world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 22 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Csodálatos Nappali

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptyHétf. Aug. 26, 2013 8:09 pm



Noah & Dénérys


Hallgattam. Hallgattam. És még mindig hallgattam.
Valami olyan témát kerestem szavai között, amire könnyedén rákaphattam. Amibe szívesen mélyesztettem bele karmaimat, s cincáltam véres húscafatokra, amíg az utolsó inas kis részig, az utolsó csepp vérig, ki nem csavarjuk belőle mind azt, amivel a természet megáldotta.
Mielőtt még elunhattam volna magam, Noah szavai pontosan kapóra jöttek, s már le is csaptam rájuk. Nem szerettem értelmetlen, engem nem érintő témákról beszélgetni, kivéve, ha beszélgető partneremben nem volt valami hasznavehető. Nézzük csak... Noah és az édes pofija ebbe a témába pontosan belefért, ráadásul úgy éreztem, hogy végre a hosszú, koplaló évek után olyan személyre leltem, aki kellőképpen az ellentétem, s így hosszan fenntudja tartani érdeklődésem. Hm... már nem is lenne olyan jó, ha elűzném őket inkább. Vagyis de, a vakarcsra nincs szükségem. A konyhában sertepertélő, remegő kezű szőke kis öcsire, Warrenre. Teljesen beérem Noahval. Hát most merjen valaki azzal vádolni, hogy telhetetlen vagyok...
Na, de! Visszatérve ahhoz a cincálni való beszélgető témához:
- Áh, ezek szerint Noah, te tökéletesen kontrollálni tudod a tested összes porcikáját... vagy valamelyikre nem hatnak észérvek? - haraptam rá egész óvatosan alsó ajkamra, hogy aztán tekintetemet lejjebb irányítva, nadrágja felé biccentsek.
Nem mondanám, hogy ki voltam éhezve, hiszen az évek alatt bármilyen férfit az ágyamba csábíthattam. Inkább csak Noah határait kerestem, amiken túl ledobja magáról ezt a jól nevelt úriember álcát.
Hiszen még a királynak is vannak a hálószobán belül mocskos ötletei. Khm... tapasztalatból mondom. Így egyértelmű, hogy a puha tapintású, élére vasalt szövet alatt, a feszes ing mögötti vadállatot csak a szoros nyakkendő fojtja meg, az nem engedi felszínre törni.
- Te tapasztalt vagy... okos, ravasz... s nem utolsó sorban átlátsz a magamfajta romlott lelkű nőszemélyek csinos bájain. Kíváncsivá tettél... de gondolom nem a szomszédasszony lesz a legjobb beszélgető partnered, ha... hogy is mondjátok? Hoki? Zsebhoki? Áh igen... szóval ha a zsebhokis tudományodat akarod megvitatni valakivel. Viszont így aztán... te férfi én nő... én vámpír te vérfarkas... fogalmam nincs milyen közös témát tudnánk találni, ha nem a szexet, ami az egészséges felnőtt emberek életének a hatvan százalékát teszi ki.
Míg én elgondolkoztam azon, hogy egyszer eljuthatnánk odáig Mr. Karóba húzott zakóval, hogy megnézzem, mit hoz ki belőle a meztelen nő és a franciaágy feldúlt formája, addig ő egész más felé terelgette a témát.
Nem voltam túl jártas a városi dolgokban. Nem barátkoztam a vámpírokkal, sem a kutyákkal. Nagyon jól elvoltam magamban, az én kis alternatív világomban, ahol nem léteztek bizonyos Mikaelson ősvámpírok, akik Istennek képzelték magukat. Épp eleget éltem ahhoz korlátok közt szorítva, hogy most, mikor már számban érzem a szabadság karakán ízét, akkor zablával fékezzék az idő alatt gúnyossá csiszolódott nyelvemet.
Ettől függetlenül persze két lábbal jártam a földön, ismertem a város szabályait, a benne élők társadalmi rétegződését, a felépítését, s a pletykákból, legendákból, megbízható forrásokból elég információt tudtam a markomban tartani, amiknek köszönhetően biztonságos macskakövön róhattam életem útját. Már csak az a kérdés, hogy ennek egy részébe, hazuggá változtatott részébe, megéri-e nekem beavatnom Noaht.
Na nem a kölyköt, mert ő jól láthatóan magára is veszélyes. Hanem Noaht... aki igencsak felkeltette érdeklődésem.
- Hóha hó, előbb széttéplek, mint hogy kinyisd a húscafatokkal kiékelt hiányos fogsorral rakott bűzős álkapcsodat. Fogtad, kisfiam? - szaladtak fel szemöldökeim, s akaratlanul biztonságba helyeztem magam a kanapé háttámláját megkerülve. Úgy látszott, Noah megfogadta tanácsom, s visszafogta szeretett nem öccsét.
- A sarkon van egy vaskereskedés. A fajtátokból egy dolgozik bent. Vannak pórázok. Nyakörvek, biléták... Erős vasláncokat is árulnak. Kutyáknak, farkasoknak... neveletlen kis öccseknek - támaszkodtam rá most már zavartalanul a kanapéra, s leemelve pillantásom az őrjöngő vadról, Noahra tekintettem szavaim egyszerű közlése közben.
Azt hittem jót tesz Warrennek Noah visszatartó keze, de a düh még ott tombolt íriszei mögött, mikor akaratlanul, de fél lábbal húzva magát eltűnt újra a kijárat mögött.
Ugyan rápillantottam a számomra érkezett whiskyre, de kedvem nem volt belekortyolni. Ki tudja mivel keverte az alamuszi nyuszi, amíg nem figyeltem. Az ellenség kanálnak álcázott éles pengéjű konyhakésével nem merünk levest. Nem száradt ki torkom, annyit nem beszéltem.
- Attól, hogy most nem mondtam használhatót, a négyes fogatként számon tartott vámpír istenekről, nehogy azt hidd, hogy tudatlan vagyok. Éppen csak ára van az információnak. Ez a turista információs pult cserekereskedelem alapján működik - vigyorodtam rá gonoszan, s miután nem látott szívesen elindultam az ajtó felé.
- Mivel én már megnéztem az új lakókat, s a házat, amit legutóbb én festettem le a véres események után... talán átugorhatnál hozzám. Nagyobb biztonságban érzem magam ott, ahol nem kell megvadult buldogok közt lóbálnom a kecses kis lábaimat. Remélem érted a célzást... - mutattam vékony ujjammal a konyhafalnak lapulva szuszogó Warrenre, aki olyan hangosan zihált, hogy ide hallottam szívverését.
Talán pont ezért nem ért váratlanul, mikor kirontott a konyhából, s elszáguldva Noah mellett, engem vett célba. Törékeny testem csontjait emberként talán szilánkokra törte volna hatalmas erejű vetődése, de miután eleget edzőttem emberi véren, nem erőlködtem sokáig, hogy a kutyaszagú vakarcsot neki taszítsam a sarokban álló gramofonnak.
Mintha a szendvics néhány morzsáját söpörtem volna le kézfejeimről, úgy végeztem el a feladatot, s törtem el néhány bordáját a zabolázatlan gyereknek.
- Kár a gramofonért... de ha egyszer pont abba az irányba álltam... jajj - pillantottam a szerencsétlenül járt bakelitlemez lejátszóra, s a megmaradt romjaira.
- Na, mindegy... ha tudni akarsz valamit Noah, ha nem is rólam és a rózsakertemről, hanem mondjuk fontosabb témákat is érintenél... hagyd itthon a kölyköt, s mint felnőtt a felnőttel, méreg és gyűlölet nélkül ugorj be hozzám egy délutáni teára. Talán még sütit is rendelek neked, amit most sikeresen elpazarolt a két lábon járó marha... - forgattam meg szemeimet, s nyugodtan folytattam utam az ajtóig.
- Sajnálom, ha kárt tettem a srácban... csak felépül, nem?
Reméltem, hogy nem, s azzal a végszóval becsaptam magam mögött az ajtót.
Ahogy ők felforgatták az én életemet, feltehetőleg én is kellő mélységekben beletapostam tűsarkúval az életükbe. Miért volt olyan érzésem, hogy nem ez volt az utolsó találkozásunk?


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptySzomb. Aug. 10, 2013 5:25 pm

- Rendben, Dina..- Mosolyt erőltettem ajkaimra, annak ellenére is, hogy szívből gyűlöltem a fajtáját, és azt kívántam, bárcsak porladna el helyben, s az összes hozzá hasonló. Ahhoz azonban Warrennel nem voltunk elegek, hogy eme nemes kívánság csak úgy, egy pillanat alatt valósággá válna. Céljaink elérése érdekében még hosszú út vár ránk, s rengeteg követ kell majd elhelyeznünk alapként.
Csupán addig morfondíroztam magamban, míg figyeltem az egyébként bájos és törékenynek tűnő teremtést. Kék szemei, lágy vonásai ártatlan lelket tükröztek, egykor biztosan az is lehetett, de biztos voltam abban, hogy annak mára nyoma veszett, s a nőben nem rejlik más, csak a gonosz fenevad. Tisztában voltam azzal, hogy bennem is ott a vad, s az ösztöneim néha belőlem is kihozzák az állatot, mégis, sokkal különbnek tartottam fajunkat a vérszívókénál. Mi legalább emberségesek voltunk, éltünk, s megkíméltük a körülöttünk élő emberek életét. Nem úgy, mint Ők, akik csak pusztításra voltak képesek…
- Öhm..- Warren csak ennyit tudott kipréselni magából a vámpírnő incselkedésére, majd riadtan kapta felém a pillantását, s látszott rajta, hogy fogalma sincs, mit kellene tennie. Warren, Warren, még tanulnod kell! Jegyeztem meg a gondolataimban, majd intettem neki.
- Csak whiskeyt tölts – Pillantásom ezt követően a hölgyre emeltem. – Bármennyire is sajnálom, vérrel nem szolgálhatunk Kegyednek, ilyesmivel nem mocskoljuk be otthonunkat. – Gúnyos vigyort húztam ajkaimra, Warren eközben elszelelt, s remegő kézzel kocogtatta a whiskeys üveget a pohárhoz. A szánalom tetőfoka, néha úgy viselkedik, mintha nem is vérfarkas vér csörgedezne az ereiben. Kénytelen voltam kihúzni Őt a csávából, így figyelve remegő mozdulatait, megjegyeztem:
- Mindig zavarba jön ilyen szép hölgyek látványától, Kegyed máris elvarázsolta. – Mosolyogtam, miközben kiejtettem a szavakat, bennem nem érezhette a félelmet úgy, mint Warrenben. Én biztos voltam abban, hogy nem fog ostobaságot elkövetni, hisz semmit sem tud rólunk.
- Semmi gond, ebben a városban én vagyok vendég, még hozzá kell szoknom a helyi viselkedéskultúrához. – Továbbra is érezhető volt némi gúny a hangomból, s ezzel nem vetettem véka alá unszimpátiámat a vámpírokkal szemben. Tekintetem végigszökött Dinán, karcsú alakján, hosszú lábain, dekoltázsán, végül arcvonásain, s vadító tekintetén. Mindene megvolt ahhoz, hogy egy férfit levegyen a lábáról, így szó szerint, kétszeresen illette Őt a dög jelző.
- Talált, süllyedt. – Elmosolyodtam, nem volt ostoba a hölgy, sőt, hamar rájött, hogy nem állok vérrokonságban Warrennel.
- Bár nem vagyunk testvérek, öcsémként tekintek rá, és ha bármi baja történne, úgy venném, hogy az öcsémet bántottak. Számomra pedig a család a legfontosabb!- Szavaim burkolt formában is arról tanúskodtak, hogy Dina még csak ne is gondolkodjon azon, hogy belemártsa a fogait Warrenbe. Lehet, hogy a srác nem volt mindig a helyzet magaslatán, még zöldfülűnek számított, s néha egyik butaságot követte el a másik után, de hozzám lojális volt, és mindig számíthatott a védelmemre.
- Ostoba lenne, amiért zavarba jön, ha egy szép nőt lát? Én inkább azt mondanám, csak tapasztalatlan. De azt hiszem, ebből a mai napból tanul, s örök életre megjegyzi, hogy néha a szép külső romlott lelket, s vérszívót takar. - Jegyeztem meg egy fél mosollyal, játszva a nő idegein. Ugyan mindvégig úriember módjára viselkedtem, minden egyes szavamban próbáltam kicsit odaszúrni, s éreztetni azt, hogy mi nem leszünk jó barátok. Nem ártott, ha tudja, hogy nem azért érkeztünk a városba, hogy gyengéd kapcsolatokat ápoljunk.
Azonban, ahogyan én is oda-oda szurkáltam a nőnek, úgy Ő is próbálkozott, sikerült néha gyenge pontomba szúrnia, s az egyik ilyen az volt, ha állatként tekintettek ránk.
- Ami azt illeti, csak a Te tiszteletedre mindenképp rendezünk egy szerenádot, a következő telihold idején. Ha lehet, hagyd nyitva az ajtót és az ablakokat, elképzelhető, hogy valamelyikünk meglátogat. – Rákacsintottam, akár fenyegetésként is vehette szavaimat, ugyanis köztudott, hogy telihold idején jobb, ha minden vámpír behúzódik a saját kis odújába, és ki nem jön, míg felkel a nap, különben szétcincálják őt a farkasok.
- Valóban? Hm, izgalmas, folytasd csak. – Magam is letelepedtem az egyik fotel karfájára, s onnan figyeltem hívatlan vendégemet, aki a kényelmes kanapén foglalt helyet, s onnan avatott be abba, hogy körülbelül hány vámpír élhet a városban. Sejthettem volna, hogy nem csak a Mikaelsonok tanyáznak a környéken. Ez kissé megnehezíti majd a dolgunkat. Morfondíroztam magamban.
- Ne már, ennyire nem kedvelitek a vendégeket?- Felnevettem, nem tudtam tovább türtőztetni magamat, amint meghallottam a nő kérését. Nem hittem volna, hogy ennyire felkavarja Őt két vérfarkas szomszédsága. Még ha tudna a többiekről…
- Ne haragudj, nem szándékoztalak kinevetni. – Visszább vettem a mosolyomból, s folytattam.
- Ahogy mondtad, Mystic Falls egy imádni való hely, és nekünk megtetszett, igaz Warren?- Pillantottam a közben visszatérő srácra, aki bólogatva lépkedett közelebb Dinához, hogy felé nyújtsa a whiskeys poharat.
- Öhm, de..- Bökte ki, s kissé megremegő kézzel tartotta még mindig a poharat, várva, hogy a nő elvegye tőle azt.
- Nem tudom, de van egy olyan érzésem, hogy te majd beavatsz..- Gúnyolódtam továbbra is, majd érdeklődve hallgattam Őt, hogy miféle mesével próbálkozik elriasztani bennünket.
- Hm. – Pár pillanatig némán figyeltem a nőt, aki ízléstelen meséjével ráhozta a frászt szerencsétlen cimborámra, aki a fenyegetettség érzetét követően nem bírta visszatartani indulatait, s a benne lakozó fenevadat. Warren ledobta a leüresedett tálcát az asztalra, szemei sárgásan felizzottak, s rávicsorgott Dinára.
- Ne merészelj fenyegetni te…! - Hirtelen ugrottam fel a fotel karfájáról, s még időben közbeléptem, egyik kezemmel megragadtam Warren nyakát, másikat a mellkasára tettem és hátrébb húztam őt.
- Na, Warren, ne húzd fel magad, a hölgy csak nem számított szomszédokra, még idő, amíg hozzánk szokik. Nyugodj le és viselkedj, mégis csak a vendégünk. Rendben? – Mosolyogva megpaskoltam a srác arcát.
- Most pedig menj fel az emeletre, és pakold ki a fönti dobozokat. – Nem akartam, hogy a vámpírnő ideje előtt kárt okozzon, nem akartam végig nézni, ahogy letépi a cimborám fejét, ezért úgy döntöttem, az a legjobb, ha elválasztom őket egymástól, hogy ne legyenek egy helyiségben. Warren nagy nehezen, de hallgatott rám, majd hátat fordítva felvonult az emeletre, én pedig visszafordultam Dina felé, de ezúttal már eltűnt a mosoly az arcomról.
- A te felségterületeden? Kedves Dina , pár óra, és ebben a városban minden megváltozik. Élvezd csak ki ezeket az órákat, mert nemsokára hemzsegni fog a környék a farkasoktól. Nem fogunk távozni, addig nem, míg Klaus Mikaelson feje nem díszeleg az ebédlőasztalomon. – Csak ekkor csillantottam felé mosolyomat, ami kizárólag gyűlöletről árulkodott.
- Most pedig, ha csak nem tudsz nekünk információkkal szolgálni arról, hogy hol találjuk őt, megkérnélek rá, hogy távozz. Még ezernyi teendőnk van, neked pedig…nos, a végén még kutya szagod lesz. – Újfent gúnyos mosolyt virítottam felé, s bármire kész voltam. Tisztában voltam azzal, hogy mennyire gyűlölik a vámpírok a vérfarkasokat, de azt is tudtam, hogy az árulókat még jobban. Dina pedig tökéletes alany volt ennek a szerepnek a betöltésére…
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptyVas. Aug. 04, 2013 7:34 pm



Noah & Dénérys


Vér.
Egy csepp buggyant ki a fiatal tenyérből, s kedvtelve maszatoltam szét a világos bőrön. Arcizmaim megfeszültek, ajkaim pengevékonyságúra préselődtek, miközben erősen szívtam befelé alsó ajkam.
Erős voltam, de egyben vakmerő.
Könnyedén magával ragadhatott volna a személyiségembe fonott hév, s vad vehemenciával téphettem volna szét az elnyugodott férfi testet. Könnyedén végezhettem volna a jelentéktelen élettel, pontot tehettem volna a mondat végére, hogy eggyel kevesebb okom legyen teli holdkor bezárkózni házam biztonságot nyújtó négy fala közé.
De nem tettem. Pedig a játék véget ért. Láttam megcsillanni a felismerést Noah szemében. Már az első szemkontaktust követően tudtam, hogy értelmetlen. De a kezeim alatt nyugvó kölyök még tudatlan volt ahhoz, hogy felismerje a rá leselkedő évszázados, démoni testben nyugvó veszélyt.
A ziháló légzés elviselhetetlenül kaparászta dobhártyámat, s szikrát pattintott el agyamban, emellett egyre nehezebb volt türtőztetnem magam.
Nem volt bennem egy cseppnyi aggodalom sem, mikor már térdre ereszkedtem a gyenge test mellett, arra várva, hogy kettesben maradjak Warrennel.

A várakozás és aggodalom után aztán elmaradt a jól megérdemelt ajándék. Az ajtó csendesen záródott be Noah kezei alatt, s felénk közeledő lépteinek hangjával egyenletesen száradt be az üvegszilánkok által ejtett nyílt seb, tűntek el a vörös foltok tenyeréből.
Már csak az ujjamon maradt friss vér jegyezte fel a sérülést.
Innentől kellene kellemetlenül éreznem magam, nem de? Feltehetőleg el is játszottam volna az értetlen lányt, ha Noah nem áll meg a hátam mögött. A szomszédlány ahogy jött, úgy suhant is tovább. Lehullott a lepel, s magunkat nevettetjük ki, ha tovább játszunk.
Nem csak én gondoltam így, a piszkos szőke ugyanezen gondolatának adott hangot perceken belül.
- Inkább Dina, ha már ilyen korán megalapoztuk a jó szomszédi iszonyunkat... - szóltam hátra egy fáradt sóhaj keretein belül, s unottan nyaltam végig alsó ajkamon. Nem szerettem, ha túl okos ellenfelet kaptam. Noahval viszont egy súlycsoportba tartoztunk. Irritáló, hogy az élet mennyire kényelmetlen tud lenni.
Nem engedtem még el Warren kezét. Megvártam mit is akar mondani Noah. Mert ha esetleg nem tetszőek lennének szavai, akkor megetetem vele az "öccse" tulajdon karját. Mégis csak tudnia kell tiszteletet adni egy idős vámpírnak, ha élni szeretne.
A helyzetet korán sem tudtam kiélvezni, így visszatérhettem önmagamhoz és lenyűgöző viselkedésemhez.
Warren azonnal felugrott Noah felszólítására, s én magam is együtt emelkedtem fel a sráccal.
- Ha már italt hozol, csepegtethetnél a whiskymbe néhány cseppet a véredből, édes, forróvérű Warrenem. Mert ezzel - emeltem fel ujjamat, hogy láthatóvá tegyem elmosódott vörös vérét bőrömön - nem érem be. Többet akarok belőled - villantak meg ijesztően szemeim, s nevetve vettem számba ujjam végét, hogy lenyaljam róla vérét. Elég kirívó mozdulatokkal tettem, így diadalittasan láttam, amint megereszt felém egy bamba vigyort, majd eltűnik a konyhaajtó mögött.
- Egy dög vagyok... ne haragudj Noah - vigyorodtam el túlzott magabiztossággal, majd két hüvelykujjamat beakasztottam széles díszövem alá, s úgy sétáltam közelebb a társaságként megmaradt férfihez.
- Mit is mondtál az előbb? Tegyünk egymásnak egy szívességet? Rendben, Mr. Vérfarkas úr. Akkor hagyjuk is, hogy ti egy család vagytok... hacsak nem vérszerződéssel egy árvaházban fogadtad magad mellé ezt az ostoba kölyköt.
Nem voltam rest megengedni felé egy erőltetett tetszvigyort.
- Szóval vérfarkasok vagytok. Remek... mindig erre vágytam. Remélem nem üvöltötök közösen az erkélyről teliholdkor az égre, mert akkor előbb vagy utóbb, de összeakasztjuk, amink van. Ha érted mire gondolok... Továbbá, a karmaitokat vigyétek a kertem közeléből, mert allergiás vagyok azon négylábú szőrös egyedekre, akik tönkre teszik a különleges rózsakertemet. Azt hiszem ennyit elöljáróbán elég leszögezni - fejeztem be a tájékoztatást, mikor kényelembe helyeztem magam a kanapén, s érdeklődően fürkésző pillantásomat visszaemeltem Noahra.
- El sem hinnéd hányan vagyunk. A polgármester és a tanács már nyílt titokként kezeli itt létünket. A vámpírok mindenhol ott vannak. Az iskolapadokban, a tanári katedrán, eladóként dolgoznak az üzletekben, családanya szerepbe bújva intézik a család ügyes-bajos dolgait, az autódat is vámpír szereli, de még a kedvenc régiség boltomban, és az aukciós házban is velük találkozhatsz. A legrosszabb helyet választottátok a letelepedésre. Ettől függetlenül Mystic Falls egy imádni való hely, imádni való két lábon járó füles zacskókkal. De nem vérfarkasoknak. Szóval, mikor indultak tovább? - rebegtettem meg pilláimat negédesen. Mintha biztos lettem volna benne, hogy a két férfi majd meghátrál, s nem is pakolja ki a dobozban maradt holmijait, úgy terpeszkedtem el a kényelmes kanapén.
- Tudod, hogy a ház előző lakói miért költöztek el? Legalábbis a megmaradtak? - biccentettem el oldalra fejem, s vártam egy kicsit, hátha épkézláb válasszal tud szolgálni.
- Mert vámpírtámadás érte szegény gyerekeket. Kettő volt, vagy három? Nem emlékszem... a lényeg, hogy átmásztak a kerítésen és tönkre tették a virágaimat a szépen gondozott kertemben. Nem nézhettem, ahogy vandálkodnak a focilabdájukkal. Megoldottam a saját problémámat, a szülőket pedig megszabadítottam a családipótlék terhétől. Ergó... ajánlok egy jó vastag láncot Warren nyakára, nehogy már holnap temetést kelljen szervezned - magyaráztam neki kedveskedő hangszínen, olyan mohó egyszerűséggel, mintha csak az ebédünkről beszéltünk volna, vagy a közeledő őszi időjárásról.
- Na, de most, hogy tisztáztuk, hogy mi mindenhez van jogom a fenségterületemen, beszéljük meg, hogy minek jöttetek ide? S mi kell ahhoz, hogy tovább álljatok... nagyon rossz fényt fog rám vetni, ha a kint szárított ruháimnak farkas szaguk lesz - böktem még oda egy barátságtalan szúró megjegyzést, mielőtt hátradőltem volna a kanapé kényelmében, hogy meghallgassam Noah és Warren itt létének okát.
Legalább három napig nem fogok unatkozni. Szeretem elzavarni az új szomszédokat.


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptySzer. Júl. 31, 2013 7:31 pm

Mire az ajtóhoz értem, drága Warren barátom már elkövette azt a nagy hibát, hogy gondolkodás nélkül hívta be a hölgyet a házunkba. Fiatal volt még, nem is akartam azért megvetni, amiért felelőtlenül viselkedett egy nő láttán, de ez mellett felmerült bennem a gondolat, hogy vajon mennyire érett ahhoz, hogy ellássa azokat a feladatokat, amiket eddig rábíztam. Tudtam, hogy még sok dolgom lesz a sráccal, így egyelőre csak a gondolataimban dorgáltam le őt a baklövéséért.
- Így van, akár mondhatjuk így is. – Egy mosolyt villantottam a nő felé, még annak ellenére is, hogy a közelébe érve hamar kiderült számomra, hogy nem evilági hölgyeményről van szó. Tekintetem az ajtót támasztó kezére siklott, ujjai már igen csak átlépték a küszöb vonalát, mégis, bíztam benne, hogy talán Warren nem volt elég határozott ahhoz, hogy a nőt beengedje a házunkba.
- Dénéry a szomszédból. – Ismételtem a nő után a szavakat, szokásom volt így memorizálni dolgokat, például a neveket vagy a helyszíneket, és nagyobb évfordulókat. Tekintetem a dekoltázson csak egy röpke, alig észrevehető pillanatig időzött – ami még nem súrolta a rossz modor határait – majd pillantásom visszavezettem a fiatalnak tűnő vámpír vonásaira. Sajnos nem tudtam megsaccolni, milyen idős lehet, ehhez még az én érzékeim sem voltak elegendőek, így csak remélni mertem, hogy nem valamelyik Mikaelson ivadékkal van dolgom. Ők már kemény diónak számítanak, s ellenük már erősítés kell.
- Nos, Kedves Dénéry, még egyszer köszönjük a süteményt. – Újfent mosolyt erőltettem ajkaimra, de ujjaim már a kilincsen türelmetlenül vártak, hogy rácsukhassam az ajtót. Bár nagy reményekkel, s még nagyobb hévvel érkeztünk a városba, én is azt akartam, hogy mindenki tudjon falkám érkezéséről, s kicsit felzavarjuk az állóvizet, de ilyen meglepetésekre, ilyen hamar még nem számítottam. Még csak ketten tartózkodtunk a városban, a többiek ki tudja, hogy merre lézengtek. Holmijaink sem voltak még kipakolva, mondhatni pelyhes csibének számítottunk a szakajtóban.
- Én is sajnálom. – Tártam szét ajkaimat, látszólag sajnálkozó mosollyal néztem a nőt, s bíztam abban, hogy nem fog erősködni, és nem akar magának utat törni a házunkba. Ha ez így történne, nem tudnánk megállítani -morfondíroztam magamban.
- Később ráérünk és köszönjük a kedvességét, igazán jó szomszéd. – Már toporzékolt bennem a gondolat, hogy gyerünk, mire vársz még, csukd már rá az ajtót erre a vérszívóra, akinek fajtája legyilkolta a testvéreinket, de mentális erőfeszítéseimnek, s jó neveltségemnek köszönhetően képes voltam megállni, hogy durván vágjam arcába az ajtót. Nem, mintha megállította volna őt.
Miért is feltételeztem azt, hogy Warren invitálása semmisnek minősült? Nagyot tévedtem, mert a következő pillanatban, amint szőke, délceg cimborám elvágódott a nappaliban, s darabokra törte a tálat, nem beszélve a süteményről, amiből alig maradt egyben néhány darab, a „kedves” szomszéd , átlépve házunk küszöbét máris a balesetes „kissráchoz” rohant. Ó, egyem a szívét, milyen bájos és segítőkész. Magamban elfintorodtam, nem akartam elhinni azt, hogy az efféle vérszívók képesek ennyire törődni bárkivel is. Nem, ha csak arra gondolok, hogyan tépték le a húgom fejét..még a gondolattól is kirázott a hideg.
Még inkább dühös lettem Warrenre, egyre jobban érett egy kiadós elbeszélgetés vele, hogy megértessem vele, ennyire bénán nem viselkedhet, ha nőt lát maga körül. Már fölösleges volt ott állnom az ajtóban, nem űzhettem ki a nőt, aki ekkor már fogadott öcsém mellett sertepertélt. Becsuktam hát az ajtót, majd sarkon fordulva, zsebre csúsztatott kézzel, mindenféle aggodalom nélkül lépdeltem közelebb.
- Ugyan, kiheveri, nagy fiú már. – Jegyeztem meg, miközben megcsapta orromat a vér szaga, s megláttam a még mindig földön szerencsétlenkedő Warrent. Kezdtem úgy érezni, mintha egy komikus darab egyik mellékszereplője lennék, a helyzet viszont cseppet sem volt vicces, hisz egy vérszívó garázdálkodott a házunkban, aki könnyű szerrel kitéphette volna Warren szívét, vagy az enyémet. Én azonban higgadt maradtam, s zsebre csúsztatott kézzel sétáltam közelebb.
- Warren, miért nyavalyogsz? - Megcsóváltam a fejem, s mikor Dénéry rám pillantott, elnevettem magam.
- Nincs kötszer, ilyesmit nem tartunk magunknál. Nézd, Déné, ha szólíthatlak így. Értékelem, hogy igyekszel jó benyomást kelteni, még ez a süteményes akció is kedves dolog volt és istenemre, bárcsak hihetnék abban, hogy minden tetted őszinte és szívből jön, de remélem nem veszed zokon, ez a jelen helyzetben nincs így. Amint láthatod, az öcsémnek már nincs semmi baja. – Ezzel egyidőben Warrenre pillantottam, aki értetlenül pislogott felfelé.
- Gyerünk, pattanj már fel és ne tégy úgy, mintha halálos sebet kaptál volna. – Szavaim befejeztével visszapillantottam Dénéryre.
- Szerintem tegyünk egy szívességet egymásnak, talán már sejted, hogy nem vagyunk hétköznapi emberek, hisz kinek gyógyul be a vágása két percen belül, ha nem valami…természetfelettinek, hm? Vérfarkasok vagyunk , Te pedig, ha nem tévedek, akkor ..- Némi hatásszünetet tartottam, s azon gondolodtam, miféle szóval is illessem őt. Még sem mondhattam, hogy vérszívó szörnyeteg. Továbbra is meg kellett őriznem a jó modoromat, s viszonoznom szomszédi kedvességét.
- Vámpír. – Böktem ki végül, s mosolyom még jobban elterpeszkedett az arcomon. Elég vakmerő voltam, nemde? Még a nyakamat is kitörhetné, én azonban ettől nem féltem. Ha ennyire a halálunkat szeretné, akkor nem ilyen körmönfont trükkel próbált volna megkörnyékezni minket. Kíváncsivá tett, hogy mit akarhat, s valamiért volt egy olyan érzésem, hogy talán még a hasznunkra is lehet ez a nem várt találkozás.
- Ha már itt vagy, kérlek, foglalj helyet és mesélj nekünk egy kicsit, milyen Mystic Falls? Hány vámpír lakik még a közvetlen szomszédunkban? – Továbbra is mosolyogtam, én már nyílt lapokkal játszottam. Közben Warren is feltápászkodott a földről és némiképp lehűlve ácsorgott a nappali közepén.
- Warren, kérlek, hozz egy italt a hölgynek. – Csak egy pillanatra néztem a cimborámra, majd kíváncsi tekintetem visszavezettem a nőre.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptyHétf. Júl. 29, 2013 9:52 am



Noah & Dénérys


Mosolygás. Engedékenység. Türelem.
Türelem, ami rózsát terem. Kár, hogy az utóbbi két évszázadban el lettem kényeztetve, s tudtam, hogy bármit megkaphatok, csak szépen kell néznem. Így elég nehezen álltam meg, hogy lobbanékony személyiségemet ne engedjem szabadon, miközben ez az éretlen könyök úgy méregetett, mintha egy cafat hús lennék vékony fóliába csavarva. Már a gondolat is irritáló. Nem kirakati bábu vagyok, amit kedvtelve méregethet. A szőke hajából, bugyilohasztó, féloldalas vigyorából ítélve, kék szembogarai csillogásából egyetlen következtetést tudtam levonni. A srác a lányok kedvence, és azt hiszi hatással lesz rám az ezer wattos vigyorával. Szegény kisfiú, ha tudnád, hogy a dédnagyanyád üknagyanyja lehetnék, máris elszállna a kedved, hogy engem vegyél le a lábamról.
Ezen gondolataimat csupán a fáradt sóhaj igazolta, egyébként nagyon igyekeztem, hogy rettentő gondolataim ne üljenek ki arcomra, s tovább fent tudjam tartani ártatlanságom látszatát.
Egyelőre nem gyilkolni jöttem, s nem is voltam öldöklős kedvemben. A mai napot a naptárban az ártatlanok jelölhetik piros betűvel, hogy tudják ünnepelhetik kegyességemet. A mai napot arra áldoztam, hogy meg tudjam holnap kiket kell megölnöm.
Már most meg tudtam állapítani, hogy a velem szemben álló szőke szívtipró semmire nem lesz jó a továbbiakban. Ha csak nem fiatal lány bandát akarok becsábítani a nappalimba.
Egy biztos, egy ilyen huligánnak nincs miből annyi pénzt költenie, mint amennyibe ez a ház fáj. Ergó, nem egyedül van. Így jó lesz még huzamosabb ideig arcomra fagyasztani azt a negédes mosolyt, amivel őt levettem a lábáról. Ki tudja, talán nem is hatásos színjátékom. Egy kanos gyereket nem nehéz elbájolni.
Érdeklődésemet azonnal felkeltette, amint kiejtette száján a báty szót. Ezek szerint ő és a bátyja. Egész kan hadsereg költözött a szomszédba. Az agglegény élet velejáróiként meg sem fogok lepődni, ha minden éjszaka ki kell hívnom a rendőrséget, hogy elcsitítsák az őrült ramazúrikat.
Nem győztem pislogni, ugyanis a srác máris beinvitált a házba. Ezért nem kellett sokáig esedeznem. Rég találkoztam ennyire naiv emberrel. Talán az ezernyolcszázas években hagytam magam mögött egy ilyen önveszélyes bolondot?
Most, hogy szabad bejáratom lett a házba, rögtön öröm járta át minden porcikámat, hiszen gyorsabban megkaptam, amit akartam, mint azt hittem. Nem csoda hát, hogy olyan hevesen nyújtottam át a tányérnyi nyalánkságot. Egy tányér sütemény, két emberért, akikkel... meg kellett állnom gondolataim közepette, ugyanis ahogy a srác közelebb hajolt, pacsulija illatán kívül valami más is megütötte orromat. Ez nem a romlott pizza szaga volt, nem öntötte magára a tejet a hűtőből, nem az akvárium állott vízében turkált, nem is önkielégítést végzett - még ha ez ránézve reális is lenne. Ez más volt. Összetéveszthetetlen volt. A farkas szag erőszakosan facsarta orromat, a grimaszt pedig ennek tudatában már le sem bírtam tagadni. Az élet ellenem volt. Soha nem kívántam volna magamnak, hogy vérfarkas költözzön a szomszédba. Most pedig tessék, kettőt is kaptam egyszerre! Még valami üdítő hír erre a napra? Meg sem érdemlik a süteményt. Egy-egy nyaktörés, az kell nekik.
- A bátyáddal ketten laktok itt? Nem bírtátok tovább a szülői terrort? - nevettem gyengéden. Puhatolózással, figyelmességgel és érdeklődéssel sok mindent el lehet érni. Nem voltam bolond, a magamhoz való eszem megvolt, hogy ne bánjon el velem két vérfarkas. Éppen ezért tovább játszom az ártatlan sütis lány szerepét, és nem kötöm az orrukra, hogy milyen bűzös farkas szaguk van.
-  Bárcsak én is megtehettem volna, hogy a testvéremmel így külön költözök - sóhajtottam egész megtörten. De belül már hánynom kellett magamtól. Még hogy a testvéremet hordozzam a hátamon, mint egy ingyenélőt... csak a baj van egy második emberrel a házban.
Körbe néztem, hogy jár-e valaki az utcán, hogy ha esetleg nem tudnám átlépni a küszöböt, akkor ne nézzenek őrültnek. Belépni nem volt időm, de kezem már az ajtófélfán nyugodott, s lassan csúsztattam egyre beljebb, hátha érzek valamicska ellenállást. Nem így történt, ez pedig ha vérfarkasoktól hemzsegő házba való bejárást is jelentette újra felvidított. Máris az járt a fejemben, hogyan kellene elüldöznöm innen őket. Ki tudja, milyen haverjaik vannak. Ki tudja milyen gyakran járnak látogatóba. Az hiányzik nekem egy egész falka a nyakamra.
- Áh, a báty. Ha jól gondolom... - ugrottak meg szemöldökeim érdeklődve, s bizonyos Noaht nem felejtettem el jobban szemügyre venni. Piszok jól nézett, ki akárcsak a fiatalabb, de hogy egy fikarcnyi hasonlóság nem volt bennük, az egészen biztos. Még stílusban is mást képviseltek. Vámpírnak se kellett lennem ahhoz, hogy ezt megállapítsam.
- Örvendek, Noah. Én Dénérys Abney. A szomszédból.
Valami abban a percben elpattant nálam, ahogy ellenállásba ütköztem. Ez a férfi sokkal tapasztaltabb volt, érettebb gondolkodású és elővigyázatos. Esze ágában nem volt beengedni engem az otthonába. Okos. Még kitüntetést is érdemelne, de már elkésett. Szegény pára.
- Sajnálattal hallom. Akkor talán később ráérnének? Szívesen segítek a városban való tájékozódásban, ha bármit keresnek, vagy szükségük lenne némi információra, akkor állok a rendelkezésükre.
Francba, francba, francba.
Nem tetszett, hogy így le akar rázni, mikor a fiatalabbik szőke már szinte tálcán kínálta felém levágott fejecskéjét.
Ujjaimat lassan húztam le az ajtóról, Noah is had lássa, hogy már nincs biztonságban a falakon belül. S nem tud visszatartani.
- Akkor én most...
Elköszöntem volna, hogy fenntartsam látszatát jóságomnak, de ekkor szegény szerencsétlen Warren a nagy bámulás közepette - igen, nem tudtam nem észrevenni, hogy még mindig én járok a fejében -, letette ugyan a süteményt az asztalra, de sikerült beletenyerelnie, s most nem hogy a habos édesség a földön végezte, de az alatta lévő KEDVENC üvegtálam szilánkjaira tört, a drága pedig beletenyerelt. Vére illata rögtön orromba kúszott, s összepréseltem ajkaimat, hogy ne tegyek meggondolatlanságot, hanem kordában tartsam ösztöneimet.
Viszont kaptam az alkalmon.
- Az öcséd... megsérült, jaj... - mintha érdekelt volna, hogy baja van egy vérfarkasnak. Én lettem volna a legboldogabb, ha elvérzik a szemem láttára, de legnagyobb sajnálatomra, tény volt, hogy ők is ugyanolyan gyorsan gyógyulnak, mint én és fajtársaim.
Ettől függetlenül természetesen átbújva Noah karja alatt azonnal Warrenhez siettem. Örömmel játszottam, hogy mennyire segítőkész vagyok. Hiszen már bent voltam a házban. Innen nincs visszaút.
Elnyomva epés kacagásomat letérdeltem Warrenhez, s a szilánkdarabokra néztem. Nyomorult farkas, eltörte az étkészletem egy darabját...
- Nagyon fáj? - még aggódást is erőltettem hangomba, miközben felnéztem rá.
- Eléggé... - motyogta, s közben segélykérően nézett fel Noahra. Én is kétségbe lennék esve, ha ilyen szerencsétlen lennék és egy idegen előtt a harmadik percben leleplezném magam.
- Noah, tudnál hozni kötszert és egy csipeszt... mégis csak az én tányérom volt és úgy érzem, közvetetten én sebeztem meg. Szeretnék segíteni... - szívtam be alsó ajkam, s én is hátra pillantottam az idősebb férfire.
Ó, Noah! Ha tudnád, hogy a kis barátodat legközelebb már közvetlenül teszem el láb alól.


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptyVas. Júl. 28, 2013 8:19 pm

Még csak egy napja érkeztünk a városba, dobozok hevertek a nappali padlózatán, s bennük olyan holmik, melyek a bőröndökben már nem fértek el. Bárki, aki mindezt látta, arra gondolhatott, hogy ez a társaság valószínűleg jó ideig marad a városban. S akiben ilyen gondolat merült fel, az nem is állt olyan távol a valóságtól. Ugyan nem terveztük azt, hogy örök életünket Mystic Fallsban éljük le, de abban biztos voltam, hogy huzamosabb ideig még maradunk, s jó időre lehorgonyzunk a városban.
- Fáradt vagyok Noah, ennyi dobozt becipelni. Mi a fenét pakolhattak fel a többiek, és egyáltalán, mikor érnek ide? Nem úgy volt, hogy utánunk jönnek?- Warren szusszanva egyet lehuppant az egyik kényelmes fotelbe, majd megdörgölve orrnyergét, reám szegezte tekintetét. Nekem éppen sikerült kiürítenem az egyik doboz tartalmát, s az üres tárolót a földre helyezve felé fordultam.
- Ne nyekeregj már állandóan, mi vagy te vénember? A csajok nem buknak a nyápic alakokra, amúgy is, még csak tizenkilenc vagy. – Nevetve csóváltam meg a fejem, Warren néha úgy viselkedett, mint egy gyerek, de ettől függetlenül jó srác volt, csíptem őt. Feltűrve ingujjaimat egy újabb doboz után léptem.
- Szóltam nekik, hogy nem kell sietniük, ráérnek, addig is, mi szépen berendezkedünk és felmérjük a terepet. Szerintem egy-két nap és már ők is elfoglalják a szobáikat. Ne aggódj, lehet, hogy nyüzsögnek a vámpírok a városban, de egyelőre biztonságban vagyunk. Nem hinném, hogy elsőre kiszúrnák azt, hogy kik vagyunk, ha mégis, az sem probléma. A lényeg, hogy légy mindig körültekintő és ésszel tedd azt, amit éppen kell. Mindig nézz a hátad mögé, és ne csinálj ostobaságot. Akkor nem lehet gond. – Baráti mosolyt küldtem jó cimborám felé, akit fiatal kora ellenére igazán jó barátomnak tartottam. Benne megbíztam, tudtam, hogy sosem szúrna hátba, de azzal is tisztában voltam, hogy még egyengetnem kell az útját és tanítani őt. Ki tudja? Egy napon lehet, hogy át kell vennie a helyemet.
Felemelve egy újabb könyvekkel megpakolt dobozt, a nappali azon szegletéhez léptem, ahol még üres polcok vártak arra, hogy megtöltsem azokat. A könyveket igyekeztem ABC sorrendben rendezni, a szerzők nevei alapján. Ez a tulajdonság valamiért minden mozzanatomra jellemző volt, igyekeztem mindig mindent precízen elrendezni, mert legnagyobb ellenségem a kavarodottság és a zűrzavar volt.
Miközben pakolásztam, egy dallamot kezdtem dúdolni , csak úgy, a magam szórakoztatására. Mondhatni egészen jó kedvem volt a korábbi, rémes események után, amit valószínűleg a bosszúvágyamnak köszönhettem. Nem telt el úgy egyetlen nap sem, hogy ne gondoltam volna szerencsétlenül járt társaimra, s ne jutott volna eszembe az, hogy még mindig szabad lábon jár-kel az a fickó, aki a sírba küldte őket. Ennek már a gondolata is felkorbácsolta a haragomat, s a könyv gerincét is erősebben szorítottam ennek hatására.
- Mik ezek az idióta számok, amiket dúdolsz? Komolyan, miért nem hallgatsz Rihannat vagy Outcastot, sokkal jobbak, mint ezek a Frank Sinatra marhaságok. – Fintorogva tekergette szemeit Warren, miközben unalmában az egyik közelebb hajló növény levelét pöckölte.
- Ez nem Sinatra, hanem jazz, igazi zene. Egyébként néha napján hallgatok Rihannat is, bár őt inkább csak a klipekben nézem meg, egyébként annyira nem nagy szám. Ha kipihented magad, igazán segíthetnél. – Megcsóválva a fejemet, visszafordultam a szekrény felé és folytattam a könyvek pakolását.
- Szólok a srácoknak, hogy hozzanak egy hifit, mert te olyan vagy , mint egy nagypapó, melletted be lehet savanyodni .- Warren valószínűleg gombostűre ülhetett, mert nem tudott nyugton maradni, s továbbra is kóstolgatott. Erre inkább már nem szóltam egy szót sem, csak egy lesújtó pillantást vetettem felé.
- Kéne rendezni valami jó kis buli..- Be sem tudta fejezni szavait, mert a következő pillanatban valaki csöngetett az ajtón.
- Ki ne mond, már megyek is, az ajtónyitás jobban megy, mint a pakolás. – Vigyorogva pattant fel a fotelből, majd megigazgatva farmerét, a bejárati ajtóhoz sétált, s ajtót is nyitott. Kifejlett érzékeimnek köszönhetően jól hallottam, hogy női hang szólította meg Warrent, ez miatt halvány mosoly kúszott az arcomra, mert tudtam, hogy Warren mennyire lázba jön, ha csajt lát maga előtt.
Így is történt.
Warren amint kitárta a ház ajtaját, s megpillantotta a vele szemben álló, dekoratív nőt, szinte azonnal leejtette állát a padlózatig. Nem kérdés, hogy tetszett neki, amit látott, s zöldfülűként még csak az sem tűnt fel neki, hogy kivel van dolga.
- Öhm, dehogy, nem zavartál meg semmiben. – Pupillái kitágultak, tekintetét le sem tudta venni a szépségről, egyik kezével megtámaszkodott az ajtófélfán, szabad kezét pedig zavarában gyorsan zsebre csúsztatta, s igyekezett határozott testtartást felvenni a nővel szemben.
- Szia, én meg Warren Maddox. – Széles mosolyt öltött magára a srác, majd kicsattant a boldogságtól, olyan volt, mint egy kisgyerek, aki olyan csodát lát maga előtt, amit korábban még sosem.
- Ó, sütit is hoztál? De rendes vagy, hát köszönjük szépen. – Azonnal a sütemény után nyúlt, s miközben elvette a tálcát, a nő pillantásába fúrta tekintetét, amely teljességgel megbabonázta őt.
- Gyere be, hadd mutassam be a..bátyámat. – Hebegve lépett hátrébb, de amint meghallottam, hogy beinvitálja az ismeretlent, letéve a könyveket, máris megindultam az ajtó felé, s szó szerint kellett visszatartanom magamat attól, hogy ne oltsam le a srácot az ismeretlen nő előtt. Mégis, hogy gondolja, hogy csak úgy behívja egy vámpíroktól nyüzsgő városban? Ezt tanítottam neki? Gondolataimban korholtam a srácot, s arcvonásaim is megkeményedtek néhány pillanatra. Közelebb érve megpillantottam a nőt, s szinte azonnal megéreztem, hogy nem halandó. Ha csak a puszta látványból kellett volna kiindulnom, egy gyönyörű nőt láttam magam előtt, de ahhoz már elég tapasztalt farkas voltam, hogy tudjam, ez a nő nem evilági teremtmény.
- Warren, letennéd a süteményt az asztalra? – Szavaimat követően előrébb léptem, s egy kényszeredett mosolyt küldtem a nő felé.
- Köszönjük, hogy meglátogatott bennünket. Noah McFarland vagyok, szívesen beinvitálnám a házamba, de sajnos, éppen pakolászunk. – Igyekeztem udvarias mosollyal lerázni őt, minél burkoltabb formában. Félreértés ne essék, formás volt a hölgy, sőt, szívesen társalogtam volna vele, csak nem azon a helyen, ahol minden nap álomra hajtom a fejem. Nagyon reméltem, hogy Warren meghívása nem lesz elegendő ahhoz, hogy átlépje a küszöbömet, ebben azonban nem lehettem biztos, hisz ő intézte a szállást. Én csak fizettem.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptyVas. Júl. 28, 2013 3:54 pm



Noah & Dénérys


Sütni, én?
Ezen a gondolaton jót mulattam. Már kétszáz éve, hogy nem vettem fakanalat a kezembe, nem lapoztam szakácskönyvet. A lakásom konyháját sem igen használtam, inkább csak dísznek volt. De a szándék a lényeg, én pedig igen figyelmes vagyok, amiért úgy döntöttem meglátogatom az újdonsült szomszédomat egy tányér gesztenyés süteménnyel. Igen gusztán nézett ki, még vámpír szemmel is, így reméltem, hogy a szomszédban lakó illető nem hagyja majd kárba veszni.
A helyi szokások szerint ez igen nagylelkű tettnek számít, így sikereket reméltem a délutántól. Ha nem valami ráncokba gubózó, csoffadt, idős férfi költözött a felújított rezidenciába, akkor reméltem, hogy már az első alkalommal lesz olyan szerencsém, hogy behív a házába. Onnantól kezdve pedig szabad utam van a csodálatosan domborodó vénáihoz.

A délelőttöm nagy részét azzal töltöttem, hogy az ablak közelében ólálkodtam, s néha félrelibbentettem a függönyt, hogy meggyőződhessek róla a ház tulajdonosa otthon van. Nem akartam túl korai időpontot választani a látogatásnak, mert ki kér reggelire habos-krémes süteményt? Nem akartam ebéd időben sem menni, mert minden anyuka azt tanítja a gyerekének, hogy édesség csak akkor jár, ha már elfogyott az ebéd sós része. A vacsora késő lett volna, így megvártam a kora délutánt, mikor az utcáról eltűntek a lézengő gyerekek, a napsugarai elbújtak a déli fák sűrű lombjai mögé.
Felkaptam hát az étkezőasztal széléről a süteményt, és elindultam kifelé. Az ajtó mellé állított egész alakos tükörben még megbizonyosodtam kifogásolhatatlan külsőmet illetően. Biztos, ami biztos alapon igazítottam meg a nyakamba függesztett lapis lazuli kőből készült ékszert. Kisimítottam egy valótlan ráncot a királykék szoknya anyagából, majd magam mögött hagytam a lakás biztonságos nyújtó falait.
Néhány lépés után már ott álltam a szomszéd bejárati ajtóban, s két türelmetlen kopogás után fél lábra ereszkedve kereszteztem előtte a másikat, hogy úgy várakozzak. Két kézzel tartottam a tányért, nem akartam túlságosan pökhendinek tűnni, amiért egy ujjamon játszok az üveg edénnyel. Soha nem lehetett tudni, hogy ki fogja kinyitni az ajtót.

Ajkaimra legédesebb mosolyomat festettem, amíg vártam a kedves szomszédot. Célul tűztem ki, hogy az ujjam köré csavarjam tündéri személyiségemmel. Biztos voltam benne, hogy nem fog nehezemre esni néhány tenyérbemászó mondat, nyájas bók. Emberként szánalmas voltam, s viszonzatlanul, eredményt nem várva ontottam magamból a kedves szavakat, ajánlottam fel viszonzást nem várva segítségemet.
Tanultam a hibámból. Az angyali nő csak az álarc. Ezt kell mindenkinek ismernie. Nem kell ígérkezniük szívesség tételben, mert ha akarják, ha nem, eszközként használom fel őket álnok kis játszmámban. Ez persze csak az egyik lehetőség volt, mert ha az ajtót nyitó személy nem lesz kedvemre való játékszer, akkor még éjszaka kitöröm a nyakacskáját.
Már hallottam is puha lépteit, amint az ajtóhoz közeledett.
- Helló, Dénérys vagyok. Megzavartalak valamiben? - szívtam be alsó ajkam, s eljátszva még el is pirultam. Had marasztaljon csak ő. Nem is bánnám, ha marasztalna. Szemrevaló férfi. Megéri a holnap reggelt, ez már biztos. Kivéve, ha keresztbe húzza a számításaimat valami ostoba tettel.
- Szóval, én vagyok az egyik szomszéd, és szeretnélek üdvözölni a környéken. Érkezésed alkalmából hoztam neked egy kis édességet. Remélem szereted a gesztenyét - nyújtottam felé a tányért, persze ügyelve, hogy ne ütközzön kezem az ajtó vonalára húzott varázslatba.




A hozzászólást Dénérys A. Abney összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 29, 2013 11:57 am-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  EmptyVas. Júl. 28, 2013 2:22 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Csodálatos Nappali Csodálatos Nappali  Empty

Vissza az elejére Go down

Csodálatos Nappali

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» ♪ a nappali
» Nappali
» Nappali
» Nappali
» Nappali

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Memories :: McFarland Rezidencia-