world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Kávézó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2



Samantha Reynolds
welcome to my world
Samantha Reynolds

► Residence :
richmond ☄
► Age :
36
► Total posts :
1233

SOUL MANIPULATOR ♆


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyHétf. Dec. 29, 2014 1:32 am


Echo & Sammy
Hello, sweetheart. I had a dream about you.

Látom, hogy összezavarodott, és ki hibáztatná ezért, amikor egy idegen teljes közvetlenséggel a nevét kiabálja az utcán? De sosem tudtam, hogyan magyarázhatnám meg a képességeimet az avatatlanoknak. Kényes kérdés, főleg ha olyannal szemben állunk, akinek fogalma sincs a természetfeletti létezéséről. Valami szélhámosnak néznek, vagy őrültnek, egyik sem jó kezdés, ha szeretném őket meggyőzni, hogy veszélyben az életük. Szerencsére Echoval kapcsolatban kicsit más a helyzet. Tudom róla, hogy szirén, és ez enyhít némileg a helyzeten. A fejemet rázom a kérdésére, de mielőtt válaszolhatnék szóban is, a villanyrendőrre mutat. A homlokomat ráncolva követem a pillantását, majd ugyanolyan értetlenül fordulok vissza felé.
- Igen, külvároshoz képest itt elég nagy a forgalom – jegyzem meg tanácstalanul. Nem tudhatom biztosan, hogy mire célzott a lámpával kapcsolatban, de attól tartok, van fontosabb dolgunk is, mint azzal foglalkozni.
- Választ adva a kérdésedre, még nem ismerjük egymást. Én Samantha vagyok, de szólíts nyugodtan Samnek – mutatkozom be neki, mert úgy illendő, ha már én tudom az ő nevét. Egyébként is, mielőtt rázúdítanám a rossz hírt, nem árt kicsit semlegesebb témával kezdeni, bár nyilvánvalóan így sem, úgy sem akar majd barátkozni velem. De ha csak leszólítom az utca közepén, hogy helló, hé, menekülj, akkor már tuti, hogy őrültnek nézne.
- Tudom, hogy ez most elég furán fog hangzani, de van egy képességem. Látok dolgokat előre – ilyenkor tudnám gondolatban tanácstalanul vakargatni a tarkómat. Bárcsak lenne erre egy elfogadható sablonszöveg, amit bárki könnyen elfogadhat, de mivel minden ember más, és máshogyan reagál, így elég nehéz felkészülni egy ilyen beszédre. – Mint például hogy szirén vagy, és a nevedet is emiatt tudtam. De nem ezért kerestelek meg. Az a helyzet… az a helyzet, hogy veszélyben vagy. – Mondom komolyan a szemeibe pillantva. Nem tudom ellátni őt jó tanácsokkal, amíg nem ismerem, csak remélem, ennyi elég ahhoz, hogy nyitott szemmel járjon ma nap közben, akármivel is tervezte múlatni az idejét. Én a helyében inkább ki sem mozdulnék otthonról, bár ki tudja, hogy ott valóban biztonságos-e. Csak legyen résen, és amilyen kis védtelennek néz ki, talán nem ártana keresnie maga mellé valakit, aki szükség esetén megvédheti. Vagy maradjon nyilvános helyen. Bárcsak ennél többet tudnék neki segíteni. De még csak azt sem tudom, hogy hol fog megtörténni a támadás. Ha látnám a helyet, felismerném, de a városnak sajnos nem egy olyan szegletéről volt látomásom, amelyet látatlanból is ismernék.


words: 380 ••• music: Just Give Me A Reason ••• note: -

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyVas. Dec. 21, 2014 12:42 pm

Samantha & Echo

Megígértem... komolyan... meg se szegtem még azt az ígéretet, csak most... most lépek egy nagyot, magam mögött tudva azt a bizonyos határt, ami csak avatott szemnek látható.
Már-már hallom Syb morgását, látom Maya lesajnáló tekintetét, a beletörődő sóhajokat, ahogy közelebb és közelebb megyek. Fényes nappal van, csak nem eshet bajom, ha közelebb megyek, csak egy kicsit, csak addig az épületig.
A gyomrom görcsben, és félpercenként tekintek hátra, esélyt adva magamnak, hogy visszatáncoljak, de az a fránya kíváncsiság felülmúlja a józan eszem. Muszáj... csak egy kicsit, csak pár métert. Ki kell szakadnom a fák biztonságos közegéből, hogy valami újat lássak, tudnom kell a válaszokat  a kérdéseimre, és arra csak ily' módon van lehetőség.
Szemeim kíváncsian kapkodom ide oda, ahogy egyre és egyre közelebb merészkedem, ugrok is egyet, ahogy az úton áthaladva, valami éktelenül furcsa hang szólal meg, majd bocsánatkérőn pillantok a férfire, bár... hazudnék, ha tudnám, mi baja van velem. Pfff... micsoda kedves népség.
Megemelve kicsit a ruhám szoknya részét, ösztönzöm magam gyorsabb tempóra, ahogy egyre több furcsa nesznek leszek fültanúja. Ha nem tudnám, hogy nem... azt hinném, valamit rosszul csinálok.
Viszont ahogy közelebb érek a furcsa épülethez, mi előtt egy csomó szék áll, már-már el is felejtem az imént lezajlott történéseket. Szemeim csillognak, ahogy tüzetesebben járatom rajta végig a tekintetem, gondosan megjegyezve, minden apró részletet, hogy aztán ugyanolyan pontosan tudjam elmesélni a többieknek.
De hirtelen torpanok meg, és fordulok körbe a tengelyem körül... kétszer. Most vagy hallucinálok, mert sikerült megint a rossz bogyót kifognom, vagy valaki tényleg a nevemen szólított.
Ahogy felsejlik előttem a nő sziluettje, meg is nyugszom, amiért nem az első verzió lépett érvénybe, ugyanakkor cseppet megilletődve pislogok rá.
- Igen, az volnék... de... de, ne haragudjon, ismerjük, mi egymást? - teszem fel a nagy kérdést, mert bár még közelebb is lépdelek az idegenhez, minden egyes vonását jól megnézem magamnak, az emlékeim között kutatva, nem... nem ismerős.
- Jééé az az előbb még zöld volt... komolyan - teljesen döbbenten mutogatok a jelzőlámpa felé, ami tényleg zölden pislákolt és most... most meg piros. Furcsa dolgok zajlanak itt, annyi szent.

Vissza az elejére Go down



Samantha Reynolds
welcome to my world
Samantha Reynolds

► Residence :
richmond ☄
► Age :
36
► Total posts :
1233

SOUL MANIPULATOR ♆


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzer. Dec. 17, 2014 11:12 pm


Echo & Sammy
Hello, sweetheart. I had a dream about you.

Levegő után kapkodva ülök fel az ágyban. Csak álmodtam. Nyugi Sam, nincs vészhelyzet. Mélyeket lélegzek, hogy lecsillapodjon a szívverésem, egyenletessé váljon a légzésem. Le kell kicsit higgadnom, hogy rendesen végiggondolhassam, hogy mit is láttam, illetve hallottam. Mondogathatom még persze magamnak egy fél órát, hogy minden rendben, ez nem a valóság volt, de előbb-utóbb akkor is el kell fogadnom, hogy ez megint nem egy hétköznapi álom volt. Amit láttam, meg fog történni azzal a lánnyal, méghozzá hamarosan, hacsak oda nem érik időben. Tulajdonképpen egyelőre fogalmam sincs, hogy pontosan mikor is fog bekövetkezni a dolog, de a megérzéseimben bízom, és azok azt súgják, hogy még van egy kis időm. Össze kell szednem magam, mert ilyen riadt kismadár stílusban nem veszi hasznomat a leányzó. Kikászálódok az ágyból, elcsoszogok a fürdőig, és miután egy kis vizet lötyköltem az arcomra, máris frissebbnek és éberebbnek érzem magam. Onnantól könnyebbé válik a további reggeli rutin, rövid időn belül már felöltözve, minden szükségessel felszerelkezve állok az ajtóm túloldalán, miután a kulcsot ráfordítottam a zárra. És most hogyan tovább? Fogalmam sincs, hová kéne mennem, nem tudom, hol fog megtörténni, ahhoz nem láttam eleget. De hagyatkozhatok a megérzéseimre. Az elmúlt egy évben sokat tanultam itt a képességeimről. Már csak ezért is megérte New Orleansba költöznöm, ha másért nem is. Mondjuk amiatt nem veregetném ilyen bőszen vállon magamat, hogy ott hagytam Richmondot, a családot… és Nate-et. Csak tettem, amit tennem kellett. És úgy néz ki, a sors, vagy valami olyasmi, ismét közbeszólt, és hamarosan vissza kell költöznöm. Ám mielőtt útnak indulnék, még lesz itt egy remélhetőleg rövid és nem túl komplikált vagy veszélyes elintéznivalóm. Bár ki tudja, talán néhány hét múlva megint csomagolhatok. Ha szerencsénk van, hamar elkapjuk azokat a vámpírokat.
Annyira belemerülök a gondolataimba, hogy nem igazán kísérem figyelemmel, hová tartok. Az ösztöneimre hagyatkozom, melyek végül egy kis kávézó előtt állítanak meg a város szélén. Nem is tűnik annyira rossz ötletnek, hogy megigyak odabenn egy kávét. Arra még ma nem volt időm. Az ablak mellett foglalok helyet, és az utcán szemlélem akkor is, amikor leteszik elém a gőzölgő csészét. Miután az első kortyokat elfogyasztom ebből a jó erős feketéből, mintha máris kicsit kitisztulnak az agyam. Vagy épp betompul? Nézőpont kérdése. Kezdem nevetségesnek érezni magamat, hogy egy álom miatt kijöttem ide, hiszen mi van, ha tényleg csak álmodtam? Ráadásul nem láttam semmi konkrét…
És abban a pillanatban megpillantom a nagy, sötét szempárt, a barna hajzuhatagot… ő az. Semmi kétség. A látomásom megint valóra fog válni. Felpattanok, és miután némi aprót hagyok az asztalon, kiviharzok a lányhoz az épület elé.
- Echo! – szólítom meg hangosan, már csak azért is, hogy felhívjam magamra a figyelmét. – Ugye Echo a neved? – Egy pillanatra bizonytalanság suhan át az arcomon. Így mutatkozott be az álmomban, de ki tudja? Ez a része talán csak a képzeletem szüleménye volt. Néha még mindig nem vagyok biztos ezekben a dolgokban.


words: 469 ••• music: Just Give Me A Reason ••• note: -

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyPént. Márc. 07, 2014 9:46 pm


chloe & daniel


“Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.”


Vigyorogva hallgatom ahogy ők ketten megdiskurálják a munkaügyeket. Danny szóelértő kis akcióján csak megingatom a fejem. Lehet érdekli az ilyen dolog, de még annyira nem is köti le, meg nem is érti. Jó neki, a felnőttek bonyolult világából csak annyit tapasztal, ami közvetlenül érinti az ő látókörét. Nincs tulajdonképpen semmi dolga, mint játszani, és minél több dolgot megismerni, ami számára kedvező. Épp ezért is hoztam el az anyjától, szerintem rossz hatással van rá. De nem csak ő, még vele nincs is annyi gond. Inkább az élettársa az, aki nem csak hogy látszólag van rossz hatással a gyerekre, látszódik is mindez.
- Én is kérek. - bólogatok, miközben előre dőlök és felkönyökölök kissé az asztalon. Még szép, ki nem maradok a jóból, ha már csoportos nasizás lesz. Igaz annyira nem vagyok édességfüggő, mint Daniel, de egyszer tudni kell kivételt tenni. A helyzet viszont nagyon tetszik, hogy mint ha kezdene a helyzet oldódni, mint ha mindketten nyitnának egy kicsit egymás felé. Mármint... Chloe eddig is ezt tette, de örülök, hogy nem gondolta meg végül magát. Annak pedig pláne, hogy Danny veszi a fáradtságot ismerkedésre.
- Az nem is baj, ha nem vitorláztál, annál nagyobb újdonság lesz. Jobb hajóskapitányokat nem is kaphatnál hidd el. -pláne, hogy Danny még egyszer sem volt fent a fedélzeten és én is még csak frissen próbálgatom ezt a kis szépséget.
- Mit szól a másodkapitány?




Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzer. Jan. 29, 2014 12:36 am


Chloe & Daniel & Claudio






- do it like a family -



Na jó. Annyira nem is vészes talán a helyzet. Talán, még eljöhet az az idő is, amikor Daniellel egész jól el tudunk majd beszélgetni. Legalábbis most, hogy ő is próbál velem kommunikálni -vagyis úgy érzem, mintha picit nyitna felém-, és én se akarom összecsinálni magam félelmemben, kicsit jobbnak tűnik a helyzet. Még azt is megosztja velem egy édes vigyor kíséretében, hogy vasárnap az övé szokott lenni a tévé, én pedig erre csak elmosolyodok és Claudiora sandítok.
Egy pillanatig megpróbálom elképzelni, mint egy apát, otthon hétvégén a lurkóval, ahogy ücsörögnek a tv előtt, nézik a mesét és jókat röhögnek. Vagy épp azt, amikor vacsorát főz Danielnek. Akárhogy is nézem, a szememben nagyot nőtt, amikor kiderült, hogy van egy fia és, hogy épp magához költöztette. Nem kis szeretetről és bátorságról árulkodik ez. Mindenképpen szimpatikus ez a dolog, csak én érzem még mindig úgy, hogy nem illek a képbe.
-Hát nem egy izgalmas munka, mintha rendőr lennék vagy orvos, de szeretek gépelni és hivatalos papírokkal bíbelődni, így aztán egészen jó nekem. Ráadásul, a főnököm is aranyosnak tűnt így elsőre. Na de nem untatlak ilyen dolgokkal. Inkább, ha gondolod, mesélj az oviról. Persze, nem akarlak erőltetni. Csak, ha így látod jónak.- mosolyodok el végül barátságosan és próbálok a lehető legóvatosabb lenni. Nem akarok se erőszakosnak se nemtörődömnek tűnni, aztán csak azért kell már imádkoznom, hogy valahogy sikerüljön megtalálnom a tökéletes hangnemet. Azt hiszem, a fagyival ez sikerült is.
-Ez nagyon jól hangzik. Szerintem kérek neked és magamnak is egy ilyet.- vigyorgok Danielre, majd kacsintok is egyet rá, mintha épp cinkostárs akarnék lenni, végül Claudiora pillantok.
-Megengeded Claudio? Esetleg kérsz te is?- pillantok rá kíváncsian, közben elcsípem még időben a pincért is, akinek megköszönöm a finom habos kávémat és, ha Claudio beleegyezik, akkor kérek mind a hármunknak egy ilyen bombajó fagyiskelyhet, amit Daniel mondott.
-Akkor haza szeretnéd vinni, vagy megeszed itt velünk?- pillantok kérdőn Danielre, aki idő közben már a csokijával van elfoglalva, de remélem azért ennyi időre még zavarhatom. Láthatóan, a többi téma már nem érdekli.
Claudio kérdése zökkent ki egy picit, de nem azért, mert nem tetszene vagy mert túl erős lenne így hirtelen, hanem mert meglep.
-Nekem tetszene. Csak még sosem vitorláztam. De azt hiszem, benne lennék.- bólintok végül egy bátorító mosoly kíséretében, amivel egyben azt is próbálom Claudnak üzenni, hogy annyira nem vészes a helyzet, mint elsőre tűnt.
-Ha Danielnek sem gond, ha veletek mennék, akkor rendben van.- pillantok végül Danielre, aki remélhetőleg figyelt legalább egy picit ránk, és sejti miről van szó, ha pedig nem, akkor majd apucival megbeszélik még.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzer. Jan. 29, 2014 12:15 am

Apu & Chloe & Én ^^

Uuuuuuuh, Chloe is szereti a habot a csokiján, vagy mit tudom én, hogy mi fog inni. Ez már egy nagyon jó pont, mert én is imádom, főleg mikor bajszom lesz tőle. Mégse annyira félelmetes, mint elsőre, és csak az lehetett a titok nyitja, hogy jobban meg kell ismerni. Azt hiszem, hogy most már nem fogok vele nagyon gonosz lenni, de ez még elválik a csokizás után, amit persze türelmetlenül várok. Jöhetne már az a pincér, még a végén nem fogom kívánni a gigaitalt, és Apa fizethet feleslegesen.
– Akkor meg az, nem olyan mindegy. –forgattam meg a szemeimet. Ha érdekelt volna a szó, akkor az elején is jól mondtam volna, de engem nem az érdekelt, hanem az, hogy mit is csinál. Hamarosan ezt is megtudom, amire bólogatok, de nem igazán értettem, hogy mit is csinál.
– Nem hangzik valami izgalmas munkának. Egész nap csak szólnia főnöködnek, hogy elfelejtett valamit… Ez olyan, mint amikor Aput kell emlékeztetni, hogy vasárnap enyém a tv. –vigyorogva néztem Chloera, de amikor közelebb hajolt, egy kicsit megijesztett. Azért ennyire ne legyen közel hozzám, picit el is húztam a fejemet, de a szavai sokkal jobb kedvre derített. Elgondolkodtam, hogy mit válaszoljak, és amint eszembe jutott, már válaszra is nyitottam a számat.
– Kérnék citromosat, mogyorósat, epreset, meg csokisat. Öntettel, meg mindenféle olyan kis cukorral, meg egészmogyoróval. –lelkesen meséltem, meg bólintottam, hogy akkor Chloenak fogom hívni. A továbbiakban már el voltam foglalva azzal, hogy a gigaitalomat iszogassam, így aztán az se ért el a tudatomig, amit Apu mondott. Majd megismétli, ha annyira fontos, most inkább eszegetem a habot a csokiról, na meg lassan kortyolgatom. Tényleg forrócsokoládé, mert szinte égeti a kis kezemet. Leszállok a székről, közelebb tolom az asztalhoz, majd visszamászok rá. Így ni, legalább nem kell fognom a poharat, miközben iszok.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzomb. Jan. 25, 2014 2:24 am


chloe & daniel


“Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.”


Na jó, elvesztettem a fonalat. Az egyik pillanatban mindketten hallgatagok, és az aggaszt a legjobban, hogy én mit kezdhetnék a helyzettel, a másikban pedig jó hogy nem vágnak egymás szavába. Chloe kezdeti hallgatagsága pedig bizony nyomósan adott okot arra, hogy tartsak kicsit. Kicsit attól, hogy bármelyik pillanatban bejelenti, neki ez nem megy, aztán gyanítom hívhatom utána. De megnyugszok némiképp. A pincér felírja a harmadik rendelést is, majd elsétál. Egy picit elmélázva pillantok utána, miközben az jár a fejemben, hogy ez a nap vajon mennyire esélyes, hogy jól fog végződni? De abbahagyom a gondolkodást mielőtt ráparáznék. Az annyira nem én vagyok. Inkább elmosolyodok azon, ahogy egymással kezdenek beszélgetni. Könyökömet a karfára támasztom, hogy tenyerem élével a homlokomat támasszam meg, miközben kényelmesen elterpeszkedek. Hosszú az út még addig, amíg elfogy az a forrócsoki.
Kezdem azt érezni, hogy mégsem olyan nehéz az a kommunikáció. Hogy Chloe nem is ért olyan nehezen szót Dannyvel. Jó így figyelni őket, gondolataimba befurakszik egy pillanatra ahogy tényleg többször összefutunk így, a hangulat pedig mondhatni gondtalan. Aztán eszembe jut egy ötlet. Csak úgy... bármiféle témától függetlenül. Lehet talán ezzel kicsit elvetem a sulykot és a medve bőrére iszok, de akkor is kikívánkozik belőlem.
- Mit szólnátok valamikor egy vitorlázáshoz? Mondjuk amikor szebb idő lesz, meg kicsit feltámad a szél. - pillantok hol egyikőjükre, hol másikukra kíváncsian. Danny azt tudom, hogy egyből lelkesedne, imád kint lenni a vízen. Viszont Chloet még nem vittem ilyen helyre. Egyáltalán arról sem tud, hogy van egy vitorlásom. Pedig bizony első dolgom volt egyet megvenni, már amelyik nem volt túl drága. A belteret kicsit majd ki kell pofozni, de fent a fedélzeten páratlan az élmény.
A pincér közben kihozza a három italt, mindegyiket gondosan elénk helyezve. Megköszönöm neki, és már nyúlok is a csészémért, hogy belekortyoljak.
- De persze, csak ha tetszik az ötlet, nem erőltetem, ha nem...




Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 23, 2014 10:24 pm


Chloe & Daniel & Claudio






- do it like a family -



Claudio bókján végül, csak elmosolyodok és tovább battyogok velük. Azt persze én se bírom nevetés nélkül megállni, mikor végül alkudozni kezdenek Dannyvel, hogy miből mennyit kaphat, de nem szólok közbe. Közöm hozzá ugyebár nincs és amúgy is ők tudják, hogy szokták intézni az ilyesmit. Szóval, csak csendben sétálok a kávézóig, majd heves bólogatásba kezdek Claud mondandójára.
-Hát igen, egy egész céget nem vezetnék szívesen, de ez tetszik. És szépek az asztalok, igen. Elég stabil mind.- vigyorgok huncutul Claudiora, de aztán visszafogom magam, majd mivel a hangulat egész kínos irányba fordul, inkább a kávélappal szemezek percekig. Ezerféle gondolat cikázik közben a fejemben. Mit keresek itt? Mit akarok ezzel elérni? Minek találtam ezt ki? Hülye ötlet volt, és társai.
Mostanra már elszállt a magabiztosság és azt sem tudnám megmondani, mit keresek itt. Oké, Claudio fontos nekem. Nagyon is. Hiányzik és úgy gondoltam, hogy talán szemet hunyhatnánk az egész fölött és egy telesen új, tiszta lappal kezdhetnénk. De a gyerek dolog... az teljesen más. Egy öt éves kisfiúval már nem könnyű jóba lenni. Legalábbis, nekem nem. Rühellnek a kölykök, nem értek velük szót és igazából olyanok nekem, mint... mint egy gyengébb képességű ember. Nem találom velük a közös nyelvet, nem tudom mit mondhatok és mit nem, mit értenek és mit nem. Nyomorultabb nem is lehetnék.
-Azt hiszem, én pedig egy Latte Macchiato-t kérnék sok sok habbal a tetején, ahogy Daniel.- vigyorgok a felszolgálóra, majd lepakolom a lapot, erőt veszek magamon és eldöntöm, hogy ha már itt vagyok, megteszek mindent az ügy érdekében. Nem kötelező utána is találkozni újra.
-Asszisztens Daniel.- mosolygok rá kedvesen, hogy még véletlenül se vegye le azt abból, hogy kijavítom, hogy hülyének nézném, majd elgondolkodok, hogy is magyarázzam el neki úgy, hogy ne untassam halálra.
-Igazából, az asszisztens papírmunkát végez, emlékezteti a főnökét a fontos dolgokról, telefonon intéz ügyeket helyette, mert ugye az ügyvédnek sok dolga van. Szóval, én vagyok az ügyvéd jobb keze vagy épp a segédje, ha így jobb.- vigyorgok a végén Danielre és várom a reakcióját, hogy nagyjából kapisgálja-e, miről is szól akkor ez a munka. Szívesen kiegészítem neki a dolgot, ha így nem lenne tiszta.
-Ha apa venne neked fagyit, milyet kérnél?- hajolok előrébb, mintha most épp bizalmasan csak vele akarnék beszélni és kíváncsian lesek rá somolyogva. Ha mást nem, megpróbálom lefizetni vagy mi. A gyerekek szívéhez is a gyomrukon át vezet az út, legalábbis egyszer ezt hallottam egy üzletben.
-Egyébként szólíts nyugodtan Chloe-nak. Nem harapok.- dőlök ismét hátrébb az ülésen, majd Claudiora sandítok, hogy mit szól ehhez, végül a felszolgáló után kezdek leskelődni. Jól esne már az a kávé.

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 23, 2014 9:50 pm

Apu & Chloe & Én ^^

Látszik a nénin, hogy nem szereti, ha lenénizik, de hát én nem fogom letegezni, mert azt nem szabad. Még anyu mondta, hogy az ilyesmi addig illetlenség, még nem kapok rá engedélyt, és mivel ez nem történt meg, addig néni marad. Az apunak leadott rendelés után, nevetés jön, meg egy vicces megjegyzés, amire elmosolyodom, de nem hagyom szó nélkül.
– Nem lesz akkora hasam, mert mindenki tudja, hogy a Télapó oda rejti el a másik zsákját, és ezért van nagy pocakja. Nem félj, legyűröm a gigaitalom, azért kérem. –játékosan, és vigyorogva ötlöttem ki rá a nyelvemet, miközben haladtunk a kávézóba. Apuék beszélgetése nem igazán érdekes a számomra, ezért inkább a környéket nézem. Nem volt még alkalmam alaposan körbenézni, így most megadatik a lehetőség. Egész jó kis hely, nekem nagyon tetszik. Mikor már újra figyelek Apuékra, valami asszitensi vagy milyen szó hangzott el. Homlokráncolva néztem a nénire, de nem hagy nyugodni, hogy mi is az, így veszem a bátorságot, és megkérdezem.
– Mit csinál az asszintens? –nézek rá a nénire, szememmel követem mikor belépünk a kávézóba is. Tőle akarom tudni a választ, így ha Apu el is kezdené, akkor sem fogok rá figyelni. Követem aput az asztalunkhoz, s mikor odaérünk, leveszem a táskámat, meg a kabátomat is, azután felmászok a székre. Kényelmesen elhelyezkedek rajta, és várom, hogy valaki jöjjön felvenni a rendelésünket. A néni a kávélapba burkolózik, ezért érthetetlenül nézek rá Apura, hogy miért is teszi ezt. Közben jön a felszolgáló, apu elmondja, hogy mit kérünk, és ameddig Chloe néni választ, gyorsan megszólalok.
– Kaphatok rá habot is? –cukin mosolyogva nézek a pincérre, aki csak mosolyogva bólogat, hogy igen. Szuper, most már csak ki kell hoznia, és ihatom a gigaitalom.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 23, 2014 1:36 am


chloe & daniel


“Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.”


Ez a nem örülök része a mondatnak nem tetszik, határozottan nem tetszik. Kiindulva abból, hogy Chloe mennyire nem tud szót érteni a gyerekekkel, talán könnyedén válhat félreértés tárgyává. Bár azt hiszem a nénizést jobban a szívére fogja venni. Pedig az még viccesen is haz, esküszöm. Na jó, csak magamból indulok ki. Ha egy kislány engem lebácsizna, csak vigyorognék rajta. De hát nekem ilyen a szemléletmódom, amióta tudom hogy álljak hozzá egy gyerekhez. De hát az öt éves rutin csak nekem van meg, fordított esetben nem.
- Nem dehogy, nincs olyan ruha ami neked nem állna jól. - kicsit nem tudom hova tenni ezt a hirtelen jött kedvtelenségét, noha azért bizakodón állok a helyzethez. Még nem látom rajta a kétségbeesés jeleit, ami jó. Dannyre pillantok, ahogy sorolni kezdi, mi mindent kér, amire a végére ér, el is nevetem magam.
- Persze, aztán akkora hasad lesz mint a Télapónak. Majd meglátjuk, rendben? Maradjunk ennyiben. Előbb gyűrd le a gigaitalodat. - alkudozok Dannyvel, bár ha nem hajlandó alkudozni is így gondolom, hogy ez a helyes. Még ha odahaza minden meg is volt tőle vonva, és én eddig bő lére eresztettem a hétvégi nálam alvásokat, egy hosszas együttlakással bizony módosítanunk kell néhány szabályt. Főleg hogy nem akarok a fiamból egy elkényeztetett hisztis gyereket nevelni.
- Megesik, ha valaki így kiesik kis időre a képből. De örülök, ha tetszik elsőre a hely. Hidd el sokkal jobb, mint ha üzletasszony lennél. Én mondom, rém unalmas munka. Bár egy előnye van... ott hatalmas tárgyalóasztalok vannak. - kezdem, megint kezdem. A fantáziám pillanatok alatt átcsap perverzbe, de még most fogom leállítani magam. Chloe úgyis érti mire gondolok, Daniel meg elég lesz ha tudja, hogy milyen menő asztalok vannak az irodában.
Lassan odaérünk a kávézóhoz és megköszönöm ahogy Chloe ajtót nyit nekem. Be is lépek előtte, most az egyszer kivételesen. Mert többnyire mindig én szoktam terelgetni magam előtt, csak mértékkel és udvariasan. Ezt a tulajdonságomat mindig is szerette. Dannyt lerakom ahogy beérünk, és le is ülök az asztalhoz. Azonban pár pillanatig csak hol egyikükre, hol másikukra pillantok. Kezd rossz érzésem lenni, hogy valami nem lesz okés. Chloe arcán felfedezem azokat a bizonyos kétségbeesett jeleket. Nagyon a kávélapot figyeli, mint ha valami világmegváltó írás lenne rajta. De nem szólok most semmit, csak intek a pincérnek, aki pillanatok alatt itt terem.
- Kérünk szépen egy... öt decis mentás forrócsokit, egy hosszú kávét két cukorral és... Chloe már sikerült kiválasztanod mit iszol? - pillantok rá kíváncsian és egyben várakozón is. Nem tudom igazából hogy oldjam meg ezt a helyzetet, Danny nem nagyon fog dumcsizni vele, ha ő nem kezdeményez, mert végtére is Chloe rukkolt elő ezzel a igyunk valamit hárman dologgal. Amivel semmi bajom, sőt nagyon örülök is neki. De akkor sem alakul jól a helyzet. Végül ha ő is elmondja, mit akar, akkor a pincér felírja és elmegy. Én pedig a székem karfájára támaszkodok.
- Mesélj még, milyen érzés egy teljesen más közegben érvényesülni? - értem ez alatt azt, hogy egészen más a pörgés, a helyzetek kezelése és úgy az egész közeg. Ha más nem fog témát feldobni, akkor megteszem én. Bár elég vérszegény húzás volt.




Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 23, 2014 12:44 am


Chloe & Daniel & Claudio






- do it like a family -



Oké. Elsőre nem is tűnik olyan gázosnak a helyzet. Igaz, a kissrác élből nem csíp és fél is tőlem, amit mondjuk nem tudok hova tenni. Bár lehet, hogy ez egy alap dolog a gyerekek részéről, de hát én annyira ismerem őket, mint a vizilovak étkezési szokásait. Fogalmam sincs, hogy kell kezelni a gyerekeket, hogy nem rohannak el miattunk hanyatt homlok és egyebek, de valamiért arra is a nyakamat tenném, hogy nem minden gyerek reagálna így, mint Danny, amikor köszönök neki. Persze, nem szólok én erre semmit, csak erőltetek egy mosolyt, de onnantól kezdve ahogy megindulunk a kávézó felé, egyhuzamban agyalok. Azon, hogy most akkor ennyire öregnek tűnök-e és, hogy mi lesz, ha nem kedvel meg és ilyen marad akkor is, ha esetleg többször is összefutunk? Tudom én, hogy gyerekszáj meg minden, de épp azért veszélyesek a gyerekek, mert simán az ember képébe vágnak bármit az pedig, hogy ilyen nyíltan és szemtelenül válaszolt az én tök emberi megnyilvánulásomra... semmi jóra nem tudok belőle következtetni. Nem bír a kölyök.
Persze, közben elregéli apucinak, mit is szeretne kérni majd és még én is elfáradok, mire végig mondja, majd meglepetten Claudiora pislogok. Első benyomásom az, hogy egy igazi kis ravasz gyerek, aki pontosan jól tudja, hogy úgyis mindig megkap mindent. Persze, gondolom egy jó szülő igyekszik is megadni neki mindent na de, ha nekem így osztogatná a feladatokat...
-Miért? Máskor slampos vagyok?- kérdezem kissé kedvtelenül Claudiotól a "néni" utána, de aztán csak sóhajtok egyet, kieresztem a fáradt gőzt és kapcsolok, hogy emiatt még nem kellene föladnom. Biztos jó gyerek ez a Danny, csak idegen vagyok és azokkal ilyen... szemtelen.
-Ma volt az első napom. Egy ügyvéd asszisztenseként sikerült elhelyezkednem, mert az elődöm szülni készül. Muszáj voltam tehát kicsípni magam kis kosztüm meg miegymás, de élvezem is. Mintha valami üzletasszony lennék.- vigyorgok Claudiora, közben a kávézóhoz érünk, kinyitom nekik az ajtót, hiszen egy gyerekkel a kézben nem lenne ez egyszerű, majd kinézek gyorsan magunknak egy szabad asztalt és helyet foglalok.
Mivel aztán gőzöm nincs, mégis miről beszélhetnék a gyerek jelenlétében, amivel esetleg nem olt le a fenébe két perc alatt, inkább fogom a kávélapot és szemügyre veszem a legalább 50 féle kávé rövid ismertetőjét. Alaposan végig nézem legalább kétszer és azon filózok, hogy léphetnék le minél gyorsabban. Félek, hogy ez hülye ötlet volt. Nem vagyok én gyerek közelébe való semmiképp, annyit pedig nem ér az egész, hogy miattam balhé legyen otthon apa és fia közt, mert épp Danny nem szeret.


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzer. Jan. 22, 2014 11:46 pm

Apu & Chloe & Én ^^

Fogalmam sincs, hogy ki ez a néni, és nem is akarok vele lenni. Apa nem mesélt róla, talán jó oka volt rá. Érthető, hogy nem barátkozok vele az első pillanatban, és rögtön Apu kezébe kéretőzöm. Vonakodva ugyan, de végül felvesz, és megkér arra, hogy mutatkozzak be. Homlokráncolva nézek rá, de aztán megtörlöm a szemeimet, talán beveszi, hogy picit álmos vagyok, és nincs kedvem az ilyesmihez. Viszont a néni is köszönt, az illem azt mondja, hogy nekem is kell. Na, de csak Apu kedvéért.
– Danny vagyok, és én nem örülök. Majd örülök akkor, ha már jobban ismerem a nénit. –mosolyogva néztem rá, közben kapaszkodtam, hogy ne essek le. Egy próbát megért az, hogy megismerjem, és ha Apa jó barátja, akkor csak nem lehet olyan gonosz. Az még mindig nem tiszta, hogy miért csak most ismerem meg, de hát jobb későn, mint soha. Aztán édességre terelődik a szó, amire azonnal felcsillannak a szemeim. Ilyet kérdezni tőlem elég felelőtlen dolog, mert Apu tudhatná, hogy rajongok bármilyen édességért.
– Forrócsokit kérek, meg egy hatalmas kehely fagyit. A forrócsoki legyen vagy 5dl-es, és mentás, a fagyi meg legyen vagy négy gombóc, és csokis öntettel. Meg kérek rá ilyen cukrokat, meg egészmogyorót is. Ilyen elvihető bigyuszba kérjük a fagyit, mert azt otthon akarom befalni. –darálom le a megrendelést, és ha Apa azt akarja, hogy legyek nagyfiú, akkor meg is kapom a listán felsorolt dolgokat, különben elcsórizom a telefonját, és nem fogok rájuk figyelmi a kávézó izében.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzer. Jan. 22, 2014 9:37 pm


chloe & daniel


“Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.”


Az egyszer biztos, amikor megpillantottam Chloet, tudtam hogy ez az egész találkozás érdekes lesz. Ő tart a gyerekektől, mert vagy nem ért velük szót, vagy egyszerűen csak túlontúl neveletlenek és akkor persze, hogy nem bír velük. Na de viszont az egyik tényező igen csak fennállhat. Azt tudom, ha Danny találkozik egy új ismeretlen emberrel, akkor hajlamos félősen viselkedni, zavarba jön és félő nem találnák meg a közös nevezőt. Remélem ez nem fog bekövetkezni. És ennek ügyében teszek is valamit, hogy ne süljön rosszul el a dolog.
Látom a fiamon, hogy igen csak elbizonytalanodott a bemutatásra. Így megsimítom a buksiját, de csak annyira találja fel magát, hogy felém nyújtja a kezeit. Vegyem fel, érthető. Egy pillanatra hezitálni kezdek, de végül felveszem, talán felbátorodik.
- Mutatkozz be szépen, mutasd meg, hogy mennyire vagy nagyfiú. - sutyorgok Danny fülébe mosolyogva, majd Chloera pillantok, ahogy megszólal.
-Remek ötlet. Na, mit szólnál valami édességhez? - kérdezem Dannytől, de azt a mosolyt nem tudom nem észrevenni. Egyfelől hálás vagyok Chloenak, hogy így is megpróbálja. Vagy hogy egyáltalán megpróbál még egy esélyt adni. Ha rajtam múlik, biztos hogy nem szúrom el. De most már itt a gyerek ügy is, amit teszem azt nem így akartam tálalni, hanem amikor béke van. Mindegy is, csak azt remélem gördülékenyen fognak menni a dolgok. Csak egyik kezemre veszem át a gyereket és úgy pillantok el a kávézó felé. Tényleg nincs közel. Dannyt most nem rakom le, de elindulok az épület felé. Közben már a kíváncsiságomat is szabadjára eresztem. Az feltűnt, hogy nem akármilyen hétköznapi ruhában van.
- Hova csípted így ki magad? -kérdezem, bár azt sejtem az eddigiekből, hogy melóhoz. Nyilván nem akármilyenhez.




Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzer. Jan. 22, 2014 8:45 pm


Chloe & Daniel & Claudio






- do it like a family -



Vegyes érzelmekkel ácsorgok ott és komolyan, még az is eszembe jut, hogy inkább lelépek gyorsan. Mit fog gondolni Claudio, ha meglát? Lehet nekem esik majd, hogy miért jöttem ide meg, hogy összezavarok majd mindent. Nem tudom mire számítsak, de végül úgy döntök, hogy mindenképp maradok. Ideje ezt az egészet megoldani és vagy rendbe szedni kettőnk közt a dolgokat, vagy örökre elbúcsúzni. Épp az órámra pillantok, mikor szemem sarkából meglátok két alakot közeledni az ajtó felől. Azonnal felszökik a pulzusom, ahogy meglátom Claudiot és a fiát, majd felpislogok.
Nyugodtan sóhajtok egyet, ahogy mosolyogva végig mér, majd én is megengedek magamnak immár egy vigyort. Pompás. Nem baj, hogy ide jöttem.
-Köszönöm.- vigyorgok a bókján, közben alaposabban szemügyre veszem és rá kell döbbennem, hogy még mindig hatással van rám. Szívdöglesztően néz ki, mint mindig, gyerekkel meg aztán végképp. Olyan igazi szexi apuka, akik után dögleni szoktak a nők, úgyhogy erre a gondolatra máris elönt némi féltékenység, ahogy belegondolok, hogy akár az óvónők is rástartolhatnak.
-Szia Danny. Örülök, hogy megismerhetlek.- integetek a kissrácnak, aki ekkor már az apja mellett nyújtózkodik, hogy felvegyék na meg persze, jól láthatóan tart tőlem. Csak azt tudom remélni, hogy utálni nem fog így rögtön elsőre.
-Hát... reméltem, hogy ilyenkor jársz az ovihoz aztán most meló után arra gondoltam, hogy jó lenne beszélgetni. Elmehetnénk a kávézóba, ami itt van nem messze. Mit szóltok?- pillantok Dannyre, majd vissza Claudra, akire bizalmasan rá is mosolygok. Gondolom ebből már sejti, hogy is döntöttem. Talán megpróbálhatnánk újra, de persze ezt azért nem rögtön gondoltam. Ezért is ez az ismerkedős nap. Szép lassan haladunk majd.


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptySzer. Jan. 22, 2014 8:29 pm

Apu & Chloe & Én ^^

Apuval lenni csudajó. A hétvégén is szerettem vele lenni, de most, hogy mindennap vele lehetek, valami eszméletlenül jó érzés. Egyszerűen imádom őt, és bár sokszor veszekedtünk pár dolgon, mégis szeretem őt. Megtapasztalhatta, hogy nem könnyű kirobbantani az ágyból, vagy hogy az lesz vacsira, amit én kiharcolok. Eleinte szokatlan volt a hosszú idő, amin keresztül nem láttam az anyut, de mostanra már megemésztettem a dolgokat. Apu klasszabb, vele jobb élni, és nagyon remélem, hogy nem fog hazavinni.
Az ovi megint unalmas volt, már vártam az időt, hogy Apu értem jöjjön. Amint az óra kakukkolt, már rohantam is ki a folyosóra, hogy átvegyem a benti ruháimat, meg a cipőmet. Éppen felvettem őket, mikor Apu belépett az épületbe, és jött felém. Felpattantam a padról, és szaladtam megölelni őt. Át sem érem, de akkor is ölelem. Kérdésére pedig mosolyogva kezdek neki a válaszra, ameddig beköti a fűzőimet.
– Unalmasan. Alig vártam, hogy végre értem gyere és hazamenjünk. A többiek megint nem játszottak velem… de elvoltam egyedül. –motyogtam a végén, közben felvettem a kistáskámat, és megfogva Apu kezét, elindultam utána. Nem tudom, hogy mi a bajuk velem a többieknek, pedig nem tettem semmi rosszat sem. Az óvónéni néha beszélgetett velem, de nem az igazi. Úgy döntöttem, hogy nem fogok barátkozni velük, hogyha ennyire elutasítóak velem. Én nem csináltam semmit sem, amivel megbánthattam, volna őket, az meg, hogy új gyerek vagyok a környéken, nem lehet kifogás.
Az autó felé menet Apu megtorpan valamiért, amit nem értek. Már kérdezni akartam, de egy néni áll előttünk, akit soha nem láttam még. Kicsit hátrébb is húzódok, elbújva Apu mögé, nem akarom, hogy bántson a néni. A kérdésre csak megrázom a fejemet, és inkább nyújtom a kezeimet Apunak, hogy vegyen fel. Ott biztonságban érzem magam, és ha felvett, akkor nyakába kapaszkodva nézek le az ismeretlenre. Vajon honnan ismerheti őt Apu? Minden bizonnyal régóta ismerhetik egymást, de én miért csak most ismerem meg? Na mindegy is, ameddig nem akar közelebb jönni hozzám, addig szimpatikus, ha meg közelít felém, hát nem tudom mi lesz.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyKedd Jan. 21, 2014 11:28 pm


chloe & claudio


“Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.”


Úgy fest az a röpke pár hét elég volt ahhoz, hogy megszokjuk ezt a helyzetet. Danny még sosem volt velem ennyi ideje, ami jó is, meg furcsa is. Egyben szembesültem nem csak azzal, milyen jó dolog apának lenni, de azzal is hogy milyen néha nehezen kimozdítani a gyereket az ágyból, hogy oviba menni, milyen az amikor nyűgös és milyen az amikor összekapunk, mi legyen a vacsi. Mert rám csak a vacsora marad, minden mást elintéznek az oviban neki. Én meg... elvagyok azzal a koszttal amit a munka szünetében beszerzek mondjuk valami gyorsétteremben, vagy csak a menzán.
Ugyanakkor egyre jobban hiányolom Chloe hívását. Gyakran azon kapom magam, hogy a híváslistát böngészem, nem-e csak kifelejtettem, vagy nem vettem észre. De csak a legutóbbi hívását datálta a telefon, még a találkozás előttről. Aggaszt kicsit a dolog, mint ha minden egyes nappal egyre kisebb lenne az esélye annak, hogy úgy dönt lépjünk valamit az ügy érdekében előre. Mint ha a hírtől, vagy a viselkedésemtől visszarettent volna, fogalmam sincs.
Épp csak hogy zsebre vágom a mobilt, már ülök is be a kocsiba, és hamarosan az ovinál állok meg. Jó látni, hogy Danny viszonylag jól viseli az új környezetet. Attól féltem majd nem fog beilleszkedni. Bár barátai még mindig nincsenek. Alakulóban sincs semmi, vagy csak nem mesél róla. Mint ha maga játszana csupán egyedül egész nap.
Időre érkeztem, ahogyan mindig. Már odakint ücsörög a padon, a cipőjét húzza. Mindig ilyenkor, vagy pár perc eltolódással szoktam megérkezni. Az óvónők már nagyjából be tudtak minket tájolni.
- Hogy telt az én kis matrózomnak a napja? - újabban hogy egyre többet viszem ki a vitorláshoz, már bizony aktívan tevékenykedik a fedélzeten. Persze mellény nélkül sehova sem megyünk, el sem indulok, de büszke vagyok rá, hogy találékony gyerek. Már most is készen van, így nekem semmi dolgom nincs mind leguggolni és megkötni a cipőfűzőt, aztán fogom a hátizsákját és emelem neki, hogy felvegye. Nyújtom a kezem felé, hogy megfogja. Aztán beköszönök még a csoporthoz, jelezve hogy megjöttem és mehetünk is ki. A kocsihoz. Kifelé menet picit körül is nézek, aztán ahogy tekintetem találkozik Chloeéval, megtorpanok. Meglepett rendesen, mit ne mondjak. Nem számítottam rá, hogy majd itt fog várni minket, de persze nem fogok lecövekelni, mint egy komplett idióta.
- Szia. Öm.. csinos vagy. - jegyzem meg széles mosollyal. Jól esik, hogy látom, mi tagadás. Viszont arról sem feledkezek el, hogy nem ketten vagyunk.
- Danny, őt még nem ismered igaz? Apa egy nagyon jó barátja, Chloe. - teszem a kezem bátorítóan a vállára, majd Chloera pillantok.
- Nos, ő lenne a fiam. De hogyhogy pont itt? - cseppet sem zavar egyébként, hogy ide állított, és ez látszik is rajtam. Inkább csak kiül egy vigyor az arcomra.




Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyKedd Jan. 21, 2014 2:19 am


Chloe & Daniel & Claudio






- do it like a family -



Másfél hete nem kerestem Claudiot. Azóta pontosabban, hogy ott a bárnál elbúcsúztunk és megegyeztün, hogy majd keresem. Ennyi idő kellett ahhoz, hogy biztosan átgondoljak mindent, na és persze nem ártott valami munkát is keresnem, ami hála az égnek sikerült. Igaz, hogy csak egy ügyvéd asszisztenseként kaptam állást, de tetszik a dolog. Főleg, mert az ügyvéd egy nő, aki több, mint valószínű, hogy nem fog tőlem olyan dolgokat is elvárni, amit nem kellene. Sok ilyenről hallottam, úgyhogy ez volt az egyetlen félelmem, mert munkára viszont szükségem van.
Ma volt az első napom, de ez is csak afféle próba nap. Az előző asszisztens, aki mostanra akkora, mint egy bálna, mert szülni fog hamarosan, körbe vezetett, elmagyarázott mindent, adott jegyzeteket, mit merre találok és hasonlók, és mindez összesen négy órát vett igénybe. A nap folytatását viszont már előző este eldöntöttem és most, hogy kisétálok az ügyvédi irodából, széles mosoly jelenik meg az arcomon. Bár, egy pici félelem azért van bennem, hiszen nem tudhatom, hogy fog reagálni Claudio, ha megjelenek az óvodánál akkor, mikor a fiáért megy. Lehet, hogy le fogja ordítani a fejem, hogy miért akarom belekeverni a kissrácot... vagyis Danielt, de reménykedem benne, hogy nem így lesz. Párszor járkáltam arra, nem egyszer sikerült meglesnem, hány órakor jár érte Claudio és, mivel nem hozza el az ovi vége előtt, így én is négy órára megyek oda. Eddig Danielt nem láttam. Mindig elosontam még azelőtt, hogy kijöttek volna, nehogy lebukjak. Gáz lenne kimagyarázni, miért követtem párszor az oviig.
Leparkolok jó pár méterrel messzebb és amint meglátom, hogy Claudio besétál Danielért, elindulok én is. Úgy tervezem, hogy elhívom őket a közeli kávézóba. Daniel kap egy croissant vagy amit szeretne, mi iszunk egy-egy kávét és kicsit összebarátkozok a gyerkőccel. Na jó, ez így ebben a formában nem igaz. Igazából le akarom csekkolni, hogy milyen mert, ha túlságosan szeleburdi, akkor már most véget vetek mindennek. Számolnom kell a gyerekkel is és még jó, hogy Claud elárulta, hogy egyáltalán van. Hiába működne ezek után kettőnk közt minden rendben és bocsátanék meg neki, a gyerekkel nem tudom, hogy megbírkóznék-e. Azaz, ma rajta múlik minden.
Elindulok az ovi bejárata felé a kis járdán, körbe lesek közben a játszótéren, ami a reggeli órákkal ellentétben most csendes és nyugodt. Sehol egy gyerek, csak ürese árválkodik a homokozó, a csúszda, a mászókák és a hinták is. Megállok az egyik fa alatt jó pár méterre a bejárattól, végig nézek gyorsan magamon, hogy rendben vagyok-e, hiszen mégis csak most lát először a kissrác is. Nem nézhetek ki úgy, mint egy utolsó szajha, de úgy se, mint egy vénasszony, szóval nem is vettem át a kosztümöt, amiben dolgozni voltam. Fiatalos, csinos és szolid. Várakozón felpislogok az ajtóra, érzem, hogy egyre inkább izgulok. Mit fog szólni Claudio? Na és Daniel? Mi van, ha nem fognak örülni? Ez egy borzalmas ötlet volt...


Vissza az elejére Go down



Samantha Reynolds
welcome to my world
Samantha Reynolds

► Residence :
richmond ☄
► Age :
36
► Total posts :
1233

SOUL MANIPULATOR ♆


TémanyitásTárgy: Kávézó Kávézó - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 4:39 pm

***
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Kávézó Kávézó - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down

Kávézó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Similar topics

-
» Kávézó
» Kávézó
» Starbucks kávézó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: New Orleans városa :: Külterületek-