world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Bárpultok, bárszékek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyVas. Jan. 13, 2013 12:34 pm

I think this is a joke. I need to laugh.



- Caroline, ez részemről nem probléma. Ha enélkül a förtelem nélkül rádjön a valódi ösztön, hát... - tártam szét a karjaimat, ezzel sugallva, hogy én aztán nem állítanám le, tépjen csak meg annyi torkot, ahányat akar, és nemigen zavarna az sem, ha segíteni kell eltakarítani a hullákat. Ez a valódi élet, milyen kár, hogy ezt egyszerűen nem képes belátni.
A harag azonban tovább éledt bennem, még ha jópofát is vágtam az egész helyzethez. Klaus... mennyi az esélye, hogy véletlenül kötött ki itt? Nem mellesleg, Caroline feltűnően bámul felé, tehát bizonyára őt várja, mint harmadik csevegőfélt. Magam is akartam találkozni vele, de nem egy szőke kislány közreműködésével, aki nem tudom, milyen reményekkel hívta őt ide. Hiszen neki mi lenne jó abban, hogy leállít engem? Ebben a hitben már inkább Damont hívtam volna, de inkább nem adok neki ötleteket. Ha a közeljövőben meglátom a bátyámat, körülbelül két percig nem fog érdekelni, hogy a testvérem, és ez a két perc éppen elég lenne ahhoz, hogy megöljem, amiért elhappolta a barátnőmet. Ez a meccs még nincs lejátszva. De Elena már minden bizonnyal elsírta neki, hogy Stefan visszajött, és kissé... khm... nem ura önmagának.
Klaus felé fordítottam a szemeimet, mit sem szólva, hiszen Caroline, a szokásához híven, rögtön beszélni is kezdett. Hát igen, mindegy, mi a téma, ennek a lánynak folyton jár a szája. De ez így van, mióta csak ismerem, kemény két éve. Már hozzászoktam.
Egy sóhaj, csak ennyit hallattam, miközben a melkasomra fontam a karjaimat, és úgy néztem rájuk, mintha valami összeesküvés-elméletet gyártottak volna ellenem, bár... más is feltűnt, Klaus utóbbi mondatát hallva. Nicsak, Mystic Falls legújabb "lehetetlen párosa" megszületett? Ezt ki nem találtam volna, bár így már értem, Klaus miért sietett rögtön Caroline üzenetére, hiszen már semmi kétség: Caroline hívta őt. Lassan talán összeáll a kép a fejemben, de azt hiszem, a romantikus leányregények még mindig nem nekem valóak. Ez nekem túl sok... csak fintorogni vagyok képes.
Nevetni támadt kedvem, és azt hiszem, hármunk közül jelen pillanatban én voltam a legvidámabb, már ahogy az arckifejezésket elnézegettem, bár talán még Klaus is megteheti. - Jaj, Caroline, úgy viselkedsz, mintha összedőlt volna a világ - ráztam a fejem, miközben a whiskymet lötyögtettem a pohárban, még mindig több türelemmel, mint amit kinéztem volna magamból. Az előbb már megfordult a fejemben, hogy itthagyomn őket, ha már Klaus úgyis randizgatni akar vele, de nem állt szándékomban jelenetet rendezni a Grillben. - A világon száz meg száz megmentésre szoruló vámpír vár. Mi lenne, ha inkább rájuk pazarolnád a felesleges idődet, és engem békén hagynál? - kérdeztem, szokatlanul tűrtőztetve magam, de a hangomban ott volt az él és egy cseppnyi gúny. Klausnak nem volt mondanivalóm. Amíg nem jön nekem a szentbeszéddel, nem is lesz. Hiszen ő tett ilyenné, így lettünk barátok lassan kilencven évvel ezelőtt! Pont ő fordítaná vissza ezt a folyamatot? Nem, semmi esély nincs erre. Legalábbis remélem.
Mégsem tudtam magamban tartani, újra felnevettem, de olyan mértékkel, hogy már hátra is hajtottam a fejem tőle. - Pont Klaust akarod arra kérni, hogy adja vissza a régi Stefant? - néztem rájuk felváltva, még mindig a nevetés regzésével ajkaimban. Mit érdekelt most engem a kis közjáték kettejük között... hisz Caroline levette a karkötőjét.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyVas. Jan. 13, 2013 11:36 am



He saved my life... now I have to save his life.


- Ha nem eszek, rám jön az öljünk ártatlan embereket viselkedés. – vonta fel szemöldökét. kissé nehézkesen véve mély levegőt. Stefan sem gondolhatta komolyan, hogy Caroline Forbes, a mintalány itt fog vele iszogatni.
- De attól te még ihatsz. – vonta meg a vállát és a pultosra pillantva intett – egy pohár whisky, duplán, jég nélkül az úrnak. – adta is le a rendelést amikor belépett Klaus. Tehetett volna úgy mint aki nem tudja miről beszél Stefan de nem lett volna semmi értelme.
- Stefan én... – nagyot nyelt. Még mindig nem volt biztos benne, hogy ez jó ötlet volt... bízhat ennyire Klausban? Volt értelme a döntésének. Nem bízhatott Damonban. De Klaus mitől volt jobb? Bármit megtett azért, hogy teljesüljön amit akar; elvette Stefan emberségét, hibriddé tette Tylert és rávette, hogy harapja meg, üldözte Elenát a véréért, megölte Jennát és még sorolhatná a férfi bűneit. De volt az éremnek egy másik oldala is... valamint tény és való, hogy egyetlen smst küldött és az ős hibrid alig 5 percre rá már meg is jelent. De mit mondjon? Jobban át kellett volna ezt gondolnia. Azonban ha szóvá teszi ötletét, biztos, hogy Damon megint kitalál valamit amihez tökéletes csali lesz.
- Persze. – fordult Klaus felé – mivel kezdjem? Azzal, hogy az éjszaka első felében megtámadott a testvéred vagy azzal, hogy Stefan a város közepén áll neki gyilkolászni? – azt már nem tette hozzá a történethez, hogy ő is majdnem elvesztette önuralmát... nagyon kicsi hiányzott ahhoz, csak egyetlen lökés, hogy fogait a nő torkába mártsa.
- Segítened kell. – tért a tárgyra de nem alázkodott meg vagy váltott stílust. – Add vissza azt a Stefant aki megmentette az életemet. Aki a barátom és te – bökte meg a férfi mellkasát – egy érzéketlen robotot csináltál belőle aki ma éjjel arra akart rávenni, hogy egyek egy halott nőből miután a te testvéred rám támadt. – még mindig dühös volt. Dühös és bizonytalan. Ez nem sűrűn fordult elő nála.
- Nincs buktató, nincs csapda. Erről senki nem tud hármunkat kivéve. Nem csaliként vagyok itt Klaus. – nézett mélyes a hibrid szemeibe. Nem tudta mivel igazolhatná állítását ha nem azzal, hogy lehetőséget ad egy igézésre. Levette az ékszert amiben a verbéna pihent; az anyagon keresztül a növény nem égette meg. A karkötő a pultra került. Nagyot sóhajtott. Nem tudta mire számíthat arról nem is beszélve, hogy mennyire húzhatta fel Stefant.
Vissza az elejére Go down



Samantha Reynolds
welcome to my world
Samantha Reynolds

► Residence :
richmond ☄
► Age :
36
► Total posts :
1233

SOUL MANIPULATOR ♆


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyVas. Jan. 13, 2013 12:58 am


What is this ridiculous drama?


A telefon csilingelésére felpillantok a papírhalom közül, ami az asztalomat jelenleg elborítja. De nem kapkodok elolvasni, hogy ki írt. Teljesen szórakozottan nyúlok a készülékért. Annál nagyobb a meglepetés, amikor elolvasom a rövid üzenetet. Azonnal magasba is szöknek a szemöldökeim. Caroline. És a segítségemet kéri. De ebből semmi konkrétat nem tudok meg. Se azt hogy hol van, se azt, hogy mi történt, se azt, hogy mit kellene tennem. Megfordul a fejemben, hogy vajon szándékosan írt-e ilyen rövid segélykérést… mármint… Ennyire biztos volt benne, hogy két szóra is azonnal ugrani fogok? De az az igazság, hogy tényleg így van. Bármi miatt is keres éppen engem, ezután valóban képtelen lennék csendben ücsörögni itt tovább, amikor tudom, hogy számít rám. A kérdés már csak az, nekem az vajon jó, hogy ennyire bízik bennem, vagy tartanom kellene attól, hogy így könnyen kihasználhatóvá és kijátszhatóvá válok? Vagy talán túl paranoiás lennék? Meglehet, bár én szívesebben nevezem óvatosságnak, és nem csak az elmúlt ezer év tapasztalataira építve, elég csak visszatekintenünk pár hónapot. Caroline és a barátai már nem egyszer használták ki a tényt, hogy ez a gyönyörű szőke vámpírlány a gyengém. És nem először terelték így el a figyelmemet, míg a hátam mögött szervezkedtek.
- Nate! – csendül élesen a hangom, és pár másodpercen belül a hibrid már be is dugja a fejét a dolgozószobámba. – Derítsétek ki nekem, de azonnal, hogy Caroline Forbes hol van és mit csinál jelenleg. Az azonnal azt jelenti, hogy öt percen belül tudni akarom – nyomatékosítom a dolgokat, miközben felállok, és megkerülöm a viktoriánus kori íróasztalomat. Nate egy gyors biccentéssel már el is tűnik az ajtóból, és fél füllel még hallom, ahogy intézkedik. Ez egy kisváros, a hibridjeim pedig gyorsan tudnak mozogni, így a legjobbakban bízom. Épp belebújok a kabátomba, már indulásra készen - ha kell, magam keresem meg Carolinet - amikor cseng a telefon, és kapom az információt, hogy nem rég mentek be a Grillbe Stefannal karöltve. Előtte kint kerültek hangos szóváltásba, többen is látták őket. Fogalmam sincs, mi akar ez lenni, és ha már kettesben mentek be a Grillbe, mi lehet az a nagy gond, de attól függetlenül megindulok, és pár percen belül meg is érkezem. Stefan enyhén goromba szavai már a bejáratnál megütik a fülemet. Nem nehéz kikövetkeztetni, hogy nem számított rám, Caroline titokban hívott ide.
- Megmagyarázná valaki, hogy mi ez az egész? – lépek oda hozzájuk. - Min tudtatok összeveszni a fél város füle hallatára? És… - fordulok immár a szőkeség felé. – Mi történt, kedvesem? Mi az a vészhelyzet, ami miatt ide rángattál? – A hangom ha viszonylag kedves is, a tekintetem követelően számonkérő. Most kicsit tényleg úgy érzem, hogy valóban sikerült az orromnál fogva vezetnie, bár remélem, meg tudja magyarázni. Hogy ne ácsorogjak mellettük tétlenül, kihúzom a szabad széket, és helyet foglalok az asztaluknál.
- Tudod, ha randizni szeretnél velem… legközelebb megmondhatod nyíltan is, drágám. És... szívesebben venném, ha kettesben lennénk – kúszik végül ravasz vigyor a képemre, majd hátradőlve végigmérem őket. Ideje lenne megtudnom, mi is ez a tinidráma, amibe épp belecsöppentem.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptySzomb. Jan. 12, 2013 11:34 am

Oh my God! Don't you give up?



Hazudnék, ha azt mondanám, nem érdekelt, hogy Caroline miért hívott engem ide. Mert az biztos, hogy nem cseverészni akar velem, és iszogatni. Nem tűntem valami jó társaságnak az elmúlt napokban, és ez számomra előny volt, mert mindenki békén hagyott, de drága barátaimnak meg ezek szerint hátrány. Így utólag mik ki nem derülnek...! Igaz, még emlékeztem egy kis botlásomra az imént, mégpedig hogy kimondtam, szeretem Elenát. Vigyáznom kell a nyelvemre, ha nem akarok még egyszer ilyet kiejteni a számon. Elvégre... hogy is mondhatnám el ÉN ezt? A ragadozó mélyen megvetett minden gyenge érzést, és kötődést. És igyekezte szétvágni ezt az egészet.
- Hm, nem rossz ez a kiszolgálás - sóhajtottam fel, látva, hogy a poharába valami olyasmi kerül, aminek a színe olyan, mint a bor. De az illata... nem, ez határozottan vér volt. Ismerhette a kiszolgálófiút, ha ilyet kapott tőle. Én viszont jól laktam. Nekem nem kell behűtött zacskós leves. Minek, ha amint kilépek innen, elkaphatok valakit? Addig is tudom tűrtőztetni magam, és még éhes sem igazán vagyok.
Egy újabb sóhajt hallattam, közben úgy nézve Caroline rendelésére, mint aki megbolondult. - Emberi étel... hát reméltem, hogy whiskyzgetni fogunk, de ha elkezdesz nekem itt enni, egy életre elveszed az étvágyamat a vérről - fintorogtam. Szükségünk volt emberi táplálékra is persze, egy bizonyos szintig. De... nem fűllött a fogam, hogy végignézzem ezt, miközben annyi minden más is lecsúszhatna a torkán. Mondjuk annak az idősebbik nőnek a vére, aki ott trécsel a másik asztalnál. Már ránézésre is olyan édes, mint a méz, hát ha meg is kapnánk... de nem, kontrolálnom kell magam.
- Tényleg Elenáról fogunk beszélni? - kérdeztem valami furcsa érzelemmel a hangomban. Érzelem? Inkább közöny. Annyira de annyira nem akartam most arról a nőről beszélgetni vele. Ha mondhatjuk így, tönkretette az elmúlt éveimet a szerelmével... és én tönkretettem az övét a sajátommal. Kölcsönös, nem? - Kérdezd meg őt, hogyan vélekedik erről, és akkor megkapod a válasazt arra, hogy fedezem-e a hátát. Bár amennyire ismerem... - fintorodtam el újra. - Addig meg a saját feje után, hogy a bátyuska nálam fog kopogtatni, hogy állítsam le, mert az ő módszereivel nem megy - rántottam egyet a vállamon nemtörődöm stílusban, viszont ekkor valami illat ütötte meg az orromat. Kölni, méghozzá... hm, mindjárt beugrik az arc is hozzá. De már feszült az arcom, és elengedtem a whiskys poharamat. A hátam mögött éreztem a belépőt, az ajtónál.
- Szóval az anyádnak írtál... - mordultam rá Caroline-ra, ekkor már hátrapillantva. - Meglehetősen jelentős változásokon ment keresztül. Fodrásznál is volt? - kérdeztem, ezt már végtelenül gúnyosan. Minek kell most ez? Persze Klaus... hát miért is ne? Ő nem akarja azt, hogy olyan legyek, mint a régi, tehát nem tudom, Caroline mit akar ezzel elérni.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyPént. Jan. 11, 2013 9:50 pm




He saved my life... now I have to save his life.


Szereti. Szóval szereti Elenát. Még azok után is, hogy Elena valóban kavart a testvérével.
Szereti őt. Érez. Stefan ott volt. Bezárva ugyan az elme rácsai mögé de ott volt. Ez több volt mint elég ahhoz, hogy tudja, jól tette, hogy írt Klausnak. Senki más nem tudott volna segíteni ebben biztos volt, a kérdés már csak az maradt, hogy vajon a hibrid segít-e... és ha igen, akkor milyen áron. Klaus soha nem ad ingyen semmit ezzel tisztában volt.
- Áll az alku. – nem mosolyodott el és még csak meg sem könnyebbült, hogy az első lépés sikerült. Más helyzetben esze ágában sem lett volna beülni a ragadozóval egy italra, arról nem is beszélve, hogy már az este első fele is túl fárasztó volt, az éhségről nem is beszélve. Tudta, hogy sikerül leküzdenie de ettől még nagyon nagy kihívás volt... lélegezni, lépni, gondolkodni. Nagyot sóhajtott és csak azután indult el, hogy Stefan már előre vonult. Egy nagyon-nagyon hosszú és fájdalmas éjszaka várt rá; még nem tudta hogyan fogja átvészelni.
Amikor a Grillbe lépett, megkapta a választ. Ugyan Matt már nem volt a barátja és már nem is dolgozott a Grillben de Noel, igen. A férfi ugyan nem volt régi barát de annál megbízhatóbbnak bizonyult. Ahogy tekintetük összeért, elég volt csak bólintania, Noel intett is az egyik pincérnek, hogy vegye át a helyét két percre. Egy borosüveggel tért vissza de abban nem bor volt. A vér fémes ízét már most érezte, az émelyítően édes illat pedig túl hirtelen és túl nagy hévvel csapta meg. Arcát tenyereibe temetve vett pár mély levegőt, hogy aztán elvéve a megtöltött poharat hajtsa fel az egészet. Ő maga most először élt ezzel a lehetőséggel, eddig sosem jutott odáig, hogy nyilvánosan igyon vért. Persze, a kései órának köszönhetően már nem voltak olyan sokan, még így is volt oka aggódni. Egy újabb pohár majd mikor érezte, hogy csillapodik a vágy, egy adag csirkehúsos salátát rendelt. Muszáj volt ennie, az segített még abban, hogy ne vágyjon annyira a vér után.
- Szóval. Most már nem fedezed Elena hátát, mi? – kezdett bele de talán nem a legjobb témát választotta. Már épp készült volna egy új kérdést feltenni mikor végre feltűnt a férfi. Nem pillantott oda de tudta, Stefan úgy is érzi, hogy valami nem stimmel. Már csak azért imádkozott, hogy egyik férfi se törje ki a nyakát.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyPént. Dec. 28, 2012 8:04 pm


Nagynéném, Denissa számára *.*

Nem tudom eldönteni, hogy haragudjak a nagynénémre a hazugsága miatt vagy sem. Igazából engem akart védeni, ezt értem én, és tudom is nagyon jól. De mindenki megérdemli az igazságot legyen akár milyen kemény vagy kegyetlen.
Akaratlan belementem, hogy találkozok vele a Grillben, így talán még közelebb kerülök anyámhoz, talán végre Deni, hajlandó elárulni az igazat, amit tudd róla, így talán közelebb kerülhetek az édesanyámhoz.
Igen, minden vágyam az, hogy Katherine Pierce elé álljak: szia, én vagyok a lányod, Lucia. Nem, nem vágyom könnyes összeborulásra, vagy nyálas happy endre. Még ha ilyen gyermeteg, naiv és emberi érzéseket is kergetnék vagy táplálnék, tudom nagyon jól, hogy Katherine Perce-től nem számíthatok ilyenre. De én nem is vágyom ezekre, én csak azt akarom, hogy ismerjen meg, hogy tudja ki vagyok, hogy... hogy büszke legyen rám, hogy a vére vagyok. Igen, még eddig magamnak sem mertem bevallani, de titkon arra vágyom, hogy olyan kemény, akaratos nő váljék belőlem, mint belőle. Rá akarok hasonlítani, olyanná akarok válni, mint ő, ő a példaképem. Bár ezt sose említettem Denissának, biztosan nem tetszene neki a gondolat. Arcomra apró mosolyt csal, ahogy eszembe jut nagynéném arca amint próbált a jó úton tartani.
Évek óta, hosszú évek óta nem találkoztunk, vajon... meg fog lepődni, hogy mivé váltam? Utoljára a tükörbe pillantok, fekete farmerom, a hozzá illő csizmámmal, fehér pulcsival, hajam hullámosan omlik a hátamra. Magamra kapom a fekete bőrdzsekimet, majd indulok.
Pár perc múlva már a Grill bárpultjánál ülök és a kedves pultos fiúval csevegek, ahogy az esti vacsorámat tervezgetem...
Vissza az elejére Go down



Lyla Foster
welcome to my world
Lyla Foster

► Age :
32
► Total posts :
281

ADMINISTRATOR ♔


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptySzer. Dec. 26, 2012 2:24 am


Rebekah & Damon



Tudom, hogy hazudik. Minden egyes szó amit kiejt a száján, csak azt mutatja mennyire próbál ellentmondani magának. Talán az embereket becsaphatja, de egy engem... engem nem. Ha valami maradt még az emberi mivoltomból, abból a lányból aki egy ősboszorkány leszármazottja volt, az annak a képessége, hogy nem bírnak megtéveszteni. A testem, a lelkem megsúgja ha nem a színtiszta igazat hallom, bárkiről, és bármiről legyen szó. Niklaus szerint ez akár ajándék is lehetne, de én náha átoknak érzem. Sokkal könnyebb lenne tudatlanul élni, elhinni pár ártatlan füllentést, hogy könnyebb legyen, de számomra ez képtelenség. Az őszinteség keserű valója, ami engem a világába fogadott mindennap jelen van. Még önmagamat is csak hitegetni tudom, akarattal bízni olyan szavakban, amik tudom, hogy hamisak. És ez megöl. Mint egy keserédes kór úgy pusztítja el a gondtalan világom, és én nem tehetek ellene semmit. Csapdába estem.
- Hitegesd csak tovább magad, Damon. - sóhajtok, mert már igazán kezd fárasztani a folyamatosan tagadása. Mindketten tudjuk, hogy ez nem igaz. Amióta csak először összefutottam az idősebbik fivérrel érzem azt a jelet, amit akkor szoktam ha valakit csaláson kapok. Most is hallom. Az egész beszélgetésünk alatt zúgott a fejem, mintha már lassan néma ordításba kezdtek volna a gondolataim odabent. De ez nem az én bajom, győzködtem magam újra és újra. Minden ember csak saját magáért felelős.
Oldalra pillantok, de nem válaszolok a kérdésere. Nem tudom mit felelhetnék. Hiszen az én döntésem volt annak idején, hogy az a pár hónap tűnjön el a semmibe, de akkor még nem is gondoltam volna, hogy egyszer majd újra találkozunk. Azt pedig főleg nem, hogy mindketten megváltozunk is, meg nem is; ugyan bár a testünk egy napot se öregedett, a jellem, a személyiség kifordult magából. Talán az én hibám lenne? Talán az a pár emlékkép, tényleg annyit adott volna az életéhez? Őszintén; nem hiszem. Csak pár fiatal szórakozástól fosztottam meg, érdektelen emberi pillanatoktól. 24 éve volt, hogy kihasználja az életét, hogy igazi, gondtalan emlékeket gyűjtsön.
Én majdnem 5 évvel kevesebbet tudhattam magaménak.
- A következőről már gondolkodni fogok. - morgom, bár inkább már csak magamnak, miközben magamra veszem a kabátom, és a táskám után nyúlok. Nem hiszem, hogy a negyedik hasonmás hosszú életet fog élni, már ha rajtam múlik. A gyűlölet, amit irántuk érzek, sokkal mélyebb mint azt bárki is eltudná képzelni. Olyan régen született, de még ma is vadul ég bennem a düh, és az undor, amiért ilyen teremtményeket a világon tudhatok. De ha még nem pont az én életemet keserítenék meg! Csupán a létezésükre több figyelmet fordít a bátyám, mint rám valaha is. Megszállottja volt oly sok évig egy nőnek, miközben én folyamatosan a kispadon ültem. Pedig mindkettőt aligha az utcasarokra állítanám, hiszen érték szempontjából nem írhatok sokat a számlájukra. Míg Katherine egyszerűen a világ legönzőbb vámpírja - még ezzel nem is lenne baj - és képes minden lépése után károkat hagyni, Elena olyan módon kínozza meg azokat akiket szeret, hogy ennél pofátlanabb módszert még életembe nem láttam. A családja fele, csak azért adta életét, hogy ő tovább sírjon, és mártírkodjon, hogy milyen rossz is neki,a miért ilyen arccal áldotta meg a sort. Nem hogy inkább elpusztítaná végre a probléma forrását; önmagát.
Felszalad a szemölködöm, és rögtön elkapom a kezem. Egy percre elgondolkodok rajta, hogy talán beszélnem kéne; megszólítani a benne lakó fiút, akit annak idején megismertem. Őszinte nevetésre bírni olyan sztorikkal amikre nem is emlékszik... És itt baj. Hogy esélyem sincs meggyőzni őt a történet igazságáról, ha ő maga nem tudd a dologról. Pedig csak annyit kéne tennem, hogy a szemébe nézzek, és kimondjam a szavakat; Emlékezz. Emlékezz rám. Emlékezz ránk.
De nem teszem. Ehelyett csak lenézek rá, mintha egy utolsó söpredék lenne, és mielőtt magam mögött hagyhatnám a Grillt, egy utolsó mondatot hagyok hátra.
- Amiről nem tudsz - elakad a szavam, és a folytatás csak úgy magától kicsúszik a számon. - az legalább nem hiányzik.


befejezett!

köszönöm szépen a játékot ♥
Vissza az elejére Go down
http://feel-the-difference.hungarianforum.com/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyKedd Dec. 11, 2012 8:37 pm

Rebekah and Damon


Csak hallgattam és hallgattam, amint Rebekah beszél. Hogy tudja pont azokat a dolgokat szóba hozni, amikről a legjobban tudom, hogy igazak, de szeretnék tudomást sem venni róluk és szeretném, ha nem jönne rá senki, mert ezek a gyenge pontjaim. Nem sok van belőlük és próbálom rejtegetni őket, ami hatásosnak is bizonyul, de sajnos nem mindenkinél. Fogalmam sincs honnan, de Rebekah mindig tudja, mivel adhatja a legnagyobb pofont. Nála ellenszenvesebb, gonoszabb nőt még életemben nem láttam... illetve lehet, hogy egyet mégis: Katherine. Valahogy mindig sikerül a kétszínű több évszázados nőket kifognom. Elegem van.
- Ugyan már. - vettem fel újra a "semmi-nem-érdekel" álarcot és félrehajtott fejjel, felhúzott szemöldökkel pillantottam rá - Csak mutass rá egy emberre itt és az máris halott. Nem törődöm az emberiségekkel, az érzelmekkel. - nem mondtam, hogy nem törődöm Elenával sem. Ő is és én is tudtuk volna, hogy ez oltári nagy hazugság lenne. Mikor Rebekah előre fordult, én is intettem a pincérnek, hogy még egy kört kérek. Nagyot kortyoltam, de Rebekah következő mondata után letettem a poharat, egy kis whiskey ki is cseppent az asztalra.
- Ezt meg hogy érted? - nézek rá elképedve és magyarázatra várva. Fogalmam sincs, mire akar ezzel utalni és őszintén, abban is kételkedem, hogy igazat mond, de az arckifejezése azt bizonyította, hogy nem hazudik.
- Képzeld, tudom. De talán, ha balszerencséd van pár évtizeddel vagy évszázaddal hamarabb születik... - azok után, amit az előbb mondott, nem mertem még több sértő dolgot vágni a fejéhez. Fogalmam sem volt, mire utal, de nem állt szándékomban elengedni, míg el nem mondja.
- Hé-hé! Nem gondolod, hogy itt hagysz ennyi megválaszolatlan kérdéssel, ugye? - ragadtam meg a karját és visszahúztam a pulthoz, majd visszaültem. - Mire akartál utalni az előbb? Mi az, amiről én nem tudok, pedig tudnom kéne? - néztem rá komoly tekintettel, de csak azt láttam rajta, hogy semmire nem hajlandó. Nem fog semmit sem mondani, megvárja, míg magamtól rájövök vagy sosem tudom meg...
Vissza az elejére Go down



Lyla Foster
welcome to my world
Lyla Foster

► Age :
32
► Total posts :
281

ADMINISTRATOR ♔


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyPént. Nov. 23, 2012 4:22 pm


Rebekah & Damon



Damon kezd túl messzire menni. Kíváncsi lennék ő hogy kezelné, ha Stefant karóval a szívében találná meg valahol. Akármilyen is volt Finn, akármit tett, és akárhogyan állt hozzá a dolgokhoz, ő akkor is a bátyám volt. Ezen változtatni nem lehet, se azon, hogy elvették tőle az életet, ahogy attól a sok vámpírtól is aki Sage átváltoztatott. Néha belegondolok, hogy nekik is volt párjuk. Talán szerettek valakit, és egyszer csak mindez eltűnt, ahogy az életüket is elvették, csak azért, mert itt páran nem bírnak nyugton a fenekükön ülni! A legrosszabb pedig az egészben, hogy nem tudok Mattre haragudni azért mit tett. Akartam. Nagyon sokáig kényszerítettem magam, hogy gyűlöljem, de mikor szembejött velem az utcán, egyszerűen minden akaraterőm odalett. Így inkább továbbra is Elenára fogtam. Ha nem kéne állandóan megmenti, talán még mindig élne a testvérem. Egyszer komolyan ki fogok borulni, és akkor véget vetek minden baj forrásának. Már nem kell sok hozzá.
- Egy seggfej vagy. - nem is akartam több szót vesztegetni az előbbi mondatára, vegye úgy, hogy ezt a kört ő nyerte, legyen. De komolyan azt hiszi, hogy engem megtörhet? Hah, nevetséges. Már lassan ezer éve élek ezen a földön, sokkal rosszabb esettel is találkoztam, mint amilyen Damon, most. Az italért nyúlok, és egy kortyra lehúzom az egészet. A szesz kellemesen égeti a torkomat, közben oda se figyelve hallgatom az az ivópartnerem önértékelését. Ó istenem, csak el ne aludjak.
- Végeztél? Remek. - forgattam meg a szemem, majd szembefordultam vele, és elővettem a pont ilyen esetekre fenntartott rideg mosolyomat. - Szeretném ha megjegyeznéd amit most mondok. Matt és én barátok vagyunk. Tudom, hogy neked ismeretlen ez a fogalom, mert valljuk be mindenkire antiszociális hatással vagy, és az egy éjszakás kalandokra vágyó nőkön kívül alig van valaki aki megmarad a társaságodban. És ne tarts nekem kiselőadást hogy félek egyedül maradni, mert ha 90 évet kihúzol egy koporsóban, akkor már rég megtapasztaltad a magány fogalmát. - a mosoly lassan leolvad az arcáról, én pedig tudom, hogy ezzel még közel sincs vége. Akár napestig is itt ülhetnénk, egymás fejéhez vágva dolgokat, még ha ennek semmi értelme sincsen. Viszont, makacsságomból kifolyólag, azért se hagyom magam. - Mellesleg ne légy képmutató. kettőnk közül aki jobban szenved az emberiségével az te vagy. Ezt mindketten tudjunk. - ezzel pedig vissza is fordultam a pulthoz, egy újabb körért. Nem érdekelt, hogy még csak délután van, és valószínűleg még vissza kell mennem a suliba leellenőrizni, hogy minden jól halad az ünnepség szervezésével. Három pohár italtól maximum, csak hamarabb szólok be a lusta diákoknak. Nagy ügy.
- Akartad te azt. Nem is egyszer. De akkor még sokkal szórakoztatóbb voltál. - lustán oldalra döntöttem a fejem, de ezúttal nem vigyorogtam. Komoly lennék? Lehet. Viszont kár, hogy nem fogja érteni az utalást, és még csak fel se tudja idézni magába milyen rendes is volt egykor. Na annak az embernek most már csak hűlt helye van. ha nem lenne egy és ugyanaz az arcbeállításuk, talán el se hinném, hogyan ugyan az a Damon ül itt velem szemben akit 1863-ban a polgárháborúban megismertem.
- Íme egy kis történelem, édes. Tatia az ezredforduló előtt született, Katherine pedig valamikor 1400 körül, a pontos időpont nekem sose számított. Erre Elena több mint 500 évre rá megszületik. És ha szerencsém van, most még egy évszázadot tolódik az új hasonmás születése. - mintha csak egy jól begyakorolt anyagot mondtam fel, néhol hozzáfűzve a személyes megjegyzésem. Istenem, hogy a mai vámpírok mennyire tudatlanok. Elméletileg oda vissza van az egyik esedékes hasonmásért, nem volt a fejébe utána nézni, hogy mikor jön a következő, ha éppen az előzőt véletlen tragikus baleset éri?
- Meguntalak Salvatore. További szép napot. - levágtam egy húszast a pultra, és már indultam is a kijárat felé. Legalábbis ezt volt a szándékom.
Vissza az elejére Go down
http://feel-the-difference.hungarianforum.com/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyHétf. Nov. 19, 2012 3:04 pm

Rebekah and Damon


Látta Stefan kocsiját Elena háza előtt? De mit kereshet ott Stefan? Hisz köztudott, hogy ők már nincsenek együtt, szóval... Semmiképpen sem szabd elhinnem, amit Rebekah mond, biztos vagyok benne, hogy csak fel akar bosszantani és ha azt látja, hogy tényleg ideges leszek csak folytatja majd a piszkálódást. Rámosolyogtam féloldalas mosolyommal, majd beleittam a whiskeybe.
- Te még mindig itt van, na de szegény kicsi Finn, már nem mondhatja el ugyanezt magáról. - vágtam vissza neki azonnal. Olyanok vagyunk, mint az ovisok, csak sértegetjük egymást minden indok nélkül és ha a másik olyat mond, amivel tényleg megbánt, több-kevesebb sikerrel, de megpróbáljuk figyelmen ívül hagyni.
- Én nem fogok változtatni semmin. Ha valaki szeret, akkor majd magamért szeret, semmi másért. Ez Mystic Falls, mindenki mindent tud, mindenkiről, főleg, ha vámpír. És ha én szánalmas vagyok, akkor te is az vagy. Mondd, hogy mikor idejöttél egy percre sem jutott eszedbe, hogy látod majd Mattet. Nem kíváncsi rád, ha az lenne, megkeresne. És nem én ragaszkodok a testvéremhez mindennél jobban, mert félek, hogy egyedül leszek. Azt hittem, gonosz vagy, nem érdekel semmi és senki, de most derül ki, hogy félreismertelek vagy megváltoztál, mert túlságosan látszik. Látszik az emberséged. - néztem farkasszemet vele az italom felett, majd megcsóváltam a fejem és kértem még egy whiskeyt.
- Féltékeny? -kérdeztem vissza meglepetten - Ugyan, tudom, hogy bármikor rá tudnálak venni egy kis hancúrozásra. Ha akarnám. - hangsúlyoztam ki erősen a ha szócskát, majd ajkaim gúnyos mosolyra görbültek. Ha így akar játszani, hát legyen, én benne vagyok.
Elena még úgy pár évig él. - tűnődtem el ezen a mondaton. Ez igaz, pár év és megöregszik, majd meghal. De én nem tudnám nélküle élni az életemet és szerintem ő sem sokáig bírja már Klaus élő vértasakjaként. Nem fogom engedni, hogy ilyen fiatalon kár okozzon magában, netán megpróbálja megölni magát. Egy ilyen lánynak, akitől ilyen mértékben függenek a természetfeletti lények már meg van írva a sorsa. Saját akaratából, vagy véletlenül, de vámpír lesz. Ki választaná a halált, mikor a másik lehetőség az öröklét?
- Honnan tudod? Nem tudhatod, hogy a hasonmása 500 vagy 100 év múlva születik meg, ahogyan azt sem, Elena meddig fog élni vámpírként. Arra a 100 évre pedig, ahogy Klaust ismerem, meg tudja oldani, hogy elég tartaléka legyen a hasonmás véréből.
Vissza az elejére Go down



Lyla Foster
welcome to my world
Lyla Foster

► Age :
32
► Total posts :
281

ADMINISTRATOR ♔


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyPént. Nov. 16, 2012 11:34 pm


Rebekah & Damon



1922 volt azaz év, mikor először találkoztam a már hírhedt testvérpár egyik tagjával. Pletykák szóltak egy vámpírról, aki egyszerre két férfit csábított el, de azoknak apja elkapta őt, majd a többi fajtársával együtt bent égtek a város templomában. Kis veszteség nekünk, de azért pár év alatt már sokan suttogtak a történtekről. Stefannal találkozni meglepően kellemes volt. Noha másnak képzeltem, kellemeset csalódtam. Annak a férfinak volt stílusa, és olyan trükkjei amin még én is képes voltam meglepődni. Ahogy élt, aminek élt, egyszerűen inspirált. Olyan volt mint én, vagyis inkább csak hasonló. Nem gondoltam volna, hogy Ő, aki úgy élvezte az emberek szenvedését, mint mikor a gyereket cirkuszba viszik, ma már állatokon él. Szánalmas. Milyen kár érte - pedig nem kevés reményt öltem bele.
A bátyja pedig... Idegesítő, nagyképű, és legnagyobb bánatomra jó az ágyban. Tipikusan olyan ember, aki túl sokat képzel magáról, és akinek a vakmerő próbálkozásai irritálják az embert. Nem tagadom, nem nézz ki rosszul, és ember véren is él, de ezen kívül kevés pozitív tulajdonságot találok Damonről. Mondjuk csókolni tudd. De előbb szúrok keresztül a szívemen egy karót, minthogy bevalljam ezt neki. Mit növeljem a már így is hatalmas egóját?
De azt garantáltan tudom, hogy nem hagyom magam egy ilyen senki ellen. Pláne azt nem, hogy sértegessen.
- Gondolom. - mosolyogtam lenézően. - Ne fáradj. Láttam Stefan kocsiját a házuk előtt, valószínűleg talált magának kellemesebb elfoglaltságot. - lehúztam az elém rakott italt, majd intettem még egy körért, és folyamatosan figyelmeztettem magam, hogy nem foglalkozhatok egy ilyen ember üres sértegetéseivel. Azt hiszi ő ebben a helyzetben a nagy legény?
- De ha jól emlékszem az a terved se sikerült. Még mindig itt vagyok. Pech mi? - nem akarom említeni Finnt, nem akarok még csak gondolni rá, hogy hibás lehetek a halálában. Mert ez hülyeség. Damon valami hihetetlen okból kijátszott, de Sage is kijátszotta őt, tehát nem értem miért vagy úgy oda magától.
- Mit tudsz te az életemről? Legalább én nem ülök itt reggeltől estig, belefulladva az önsanyargatásba, és bűntudatba, újabb és újabb elméleteken agyalva, vajon mit rontottál el, hogy Elena ennyire nem akar téged választani. Jobb embernek kellett volna lenned? Változni? Bambiölő 2.0 lenni, avagy részt venni egy 'Hogyan legyünk lúzer vámpírok' tanfolyamon, hogy megfelelj neki? Ugyan, Damon. Most melyikünk a szánalmas? - billentem oldalra a fejem, felvonva a szemöldököm. De ahogy felmerül Matt neve, kicsit megtörik a határozottságom. A vigyorom kicsit meginog, de időben sikerül rendeznem az arcvonásaim. Nem, velem nem játszhat így. - Csak nem féltékeny vagy? - cukkoltam, fel se véve amit mond. - Tudod csak egy szavadba kerül. - kacsintok kacéran, tovább idegesítve, majd lehúzom a következő adag alkoholt. Amúgy ha nem lenne ekkora seggfej, talán még kedvelném is. De kár, hogy az esélyek percről percre csökkennek.
- A pozitív életlátásod igazán édes. Kár, hogy nem mész vele semmire. - sóhajtok drámaian, továbbra is magamon tartva az idegesítő lusta mosolyom, amitől folyamatosan úgy érzi a másik, mintha teljességgel biztos lennék a dologban. A legszebb pedig az benne, hogy ez mind így van.
- Ha ezer évig egy olyan testvérrel kutasz egy talán nem is létező átok után, aki teljesen megszállottja a dolognak, megtanulsz türelmes lenni. Elena még úgy pár évig él, amilyen szerencséje van, lassan kifogynak Niklaus készletei, és újabb ötszáz évre minden visszatér a régi kerékvágásba. - ezzel lezártnak tekintem a témát, noha talán könnyen mondom ki ezeket az szavakat, belül tudom mennyire nehéz lesz várni. Mert kitudja mikor dönt úgy hirtelen Elena, hogy megszabadítja a a várost a veszélytől, és vet véget az életének. Ha az a röpke 90 év ilyen gyorsan eltelt, akkor ezt szintén ki fogom bírni.


A hozzászólást Rebekah Mikaelson összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Nov. 23, 2012 12:15 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://feel-the-difference.hungarianforum.com/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyPént. Nov. 16, 2012 10:48 pm

Rebekah and Damon


Stefan mesélte, hogy Elenát a bálon megtámadta Anna Petrova. Éppen akkor talált rájuk, mikor Anna ki akarta tépni Elena szívét. Nem hiszem el, hogy majdnem megölték Elenát és én nem voltam ott, hogy megvédjem, helyettem Stefan szállt szembe Annával. Aggódom Elenáért, nem tudom, jól van-e. Rosszul esik, hogy nem hívott, nem is írt. Nincs szüksége rám? Hisz tudja, hogy én mindig ott vagyok neki, nem csak mint egy vámpír, aki beleszeretett, de bármikor számíthat rám barátként is.
Elkeseredettségemben a Grillbe mentem, hogy pár whiskey és egy odaképzelt barát mellett megfeledkezhessek a gondjaimról. Nyugodtam üldögéltem, gondjaimról megfeledkezve Isten tudja hányadik whiskey után, de Elenát továbbra sem tudtam kiverni a fejemből. Miért nem hív, miért nem ír? Azt hittem, jóban vagyunk, legalábbis legutóbb, mikor beszéltünk, még jóba voltunk. Lehet, hogy... lehet, hogy baja esett és most, mikor szüksége lenne valakire, egyedül van? Ugyan, mit pocsékolom az időt itt, mennem kellene!
Már éppen álltam volna fel, csak még megittam a pár korty whiskeymet, de a nem szívesen látott ősi hugica most jelent meg a Grillben és feltételezem, nem jó pofizni ült le mellém.
- Rebekah - biccentek - mindig öröm téged látni. - mondtam gúnyosan, elővéve a féloldalas mosolyomat.
Ezek szerint mégis maradok még egy darabig a Grillben. Nem tehetek róla, ha meccsről van szó, mindig meg akarom nyerni.
- Kispadosnak? Ugyan, épp hozzá indultam volna, ha nem lépsz közbe. Amúgy, neked is rossz lehet. Átvertelek. Emlékszel a csókokra, hát nem ellenkeztél, de csak kihasználtalak. Egyébként... ennyire unalmas az életed?. Nincs más dolgod, csak mások agyát húzni a hülyeségeiddel? Amúgy... miket hallok? Csak nem Matt a következő szerencsés áldozatod? Tudod, nem nagyon csíp téged, de gondolom erre már rájöttél. - mondtam a szerencsés szót olyan gúnyosan, ahogy csak tőlem telt.
- Hidd el, megkapom majd, amit akarok, akárki lesz Elena mellett, rájön majd, hogy én értem meg mindenki közül a legjobban és mellettem van a helye. De szerintem te is tudod, milyen kispadosnak lenni, nem? Mármint, Klaus és a hibridjei. Igazi megszállott lett velük kapcsolatban, nem?
Vissza az elejére Go down



Lyla Foster
welcome to my world
Lyla Foster

► Age :
32
► Total posts :
281

ADMINISTRATOR ♔


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyPént. Nov. 16, 2012 9:47 pm


Rebekah & Damon



Van egy igen egyszerű, és tudományos elméletem az itteni nagy szerelmi háromszögnek titulált drámáról. Egyrészt, hogy a történelem mennyire ismétli egymást, az már szinte nevetséges. Egy ugyanolyan lány, ugyan az a felállás, azt kivéve, hogy míg Elena elődjének volt valami stílusa, ő megpróbálja elhitetni mindenkivel, hogy szent, és hogy képes lenne bárkiért az életét adni. Kérdem én, akkor ez eddig miért nem sikerült? A problémaforrás meg is szűnne, és az itt élő emberek hozzászoknának a normális élethez, én pedig végre élhetném az életem úgy ahogy azt eddig is kellett volna. Menekülés nélkül, csak a szórakozásnak élve. Talán még a fősulit is kipróbálnám. Annyi minden újdonság van ebbe a korban, amit még nem ismerek.
- Nem is tudom. Eléggé szoros a fűző? - fordulok az eladó nő felé, miközben végigmérem magam a tükörben. Az Alapítók Napja nem sokára itt van, és nem árt előszedni a régi kort megidéző ruhákat. Milyen szerencse, hogy megtartottam ezeket a darabokat. Persze azért mire kiválasztottam ami annak idején a kedvencem volt a sok közül, szembesülnöm kellett a ténnyel, hogy varrás több helyen is elszakadt, a több mint másfél évszázad elég sok kárt okozott az anyagban. Pedig mindennek tökéletesnek kell lenni, mikor felvonulok. Jó, igaz hogy még nem hirdették ki a jelölteket, de maximalista vagyok. Benne leszek. Ugyan már, a polgármester meg én jó barátok vagyunk, mióta előadtam neki az ártatlan kislányt, és ki merne játszadozni a város legbefolyásosabb - mellesleg vámpír - családjával? Na ugye. Nincs mitől tartanom.
- Ha akarja szorosabbra vehetem, Miss. - remeg a keze, ahogy kioldja, majd egy erős rántással erősebbre veszi a kötést. A mai nők el se tudják képzelni mit jelent az, hogy a szépségért szenvedni kell. Bár, fűző ide vagy oda, az alakom anélkül is remekül mutat, de hű akarok lenni a 19. századhoz.
- Renee! - kiáltok a bolt másik felébe, ahol a szőke fejbúb kilátszódik a sorok közül. Éppenséggel utálok egyedül vásárolni, és mivel a kedvenc hibrid barátnőm épp kéznél volt, gondoltam hagy legyen egy jó napja. Mintha elég kevesen kedvelnének a városba anélkül, hogy megigézném őket. - Kérhetnék egy szívességet? - illetlenség vagy sem, választ se várva folytattam. - Elintéznéd helyettem? - böktem a fejemmel a nő felé, aki elmélyülten rendezgette az előbb levetett ruha ráncait. Nem éppen voltam biztos benne, hogy teljesen épeszű. - Igézd meg, hogy jöjjön házhoz, és fejezze be ott a munkát. Muszáj innom valamit a Grillben. - egy utolsó pillantást vetek a külsőmre a hatalmas tükörben, megigazgatom a hajam, majd a táskám után nyúlva megállok egy pillanatra. Kezdem utálni a feltörekvő emberségem, ami napról napra gyakrabban kezdi el befolyásolni a tetteim. De tekintetbe véve, hogy az olyan emberek száma, akik kényszerítés nélkül eljönnek velem ruhát próbálni igen kevés, talán, megbecsülhetném az ilyet. - És válassz magadnak valamit. Én állom. - megeresztek egy rövid mosolyt. A bolt tele van antik ékszerekkel, ruhákkal, és tárgyakkal, amik első látásra engem is rabul ejtettek. De tekintetbe véve, hogy a szekrényem egyik sarkába egy ládányi van belőlük, nekem nincs szükségem még egyre. Ezzel ellentétben, ölni tudnák egy whiskyért.
Ahogy a Grill küszöbét átlépem, és ajtó csengő csilingelve jelzi érkezésem, akaratlanul is rögtön a pincért próbálom kiszúrni. Nem vagyok megszállott, de talán kicsit feldobná a kedvem, ha ma láthatnám Matt-et is. Tekintetbe véve, hogy szombat van, és a pénteki napot is ellógtam egy esedékes vadászat miatt, Nik pedig nem igazán támogatja a dolgot... Az esélyeim kezdenek drasztikusan csökkenni ha valamit normálisan akarok.
- Nicsak, kit látnak szemeim. - nem állítom meg a feltörekvő vigyorom, ahogy meglátom Damont a bárpulthoz ragadva, és a jókedvemet csak fokozza, ahogy meglátom az előtte lévő poharat. - Nekem is egy ilyet. Ő fizeti. - szólok a kiszolgálónak, és levágom magam, Mr. Sajnos-Jól-Néz-Ki-De-Attól-Még-Seggfej mellé, akaratlanul is előhozva a csipkelős oldalam. - Damon Salvatore, akinek az öccsét valahogy mindig jobban szeretik a nők. Unalmas lehet kispadosnak lenni. Nem unod még?
Vissza az elejére Go down
http://feel-the-difference.hungarianforum.com/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyHétf. Szept. 24, 2012 6:50 pm

Damon & Eric


Hidegen hagyott a gúnyolódása. Az ilyen szavakat mindig is eleresztettem a fülem mellett. Már akkor tudtam, hogy megfogja ölni a sofőröm, amikor megragadta. Sajnáltam Johnt, mivel sikerült megkedvelnem, ami önmagába nézve is kész csoda volt, azonban nem adom meg azt az örömöt Salvatorenak, hogy bosszankodni lásson. John ernyedt teste súlyosan puffant az aszfalton. Hidegen ránéztem az elégedetten vigyorgó és idegsítő fiúra. Ezért valahogy kárpótolnom kell John családját, talán egy szép temetéssel. A halottkém majd azt fogja mondani a szíve már nem bírta, igaz nem volt még annyira idős, de valahogy elsimítom, hogy ne tudják meg a hozzátartozói mi is történt valójában. Ennyivel tartozom. Én pedig mindig megadom a tartozásom. Elfordítottam a fejem és neki dőltem a kocsinak.
-A nevemet nem kell tudnod, az üzenet pedig világos volt, úgy gondolom. Lehet neked a felfogásod nem olyan gyors, mint amilyenhez szokva vagyok, bocsáss meg nekem ezért. Ha szeretnéd, akkor még egyszer elismétlem, most már érthetőbben.Hagyd békén Petrovat, mert csúnyán ráfázol, vagy ami még rosszabb nem fogom hagyni, hogy megszerezd a fegyvert...
Láttam az arcán a meglepetséget, nem is csoda. Lehet nem lesz könnyű, de meg tudom akadályozni, hogy megszerezze. Tartoznak nekem még páran és akár most is behajthatom azokat a tartozásokat. Valószínű az őrült hibrid nem örülne neki, ha Damon kezébe kerülne a fegyver, vagy bárki más kezébe. Egy suhanás kíséretében közelebb léptem felé annyira, hogy suttogásomat is jól hallja. -Ezt talán már hallottad: "A besúgók vezérének ravasznak, alkalmazkodónak és lelkiismeretlennek kell lennie." -árnyék suhant át az arcán. Most már tudta, hogy ki vagyok, hátráltam egy lépést és megigazítottam a zakómat. -Modanám, hogy örülök, hogy megismertelek Damon Salvatore, de hazudnék. Tartozol nekem egy sofőrrel, remélem ezzel tisztában vagy. Most pedig ha megbocsájtassz....-megfordultam és átléptem a mozdulatlan holttestet és beültem a kocsiba. -A soha viszont nem látásra. -mondtam még jól hallhatóan és beindítottam a motort. Csak remélni tudtam, hogy hallgat rám. Mindennek megvolt a célja és az ideje. Én nem hagyhattam például azt, hogy megölje Annat. Ő nem hagyhatta, hogy megöljem az öccsét. Klaus pedig nem hagyhatja, hogy valaki megölje a hasonmást. Lehúztam az ablakot és élveztem, ahogy a késő esti szellő a hajamba kap. Mi lehet ennyire különleges ebben a városban, ami ide vonza ezt a sok természetfeletti lényt. Én sem véletlenül jöttem ide. A Bennett boszorkányok érdekelnek, pedig tudom, hogy ők nem foglalkoznak a fekete mágiával. Itt élnek az eredetiek, az őrült Hibrid király, aki basáskodik mindenki felett. Hálát adtam az égnek, hogy még nem volt hozzá szerencsém. Igaz a bátyjához már igen, mivel szüksége volt pár kétesebb eredetű dologra. Jól kell mozgatnom a szálakat, ha még mindig a háttérben akarok maradni. Ha körbe veszem magam az emebereimmel nem lesz gond. A legfőbb munkám az lesz, hogy a Salvatore fiút sakkban tartsam...talán ha kideríteném, hogy melyik vérvonalhoz tartozik ő és a szelíd képű öccse....na igen, akkor biztos a tenyeremből enne.

/városban kocsikázik/
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyHétf. Szept. 24, 2012 5:08 pm

Másodpercek alatt több tíz féle módszer futott át az agyamon, amivel pillanatok alatt a másvilágra küldeném az öltönyös, bárgyu képű ficsúrt, de nem akartam jelenetet rendezni a Grillben - nem lett volna ésszerű.
Kitéphetném mondjuk a szívét, egyenesen a hátán keresztül, aztán egyszerűen a kezében levő pohárába tuszkolhatnám. De még látványosabb lenne, ha letépném a fejét és dekáznék vele néhányat a halandók szeme láttára...- na ez beteges volna! - vigyorodom el gondolataimon kajmán. Még szebb volna, ha beledöngölném az erős szerkezetű, fából készül pultba azt az öntelt, elfuserált képét. Plasztikai sebész még nem voltam, de van egy érzésem, miszerint nekem még ez is jól állna. - ezen, és ehhez hasonlókon fantáziáltam, míg eljátszotta előttem Al Capone-t.
Már a második fellengzős mondata után levágtam, hogy nem emberi lény. S, bár kissé meglepett, hogy a nevemen szólított, szemernyi jelét nem mutattam mérhetetlen kíváncsiságomból az idegen felé. Hagyjak fel a terveimmel? Mégis melyikre gondolhat abból a sok őrültségből, amiket nap mint nap megvalósítani készülök? Vajon honnan tudhat ez bármit is rólam?!
Általában nem izgatnak az üres fecsegések, fenyegetések, így először ezen is csak gunyorosan felnevettem. Állkapcsom megfeszült ugyan a bennem megbújó dühtől, de talán még leplezni tudtam. Amint viszont Elenára és Stefanra terelődött a szó, nekicsaptam poharamat a bárpultnak és a bennem szunnyadó, elvetemült, ölésre szomjas vadállat felordított. Talán azért voltam ennyire ideges, mert a férfi midezidáig is nyugodt maradt. Tekintetében nem találtam a félelem leghaloványabb szikráját sem. Vagy teljesen bolond, vagy olyan "fegyver" birtokában van, ami túlságosan is veszélyes lehet... Magamat sosem féltettem, hiszen a hozzám hasonlók még a pokolba se kellenek, de elképzelni egy olyan életet, ahol Elena nem létezik... rosszabb lehet a pokolnál is!
Idegesen doboltam ujjammal a bárpulton, szótlanul álltam minden szavát figyeltem lezser, ráérős mozdulatait, s már tudtam, amint kilép a Grill-ből az én fékezhetetlen vadállatom utána ered, gondolkodás, hezitálás nélkül veti majd rá magát és tépi cafatokká a kis mitugrászt.
Kint sötét volt, de a férfi arcát megvilágította egy utcai lámpa a sikátor elején. Láttam elégedett vicsorgó vigyorát. "Táncra" készen biccentett felém, hívogatva várta, hogy akcióba lendüljek, ezért nem okozva neki csalódást, nekiestem...
Gyorsabb volt az átlag vámpíroknál - lehet hibrid- és erősebb is volt. Sikerült utolérnem a falnak paszíroznom, de az erejével nem tudtam elbánni.
- Igen bugyuta lehetsz, ha engem könnyű esetnek hittél! - morgom zihálva mikor egy pillanatra megálltunk a fogócskával. Tudtam, hogy erővel nem nyerhetek ellene, futni pedig nem futhattam, hisz az nem hozzám méltó lenne... Szerencsére a sorsnak mindig jó volt a humorérzéke, főleg ha rólam volt szó, így most se hagyott cserben. Egy autó fordult be a sikátor elé fékcsikorgatva, így kihasználtam ellenfelem figyelmetlenségét és meglógva előle az autó mögé futottam. Először azt hittem egy idegen tévelyedett el, de amint észrevettem, hogy újdonsült barátom több figyelmet szentelt neki, mint kellett volna, "fénysebességgel" környékeztem meg és kaptam el nyakát erősen.
- Bár a külsődet ítélve rákérdeznék, hogy a kedvesed rohant-e a segítségedre, nem szívesen bántanám meg az idős urat eféle jelzőkkel. - kiáltom oda neki, majd rántok egyet kapálózó áldozatomon, hogy nyugalomra intsem.
- Olyan fess úriemernek tűnsz, illednő volna már bemutatkozni nem?!
- fenyegetem meg én is, de a bárgyúképű továbbra sem mozdult. Nem úgy festett, mint aki egy halandó életéért elrontaná a játékot. Talán ha tettekkel hatok rá...
Féloldalas vigyorra húztam a képem, majd egy pillanat alatt eltekertem az öregember nyakát, aki összecsuklott kezeim között. - Upsz!
Lábai elé hajítottam a hullát, majd figyeltem a reakcióját. Nem mentem közelebb, mert a történtek után vicsorogni kezdett, mint egy kutya... Lehet, hogy végre nekem is sikerült feldühítenem Mr. Higgadtságot?
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyHétf. Szept. 24, 2012 4:40 am

When we drink we do it right gettin slizzard

Kinek?: Brinek | Szavak: 1046 | Zene: Itt! | Megj.: Úgy nézd, hogy éjjel alkottam xD btw, nem akartam hosszút írni, de mégis sikerült :S

Azt hiszem, mostanában egy kicsit összejött minden. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer olyan nehezemre esik majd elfogadni, hogy az igazi anyám él. Évtizedekig kerestem, alig vártam, hogy megtaláljam és megismerjem, most valahogy mégis azt érzem, hogy talán jobb lett volna, ha nem bolygatom fel a múltat. Egész életemben tudtam, hogy pontosan mit akarok és mik a céljaim, azonban, ahogy egyre közelebb kerültem a megvalósításukhoz, egyre jobban elbizonytalanodtam. Lehet, az egésznek az az oka, hogy egy kicsit csalódtam az „első találkozásban”, hisz mindig is úgy képzeltem el, hogy egyből elmondom neki, hogy ki vagyok. Azonban, amikor ott álltam előtte, nem tartottam helyesnek leleplezni magam, mert úgy véltem, hogy jobb lenne előbb megismerni azt a valakit, aki életet adott nekem. Nem tudom, hogy ez jó ötlet volt e vagy sem, mindenesetre nem sajnálom, hogy nem közöltem Kath-tel a tényeket. Nem is tehettem volna, hisz nem etikus csak úgy beállítanom és elmondanom neki, hogy én vagyok a lánya, hogy nem haltam meg, hanem feláldoztam az emberi énemet, mert annak ellenére, hogy a nagynénim azt mondta, az anyám életét vesztette, reméltem, hogy nem így van és szinte sosem adtam fel a keresését. Azt hiszem, ez elég drámaian hangzott volna, én pedig nem akartam tragédiát szűnni, sem beállítani magam egy naiv, anyaszeretetre vágyó kislánynak. Hisz, ahogy ott ült előttem, olyan gyönyörűnek, ámde határozott, talán egy kicsit kegyetlennek is látszott… Kötve hinném, hogy jó lennék a lánya szerepének betöltéséhez.
A tények tényleg elszomorítanak, nincs mit tagadni. Valahogy másra számítottam, mást vártam az első találkozástól. Persze az elképzeléseim között nem szerepelt olyan, hogy egymás nyakába borulunk és elmeséljük a másiknak, hogy mi is történt velünk az utóbbi pár száz évben, még akkor sem, ha ennek örültem volna a legjobban. De legalább arra számítottam, hogy elmondhatom neki az igazat. Aztán egyre több kérdés kezdett el forogni a fejemben, amire nem tudtam választ adni, így gyorsan lemondtam a tervemről. Az egyik ilyen például az volt, hogy mi van, ha sosem akart? Nissa mesélte, hogy a születésemkor meg akart fogni, látni akarta az arcomat, és hogy eléggé megviselte azt, hogy nem tarhatott meg. De mi van, ha az idővel megváltozott a véleménye és most már úgy gondolja, hogy jobb, hogy nem vagyok? Hisz mit is kezdhetett volna egy fiatal lány (mert igen, akkor, amikor a kegyetlen világra hozott, még csak egy lány volt) egy gyerekkel? Semmit! Ha elvállalta volna, hogy felnevel, azzal tulajdonképpen aláírta volna a saját végrendeletét, de még az enyémet is. Azt hiszem, akkoriban egyikünknek sem lett volna jó a másik lehetőség. Teljesen tisztában vagyok ezzel, mégis düh fog el, amikor arra gondolok, hogy sosem keresett meg, sosem érdekeltem. Talán azért, mert vele ellentétben én felforgattam a fél világot, hogy megtaláljam, lehet, hogy azért, mert miatta sosem lehetett normális gyerekkorom, életem… nem tudom! Csupán azzal vagyok tisztában, hogy érezni, csalódni pocsék érzés.
Fogalmam sincs, hogy mi késztetett arra, hogy hagyjam el a szállásomat. Valószínűleg az, hogy a csend és az egyedüllét megőrjít, gondolkozni kényszerít... Mindenesetre a belvárosba indultam, hátha történik ott valami. Annak ellenére, hogy Mystic Falls kis város, itt mindig van nyüzsgés, az élet megy – nem csak nappal, de este is.
Mivel semmi úti célom nem volt, ilyenkor pedig nem sok minden van nyitva, ezért a Mystic Grillnél kötöttem ki. Arra gondoltam, hogy beülök és iszom valamit, közben pedig megfigyelem a lakósok egy részét – ha nem is azért, hogy késő esti nasit keressek, akkor legalább azért, hogy jobban megismerjem az ittenieket.
Belépve a Grillbe csalódottan nézek végig a helyiségen és azt tapasztalom, hogy a bár szinte üres. Úgy látszik, ez nem az én estém, de ha már itt vagyok, akkor iszom valamit.
Inni? Elég viccesen hangzik ez a szó az én számból. Két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor fogyasztottam már alkoholt. Régen, mint egy puritán lelkű kishölgyike más ital nem is ért az ajkaimhoz, csak viz. Most meg nemhogy alkoholt, de még vért is előszeretettel kortyolgatok. De hogy ne tenném, amikor számomra az életet adó nedű a táplálék? Ha már feláldoztam a normális, emberi életemet a halhatatlanságért, akkor legalább használjam is ki, nem?
A pulthoz lépek és a bárpultosra mosolyodom. Az valamiért csúnya pillantásokkal méreget, majd odajön hozzám és ahelyett, hogy megkérdezné, mit szeretnék, azt a kérdést teszi fel, hogy fiatalkorú vagyok e. Meglepettségemben a szemöldökeim magasra szökkennek, majd elhúzom a számat.
- Talán annak tűnök? – kérdem vissza ahelyett, hogy válaszolnék. A pultos határozottan megrázza a fejét, amire egy kicsit begurulok. Közelebb hívom magamhoz, majd mélyen a szemébe nézek.
- Kérek egy tequilát és egy dupla whisky-t. A jeget ne sajnáld, inkább azt, hogy bunkó voltál. Most pedig hozd a rendelésemet, mielőtt meggondolnám magam és az alkohol helyett, a véredet innám ki a szerencsétlen testedből.
A fiú épp elindul, de még egyszer megállítom.
- Egy szót se senkinek a beszélgetésünkről – teszem hozzá halkan, majd hagyom, hogy végezze a dolgát. A srác engedelmesen bólint, majd pár perc múlva elém rakja az italaimat. Ismét elmosolyodom, majd elfeledtettem vele a történteket.
A tequilát egyből lehúzom. Nem értem, hogy mostanában mi van velem… Mintha teljesen kifordultam volna magamból. Egyre jobban azt érzem, hogy mindezt csak azért csinálom, mert bizonyítani akarok. Magamnak, Nissanak, mindenkinek. Ha Katerina sem volt régen olyan, mint most, ez azt jelenti, hogy nekem is van egy sötétebb oldalam, ami arra vár, hogy elfordítsam a szabadságát korlátozó zárának a kulcsát és engedjem élni. Legyen hát, én aztán nem fogom visszatartani…
Mióta az alkohollal próbálok enyhíteni a bánatomat és az éhségemet, rájöttem, hogy egyedül nem jó inni. Rögtön körbe is nézek, hátha találok valakit a kevés ember között, aki jó társaságom lehet ma. Az egyik oldalamon egy, talán a húszas éveinek végében járó férfit látok, akiről lesül, hogy egyedülálló és ma este vadászni indult. Közömbös tekintetem végignéz rajta, majd a másik oldalra szökken. Ott egy vörös hajú lánnyal találkozik, aki ugyanúgy, mint én magányosan kortyolgatja az italát és a kinézetéből megítélve nagyjából annyi lehet, mint én voltam, amikor vámpírrá változtam. Ebből kifolyólag nagy a lehetőség arra, hogy jól is jövünk majd ki. Mindig is arra vágytam, hogy legyen egy barátnőm, akivel mindent megbeszélhetek. Persze most eszem ágában sincs összehaverkodni vele, de azt hiszem, pillanatnyilag egy kicsit vágyom is arra, hogy egy velem egykorú lánnyal beszélgessek. Ha pedig ellenkezik, akkor más módszerekhez kell majd folyamodnom, úgyhogy jobban teszi, ha a kedvembe jár.
Helyet foglalok mellette, majd odahívom hozzánk a pultost.
- Még két whisky-t kérek, egyet magamnak és egyet… - kérdő tekintettel pillantok az ismeretlenre és várom, hogy megsúgja a nevét.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyVas. Szept. 23, 2012 9:54 pm

Damon & Eric

Mosolyogtam a válaszán. Pont olyan volt, amilyennek leírták nekem, egy fontal sem több és jobb. Ó ha tudnád, hogy mennyire vagyok bátor...Ez azonban nem azaz idő volt, amikor én kellemesen elcsevegek a Salvatore fiúval a bátorságról. -Beszédem van veled Salvatore. Kifejezetten hozzád jöttem ma este. Tudom mire készülsz és figyelmeztetlek, hogy semmiképp sem viheted véghez a terved. Hagyjál fel a mesterkedéseiddel és állj félre vagy keservesen megbánod. -Szánalmas bolond, azt hiszi megtud verekedni több száz éves vámpírokkal, akik nincsennek egyedül és számítanak is a támadásra. Már az is kész csoda volt, hogy eddig túlélte. Hitetlenkedve nézett rám, mintha nem lennék az eszemnél. Ha tényleg olyan forrófejű, mint amilyennek mondják, akkor most rögtön rám ront és a halandók előtt megtámad. Lehet, hogy neki is ez futott át a fején, de a józan ész erősebbnek bizonyult. -Ez nem üres fenyegetés csak, hogy tudd ismerem a kis barátnődet,és a bátyád minden mozdulatát figyeltetem éjjel-nappal...Salvatore, hiába próbálsz keménykedni, átlátok rajtad -felálltam és kifizettem az italom. Fejem Damon felé biccentettem és ott hagytam a haragos képű fiút a pultnál a gondolataival. Tudtam mi fog következni, de úgy szerettem volna, ha szemtanúk nélkül esünk túl rajta. Nem örültem, neki, hogy ez lesz a vége, azonban ha most nem mutatom meg neki, hol a helye, akkor csak rosszabb lesz. Egyre távolabb kerültem a Grilltől és a zsibongástól, éreztem azonban, hogy követ. Az egyik sikátor sötét szegletében eltűntem az emberi szemek elől, Salvatore azonban tudta merre vagyok, érezte. Gyorsabb voltam, mint ő, de utolért. Néha elkapott, de egybe olvadtam az árnyékkal. Sötét mint az árnyék, mögé lopóztam. Nyugodt mint az állóvíz, elkapott, de kiszabadítottam magam. Erős, mint egy medve, elkaptam a nyakát és falhoz nyomtam. Vad, mint egy tigris.
-Mi az utolsó mondatod Salvatore? -köptem felé a szavakat. Felbosszantott, hogy ennyire alábecsül, de tudtam az alkohol adta a legtöbb bátorságot neki. -Figyelmeztettelek, hogy nem vagyok egy könnyű eset, velem jobb nem packázni.- szűrtem ki a szavakat a fogaim közül. Megragadta a karom, aztán kiszabadította magát egy hirtelen mozdulattal. Ismét szélsebes táncot kezdtünk, ami emberi szemnek láthatatlan volt. Ügyes volt nem kétség, de zöldfülű. Hangosan nevettem, mert tudtam ezzel felbosszantom, azonban egy pillanat allatt lefagyott a mosoly az arcomról, amikor fékcsikorgást hallottam és lefékezett komótosan a Grill előtt a Mustang, Jonnal a vezetőülésen. Csendesen káronkodtam és dühösen megindultam felé. Pedig direkt kértem, hogy ne jöjjön vissza értem. A sikátor falára támaszkodott Damon és ő is észre vette a nem kívánt vendéget. Egy pillanat alatt Jon mellett termett és megragadt a nyakát. -Engedd el. -mondtam csendesen, de fenyegetően.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyVas. Szept. 23, 2012 8:51 pm

Már lassan egy órája koptatom a bárpult székét, de érdekes társaságra még nem leltem. Gyakran körbe pásztáztam a Grill-t, hátha akad valami fogam alá való falat, de minduntalan a whiskey-m tűnt a legjobb társaságnak. A hely tömve volt ugyan, de hétköznap kora esténként általában csak a középiskolások múlatták errefelé az időt. Általában kimondottan örülök, ha Stefan mérföldekkel messzebb van tőlem, de az unalom már oly szinten felemészt, hogy most még az ő társaságát is kimondottan élvezném. Meg aztán, mi lenne nagyobb szórakozás a számomra, mint idegesíteni a 'kisöcsit.
Egyszerre felhajtottam whiskey-met, majd a pultos felé toltam üres poharamat és mutatóujjammal megkocogtattam az üveget, hogy a pultos is észrevegye mi bántja jelen pillanatban oly "törékeny" lelkemet. Mivel sokat kellett várnom a kiszolgálásra, mikor újra italt töltött nekem, elvettem kezéből az üveget.
- Hagyd csak itt! - parancsoltam rá erélyesen és a pultra dobtam néhány zöldhasút.
Lassan megpördültem bárszékemmel együtt, hogy újfent a tömegre figyeljek, hátha feltűnik Klaus valamelyik csatlósa. Itt volna az ideje külön - külön levadászni mindegyiket, de a tervem még mindig nem üzemképes, így várnom kell... Nehéz ez egy ilyen türelmetlen természet számára, főleg ha Petrováról van szó, de nem szabad hibáznom, nem szabad, hogy kiderüljön. Füstös tekintettel meredtem a tömegbe, kívülről úgy tűnhetett a halandókat bámulom, de az agyam kattogott mint a fogaskerék. Hosszú percekig merengtem, majd vissza fordultam a bárpult felé és tovább iszogattam. Unottan táncoltattam poharamat a pulton, mikor egy magas, öltönyös ficsúr billegett be a Grill-be. Már a parkolóból éreznem kellett volna a sznob szagot... - az alkohol némileg tompíthatta az érzékszerveimet, csak ez lehet a magyarázat arra, hogy nem vettem észre időben.
Úgy tessékelte fel a mellettem ülő fószert, mintha az atyaúristen zabolázta volna meg. Ekkor már sejtettem, hogy a sznobságtól itt nagyobb gondok is lehetnek.
- És szóba mersz álni egy bolonddal? Bátor ember lehetsz!- vigyorodok rá gonoszul a ficsúrra.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyVas. Szept. 23, 2012 7:46 pm

Damon & Eric

Késő esti szürkület fogadott a város határában, ahol megálítottam a sofőrömet és kiszálltam veterán Ford Mustangomból, amit nem rég vásároltam. Biztosítottam Jont, hogy nem fog bántódásom esni és csak sétára van szükségem, hogy kiszellőztessem a fejem. Az idős sofőr nem tudta, hogy vámpír vagyok, hiszen csak két éve vettem fel a szolgálatomba.
Kedveltem, ami sosem fordult még elő az élő alkalmazottaimmal. Mosolyogva biccentettem felé és elindultam a fő utca irányába. Nem igazán kellett sokat gondolkodnom, hogy hol találhatom Damon Salvatoret. Bitosnak tűnt, hogy valamelyik bár nyüzsgését kereste fel ma este. Sokkal többet tudtam róla, mint azt gondolta volna. Bolond lennék, ha ezt elárulnám neki. Továbbra is figyeltetni fogom a kismadaraimmal, de nem árt, ha szemtől szemben is beszélek a fejével. Valószínűleg nem ismer, hallani biztosan hallott rólam, de ez is csak feltételezés. Azonban ha tudja ki vagyok, nem lesz olyan bolond, hogy tovább ellenszegüljün nekem. Közölnöm kell vele, hogy amit tervez az életébe fog kerülni, mivel ha nem Ő végez vele, akkor én fogok.
Először a Mystic Grill felé vettem az irányt, a madárkák úgy mondták ott többször megfordul. A hely zsúfolásig tömve volt. Damon Salvatore a bárpultnál ült egyedül és iszogatott. Elégedett voltam magammal, mivel pont így terveztem. A mellette ülő férfi vállára tettem a kezem, aki amikor rám pillantott, abban a percben felállt és szabaddá tette a helyét. Leültem Damon mellé és megszólítottam.
-Csak a bolond iszik egyedül.-mondtam gúnyos mosollyal a vámpírnak. Intettem a pincérnőnek és ugyan abból kértem, amiből Damon fogyasztott.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptySzomb. Szept. 22, 2012 7:08 pm



Lucia y Brigitte

|| words: 702 || outfit: check || music: zz ward - put the gun down || note: kezdőkben nem vagyok a legjobb, de remélem megfelel : D ||
Egy unalmasnak látszó nap állt előttem, ugyanis ez azon kevés alkalmak egyike volt, amikor semmit sem terveztem az adott napra. Liv elutazott, szóval hirtelen megszervezett közös programról szó sem lehet. Nincs más hátra, mint hogy egy újabb napot töltsek egyedül, unalmasan. Hívhatnám a többi barátaimat is, de azok nem lennének benne a füvezésben, sőt a piálást sem támogatják annyira. Nem tudják élvezni az életet. Ettől függetlenül szeretem őket, mert teljesen megértenek engem és a túlbuzgó természetemet. Néha elgondolkozom saját épelméjűségemen. Szerintem, ahogy néha viselkedek (és itt most józan állapotról beszélek), párszor felfigyelhettek rám valamelyik diliház dolgozói. Akkor tényleg valami gáz lehet velem, ha néha én magam is azt gondolom, hogy elmegyógyászati eset vagyok. Vagy csak szimplán élvezem az életet, azért pörgök. Olykor túlságosan élvezem. Azért vagyok ilyen… dilis. Utálok-e ez lenni? Nem. Kívánom-e néha, hogy egy kicsit több türelmem legyen? Igen, mivel az egész „pörgök és türelmetlen vagyok” dolog bizonyos helyzetekben nincs előnyömre. Képtelen vagyok számomra nem érdekes dolgokra, például a tanulásra, fél óránál többet koncentrálni. Ezért van az, hogy meglehetősen érdekes jegyeket szülök. Pedig ha nagyon megerőltetem magam és rendesen megtanulok valamit, akkor simán szerzek egy ötöst, de mint az előbb mondottakból is kiderült: többnyire figyelek oda úgy, ahogy kéne. De b@sszus! Ezek életem legszebb évei, miért pazaroljam a tanulásra?
Estefelé kezdett kicsit elegem lenni a semmittevésből, tényleg mehetnékem volt már. Szokás szerint szó nélkül hagytam el a házat, mert anya úgy is magasról tesz arra, hogy én mit csinálok. Ha balesetem lenne, az talán felkeltené az érdeklődését, de az egyébként mindegy neki, hogy mi történik velem, az hót ziher! Apa meg folyton utazgat, szóval az apai szigortól sem kell tartanom. Senkit nem fogok azzal fárasztani, hogy elmesélem, mennyire hozzászoktam már a helyzethez, meg hogy mivel próbálom kompenzálni a szeretethiányt, mert nem akarom, hogy bárki olyan legyen, aki miattam alszik el. Miattam. Az lenne ám a szégyen rám nézve. Mivelhogy mellettem nem lehet unatkozni, vagy ha lehet is, akkor valamit nagyon rosszul csinálok. Még a havi probléma idején is teszek a hasfájásra és nyomom a magam rizsáját. Mert én már csak ilyen vagyok. Viszont ez a téma is kezd más unalmas lenni, azt hiszem jobb lesz átugranom, amit még mondani akartam ezzel kapcsolatban. Sajnálom, de nekem be nem álló pofám van.
Útban a belváros felé mind csak az járt a fejemben, hova is mehetnék? Végül ott döntöttem, ahol mindig kikötök ilyen helyzetben: Mystic Grill. A jó öreg hely, ami már ki tudja, mióta fenn áll. És belső elrendezését elnézve, már vagy húsz éve pontosan ugyanúgy néz ki, semmi nem változott. Fogadok, hogy a menü is ugyanaz. Egy időgépre lenne szükségem ahhoz, hogy biztosra menjek, de nincs időm meglátogatni a Doktort. Ó, pedig mennyit álmodoztam fiatalabb koromban arról, hogy egyszer én lépek Rose Tyler helyébe és a Doktor társa leszek. Lány létemre a Doctor Who a kedvenc sorozatom és miért is sajnálnám? A Tuti Gimi szintű sorozatoknak nem sok értelmét látom.
Beérvén a Grillbe, automatikusan vettem az iránt a pult felé. Leültem egy bárszékre és csak ott szántam rá időt, hogy körbenézzek. Nem voltak túl sokan, pedig már sötétedett, ráadásul nyár van. Bár főszezon, gondolom ilyenkor mindenki nyaral. A pultos oda is jött hozzám, én pedig rendeltem egy whiskyt, de ő természetesen furcsán nézett rám.
- Elmúltál 21? – kérdezte, mire úgy döntöttem előveszem a boci szemeket. Pár másodpercig kellett csak úgy néznem rá és meg is kaptam a piát. Mindig ezt csinálom, és ha nem is dőlnek be a koromnak, de sajnálnák egy ilyen boci szemekkel néző lánynak nem megadni, amit szeretne. Persze a pultos srác néha felém vetett egy-egy rosszalló pillantást, amire én csak elvigyorodtam. Ennyire ne akadjon már ki ezen. Biztos tucatnyi kiskorú vendéget felszolgált már, csak nem pazarol időt rá, hogy mindegyikre csúnyán nézzen.
Unottan kortyolgattam a whiskymet, majd mikor kezdett az egyedül ücsörgésből elegem lenni, körbenéztem, kivel lehetne szóba állni. Tőlem jobbra egy öreg pasas ült, aki annyira holtrészeg volt, hogy már alig tudott megülni egy helyben. Bal oldalamon viszont senki nem ült, így inkább feladtam és tovább ittam magamban. Úgy hiányzik most a társaság. Talán nekem is Liv-el kellett volna mennem, akkor talán most is egy tengerparti bárban ülnénk, és jól éreznénk magunkat. Ehelyett egyedül ülök egy egyáltalán nem tengerparti bárban és nem érzem valami jól magam.


Rolling Eyes


A hozzászólást Brigitte Underwood összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 24, 2012 12:13 pm-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptySzomb. Szept. 01, 2012 4:24 pm

Azt, hogy én jó voltam, mondani sem kell. Két évszázadnyi tánctudás van mögöttem, és ez is igencsak hozzácsapódott az egómhoz. Szóval köszönöm szépen, de tökéletesen tisztában vagyok vele. Na azért ezt mégse közlöm a lánnyal, csak vigyorgok rá. Amíg nem jön a vámpíros téma. Jobban meg tudnám magam játszani, ha nem ilyen hirtelen rontott volna rám vele. Még én is gyengének érzem a színjátékom, pedig folyamatosan tökéleteset alakítok. A franc essen belé!
Aztán oda lép hozzám, és a fülembe súg. Még jó, hogy el van foglalva azzal, hogy hozzám hajol, így nem látja azt a pillanatnyi árnyékot, ami átsuhan az arcomon. Csak egy másodpercre vesztem el az önkontrollt, de mire rám nézhet, már semmi sem látszik ebből.
- Fenyegetsz? - kérdezek vissza, és szánt szándékkal úgy mosolygok, hogy azt lássa rajtam, nem veszem komolyan. Magamban viszont épp őrjöngök. Velem senki sem beszélhet így! Ha nem lennénk ennyi emberrel körülvéve, azonnal széttépném a torkát. De így csak kedvesen mosolygok tovább.
- Nem szoktam gyermek mesékről társalogni. - mondom még neki, ám nem folytathatom, mert ekkor jön Audrey. Pont, ahogy megkértem rá. És pont úgy, ahogy megparancsoltam neki. Itt jön a közbe lépésem, és meg is teszem annak rendje és módja szerint. Leszedem Belláról, aztán már ott is vannak a biztonságiak, és kidobják a csajt. Bella még utána szalad, én pedig meglepetten figyelem a kis közjátékát. Ahogy gondoltam... érdekes ez a lány. Nem hiába figyeltem fel rá. Amikor visszajön látom, hogy könnyes az arca. Gyűlölöm, ha egy nő sír. Bármit el tudnak érni vele. Hozzá sietek, és két tenyerem közé fogom az arcát, majd hüvelykujjammal letörlök egy könnycseppet.
- Jól vagy? - kérdezem aggódó tekintettel. - Nem tudom, mi baja lehet... - pillantok az ajtó felé, ahol eltűnt a vöröske. Audrey. Hát persze.
- Biztos ne vigyelek haza? - kérdezem, de ekkor már kapom is a számot a szalvétán. És az újabb szövegelést. Elkomorodom.
- Hát téged csak ez a téma érdekel? - kérdezem meglepetten, ám ő már megy is, búcsú nélkül. Én meg ott maradok hoppon. Eltűnik, én pedig gyorsan kihörpintem a sörömet, mielőtt bárki idejönne hozzám kérdezősködni, hogy mi történhetett. Nincs nekem erre szükségem.
Előttem távoznak Audrey két barátnője. Egy szőke, és egy barna. Azt hiszem a szőkét Sellynek hívják. Mire kiérek, Bella már sehol sincs. Biztos taxival ment. Sötéten pillantok magam elé, és elindulok az utcán, a pocsolyákat kerülgetve, nem messze lemaradva a két lánytól. Már nem esik. Hálistennek. De nem ülök még a motorra.
Ekkor érzem, hogy rezeg egyet a telefon a zsebemben. Közben fél füllel hallom amint a két lány beszélget.
- Nem értem mi üthetett Audreyba ma este...
- Én sem. Furcsa. Bár mindig is pasizós meg féltékeny típus volt. Szerintem amiatt a bőrdzsekis pasas miatt akadt ki.
- De ennyire?

A telefonomat elővéve látom, hogy egy új üzenetem érkezett. Megnyitom.
"Vele vagyok, hozzá megyünk. A."
Olyan széles mosoly terül el az arcomon, hogy azt bármelyik pszichopata megirigyelhetné. Kinyomom az üzenetet, majd a zsebembe csúsztatom a telefont. Pont ahogy terveztem. Tökéletes. Már csak egy apró kis részét kell végre hajtanom a tervemnek... előre bámulok, ahol Audrey két barátnője sétál. Ők a hozzá legközelálóbb lányok. Most még...
Érzem, ahogy kidagadnak az erecskék a szemem alatt, s vérbe borul a világ. Az agyaraim megszúrják az alsó ajkam, s már a fülemben dobol a szívük.
Azt hiszem remekül el fogok szórakozni ma este...

// Köszönöm a játékot! Smile Ha gondolod nyomban hívhatlak is Very Happy //

Vége
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyPént. Aug. 31, 2012 9:13 pm

Bárpultok, bárszékek - Page 5 106149_o
- De nyugi te is egész jó voltál ott a parketten!- jelentem ki és rámosolyogtam, amolyan baráti mosollyal. Milyen más mosoly lenne? Én nem vagyok az a lotyóféle, akivel bármit meglehet tenni! Akkor sem a részeg vagyok, na, jó egyszer, az is George, a különös kivétel utána megfogattam soha több ilyen nem lesz!
Majd mikor már a vörösről faggattam, olyan volt mintha vesztett volna a kitartásából, olyan unottan a hallatatott végig. Mikor a vámpír dologról kérdeztem kibújt a foga fehérje. Láttam az arcán a döbentség és az amatőr színjáték keveredését. Nem hallgattam az eszmei lotyogását. A tévhitet dédelgető, esztelenséget, én tudtam, hogy nem butaság az, amiről a számat jártatom. Majd komoly tekintettel néztem az arcába. Felálltam a székből és a fülébe súgtam valamit, ami mellesleg nem a legkedvesebb hozzászólásom volt.
- Na ide figyelj, eddig játszottad a jó fiút, ami nekem be is jött, de látom a szemedben, hogy hazudsz! Ez a téma számomra iszonyat fontos, ha kicsit is jó pofi akarsz lenni, akkor segítesz nekem és nem színészkedsz!- oktattam ki, persze inkognitóban. Óvatosan vettem el a számat a fülétől és még midig komoly arccal vágtam egy mindent tudó grimaszt. Majd csak vártam, hogy valami történjen.
Néha beleittam a sörömbe és próbáltam tudatni, hogy a színjátéka igen csak béna. Közbe néha a vörösre pillantottam, aki mintha valami filmet nézne, olyan éberséggel nézett engem. Na, de mi a francnak? Úgy éreztem magam, mint egy bábu, amit széthúznak, lassan mintha hittem volna a buta szónak, a fejében, hogy az apámat nem egy ilyen „démon” ölte meg.
De nem ez badarság, én tudom mit láttam. Na meg az a pasas, aki részletezte mik is ezek a lények. Na és Sorez ki? Ő valami befolyásolás alatt álló béna színész? Nem tudom, csak annyit tudod, hogy hazudik, és én utálom a hazugokat. Mégis tudom, hogy ezt a cérnát nem hagyhatom elfutni, tehát tennem kell valamit, de mit (?).
Néha hümmögtem a buta kioktatásán vagy csak azt mondtam „ja, biztos!”. Unottan kortyoltam a sörömbe, majd mikor tenném le a poharat, látom, nem is érzem a vörös kezét az arcomba. Üt és karmol, én meg nem tudok mit csinálni. Szerintem most lettem csak fél részeg, csak tűröm és tűröm, de minek (?). Talán, mert gondolkodás közben nem megy a bunyó? Csak az rémlik, hogy a lány az óta ilyen, mióta Sorez társaságát élvezte. Na de ki ez a pasas? És miért uszította rám a lányt? Egyszer csak véget ér, nincs több ütés, se karmolás. A vöröst valaki lerángatta rólam és tudom is ki. Csak felállok, megigazítom a szoknyám és a hajam, majd a lányra nézek, pontosabban Audreyra. Ez meg mi? Nézem az üres tekintetét, semmi nem volt benne, pont olyan, mint az apámé a halálakor. De Audrey nem hallott, biztos nem hisz látom, veszi a levegőt, de nem több! Majd olyan két másodperc múlva.
~ Annyira sajnálom! Ez nem én vagyok! Tényleg sajnálom!~ kántálja miközben a biztonságiak ráncigálják kifelé.
- Kérem, várjanak!- szólok a két gorillának (nem hittem volna, hogy így védik ezt a helyet). Oda lépek Audreyhoz és csöndben az orrára kötök valamit.
- Figyelj, várj meg odakint és majd ott letisztázzuk. Jó? Mindjárt megyek!- túrtam bele a hosszú fényes hajamba, ami most tiszta kóc volt. Kicsit megtörlöm az arcom, próbálom a könnyet feláztatni, majd visszamegyek a helyemre. Megvárom még Sorez is visszatér, majd kihörpintem az utolsó két korty sört a poharamból. Tudom, hogy ő tette, de neki ezt nem szabad tudnia. Én csak egy műmosolyt biggyesztve az arcomon kezdek bele műmondandómba.
- Hát ezt meg mi lelte? – várom meg a kamu választ, majd újra beszélni kezdek.
- Figyelj most teljesen kivagyok, szóval…- gondolkodok azon mit is mondjak tovább vagy mi legyen. De végül is a jól meg szokottnál maradok. Elveszek egy szalvétát, majd egy tollat. Felpingálom rá a nevem és a számom. Majd a kezébe nyomom.
- Ez a számom, de csak akkor hívj, ha képes vagy valami értelmeset is mondani!- engedtem el a papírt is meg a kezét is. Majd kifele veszem az irányt, még az ajtóból rámosolygok, majd kinyitom és csörögni kezd valami. Áá leesett, nem engem néztek, amikor bejöttem, csak a zörgőhangra lettek figyelmesek. Na de ez most már mindegy kilépek az ajtón és bezárom magam mögött.

- Szia, Audrey!Figyelj csak, nincs kedved átjönni hozzám, ott mindent elmondhatnál! - jelentettem ki. Nem féltem a lánytól, tudtam, hogy csak befolyásolták, azért, hogy bántson, amit meglehetősen jól el is végzett. Bár külsőre sok bajom nem esett, de belül minden nagyon fájt. Nem tudom, hogy ki tette, a piás társam vagy más, de azt tudom, hogy valakiben fantáziát kellettem, aminek egy részem nagyon is örült, de a másik nem. Óvatosan megfogtam a vörös kezét és a taxihoz vezettem, majd beültünk és én a mobilomért ragadtam.
- Szia, Bob bácsi figyelj, remélem nem baj, ha haza viszem az egyik barátnőmet. Hívj, ha haza tervezel jutni!- ezt amióta itt élek hozzá teszem a hívás végén.

/ részemről itt ennyi, de várom a telefont és az új találkát Very Happy /
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 30, 2012 7:21 pm

Mintha kivételesen nem lennék hatással a lányra. Vagy lehet, hogy épp az alkohol vonja el a figyelmét a szolid közeledésemről. Talán erőteljesebbnek kéne lennem? A franc se érti a mai fiatalságot. De hiába a kacsó cirógatás, vagy az arc simogatás, és a fülbe suttogás, mintha nem is történt volna semmi. Aztán a következő kör előtt elhívom táncolni, hátha ezzel be tudom vetni magam. Baromira semmi kedvem igézést bevetni. Úgy már nem szórakoztató a dolog. Vagyis lehet az... csak kevésbé.
Készségesen el is jön velem, és táncolni kezdünk. Elég pörgős a szám ahhoz, hogy kibontakozhassak, ám hamarosan oda tolong hozzánk még pár lány, és a vöröske, aki furcsa pillantásokat váltott velem mielőtt még Bella becsörtetett a Grillbe, egyáltalán nem burkoltan rám cuppan.
Már épp bedobnám a mentő övem Bellánál, hogy közelebb húzom magamhoz, jelezvén, hogy jelenleg vele vagyok, de a lány eltűnik mellőlem, és a többi csajjal kezd el denszelni. Hát ez kurva jó. A vörös lány hirtelen hozzám dörgölőzik, s én lenézek rá mind a 188 centim magasságából. Rá mosolygok, majd lehajolok hozzá, s miközben tovább táncolok vele, két tenyerem közé fogom az arcát, és a homlokához érintem a homlokom. Így senki nem látja, hogy nem táncolok, hanem igazából beszélek. Mélyen a szemébe nézek.
- Most szépen elhúzol innen. - mondom neki kedvesen mosolyogva továbbra is, ám szavaimból kihallatszódik a durvaság. - Aztán megteszel nekem valamit. Megértetted?
- Elhúzok, aztán megteszek neked valamit. - válaszolja monoton hangon, üveges tekintettel. Ezt már szeretem.
- Okos kislány. - mosolygom most már lágyabban.
- De mit tegyek?
- Csak egy kis apróságot. - csücsörítek.
Hamarosan otthagyom a lányt, majd visszatérek Bellával a helyünkre, miközben a többi kis cukorfalat tovább táncol. Ám még a söröm után se nyúlhatok, Bella máris a vörösről kezd beszélni. Elhúzom a számat.
- Igazán örülök is neki. - ironizálok. A bácsikás dologra már nem is mondok semmit, de mielőtt válaszolhatnék már ismét a vörösről van szó. Felsóhajtok, és komoran a lányok felé bámulok.
- Van még mit tanulnia. - elvigyorodom, és Bellára pillantok. - De akkor sem lenne olyan jó, mint te.
Végre a sörömért nyúlok és jóízűen beleiszok. Leeresztem az üveget a számtól, s szemügyre veszem mennyi van még benne, majd ismét felemelem, hogy igyak belőle. S ekkor jön egy kérdés, amire nem számítottam. Sőt, enyhe kifejezés, hogy nem számítottam. Félre nyelek, és majd megfulladok. Ha nem lennék már halott, lehet a mentőt kéne értem hívni.
- Hogy mi? - teszem le az üveget az asztalra, megtörlöm a számat, majd Bellára nézek, és elröhögöm magam. Persze ez a röhögés most színtiszta színjáték. Ma esti előadásom egyik legbizarabb pontja.
- Vámpírok? Hogy a francba jutott eszedbe pont ez? - kérdezem, miközben vissza veszem a kesztyűimet. Tudom, hogy hamarosan menni fogunk, még ha ő nem is tudja. Bár úgyis indulni akart már. Iszok még egy kicsit a sörből, csak, hogy ne kelljen beszélnem, és tudjak gondolkozni egy picit. Hogy a hét pokolba jutott eszébe épp a vámpír téma? Hát ez ledöbbentett most... valami nem stimmel ezzel a lánnyal. Nem tudom mi, de mióta belépett ide, azóta nincs rendben minden, és egyre inkább érzem, hogy így van.
Leteszem a sört, és Bellára nézek. Eljött az igazság pillanata. Válaszolnom kell valami baromi jót, és baromi hihetőt... de ekkor hálistennek közbe szól valami. Egyik másodpercben még kettesben ülök Bellával, a következőben pedig már ott is a vöröske nálunk, és neki löki Bellát a pultnak, majd bele csimpaszkodik a ruhájába. Egyszerűen neki esik! Talán el is tépi a felsőjét, és körömmel próbál neki esni Bella arcának és nyakának, s én ugrom le a székemről, hogy közbe lépjek. A barátnői is oda rohannak hozzánk.
- Audrey, mit művelsz? - kiabálja az egyik, én pedig megragadom a vörös vállát.
- Mi bajod van? Állj le! - szólok rá emeltebb hangon, s megpróbálom Bellát védeni az atrocitástól.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 30, 2012 5:46 pm

Bárpultok, bárszékek - Page 5 34gx45j
táncolok
Csak egy percre hallgattam el, akkor is csak, mert gondolkodtam. Bobról és a mostani beszélgetésről, igen, mostanában sokszor gondoltam bele, hogy mi lenne Bobbal nélkülem?
Mármint tudom hülyeség, mert még egy hetes sem vagyok itt, de mégis ez alatt a három nap alatt annyi minden megváltozott. Nem hozza haza a nőit, nem jön haza részegen és stb. Ez nála elvileg, már nagyon nagy lépés, én nem vagyok nagyra vágyó, egyelőre ennyivel most még beérem. A többit meg majd számon kérem tőle máskor.
Majd csak a nyüzsgést figyeltem, hogy megy itt az élet! Pörögős és szórakozató. Négy nappal ezelőtt, nem is gondoltam volna, hogy itt is így megy az élet. Pedig megy, négy nappal ezelőtt még sírva ültem a reptéren és a házunk képét tartva kezembe kértem az Istent ne hagyja, hogy én épségbe leszállhassak onnan. Nem vagyok gonosz, nem akartam, hogy másnak baja legyen, én csak azt kértem, hogy nekem ne hagyja a földet érést. Miért baj az, ha a szüleimmel akarok együtt lenni? Miért baj, ha azt szeretném, hogy ne legyen fájdalom és kín? Számomra miden nap ilyen, amióta megszülettem, amióta csak arra vágyok, hogy egy nap anyu csábítson ki az ágyból. Emlékszem arra a napra, amikor a hetedik szülinapom volt és megkérdezte a party szervező mit kérek szülinapomra. Én csak azt feleltem pöszén, hogy holnap reggel anyu keltsen fel. Minden kislány nevetni kezdett és taglalta, miért nem jó ha a szülei keltik. Én kívül csak nevettem, belül meg sírtam.
Talán az alkohol is ezt hozza ki belőlem?
Táveszméket? Vagy csak manipuláló szer számomra? Nem tudom, annyit tudok, hogy csak nevettem, majd elhallattam és gondolkodtam, sokáig, igen sokáig. Amikor feleszméltem, zene ütötte meg a fülemet. Majd a parketta nyikorgása, kifejezetten táncnak vélhető dolgot műveltek rajta. Majd amikor engem is felkértek nem tartoztattam magam, talán a pia miatt, vagy a személyiségemnek köszönhetően, igen csak jó táncos vagyok, és természetesen a mexicói véremnek köszönhető. Nem is tudom miért, de én tánc közben nem gondolkodok, csak cselekszem. A szám végére már az egyik lány csoport mellett kötöttem ki, egy barna és egy szőke hajú lány fogta a kezem és úgy mozogtunk a zenére. Nem is értem, hogyan? Hisz az elején még Sorez úr párjaként roptam, most meg, nem találom sehol! Majd kicsit kutatok és látom, ahogy egy vöröske próbál mellette előadni valami tánc jelegű, valamit. Ami nekem, igen csak vicces volt, szegénylány nem volt meg áldva ezekkel a génekkel. Na végül is a szám végére elő kerítettem az ex táncpartneremet és visszafoglaltam a helyünket.
- Azt hiszem, van egy rajongód. - néztem még mindig a lányra, olyan aranyos volt, a vörös haj a szeplők és a mosolya igazán bájos.
- Nos, a bácsikám olyan más, a tökéletes ellentéten apunak. – jelentettem ki.
Majd a újra a lány csoportot nézetem, aminek körülbelül velem egy korúak voltak a tagjai, ráintettem a két lányra, akikkel még a parketten táncoltam. Majd vissza a partneremre.
-És, jó táncos?- kérdeztem, miközben a vörös lányra nézek. Mást nagyon nem is akartam kérdezni, ennyi elég volt. Nem akartam olyan bunkó lenni, aki lekiabálja a fejét, miért nem szólt, hogy más lánnyal kezd táncolni. Miért lettem volna? Én szuperül elvoltam a lányokkal… olyan rég voltam utoljára ilyen csajos bandával. Őszintén nem is tudom mikor. Talán egy, vagy másfél éve…
Majd csak vártam a következő körre, az utolsó körre. Nem tudom miért, de most már nem akartam részeg lenni, sőt inkább mentem volna el Bobhoz és vittem volna haza. Nem azért vágytam haza, mert rossz volt a társaság, nem a társaság jó volt, a kiszolgálás is folyton javult. Szóval jó volt, csak most olyan volt a kedvem. Arra gondoltam, ha apu nem halt volna meg, most biztos nem lennék itt, mármint egy ilyen piás szórakozó helyen. Biztos otthon pókereznék vele és szokás szerint leverne. Csak gyülemlett bennem az emlék, mígnem a haláláig jutottam. És arra a ronda véres jelentre,, én tudtam mi tette, de azt nem miért. Hirtelen gondolatból, nyitottam ki a szám, most nem az eszem vezérelt.
- Mit tudsz a vámpírokról?- kérdeztem bőszen, nem tudom miért, de úgy éreztem ő megadhatja nekem ebben a témában a kezdő lökést.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 EmptyCsüt. Aug. 30, 2012 3:05 pm

Ledobjuk a tequilát, Bella pedig nevetni kezd. Elégedetten konstatálom, hogy már kezd a fejébe szállni az alkohol. Nem is csoda, túl fiatal ő még ehhez, én meg túl öreg vagyok már, szinte semmit nem érzek az eddigi mennyiségből. De mentségemre legyen mondva, próbálok emberien viselkedni, és úgy tenni, mintha én is kezdenék már jól lenni.
- Na igen... a bácsikák már csak ilyenek. - felelem a lány válaszára, majd eszembe jut a saját bácsikám. Ő fogadott be mikor már senkim nem maradt, ám nem maradt sokáig életben.... annyit nyakalt a piából, hogy hamar feldobta a talpát, és én ismét egyedül maradtam. De legalább már vagyonosan. Nyomdája volt az öregnek, és rám hagyott mindent, mivel sosem volt családja, és véletlenül sem nősült meg. Bár élek a gyanúperrel, hogy egy nő se ment volna szívesen hozzá egy iszákos vén bolondhoz. Akinek ráadásul a vámpírok voltak a gyengéi. Megszállottan kutatott utánuk, elhitte létezésüket, és neki köszönhetően kerültem bele egy olyan társaságba is, ami lehetővé tette, hogy most itt legyek, pedig már eltelt azóta több mint kétszáz év. Áhh, a franc, hagyjuk a nosztalgiázást!
- Az elején mindig jó fejek, aztán ideje korán elpatkolnak. - mondom a lánynak. Különleges, őszinte pillanataim egyike ez. - Nekem is volt egy ilyen nagybátyám. Korán magamra is hagyott.
- mondom, majd ismét csak nevetni kezd, én pedig már azon is mosolygok, hogy nevet. Felemelem a sörömet, és koccintok vele egyet.
- Akkor legyünk totálisan részegek! Együtt! - kacsintok rá, s ahogy kezdetét veszi a verseny kettőnk között, alaposan meghúzom a sört. Ám látom mennyire igyekszik, s könnyű szerrel le tudnám győzni ebben is.... az istenekre, hiszen több liter vért be tudok vedelni egyszerre! Viszont ahogy egyre feljebb hajtja az üveget, egy pillanatra megállok amíg nem veszi észre. Aztán folytatom, de Bella már végzett is, így csak pár másodperccel lemaradva csapom a pultra az üres üveget.
- Gratulálok! Nem vagy semmi! - vigyorgok, majd megjátszott meglepett fejet vágok. - A nyertes? Nem a vesztesnek kéne? - mosolyodom el, de ő már int is, én pedig nem ellenkezem. Ha annyira akar, akkor fizessen egyet, semmi jónak nem vagyok az elrontója. Aztán közli velem, hogy nem haza megy, és mutat egy sms-t is. Gondolatok kezdenek átcikázni az agyamon, akár az áram a vezetékben.
- Hm... - pillantok a lányra, aki ekkor közelebb hajol hozzám, és halkan megsúgja, hogy még maradna. Kihasználom a közelségét, s még mindig kesztyűtlen, jobb kezemmel megérintem az arcát, és lágyan megcirógatom, miközben a füléhez hajolok.
- Akkor maradj. - súgom vissza, leheletemmel cirógatva a nyakát. - Az ilyen nagybácsikat meg jobb hanyagolni. Ő a te gyámod, nem Te az övé... azt csinálsz amit akarsz. - súgom tovább. - Akár velem is jöhetsz.
Ahogy elhajolok tőle, az orrom egy icipicit súrolja a fülcimpáját. Lassan lesiklanak az ujjaim is az arcáról, s elnyomok neki egy rossz fiús félmosolyt. És már jön is a következő kör. A lány köszönetére csak legyintek.
A hangulat már kezd oldottabb lenni körülöttünk a Grillben, és elkezd szólni egy jó szám a zenegépben. ( Zene )
- De tudom is, hogy háláld meg! - vigyorodom el, majd felállok, ledobom a dzsekimet a bárszékre, megfogom a lány kezét, és behúzom az egy két táncoló diák közé. A mozgásommal eddig mindig tuti nyerő voltam. Ha már szórakozunk, adjuk meg a módját!
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Bárpultok, bárszékek Bárpultok, bárszékek - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down

Bárpultok, bárszékek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
5 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Similar topics

-
» Elsõ bárszékek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Richmond és környéke :: Mystic Falls :: Belváros :: Mystic Grill-