva, sokat tudok a természetfeletti erőkről, az ő világukról, bár kétlem, hogy valójában tudom is, milyen is úgy élni, ahogy ők élnek. Én csak kívülről látom, és olykor eltűnődöm az egészen...
- Ez csak természetes -mondtam neki őszintén, és talán még halvány mosoly is kijött az arcomra, de csak szemfülesebb valaki vehette észre ezt. - Igazából... szívesen - böktem ki még a végén, de mondjuk eléggé furcsa egy találkozó volt ez számomra.
Aztán láttam, hogy nagyon elszomorodott, vagy legalábbis valami történhetett ismét, mert könnyeit láttam, ahogyan folynak le az arcán. Nem tudom, mi volt ez, de legalább megengedte, hogy felsegítsem őt. Nehéz megérteni, hogy mi is zajlik ilyen esetekben néhány ember fejében. Nem lehet belelátni abba, hogy épp mit csinálna, vagy hogy mi az, ami megőrjíti legbelül, és attól a falra tudna mászni. Ilyenkor mit sem érnek azok a szavak, amelyek máskor nyugtatóak és kedvesnek számítanak. Ilyenkor velük együtt kell éreznünk, még ha az irracionális dolog is. Orvos vagyok, aki gyűlöli azt, ha nem tud valakin segíteni. És éppen ezért segítek. Nem én vagyok a világ legjobb és legtökéletesebb embere, nem érdemelném ki ezt a címet, hiszen nekem is éppúgy vannak hibáim, rossz cselekedeteim, mint másoknak. Csak én megtudok állni, és bevallani őket. Na, jó, nem mindent. A legnagyobb titkomat megtartom magamnak.  
- Rendben, elviszlek hozzá... - szóltam vissza neki kicsit barátságosan, bár még beszélgettem volna vele még, de jobb, ha nem folytatjuk, mert a végén tényleg valami balhé ütne ki, és a zavarodottsága ütközne valamivel, és robbanna, mint egy bomba. Nem sokkal később már ott is voltunk, ahová ő kérte. Mindig adom a szavamat, nem tudnék senkit sem átvágni, mert az igazság kiderül, bármi is legyen a vége.

/vége, köszönöm/


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyHétf. Nov. 18, 2013 5:53 pm


Meredith & Amara


A nő újra és újra biztosít arról, hogy csak segíteni akar, és biztos vagyok benne, hogy a szándékai nemesek, de nem ismerem őt, még a nevét sem tudom, és ő sem ismer engem. Fogalma sincs, ki vagyok, vagy hogy mi történik velem, és talán el sem hinné, ha elmesélném neki. E téren kétlem, hogy bármit is változott volna a világ: a halandók nincsenek tisztában a természetfeletti létezésével, annak erejével, hatalmával, minden furcsaságával. Mivel szoborformában bár, de a túlvilág küszöbén töltöttem szinte az egész életemet, és mindazok, melyek többek voltak az átlagnál, haláluk után mind átkeltek rajtam, magukkal hozva mindazt a fájdalmat, mellyel kiszakadtak az életből, én nagyon is tisztában vagyok, milyen egyéb lények élhetnek még ezen a földön az egyszerű halandók között. Boszorkányok, melyeknek veszélyes erejük van még odaát is, vérfarkas és a vámpírok, melyek időközben alakultak, nem beszélve a kettejük keveredéséből született hibridekről.
Aztán ott vannak még azok a különleges vadászok, melyekből ugyan csak kevesek léteztek a történelemben, őket is Qetsiyah alkotta meg, hogy halálba küldjék az én Silasom. Számomra ezek a lények töltöttek ki kétezer évet az életemből, és mindez már megszokott, de egy törékeny halandó elméje valószínűleg nehezen fogadna be ennyi képtelenséget. Mesélhetnék ennek a lánynak arról, amelyen átmentem, amelyben még most is élek, de nem fogja megérteni. Nem fog a javamra szolgálni, sem az övére, csak összezavarnám.
- Nagyon kedves vagy – mosolygok rá végül, mert őszintén értékelem, hogy ennyire segíteni akar. – Köszönöm – teszem még hozzá, de abban a pillanatban megrezzenek, mert valaki megérinti a vállamat. A következő pillanatban már fájdalmasan sóhajtok fel, mert tisztában vagyok vele, hogy mi fog következni. Az illető egy újabb átkelő. Arca ismeretlensége is ezt támasztja alá. Összeszorított fogakkal tűröm, hogy rám zúdítsa minden fájdalmát, amit a halálával hoz, nem akarok az út közepén jajveszékelésbe kezdeni. Erős próbálok maradni, de pár könnycsepp így is kicsordul a szemeimből, és végigszaladnak arcomon.
- Csak… vigyél el hozzá. Kérlek – bólintok megtörten, és megfogom a nő kezét, hagyva, hogy felsegítsen a földről. Elmenekültem, azt reméltem, hogy elfuthatok a fájdalom elől, hogy kiszökhetek ebből a zajos, ijesztő városból, de szinte pár lépés után eltévedtem, és most sokkal inkább egyedül érzem magam, mint valaha az életemben. Szükségem van Silasre, ahhoz pedig vissza kell térnem Damon Salvatore-hoz, ahogy a nő nevezte. Tehát teljesen rá hagyatkozom, engedve, hogy elvigyen hozzá.




© Vampsitewords: 380 ♠ music: this
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyHétf. Nov. 18, 2013 3:14 pm

Amara & Meredith

Nem tudom, hogy hirtelenjében mit is kellene mondanom, szólnom, vagy kérdeznem ettől a lánytól. Nem hiszem, hogy sokra mennék most bármivel is. Valami nagyon nincs rendben vele. Érthetetlenül álltam ott, és csak bámultam, mint a borjú az új kapura... Egyszerűen kezdtem én is összezavarodni a beszédjén, azon, hogy szinte semmit sem tud a mostani életről, és olyan nagyon érdekes ez az egész.
- Megértem, hogy meg szeretnél szabadulni a fájdalomtól, amit érzel... - kezdtem el a papolást, de talán abba kellene hagynom, mert nagyon úgy tűnik, hogy nem arra gondol ő, amire én. - De ha nem engeded meg, hogy segítsek... akkor nem fog sikerülni ez - fújtam ki a bennem felgyülemlett levegőt, amit nem is tartottam vissza, de muszáj volt kiengednem. - Én... én tényleg csak segíteni szeretnék neked.Nem szeretnélek bántani... Oké? - mondtam neki halványabb mosollyal az arcomon, hátha nem fog félni tőlem, vagy picit megnyugszik.
- Jó, rendben. Akkor nem megyünk a kórházba - Egyre jobban azt gondolom, és már nagyon is megjelent előttem az a kép, az a diagnózis, amitől kicsit féltem. Szellemeket láthat vajon?! Nem, nem fogom őt ezzel még felidegesíteni, azért sem, mert nem szeretném, ha kárt tenne önmagában, vagy bárki másban.
Aztán kicsi idő után feltett számomra egy kérdést... Mégpedig, hogy ismerem -e Damon-t. Nos, nem tudom, mi folyik itt, de bonyolulttá válik ez még. Vagy nem. A lánytól azt hiszem hiába várnék választ, mert hát eléggé el van foglalva a ''többiekkel''.
- Igen... Ismerem Damon Salvatore-t...- válaszoltam neki kedvesen. A fejemben kialakult kérdésemet nem is kellett kimondanom, hiszen rögtön megmondta, hogy hová is szeretne menni. Ha ismeri Damont-t, akkor talán ő hamarabb tudna nekem választ adni a lánnyal kapcsolatban... És talán Elena is. - Szeretnéd, hogy elvigyelek hozzá? - kérdeztem meg tőle erősítésként, mert sosem lehet tudni nála, hogy mit is szeretne valójában.
- Akkor bízol bennem? -  egy újabb kérdést vetettem fel, és a kezemet nyújtottam felé, hogy felsegítsem őt. Remélhetőleg, elfogadja, és velem tart majd.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyVas. Nov. 17, 2013 7:06 pm


Meredith & Amara


Nem vagyok benne biztos, hogy ez a nő elhisz-e egyáltalán bármit abból, amit mondok, vagy csak úgy tesz. Nyilván bármelyik is a helyes válasz, valóban csak segíteni akar. Még ha csak azért is, mert valaki olyannak tűnök, akit ismer. Az a hasonmáslány... Szétnézek, ahogy az autókról beszél. Tehát így nevezik ezeket a zajos járműveket. Ijesztőek, gyorsak és nagyok. Egy ilyenben hozott el Damon is ebbe a városba, csak annak nagyobb hátsó része volt.
Rákérdez, hogy mitől szeretnék megszabadulni, erre viszont nem tudom, hogy kellene felelnem. Hisz ő csak egy átlagos halandónak tűnik, még csak nem is természetfeletti. Ha elárulnám neki, hogy én egy oszlop vagyok, vagy ha úgy tetszik, horgony, mely két világ között áll, és látom mindkettőt, minden teremtményével... nem valószínű, hogy segítene kikerülnöm ebből a településből, sokkal inkább bezáratna valahová, ahol szerinte nem árthatok se magamnak, se másnak. Akkor már az is jobb, hogy ha vissza visz az elrablóimhoz. Nem repesek az ötlettől, hogy visszatérjek, de ott van rá némi esély, hogy Silas megtalál, és segítene megoldást találni a túlvilági problémáimra.
- Én... én csak... A fájdalomtól szeretnék megszabadulni - sóhajtok végül. És tulajdonképpen az igazat mondom, csak nagyon leegyszerűsítve. Meglehet, hogy kicsit sántít a válaszom, de talán így is elfogadható.
- Nem szeretnék kórházba menni - döntök végül határozottan, amikor elmagyarázza, hová is akar vinni. El sem tudnék képzelni rosszabbat, mint az a hely, ahol nyilván sokan haltak már meg, és halnak meg naponta. Tele lehet szellemekkel, akik előbb-utóbb észre fognak venni, aztán pedig úgy könyörögnének, mint az itt levők, hogy végezzek magammal. Hacsak nem folyamodnának még erőszakosabb módszerekhez.
- Ismered Damont? - kérdezek rá végül a lánynál. Nem tudom, ez a név mond-e neki valamit, de ha ismeri a hasonmásomat, akkor talán a férfit is, aki vele van. - El tudnál vinni hozzá? - teszem fel az újabb kérdést. Butaság lehet, hogy visszatérek, ha már egyszer sikerült elszöknöm. De ez a falu túl ijesztő, nem tudok hová menni, és segítség kell, és lehetőleg minél előbb.



© Vampsitewords: 329 ♠ music: this
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyCsüt. Nov. 14, 2013 3:45 pm

Amara & Meredith

Azt hiszem, nem érdemes mást állítanom, mert úgy nézem, hogy azzal csak rontok a helyzeten, így inkább próbálom megérteni, mi is történik vele.
- Jól van, akkor még nem találkoztunk, de most már igen- meglepő volt a válasza, Amara vagy akárki is legyen, már kezdek összezavarodni, hogyan lehet az, hogy ennyire hasonlít Elenára? Hm. Na, majd erre is kapok választ tán... Ez az Amara vagy nevezzük ahogy szeretnénk, kezd kíváncsivá tenni engem. Mind emberileg, és mind orvosi szempontból is. Feltűnően furcsa az egész lénye, megmagyarázhatatlan ez a kis viselkedése és azok a dolgok, amikről beszél. Mint például az autók, amikről úgy tűnik, fogalma sincs.
- Zajos? Nagyon régóta ilyen ez a város - kezdtem el beszélni hozzá ismételten. - Az autók és a többi gépjármű okozza ezt a zajt - inkább gyorsan abbahagytam a gépjárművekről való kioktatást, és inkább figyelni kezdtem a lány mozdulatait és beszédjét.
Figyeltem őt, és közben már azt sem tudtam, hogy mit is kellene tennem. Csak annyit mondott, hogy ''meg akar szabadulni tőlük''.
- Kitől szeretnél megszabadulni?- körbenéztem, de gondoltam, hogy nem az itt lévő emberekről beszél, mert valami érdekes történik a fejében, mint aki paranoiás lenne. - ... és miért szeretnél megszabadulni, legyen szó bárkiről is? - nemcsak a kitől a fontos, hanem a miért is.
Valami nagyon nincs rendben itt. Valami idegesít engem is ebben a lányban. Talán kettős személyiség alakult ki nála? De... ez nem tartom lehetségesnek, nagyon is valósnak tűnik, amit mondott a nevéről és arról is, hogy nem ismer. Üldözési mánia, paranoia, kettős személyiség... Túl sok minden van, ami hozzáköthető ehhez a személyiséghez. Vagy csak én nem veszek észre valamit?
- Régebben hívták gyógyítónak, mostanság már orvos vagy doktor a megnevezése eme hivatásnak- mondtam neki, kicsi sóhaj mellett. - A kórház az a hely, ahol olyan személyek vannak, akik ápolásra szorulnak valami okból kifolyólag... - fejeztem be a mondandómat és a felvilágosítást az újdonsült dolgokról, mert nagyon úgy néz ki, hogy valami ősrégi korban él még, ahol még nem voltak ilyesmik. - És minő igaz, vannak mindenféle kutatásaink és ezáltal kísérleteink is - na, ezzel legalább már tisztában van ő is.


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptySzer. Nov. 13, 2013 1:12 am


Meredith & Amara


A homlokomat ráncolom. Miért akarja megmondani, hogy hogyan neveznek engem? Én nagyon jól tudom, hogy ki vagyok. Csak azt nem, hogy mi. Sem hogy hol. Sem hogy mihez kezdjek magammal. Bár ezek eleve teljesen más lapra tartoznak. A fejemet rázom utóbbi, különös kérdésére. Nem csak hogy nem ismerem fel, de egészen biztos, hogy soha életemben nem láttam még ezt a nőt. Egyre határozottabb vagyok benne, hogy összekever valakivel. Nyilván azzal a lánnyal, aki úgy néz ki mint én? Heléna? Bár a Damon nevű alak más hasonmásokról is beszélt. Tatia meg Katerina. Északias csengésük van. Annyira nagyon lemaradottnak és elveszettnek érzem magam.
- Ne haragudj, de biztos vagyok benne, hogy még soha nem találkoztunk – rázom a fejem kissé idegesen, de a hangom, csak úgy, mint az arcom, komoly. Egyedül a szemeimben ül továbbra is némi félelem. Megkérdezi, hogy mégis hová készülök. Erre mit kellene válaszolnom? Csak a vállaimat vonogatom.
- Nem tudom. Csak el. Ez a hely olyan… zajos. És gyors. – Van ennek értelme? Kimondva nem annyira, mint a fejemben. Nyilván nem értheti, de az én időmben még nem volt mindenfelé ilyen zavaró nyüzsgés, nagy sebességű járművek, furcsa kis kattogó szerkentyűk, meg… És ezek a szellemek. Néha már attól szédülök, ha csak szétnézek. Szorosan összezárom a szemeimet, kezeimet pedig a fejemre szorítom, mintha attól tartanék, hogy ha elengedem, szétesik. – Csak meg akarok szabadulni tőlük – suttogom kétségbeesetten. Vajon sikerül megtalálnunk a módját? Én készen állok meghalni, de az a férfi azt mondja, hogy nem ez a megoldás. Legalábbis nem ilyen egyszerű. És figyelembe véve, hogy Qetsiyahról van szó, mint az ördögi terv kieszelőjéről, attól tartok, igaza lehet. Ám ez az időhúzás is csak megőrjít. És bármikor utánam jöhetnek az elrablóim, de nem akarok visszamenni abba a rácsos szobába.
- Te valamiféle kuruzsló vagy? Gyógyító, igaz? -  az utóbb talán szebb kifejezés, bár az én időmben nem sok nő akadt ezen a pályán. – Mi az a kórház? Kísérleteket végeznek ott? – A vizsgálatok szó segít tippelnem. Ismertem korábban pár neves tudóst, bár csak látásból. Az egyiket mindenki bolondnak tartotta, hisz a fél életét a kísérleteivel töltötte… Bármerre nézek, folyton azzal szembesülök, hogy milyen hatalmasat fordult a világ.



© Vampsitewords: 353 ♠ music: this
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyKedd Nov. 12, 2013 2:56 pm

Amara & Meredith

Ez a nap se lesz egy normális. Sőt közel sem lesz az. Ezt végül is meg lehet szokni, főleg ebben a városban, ahol olyan dolgok történnek, amikről sokaknak fogalmuk sincs. De mégis, épp ezért szeretem ezt a helyet...
Láttam, ahogyan egy autó majdnem elüt egy fiatal lányt, aki eléggé kóválygósan ment, de szerencséjére sikerült elugrania az érkező jármű elől. Én pedig mint orvos, azonnal odasiettem, hogy van -e valami komolyabb baja. Azonban, amikor megláttam az arcát, rögtön felismertem. Elena az. Mit kereshet ő itt? Aztán beszélni kezdett, vagy inkább kiabált valakivel, aki nem is volt... Teljesen zaklatott volt, mint akit valaki üldözne. Nem igazán értettem meg, mi történik vele. Mintha nem is Elena lenne az. Amikor kimondtam az Elena nevet, ő egy teljesen más nevet említett.
- Téged Elenának hívnak - szóltam hozzá, és közben pedig azon gondolkodtam, mi van vele. Hirtelen azt gondoltam, hogy kicsit sokat ivott, de nem éreztem alkohol szagát rajta, így azt rögtön ki is zártam. - Meredith vagyok, felismersz? -  mondogattam neki, de talán most ezt nem kellene.
Nagyon furcsa a viselkedése, mint aki azt sem tudja, hogy kicsoda-micsoda. Valami nagyon nem stimmel a lánnyal. Mintha megőrült volna, de nem tudom elhinni ezt Elenáról. Olyanokat beszél, amiknek az értelme egyenlő a zéróval. Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, de aztán, mikor megkérdezte, hogy hogyan kerülhet ki innen a városból, már magam sem tudtam, hogy mi folyik itt. Egy átverés lenne? Vagy tényleg történt valami...
- ... mégis hová szeretnél menni innen?- kérdeztem tőle, de most már nem értek semmit sem, de azt érzem, hogy kicsit hozzá kell viszonyulnom, elnyernem a bizalmát, mert eléggé agresszívnek tűnik jelenleg, és nem szeretném, ha valakire még rá is támadna.
- Mutasd a kezed, hadd nézzem meg a sérülésedet...- kértem őt meg arra, hogy megnézzem a kezét, amin található egy kisebb sérülés, de lehet, hogy ez nem fog ilyen könnyen menni. - Be kellene vigyelek a kórházba, néhány vizsgálatra - határozottan jelentettem ki a lány felé. Össze-vissza beszél, még a sokk sem okoz efféle hatást. Ennek valami más lesz a hátterében.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyVas. Nov. 10, 2013 11:49 pm


Meredith & Amara


Olyan sebesen menekülnék, és térnék ki minden élő és holt útjából, hogy végül egyáltalán nem figyelem, merre tartok. Vesztemre, mert így kis híján kilapít az a modernkori gyors és nagy jármű. Annyira ijesztő körülöttem minden. Elszoktam az éles hangoktól, a színektől, a fényektől. Bár a nap kellemesen melengeti a bőrömet, de annyira sima, fényes felület van körülöttem, fémes vagy üveges dolgok, melyek bántón veri vissza a fényt, hogy olykor elvakítanak. A némasághoz, a mozdulatlansághoz és a sötéthez vagyok szokva. Csak a lelkek sugdosása vett körül kétezer évig. El sem hiszem, még most sem, hogy ilyen sokáig feküdtem tétlen szoborként a két világ között, ahol tulajdonképpen még most is vagyok.
Megmenekülök ugyan a sebesen érkező veszélytől – az arénákban tartott versenyekre emlékeztet ez a nagy sebesség egyébként – de az út mellé esek, több helyen is lehorzsolva a bőrömet, mely hamar kivérzik. A könyökömet dörzsölöm meg összeszorított fogakkal, miközben többen is összegyűlnek körülöttem. Többnyire csak lelkek, bár egyikük, egy fiatal, kedves arcú, barna hajú nő… ő élőnek tűnik. És segítőkésznek, de nem tudok rá figyelni a többiek miatt.
- Menjetek innen! – ripakodok rá két szellemre, melyek itt ólálkodnak körülöttem. Túl közel. – Nem hallod? Ne érj hozzám! – hangom riadt, mégis határozott, ahogy a mozdulatom is, miközben elrántom a karomat a férfi szorításából. – Nem tudok nektek segíteni. Még nem! Hagyjatok békén – kérem immár könyörögve, mire a többség végre elvonul, így a nő felé tudok fordulni. Összeszűkült szemmel méregetem. Minek is szólított? Mintha egy nevet mondott volna. Talán összekever azzal a másik lánnyal. Azóta sem értem, miért néz ki úgy mint én. És nem csak megszólalásig, hisz a hangja is, akár az enyém.
- Amara – javítom ki a nőt, bár ha jobban belegondolok, nem biztos, hogy ennyiből megérti, hogy ez a nevem. – Amara vagyok – javítom ki magam, aztán körülnézek. – Azok a furcsa, nagy fém járművek olyan gyorsan járnak – sopánkodok még ismét a lehorzsolt karomat vizsgálgatva. – Te nem tudod véletlenül, hogy kerülhetek ki legegyszerűbben ebből a faluból? – kérdezem meg a nőt, hisz korábban nagyon segítőkésznek tűnt, talán ebben is segítene.



© Vampsitewords: 333 ♠ music: this
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptySzomb. Nov. 09, 2013 11:17 pm

Amara & Meredith

Egész nap csak rohangálok, és rohangálok fel-alá, mindig ez van. Semmi pihenés, csak futok és szaladok. Aztán csodálkozom, ha a nap végén úgy dőlök be az ágyamba, mint akit megkínoztak volna. Szörnyű, horrorisztikus. Lehet ennél rosszabb bármi is? Bizony lehetséges, ez a kérdés inkább meg sem fordult volna a fejemben...
Az utolsó elintéznivalóhoz értem. Nagyszerű, fantasztikus érzés ez. Csak ez a kis sorban állás nem tetszetős, hiszen az egyébként sem nyugodt állapotomat, még jobban felidegesíti az a rengeteg ember, akik kígyóalakban jönnek-mennek... Ott álltam szépen, amikor egy idióta nekem jött.
- Legalább elnézést kérhetne... - szóltam a fickó felé, hülye bunkó... Ekkora faragatlan és udvariatlan viselkedéstől felforr bennem a méreg.
Mindig összeakadok az effélékkel. Vonzom talán az ilyeneket? Vagy rám van ragasztva egy cetli, hogy ''hé, gyertek csak nekem''?! Mialatt ezeken gondolkodtam, célba értem, és intézkedtem a papírokkal, amik nem is az én dolgom lettek volna, de mindegy. Eljöttem, elintéztem, vége.
A főtér felé indultam, amikor is jött egy üzenetem a telefonomra. Előkapartam a táskám legmélyéről a mobilomat, majd ezután leültem a főtéren lévő egyik padra, hogy nyugodtan el tudjam olvasni az üzenetet, amit kaptam. Ó, persze... Megint valami kis félreértés történt a kórházban. És kit kell ilyenkor riasztani? Dr. Fell-t. Most felejtsenek el, mindig nem lehetek ott én sem, és nem oldhatok meg minden hülyeséget nekik. Jó volt a padon csücsülni kicsit, kimerültem, és jó volt feltöltődni úgy, hogy csukott szemmel ültem pár percen át. Tök élvezetes volt...
Megnéztem az órámat, majd felsóhajtottam egy nagyot, és derűs arccal felkeltem a padról, és körülnéztem, hogy merre is menjek tovább... Elindultam a főtér másik felébe, hátha találok valami jó ruhaüzletet, vagy hasonlót, ahol eltölthetek egy pici időt.
Épp a főtér közepén  jártam, amikor megláttam, ahogyan egy jármű közeledett, elég sebesen, és valakit majdnem elütött, viszont az illetőnek sikerült félreugornia. Én pedig szélsebesen rohantam, a hivatásom előnyt élvez, hogy rögtön rohanok segíteni.
Nem... nem esett bajod?- kérdeztem a lányhoz érve, akinek az arcát még akkor nem láttam, aztán pedig ledöbbentem. - Ele... Elena? - dadogni kezdtem, amikor láttam az arcát.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptySzomb. Nov. 09, 2013 10:22 pm


Meredith & Amara


Furcsa zajok, ismeretlen szagok, kellemetlen érzések tömkelege… A félelem, a pánik újra és újra eluralkodik rajtam olyannyira, hogy lassan remegni kezdek. Nem is emlékszem, mióta vagyok bezárva ebbe a szokatlan berendezésű kis szobába. Talán el is mehetnék, ha akarnék, de… nem merek. Nem tudom, hová mehetnék. Hisz akárhová megyek, nem kerülhetem el őket. Nem kerülhetem el a szellemeket. Mindenhol ott vannak, mindenhol kísértenek, követelőznek, könyörögnek, siránkoznak. Részben félek tőlük, részben sajnálom őket. Azt hiszem, az már pozitívum, hogy meg tudom különböztetni a valódi, húsvér emberektől. Bár nem mindig. Mégis akad pár különbség. A szellemek mindig a legváratlanabb pillanatokban bukkannak fel hívatlanul, képesek keresztülmenni falakon, tárgyakon, ha akarnak… És ők… ők máshogy beszélnek hozzám, bár ezt nem tudnám értelmesen megmagyarázni.
Meg kéne ölnöm magam, csak azzal vethetnék mindennek véget. De még nem tehetem. Több okból sem. Nem tudni, mi lenne annak a vége. Vajon a halálom tényleg lebontaná a túlvilági csapdát? És ha igen, akkor a sok elveszett lélek a leomló fal melyik oldalán ragadna végül? Visszatérnének mind, vagy képesek lennének tovább lépni? Kérdések, melyekre csak az az átkozott boszorkány, Qetsiyah adhatná meg a választ, vagy valaki, akinek legalább akkora hatalma van. És amíg nem vagyok biztos, ezekben a dolgokban, nem kockáztathatok. Azt hiszem, az a lány, aki pontosan úgy néz ki, mint én… és a férfi, aki vele volt, és elhozott… ők terveznek valamit. De minden olyan zavaros, és a kísértetek sem könnyítik meg a dolgom. Minden tárgy, hang, kép… mindez annyira… Kell lennie valaminek, ami nem változott végtelenül a kétezer év alatt. Valami állandó, amibe kapaszkodhatok, mielőtt valóban teljesen elveszíteném a józan eszemet. El kell mennem innen, levegőre van szükségem!
Feltépem az utamba kerülő ajtót. Azt hittem, hogy zárva lesz, de sikerül hamar kívül kerülnöm, majd némi bolyongás után, kijutok a házból is. Furcsa kis épületek, kertek, zajos, nagy dobozok követik egymást ijesztő, sűrű egymásutánban. A lelkek pedig követnek, meg-megszólítanak, némelyik meg is érint. Elkapom a kezem.
- Ne érj hozzám – suttogom riadtan. Elfordulok, de a másik irányból is közelít valaki. Nem tudom, élő-e, vagy holt, de ki akarok térni az útjából, ki ebből a rémálom béli településről. Lelépek a sima köves útra, amire valami nagyon hangos sípolást hallok oldalról. Egy sebesen közeledő, üvegezett járműből jön. Éppen sikerül félreugranom, de az út mellé esek.



© Vampsitewords: 375 ♠ music: this
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyPént. Júl. 05, 2013 5:36 pm


Cassandra & Liam


Előzetes számításaim szerint, itt most valami „Én megmondtam.” féle megfogalmazásnak kellett volna elhagynia Liam száját, de mégsem azt tette. Kapcsolatunk elejétől fogva egy óriási hullámvasút volt, vagy a fellegekben jártam mellette, vagy a pokol legmélyebb bugyrára kívántam őt. Nos, ez történik akkor ha két igencsak határozott személy egymásra talál, és mégis, valami megmagyarázhatatlan dolog miatt, éppen ezek az összetűzések hoztak minket egyre közelebb és közelebb egymáshoz. A szókimondó, makacs énem van a nap legnagyobb részében terítéken, és utálom, hogy emellett a férfi mellett egy sokkal gyengébb nőnek érzem magam. Na, persze neki még fogalma sincs róla, hogy miután a nagyi megtudta, hogy egy vámpírral feküdtem össze úgy, hogy arról mindaközben halvány segédfogalmam sem volt, egy igencsak intenzív tréningben részesültem felőle, már ami a boszorkányságot illeti. Nem igazán gyakoroltam akkor még a mágiát, így fordulhatott elő az, hogy nem vettem észre azt, ami a szemem előtt volt. Hamar beleszerettem ebbe az önimádó baromba, legalábbis a barátaim mind így festették le Liam-et az első találkozásuk után, de ők nem ismerték azt az énjét, amit én. Ők csak azt látták, amit a külvilág felé mutat.
Az, hogy beismerte, hogy a szétválásunk óta egyetlen nővel sem volt dolga, csupán erősítette bennem azt, hogy bizony nem tévedtem, a másik valójában szeretett engem, és talán még mindig ugyanúgy szeret, ahogyan én is. Kissé félrehúzott mosollyal ültem le mellé, majd mostmár minden magamra erőltetett valótlan érzés nélkül néztem rá.
- Egyébként az előbb hazudtam. – kezdtem bele a mondandómba komoly ábrázatra váltva, és éppen annyi időt hagytam a következő félmondatom előtt, hogy mindeközben még az is megfordulhasson a fejében, hogy netán mégis volt dolgom más férfival az utóbbi időkben. – Mindig is imádtam, hogy borostás vagy. Olyan férfias. – nevettem el magam, és valóban, csak azért szóltam le az előbb az arcszőrzetét, mert mindenképp bele akartam piszkálni az egójába.
- Ajj Liam, most mit csináljunk? – kérdeztem még mindig derűs arccal, ám arckifejezésem hamar az aggódás jeleit mutatta. És tényleg. A kérdésem abszolút fönnállt, és reméltem, hogy a férfi egyszer az életben képes lesz komolyan válaszolni. Boszorkányként nem lehetek vele, ezt ő is pontosan tudja, de mégis, nem tudom, és nem is akarom a bájital segítségével letagadni mit érzek iránta. Azt hiszem ez az igazi 22-es csapdája.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyHétf. Júl. 01, 2013 3:24 pm

Cassandra + Liam



Iszonyatosan tetszett az, ahogy szinte pillanatról pillanatra elárulta magát a teste, az arca, minden, ami ő volt. Mert hát... valljuk be, mi nők és férfiak különbözően kezeljük az ilyen kínos helyzeteket. Én még mindig lazán viselem. Mert hát mondjuk úgy, vámpírként akkor kapcsolok ki, amikor nekem ahhoz kedvem támad. És most próbáltam nem érzelmeket produkálni, mert félő, hogy ha megteszem, nemcsak ő fogja a hajamat tépni majd, hanem én is a sajátomat.
- Drágám, a szex más - legyintettem. - És mi az, hogy nem hallgatlak végig? Még mindig itt állok előtted, és hallgatom a pampogásod, amiben azt próbálod bizonyítani, hogy nekünk nem szabad együtt lennünk, de a szemed pontosan elárulja, hogy márpedig éppenséggel küzdesz magaddal. Szóval... - sóhajotttam fel vigyorogva. Nem mondom, hogy száz százalékosan nekem van igazam, de valljuk már be, hogy... tudom, hogy szeretett. És szeret még most is. Ahogy én is szeretem őt.
Nem akartam őt a pampogás szó használatával megsérteni, de hirtelen más nem jutott eszembe. És tökéletesen kifejezte a szóhasználatom a lelki állapotomat. Márpedig hogy nem vagyok olyan nyugodt, mint ahogy az látszik.
Hirtelen kitágultak a szemeim, és odakaptam a fejemet felé, hogy meglepve pislogjak rá. He?! Ezt most komolyan kimondta, vagy én hülyültem meg teljesen? Nem... az arckifejezésén láttam, hogy ő is ledöbbent magán.
- Na tessék... pont erről beszéltem - néztem rá félrebillentett fejjel, egy széles mosolygással. - Nem volt más nő az életemben, mióta elhagytál, Cassandra - mondtam teljesen őszintén, és láthatta a szememben, hogy nem hazudom. Miért tenném? Nem törődtem más nőkkel, egyedül a húgomat kutattam, miután ő elhagyott. Valamiben le kellett vezetnem magamat. És az történetesen Heather kutatása volt. Egyáltalán nem is értem, mi ez a hatalmas véletlen. Hogy lehet, hogy Heather pont abban a városban van, ahol Cassandra? Mert... nem értek már semmit. Egyértelmű, hogy ha így haladok, lassan belebolondulok abba, hogy... mindenemet a nők köré fektettem. És ez nem jó. Egyáltalán nem az.


|| Words: passz || Music: this || Notes: - - - ||
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyPént. Jún. 21, 2013 6:22 pm


Cassandra & Liam


Szóval azt szűrte le a szavaimból, hogy én már tovább léptem? Úgy tűnik dobnom kéne a  boszorkány létet és színésznek kéne állnom. Bár Liam-nél sose lehet tudni, látszólag szinte egyetlen szavam nem férkőzött át a makacs férfi agyán, továbbá még mindig olyan csábos tekintettel tud rám nézni mint annakidején. Akkor is imádtam ezt a hihetetlenül pimasz és provokáló, mégis ellenállhatatlan természetét, és be kell valljam most sem hagy hidegen a sármja, de addig küzdök a természetes reakcióim és ösztöneim ellen ameddig csak lehet. Nehogy azt higgye, hogy ilyen egyszerűen lerendezheti az egészet, bár a beszélgetős, „lelkizős” részt egyértelműen ki akarta hagyni a repertoárból.
- Komolyan mondom megőrjítesz. – jelentettem ki összekulcsolt karokkal, és figyeltem ahogy játszi könnyedséggel ejti ki a szavakat, melyekkel igencsak fölpiszkálta a bennem szunnyadó nőt, de nem vagyok hajlandó behódolni neki, igenis higgadt fogok maradni. Igaz mindig is imádtam veszekedni, a végletekig kiállni az igazam mellett, foggal-körömmel hadakozni valami miatt, ami tulajdonképpen nem is érdekel, csak hogy a végén nekem legyen igazam, de Liam-el bizony ez sem volt egy egyszerű feladat. Bizony, a srác mesterien bánik a szavakkal, vagyis… a szavakkal is. A hideg szinte fel-le futkosott a hátamon, ahogy tekintetével végigmért, ám egész testem minden porcikájával küzdöttem az ellen, hogy bármit is mutassak a férfi felé ebből. Én nem egy őrült tini lány vagyok, akit ilyen egyszerűen vissza lehet hódítani, egy erős boszorkány vagyok, aki bizony nem fél az erejét használni, mégis egyenlőre úgy döntöttem, csak azért sem fogom egyik trükkömet sem bevetni rajta.
- Liam, úgy látom nem igazán fogtad föl, amit az előbb mondtam, bár nem is vártam tőled mást. Sose voltál képes végighallgatni. Bezzeg ha a szexről volt szó… - mosolyodtam el a végére, amit hamar meg is bántam és újfent megreguláztam az arcom adta árulkodó jeleket, rájöttem, hogy minél tovább vagyok Liam közelében, annál hamarabb fogom elárulni magam. Persze ő továbbra is érzelemmentes és laza tudott maradni, és ha ez csak a felszín nála, akkor is fúrta az oldalam, hogy a férfi ilyen laza és könnyed tud lenni, míg én az első pillanat óta hadakozok a hozzá fűződő gyengéd szálakkal. Na, persze neki jóval több éve is volt ezt gyakorolni…
- Másik férfi? Mégis mit képzelsz rólam? – csattantam föl a következő kérdésére, és immár fittyet hánytam arra, hogy mégis hány dolganincs fülpár hallgatja ki a részleteket, a düh elöltötte teljes lényemet és eljött a pont, ahol már nem tudtam türtőztetni magamat.
- Lehet, hogy te hamar túltetted magad rajtam, és a szakításunk óta már vagy egy tucat nőt magadhoz szédítettél, de tudd meg nekem nem megy egyik napról a másikra, hogy elfelejtselek. – kezdtem még mindig igen éles hangon, ám a végére egyre inkább halkulni kezdtem. Ezt most komolyan az orrára kötöttem? Na most aztán igazán magas labdát dobtam feléje.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyHétf. Jún. 10, 2013 3:22 pm

Cassandra + Liam


Ahogy jártatni kezdte azt a szépvonalú száját, egyre inkább kezdtem megérteni, hogy miért kerülöm én messziről a nőket. Hogy ezt a fecsegést hallgassam? Persze minden bizonnyal van értelme minden szónak, de jelenleg akkora sokkban vagyok, hogy a saját nevemet sem fognám fel, nemhogy azt, hogy ő miért volt képes túltenni magát rajtam, és milyen volt az első találkozásunk, meg ehhez hasonlók. Tudom, régen volt. Vagyis... nem. Ha emberi szemmel nézem, talán. De vámpírként olyan, mintha tegnap lett volna, hogy ő és én... de nem! Nem szabad erre még csak gondolnom sem. Nem ez a célom. És félre kell tennem azt, amit ez a nő kivált belőlem. A neve... Cassandra... egyszerre baljós, és mégis... annyi mindent jelent nekem. Márpedig már nem kellene!
- Hm, szóval mivel te már továbbléptél, úgy kell viselkednünk egymással, mint két idegen? Eléggé... - döntöttem oldalra a fejemet, majd felsóhajtottam, és végigmértem így őt, de már némiképpen száraz arccal, hiszen az előbb csakugyan képen borított egy pohár akármivel. - merész elképzelés. Neked talán még menne is, de sajnálatos módon, én nem vagyok könnyen idomítható, és még sajnálatosabban nem is arról vagyok híres, hogy olyan könnyen beletörődjek az ilyen... "egyezségekbe" - emeltem fel az ujjaimat, hogy macskakörmözzek a levegőbe, majd halványan elvigyorodtam, és leheveredtem az egyik pad szélére, miközben még mindig tartottam a tekintetét.
- Talán egy másik férfi tehet arról, hogy ilyen gyorsan köddé váltam az életedben? - kérdeztem úgy, hogy ne érezhesse, mennyire felzaklat ez a kérdés. Nem lenne jó, ha itt mindenki előtt nekiesnék neki, a "miért?"-ért könyörögve, hiszen... tudom hogy miért. És nekem ezt el kellene fogadnom. De istenem...! Hosszú évtizedek óta keresem a testvéremet. Nem adtam fel. Cassandra-t sem fogom engedni veszni. A vámpíroknak hosszú az élete, de nekünk sem jár több szerelem az életben, mint másoknak. Igazi legalábbis biztosan nem.

|| Words: passz || Music: this || Notes: - - - ||

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 27, 2013 7:56 pm


Cassandra & Liam

És még midig provokál. Az eszem megáll. Csak hogy ne felejtse el azt, hogy én bizony nem azon emberek táborához tartozom, aki csak fenyegetőznek, de lépni már nem mernek, azzal a lendülettel fogtam magam és valóban a képébe öntöttem az italom. Bár, kér érte az egyik kedvencem volt, de azt hiszem most megérte azt elpocsékolni. Eszméletlen, hogy Liam még így is milyen dögös és méltóságteljes maradt. Nem hiszem el, hogy férkőzhetnek ilyen gondolatok a fejembe ebben a helyzetben, de egyszerűen nem tudok nekik megálljt parancsolni. Mindenesetre amíg a másik nem gondolatolvasó, addig nincs félnivalóm a következményektől. Rideg és dühös álarcom semmit sem változott, de legbelül fogalmam sem volt arról, hogy valójában örülök e ennek a találkozásnak vagy a hátam közepére sem kívánom azt. Ha az eszemre hallgatok bizonyára az utóbbi, ha a szívemre… akkor viszont az előbbi. Mindenesetre addig amíg az eszem nem győzedelmeskedik a szívem felett a bájital a táskámban marad; felbontatlanul.
Először kissé ellenkeztem a férfi azon kísérletét illetően, hogy a karomnál fogva arrébb vonszoljon a helyszíntől, de mikor a feltűnése óta először kissé felmértem a körülöttem lévő környezetet rájöttem, hogy valóban jobb ötlet kevesebb szempár előtt lefolytatni a mi kis beszélgetésünket. Még az utolsó pillanatban a padon lévő táskám után kaptam, majd önszántamból sétáltam arrébb, mire a másik el is engedte a kezemet amint megálltunk, bár kicsit az iménti viselkedésem is benne lehet, valószínűleg nem szeretne egy kis vámpír-migrénnel gazdagabb lenni.
- Figyelj Liam. – kezdtem bele a válaszadásba, ám itt egy pillanatra megálltam és föltekintettem, majd a másik szemébe néztem. Érdekes volt ilyen közeli kontaktban lenni vele annyi külön töltött idő után, és bizony a szavak is megfutamodtak előlem egy kis időre.
- Nem az a lényeg, hogy én örülök e vagy sem. Ez már rég nem erről szól és tényleg őszintén mondom, hogy sikerült túltennem magam azon, hogy elhallgattad előlem a titkodat, hiszen én se azzal kezdtem a bemutatkozásom, hogy ’Hello, Cassandra Raymond vagyok, főállású boszorkány’. – folytattam végül nyugodt és egyben teljesen semleges hangnemben, de valójában még sosem tisztáztam magamban azt, hogy a haragom nem a titkolózása ellen fakad.
- De… a természet törvényeivel nem lehet szembeszegülni. A nagyi mondogatta mindig ezt és be kell látnunk, hogy igaza van, egyszerűen… Mi… nem lehetünk együtt. – fejeztem be egyre kevesebb magabiztossággal, miközben tekintetem akaratlanul is a másik szeméről egy távolban álló fára vándorolt. Hiába, a bennem lévő érzéseket el kell tiporni, a nagyi által előkészített bűbájt végre kell hajtani. Nem hagyhatom cserben a fajtámat, nem árulhatom el őket. Persze nem itt és nem most, a körülmények nem adottak, de nem szegülhetek ellen a boszorkányok által olyan régóta fenn- és tiszteletben tartott normáknak és tradícióknak.
- Egyébként azt a hideg zuhanyt sajnálom. Még mindig elég vehemens tudok lenni. – mosolyodtam el kicsit, de legbelül talán csak a témát szerettem volna terelni. Persze tudtam, hogy a problémák elől egy ideig-óráig elfuthatsz, de aztán az mindig utolér; vagy éppen hús vér formában szembejön, ha csak Liam-et hozom példaként.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyVas. Ápr. 21, 2013 10:13 am



liam & cassandra



A személyisége most valamiben más volt. Keményebb volt, határozottabb, mint ahogy valaha is láthattam eddig. Tényleg képes voltam ennyire megváltoztatni Őt a tényekkel, miszerint vámpír vagyok? Vagy más az oka ennek a változásnak? Már nem is tudom, egyáltalán van-e értelme ezen tűnődni. A múlt csak egy fogalom, melyet nem tehetünk mássá, és mi több, nem tehetünk meg nem történtté. Nekem pedig ugyanúgy tovább kell lépnem, mint neki. Márpedig... azt hittem eddig, hogy ez sikerült. És láss "csodát", mégsem így van! A fene ezekbe a sorsszerű találkozásokba, mindig égnek áll tőlük a hajam...
Az égnek emeltem a tekintetemet, és felsóhajtottam. - Cassandra, szerintem nem látod, hogy egyes férfiaknak ez a borosta felettébb előnyös. - vigyorodtam el, még ha nem is volt túl sok okom rá, és jókedvem sem volt éppen határtalan, pedig az előbb még azt hittem, itt fogok pattogni, mint valami nikkelbolha, amiért rátaláltam. Ki gondolta volna, hogy két legyet fogok egy csapásra? A húgomat és az exemet. Szép is az élet, de még milyen szép... vagyis, nem olyan szép, mint ahogy azt elterveztem kisfiúként, de... ne is gondoljunk rá.
Ééééés... a temperamentuma sem változott. Bizonyítja ezt az, hogy a képemben landolt az ital egy része. Vagy a teljes? Mit tudom én, most a tárgy szempotnjából lényegtelen... viszont azt el kell ismernem, hogy anno talán ezt szerettem meg benne. Ez a vérhőmérséklet... istenem, valami hihetetlenül ritka. De talán köze van ahhoz, hogy boszorkány. És momentán utál. Vagy legalábbis AKAR engem utálni. De hát... most mit ártottam én neki? Csak szerettem... azt pedig nagyon. És így képes végetérni egy szép, lángoló kapcsolat. Csak azért, mert nem származunk ugyanabból a fajból. Vagy mert én vámpír vagyok. Egy gyilkos.
Felsóhajtva nyúltam az arcom után, és kissé morcosan méregettem Őt tovább. - Hát, hiába nézek ki fáradtan, hidegzuhany nélkül is ébernek érzem magamat - mondtam morogva, mint valami medve, majd megragadtam a karját, és elhúztam a közönség elől. Ne mindenki előtt csináljunk már balhét!
- Tényleg ennyire nem örülsz, hogy látsz engem? - fordítottam végül szembe magammal, mikor elengedtem a karját néhány méter után. Persze, jobb társaságot kíván magának, mint én, de most be kell érnie ezzel.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyVas. Ápr. 14, 2013 6:02 pm


Cassandra & Liam

Meglátott, mi több felismert. Na igen kinek ne tűnne föl egy eszeveszett gyorsaságban pakoló nő, de tudjuk mit? Nem is baj. Itt a nagy próba, talán rájövök, hogy valójában már nem is szeretem, csak a hirtelenül véget ért, szinte lezárás nélkül maradt kapcsolatunk miatt vannak még mindig érzelmek bennem és most… most, majd egyszer és mindenkorra eltűnik majd ez a nem idevaló érzés. Egy boszorkány szívébe nem illő érzés. Szerelem egy vámpír iránt? Cöhh. Belegondolni is nevetséges, ez lehetetlen. A természet egymás ellen teremtett minket, vagyis a nagymamám egész életemben ezt mondogatta nekem.
- Liam. – vettem föl a kemény és magabiztos nő szerepét, de be kell hogy valljam most hogy itt van, fölvetődött bennem a kérdés, hogy ez valóban egy őszinte érzelem, vagy a tradíciók miatt vagyok olyan amilyen. Mindenesetre tény, muszáj lesz kiszeretnem belőle.
- Itt. – folytattam a kissé hepciáskodó lány képében a válaszadást, de akaratlanul is végigvittem tekintetem a rég látott férfin. Külsőleg semmit sem változott, bár ő egy vámpír, szóval nem is értettem először miért lepődök meg ezen. Pontosan ugyan olyan meggyőző a kiállása és magával ragadó a mimikája… na meg azok a szemek... Cassy, nehogy kiengedj!
- Köszönöm. Te pedig még mindig nem ismered a borotvát, ahogy elnézem. – szóltam le kissé a borostás arcát, de inkább csak azért, hogy kötekedjek, egyébként az utóbbi időben eléggé bejön ez a fajta stílus, mondhatni ettől lesz egy férfi valóban férfi. Mikor megláttam, hogy a keze felém közelít már kerestem is a megfelelő varázsigét arra, amitől örökre elment volna a kedve attól, hogy csak úgy egy dühös nőhöz érjen, de úgy látom talán mostanra előbb gondolkozik, mint cselekszik, és hamar visszaeresztette maga mellé azt. A legijesztőbb a dologban az volt, hogy a szívem legmélyén valahol vágytam arra az érintésre, de az eszem mostanra képes volt felülírni az érzéseimet. Hiába, egy erős boszorkánynak nem szabad, hogy gátat szabjanak az érzései.
- Valóban? Pedig hidd el, én vagyok az. – reagáltam Liam hitetlenkedésére, és egy kis koncentráció után hamar az elméjébe férkőztem és felvillantottam neki pár képet a szakításunk egy-egy jelentősebb pillanatáról, amikről elég annyi, hogy a romantikus filmek kedvelői nem éppen azt a véget választanák kedvenc hőseiknek.
- Ha ez nem elég kaphatsz kis frissítőt is az arcodba. – emeltem meg a még majdnem teljesen teli poharamat, majd egy gúnyos mosoly csúszott az arcomra. Na igen, a vehemens és sértett Cassandra nem éppen egy kellemes karakter, de az, hogy ennyi ideig az orromnál fogva tudott vezetni a férfi igencsak előhozza belőlem a vadabb énem. Talán nem is rá vagyok dühös, inkább magamra, de ez a lényegen nem változtat. Ő egy vámpír, én egy boszorkány; semmi közünk nem lehet egymáshoz.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 11, 2013 8:02 pm



Liam & Cassandra



Hangulat... hangulat... keresem, keresem, de sehol sem találom. Egyszerűen... mintha minden jelentéktelen lenne számomra mindaddig, míg nem tudok megbékélni a helyzettel teljes mértékben, hogy alig választ el valami a húgomtól. Milyen régen láttam már, jóságos ég... és valamiért nem tudtam belenyugodni abba, hogy talán ő nem akar majd engem elfogadni olyannak, amilyen vagyok. Talán... nem vagyok elég jó? Vagy rossz lennék? Nem hiszem, hiszen én olyan kis... "békés" teremtés vagyok.
A sötét utcákat jártam már egy ideje. Percek óta nézem az eget. A csillagokat, melyek alig látszanak a készülődő vihar miatt. A sötétben nem látszanak a még sötétebb felhők. És ez megbélyegezte a kedvemet is. Gyászos vagyok... nincs hangulatom az égvilágon semmihez, csak egy nagy pohár hideg italhoz. Talán azt sem a torkom kéri, hanem inkább a nyakam, hogy borítsam abba, hátha felfrissülök tőle.
Rögeszmék, drága rögeszmék, néha lecsitulhatnátok a fejemben, mert eléggé fáj, amit elmémben műveltek. De talán ez jár nekem. A megbolondulás. Másra se vagyok méltó, csak erre a szerepre, ha már Heather sem akar majd elfogadni.
Ahogy tovább sétálok, megpillantottam egy alakot. Egy női alakot, és megdermedtem. Kísértetiesen emlékeztetett engem egy régi ismerősre, akit évek óta nem láttam már, de hát... arról én tehettem, vagy mi a szösz... hát igen, de azért miért vagyok felelős, mert vámpír lettem? Szeretni attól még mindig tudok. Vagy azzal van a gond, hogy mit és kit eszek meg? Bocs, egyikünk sem lehet vega. Te is eszel húst, nem? Én is eszem a magam fajtájának való étket, és mégis a szememre olvassa minden olyan ember, aki megtudja, és éppenséggel higgadtan tűri, hogy mi vagyok.
Magam sem vettem észre, hogy a nagy sétálásom kellős közepette már nappal lett. Tehát már órák óta bolyongok itt... vagy órák óta figyelem a nőt? Hm, ez érdekes kérdés. De... már láttam, tisztán láttam a szőke hajzuhatagot. Ő az! Ő! Nem lehet más... Cassandra... az Én Cassandra-m... itt van a városban, Mystic Fallsban, és... és nincs "és". Itt van és kész!
- Cass... - akadt bennem a hang is, ahogy megindultam felé, de ekkor már talán ő is látott engem.
Nem tudtam levakarni az arcomról egy mosolyt. - Cassandra. - léptem oda elé egy apró nyelést követően, de már az is haladás volt, hogy nem menekült el előlem. - Hát... itt találkozunk... ? - kérdeztem végigmérve őt. - Még mindig olyan gyönyörű vagy, mint voltál - súgtam neki, és felemeltem a kezemet, hogy megérintsem, de végül nem lett a mozdulatból semmi. Nem akartam egy nagy pofon kis gazdája lenni, így hát jobb, ha visszafogom magamat.
- Még most sem hiszemn el, hogy téged látlak - mondtam gyermeteg lelkesedéssel a hangomban, és egy mosoly jelent meg az arcomon. Vajon ő fog-e ennyire örülni? Bizonyára nem... hiszen ő szakított. Mert nem... nem bír elviselni engem?! Inkább mondjuk úgy, nem tűri a fajtámat.
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Főtér Főtér           - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down

Főtér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

-
» Főtér
» Főtér
» Fõtér
» Főtér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Richmond és környéke :: Mystic Falls :: Belváros-