world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

ELŐSZOBA

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyKedd Feb. 24, 2015 8:02 pm

there's no sweeter innocence than our gentle sins

octavia & hazel





Halkan felsóhajtottam a megkönnyebbüléstől. Na nem mintha nem hinnék neki, vagy feltételeznék róla bármi ilyesmit, inkább Henry-ben nem bíztam. Egy igazi nőmágnes volt, és ha szemet vet egy nőre, akkor minden követ megmozgat, hogy meg is kapja. Láttam őt már, hogy hogyan cserkész be valakit. Nagyon durva.. Meg amúgy sem kell megerőltetnie magát, a puszta kisugárzása képes ledöntenie egy nőt a lábáról.
- Ööö.. igen. - vakartam meg idegesen a tarkómat, és ismételten eszembe jutott, hogy elsősorban miért is lettem intézetbe küldve. Nem telt el olyan nap, hogy ne gondolnék rá.. Sajnos ezzel életem végéig együtt kell élnem. - Szóval örökbe fogadtak. Ez mindjárt megmagyaráz pár dolgot. - vontam meg a vállamat és letelepedtem a kanapéra. Az előttem lévő képet bámultam, melyen Henry-vel pózoltunk a Niagara vízesés előtt. Egy apró mosoly jelent meg arcomon, ahogy felidéztem azt a napot. Fiatalok voltunk még.. kevés problémával, akkor még nem tudtuk, hogy igazából milyen kegyetlen a valós élet.
Pont ő került szóba, és felpillantottam barátnőmre. - Remek a kapcsolatunk. - közöltem vele mosolyogva, de mégsem voltam boldog belül. Ez csak egy álca volt. - De rengeteget dolgozik, és alig találkozunk. - motyogtam és ismét a képre pillantottam. Úgy pár hete láttam utoljára, azóta se kép, se hang felőle.. Pedig hányszor mondtam már meg neki, hogy szóljon mielőtt elmegy, vagy csak küldjön egy rohadt üzenetet, hogy egy ideig nem fog hazajönni. Sokkal jobb lenne a tudat, mintsem mindennap abban reménykedni, hogy talán ma fog betoppanni az ajtón. Ha főzök is - ami manapság egyre gyakrabban történik meg -, akkor is mindig két főre tálalok.
Kérdőn rápillantottam és újra a táskára. Hoppá. Valami történhetett az évek során.
- A legjobb helyen kötöttél ki. Nálunk az alkohol sose fogy ki. - keltem fel a helyemről, és befutottam Henry szobájába. Múltkor takarítás közben egy igazán jó minőségű - ez alatt értsd azt, hogy drága -, idős és bontatlan bourbon whiskyre leltem rá. Ha Henry valaha is hazajön és rákérdez egyszerűen azt fogom felelni, hogy nyitva hagytam az ablakot és éjszaka felforgatták a szobáját a mosómedvék. Elég hihető sztori, nem?
- Ez megfelel? - ráztam meg a levegőben és a kezébe nyomtam az italt, míg a konyhába két kispoharat megfogtam. Sajnos, nem volt whisky poharunk, vagy pedig Henry azt is szintén eldugta, így két mesehősös poharat ragadtam meg. Vissza sasszéztam a nappaliba, és a dohányzóasztalra tettem a poharakat.
- Felbontsam, vagy legyen tiéd a megtiszteltetés? Utána pedig ki vele, ne spórolj a részleteken. - néztem rá komolyan, minden egyes szavat megnyomva.



note x music x words
✖ K.P ✖
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptySzomb. Feb. 21, 2015 2:30 am




to hazelnut. ♥️

Elmondani nem tudom mennyire nagy kő esett le a szívemről szavai hallatán. Bármilyen esetben borzalmas az, ha valakit kidobnak, de ha pont Hazel tette volna azt velem, az a „borzalmas” egy új szintjét érte volna el. Felért volna azzal az esettel, amikor a nagynéném dobott ki a házból. Sőt,
megkockázatom, hogy rosszabb lett volna. Az előttem álló barna nőszemélyt is legalább olyan közeli családtagnak tekintem, mint őt. A megkönnyebbülésem akaratlanul egy sóhaj formájában is jelzem.
- Ígérem, jól fogok viselkedni, főnők asszony. – Mondandóm követve szalutálok egyet vigyorogva. Valamiért nehéz komolyan vennem Hazel bábáskodását, nem csak azért, mert nevet. Emiatt a komolyság nekem sem megy.
- Ó, értem. Őt mintha említetted volna anno az intézetben… - gondolkozok el, halványan rémlik is valami. Nem sokat kérdeztem a családjáról. Tudom, miért került be abba a porfészekbe, és nem akartam feltépni a sebeit. Sosem tekintettem rá egy gyenge személyként, határozott jellemnek tartottam, ez a mai napig nem változott, de még a leghatározottabb embereknek vannak sebei, amiket jobb nem piszkálni. – Várj, azt mondtad nem vér szerinti? Hoppá, történhettek nálatok családi drámák azon a bizonyoson kívül is.
Ez az Octavia, ügyes vagy. Kellemesebb beszédtémákat nem tudnál felhozni? Most legszívesebben fejbe vágnám magam. Jobb híján amellett döntök, hogy az előbbi megjegyzésem nem veszem megtörténtnek.
- A barátaim rokonságára nem szoktam hajtani. Elég kínos lenne, főleg hogy nálatok dekkolok egy ideig, szóval ha bepróbálkozna sem menne semmire – vonok vállat. Nem vagyok az egy éjszakás kalandok híve, de előfordult már párszor. Az embernek igényei vannak, ennyi. Viszont kavarni valakivel, akivel nagy rá az esély, hogy az alkalom után is többször összefutnál, az tiltott dolog. Az ilyen szabályokat még én is betartom.
Hazelnek ismét sikerül meglepnie. Először kiderül, hogy örökbe befogadták, utána hogy vannak vér szerinti rokonai, de aztán mégis eltűntek a képből? Kemény érzelmi hullámvasút lehetett. Ami legjobban meglep azonban mégsem az, ami történt vele, hanem ahogy elmondta. Talán nekem is össze kéne szednem magam és ilyen egyszerűen kitálalni arról, hogy mi történt velem.
- Hűha – pislogok rá döbbenten. – Ez… hű. – Ennél értelmesebb hozzászólásom nem is lehetett volna. – Most valami lelkesítőt kéne mondanom, de az egyetlen, ami eszembe jut, hogy milyen szemét. De Henry egy szinten pótolja őket, nem? Mármint ha vele laksz, biztos jó a kapcsolatotok.
A táskámat nézi, majd ismét engem, aztán felteszi a kérdést. Annyira egyszerű lenne legyintenem és azt mondanom, hogy jól vagyok, de nem akarok neki hazudni. Ha mással nem is, vele őszinte leszek. A végére talán megbánja, hogy egyáltalán feltette a kérdést, de ezt a kockázatot hajlandó vagyok vállalni.
- Ha ebbe tényleg bele akarunk menni, szükségünk lesz valamire, ami erősebb az ásványvíznél – emelem rá tekintetem. Nem szégyellem, jól jönne a löket, amit az alkohol ad, hogy folytassuk a beszélgetést.

Ne haragudj amiért csak most, meg hogy ilyen szörnyű lett  Léccci

Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptySzer. Feb. 18, 2015 9:22 am

there's no sweeter innocence than our gentle sins

octavia & hazel





Volt egy vendégszobánk, Henry szobája mellett, így nem fogom kirakni őt az utcára. Sőt, ha az nem is lenne, még abba is belemennék, hogy megosztom vele az ágyamat. Na nem úgy.. ne gondolj mindig rosszra. Jól tudom, hogy ellenkező esetben ő is segítene rajtam, plusz valami nagyon rosszul sülhetett el, ha már nincs sehol se laknia. De ameddig ő nem hozza fel maga a témát, addig nem fogom őt zaklatni ezzel. Tudom, milyen érzés, amikor az emberek próbálják beleütni az orrukat a saját dolgodba. Pocsék. Nem akarom, hogy így érezze magát.
- Nem, nem takarítják. - nevettem el magam, és felidéztem azt a poros, koszos kis motelszobát, ahová Weston betört. Már megint a mocskos kis fantáziád! Ő csak a barátom, semmi komoly nem történt köztünk.
- De ez nem azt jelenti, hogy itt most bulikat csapsz. Meg lesz osztva a rendrakás. - nevettem el magam, mert hirtelen olyan voltam, mint egy bábáskodó anyuka, aki helyreteszi gyermekét. Milyen hülyén hangzik az én számból. Elrugaszkodtam a faltól, majd észrevettem, hogy valamit kérdőn bámult. Követtem tekintetét és Henry cipőjét pillantottam meg. Ó. Hát ez így tényleg félreérthető lehet.
- Nyugalom, az Henry-é. A bátyámé, vagyis nem is a bátyám vér szerint, na de mindegy érted. - vontam meg a vállamat, és csodálatos barátnőmre néztem. Hosszú combok, csodálatos pillantás, hátközépig érő szőke haj. Pont Henry stílusa. Nagyot nyeltem, és fogalmam sem volt, hogy hogyan kéne megfogalmaznom a következő mondatomat, anélkül, hogy megsértsem őt.
- Henry.. öö.. - vakartam meg a tarkót idegességemben, és elsétáltam mellette, elkerülve, hogy az arcomat lássa. - Az élvezeteknek él. Talán be fog próbálkozni nálad. - húztam el a számat, és akaratlanul is elképzeltem őket ketten.. együtt. Nem! Ezt az egyet nem fogom megengedni, már attól is herótom van, ha Henry felhozza a nőit. Ha látok erre bármi esélyt, akkor azonnal tenni fogok ellene, annak ellenére, hogy mennyire utálok mások magán dolgaiba beleavatkozni. De a szükség törvényt bont..
Szótlanul vártam őt, amíg körülnézett a lakásban. Nem volt nagy, így gondoltam majd felfedezi magának, nem kellett körbevezetnem. Egyedül majd a szobáját fogom megmutatni, hogy majd hol kell berendezkednie. Henry-nek pedig egy rossz szava sem lehet, hisz én szó nélkül eltűröm a nőit, múltkor azt is végig kellett néznem, ahogy egy férfit ráncigál ki az ágyamból! Amúgy is csak néhanapján van itt, mikor épp nem szólítja őt a munka.
Octavia kérdésén elidőztem, és a gondolkodásom alatt a szám belsejét kezdtem el harapdálni. Egy egyszerű kérdést tett fel, mégis olyan nehéz volt számomra válaszolni.
- Ó! - csaptam össze a kezeimet. - Ezt nem fogod elhinni. Van egy nővérem és egy bátyám. Mármint ők már vér szerintiek. Az utóbbival nem találkoztam, de az előbbi nos.. - nevettem el magam keserűen. -, mindegy. Mikor meg akartam ismerni egyszerűen felszívódott, azóta nem láttam őt. - legbelül elfogott a szomorúság és a csalódottság, de nem hagytam, hogy mindez kiüljön az arcomra. Erősnek akartam mutatkozni, nem pedig ellenkezőleg.
- Veled minden rendben? - kérdeztem puhatolózva, és a táskára néztem majd vissza rá. Ennyit arról, hogy tiszteletben tartom a magán életét, de baromira kíváncsi voltam, hogy mi történt vele.



note x music x words
✖ K.P ✖
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyKedd Feb. 17, 2015 11:26 pm




to hazelnut. ♥

Sokkal hamarabb fel kellett volna már keresnem őt. Nincs olyan kifogásom, amivel megmagyarázhatnám miért kellett majd négy év ahhoz, hogy felbukkanjak. Na jó, talán van, de az nem éppen egy könnyen kibökhető dolog. Mit tudnék mondani? „Bocs,
amiért nem adtam neked semmiféle életjelet, de rájöttem, hogy boszorkány vagyok, aztán felgyújtottam a házunkat benne anyámmal, de egyébként minden a legnagyobb rendben, most már kevésbé vagyok piromániás.” Nem-nem, nem hiszem, hogy ez az a fajta magyarázat lenne, amit könnyedén vesz az ember. Mégis, az Intézetben kialakult bizalom nem múlik el szempillantás alatt. Ha lenne valaki a földön, akivel megosztanám a titkomat és tudnám, hogy nem fogja tovább adni, vagy elítélni miatta, az Hazel lenne. El is fogom neki mondani a megfelelő alkalomkor.
- Még szép, hogy győztem – válaszolom önelégülten mosolyogva, miközben ölelem. Olyan, mintha egy rég elveszett családtaggal találkoznék újra, nem pedig egy baráttal. Határozottan hiányzott ez a nőszemély, be kell vallanom.
- Mélyen megtisztelsz azzal, hogy beengedsz – adom elő drámaian, pedig jobban belegondolva teljesen természetes reakció lett volna tőle, ha egy jobb horoggal köszönt, az ajtót pedig becsapja. Még szerencse, hogy nem ez történt.
Legutóbb egy szürke és lehangoló helyen találkoztunk, mely egyikünk legjobb éveinek sem adott otthont. A küszöb átlépése után szemem elé táruló lakás egyáltalán nem hasonlított az előbb leírtakhoz. Láttam, ahogy tekintete a táskámat méregeti, így nem is lepett meg a kérdése. Nem most jött le a falvédőről, gyorsan levágta, hogy nem egy villámlátogatásra jöttem.
- Valami olyasmi – teszem le a táskám a földre, majd csuklómmal teszek pár körkörös mozdulatot, hogy elűzzem a kis poggyász okozta fájdalmat. – Vagy mondhatnánk azt is, hogy te szeretsz túlságosan ahhoz, hogy hagyd, hogy egy koszos motelszobába menjek. Egyáltalán takarítják azokat a helyeket? – arcomra némi undor kúszik a fejemben lévő kép miatt, ami az előbbi mondatom alapján alakult ki. – De ne aggódj, az érzés kölcsönös – térek vissza mosolygáshoz.
Nem tudom nem észrevenni a földön lévő méretes férficipőt, ami biztosan nem Hazel tulajdona. Csak nem felszedett valakit? Nem mintha meglepne, az anyatermészet kegyes volt vele a külsejét illetően, a pasizás nem okozhat neki különösebb gondot.
- Ha titokban nem szeretsz férfinek öltözni, akkor gondolom, van már lakótársad. Remélem nem bánná, ha ideiglenesen elszállásolnál. Vagy talán több, mint lakótárs? – húzogatom szemöldököm. Nem zavartatom magam, körtúrára indulok a lakásban, bekukkantva pár ajtón, míg végül a nappali kanapéján nem kötök ki.
- Mesélj, mi történt veled az elmúlt pár évben? – emelem rá tekintetem érdeklődve.


Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyKedd Feb. 17, 2015 7:04 pm

there's no sweeter innocence than our gentle sins

octavia & hazel





Még mindig alig bírtam elhinni, hogy itt állt előttem. Vagy három éve nem láttam őt, ha nem több ideje. Egy idő után már nem számoltam tovább.
Kétféle egymással szemben álló érzelmet sikerült kicsalnia belőlem. A szeretetet és a leírhatatlan dühöt, némi csalódással megfűszerezve. Na jó ez már három volt, de fogjuk arra, hogy majdnem megbuktam matekból. (De mégis igazam volt anno, hisz a mai napig nincs szükségem sem az algebrára, sem a térgeometriára.)
Szerettem, sőt még mindig úgy szeretem őt, akárcsak egy nővért, hisz az Intézetben ő volt a családom. Csakis rá számíthattam abban a porfészekben, nélküle nem is tudom, hogy hogyan vészeltem volna át az egészet. És pontosan ezért fájt annyira, hogy elment. Mert magamra hagyott.
Igaz, ki nem örülne annak, hogy végre kiszabadulhat onnan? De én ezt képtelen voltam megérteni, nem voltam képes elfogadni azt a tényt, hogy már nem támaszkodhatok rá. Mi uraltuk az egész helyet, mindenki tőlünk rettegett, de egy senkivé, egy kitaszítottá váltam, miután elment.
- Nem vicces. - feleltem, és összepréseltem ajkaimat, mikor elkezdett mosolyogni. Ellenkező esetben én is így viselkedtem volna, sőt lehet, hogy játéktrombitával meg konfettivel köszöntöttem volna őt.
Válaszán csak megforgattam a szemeimet, ennél egyértelműbb nem lehetett volna? Hát persze, hogy engem keresett, hisz miért utazott volna el egészen Mystic Falls-ig a lakásom ajtajáig? Apropó.. vajon honnan szedhette az információt? Mindegy, ez ráér későbbre is.
Karjait ölelésre nyújtotta, és az első gondolatom az volt, hogy behúzok neki egyet, ahogy anno terveztem. De legbelül mégsem így éreztem.
- Na jó, győztél. - tört fel a torkomból egy hangos sóhaj, majd én is kinyújtottam a karjaimat, és szorosan magamhoz öleltem. Nincsenek igazi barátaim itt a városban, inkább csak ivócimborák. Természetesen, ott volt Weston meg Esther is, de velük csak néhanapján találkozok, amikor épp nem elfoglaltak.
Elálltam az útból, miután kibontakoztam az öleléséből. - Fáradj be hajlékomba. - intettem kezemmel is, utána pedig bezártam az ajtót. Elkezdtem tördelni az ujjaimat, tekintetem pedig a túlméretezett táskájára tévedt.
- Ó. Szóval itt jön az a pont, hogy mennyire szeretsz engem, és szeretnél nálam lakni? - dőltem a falnak összefonva a kezeimet a mellkasom alatt, egy kérdő pillantással az arcomon.



note x music x words
✖ K.P ✖
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyKedd Feb. 17, 2015 3:06 am




to hazelnut. ♥

Azt mondják, az idő elteltével az emberek változnak. A sokasodó évek számára, vagy az életben összegyűjtögetett tapasztalatokra fogják, bár szerintem ez egy az egyben hülyeség. Nem változunk, csak többet vagy éppen kevesebbet mutatunk magunknak a világból, amit eddig,
megmutatva vagy pedig elnyomva egyes jellemvonásainkat, ettől más ember benyomását keltve. Saját magamon sosem tapasztaltam efféle változást. A tükörbe nézve ugyanazt a személyt látom minden nap, aki évekkel ezelőtt egy georgiai javítóintézet lakója volt másfél évig. Némileg öntelt, magabiztos és javíthatatlanul kiszámíthatatlan szőke lány, akinek csak a ruhatára és a magassága változott az évek alatt.

Abban a porfészekben töltöttem el életem legrosszabb éveit. Szörnyen kezeltek minket, egyáltalán nem hiányzik az ott dolgozók megvetést tükröző tekintete, mellyel minden egyes nap lehetőségem volt találkozni. A kajáról ne is beszéljünk. Annyira szörnyű volt, hogy csak a vegetáriánus ételek csúsztak le a torkomon. Az első napomon volt szerencsém szembesülni a kialakult klikkekkel, mint valami csapból folyó amerikai tinédzser filmben. Persze, ahogyan az történni szokott, rögtön kiszemelt a lány, aki félistennek képzelte magát. Nem bírtam visszafogni magam, helyre kellett tennem, aminek végére egy lila folttal gazdagodtam a bal szemem környékén. Ennek ellenére valahogyan mégis sikerült kiharcolnom az emberek tiszteletét.

Már két hónapja bent voltam, amikor Hazelt hozták be. Kihallgattam két felügyelő beszélgetését pár nappal előtte, így tudtam, mit követett el. Nem leplezve méregettem, amikor felbukkant az ajtóban, frissnek tűnő horzsolással és bilinccsel a csuklóján. Az utóbbitól általában megszabadulnak, mielőtt közénk hozták a friss húst, ezért gyanítottam, hogy valamit el kellett követnie, amiért őt továbbra is féken kellett tartani. Annak a közveszélyes őrültnek tűnt, akinek elképzeltem a két pasas előző napi beszélgetése alapján, de a róla alkotott képem végül sikerült összetörnie pár hét elteltével.

Akkor még egyáltalán nem gondoltam volna, hogy évekkel később a lakása ajtaja mellett lévő kis gombot nyomogatom majd, ami csengőként szolgál. Izgulok, hiszen már évek óta nem találkoztunk, semmit sem hallottam felőle, ahogyan ő sem felőlem. Fogalmam sincs, hogyan fog reagálni a felbukkanásomra, talán ki is akad, de „próba cseresznye” ugyebár. Erősebben szorítom meg méretes táskám fülét, hogy levezessem valamin az érzést és kissé nyugodtabb legyek, végül pedig az ajtó kinyílik. Nem változott semmit, külsőre pontosan ugyanolyan, mint az emlékeimben.

Az arckifejezése megfizethetetlen, aminek hála akaratlanul is egy mosoly csúszik az arcomra, melyet nem bírtam visszatartani. Érzem, hogy ki akar törni belőlem egy nevetés, de azt nagy nehezen sikerül visszatartanom.
- Téged - válaszolok kérdésére egyszerűen, mintha nem lenne teljesen egyértelmű, majd táskám elengedem, ami így halk puffanással a földön landol. Nem szeretnék az ajtóban ácsorogni vele, mint két cövek, így a hangulatjavítás érdekében előre nyújtom két kezem és ujjaimmal csalogató mozdulatot teszek jelezve, hogy ez az a rész, amikor megölel, mint ahogyan az egy nem látott baráttól elvárt. Remélem, hogy úgy is tesz, ahogyan elképzeltem, máskülönben elég viccesen festenék.
- Nagyon szép ez a folyosó, de nem megyünk inkább be? Tudod, elég hosszú utam volt.


Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyVas. Feb. 15, 2015 12:20 pm

there's no sweeter innocence than our gentle sins

octavia & hazel





Lejjebb halkítottam a rádiót, mikor megszólalt a csengő. Az órára pillantottam, felvonva kérdőn a szemöldökömet. Tudtommal nem számítok senkire.. Halkan felsóhajtottam és a tükörben gyors megigazítottam hajamat. Nem ártana végig menni rajta egy fésűvel, de most nem volt annyi időm. Nem akartam megvárakoztatni a váratlan vendégemet. De az is lehet, hogy csak valaki eltévesztette a házszámot, vagy csak megviccelt. Gyerekként én is becsöngettem random házakba, aztán pedig spuriztam. Tényleg nagyon kemény voltam..
Az ajtóhoz sétálva, bedugtam a kulcsot a zárba és miután kattant egyet, kinyitottam. Egy ismerős arc került velem egy magasságba, a levegő nyomban belém szorult, ahogyan a vér is megfagyott az ereimben.  

A kocsiból kiszállva a georgia-i javítóintézet hatalmas vörös téglából épült épületével találtam magam szemben. Ismertem már a dörgést, és amint a felügyelő odajött hozzám hátat fordítottam neki, hogy levegye rólam ezt az átkozott bilincset, mely egész út alatt a húsomba vájódott.
- Egy rossz mozdulat és visszakerül rád. Megértetted? - tette fel a kérdést szigorúan, de látszott rajta, hogy nem akart ehhez folyamodni. Válaszként csak bólogattam, és az intézményt fürkésztem tekintetemmel. Éljen! A következő hónapokat, netalán éveket ebben az istenverte fészekben fogom eltölteni. Úgy látszik önvédelemért is bedobják ide az embert. Átkozott igazságszolgáltatás! Egy újabb férfi jelent meg mellettem, valószínűleg itt dolgozhatott a köpenyéből ítélve. Folyamatosan beszélt hozzám, de nem méltattam válaszra. Felsétáltunk az elénk táruló lépcsőkön, de mielőtt beléptem volna az ajtón megfordultam és elkezdtem menekülni. Nem fognak engem ide bezárni! Nem vagyok bűnös, nem követtem el semmit!
Fürge lábaim mit sem értek, a felügyelő egyből leterített, felhorzsolva az arcomat. Egy halk nyöszörgés tört fel torkomból, és egy szitokszó mordult fel a férfiből.
- Azt hittem megegyeztünk. - szorította meg csuklóimat, és újból rám helyezte a bilincset, immár szorosabbra.
- Kapja be. - pillantottam rá szúrósan, és az arcom egy ponton iszonyatosan fájt. Sajgott a sebem, talán még vérzett is. Tökéletes bemutatkozás!
Nem felelt már semmit, csak megfogta a kezemet, és ismét elkezdett felfelé vezetni, ahol már várt engem a csicsergős férfi. Az ajtón belépve számos fiatalkorúval találtam magam szembe, de még több olyan egyenruhással, mint a köpenyes itt mellettem. A tömegből egy karakteres arcú, világos szőke hajú lány tűnt ki, kinek tekintete egyenesen engem méregetett, nem éppen kedves módon. Remek.. ennél jobb már nem is lehetne!


Ugyanazt a szempárt láttam magam előtt, de már nem lenézően pillantott rám. Egy pillanatnyi sokk után sikerült összekapnom magam, hogy aztán kifakadhassak.
- Te meg mégis mit keresel itt? - néztem rá úgy, mint aki szellemet látott volna. Alig bírtam elhinni, hogy tényleg a híres Octavia Creed állt előttem, na de hát ő az.. Teljes életnagyságban.




note x music x words
✖ K.P ✖
Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyVas. Feb. 15, 2015 11:55 am

JÁTÉK LEZÁRVA!
Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyHétf. Dec. 22, 2014 10:45 pm



To Isabella
from hazel

Lassan, kikerülve őt az előszoba másik felére vonultam. A falnak dőltem, összefonva karjaimat a mellkasom alatt. Egy másodpercre sem vettem le róla a pillantásomat. Figyeltem minden egyes mozdulatát, mert az a fura érzés nem akart nyugton hagyni. Valami zavart vele kapcsolatban, és jól tudom, hogy már nem egyszer nem is kétszer kapott el ez az érzés. Henry-vel közösen készített fotónk már fel is lett állítva. Ó de jó! Nagytakarítást nem akar talán végezni? Legalább megúsznám azt a hétvégén!
- Mielőtt belekezdenél a nagy monológodba, hadd tegyek már fel egy kérdést. - kezdtem el beszélni, mert már nagyon idegesített a jelenléte, meg az, hogy nem volt hajlandó megszólalni, de gúnyosan mosolyogni azt viszont igen! - Mégis miért most? Annyi év telt már el, miért csak most dugod ide a pofád? - szemtelen voltam és goromba. Hányszor kaptam én anno szobafogságot, mert képtelen voltam moderálni magamat.. Két tenyeremen se bírom összeszámolni. Rengeteget veszekedtünk Isabella-val, teljesen kontrollálhatatlan voltam, főleg kamaszkoromban. Később tudtam meg, hogy nem csak nagy változásokon estem át akkoriban, hanem a telihold is rátett egy lapáttal az instabil érzelmeimre. Utólag visszagondolva, ha megkönnyítettem volna egy kicsit is a dolgát, akkor ma nem utálnánk annyira egymást. De szerintem, ha még egy angyali lánya lettem volna neki, akkor se tudna túllépni azon a tényen, hogy a férje az én kezeimnek hála halt meg. A mi kapcsolatunk sorsa már megpecsételődött. Ezen nem tudtunk megváltoztatni, de van egy sanda gyanúm, hogy semelyikünk nem is akarja ezt..
- Na, de most már rátérhetsz a dolgodra. És kérlek siess, mert nincs egész.. - nem bírtam befejezni a mondatom végét, mert rájöttem, mit éreztem vele kapcsolatban. Basszus! Nem mondod.. Ezért volt olyan ismerős, mert főleg ebben az átkozott városban, szinte minden második embernél elkap ez az érzés. Vámpír.. A nevelt anyámból egy vérszívó lett!! De hogyan? Mikor? Miért? Próbáltam kordában tartani az érzéseimet, de nem igazán sikerült. Az arcomon tisztán kirajzolódott a döbbenet, és a sokk. Egy nagyot nyeltem, és próbáltam csöndbe maradni, mert nem igazán tudok ezek után mit szólni..


annyira jóó lesz!


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptyVas. Dec. 21, 2014 4:07 pm



She's Thunderstorms.
To Hazel.

Öröm látni, hogy milyen érzelmeket váltok ki nevelt lányomból, ennyi év után is, pedig még egy rohadt szót sem szóltam... nagyszerű! Mindig is úgy voltam vele, és ez most sincs másképpen, hogy inkább gyűlöljenek, mintsem közömbös legyek bárkinek is; és inkább féljenek tőlem, mint szeressenek. Igen, ez így teljesen kerek, és tökéletesen van így.
Az, hogy Hazel mivé vált, alapvetően nem érdekelne. Akkor sem, ha csak puszta halandó lennék, és most sem érdekel. Nem jelent számomra veszélyt, mindaddig, míg emberi alakjában van. Félni? Én? Egy kamaszlánytól? Ugyan már, ne nevettessenek... a férjem is megvert, nem egyszer, nem kétszer, és akkoriban még csak egy törékeny halandó voltam. Most? Minden más. És lehet, mégsem változott semmi. Érdekes, nem igaz?
Pimaszsága nem döbbent meg, nem üt szíven igazából. Kaptam már rosszabbat is az élettől. És igenis volt őszinte beszélgetésünk. Az más kérdés, hogy ezt Hazel hogy fogta fel. Hát, ilyen ez a popszakma. Nem tudok rá mit mondani. És nem is akarok. Viszont... kezdem elhinni, hogy tényleg rossz anya vagyok, voltam. Csak már nem érdekel.
- Mondanám, hogy sajnálom, ha így lenne – vonok vállat, mosolyogva. Viszont az tény, hogy jó modorra kell nevelnem a lányt, elkanászodott, mióta eltávolodtunk egymástól, és ez nekem egy cseppet sem tetszik.
- Majd rátérek, ne aggódj, Drágám – még mindig töretlenül mosolygok. Nem hat meg ez a hideg és ellenszenves fogadtatás, hiszen számítottam rá. Tudtam, hogy ez lesz, miért lepne meg? Még csak nem is fáj! Ami eléggé rosszul hangozhat, de mit várna bárki is egy magamfajtától? Vámpír vagyok, vagy mi...
- Henry jelenleg nincs itt, nem? Vele ráérek később foglalkozni. Most tehát miattad vagyok itt – közlöm vele szárazon, miközben vetek egy gyors pillantást vörösre festett körmeimre, és tovább nem is szórakozva, és játszadozva – mert hát keresett ügyvéd- és bérgyilkos vagyok, kérem szépen, van nekem fontosabb dolgom is – beléptem mellette a házba. Ahogy hangosan becsapja maga mögött az ajtót, megint csak mosolygásra késztet. Körülnézek az előszobában, és a szekrényre is rávillantom mindenre kiterjedő figyelmemet. Lefordított képkeretet pillantok meg, és nem törődve azzal, hogy valójában közel sem haza jöttem, felfordítom. Hazel és Henry van rajta, és úgy tűnik, boldogabbak, mint valaha. Állítva teszem vissza a szekrényre, de nem fűzök hozzá semmit, mindössze egyetlen, rövid és csöndes másodpercig figyelem a fotót. Aztán elhessegetek mindent, amit érzek.
A szívem mélyén talán fáj, hogy már nem vagyok az életük része. Az más kérdés, hogy a szívem már rég nem dobog, megkövült és teljesen kihűlt.
- Köszönöm, nem terveztem másképpen – nézek most lányomra, arra célozva, hogy bizony nem fogom zavartatni magamat; ajkam szegletében cinkos kis mosoly játszik, mint a Disney filmek gonosztevőinek arcán. – Igen, biztos vagyok benne... – az én hangomban sem kevesebb a szarkazmus, mint az övében.

† music: Gods & Monsters. † note: Family reunion. † words: 443

Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptySzomb. Dec. 20, 2014 10:03 pm



To Isabella
from hazel

Na jó.. talán egy kicsit tartottam tőle. Még mindig. Úgy látszik az idő nem fog ezen változtatni. Figyeltem gúnyos vigyorát, és próbáltam visszafogni magamat, nehogy letámadjam és itt helyben adjam vissza azokat a fájdalmakat, melyeket a vele eltöltött évek során éltem át. A bennem élő düh, csak még nagyobbra növekedett, hisz a napokban telihold lesz és újra ripityára törnek a csontjaim, és egy állattá változok. Az utóbbi időkben kezdtem már hozzászokni a fájdalomhoz, már tényleg nem volt olyan szörnyű, mint a kezdetekben, de még a mai napig is azt kívánom, bárcsak én is egy normális ember lehetnék. Nem pedig... egy.. szörnyeteg.
Valami furcsát éreztem rajta, de nem tudtam hova tenni. Olyan ismerős volt, de végül is elhessegettem a gondolatot, mert fontosabb dolgokkal kellett megbirkóznom. Például vele, és hogy hogyan tudnék minél hamarabb megszabadulni tőle.
- Hogy micsoda? - nevettem arcon eléggé udvariatlanul. Nem bírtam visszatartani, egyszerűen kitört belőlem. Hmm.. ezt is a teliholdra fogom! - Utoljára mikor volt egy őszinte beszélgetésünk? Várj.. - emeltem fel a mutatóujjamat, mintha valamin nagyon erősen agyalnék. - Látod? Nem is emlékszem rá. - néztem rá elképedve, majd ismét széles vigyorra húzódtak az ajkaim.
- Szóóóóval... miért nem hagyod az üres fecsegést és térsz rá rögtön a témára? - biccentettem oldalra a fejemet, és úgy mértem őt végig. Semmit sem változott az évek alatt.. Nagyon jól tartotta magát a korához képest, de most nem dicsérni akartam őt.
- Lefogadom, hogy Henry még jobban ki fog ugrani a bőréből. - forgattam meg a szememet, és épp elég volt pár másodperc, míg nem rá koncentráltam, hanem magamra, már be is osont! Ökölbe szorítottam a kezeimet, majd hangosan becsaptam magam mögött az ajtót.
- Érezd magad otthon. Bocsánat, ha tudtam volna, hogy jössz biztosan sütöttem volna muffinokat. - tettem hozzá gúnytól csöpögő hangon. Említettem már, hogy mekkora szeretet érzek nevelt anyám iránt?


annyira jóó lesz!


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptySzomb. Dec. 20, 2014 9:38 pm



She's Thunderstorms.
To Hazel.

Bár tudnám, mi jár nevelt lányom fejében. Bár mellette lehetnék most is. És, ami a legfontosabb, bár tudnám az igazságot. De nem tudom, nem lehetek. És hazugságok hálójában vergődök, csak éppen nem tudok róla. Vagy nem akarok tudomást venni a dologról. Vagy egyszerűen nem érdekel? Miért nem érdekel? Mert, mielőtt vámpír lettem volna, nem tudtam a sarkamra állni. A gyerekeim – mert igen, Hazelt is a gyerekemnek gondolom, gondoltam, holott nem köt hozzá a vér – soha nem szereztek róla tudomás, hogy rám is kezet emelt, engem is bántott. Mert én nem akartam, hogy tudjanak róla.
Most, hogy vámpír vagyok, minden más lenne. Minden jobb lenne. De később változtam csak át, és már helyrehozhatatlan károkat tettem, mind a saját-, mind a gyerekeim életében. Olyan károkat, amiket már nem biztos, hogy helyre tudok hozni. Sőt, lehet, hogy már nem is akarok. Mivel most már nincs igazán... lelkem. Azt hiszem. Talán úgy tudnám a legjobban megfogalmazni, hogy nem tudom, hogy hogyan kell jól szeretni. Már csak a porhüvelyem él, a lelkem egy szerves része velem halt, és nem tért vissza, amikor befejeződött az átváltozásom.
Ezzel pedig most nem tudok, és nem is akarok foglalkozni.
Hogy miért keresem fel mégis Hazelt? Mert. Látni akarom. És, talán abban bízok, hogy Henry is itthon lesz. És... fogalmam sincs, mit várok magamtól. Úgy sem tudom megváltoztatni azt, aki lettem. Nem tudok visszaváltozni régi önmagammá.
Régi önmagamnak, a még emberi Isabellának voltak hátrányai is. Nőhöz képest erős volt, szilárd, lelki tartással, és fizikailag is, de egy férfihez képest gyenge volt.
Most van hatalmam, erőm, melynek minden egyes pillanatát és momentumát élvezem és kihasználom, galád módon.
Amikor megérkezek Henry házához, a keskeny úton haladok végig. Fekete magas sarkúm tompán koppan, a sápadt fényű, déli csöndet áthasítva. Fekete, decens ruha simul szép vonalú alakomra, vörös blézer van rajtam. A vámpír lét egyik legkellemesebb mellékhatása, hogy nem vagyok érdekelt a hőmérsékletingadozásokban, így a fagy sem zavar különösképpen.
Adok a jó modorra és csöngetek. Nem akarom, hogy még ellenségesebben fogadjon, mint amennyire így is fog. Mert nyílván nem fog repesni lányom az örömtől, hogy itt lát.
Meghallom a hangját, de előtte már azt is hallottam, ahogy lábai földet érnek, majd sietős léptekkel megindul, hogy ajtót nyithasson. Újra csengetek.
Ő pedig nyitja az ajtót.
Képtelen vagyok parancsolni önmagamnak, és döbbenetét látva bestiális vigyorra görbül vörösre festett ajkam.
- Szia, Hazel – köszönök neki, mert, ahogy már korábban említettem: fő a jó modor. Ezt, azt hiszem, Hazelnek is meg kellene tanítanom, újra.
Kérdésére kecses ívbe vonom egyik szemöldökömet.
- Arra gondoltam, hogy annyi idő után éppen itt az ideje, hogy elbeszélgessünk. Mint anya, a lányával, mint két nő, szomszédok, született feleségek, ismerősök, vagy idegenek. Ahogy szeretnél. Vagy ahogyan nem, az sem érdekel – hanyag eleganciával vonom meg egyik finom vonalú vállamat, arra célozva, hogy így is, úgy is beszélni fogunk.
- Rendben. Ez esetben, majd vissza jövök akkor is – emelem ki e szócskát -, ha Henry is itthon lesz – mosolyodok el, és szinte azonnal belépek a házba. Jártam már itt korábban, nem kell behívnia, de igazán meghatott volna e jelentéktelennek tűnő, de annál szimpatikusabb gesztussal. Sebaj. Nem vagyok én haragtartó... csak viccelek, persze, hogy az vagyok!
Ha esetleg megpróbál kint tartani, szelíden arrébb terelgetem utamból, de nem bántom, és nem okozok neki fájdalmat. Nem adott rá okot. Még.

† music: Gods & Monsters. † note: Family reunion. † words: 541

Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptySzer. Dec. 17, 2014 5:16 pm



To Isabella
from hazel

A TV előtti kanapén összekuporodva bámultam kifelé a fejemből, miközben kezemet a meleg kávém melengette. Beköszöntött a tél Mystic Falls-ba. Igaz, még nem esett le az első hó, de a fagy már mindenhol megmutatkozott. Akármennyire is szerettem kimozdulni, képtelen voltam rá ebben az átkozott időszakban. Túl hideg volt kint, ráadásul mások előtt sem kívántam mutatkozni. Jól tudtam, hogy nem szabadott volna hamis reményekbe, álmokba ringatnom magamat. Nekem család? Ugyan már. Mindig csak sóvárogni fogok utána.
Becsapott.
Mint mindenki más, én is beleestem csapdájába. Pandora szó nélkül magamra hagyott. És nem értem miért. Talán velem volt a baj? Ezért fordulnak el az emberek tőlem? Nem én voltam az, aki fölkereste és bevallottam a hatalmas titkot. Ő volt az, aki elárulta, hogy mi testvérek vagyunk. Nekem kellett volna megfutamodnom, és nem fordítva..
A gőzölgő kávét az ajkaimhoz emeltem, de mielőtt bele tudtam volna kóstolni a fahéjas mámorba, csöngettek.
- Jövök! - kiabáltam, majd felhúztam a mamuszt a talpamra. Leraktam magam elé a bögrét, és az ajtóhoz haladva kiszúrta még gyorsan felkaptam magamra a köntöst. Itthon nem szoktam agyoncicomázva flangálni fel-alá, még szép, hogy a saját - akarom mondani Henry - otthonában, kényelmes ruhát öltök magamra. Jelen esetben a pöttyös pizsamámra gondolok.
A csengő ismét felhangzott és ideges lépteim lelassultak az ajtó előtt. Ki volt ennyire türelmetlen? Amúgy se tudom, hogy ki zargathatott engem délben, ráadásul egy szombati napon..
Elfordítottam a kulcsot, de vártam még egy pár másodpercet, mielőtt kinyitottam volna az ajtót.
Mikor ez megtörtént, kitártam és szó szerint minden belém fagyott. Az oxigéntől kezdve a szavakig.
Amint magamhoz tértem a kisebb sokk után, arcizmaim megkeményedtek és próbáltam a legkomolyabb arcommal beszélni hozzá.
- Mit keresel itt Isabella? - tettem fel a kérdést, miközben az egyik kezemmel a falon támaszkodtam, míg a másikkal az ajtófélfát fogtam meggátolva, hogy beléphessen. Már csak az ő jelenléte hiányzott az én egyhangú mindennapjaimból.
- Henry már rég elutazott, tehát semmi keresnivalód nincs itt. - közöltem rezzenéstelen arccal. Bele telt egy időbe, de mára már sikerült felülkerekednem a félelmemen és végre kiállni vele szemben.


a francia órák végre értelmét nyerték!


Vissza az elejére Go down



Hazel C. Hollis
welcome to my world
Hazel C. Hollis

► Residence :
Δ mystic falls
► Age :
32
► Total posts :
564

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: ELŐSZOBA ELŐSZOBA EmptySzer. Dec. 17, 2014 5:01 pm

***
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: ELŐSZOBA ELŐSZOBA Empty

Vissza az elejére Go down

ELŐSZOBA

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Előszoba
» Előszoba
» Előszoba
» Előszoba
» Előszoba

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Richmond és környéke :: Lakónegyed :: Hollis lakás-