world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Titkos üzlethelyiség

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Dec. 17, 2015 4:07 pm

Ritkán maradok adósa bárkinek is, tekintve, hogy szeretem egyből letudni az alku rám eső részét. Az már más kérdés, hogy nekem inkább maradnak fenn egy szívességgel, amit a legváratlanabb időkben tudok behajtani az illetékeseken. Rowena az egyetlen, akinek fenn maradtam egy szívességgel, és szinte már el is felejthettem volna, de én soha nem felejtek. Tudtam, hogy fel fog bukkanni, de azt nem, hogy majd húsz év kell hozzá, hogy újra találkozzunk. Azon ritka lények közé tartozik, aki láttán nem fog el a hányinger, vagy a vágy, hogy meg akarom ölni. Sőt még azt is mondhatnám, hogy valamilyen szimpátiát érzek irányába, ami nálam nagy szó. Alapjáraton minden alkut a saját javamra fordítok, ahogy talán most is ezt fogom tenni, a varázslatot a saját képemre formálom, hiszen minden mágus a saját jegyét elrejti minden igéjében. Talán egy nap el fogják ismerni a nevem a helyi boszorkányok. Bár engem nem körnek a szellemeik, mégis ismerik a nevem, óvva intik a leszármazottaikat tőlem, és a régensük az az idős nő még egyszer meg is fenyegetett. Nem félek tőlük, habár az ő gyerekeiket támadtam meg éjszakánként, és az ő gyerekeik nem fognak soha többé haza térni. De ez az én titkom, és nem tudják bizonyítani azt, hogy én vagyok a felelős az eltűnésekért. Szerencsére nem csak én próbálkoztam ezzel az igével, így igazán könnyű volt elfedni a nyomaimat. Már Dorothy sem emlékszik az esetre. Nekem pedig az egyetlen feladatom, hogy elnyeljem az erejüket, ők pedig semmivé foszlanak majd. Mintha soha nem is léteztek volna.
- Tudod Rowena, hosszú életem során olyan lexikális tudásra tettem szert, amihez nem szükséges, hogy kedveljenek. Bőven elég, ha elismerik a tudásom. De tulajdonképpen felkértek a szerepre, mikor a jó öreg Jefferson nyugdíjba vonult - hangom enyhe gúnyt rejt, és az igazságot, hiszen számomra nem lényeges mások szimpátiája. Jól meg vagyok nélküle, eddig is jól megvoltam. Soha nem így értem el semmit, hanem munkával, és bár talán kinézi belőlem, ezt a rangot nem mágiával értem el. Sőt az emberi életem látszatának fenntartásában nem szerepel a mágia. Csak nagyon ritkán nyúlok ehhez az eszközhöz, akkor pedig végszükség esetén. Ami igen ritkán szügséges, ugyanis az emberi életben tisztelnek. Nem mindenki, hiszen visszahallom a pletykákat, de vannak, akik elismerik a tudásomat. A többiek, akik mogorva, zsémbes öregembernek mondanak, arra nem figyelek. Nem térnek el az igazságtól, habár nem tartom magam zsémbesnek. Csupán elvárásaim vannak, amik sokak számára túl magasak, szerintük elérhetetlenek, szerintem pedig csak lusták dolgozni egy kicsit, ezzel lekorlátozva saját magukat.
- Az okkultizmust én oktatom elég rég az egyetemen. Eddig egyszer ugrott meg a jelentkezők száma úgy, hogy szükség lett volna még egy tanárra. Sajnálatos módon a mai fiatalokat valamiért nem érdekli ez a tárgy. A pontok miatt veszik fel, ezért az elején sokan kiesnek... Pedig New Orleans-ban mást várna az ember... A történelem viszont megüresedett, sajnos, de ha gondolod, pár nap múlva bejössz az egyetemre, és elintézzük a szükséges dolgokat. Ha az igazgató nem ér rá, én intézem az új tanárok meghallgatását, és biztoa vagyok benne, hogy jó történelem tanár lennél - szólalok meg ismét. Sajnos valamiért az okkult tudományok óra a tavalyi szemeszterben nem volt valami sikeres, habár isén sokkal többen vették fel a tárgyat. Állítólag a nyílt óra sikert aratott. Érdekes, hogy sokan még így is bejárnak, hogy a hátam mögött kifejezik a nem kedvelésük nagyságát. De amíg bejárnak az órámra, és figyelnek, addig hol is érdekel engem? A késést nem szeretem, de szerintem aligha találna az ember olyan tanárt a földön, aki szereti, ha késnek a diákok az órájáról. Sokan be sem engedik a későt, nálam pedig ez a hangulatomtól függ.
- Sokan? Ugyan kedvesem, alig vagyunk páran. Csupán a mi családunknak meg van az az idegesítő szokása, hogy nem szeretünk meghalni, vagy halottak maradni... Szóval nem kell aggódnod, a fiad élni fog - fejezem be a varázslatot, ami nem egy bonyolult ige. A világért sem tartanám fel, és ahogy érzem, ő is így van ezzel.
- Más nincs.. Egyelőre. És azt hiszem, kvittek vagyunk... Ha bármi probléma adódik, keress meg - köszönök el a magam sajátos módján egy félmosollyal az arcomon. Tudom, hogy még látni fogom, főleg, ha él az állásajánlattal, amit korábban tettem neki.
Vissza az elejére Go down



Riley Matthews
welcome to my world
Riley Matthews

► Residence :
•• new orleans
► Age :
34
► Total posts :
313

FIRE MANIPULATOR ♆


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Nov. 25, 2015 11:41 am




William && Rowena

you owe me a favor

Nem igazán lepődöm meg rajta, hogy megérkezve Silverston üzletébe már terel is beljebb valami titkos kamra felé. Már nem először látok hasonlót, és valójában akkor csodálkoztam volna, ha a külső üzlethelyiségben akarja elvégezni a varázslatot. Hiszen ott bárki megláthatna bennünket, és kérdés, hogy az mennyire tenne jót az üzletének. De ez nem is az én dolgom. Kissé unottan nézek körül a belső szobában. Az avatatlan szem számára biztos legalább annyira izgalmas ez a boszis „színkavalkád”, mint amennyire szorongásra adhat okot az, hogy a férfi egy intéssel kettőnkre zárja az ajtót. De lassan kétszáz éve forgok viszonylag rendszeresen boszorkányok között, és bár ez idő alatt sem igazán szerettem meg őket, de nyugodtan elmondhatom, hogy már láttam ezt-azt. Úgyhogy hosszas bámészkodás helyett inkább szembe fordulok a vendéglátómmal, és a felvetett témára összpontosítok.
- Igazgató helyettes? Nahát, ezt nem tudtam. Nagyon elégedettek lehetnek a munkáddal. Vagy ennyire kedvelnek? - görbül felfelé a szám sarka enyhe gúnnyal. Sokkal inkább ki tudom nézni belőle, hogy valami hókuszpókusszal érte el, hogy feljebb törjön a ranglétrán, mint hogy valóban kivívta a kollégák és a diákok szimpátiáját és tiszteletét. Persze nem azt mondom, hogy nem végezheti rendesen a munkáját, csupán tény, hogy William nem egy barátkozós fajta. Közel sem.
- A történelem és a biológia egyaránt jól hangzik. Bár inkább az első foglalkoztat, és az okkult tudományok. - Ez a kettő ráadásul sokszor kéz a kézben jár. Azt hiszem, érdemes lenne valóban elgondolkodnom ezen a tanítás dolgon. Szerintem még élvezném is. Hosszú életem során, amíg a kisfiam életéért, szabadságáért küzdöttem, újra és újra beleástam magam a boszorkányságba, okkultizmusba, és néha azt hiszem, többet tudok a varázslásról, mint annak egyes gyakorlói. Most, hogy visszakaptam Ezrát, talán ideje lenne máshol is kamatoztatni ezt a tudást.
Kérésre átadom Williamnek a gyűrűt is, aztán figyelem, amíg végrehajt vele egy kisebb szertartást. Rezzenéstelen arccal követem figyelemmel azt is, amint rácsepegteti a saját vérét. Nocsak, Mr. Silverstonnak egy egész kazalnyi rokona van? Nem is sejtettem, hisz ő amióta csak ismerem, mindig is a magányos farkas típus volt. Persze ez nem jelent semmit, és hát amilyen keveset tudunk egymásról, egyáltalán nem meglepő, hogy kiderülhetnek róla ilyen dolgok.
- Tekintve, hogy a fiam élete ezentúl részben a te családodtól függ, megnyugtató, hogy sokan vagytok – bólintok egy féloldalas mosollyal.
- Akkor kész is vagyunk, vagy van még valami? - tekintetem közte és a gyűrű között jár. Nekem úgy tűnik, hogy befejezte a műveletet, és isten ments, hogy tovább feltartsam, mint szükséges.


SZÓSZÁM: 405 || ZENE || MEGJEGYZÉS: -

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyKedd Okt. 27, 2015 8:21 am

Tulajdonképpen megfelelő kort megéltem ahhoz, hogy úgy beszéljek, ahogy, és annyit, amennyit szeretnék. Olykor szűkszavú vagyok, másszor sokkal többet beszélek, mint amennyit kinéznek belőlem, de az már legyen az ő problémájuk. Az ő szemükben csak egy öregember vagyok, aki az egyetemen tanít. Semmi több. És ameddig ez az álca fenn van, addig nem kell olyan dolgokat tennem, amit amúgy nagyon szívesen teszek. Mert mindig is úgy vallottam, hogy rám nem vonatkoznak Marcel szabályai, sem más szabályai. Soha nem érdekelt az, hogy mit tesznek, mert nem folytam bele. Ahogy igyekszem kimaradni a gyülekező esőfelhők alól is, mert soha nem lehet tudni, hogy mi történik. Talán egy napon New Orleans is romba dől, ki tudja, milyen fertőt hoztak magukkal a magukat Ősinek nevező vámpírok. Mert gyűlölhetem n mindannyiukat, ha egyszer tudom, hogy ami most megy, mintha fejetlen csirkék rohangálnának. Többen a kovenekből kértek segítséget tőlem, akik nem vetik meg a sötét mágiát, többek nem tudtak eleget fizetni ahhoz, hogy én segítsek is. Hiszen nálam nem pénz az ára annak, hogy esetlegesen védelmet adjak. Sokuk a kezem által halt, mégis jönnek hozzám. És vannak olyan ritka emberek, mint mondjuk Rowena, akinek tartoztam, és segítek, de nem csupán ezért. Hiszen olykor én magam is megszegem az adott szavam, vagy nemes egyszerűséggel végzek azzal, akinek tartozom, hanem azért, mert mindig is volt benne valami elegancia. Az első ember, aki nem mosolyog az arcomba azért, mert erős vagyok. Nem hátrál meg, és nem próbál negédesen társalgást kezdeményezni. Ezt becsülöm benne, és értékelendő a nyers őszintesége is, amivel néha megnyilvánul. Kérdése mégis meglep, és megállok a bolt közepén, fel sem fedve a titkos helyiséget, felé fordulok, tekintetem elidőzik az arcán.
- Közel tíz éve tanítok, ebből három éve én vagyok az igazgató helyettese - felelek tömören, majd egy intéssel zárom kulcsra a mögötte lévő ajtót, ami a bolt bejárata. Elfelejtettem, de nem akarom, hogy bárki ránk nyisson, mikor olyan helyre megyek, amit a normális emberek, de még a mágikus lények nagy része sem láthat. Nincs szükségem felesleges köröket tenni, így végül megfordulok, és úgy hallgatom a további kérdését. Két kezemet összeérintem, végül magam előtt a fal vonalán elhúzom a kezem, melyre az üres fal és a kép is eltűnik. Illúzió, mellyel elrejtem az avatatlan szemek elől, ami igazán fontos lehet.
- Esély mindig van, csak nem mindegy, honnan nézzük - engedek meg egy félmosolyt, miközben háttal állok neki, de oldalra fordítom a fejem. Végül kitárom az ajtót, hogy láthassa a bent lévő különös dolgokat, amelyek mind varázskellékek. Mindig is gyűjtő voltam, szerepel itt könyv, a kis helység érdekes szagot áraszt, különféle gyógynövények, de a szembelévő asztalon verbéna virágzik, melynek szintén jellegzetes, mindamellett nem erős illata van. A jobb oldalán sokkal inkább olyan dolgok vannak, ami nem a gyenge idegzetű emberekre tartozik, ezért is van elfedve az egész szekrény, hogy ne lássák a tartalmát. Első ránézésre káosz uralkodik, de jobban megnézve mindennek megvan a maga helye.  - Attól függ, mit szeretnél, de minden bizonnyal nem a nyugdíjba ment takarítónő, vagy a kirúgott könyvtáros helye érdekel, igaz? - kérdezem, miközben egy üstöt teszek a középen álló tömörfa asztalra. Majd a mögöttem lévő polcon kutakodni kezdek. Kis üvegcsék közt keresek.  Aztán elakadok, habár két üvegcsét az asztalra teszek, majd gondolkodva lépek a verbénához. Egy szálat veszek le, ezzel kötöm össze, így nem tudják igézni, bár nem tudom, hogy ő igézhető-e.
- Esetlegesen a tegnap beszéltem Nottingham igazgatóval, hogy az irodalom, és a történelem tanár nem végzi megfelelően a munkáját, ő pedig erősen fontolgatja az elbocsájtásukat. A biológia tanár pedig nemsokára életet ad a magzatának, szóval jelenleg három lehetőség van, amik a közeljövőben várnak elérhetővé - igen, néha látszik, hogy nem a mai világ szülötte vagyok, és a szavaim olykor olyanok, melyeket más talán nem érthet, de mivel Rowena sem fiatalabb sokkal nálam, talán nem feltűnő neki. Habár ő minden bizonnyal többet jár emberek közé, hiába, nem vagyok egy társasági lény. A gyűrű még nála van, nem vettem el tőle, így először csak a képet teszem bele a réz üstbe, pár gyertyát veszek elő, melyeket gondolattal gyújtok meg. A kezemet a kép fölé tartom, halkan mormolok egy igét, ez nem az a fajta, amit minden bizonnyal a Gilbert gyűrűnél alkottak. Én másfélét ismerek, erősebbet, személyre szólót. Olyat, ami máson csak egy gyűrű, nem rendelkezik különös képességekkel.
- A gyűrűt, ha kérhetem - nyújtom felé a kezem, miután a kép felgyulladt. Lassan lobban el, hamut hagyva maga után, mely koncentrálta a benne rejlő emlékeket. Így tudom kötni valakihez. Ha a gyűrűt megkapom, a hamuba helyezem, majd pár csepp átlátszó folyadékot öntök rá, végül egy kis kést veszek elő, és a tál fölött szúrom meg a saját ujjamat, majd átnyújtom felé a tőrt. - Minden igét kötni kell valamihez, ami mulandó. Jelen esetben ez a vérvonalam, ami jelenleg nem szándékozik még kihalni - szólalok meg ismét, hogy tudja, mit és miért csinálok. Vérmágiával pecsételem le a gyűrűt, ameddig én, vagy a vérvonalam élni fog, addig a gyűrű is hatni fog. - Ne aggódj, a vérvonalam nem csak belőlem áll, többen vagyunk, mint hittem volna - jelentem ki egy félmosollyal, ami jelzi, nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy a világon valahol van, aki azonos véren osztozik, és ez nem a testen múlik, hanem a lelkeken. Ezeket csak azért mondom, ha hezitálna, a vére pedig azért kell, hogy erősebb legyen az ige. Ő az anyja, a vérük majdnem ugyanaz, még akkor is, ha van egy apja is, akinek a vérét nem hozta magával. Nem is lényeges, nem szükséges...
Rowena&&Silver
•• ’love you •• zene •• 903 ••

Vissza az elejére Go down



Riley Matthews
welcome to my world
Riley Matthews

► Residence :
•• new orleans
► Age :
34
► Total posts :
313

FIRE MANIPULATOR ♆


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzomb. Okt. 03, 2015 7:24 pm




William && Rowena

you owe me a favor

William Silverston egy igazán sokoldalú személy. Az volt húsz éve is, és úgy tűnik, ez mit sem változott azóta. Egyszerre tanár, üzletember és a sötét varázslatok mestere. Számítottam rá, hogy a kért bűbájhoz majd át fog kísérni egy másik helyszínre, hiszen valószínűleg összetettebb dologról van szó, mint hogy itt, az irodájában meglegyen hozzá minden eszköze. Azt azonban nem sejtettem, hogy egy régiségboltba fog vezetni, melyről erős a gyanúm, hogy többet rejt néhány eladó, régi tárgynál.
- Tudomásul vettem – bólogatok a szavaira. - Másnak nem is adnám oda a gyűrűt. A fiamnak szánom, és csakis neki. - Nyugtatom meg a vén boszorkányt. Persze nem árt majd Ezrának is a lelkére kötni a dolgot. Vigyázzon erre az ékszerre, és ne felejtse el, hogy nem átruházható. Egyébként a természetes haláltól az ő esetében szerencsére még nem kell tartanom. Hiszen csak tizennyolc éves. Na jó, technikailag elmúlt kétszáz, de testben és lélekben egyaránt tinédzser még. Ha az apja jól kiképezi, meg fogja tudni védeni is magát, többé-kevésbé bárki ellen. Így hát azt hiszem, attól sem kell félnem, hogy egy halandó az életét veszi. Minden eshetőségre persze sajnos nem tudok én sem felkészülni, de megteszem, ami tőlem telik, hogy megvédjem másoktól, és adott esetben saját magától, a vakmerőségétől.
- Nincs szükségem a képre – legyintek, ezzel adva az áldásomat, hogy csináljon a képpel, amit akar. Mármint amit a tervezett varázslat megkövetel, természetesen. Közben meg is érkezünk a bolthoz. A séta alatt szinte teljesen szótlanok maradunk, de egyáltalán nem feszélyez a csend. Silver és köztem afféle kölcsönös tisztelet van, nem több, nem kevesebb. Nem vagyunk barátok, ennél fogva nem is érezzük szükségét, hogy semmiségekről cseverésszünk út közben. Tulajdonképpen egyikünk sem éppen egy csevegős fajta. Hála az égnek!
- Mióta dolgozol az egyetemen? - teszem fel váratlanul a kérdést, miközben hagyom magam beljebb terelni az üzletben. Félreértés ne essék, most sem abból az indíttatásból faggatózom, hogy baráti csevejt kezdeményezzek. Annál valamivel öncélúbbak a szándékaim. - Mit gondolsz, van bármi esély, hogy én is állást szerezzek ott? - Az elmúlt időszakban sokat gondolkoztam, mivel múlassam az időt itt a városban. Van némi megtakarított pénzem, de mivel Daud állandó támogatására nem valószínű, hogy számíthatok, és így elvileg továbbra is egyedül kell eltartani a fiunkat, szükségem lesz egy állandó állásra, ami nem mellesleg kitölti a mostanában zavaróan felszaporodott szabadidőmet. Nem rég ugyan megpróbálkoztam az eladói állással egy gyógynövényboltban, de az több okból sem jött össze végül. Egyébként sem lenne butaság kihasználni a porosodó diplomáimat, melyeket az évek során szedtem össze. Tanultam biológiát, okkult tudományokat és történelmet is, többet között, és bármelyikről el tudnám képzelni, hogy akár taníthatnám is, Williamhez hasonlóan. Bár bevallom, ezen korábban még nem gondolkodtam, csak az ő példája ihletett meg.


SZÓSZÁM: 444 || ZENE || MEGJEGYZÉS: -

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyPént. Júl. 24, 2015 9:08 pm

Egy pillanatra meginogtam. Éreztem, ahogy elönt a kétely, hogy talán rosszul cselekedtem. Csókja olyan valóságosan égett ajkaimon, hogy szinte beleszédültem. Mégsem tehetem ezt, nem visszakozhatok. Mindkettőnknek jobb ez így, vagy talán csak egyikünknek, de ezzel már elértem azt, hogy immár egyetlen célom legyen. Az pedig az erőm megtartása. Tovább kell szervezkednem, és intéznem a dolgokat, Lukas is velem fog jönni. Kell valaki, akiben megbízhatok, ha már Silas-t nem ismerem.
Rosszullét ölel körül, eleinte csak enyhén, majd erősebben. Le kell ülnöm, nem akarok gyengének tűnni. Most, hogy nem tud semmit, most, hogy nem tudja, miből van ennyi erőm, nem oszthatom meg vele, hogy az erőm mennyire bizonytalan. Hogy épp most töröltem ki pár emlékét, melyeket soha nem kap vissza, és ez a bűbáj legyengített. Hogy ez az egész, az elmúlt egy hét a fejében illúzió. Így pusztán rá emelem ködös tekintetem, majd egy ideig elidőzök arcán.
- Minden a legnagyobb rendben - bólintok fáradtan, mely már egy ideje kísért. Az utóbbi pár hétben egyre fáradtabb vagyok, és érzem, ahogy az erő meginog. Érzem, hogy nem bír el ennyit a szervezetem, érzem, hogy túl messze van még az a telihold. Túl messze van, én pedig nem bírok várni. De kénytelen leszek. Felállok. Sétálnom kell, ráadásul valamire írnom kell a címet. Átadom neki, és tudom, hogy megfejti majd a szavak jelentését. Tudom, hogy rájön, a Fleur-de-Lis nem egy növény, hanem egy szanatórium. Ott fogom várni a megfelelő időpontban. Nem a szokásos öt órai időpont, habár közel van hozzá. Délután kettőre várom, és sokáig leszünk ott, ebben biztos vagyok. Már előre eltervezem, mit teszek vele, és hogyan készítem fel őt, hogy meg tudja védeni magát. Mert ennek kell történnie.
Szabadkozik Lukas miatt, én pedig nem reagálok rá. Lukas mindig is szerette a nőket, és nem tehetek ellene, ha ők ketten együtt töltenek némi időt. Világossá vált számomra, hogy Dorothy sosem fogja átadni magát teljesen a sötétségnek, és egy idő múlva nem taníthatom tovább. Tisztában vagyok vele, hogy a mostani felkészítés lesz a vizsgája, hogy mennyire érti a boszorkányságot, hiszen az alapokat átadtam. De el kell engednem őt teljesen. Az, ami rám vár, miután az erőm stabillá válik, sokkal rosszabb, mint amit eddig látott. Abba már nem keverhetem vele, mert az magával ragad. Sosem fogom feladni, hogy elkapjam Cromwellt, és visszaszerezzem azt, ami nekem kell, amit egykor az egyik mesterem készített, amivel több erőm lehet, mint azt bárki elképzelné.
- Nem kell megijedni, mindent a kezemben tartok majd - biccentek felé, majd ismét érzem, ahogy újabb hullámban tör rám a gyengeség. Gyűlölöm ezt az érzést, legszívesebben kitörölném a szótárból, elégetném, és megsemmisíteném azt. Gyűlölöm, hogy nem vagyok ura a testemnek. Nem láthatja meg... Elfordulok, és a komód felé sétálok. Nem láthatja sápadtságomat, nem láthatja, hogy meggyötört vagyok.
- Nincs... Jobb, ha távozol. És menet közben küldd be Lukast - hangom erőteljesebb, miközben megmarkolom a komód szélét. Így várom, hogy Dorothy végre elmenjen. Nem bírom sokáig tartani a súlyom, és érzem, ahogy megcsuklik a lábam. Szerencsére képes vagyok elmenni a székig, és ahogy Lukas bejön, az arckifejezéséről tudom, hogy rosszul nézek ki. Felkísér, és nem hagyja el az épületet. Olykor a hátam közepére sem kívánom ezt a viselkedését. De most nem ellenkezem. Csak ki kell pihennem magam holnapra.


Ms. Brown&&Silver
•• forever •• Saturn •• 532 ••


Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyPént. Júl. 24, 2015 2:58 pm




Dr. Silverston && Dorothy

all magic comes with a price

És javítani is fogok! Egyszer becsúszott egy minősíthetetlen dolgozat, de többé már nem fog. Mostantól gőzerővel fogok készülni órákról órákra, és akár az egyetemen meg is kérdezem Dr. Silverstont, hogy elkészíthetek-e valamilyen beadandót.. Nem szeretném az ottani dolgokkal a saját szabad idejében, a saját üzletében zargatni. Meg nem is érezném igazságosnak a többiekkel szemben.
Kicsit furcsálltam tanárom viselkedését, így egy pillanatra sem vontam le róla figyelmemet. Először is helyet foglalt, mintha elfáradt volna valamiben, másodszor is a hangja teljesen más volt. Ráncokba szaladt a homlokom, és némi habozás után felmertem tenni a kérdést. - Minden rendben, Dr. Silverston? - biccentettem oldalra a fejemet, és reméltem nem vette tolakodásnak. Nem szoktam beleavatkozni a magánéletébe, mert semmi közöm nem volt hozzá, de azért jó lenne tudni, ha valami baja van. Majd' halálra rémültem amikor a múlt héten rátaláltam a pincében, ájultan. Szerencsére tudtam rajta segíteni, de kellett némi idő, mire sikerült legyűrnöm a félelmet.
Mikor az öltözékemre terelődött a téma, egy gyors pillantást vetettem magamra. Siettem, nehogy elkéssek ma, de végül is korábban is ide értem. Az első dolgot megfogtam, ami a kezem ügyébe esett, és felvettem. Nem szerettem farmert hordani, főleg nyáron nem. Szerencsére, New Orleansban sosem voltak negyven fokos nyarak, de ha a hőmérsékletmérő megközelítette a harminc fokot, már kezdtem rosszul lenni. Kanadaiként érthető, hogy miért nem szeretem a meleget. Jobb időben nyáron huszonöt fok szokott lenni, télen pedig halálra lehetett fagyni. Főleg a jeges szelek voltak durvák, meg a heves havazás. Rengetegszer rendeltek ki hó szünetet az iskolában, mert egyszerűen járhatatlanok voltak az utak. De elég ennyit a szülőországomról, hagytam elkalandozni a gondolataimat. Ezt nem tehettem többé, hisz ezért nem haladtam semmivel sem.
- Ha nem itt gyakorlunk, akkor hol? - tettem fel a kérdést érdeklődve, és megint az erdő jutott az eszembe. Nem mondom, hogy rossz volt kint lenni a szabadban, de azért eléggé megijedtem, amikor ránk támadtak a vámpírok. Akkor először szólítottam őt a keresztnevén. És utoljára. Én is szívesebben használom a Dr. Silverstont, a William már túl közvetlen lenne.
- Jaj, isten ments! Kérlek, ne - tiltakoztam, és ezen elkezdtem nevetni. - Egy ideig szeretném is elkerülni őt - pillantottam le a földre zavaromban, mikor Lukasra terelődött a szó. De ezzel le is zártam a témát, nem kívántam többet beszélni róla. Egy gyenge pillanatomban elkapott, és ennyi. Soha nem lesz semmi köztünk.
Egy papírfecnit adott át, melyen egy francia szó állt. A Bourbon-liliom. Anno francia órán még a gimiben szó esett róla, de fogalmam se volt, hogy mit akart ez jelenteni. Lehet, hogy egy varázsige..Vagy nem tudom, majd kitalálom, de több kérdéssel már nem kívántam őt zargatni. Így is neki kell feltakarítani azt, ami az én hibámból keletkezett, s az előbb is olyan furán viselkedett.
Nem igazán értettem, amit mondott, de csak egyetértően bólogattam. És mégis hová kell majd mennem, és mit csináljak ezzel a fecnivel? De nem tettem fel ezeket a kérdéseket, nem mindig lesz mellett Dr. Silverston, ideje önálló lennem. - Értettem, és holnap már normális ruhában fogok megjelenni. Szüksége van még rám, Dr. Silverston? - akaratlanul is lemagáztam őt, és egy pillanatra lehunytam a szememet. "Figyelj már jobban oda magadra!" ~ figyelmeztettem magam, és ismét rá emeltem világoskék íriszeimet.

xxx || hunger of the pine || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyPént. Júl. 24, 2015 1:29 pm

Arcának érintése, és ajkai csábító csókja még most is égeti bőröm. Érzem, ahogy a karjaimba simult, még érzem magamon az illatát. Körülölel az emlékek hada, melyeket elvettem tőle, és most egyre élénkebben élnek bennem. Érzem, ahogy mégsem olyan könnyű az elengedés. De neki legalább mindez nem létező emlék. Számára pusztán egy elrejtett kis foszlánya egy útnak, melyet én zártam le, melyet én vettem el tőle. Olyan képekkel halmoztam el, melyek valósak lehetnek, melyeket nem kérdőjelezhet meg unalmas óráiban.
Nem tud semmiről. Nem tudja azt, mivel foglalkozom, így nem tudja a szememre vetni. Nem tud érte korholni, és vádaskodni.
Nem emlékszik a csókjainkra, melyek fájón vágyott érintések, és nem emlékszik a vitáinkra. Elvettem tőle a döntés lehetőségét, mert ezt kellett tennem. Elvettem tőle a szabad akaratát, mert önző módon nem akartam, hogy megbirkózzon vele. Elvettem tőle a hitét, amit belém vetett, azt, hogy valaki idegesítő módon elő akarja hozni belőlem a jót. Hogy hiányzik-e? Ez a része nem. Nem akarom, hogy hiányozzon, nem engedem. Jobb lesz ez így mindkettőnknek.
Gondolataim elkalandoznak, a szokotthoz képest szétszórt vagyok. Figyelmetlen, és alig figyelek rá.
- Mindannyian hordozunk valamit, amit a család hagyott meg nekünk, ami csupán felesleges nyűg, Dorothy - jegyzem meg szórakozottan, miközben leülök az asztalhoz vele szemben. Gyűlölöm a keresztnevemet. Anyámat idézi fel, aki sosem szeretett. Szájából e név szitokszó, egy átok volt. Semmi jót nem tudok hozzá fűzni. Gyűlöltem, mikor meghallottam, mikor még vele éltem. Soha többé nem akarom hallani feleslegesen, és akik körülvesznek, nem engedem, hogy a Williamet akárcsak gondolatban kiejtsék ajkaikon.
- Nem csak itt, hanem az órákon is. Talán ha az év végi vizsga jobb lesz, akkor javíthatsz - csendül fel hangom gyengén, ahogy őt nézem. Végigmérem őt. Én emlékszem, hogy megvádoltam őt, hogy fel akarta hívni a figyelmem, viszont ő csupán annyit tud, hogy kifejeztem neki csalódottságomat a kettes dolgozat miatt. Soha nem írt kettest. Fájdalom, de nincs kivétel, meg kellett kapnia, de mint minden tanárnál, nálam is van esély ennél az év végi zárt helyi vizsgánál javítania. Ha felkészül természetesen, hiszen most már semmi sem vonja el a figyelmét. - Ráadásul semmit sem haladunk, és holnap ne báli ruhába jelenj meg, ha kérhetem - tér vissza hangomba a határozott ridegség, ahogy ismét végigmérem őt, és a takarításhoz kissé elegáns öltözetét. Ebbe beleszólnom semmi jogom, de azért ha nem akarja, hogy tönkremenjen a ruhája, akkor helyesen dönt. - És ha járni is akarsz, akkor a magas sarkút is felejtsd el. Nem itt fogunk gyakorolni - elgondolkodom a megfelelő helyszíneken, van belőle nem is egy, hiszen az egész város lehetőséget nyújt ebben, de tudom, hogy hova akarok menni.
- A takarítást befejezem Lukasszal. Hacsak nem akarod elrabolni egy italra... - állok fel a helyemről, hogy a szekrényhez sétáljak. Keresni kezdek valamit. Végül a toll és egy papír mellett döntök. Egy tollat veszek a kezembe, majd gyorsan firkantok rá valamit, végül átnyújtom neki.
- Fleur-de-Lis - ejtem ki a nevét a helynek francia akcentussal. A varázsigék többsége itt franciául van, talán én vagyok az egyetlen, aki képes a másik nyelven is varázsolni, igen széles a tudásom. De ez most nem egy ige. A papírt is átnyújtom, miután eltüntettem a számokat, ami az időt jelzi. - Ha tudni akarod, mikorra várlak, keresd meg az igét, ami feloldja. A könyv végén van, amit adtam - nem segítek neki, rá kell jönnie magától. Ráadásul azt sem említettem, hogy a mély vízbe dobom talán már a legelején. Tudja, hogy tőlem sosem számíthat kiszámíthatóságra. De természetesen eleinte nem leszek kegyetlen, pusztán gyakorlunk. Élesben később megy majd, estefelé, ha minden jól megy.


Ms. Brown&&Silver
•• forever •• Saturn •• 587 ••

Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyPént. Júl. 24, 2015 12:52 pm




Dr. Silverston && Dorothy

all magic comes with a price

Nem tudtam megszüntetni ezt a kegyetlen érzést. Nem fájt, csak.. egyszerűen nem tudom leírni, hogy mit éltem át. Testem bizsergett, és magam előtt láttam a képeket, olyannyira, hogy a fejem már belefájdult. Túl valódinak tűnt minden, mintha csak egy karnyújtásnyira lenne.. Mindent hallottam, amit Dr. Silverston.. amit William mondott. A szívem majd' kiugrott a helyéről, amikor bevallotta, hogy aggódik értem. Cselekedni akartam, könyörögni, hogy fejezze be ezt az egészet, de nem bírtam elszakadni a látomásomtól, ami újra és újra lejátszódott előttem. Fogalmam sem volt, hogy mit tervezett velem tenni, de mélyen sejtettem, hogy semmi jót. Legalább is számomra. A teában volt valami, ami most már szétterjedt a szervezetemben és az késztetett engem a látomásokra. Ajkait az enyémhez nyomta, és onnantól kezdve megváltozott minden..

A lány gondolatait megmásította, új emlékek váltották fel a régieket. Nem keletkeztek kiskapuk, Dorothy egy pillanatra sem fogja megkérdőjelezni a múltját. Számára a fiatal boszorkányok, az elcsattant csókok meg se történtek. Ha valaki mégis ilyet merne állítani, csak nevetve megrázná a fejét, és azt felelné: badarság. Többé már nem volt oka szomorkodni, mert már nem reménykedett olyasvalamiben, ami sosem lehet az övé. Az elégséges dolgozatát pedig figyelmetlenségének köszönhette, nem pedig a szívfájdalmának. Igaz, még mindig rajong a tanára iránt, hisz az érzelmeket nem lehet elfeledtetni egy emberrel, de már nem hisz abban, hogy köztük valamiféle kapcsolat kialakulhat. Ilyen meg se fordulna a fejében, hisz a tanárjáról volt szó, akit nagyra becsült és tisztelt. Pillanatok alatt megváltoztak az emlékei, és az eltűnt emlékekkel együtt a szemeiben csillogó állandó fájdalomnak.. szomorúságnak is nyoma veszett.

Még mindig kicsit szédültem, mikor magamhoz tértem. Dr. Silverston segített leülni, én pedig hálásan rámosolyogtam. Fogalmam sincs mi történhetett velem. Talán a nagy melegben kicsit rosszul lettem.. De az is lehetett, hogy túl sok stressz ért a napokban. Elvégre, egy igazán szörnyű dolgozatot sikerült megírnom, ami miatt szégyellem is betenni a lábamat az üzletbe. Ideje volt jobban odafigyelnem a dolgokra, és nem csak a mágiára koncentrálnom, hanem a tanulásra is. Hisz nem a varázslásból szeretnék megélni majd..
- Csak kicsit megszédültem, most már jobban érzem magam. Köszönöm - ittam egy kortyot a hideg vízből, és a fejem is kezdett kitisztulni. Ilyen nem szokott velem előfordulni, nem szoktak csak így kisiklani a dolgok a kezeim közül. Na, ma egy kiadós fürdőzés után, korán ágyba is fogok bújni. Csupán alvásra volt szükségem, ennyi volt az egész.
- Nem is terveztem, Dr. Silverston. De Ön.. - gyors megráztam a fejemet, már berögzült a magázás -, mármint nyugodtan szólíts Dorothynak. Nem igazán rajongok a Miss Brownért - húztam el a számat, de nem avattam bele mélyebben. A családomat juttatja eszembe, s habár az apukámmal komolyabb gondom nem akadt, az édesanyám képe akaratlanul is felidéződött bennem e név hallatán. Ő volt otthon mindenhol Mrs. Brown. Furcsa, hogy pont azzal a nővel nem jövök ki jól, akiben kilenc hónapig nevelkedtem, aki vigyázott rám a terhesség alatt és után is. De valamiért.. sose tudtam megfelelni a szemeiben. Nem egy ilyen gyereket akart, mint én és ezt nem egyszer vágta a fejemhez.
- Ennek örülnék - bólogattam tanárom szavaira. - Mostanság érzem, hogy egy kicsit elengedtem magam.. Fejlődni szeretnék, nem akarok gyenge lenni - felálltam a helyemről, miután már elég erőt összegyűjtöttem, majd letettem a poharat az asztalra.
- Ööö.. - haraptam zavartan az ajkaimra, mert nem tudtam mit mondani, majd a függöny felé mutattam. - Befejezzem kint a takarítást, mert még egy pár tárgy nem került a helyére - húztam el a számat, mert eszembe jutott, hogy kinek köszönhettem ezt. Lukasnak. Reméltem, hogy már nem tartózkodott bent az üzletben, mert semmi kedvem nem volt az önelégült grimaszát bámulni.
xxx || hunger of the pine || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 9:05 pm

Ez így nem lesz jó. Ha nem akarja meginni, rá kell vennem, hogy igya meg a teáját. Lehet, hogy sürgetőn viselkedem, de szorít az idő, mielőtt még tényleg itt marad az itala. Magától kell meginnia, magától kell akarnia, és nem mondhatok csődöt.
A helyzet még is reménytelennek tűnik, és csak egyetlen dolgot tehetek. Magamban a fejemet rázom, tiltakozom ellene, de el kell altatnom a gyanúját. El kell hinnie, hogy csak miatta akarom. Nem fog emlékezni, én viszont mindenre. Mély levegőt veszek. Meg fogom még ezt bánni.
Sóhajom sokat mondó, árulkodó, ahogy közelebb lépek hozzá. Most persze beszélni nehéz, és tudom, hogy meg kell nyílnom egy kicsit.
- Figyelj... Nem akarok rosszat, én csak aggódom. Nem magamért, nem másért, hanem érted - a szavak fájón őszinték, és érzem, hogy egyre sebezhetőbbé válok, még akkor is, ha ez időleges, ha nem is olyan sokára semmire sem fog ebből emlékezni, mert elveszem tőle ezt. - Én nem vagyok érzelgős, én így fejezem ki, hogy fontos vagy - a szavak engem sebeznek, míg benne elaltatják a gyanút. Mintha sebeimet tépném fel minden egyes kimondott hanggal, melyek szavakká formálódva nyernek értelmet. Felszakítom a múlt sebeit, és a jövő soha el nem érhető boldogságát eldobom. Ezt teszem. Mindig ezt teszem, ha ezzel megvédhetem a másikat. Ha ezzel megvédhetem őt. Nem emlékezhet arra, hogy milyen tudok lenni, mert akkor veszélybe kerül. Lukas-ért nem aggódom. Ő megvédi magát, de Dorothy nem ismeri ezt a világot, és az erejét sem tudja uralni. Ez idő alatt nem haladtunk semmit, mert túlságosan is más felé terelődött minden egyes órája. De ezentúl nem fogok vele személyes dolgokról beszélni. Elaltatom a gyanúját, és ezzel saját magamba döfök tőrt, és forgatom meg a friss sebben. Mert így helyes.
- Túl sok ellenségem van ahhoz, hogy közel engedjelek téged - őt figyelem. ahogy végre megissza a teát. Ahogy hirtelen mássá változik, amint hatni kezd a bűbáj, ő pedig megszédül. Készen vagyok arra, hogy elkapjam, és erősen ragadjam meg a derekánál fogva. Arcát érintem gyengéden, hogy elsöpörjem haját az arca elől. Tudom, hogy elnehezül a feje, mintha kimerült volna, mintha lecsapódna benne az összes stressz. - Jól vagy? Mi a baj? - kérdezem aggódva, miközben két kezem közé fogom az arcát. Egy ideig hosszasan nézem tekintetét, tartom őt a saját súlyommal, nem engedem, hogy a földre zuhanjon, és mikor behunyja a szemét, akkor veszek egy mély levegőt.
- Sajnálom, úgy sajnálom, hogy ezt kell tennem veled - támasztom a homlokának a sajátomat, miközben hangom megremeg. Eltűnt a fal, és fáj, hogy megnyíltam. Sokkal fájdalmasabb, mint hittem. Képtelen vagyok elviselni ezt a kínt, amit az a megannyi fájdalom okoz, melyeket ezzel a tettemmel teszek még fájóbbá.
Mint a só, amit a sebbe szórok, marja egész lényemet, de megteszem.
Én, saját magamtól.
Nem kényszerből,
Nem azért, mert nincs más választásom.
Azért teszem, mert akarom.
Vágyom rá, mint még soha semmire.
Ajkaim az övét érintik, így neki kevésbé fájóbb.

Érzéseim a csókba elegyednek, miközben érintésem által beférkőzöm elméjébe, és minden megváltozik. Eltűnik a szoba, ahol az áldozatok vannak, helyébe boroshordók kerülnek, és eltűnik a menekülés, helyette keresés kerül. Engem keresett. A földön fekve talál rám ájultan, varázskellékek vesznek körül. Az orrom vérzik, de ő segít. Elvégzi a varázslatot, majd felkísér. Teát főz, és faggat, mit is tettem odalenn. Azt mondtam, hogy egy új igén dolgoztam, de túl erős. Számomra ismeretlen. Aggódását megelégelve adtam neki egy rózsát, melyet hálásan fogadott, majd kellemes éjszakát kívánva hagyott egyedül.
A következő kép a boltomban van, tegnap. Leejtette a kardot, melyből kiesett egy kő. Eltűnik az ajtó, ami a titkos üzlethelyiségbe vezet. Csak a bolt marad, amit eddig is jól ismert. Nem tudja magához hívni a követ, ezért ideges lesz. Feszült és én megint ideges leszek. Összeveszünk, ő pedig elveszti az uralmat az ereje fölött. Túl sok tárgy tört össze, ő pedig elrohan a táskája, és a telefonja nélkül. Azt veszem magamhoz, és megyek hozzá az éjszaka közepén, hogy visszaadjam neki. Csendesen kopogok, ő pedig sír. Nem akart beengedni, de bementem, és visszaadtam a táskát. A csók és az újabb vita eltűnik, helyébe csak két mondat hangzik el. Hogy takarítania kell. Ő megérti, és elnézést kér.
Eltűnik a felejtő bájital, és az érte folytatott harc, elillan az egy hét, mikor kerültem őt. Mintha soha nem is történt volna meg. Egyre szorosabban fonom őt magamhoz, és érzem, hogy be kell fejeznem az igét. Ajkait érzem ajkamon, karjaimmal óvón ölelem körül, majd végül erőt veszek magamon.
Eltűnik a tea, és a görcsös ragaszkodásom ahhoz, hogy megigya, helyette ő jön be hozzám, hogy verbénát kérjen. Elnézést kér, hogy takarítás helyett visszacsókolta Lukast.
Kósza könnycsepp szabadul ki lecsukott szemhéjam alól, ahogy elérkezem az utolsó lépéshez. Eltűnnek a szavak, melyekkel alig pár perce tettem vallomást, és eltűnik a csók, melyet nehezen szakítok meg. Csak egy rosszullét marad és a kérdés, muszáj-e ilyen hivatalos hangnemet megütnünk, megszédül. Én pedig elkapom. Elengedem arcát, és két vállát fogom.
Arcomon megszáradt a könny, felitatta a fájdalmam.
- Jól van, Miss Brown? - a székhez kísérem, hogy leülhessen. Egy tiszta pohárba vizet engedek, miközben a bögrét elveszem az asztalról. A vizes poharat felé nyújtom.
- Visszatérve a kérdésére, az egyetemen kívül nem szükséges a hivatalosság - arcomra visszatér a ridegség, és remélem sikeres volt a bűbáj, és minden emléke eltűnt, ami fájó. Ami veszélybe sodorhatja. - De ne szólítson a keresztnevemen, ha jót akar - engedek meg egy félmosolyt. Mintha az elmúlt egy hét újraíródott volna. Remélem, hogy sosem kell emlékeznie. Hogy sosem jön el az idő, hogy meghalok.
- Szóval arra gondoltam, hogy holnap keményebben foglak majd - tekintetem kérdő, ellenben egy kijelentést tettem, melyet el kell fogadnia. - Különben sosem lesz belőled erős boszorkány - szigorú vagyok. Mintha az ő emlékeimmel az én fájdalmam is enyhült volna. Mintha végre minden újra a régi mederbe került volna.


Ms. Brown&&Silver
•• forever •• Saturn •• 947 ••

Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 5:38 pm




Dr. Silverston && Dorothy

what are you doing to me?

Ismét visszatért a tegezésre, én meg már nem tudtam mi tévő legyek. Folytassam én is ezt, vagy tartsam meg a távolságot? Miért kellett ennek ilyen bonyolultnak lennie? Esküszöm egyszer össze fogok roppanni idegileg, annyit agyalok rajta meg rajtam.. rajtunk.
Görcsösen ragaszkodott ahhoz, hogy megigyam a teámat. Fel is tűnt ez nekem, s kérdőn felszaladt a szemöldököm, amikor a bögrére néztem. - Miért, mi van benne? - néztem rá gyanakvóan, hisz az elmúlt percekben csak a teáról beszélt. Kérte is, hogy hajtsam fel a tartalmát, de miért is? Eddig nagyon nem érdekelte az én jólétem, nem mutatott ki eddig sose ilyen nagy mértékű törődést. Mi változott meg hirtelen? - Nem iszom meg, mondtam, hogy nem vagyok szomjas már - közöltem vele makacsul, majd megigazítottam a ruhámon lévő övet. Az is lehet, hogy a tea számomra teljesen ártalmatlan volt, és csak én mesélem be magamnak az egészet. De valamennyire sikerült már kiismernem e két hónap alatt a tanáromat. Tudom, hogy a mágia mögé rejtőzik, és félek, hogy belekevert valamit a teámba. Kihűtötte, pedig nem is kértem meg rá. Miért nem tudja felfogni, hogy nem vagyok hajlandó meginni azt az átkozott teát?
Hirtelen szomjas lettem. Megköszörültem a torkomat, és egy nagyot nyeltem, de még mindig őrületesen ki volt száradva a torkom. Hallottam, amit mondott, de nem válaszoltam rá, hanem hátat fordítva neki, megkerestem a bögrémet. Szomjas voltam. Fura.. az előbb még nem voltam az, de most majd' szomjan vesztem, mintha napok óta bandukoltam volna a sivatagban folyadék nélkül. Birtoklóan magamhoz vettem a teát, és ittam. Egészen az utolsó cseppig. Te jó ég.. én tényleg szomjas voltam. Miután elhelyeztem az asztalon az üres bögrét, hirtelen lelki szemeim előtt láttam a fiatal boszorkányokat. Szinte éreztem az alvadt vér orrfacsaró szagát, és ismét a félelem járta át a testemet. Szaporábban vettem a levegőt, ahogy felidéződött bennem az emlék, ahogy rohantam Dr. Silverston elől. Kicsit meginogtam, majd egy másik helyszín képét láttam magam előtt. Fent voltunk, nála. Épp hajolt le hozzám, és ugyanúgy elkezdett görcsölni a hasam, mint akkor. Nem bírtam tovább. Túl.. élénk és intenzív képek voltak. Előre estem, és ha nem lett volna előttem William, akkor a földön kötöttem volna ki. - Mit csináltál? Mit művelsz velem? - suttogtam rettegve, miközben ujjaim a vállán pihentek, de a fejem a földre volt szegezve. A szobám.. Az volt a következő. Csalódott voltam a második csókunk után, mert visszautasított. Nem éreztem ugyanazt a vágyat, hevességet, amit beleadott az elsőbe. - Mi történik velem? - összeszorítottam szemeimet, hátha elmúlik, de nem. A látomások újra és újra lejátszódtak, egyre erősebben, mint előzőleg.

xxx || taro || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 5:10 pm

Csendesen figyelem őt. ahogy hozzám beszél, ahogy úgy gondolja, hogy képes lennék szeretni. Tudom én ezt nagyon is tudom. Egyszer régen tudtam szeretni az anyámat. Vágytam, hogy legalább egyszer kimondja, hogy szeret, hogy büszke rám. Vágytam, hogy fontosnak érezzem magam mellette, nem egy szolgának, egy gyalognak, akit a csatába küldhet. Nem egy szerencsétlenségnek, akinek látott. Vágytam rá, hogy szeressen, és nem kaphattam meg, és nehezen fogadtam el ezt. Irigykedve néztem akkor a szomszéd gyerekeket, akik az erdőben szaladgáltak, akiket az anyjuk felkapott, és magához ölelt, de ahogy nőttem, egyre inkább halványult a vágy aziránt, hogy valaki szeressen. Hogy valaki kifejezze az érzéseit.
Feladtam, hogy a nő, aki világra hozott, egy nap majd megmondja nekem, hogy fontos vagyok neki. Feladtam, hogy hiányozzak neki, ha elmegyek. Feladtam, hogy megfeleljek neki. Emlékszem akkoriban egyre vadabb voltam, egyre többet ellenkeztem vele. Ellene használtam az erőm, ő pedig provokált. Direkt hozta ki belőlem a legrosszabb énem. Akkor is így volt, mikor eldöntöttem, hogy összecsomagolok. Hogy ellopok pár könyvet, mely engem illet, végül párbajra hívom. Ismertem a környéket, ahová mentünk, és felkészültem arra, hogy elengedjem minden régi vágyamat. Ekkor engedtem el az első köteléket, az első sikertelen vágyamat, azt, hogy szeressenek. Ahogy anyámat legyőztem, éreztem a szabadságot, hogy a szeretet utáni vágy béklyója elenged. De mindezt nem tudhatja meg, mindezt nem értené. És nem is akarom, hogy értse.
- Nem várom el, hogy megértsd. Csak fogadd el - szaladnak ki ajkaim közül a szavak, már késő visszavonni. Oly nehéz elengedni a közvetlen stílust, a tegezést, mégis a magázás biztonságot ad, távolságot közöttünk, ridegebb viszonyt. És ehhez fogunk visszatérni. Ezért fogom megtenni, amit meg kell tennem.
- Ez nem szomjúság kérdése, hanem a védelem. Csak fogadd el, és idd meg... - vonom meg a vállam, majd elfordulok, hogy elmossam azt a bögrét, amiben a bájital van, amit magamnak töltöttem ki. Nem szeretem a közelsége által érzett fojtogató érzést. Nem szeretem, hogy szinte belém lát. Nem akarom ezt. Így elterelem a figyelmemet. A bögre immár tisztán kerül vissza a polcra, és felé fordulok. Szükségem van arra, hogy megigya, így ismét varázslatra van szükségem. - Ha forró, kihűthetem - emelem a teája fölé a kezem, és egy apró ige hatására az kevésbé lesz forró.. Kellemesen langyossá válik. Ez után elveszem a kezem, és magamban ismétlek egy igét, rá koncentrálva, hogy hamisan azt gondolja, hogy kiszáradt a torka. Illúziót keltek az agyában, hogy megigya a teát, és úgy, hogy nem kortyonként. Kérdését egy időre el is felejtem, végül mély levegőt veszek. Erre nincs megfelelő válasz. Nem tudom, miért tartottam meg.
- Egy tükör megmutatja, kik vagyunk. Ez egy emlékeztető arra, hogy mik is vagyunk valójában, és ha belenézünk, nem hazudik, hanem őszinte képet ad - ködös válasz tőlem, miközben még mindig varázsolok. Erősebbé teszem az érzetet, nem szólok többet a teáról. Tudom, hogy meg fogja inni. És ha ez megtörténik, először nem történik semmi, hiszen nem azonnal hat. Pár másodperc után viszont apró bizsergést érezhet, majd élesebben látja az emlékeit a csókjainkról, a vitáinkról és a lenti áldozataimról, és a tegnapi veszekedésünket. Mintha látomás lenne, de mégis lát engem, érzi, ahogy közelebb lépek hozzá, egész közel, abban az esetben, ha esetleg megszédülne.
Ms. Brown&&Silver
•• forever •• zene •• 519 ••


Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 4:43 pm




Dr. Silverston && Dorothy

i'm incapable of forgetting you

Annyira el voltam foglalva Dr. Silverstonnal, s azzal, amit látott, hogy teljesen megfeledkeztem Mr. Beképzeltről. Nagyon, de nagyon remélem, hogy az elkövetkezendő hetekben, sőt hónapokban nem fogunk összefutni, mert nem szeretném ha felhozná a csókot, vagy újból próbálkozna. Lehet, hogy döglenek utána a nők, és akit akar meg is szerez, de én kivételt képezek. Nem akartam tőle semmit sem, mert annak ellenére, hogy külsőleg jól nézett ki, a belseje.. Mit is mondhatnék? Egyáltalán nem fogott meg, s én olyasvalaki vagyok, aki számára a belső értékek sokkal nagyobb mértékkel bírnak, mint a külső. Szóval nagyon reméltem, hogy nem fogunk összefutni legalább a napokban.. De sajnos ez elkerülhetetlen, hisz szabadidőm nagyját itt töltöm el. Vagy takarítással, vagy tanulással. Óhatatlan, hogy ne fusson be valamiért Lukas. Most kéne az a felejtő bájital!
- Képes lenne szeretni, ha nem zárkózna be. Elnézést, ezt meg kellett jegyeznem, de ezentúl igyekszem nem beleszólni a magánéletébe - tettem fel magam elé védekezően a kezemet, mert ezt most tényleg nem rossz indulatból mondtam. Itt volt egy lehetősége, valami komolyabbra, de nem élt vele. Helyette befelé fordult, eltaszított magától. Megint az erejével jött, s megforgattam szemeimet. Szerencsére háttal álltam neki, így nem láthatta az arcomat. Az ereje sosem fogja boldoggá tenni.. Egyszer, nem tudom mikorra, lehet, hogy addigra már rég halott leszek, de egyszer be fogja látni, hogy tévedett. Vissza fogja sírni azt a pillanatot, amikor felkínáltam a szívemet egy ezüst tálcán, és csak úgy eldobta. Persze, mindezt képletesen értettem.
A Lukas témát inkább hanyagoltam, csak rosszakat tudnék róla mondani. S ha most elkezdeném szidni, akkor abból nem jönnék ki jól. Egyrészt megeshet, hogy Mr. Beképzelt pont meghallaná, másrészt Dr. Silverston is megkérdőjelezné, hogy akkor miért csókoltam vissza, ha ennyire kiállhatatlan? Az utóbbira nem tudnék választ adni. Mert igen.. visszacsókoltam, és a múlton már nem lehet változtatni. A jövő az, ami a kezemben volt, amit én alakíthatok úgy, ahogy szeretném. Ügyelni fogok arra, hogy soha többé ne forduljon elő ilyesmi.
Egy teásbögrét adott át, én pedig egy halk köszönöm elduruzsolása után, megszagoltam. Hmm.. jó illata volt, de nem voltam szomjas, ráadásul egy kicsit melegem is volt, s egyáltalán nem kívántam meg a gőzölgő teát.
- Hááát.. - pillantottam le a teára. Nem is láttam, hogy rakott bele verbénát, annyira lefoglaltak a saját gondolataim. - Igazából, nem vagyok szomjas, de köszönöm - mosolyogtam rá, s a bögrét még mindig nem tettem le az asztalra. Tudom, hogy meg kellene innom, elvégre készített nekem egy teát, és még verbénát is tett bele. Valahol mélyen törődött velem, de nem akartam feleslegesen reménykedni, így inkább elvetettem ezt az ötletet.
- Az igazán jó lenne, főleg most, hogy többen lettek a városban. Még arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan lehet őket felismerni, vagy bármilyen másik fajt.. Nem tudom, hogy erre van-e egy külön varázsige... - vontam meg a vállamat, és a bögrét a számhoz emeltem. Megfújtam egy kicsit, hogy ne legyen olyan forró. Végül is egy pár kortyot meg tudok belőle inni.. - Azt megköszönném - mosolyogtam és az asztalra tévedt a pillantásom, ahol egy ismerős tükröt véltem felfedezni. Közelebb sétáltam, de előtte letettem a bögrémet, melybe még nem is kortyoltam bele. Végighúztam az ujjamat a repedésen, és felidéztem magamban azt a napot, amikor ez a kis baleset történt.
- Azt hittem ezt már kidobta.. Miért tartotta meg? - szegeztem neki a kérdést, s testemmel felé fordultam, elvonva a pillantásomat a tükörről. Akkor mondta, hogy nem volt semmilyen jelentősége. Csak egy antik darab volt, amit ÉN tettem tönkre. Miért volt még mindig nála, miért nem szabadult már meg tőle aznap?

xxx || tessellate || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 1:43 pm

Kijelentését figyelmen kívül hagyom. Én nem tudom, hogy ő mire gondol, minek látszik, de egyértelműen csók volt. Egy szenvedélyes csók. Nem egy szájra puszi. Nem is értem, miért foglalkozom én ezzel? Nem kellene, hogy érdekeljen, és bár az arcom azt mutatja, fáj, hogy ez megtörtént. De valahol tudom, sokkal jobb ez így. Ha könnyen túllép, akkor az azt jelenti, hogy nekem volt igazam. Ennek ellenére mégsem hagyom meg az emlékeit, nem adok rá lehetőséget, hogy feldolgozza.
Hiszen nem szerethet engem. Soha senki nem érezhet így irántam. Elvehetném az emlékeit rólam, elvehetném az erejét, és ő csak egy diák lenne a csoportomból, egy lány, aki olykor kitakarít nálam, semmi több. Valahol mégsem tudom őt elengedni. Így önző módon veszem el az emlékeit, hogy magam mellett tartsam, hogy láthassam, és kitanítsam. Szükségem van takarítónőre és nehezen találni bárkit is. De ezzel csak terelem a valóságot, elfedem, ami igaz. Mert nem így van. A lelkem legmélyén megérintette az embert, aki egykor fontos akart lenni, aki egykor szeretni akart.
- Nézze, engem nem érdekel, hogy mit tesz, vagy mit akar - sóhajtok, miközben csendesen figyelem a vízforralót -, csak azt vártam el, hogy legyen őszinte. Ne akarjon érzelmeket látni rajtam. Sosem volt elég fontos... Senki sem szerethet, és én sem szeretek senkit - szavaim őszintén hangzanak fel, lefutott köröket ismétlünk újra és újra, míg végül megunjuk őket.
- Az erőm fontosabb nálad. Már döntöttem - visszafordulok a vízforraló felé, majd egy bögréért sétálok az asztal másik oldalán lévő szekrényhez. Kiveszek kettőt, majd mindegyiket megtöltöm vízzel, hogy ne gyanakodjon, holott az egészben felejtő ital van. Olyan, ami fájdalommentessé teszi, hogy elvegyem az emlékeit. Olyan, ami segíthet a kínján.
Verbéna akad a kezembe, két szál, kiszárított növény, mindegyik bögrébe teszek egyet, majd ráöntöm a vizet.
- Ha jelentett is valamit, sem érdekel, ameddig nem megy egyikőtök teljesítményének rovására - vonom meg a vállam, majd mindkét bögrével a kezemben sétálok elé, és nyújtom át az egyiket. Ha ízesíteni akarja, tegye, azzal még jobban elnyomja a verbéna ízét. - Tudja, még mindig nem én vagyok a legjobb, de hízelgő - sétálok a komód felé, hogy nekitámaszkodjak. Mikor a következő feladatáról kérdez, én egy félmosolyt ejtek felé, egy amolyan diadalittas mosolyt. Lehajtom a fejem, hogy ne vegye észre, majd az asztalon lévő dolgokat kémlelem. A tükrön időzik el tekintetem, majd leteszem egy pillanatra a komódra a csészémet. Még egy régebbi teám hever közvetlenül mellette, ugyanolyan fekete bögrében, csak az kihűlt.
- A következő feladata? Hm... - elgondolkodom. Szórakozottan nyúlok a kihűlt reggeli teám után, majd észrevétlenül melegítem fel kezemmel, de nem megyek közelebb. - Igya meg a teát. Tudja új vámpírok bukkantak fel a városban, és lehet, hogy nem tudják megigézni, de nem akarom, hogy szárazra szívva találjak magára, szóval fenékig - emelem felé a bögrémet, de valahogy nem megy most a tea. Még akkor sem, ha már rég kicseréltem a komódon a bögrét, még akkor sem, ha tudom, hogy engem is véd. Nem félek a vámpíroktól, sőt, semmitől nem félek.
- Holnap megtanítom arra, hogyan védje meg magát egy vámpírtól - sétálok közelebb felé, hiszen bármikor megihatja a teáját, és nem késlekedhetem a továbbiakban. Meg kell tennem. - Sőt holnap adok egy havi adag verbénát, beleteheti a kávéjába, a parfümjébe, vagy amibe akarja - védenem is kell a tanoncaimat, ha azt akarom, hogy azok is maradjanak. Mindamellett Dorothy figyelmét el kell terelnem, azt akarom, hogy megigya a teát, fontos, hogy megtegye. Sajnálnám, ha lenne lelkem, de önmagamért teszem. Mondhatnám, hogy érte, miatta, de én semmit sem teszek másokért. A verbéna is elterelés, és habár tényleg adok neki, nem sietem el.
Ms. Brown&&Silver
•• forever •• zene •• 592 ••


Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 11:08 am




Dr. Silverston && Dorothy

i'm incapable of forgetting you

Részben megbántam, részben nem a csókot. Nagyon jól esett, főleg azok után, amin át kellett mennem William miatt. Végre egy nőnek éreztem magam, aki iránt vágyakozott valaki, aki nem csak egy senki volt. De én nem Lukast akartam, semmit sem akartam tőle, mert hozzá nem fűztek érzelmek. Olyanok nem, mint ami a tanárom iránt.
Gyengéden el akartam tolni magamtól, de ajkaim még mindig mozogtak. Majd lefagytak, és most már gyorsan el is löktem magamtól Lukast, amint meghallottam Dr. Silverstont. - Ez nem az volt, aminek látszott! - tiltakoztam, aztán összeráncolt homlokkal, hol az egyikre hol a másikra néztem. Végül is a földet kezdtem el pásztázni, szégyenemben. Minek kellett egyáltalán megszólalnom? Gratulálok, Dorothy. Legszívesebben láthatatlanná válnék, el akartam menekülni. Mindig is így éreztem, ha zsákutcába jutottam. Minek kellett pont most besétálnia Dr. Silverstonnak, hisz eddig számtalan lehetősége lett volna rá. Várjunk.. Ezt az egészet kitervelte! Biztosan leselkedett a függöny mögött és a tökéletes alkalomra várt. Kinézném belőle, ó de még mennyire. De hát azt mondta nem akar tőlem semmit se, akkor miért ne folytathatnám tovább az életemet? Anélkül, hogy közbeavatkozna?! Haragudtam rá, de nem fogok fesztivált csapni. Elég a hisztikből, ideje lenne felnőnöm. És nem kell mellém egy férfi, mert csak elgyengülök. A szerelem gyengeség, ahogyan mondaná. Szó nélkül követtem őt be a raktárba, anélkül, hogy ránéztem volna Lukasra. Nem fog engem soha megszerezni, ezt a csókot csak pillanatnyi gyengeségemnek köszönhette. Soha, ismétlem soha nem fog több ilyen elcsattanni köztünk.
A függönyt behúztam magam mögött, lassan, húzva az időt. Háttal álltam neki, mikor meghallottam hangját, s ennek következtében halkan felsóhajtottam. Ez hosszú lesz.. - Mégis mit kéne tennem? - tettem fel a kérdést suttogva, miközben széttártam karjaimat. Óvatosan kellett beszélnem, nem akartam, hogy Lukas bármit is meghalljon belőle. - Minek reménykedjek olyasvalamiben, ami sose lesz valódi? Tegnap érthetően a tudatomra adtad, hogy nem akarsz tőlem semmit se - pillantottam rá, majd az ajkaimra haraptam. Már megint letegeztem. Hátat fordítottam neki, és kezeimmel a hajamba túrtam. Ez nekem nem ment már tovább.. - Ami ott kint történt, az nem jelentett számomra semmit sem. Soha semmi nem fog... - ráztam meg nemlegesen a fejemet, és nem folytattam tovább a mondatomat. Hiába vallom be az érzelmeimet, nem fognak viszonzásra lelni. Csak feleslegesen fájdítanám a szívemet, és én nem ezért voltam itt.
- Az utóbbi időben kicsit kifordultam önmagamból. Nem szeretném abbahagyni a tanulást, ahogyan a munkát sem. Továbbra is a legjobbtól szeretnék tanulni, az pedig nem más, mint Ön - tértem vissza a magázásra, s mellkasom alatt összefontam a karjaimat. Valahogyan majd elnyomom az iránta érzett érzelmeimet, és mostantól tényleg csak a tanulásra és a munkára fogok koncentrálni.
- Mi lenne a következő feladatom, Dr. Silverston? - tettem fel a kérdést, anélkül, hogy belevittem volna bármi érzelmet. A raktárban lévő holmikat figyeltem, mintha valami után kutatnék. Tudom, hogy mik találhatóak itt, de mégis kerestem valami mást rajta kívül, ami lekötötte a figyelmemet. Még nem voltam elég erős ahhoz, hogy érzelemmentesen tekintsek a szemeibe. Nem ő voltam.
xxx || left hand free || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 10:26 am

Magukra hagytam őket, nem kívánok részt venni a takarításban. Tudom, hogy nem mindig kérek szépen, de Lukas megteszi, amit akarok. Ahogy most azt, hogy lekösse Dorothy-t. Minden bizonnyal a saját módszereit alkalmazza, ami engem már nem zavar. Ugyan miért is zavarna? Ők ketten fiatalok, és ha netalán történne köztük valami, az lehet, hogy belül zavarna, de látszólag nem érdekelne. Nem törődöm ilyen érzésekkel, inkább a bájitalt rakom össze.
Olykor-olykor hangfoszlányok szűrődnek be, és tudom, hogy Dorothy hogy viszonyul Lukashoz. Nem kedveli, le sem tagadhatná. Lukas túl sok mindent tud rólam. Ő ennyit nem fog, sőt elveszek tőle pár emléket. Olyanokat, amelyre nincs szüksége, olyanokat, melyektől csupán szenved. Így nem fog. Ezért egy olyan döntésre kényszerülök, ami mindig is engem jellemzett. Sosem kérdezném meg, hogy mit akar, inkább teszem, amit teszek. Mert így helyes. Így ítélem megfelelőnek. Nem úgy, hogy az események tudtában még ő idejár, és olyan tekintettel néz, amitől képtelen vagyok koncentrálni. Amíg nem történt meg az első csók, addig minden normális volt.
Csend. Ez furakszik az elmémbe először, a pakolás zajai elhalnak odakinn. Még az utolsó alapanyagot teszem bele a bájitalba, és a fém tálcában fellobban a szer. Ezzel jelzi, hogy kész van. A lángok elalszanak, nekem csupán egy dolgom maradt. Egy kanna forró vízre van szükségem melyet a lehozott vízforralóban készítek el. Beleöntöm a kész bájitalt, a maradékot pedig üvegcsékbe téve teszem el egy nagyobb táskába. Ideje kimennem, hogy haladnak. Mivel a bájital kész, már csak egy dolgot kell tennem. Megitatnom vele. A verbéna elég erős lesz, hogy elnyomja majd az ízét, ahogy a cukor is, amivel majd ízesítem neki. Kénytelen vagyok erre. Elhúzom az egyik függönyt, majd a másikat, és kilépek az üzlethelyiségbe. Először nem veszem észre őket, majd jobbra nézve megpillantom alakjukat összefonódva. Egy pillanatra megfagy bennem a vér, mintha elhagyná a testemet, de hamar igyekszem összeszedni magam. A kezemben a leltárkönyv, inkább bele temetkezve köszörülöm meg a torkom.
- Örülök, hogy így összemelegedtetek - csendül fel hangom fel sem pillantva a lapok közül, majd leteszem a pultra, és körülnézek. - Ezt már befejezem én. Egész jól haladtatok... Lukas várj itt - fordulok a férfi felé, aki csak biccent egy kaján vigyorral, majd elengedi Dorothy-t. - Könyveld be azt, ami eltörött, itt a leltárkönyv - fordítok hátat nekik, majd még el sem indulok, de még visszanézek. - Miss Brown. Örülnék, ha bejönne, és megbeszélhetnénk a továbbiakat - hangom és hangsúlyom nem kérő, inkább parancsoló, elvárom, hogy kövessen, és behúzza maga után a függönyt. Sietősen lépek be a raktárba, majd az asztalhoz lépek, ahol még mindig ott van a tükör, melyet már hetekkel ezelőtt tört össze. Bekapcsolom a vízforralót, de nem fordulok felé.
- Látja, ezért kerülöm az érzelmeket. A mai fiatalok ilyenek. Egyik nap még örökké mellettem akar lenni, a másik nap a tanítványommal kezd ki. Az érzések mulandók, az erő viszont nem - hangom tárgyilagos, érzelemmentes. Nem mondom, hogy nem zavart, amit kinn láttam, de nem tehetek ellene. Valójában nem is akarok. Ezt az egy emléket meghagyom neki, a csókot, ami az imént történt Lukasszal.
- Ideje lenne eldönteni, hogy továbbra is tanulni akar tőlem, vagy majd más megtanítja, majd más fejleszti a képességeit... Mindazonáltal azon is el kellene gondolkodnia, hogy nálam akar dolgozni ezután is, vagy nem? - hangom tárgyilagos, őszintén ebből sokra nm fog emlékezni, de tiszta vizet akarok önteni a pohárba, amíg még emlékszik rá. Amíg nem másítom meg az elmúlt napok emlékeit.
Ms. Brown&&Silver
•• forever •• zene •• 562 ••


Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 9:50 am




Lukas && Dorothy

do you ever shut up?

Nem kaptam levegőt. Feszélyezve éreztem magam attól a perctől fogva, hogy beléptem az üzlethelyiségbe és meghallottam, hogy rólam beszélt. Nem szerettem Lukas társaságában lenni, és ezt nem is féltem kimutatni. Csak örülni tudok annak, hogy Dr. Silverston tanít, s nem fordítva. Ritkán látjuk egymást, akkor is csak egy-egy pillanatra, s annál ritkábban beszélgetünk. Ennyi mondatot még soha nem váltottam vele, és őszintén szólva nem is tervezek a jövőben. Amikor először mutatott be neki William - nehéz lesz áttérni a keresztnevéről -, emlékszem akkoriban még egy nagyon bájos mosollyal köszöntöttem őt. Soha nem akartam tőle semmit, de azért meg kellett hagyni, hogy jóképű volt. Habár, ha ő is több évtizede él, mint a tanárja, akkor minden bizonnyal ez nem a saját teste. Azért kíváncsi lennék, hogy valójában hány éves Lukas.
- Igen, de ez megváltozhat! - emeltem fel a hangomat. Egyáltalán bíztam ebben? Tényleg lehet egyszer... valamikor valami Dr. Silverston és köztem? Nagyon reméltem. Kétszer is elutasított, de bennem még ezek után is élt egy cseppnyi reménység. Vajon hány "pofont" kell tőle kapnom, hogy végre belém ivódjon az igazság, s nem akarnék többet képzelni a valóságnál?
Nem kellett volna azt mondanom, amit. Egy férfit azzal lehet a legjobban megsérteni, ha egy nő megkérdőjelezi a férfi mivoltát. Sajnos, nem rendelkeztem sok tapasztalattal, főleg nem olyan Lukas félékkel, s ha tudtam volna, hogy így fog viselkedni, soha nem hagyta volna el az az ártatlannak hitt mondat a számat. Általában az ilyen nőcsábászokat messziről kerültem, nem mintha annyian lettek volna. Nem jártam el bulikra, elég nehezen ismerkedek. Az első barátomat egy nyári táborban ismertem meg, míg a másodikat a helyi könyvtárban. De mindez még Kanadában történt, évekkel ezelőtt. Azóta nagyon nem volt senkim, és bevallom hiányzott. Szerelmes akartam lenni, de úgy igazán. Azt akartam, hogy valaki küzdjön értem, hogy valakinek igen is számítsak. Őrült módjára keresem a való életben a könyvekben leírt hősszerelmeseket, de nem fogok sose találni egy tökéletes partnert. Ez a valóság, ahogy Lukas mondta.. A könyvekben bármi megtörténhet, de itt már nem.
- Ezt te nem tudhatod - csattantam fel - Lehet, hogy csak időre van szüksége, és én várni fogok rá - néztem rá komolyan, és ekkor láttam, hogy elkezdett felém közelíteni. A fenébe. Ameddig megtartja a tisztes távolságot, addig nem kell menekülőre fognom. Ahj.. Dorothy.. meg kellene tanulnod befogni a szádat bizonyos esetekben. Egyszer ez fogja a halálodat okozni.. A túl sok, felesleges beszéd.
- Hogy mi? - nevettem fel zavaromban. Teljesen félreértelmeztem Lukas cselekedeteit. Ő közeledni.. Felém? Nem. Kizárt. Csak húzza az agyamat. A hozzá hasonlóak nem egy olyan nőre vágynak, mint én. Hisz unalmas vagyok, az előbb be is vallotta! Mivel, nem állt le, így folyamatosan hátráltam. Nem akartam tartani a szemkontaktust, de nem tudtam másfelé elnézni. Egyszerűen.. megbabonázott. Nem is tudom utoljára mikor mondtak nekem ilyeneket.
MICSODA?
Közel két évszázadnyi idő? Ezt biztosan nem hallottam jól. Hirtelen megtorpantam, mintha a lábaim a földbe gyökereztek volna, s magam elé bámultam. Majdnem kétszáz éves.. én meg, hát én tényleg elbújhatok a kis huszonéves korommal. Te jó ég.. Ez.. Lesokkolt. Nem is tudom, hogy melyik volt a durvább. Ez vagy ahogyan Lukas viselkedett.
- Honnan tudod, hogy nekem erre van szükségem? Nem is ismersz - ráztam meg a fejemet, holott pontosan erre vágytam. Pedig sosem beszéltem neki az érzéseimről. Remek emberismerő volt, azt meg kellett hagyni. Igen is szükségem volt mindezekre, de ezt nem tőle és nem is mástól szerettem volna megkapni. Hanem Will... Dr Silverstontól. Folyamatosan hátráltam, de egy idő után valami erősnek ütköztem. Hátrapillantva találtam magam mögött egy antik mahagóni szekrényt, s újra visszanéztem Lukasra. Nagyot nyeltem és próbáltam valami menekülőút után kutatni. Úgy érzem magam, mint valami préda, amit a nagy és éhes oroszlán bekerített. Elfordítottam a fejemet, mikor az arcomhoz nyúlt. Próbáltam jelezni felé, hogy nem voltam benne a kis játékában, de sajnos heves szívdobogásom, gyors levegővételem és kipirult arcom elárult. Visszanéztem rá, majd az ajkaira. "Nem!" ~ súgta egy hang, és tisztában voltam vele, hogy igaza volt. Messziről el kéne kerülnöm Lukast, nem szabadott volna idáig elfajulnia a dolgoknak. De valamiért mégsem söpörtem le a kezét a derekamról, és hagytam, hogy szemeim lecsukódjanak. Azt akartam, hogy csókoljon meg. Érezni akartam, hogy valaki vágyódott utánam. Először ajkai csak súrolta az enyémet, azt hittem így akart velem játszadozni, de én utánuk kaptam és belevontam a nyelvemet. Fantasztikusan csókolt. Nagyon. Az adrenalin is rátehetett egy lapáttal, sosem csókolóztam még egy vadidegennel. De nem tudtam teljesen átadni magam az érzésnek, mert valami nyaggatott belülről. A szívem.
- Hmm - nyögtem bele a csókba, és mellkasára tettem kezeimet, hogy eltolhassam őt magamtól. Ezt nem tehettem. Igaz, hogy semmi sem volt Dr. Silverston és köztem, de nem tehettem ezt vele. Rá volt szükségem és nem Lukasra.

xxx || left hand free || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 7:41 am


Kíváncsi vagyok, mikor adja már fel ezt a nagy utálatot, amit irántam táplálni akar. Kötve hiszem, hogy utálna, de ha mégis, majd megváltozik a véleménye, ha Silver mellett marad. Tudom nagyon jól, hogy ő most azt hiszi, hogy ki vagyok rá élezve, de tulajdonképpen csak ilyen a természetem. Hirtelen, vad, akár egy hurrikán. Sosem leszek olyan, mint Silverston. Habár ki tudja? Lehet, hogy meg sem érem azt a kort. Hiszen néha előbb beszélek, mint gondolkodom, és akkor mi lesz? Kiakad egyszer, és fenn akad a tekintete, és letarol? Áhh, meg tudom magam védeni, ismerem az öreget annyira, hogy tudjam, mikor kell menekülnöm, ha élni akarok.
Nem egy életbiztosítás mellette az életem, de inkább így, mint holtan. Valahogy sosem kedveltem az unalmas mindennapokat, mindig teszek valami megbotránkoztatót. Például régebben, mikor nem mellette tengettem a napjaimat, igen sokszor törtem be. Sok helyre. Sőt egyszer még el is kaptak a halandók, és azt hitték, végre megvagyok. Hát tévedniük kellett. Szép idők voltak, melyek most is mosolyt csalnak az arcomra.
- A valóság, Édesem, a valóság - suttogom, mintha a világ legféltettebb titkát osztanám meg vele. Míg karja a kezemben van, közel tudok hajolni hozzá, és a fülébe suttogni, hogy orromba beférkőzzön hajának frissen mosott illata. Aztán elengedem őt. Szeretem a harcias nőket, és szeretem, akik a földön járnak, de nem szeretem a nyafkákat, és mégis képes vagyok Dorothy-t elviselni annak érdekében, hogy meghódítsam. Pedig még régen itt hagytam volna. Messzire menekültem volna, de nem tettem.
- Élvezettel forgatod ki az emberek szavait igaz? - csóválom meg a fejem hitetlenkedőn rá nézve. Komolyan észbontó ez a csaj. Ennyire ne érdekelje a mágia? Ez nem létezik. El sem hiszem, hogy folyton mellébeszél. Hogy akar így varázsolni, vagy naggyá válni? Hihetetlen. Nem is értem, miért van még itt. Hiszen számomra egyértelmű, hogy baromira nem a mágia miatt van itt, amit ki is fejez. Majdnem leejtem a kezemben tartott kardot, de sikerül megfognom.
- Pff - fordulok felé eme gúnyos megnyilvánulás után. - Közte és közted? Ha jól látom, semmi nem folyik - arcomra szétterül a vigyorom, el sem tudom rejteni. Belezúgott a professzorába? Szívem szerint kedvemre szívnám ezzel a vérét, és meg is tenném, mikor ismét habogni kezd, én pedig kettőt lépek felé közelebb. - Én.. én milyen is vagyok? - kérdezem elnagyolt mozdulattal, az államat fogva bólogatok, mintha egyet értenék, de aztán jön a koppanás, mely arcomon nem látszik, képes vagyok az arcmimikám szabályzására. Aztán felnevetek. Képtelen vagyok ezt visszatartani, és lehet, hogy valójában nem is mulatságos, de nekem ebben a pillanatban az. Végül hamar elfojtom a kényszert, hogy hangos, mélyről jövő gúnyos kacajom a felszínre törjön, így hamar elhallgatok.
- Áá, szóval szerinted én nem vagyok férfi? - kérdezem felvont szemöldökkel, és nem tagadom, megsértette az önérzetemet. Kérem az a rengeteg nő nem ezt mondta nekem az eddigi életem folyamán, ő az első, aki megkérdőjelezi férfi mivoltomat. Ezt nem hagyhatom.
- Szerinted ő küzdene? Silver nem az az érzelmes fajta, miért sóvárogsz olyan után, akivel sosem leszel együtt? - lépek közelebb ismét két lépést, majd megállok. Elgondolkodom. Ez az első eset, hogy valaki Silver iránt érez valamit Melissa óta. Silver nem az az érzelemkifejezős fajta. Még a felesége mellett sem sok érzést mutatott, legalábbis társaságban, mintha félne tőlük, mintha az egész csak egy tréfa lett volna.
- Ő nem fogja megtenni, nem fog közeledni feléd, ellenben én igen - megint lépek felé, hogy csökkentsem a távolságot, és még közelebb lehessek hozzá. - Ő régen, majdnem két évszázadnyi idő alatt túllépett az érzéseken, nem érdekli őt, csak a hatalom. Ne vágyakozz olyan után, aki nem fog úgy nézni rád, ahogy megérdemelnéd - megint egy lépést igyekszem csökkenteni kettőnk között. Tudom, hogy elérem a célom. - Nem azt érdemled, hogy szenvedj, hanem azt, hogy szeressenek, hogy nőként bánjanak veled, ne gyerekként. Hogy valaki a tenyerén hordozzon, mint egy királynőt - pár lépés csökken, én pedig egyre halkabban beszélek, csak neki szánom a szavaimat. Nem sok van hátra a takarításból, biztos vagyok benne, hogy Silver takarított éjjel. Így bátran lépek közelebb, bátran élek a vonzerőmmel, a szavaimmal.
- Ha nem vagyok férfi, akkor szerinted mi vagyok? - már alig pár lépés választ el minket, így igen halkan beszélek. Felkészülök arra, hogy hátrál, de nincs hová menekülnie, mögötte a vitrines szekrény, és én vagyok tökéletes helyzetben. - Ha nem lennék férfi, képes lennék arra, hogy mindent megtegyek a meghódításodért? - még egy lépés felé, már csak kicsi a távolság, de mégis húzom az időt. Egy karnyújtásnyira van, és ezért felemelem a kezem, hogy kisöpörjek egy kósza tincset arcából úgy, hogy gyengéden cirógassam arcát, vállát, karját. - Aki nem férfi, képes erre? - utalok előbbi cselekedetemre. Közelsége jól esik minden pillanata. Tudom, hogy a raktárban lévő férfi nem is érdemelné meg a figyelmét. Nem is értem, hogy sikerült magába bolondítani, hiszen őt sosem érdekelték az érzelmek.
Közelebb lépek. Kezem a derekára siklik, megérzem a ruha finom anyagát, miközben mellkasom épphogy hozzáér az övéhez. Lenézek ajkaira, majd a tekintetébe vésem sajátom.
- Ha nem lennék férfi, akkor megtenném ezt? - suttogom ajkaira elhaló kérdésem, miközben nyakát cirógatva ujjaimmal engedek az ajkak csábításának. Gyengéden súrolom azt, ismerkedőn. Érezni akarom azokat az ajkakat, melyek egész eddig piszkáltak. Tudom, hogy ő is akarja, akarnia kell. Hiszem, hogy így van...



to Dorothy
866 ● zene me too *-*


Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 10:19 pm




Lukas && Dorothy

do you ever shut up?

Kíváncsi voltam, hogy vajon Dr. Silverston látott-e minket. Nem akartam bajba kerülni, s ha nem fogunk haladni a takarítással, azt nyilvánvalóan szóvá is fogja tenni. Nem akartam a rosszabbik oldalára kerülni, a tegnapi nap után gondolom eléggé elástam magam a szemében, és eszem ágában sem volt lejjebb süllyedni. Reméltem, hogy a helyiség nem volt bekamerázva, vagy pedig nem hallgatózott. Igaz, nem beszéltünk róla, sokkal inkább magánjellegűek voltak a párbeszédeink, de akkor sem azzal foglalkoztunk, amivel kellene. Pedig én próbálkozok, kiszabadulni Lukas láthatatlan mancsai közül, de egyszerűen nem hagyott békén.
Nem fejtegettem tovább a témát, mert anno Dr. Silverston valami olyasmit mondott, hogy ne tévesszen meg a fiatal külső, vagy mi.. Tehát Lukas sem volt annyi éves, mint amennyinek tűnt. Ha most kéne saccolnom, akkor huszonöt évesnél idősebbre nem tenném a korát. Lehet, hogy az ő idején megbélyegezték az emberek, de mi most jelenleg kétezer tizenötöt írunk. Nincs már boszorkányégetés, sem ujjal mutogatás. Persze, ha kiderülnének a képességeim egy magánzárkában kötnék ki minden bizonnyal. Na.. ezért nem akartam tovább folytatni ezt a témát, mert mindketten egy másik kor szülöttjei voltunk.
Szóval ott tartottunk, hogy visszaakartam volna térni a munkámra, amikor is megéreztem magamon erős, férfias kezét. Kirázott a hideg az érintésétől, de nem vontam el a kezemet. Furcsálltam is, hogy miért nem...
- Ha nem játék, akkor mégis mi? - szaladt fel kérdőn a szemöldököm, és beszálltam én is ebbe a nem játéknak nevezett játéknak. Bonyolult. De valamiért mégis valami mosolyszerű képződmény jelent meg az arcomon, már megint nem értettem, hogy miért viselkedtem így. Megráztam a fejemet, és kibontakoztam a szorításából. Távolodnom kell tőle, nem akartam ilyen közel lenni hozzá. Már parfümjének illatát kezdtem megszokni, s biztos az bódított el ennyire. A gyengéim közé tartozott a kölni..
- Igen, jelenleg is egy lényegtelen dologgal kötöm le magam - jegyeztem meg alig hallhatóan, mikor a szoba közepénél tartottam a polcoknál. Amik csak feldőltek, azokat egyszerűen visszaraktam a helyükre. Szerencsére alig pár nappal töröltem port, így nem állt semmin sem a kosz. Meg kellett hagyni, leszámítva ezt a kis baklövésemet elég jól karbantartom az üzletet. Meg Dr. Silverston lakását.
Megjegyzését figyelmen kívül hagytam, pontosan nyolcvanhárom másodpercig voltam képes csendben maradni. Nem hagyhattam, hogy ilyet mondjon.. Nem fogom lenyelni az indulataimat, de a nagy részét muszáj volt visszafojtanom. Isten ments, hogy megismétlődjön a tegnapi eset..
- Dr. Silverstont ne keverd bele, nincs semmi közöd ahhoz, ami közte és köztem zajlik - csóváltam meg a fejemet, és feltettem magamnak azt a kérdést, hogy vajon mi is volt köztünk? "Semmi" ~ válaszoltam a saját kérdésemre. - Persze, hogy nem látsz különlegesnek, mert te.. te.. - mutattam felé, és ha közelíteni merne, még távolabb lépek tőle - szóval, te ilyen vagy. De ő.. egy kész férfi! - egy pillanatra elmerengtem és egy játékos mosolyra görbültek az ajkaim. Várjunk.. most komolyan neki kezdtem el kiönteni a szívemet Williammel kapcsolatban?
- Mindegy, teljesen eltértünk a témától - vontam meg a vállamat, és már tényleg fohászkodtam az istenhez, hogy ne szóljon többet hozzám Lukas.

xxx || left hand free || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 9:17 pm


Sosem mondtam, hogy jó gyerek vagyok. Nem volt tipikus családpélda előttem, nem volt anyám, apám sem, és az igazi valami ismeretlen arcú boszorkány. Tőle van az erőm, tőle tudom azt, amit tudok. Emlékszem egy-két emlékre, anyám tudta, mindig is tudta, hogy nem a férje fia vagyok, olykor mondta is, hogy hatalmas ember lesz belőlem. Csak azt nem mondta, hogy az a hatalom a mágia lesz, az visz majd előre. Hogy emiatt egyedül fogok élni, és emiatt majdnem meghalok majd. Ha akkor nem ment meg Silverston, akkor talán már rég nem élnék. Végig mellette voltam, és tudtam a nőről, akit elvesztett. Olyan titkokat osztott meg velem, amit másak soha nem fog, és ezt értékelem. Tisztelem és becsülöm azt, amire képes a célja érdekében.
Olykor évekig nem voltam mellette, engedte, hogy világot lássak, de a sok-sok év után elég volt egy szó, egy kósza ige, vagy egy húsba vésett üzenet, mely az alkaromon jelent meg, és én odamentem, ahová akarta. Mert sosem fogok addig élni, hogy valaha is meghálálhatom, hogy kimentett a mocsokból a szenvedésből, holott nem az a fajta. Nem is értem, miért esett meg rajtam akkor a szíve. Nem értettem, és inkább nem is akarom megérteni. Olykor meghallgatott, máskor agresszív volt és a torkomnál ragadott meg. Ahogy alig egy órája. Nem mondom, hogy minden tettével egyet értek, és ezt a tudtára is adom, olykor megmutatja, hogy szerinte mi a helyes. De megtanultam a hosszú évek alatt, hogy nem mindig kell kiállnom az igazamért. Olykor elég csak rá hagynom.
- Képzeld el, hogy igen. Elfogadtam, akartam, és minél előbb a része akartam lenni, mikor az emberek torzszülöttnek bélyegeztek meg miatta... Ebbe tartozom, ez az életem, mindig is ez volt. Ha ágálnék ellene, az olyan lenne, mintha megtagadnám önmagam - egyből rávágom a választ. Nincs ezen értelme gondolkodnom. Sosem féltem az ismeretlentől, én magam kerestem azt. Ha nem merek kockáztatni, akkor rég halott lennék a mostohaapám kezei által. Ha akkor nem vágok bele, semmi nem lenne ugyanolyan. Mindig is az ismeretlent kedveltem, az nem biztos, és sok újat tartogat. Ezért vagyok ilyen vakmerő, nagyszájú, és mások számára komolytalan. Ahogy megböki a mellkasom, egy féloldalas mosoly jelenik meg arcomon, majd a szemeit nézem, végül az ajkait, miközben hozzám beszél. A felesleges információkat meg sem hallom, csak megragadom a karját és magam felé fordítom.
- Sajnálatos módon benne vagy a játékban, és fel kell, hogy világosítsalak, nem játék... -
elengedem őt, majd az órát veszem a kezembe, amit az imént tett a polcra, és átteszem a másik szekrényre, ahol volt. Nem megyek a közelébe egyelőre, de mégiscsak élvezem ezt az élcelődést. - Én, nem utállak. Sosem tettem. Csupán a hisztid idegesít. Hogy nem azzal foglalkozol, ami a lényeges, hanem lényegtelen dolgokkal kötöd le magad - olykor vannak megnyilvánulásaim, amik arra utalnak, hogy van eszem, és többet tudok a látszatnál.
- De melléfogtál, mert én nem Silver vagyok. Nem is értem, mit lát benned? Nem látlak különlegesnek... - vonom meg a vállam. Talán provokálom. Talán nem. Döntse el ő. Csupán élvezem, hogy beszélgetünk, mert ebből haladhatunk másfelé.


to Dorothy
502 ● zene me too *-*

Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 8:32 pm




Lukas && Dorothy

do you ever shut up?

Talán nem éppenséggel a legkedvesebb hangommal szóltam rá. Rossz szokásom, ezért választottak be mindig utoljára testnevelésen a csoportos játékokba. Egyrészt iszonyatosan béna voltam, ügyetlen, két ballábas, állandóan eltalált a labda, másrészt okoskodtam. Mindenkit utasítottam, sosem tetszett mások taktikája és így váltam egy kirekesztett kis okostojássá. De nézzük a jó oldalát.. Lehet, hogy nem hívtak el a menő születésnapi bulikra, és szalagavatón is az unokatesómnak kellett elvinnie - csak azért, mert apám lefizette -, de osztályelső lehettem. Színötös voltam mindvégig, az érettségim messze felülmúlta a többiekét és az Egyesült Államok egyik legnívósabb egyetemére kerültem be. Sokat tudtam, de volt még min csiszolnom. Például a személyiségemen. Ideje lenne normálisabban beszélnem az emberekkel és nem úgy tekinteni rájuk, mint tárgyakra.
Nem kellett volna olyan stílusban rászólnom Lukasra, de egyszerűen annyira kiakasztott, s sajnos velem is megesik, hogy hamarabb cselekszek, mint gondolkodok. Utólag már megbántam, szóra is nyitottam a számat, de nem kaptam időt a bocsánatkérésre. Csak beszélt, beszélt és beszélt. Lefagytam, nem pakoltam tovább, csak figyeltem őt kikerekedett szemekkel. Sőt, attól is tartottam, hogy esetleg megver, olyan idegesnek tűnt.
- Értem, Lukas - bólogattam és próbáltam visszatérni a takarításhoz, ami az eredeti feladatunk lenne, de egyszerűen nem akarta abbahagyni. Oldalasan arrébb léptem és egy antik óra került kezeimbe. Megforgattam, s visszahelyeztem a helyére. Mindent hallottam, amit mondott és jobban belegondolva igaza volt. Utáltam beismerni, de minden egyes kimondott szó az igazságot takarta.
- Felfogtam, sajnálom - pillantottam rá szemem sarkából és pár törött kacatot vettem fel a földről. - De mint említetted, két hónapja csöppentem bele ebbe a számomra ismeretlen világba. Te talán egy csettintésre szoktad meg az egészet? - most én kérdeztem vissza, és egy pillanatra hátranéztem rá. Újra a dolgomhoz láttam, de az utolsó mondatánál kicsúszott a kezemben lévő tárgy. Remek, egy újabb törött tárgy! Nem törődtem vele, hanem visszasétáltam Lukas elé.
- Nem vagyok egy stréber - böktem a mellkasára. - És nem vagyok kíváncsi a további sértegetéseidre, szóval kérlek, hagyj békén. Nem tudom mivel érdemeltem ki a beceneveket, a hegyibeszédet még megértem, de nem szeretnék belecsöppenni ebbe a játékba. Nyilvánvaló, hogy ki nem állhatjuk a másikat, és tényleg sajnálom, hogy az én ökörségem miatt szenvedsz itt - sóhajtottam fel halkan a mondatom végén és újból hátat fordítottam neki, jelezve, hogy lezártnak tekintem a beszélgetésünket.


xxx || hunger of the pine || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 7:51 pm


Valahogy úgy érzem, hogy nem kedvel. Nem tudom, hogy miért, vagyis sejtem, de nem nagyon érdekel. Sokan ítélnek meg arról, ahogy viselkedem. Nekem ez az álca, ez a nagyképű bunkó, aki rámenős. Am a szívemen, az a számon. Nem kertelek, felesleges. Dorothy, bejön nekem, pusztán az okoskodása tud kikergetni a világból. Nem egyszer hallottam már, sőt azt is, hogy olykor veszi a bátorságot, hogy számon kérje Silvert, aki a tanára. Semmi joga nem lenne hozzá. Egy kicsit talán beképzelt, mintha körülötte forogna a világ, de rendkívül naiv. Ez az, amin keresztül közel juthatok hozzá.
- Én pedig elvártam volna, hogy ne kelljen mások után takarítanom, Tündérem - csendül fel hangom, miközben egy újabb becenevet aggatok rá. Nem adom meg neki azt az örömet, hogy a nevén szólítsam. Tulajdonképpen nem is értem, miért kellene? Elvégre én vagyok az idősebb, elvárnám a tiszteletet, de ha Silverston nem kapja meg, akkor pont én nem fogom, mert ő azt gondolja, a világ körülötte forog. De ez engem mind nem érdekel. Számomra jelenleg csupán egy olyan lány, akit könnyedén - vagy akár nehezen -, de meg fogok hódítani.
- Az a bajom vele, hogy még nincs kész - pillantok fel rá, ahogy a szavakat felé célzom, majd odalépek, és kiveszem a vázát a kezéből, hogy elhaladva mögötte a vitrines szekrénybe tegyem a tizennyolcadik századi vázát. Szép darab, bár sosem értettem, hogy miért keresik a régi dolgokat az emberek. Azt meg végképp, hogy Silverston honnan is szerzi be őket. Meg vannak a módszerei, azt elismerem, és tudja, hova kell nyúlni, ha pénzt akar csinálni. Van érzéke hozzá.
Közben csak folyamatosan ömlenek belőle a szavak, én pedig felhúzom magam. Nem vagyok egy birkatürelmű, de ezt elviselni elég nehéz. Mély levegőt veszek, és abbahagyom a régi kilincsgombok felszedését. Egy régi baba van a kezemben, mikor mély levegőt véve megköszörülöm a torkomat.
- Na, ide figyelj, Hiszti királynő! Kezdjük azzal, hogy semmi jogod nincs arra, hogy nekem parancsolgass. Szóval nagyon örülnék neki, ha tudnád, hol a határ - sétálok ismét közel hozzá, majd megállok tőle két lépésnyire. - A te dühkitörésed miatt kell pakolnom, szóval örülj neki, hogy én figyelem, mit hova akarsz tenni, és nem Silver... - biccentek a behúzott függöny felé fejemmel, miközben megfeszülnek arcizmaim. Eddig csupán a szórakozott énemet láthatta, most viszont egy pillanatra felkaptam a vizet.
- Tudod, fogalmam sincs, honnan jöttél, de ha ennek a világnak a része akarsz lenni - mutatok körbe két karommal -, ezt a viselkedést el kellene végre felejtened! Több, mint két hónapja vagy a részese, de nem hallok mást, csak a nyafogásodat, és azt, hogy jaj, mi nem megy neked. Ezzel semmire sem mész. Vagy elfogadod azt, hogy mi vagy, és hisztik nélkül, alázattal viszonyulsz a boszorkánysághoz, vagy sehogy - ha már tiszta vizet akar a pohárba, akkor végre kimondom én is, amit gondolok, amit eddig csak megfigyeltem. - Szerinted Silver viccből akad ki rád folyton? Azért, mert nincs jobb dolga? - kérdezem hirtelen. A boszorkányság egy külön fogalom. - Ez egy külön életforma, vagy ezt választod, vagy leszel továbbra is egy unalmas stréber - vonom meg a vállam, miközben már rég pakolok tovább. A bejárattól balra pakolom a dolgokat vissza a polcokra. Fa faragványok, régi kristályok, teáskészletek, melyek a csoda folytán csupán csak elborultak. Őszintén beszélek vele, most először, még akkor is, ha csak olykor-olykor pillantok rá. Talán végre felfogja, amit Silverston egész eddig próbált a fejébe verni. Vagy nem. De két esély van. Vagy még nagyobb bunkónak néz, vagy felfogja, hogy én tulajdonképpen nem akarok rosszat, és már a jól megszokott helyemet sem féltem tőle.


to Dorothy
588 ● zene me too *-*

Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 6:35 pm




Lukas && Dorothy

do you ever shut up?

Eleinte Lukast egy kedves, helyes férfinak gondoltam. De ismered a mondást: ne ítélj meg egy könyvet a borítója alapján. Már az rátett egy lapáttal az utálatomra, hogy Dr. Silverston annyira megbízott benne, s már annyi éve volt már mellette. Eleinte ezért nem kedveltem, s minél több időt töltöttem bent a boltban, annál jobban nőtt a gyűlöletem. Pillantása cseppet sem kedvességről árulkodott, olyan stílusban beszélt, melytől a falra mászok. Nem tudom mit hitt magáról, lehet, hogy jóval több tapasztalattal rendelkezett, de hogy éjjel-nappal így viselkedik az már számomra sok volt. És most együtt kell vele dolgoznom.. Remek..
Egy egyenes vonalba préseltem ajkaimat idegességemben, mikor már sokadjára nevezett hercegnőnek. - A nevem Dorothy, elvárom, hogy úgy is hív - nem pillantottam rá, miközben pakoltam. "Seggfej" ~ gondoltam, s magamban el is nevetgéltem. Én is tudok rá beceneveket aggatni, ha nem fejezi be. Igaz, nem kéne rá figyelnem, hagynom kéne a fenébe, hátha észreveszi, hogy engem egyáltalán nem érdekel, s le fog szokni róla, de nem. Nem fogom hagyni, hogy egy férfi tönkretegyen engem. Mostantól igen is a sarkamra fogok állni, és megmondom a frankót. Márpedig Lukasra egy hatalmas fejmosás vár, ha nem fogja vissza magát.
- Mi bajod van a takarításommal? - kivételesen ráemeltem a pillantásomat, de csupán egy másodpercre. Már most megzavart a munkámban, ha így folytatjuk éjfélre fogunk a helyiség felével végezni.
Idegesített. Ó, de még mennyire. Legszívesebben a kezemben lévő vázát - aminek hála semmi baja nem esett -, a fejéhez vágnám. Mostanság egyre agresszívabbá váltam, mondjuk eddig is forrófejű voltam, de soha nem képzeltem el, hogy valaha is bántanék egy embert. Nem méltattam válaszra, hanem tovább folytattam a rendrakást. Igaza volt.. most már látom, hogy a kis fehér darabok egy csészét tesznek össze. Nem kaptam idegösszeomlást, csak... csak.. Hagyjuk. Nem idegösszeomlás volt, és kész!
- Tudod.. - léptem el mellőle, mert túlságosan zavart a közelsége, pedig az előbb a szoba másik felébe mentem! - Sokkal könnyebben tudnék figyelni, ha végre befognád a szádat - nem üvöltöttem, normális hangnemben beszéltem hozzá, nem szerettem volna, ha Dr. Silverston is fültanúja lenne az egész beszélgetésünknek. Már baromira az agyamra ment Lukas, és valakinek már tényleg rendre kéne tennie.
- Szóval, kevesebb beszéd és több munka, különben sosem fogunk végezni - parancsoltam rá, és a pult alatti nyitott szekrénynél kezdtem el rendezgetni a dolgokat.

xxx || - || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 3:47 pm


Nem voltam túl boldog. Silver kitalálta, hogy nekem is takarítanom kell. Értem én, hogy bennem jobban megbízik, de azért most komolyan? Úgy nézek ki, mint egy takarítónő? Szerintem nem. Na de nem ellenkezhettem, a fejemre még szükségem lesz. Mindazonáltal nem vagyok benne olyan biztos, hogy megölne, de azért nem próbálnám ki. Nagyon régóta ismerem már, de teljesen sosem fogom kiismerni.
Ráadásul aggódom. Aggaszt ez a kis fiatal nőcske, akit tanít. Rámászik, és megfojtja Silvert. Ezt a részét ismerem a férfinak. Tudom, hogy nem tudja kezelni az érzéseit, sosem láttam, hogy valaha kifejezett volna, és mikor kérdeztem, akkor csak annyit mondott, hogy érezni a nők dolga. Ebben egyet kellett értenem, de mégis aggasztott a tudat, hogy Dorothy miatt Silver olyan más. Alig észrevehető, és talán más nem vette észre, de én látom rajta, hogy olyan hibákat vét, amit ő sosem szokott. Ahogy a tegnap is be akarta venni a bájitalt. Nem rá vall ez a mód, sosem rá vallott. Szerencsémre este, mikor hazaért, azzal állt elő, hogy Dorothy-val veteti be. Nem sokat beszélt róla, fogalmam sincs, hogy mi történt kettejük között, csupán annyit tudok, hogy látta az áldozatokat odalenn. És ha ez a probléma okozója, akkor minden bizonnyal megértem azt, hogy feszült, és figyelmetlen.
- Értettem Hercegnő - szólalok meg széles vigyorral ajkaimon, majd hirtelen a szám elé kapom a kezem. - Bocsánatodért esdem Virágszál - jelenik meg egy újabb hamis mosoly ajkaimon. Inkább, minthogy Silverrel veszekedjek. Elég volt alig tíz perce, ismerem milyen ilyenkor. Inkább nem provokálnám. Szóval nekikezdek, mikor ő elvonul és behúzza a függönyt.
- Tudod, Hercegnő... Nem vagyok az a takarítás szakértő - veszek fel egy kardot a földről, majd megforgatom a kezemben -, de te mindig így takarítasz? - mérem végig leplezetlenül. Nem utálom őt, pusztán néha zavaróan okoskodó. Ettől függetlenül tetszik a megjelenése, az alacsony mérete, a szemei, igazi bombázó. Ajkai is hívogatók, és viccesnek tartom azt, ahogy leplezetlen rajongással figyeli Silvert. Nem azért, de ha tudná hány éves, nem hiszem, hogy így pillantana rá. Elmerülök a gondolataimban, de nem fogom hagyni, hogy csend legyen. Odalépek, majd összeszedem a törmeléket, amiről úgy gondolta, hogy be kellene vinnem Silverhez.
- Hát, ha azt akarom, hogy kivágjon, mint macskát szarni, minden bizonnyal beviszem, de ennyire beteges perverzióim nincsenek - forgatom meg a darabokat. Megkapargatom az egyik felületét, azt hiszem ez nem a történelem egy darabkája. - Ez a tegnapi kávéscsészém, ami a pulton volt. Miféle idegösszeomlást kaptál? - lépek hozzá közelebb összeráncolt szemöldökkel. Alig egy lépés választ el tőle, így végre megérezhetem kellemes virágos parfümjének illatát. Felé hajolok, majd mellette elhajolva veszem el a szemetest, ami mögötte volt. - Ez szemét. Nem is értem, mire figyelsz, ha nem tudsz megkülönböztetni egy kávéscsészét egy régiségtől - vonom fel a szemöldökömet, majd szándékosan mellette kezdek el tenni venni. Bepakolok pár dolgot a vitrinbe szépen eligazítva. Egy régi kisvasút darabjait illesztem vissza, a kocsikat miközben néha Dorothy-t figyelem. Kell nekem ez a nő!


to My Princess
483 ● zene me too *-*

Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 3:08 pm




Dr. Silverston && Dorothy

i'm incapable of forgetting you

Miss Brown. De utálom most már ezt hallani, főleg az ő szájából. Nem akartam kimutatni, de testem kicsit megrándult e két szó hallatán. Nem megy nekem jól a színészkedés, de örülök, hogy a bájitalt sem vettem be. Ki tudja, hogy mostanra már milyen tünetek jöttek volna elő rajtam. Ami gyógyulást jelenthet számomra, az nem egy bájital, hanem az az idő. Idővel enyhülni fognak az iránta érzett érzelmeim - legalább is remélem -, idővel fogok találni olyasvalakit, aki viszonozni fogja az érzelmeimet, idővel... boldog leszek. De mennyit kell szenvednem ahhoz, hogy elérjem azt az állapotot? Csak az időn múlik, és semmi máson.
Mikor a másik tanítványa felé pillantott, nem néztem hátra. Nem akartam látni az arcát, nem akartam együtt takarítani vele. De muszáj volt belátnom, hogy Dr. Silverstonnak igaza volt. Amikor takarítok, egyszerűen leveszem a tárgyat a polcról és ugyanoda helyezem vissza. De legutóbb akkora felforgást csináltam, hogy ha rajtam múlna az egész, mindent máshová tennék. Ráadásul nem rég kezdtem el itt dolgozni, nem ismertem még, hogy minek hol volt a helye. Nem úgy, mint Lukas ugyebár.. Aki most szólított meg. Egyből hátrakaptam a fejemet, és halkan mégis fenyegetően szóltam hozzá.
- Nem vagyok a hercegnőd - hadartam el gyorsan, majd figyelmemet ismét tanáromra összpontosítottam. Kérlelően pillantottam rá, és próbáltam tudat alatt üzenni neki, hogy ne hagyjon engem itt egyedül ezzel a félnótással.
Kérdésére csak megráztam a fejemet, s mikor elhagyta a helyiséget elsétáltam Lukas mellett. Ha tudtam volna, hogy ezzel a nőfalóval leszek bezárva egy szobába, sokkal normálisabban öltöztem volna fel. Dr Silverstonnak szerettem volna megmutatni magamat, és nem Lukasnak, akit ki nem állhattam. Tipikusan az a férfi volt, aki magasról tett az életre, aki csak az élvezetinek élt és naponta más lányt visz fel a lakásába, ha egyáltalán eljut odáig.. Nem akartam egy ilyen egyeddel egy légtérben lenni, rühelltem az ilyen embereket. De nem volt más választásom, munkára fel!
Igyekeztem kerülni a szemkontaktust, s szerencsére nem is voltam trécselős kedvemben. Frusztrált a csend, de valamiért azt súgta egy belső hang, hogy jobb is ez így. Úgy guggoltam le, hogy semmim se látszódjon ki, majd összesöpörtem egy kis kupacba az eltörött darabokat. Na ezekkel most mit kezdjek?
- Öhm.. Lukas? - pillantottam fel rá kérdőn. - Akkor ezeket, majd át kéne vinned Dr. Silverstonhoz - mutattam magam elé, majd felálltam és tovább álltam, lehetőleg minél messzebb akartam kerülni tőle. Zavart a jelenléte.

xxx || - || imádlak <3

Vissza az elejére Go down



Dr. William B. Silverston
welcome to my world
Dr. William B. Silverston

► Residence :
New Orleans
► Age :
191
► Total posts :
306

WICKED WARLOCK ℘


TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség EmptySzer. Júl. 22, 2015 12:18 pm

Lukas magában duzzogva vonult ki az üzlethelyiségbe. Olykor nem ért velem egyet, de ez nem zavar, hiszen tudja, hogy nem szegülhet ellen. Bárhova menne, megtalálnám, de ő nem megy sehová. Segíteni fog, és feltartani Dorothy-t, hogy ne jöjjön be ide, ameddig dolgozom. Lehetséges, hogy majd átmegyek a raktárba, és ott adom be neki azt, amit készítek. Már elterveztem, hogy elveszem az emlékeit, és ebben nem fogom megmásítani a véleményem. Csak a halálommal kaphatja vissza az emlékeit, ha visszaadom neki, de egyelőre még nem tervezek meghalni. Így hosszú ideig rejtve marad előtte az, amit nem akarom, hogy tudjon. Sem az áldozataim, sem pedig a csókok, melyeket különleges módon veszek el. Olyan módon, mely csupán bennem hagy majd fájó sebet. Nem törődhetek vele, és lehetek erős egyszerre. Nem megy. így legalább egyikünknek jobb lesz. Lukas pedig majd megbékél azzal, hogy nem ő az egyetlen, akit tanítok. Egyelőre nem akarom Miss Brown-t elengedni, ezért szükséges ez a lépés. Az, hogy ne lássam a fájdalmát, és minden érzelmét kiülni az arcára.
- Azzal lett volna gond, ha el sem jön, Miss Brown - engedek meg magamnak egy szórakozott félmosolyt, miközben pár összetevőt leteszek az asztalra, majd egy fém edénybe teszem őket, és ezzel fordulok felé. Nem nagyon érdekel, ha érdekli, mi ez, nem árulnám el. Mindig ilyeneket lát a kezemben, ha éppen előbb jön, vagy más dolgom is van, szóval nem furcsa semmi. Nem vagyok zavart, inkább határozott, és hűvös, mint mindig. Végigmérem Lukast, majd Dorothy-n pihen meg a tekintetem.
- Lukas örömmel segít, nem igaz? - fordulok a férfi felé egy megjátszott negédes mosollyal, erre ő csak ugyanilyen mosollyal biccent. - Ráadásul elhiszem, hogy képes megoldani egyedül, de Lukas jobban tudja, mi hova való - biccentek, hiszen nem akarom, hogy az egész hely át legyen rendezve, mert Dorothy nem tudja, mit hova kell tenni. Minden rendszerezve van, mindennek meg van a maga helye.
- Fantasztikus! Hercegnőm, akkor neki eshetünk? - csapja össze két tenyerét Lukas, majd Dorothy felé néz azzal a kétértelmű mosolyával, miközben én beviszem a raktárba a kellékeket.
- Ha valami eltört, szedjétek össze, és Lukas majd behozza nekem - nézek kettejükre. Valahogy most könnyebb. Mintha a bűbáj minden gondom megoldaná, mintha ezzel végre lezárhatnék egy fejezetet, de ezzel együtt egy újabb jön, mellyel egyedül kell megbirkóznom, de sokkal könnyebb lesz. Biztos vagyok benne. - Egyéb kérdés? - csendül fel a hangom majdnem élettel telin, miközben végignézek kettőjükön, és ha nemleges választ kapok, akkor elindulok a raktár felé, és behúzva a függönyt foglalom le magam.
Ms. Brown&&Silver
•• forever •• zene •• 420 ••


Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Titkos üzlethelyiség Titkos üzlethelyiség Empty

Vissza az elejére Go down

Titkos üzlethelyiség

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Üzlethelyiség
» Titkos barlang

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: New Orleans városa :: Francia negyed :: Silverston régiségkereskedõje-