world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Hátsó boxok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Okt. 05, 2015 11:29 pm

Katherine & Flynn
hello autumn

Mystic Falls! Milyen hely is ez?! Mindig az volt a véleményem, hogy ez a kis város el van átkozva. Most viszont arra mernék megesküdni, hogy én vagyok elátkozva tetőtől talpig. Az ostoba Gilbert lány miatt a lehető legrosszabb történt velem, ezt a rossz dolgot pedig egyelőre nem tudom kezelni. Fura, hogy megint emberi érzések kerítenek hatalmába, ha megtehetném újra a régi Katherine lennék. Több száz éve volt már, hogy ember voltam akkor megtanultam hogyan is kezeljem az érzéseimet. Azóta viszont rengeteg rossz dolog történt velem, többek között, hogy átléptem a sötét birodalom határát és vámpírrá változtam. Nem volt könnyű életem emberként, ahogyan vámpírként sem. A sors tud kegyes, de ugyanakkor rendíthetetlenül kegyetlen is lenne, hát velem az utóbbi történt. Panaszra nem lehetet okom, hiszen az emberek és az élet is rákényszerített arra, hogy hogyan éljem túl a sok megrázkódtatást. Egykor én is olyan voltam, mint a kis Elena, naiv s ostoba voltam, bíztam a szerelemben bármi áron. a mai napra megtanultam nem bízhatok meg senkiben, talán részben ezért lettem egy rideg, kétszínű nő, aki képes bárkin átgázolni, még azokon is, akiket szeret. Klaus akár az élete árán is elakart kapni ezért olyanak kellett lennem, mint ő. Ezért a szerelmet és egyben a boldogságomat kellett dobnom magamtól. Mélyen eltemettem magamban az összes szeretett, bizalmat s többek között az olyan érzelmeket, amik megakadályozhatnak a célom elérésében.
Nem éreztem a testemet a magam urának s képtelen voltam nem arra gondolni, hogy már csak egy ember vagyok. Ennek ellenére igyekeztem nem összeesni s megállni a lábamon. Az élet kegyetlen, de én is az vagyok. A tudásom az emberségem visszatérésével nem veszett oda. Emlékszem mindenre, hogyan értem el azt, aki jelenleg is vagyok. A fejemben csak kavarogtak a gondolatok, képtelen voltam nem a vámpír és az emberi életem között őrlődni. Most a menedékem a Grill és egy üveg vodka volt, csak egy problémám volt igazából: biztosra veszem, hogy könnyedén megfog ártani ez a vodka. Igaz már nem vagyok vámpír, de könnyedén magamra tudom hívni mindenki figyelmét a mai napig is. A Grill egyik hátsó asztalánál ültem, nem volt se kedvem se türelmem összetalálkozni valakivel, ezzel is bajba keveredni. gondolkodnom kell, hogy mihez kezdek s mi lesz a sorsommal!


Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptySzer. Aug. 05, 2015 10:04 pm



Sarah & Elena


Hátsó boxok 113306-the-vampire-diaries-elena-gilberts-smile-in-season-4-of-tvd
Gondolhattam volna, hogy Enzo köpött bele Stefan gondosan elkészített tervébe, mellyel csak ezt az ártatlan lányt akarta megvédeni ettől a felfordulástól.
Igazából átérzem tettét, mert anno én is ezt szerettem volna Jeremynek csinálni, csak számára elkerülhetetlen volt, hogy megtudja mindezt. Túl kíváncsi és nem adja fel azt, amit a fejébe vesz. De azóta szerintem Ő is megbánta ezt a döntését, amivel feladta a normális élet lehetőségét. Erre fel egy másik valaki csöppen ebbe bele.
Figyelmesen végighallgattam mondandóját és át tudtam érezni azt, min megy keresztül. Én is voltam ilyen helyzetben, főleg mikor megtudtam, hogy a szüleim nem is azok, akiknek hála létezem. Vágytam arra, hogy megtudjam kié is vagyok, de amikor megtudtam azt kívántam bárcsak ne tettem volna. Ezért is vetettem be Sarah esetében az igézést.
Amikor befejeztem megkönnyebbültem és már vártam azt a nem emlékszem nézést, ami ilyenkor megjelenik rajtuk. De ez nem történt meg, hanem megszólalt és mondandójával elkeserített. Nagyot nyeltem. Miért tettek ilyet a barátaink? Miért kell még egy ártatlan embert belekeverni ebbe a felfordulásba? Matt-et sem értem… Alsó ajkamba harapok, majd a hajamba túrtam és Sarah szemébe néztem.
-Akkor gondolom azt is elmondták, hogy én mi vagyok. – meglepő, hogy nem érez félelmet irántam vagy viszolygást, amiért ilyen lények is vannak a világon. Én az elején viccnek tartottam az egészet. – Ha leülsz válaszolok néhány kérdésedre, de nem mondhatod el senkinek, hogy mi vagyok… - természetfelettiek tárháza ez a város, mégis van jó pár ember, aki nem tudja mi is folyik itt. Jó lenne, ha megmaradnának a hitükben.

Vissza az elejére Go down



Sarah Nelson
welcome to my world
Sarah Nelson

► Residence :
¤ Mystic Falls
► Total posts :
90

HUMAN BLOODBAG ☮


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyKedd Júl. 28, 2015 12:46 pm

- Nem én akartam ebbe belekeveredni. Amíg Enzo nem jelent meg, eddig annyi volt az életemben, hogy mindig arról álmodoztam, hogy egyszer megismerhetem az igazi családomat, akármilyenek is legyenek, de látnom kell őket, tudnom kell, hogy mi miért történt... Történik. Most itt a lehetőség, hogy végre megtudjak mindent, erre pedig nem válaszol senki a kérdéseimre. - mondom végig Elenára nézve. Eddig másra sem vágytam csak arra, hogy egy szép napon megismerhetem az igazi, vérszerinti családomat. Nem mintha a mostanival, akik felneveltek, akik saját gyermekükként szerettek és szeretnek is a mai napig, bajom lenne, nincs bajom velük, nagyon szeretem őket, hisz ők lettek az én családom, csak... Csak azért az embert még is érdekli az, hogy honnan is származik valójában, hogy milyen az igazi családja. Engem is érdekel, nagyon, pont ezért nem adom fel azt, hogy megtudjak mindent, hogy választ kapjak a kérdéseimre.
Gondosna végig hallgatom Elena szavait mikor mélyen a szemembe néz. Pislogok párat és veszek egy mély levegőt.
- Beszélgettem Mattel, miután Enzo elütötte, sok mindent elmondott. Elmondta, hogy a vámpírok tudnak... Hogy is mondta? Áh, megvan, igézni. Azt is mondta, hogy ha nem akarom, hogy túrkáljanak az agyamban akkor szedjek verbénát, így megcsapolni sem fognak mivel a verbéna, másnéven a vasfű maró hatással van a vámpírokra. - mondom miközben távolabb megyek a lánytól. - Lehet, hogy van jó pár kérdésem, de azért sok mindent tudok már. - mondom végig Elena szemeibe nézve. Remélem bírja a csalódást, mert nem sikerült megigéznie.

To Elena
•• hmm? •• Boom clap •• xxx ••

Vissza az elejére Go down
http://www.kkiky18.tumblr.com



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Júl. 27, 2015 11:01 pm



Sarah & Elena


Hátsó boxok 113306-the-vampire-diaries-elena-gilberts-smile-in-season-4-of-tvd
Átkozom azt a pillanatot mikor a mai nap megfordult az a fejemben, hogy felvéve a nyúlcipőmet hazalátogassak és bemenjek a Grillbe. Mindenki jobban járt volna, ha bevállalok egy újabb műszakot a kórházban, de nem tehettem. Már túl feltűnő egyesek számára a sok, gyakran éjjeli műszak, amit csak azért vállalok el, mert így valami hasznossal tölthetem az éjszakákat. Szúrják a többiek szemét és beszélgetnek, ezek pedig kérdést is felvetnek egy óvatlan pillanatban talán még választ is kaphatnak.
Ha az emberek kíváncsiak valamire, akkor azt nem lehet egy könnyen lerázni és pont itt van előttem az élő tanú erre. Sarah Nelson, Salvatore, mindegy hiszen egy biztos: válaszokat akar, ráadásul pont tőlem. Amit szívesen el is mondanék neki, ha tudnám, hogy nem forgatja fel az életét ezek az információk. Én boldogabb lennék tudatlanul, legalábbis ezzel áltatom magam és tartom a lelket. De számomra nem ez volt megírva, a génjeimbe volt kódolva a szerencsétlenség és a természetfelettivel való kapcsolat. Ő viszont még elmenekülhet.
-Sarah, nem tőlem kell hallanod ezeket sőt az sem biztos, hogy hallanod kéne. Talán jobb lenne, ha mindezt elfelejtenéd és tovább élnéd az életedet, békében. – próbálok hatni rá, majd látva azt, hogy mindez hiába történik közelebb hajoltam hozzá és a szemébe néztem. Ha máshogy nem tudom elijeszteni, akkor igézésre adom a derekam. – Nem keresed többé a Salvatore testvéreket, sőt, azt sem tudod kik ők. Visszamész, és boldog leszel, távol minden veszélyestől, ami itt leselkedik rád. Csak egy barátodat látogattad meg, de elköltözött. – próbáltam beadni neki a sztorit, és csak reménykedtem abban, hogy nem ivott verbénát.


Vissza az elejére Go down



Sarah Nelson
welcome to my world
Sarah Nelson

► Residence :
¤ Mystic Falls
► Total posts :
90

HUMAN BLOODBAG ☮


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyCsüt. Júl. 09, 2015 11:05 am

Elena && Sarah

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
i'll whisper a secret

Emlékszem, kiskoromban éjszakánként mikor a szüleim elaludtak, kisettenkedtem a szobámból, néztem az eget és azon gondolkodtam, hogy hol lehet az igazi családom, életben vannak-e egyeltalán? Hogy nézhetnek ki? Hogyan viselkedhetnek, milyen szokásaik vannak, és a legfontosabb kérdés amit szinte mindig feltettem magamnak, vajon hiányzom nekik? Tudják, hogy létezek? Keresnek engem? Vagy tán nem is akarnak tudomást venni a létezésemről? Megannyi kérdés, de egyikre sem kapok választ, pedig megérdemlem, hogy végre megtudjam az igazat. Tudnom kell, hogy miért nem kellek az igazi családomnak, tudni akarom, hogy miért nem keresnek. Tudni akarom.... Annyi mindent szeretnék tudni, megérteni jó pár dolgot, de az csak úgy menne, ha a kérdéseimre kapnék is válaszokat, nem csak úgy lebegnének a levegőben, de eddig nem nagyon találtam olyan embert aki nem titkolózott volna előttem, hanem kerek perec elmonda volna a dolgokat. Mindenki azt hiszi, hogy egy törékeny kislány vagyok, de higyjék el, megtudnék bírkózni a titok súlyával.
- Azt hiszem az, hogy hogyan dolgoznám fel a dolgokat, amiket titkoltok előttem, az már az én dolgom. - mondom egyből a mondata után, miszerint jobb ha nem tudok ezekről a bizonyos titkokról. - Én tényleg csak szeretném tudni, hogy még is mi történik körülöttem... - teszem hozzá immáron egy kedvesebb hangnemben. Abban a reményben jöttem ide, hogy Elena az lesz akitől végre válaszokat kaphatok, de ő is titkolózik előttem... Ahogy mindenki más is.

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
• ez eléggé gyenge lett :/ • by lena

Vissza az elejére Go down
http://www.kkiky18.tumblr.com



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyPént. Jún. 26, 2015 10:56 am



Sarah & Elena


Hátsó boxok 113306-the-vampire-diaries-elena-gilberts-smile-in-season-4-of-tvd
Vannak dolgok melyekről jobb, ha nem szerez tudomást az ember és az a titok, amire Sarah kíváncsi pontosan egy ilyen kategóriába tartozik. Stefan nem hiába akarta megvédeni ettől az egész természetfeletti élettől és nem értem Enzo miért próbált egy ártatlan lelket belekeverni ebbe az egészbe.
Gyönyörű a lány, szép jövője lehetne Ő mégis a családi titkokat próbálja bolygatni pedig a legtöbb dolog jobb, ha rejtve marad. Fogalmam sincs Enzo mennyit mesélhetett neki, de ha Sarah pontosan olyan, mint a többi Salvatore akkor biztos nem fogok sokáig rejtve maradni ez a sok titok, ami körülöleli Mystic Fallst. Nem akarom elmondani neki, sőt nem is tőlem kéne megtudnia mindezt, de most mi mást is csinálhatnék?
Emlékszem nekem is megannyi kérdésem volt mikor meghaltak a szüleim, vágytam arra, hogy megtudjam az okát az egész balesetnek. Próbáltam magamat hibáztatni, hiszen miattam jöttek akkor éjjel, utána Jeremyvel való foglalkozásomba próbáltam belefektetni a bűntudatomat és tessék. Egyáltalán nem végeztem remek dolgot, még magamat sem tudtam megóvni ezektől az eseményektől, akkor miért tenném tönkre egy lány tisztalapját ezzel a véres, pecsétes múlttal? Stefan egy dologért akarta távol tartani Saraht ettől az egész világtól: Damon miatt.
-Mindnyájan válaszokat szeretnénk Sarah. De hidd el, néha jobb, ha ezek rejtve maradnak előlünk, mert nem biztos, hogy feltudnánk őket dolgozni. – sóhajtok, és az előttem lévő pohár szélén kezdek el körözni az ujjammal. – Stefan mindent a te érdekben tett. Lehet nem értékeled és lehet mindenáron megakarod találni az igazi családodat, de… csak védeni szeretnénk téged.






Vissza az elejére Go down



Sarah Nelson
welcome to my world
Sarah Nelson

► Residence :
¤ Mystic Falls
► Total posts :
90

HUMAN BLOODBAG ☮


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptySzomb. Jún. 13, 2015 3:46 pm

Elena && Sarah

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
i'll whisper a secret

Tudtam, hogy ismeri Stefant, hisz Enzo jó sokat mesélt róluk. A híres szerelmi háromszög... A két fivér aki egy lány kegyeiért harcolnak. Gyönyörű történet mit ne mondjak, csak nekem kicsit túl nyálas. Sosem voltam az a tipikus romantika kedvelő ember. Amikor a többiek megnéztek egy romantikus filmet és jókat sírtak rajtuk, én csak végig néztem, meg sem könnyeztem. Lehet azért, mert még nem talált rám az a bizonyos igaz szerelem, vagy simán ilyen beállítottságú vagyok, nem tudom. Jobban vonzódóm a horror filmek és vígjátékok világához.
Látszik Elenán, hogy tud valamit, hanem mindent. Valami olyan dologról lehet szó, amit mindenki nagyon titkolni akar előlem. Hisz Stefan is miért rejtett volna el az igazi családom elől, ha nincs semmi olyan dolog ami kárt okozhatna nekem? Túl sok kérdés kavarog a fejemben és eddig senkitől sem kaptam értelmes, normális választ. Addig viszont nem fogok leállni amíg meg nem tudok mindent, amit csak tudni szeretnék. Elegem van már abból, hogy mindenki úgy kezel, mintha egy kis gyerek lennék aki nem tudna megérteni dolgokat. Egyszerűen csak tudni akarom, hogy mi lakozik itt a háttérben, hogy mi folyik itt...
- Tudom, hogy mindannyiótok titkol előttem valamit... Kiskorom óta tudni szeretném azt, hogy mi történt, hogy Stefan miért tette ezt az egészet. Csak válaszokat szeretnék már végre kapni... - mondom halkan.

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
• ez eléggé gyenge lett :/ • by lena



A hozzászólást Sarah Nelson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jún. 26, 2015 11:16 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.kkiky18.tumblr.com



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Jún. 01, 2015 5:03 pm



Sarah & Elena


Hátsó boxok 113306-the-vampire-diaries-elena-gilberts-smile-in-season-4-of-tvd
Az idei év egyszerűen szörnyű volt, olyan dolgok törték meg az idillikusnak nem éppen mondható életemet, melyet nem igazán tudtam volna túlélni Caroline nélkül. Bonnie és Damon elvesztése teljesen kikészített, legalábbis a naplómban leírtak alapján ezek voltak az érzelmek melyeket az eltűnésükkel kapcsolatban tápláltam.
Minden olyan nehéz és szeretnék csak egy sima ember lenni, aki önkéntes a helyi kórházban és minden idejét tanulásra fordítja. Szeretném, ha mindez véget érne és nem kéne a vámpírokkal meg természetfeletti lényekkel foglalkoznom. De ez nem lehetséges, örökké ebbe az ördögi körbe ragadtam és bármit megteszek annak érdekében, hogy több embert ne vonjak bele ebbe az egészbe. Pont, mint Stefan.
Ő is ezzel a szándékkal tartotta távol azt a lányt, aki Zack nagybátyjának a lánya, azt, aki pont most szólított le, és akit nem fogok tudni annyival lerázni, hogy nem ismerem a keresett személyeket. Volt már alkalmam találkozni vele, de szerencsére nem emlékszik rám vagy a többi dologra, ami történt. Félmosolyt eresztek Sarah felé és illedelmesen hellyel kínálom várva arra, hogy kibújjon a szög a zsákból és megtudjam mit is szeretne. Valami viszont azt súgja nem fog tetszeni az akarata.
- Örvendek a találkozásnak. – zavartan csavargatom ujjamon a napfény gyűrűmet, és csak imádkozni tudok azért, hogy ne reagáljanak a barátaim az elküldött SMS-re. Nem lenne szerencsés, ha megjelenne Stefan vagy Damon, főleg az utóbbi… pedig lenne, mit megbeszélnem vele. Caroline-nak igaza volt, nem tagadhatom és nem értem Damon miért kezdett kérdezősködni. Furcsa ez az egész.
Nagy levegőt veszek majd belekortyolok az előttem lévő pohárba, és tekintetemet az előttem ülő lányra szegezem. Lágyak az arcomon lévő vonások, nem szeretném megijeszteni.
- Ismerem Stefan-t. – jegyzem meg halkan. Bárcsak tudnék hazudni, azt mondani, hogy nem ismerem, bár akkor tudná hogy füllentettem. Nem hiába keresett fel ezzel a kérdésével. Biztosan tud valamit, esetleg valakitől… Enzo-tól talán? – Figyelj, fogalmam sincs mit tudsz, mit árultak el neked, de… - én ha tehetném már nem vágnék bele ebbe az egészbe. – Jobb lenne, ha nem kutakodnál utána. – lemondóan sóhajtok. Annyi mindenkit vesztettem már el a fivérek miatt, miért tenném tönkre a lány életét is?





Vissza az elejére Go down



Sarah Nelson
welcome to my world
Sarah Nelson

► Residence :
¤ Mystic Falls
► Total posts :
90

HUMAN BLOODBAG ☮


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Május 25, 2015 2:25 pm

Láthatóan megkönnyebbülők mikor mondja, hogy ő Elena. Kicsit égtem volna, ha mondja, hogy nem ő. Bár valahol éreztem, hogy ő lesz az, sugárzik belőle a kedvesség, Enzo pedig ilyennek írta le őt. Kedvesnek, segítőkésznek, barátságosnak. Pont ezért döntöttem úgy, hogy felkeresem őt, hátha az ő segítségével többre jutok, mintha egyedül próbálnék kideríteni mindent.
Kiskoromban, esténként mikor a nevelő szüleim már lefeküdtek aludni mindig kilopakodtam halkan a nappaliba, leültem az ablak melletti kis kanapéra, s úgy néztem ki az ablakon. Fejemet a hideg üvegnek döntöttem, szememet lehunytam, s magam elé képzeltem az igazi szüleimet, családomat, akiket soha nem láttam még, vagy is nem igazán emlékszem rá. Mindig elképzeltem azt, hogy vajon milyen lehetett volna velük felnőni, de aztán mikor kinyitom a szememet ráeszmélek arra, hogy igazából az én családom most eme házban alszik. Nem szabad azzal foglalkoznom, hogy milyenek lehetnek az igazi családtagjaim, mert mindig attól féltem, hogy ők nem részesítettek volna akkora szeretetben, mint ez a család. Számomra nem az volt a fontos, hogy mi lett volna ha; hanem az, hogy mi van most. Ez a lényeg.
- Sarah Nelson vagyok. - mondom, miközben leülök a vele szemben lévő helyre. Nem hiszem, hogy nagyon sokat mondana neki a nevem, hisz nem ismer, és nem Salvatoret mondtam a Nelson helyett. Mondhattam volna azt is, de valahogy az nem áll rá a számra, nem érzem magaménak. Éveken keresztül éltem így, nem tudok mindent megváltoztatni egy pillantás alatt csak azért, mert most rám zúdítottak 18 évnyi igazságot. Nem is akármilyet... Minden, amit eddig hittem, minden amiben hittem hazugságnak tűnik. Eddig mindig azt hittem, hogy megszületünk és meghalunk, ennyi, de aztán Enzo belépett az életembe és felnyitotta a szememet, hogy mindvégig hazugságok hálójában éltem. Viszont itt az ideje annak, hogy kibogozzam ezt a hálót, és megtudjam mindazt, amit tudnom kell.
- Tudom, hogy nem nagyon tudod, hogy ki lehetek. - mondom mosolyogva, s kissé zavartan. - Stefan Salvatore a nagybátyám. - mondom halkan miközben Elena arcát fürkészem tekintetemmel, hogy hogyan reagál erre az egészre.

To Elena
•• lesz jobb is •• zene •• xxx ••

Vissza az elejére Go down
http://www.kkiky18.tumblr.com



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Május 25, 2015 12:25 pm



Sarah & Elena


Hátsó boxok 113306-the-vampire-diaries-elena-gilberts-smile-in-season-4-of-tvd
Bármennyire is szeretem az egyetemet és a körülötte lévő helyeket néha muszáj visszajönnöm a jó, öreg városomba, ahol bizony már semmi sem az mint volt mégis valami megnyugtató érzéssel tölt el. Meg mondjuk az is, hogy a Salvatore ház alig kétlépésnyire van innen, tehát ha felhívnám most Damont akkor perceken belül mellettem lenne. Igen, ezért szeretem én a Grill-t a világon a legjobban, mert közel van, és mert már annyi minden történt itt, hogy lassan természetfeletti oázisnak lehetne tekinteni.
Talán azért fordultam be automatikusan az autómmal a bár utcájába, és gondolkodás nélkül nyitottam be a helyiségbe. Imádom ezt a helyet, a bútorokat, a levegőben terjengő szesz és kávé illatnak a keveredését, még a sütemények illata is éhséget kelt bennem… Mosolygok, mert bármennyire nem hétköznapi az életem örülök annak, hogy vannak állandó dolgok benne.
Intek a pultosnak, akit nem ismerek de mégis olyan ismerősnek tűnik az arca és az egyik hátsó box felé veszem az irányt, így elkerülve a többiek társaságát míg meg nem érkezik valamelyik barátom. Mondjuk ahhoz az is kéne, hogy írok valakinek SMS-t arról merre is találnak.
Előkapom a táskámból a telefonomat és pötyögni kezdem Caroline számát, amikor is egy idegen hang üti meg a fülemet. Kérdőn nézek fel a tulajdonosára lassan elmosolyodva.
-Szia, igen én lennék. – válaszolom nyugodtan, tanulmányozva az arcát. Valahonnan ismerős, de nem tudnám megmondani mikor és hol láttam utoljára. – És te? – kérdezem meg kissé hezitálva, majd átnyúlok elvéve a táskámat a másik ülőrészről. – Gyere, ülj le nyugodtan.


Vissza az elejére Go down



Sarah Nelson
welcome to my world
Sarah Nelson

► Residence :
¤ Mystic Falls
► Total posts :
90

HUMAN BLOODBAG ☮


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyVas. Május 24, 2015 11:33 pm

Régóta kutakodok már a családom után, de az elmúlt pár hétben kezdtek el még jobban érdekelni a dolgok. Iszonyatosan kíváncsi vagyok arra, hogy vajon mire bukkanhatok, ha megtalálom őket. Enzo elmondott mindent, vagy is szerintem mindent. Tudom, hogy Stefan azért titkolta el a létezésemet, hogy megvédjen Damontől. Hát nem tudom, lehet Enzotól is féltenie kellene... Nem is tudom, hogy mit gondoljak róla... Azt sem tudom, hogy minek lépett az életembe, nem sok értelmét ennek az egésznek, csak annyit tudok, hogy a sok, és hirtelen információ áradattól kicsit meglettem zavarodva. Rengeteg mindent kell helyre raknom a fejembe, sok mindent kell megértenem.
Enzo mesélt Stefanékról, és arról, hogy az idősebbik Salvatore együtt van Elena Gilberttel aki kedves lány, egyszóval szeretném megismerni. Jó sokat tudhat az igazi családomról, hisz Damonnel együtt van, hátha tudna nekem segíteni, s megérteni jó pár dolgot.
Lemegyek a Grillbe, hogy gondolkozzak azon, hogy vajon mit is mondhatnék Elenának.
Épp a pult felé megyek, mikor az egyik hátsó boxban meglátok egy lányt, aki úgy néz ki, mint amilyenről Enzo mesélt.
- Öhm... Szia, te vagy Elena Gilbert? - sétálok oda hozzá, és kérdezem meg tőle kedvesen mosolyogva. Remélem ő lesz az, mert minél hamarabb megakarok tudni mindent az eredeti családomról.

To Elena
•• lesz jobb is •• zene •• xxx ••

Vissza az elejére Go down
http://www.kkiky18.tumblr.com



Jeremy Gilbert
welcome to my world
Jeremy Gilbert

► Residence :
Mystic Falls
► Age :
29
► Total posts :
199

HUNTER OF THE FIVE ➴


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyVas. Feb. 08, 2015 12:55 pm

Jeremy °° Bonnie



I
smét verejtékezve ébredek, ez már a héten a harmadik éjszaka amit a visszatérő álom miatt szinte ébren töltök. Mindig ugyanaz kísért, sosem változik az alak, fekete csuklya, a karja tetoválásokkal van borítva, az arcát nem lehet látni, de az a fekete üresség ami a helyén van sem sugall sok jót. Egyszerűen olyan akár egy lidérc, valamit megmutat magából és valamit nem. Nem tudom ki rejtőzhet a csukja mögött, de engem figyel, minden egyes éjjel róla álmodom és nem hagy nyugodni, bár nem látom a szemét, magamon érzem a tekintetét, lyukat éget belém. Mindig úgy ébredek, hogy valamilyen módon megöl az alak. Mindig más-más módszerekkel végez velem és üvöltve ébredek fel. Hol a nyakam metszi el egy késsel, hol szíven szúr akár egy vámpírt, mindegyik módszere véglegesen végez velem az álmomban. Most éppen meglőtt, célzása pontos volt, azonnal meghaltam és üvöltve vertem a párnát ébredésemkor. Egyszerűen ahogy lehunyom a szemem már meg is jelenik és egy percig nem hagy pihenni, ahogy felébredek azonban már képtelen vagyok visszaaludni, meg bevallom, nem is igazán merek, nem akarom, hogy esetleg egy éjszaka kétszer is meggyilkoljon. Akár a Rémálom az Elm utcában..parás az egész, de értelmét nem lelem, egyszerűen csak egyik éjjel megjelent és folytatólagosan üldöz, de nem szólal meg, nem mondja mit miért tesz..Lehet fáradt vagyok vagy stresszes vagy ki tudja mi, egyszerűen semmit sem értek, de hogy az éjszakáim a saját rémálmaimmá váltak, az biztos. Lassan hajnalodik, már látom a szobám ablakán keresztül a felkelő napot. Egy újabb éjszaka amikor semmit sem aludtam, hamarosan Bonnie-nak is fel fog tűnni, hogy nem alszom..nem igazán várom a pillanatot, nem akarok beszámolni neki az álmaimról, mert szerintem jelentéktelen, de Ő biztosan felfújná és nekem nem kell felhajtás.Nem akarom, hogy valami kis semmiség miatt aggódjon. Túl kimerült vagyok, más nem lehet az oka.
Lassan beállok a zuhany alá és próbálom kissé felfrissíteni magam. Nem sok sikerrel járok, a tükör nem azt a kipihent srácot adja vissza, mint akire számítottam, tudom, hogy ez fel fog tűnni Bonnie-nak és semmivel nem tudom majd elhessenteni a témától. Túl jól ismer ahhoz, hogy elhiggye a füllentéseimet.
Magamra kapom a ruhámat és már indulok is a Grill-be, egy sör vagy bármi már most jól esne, egyszerűen a másnapos hulla is frissebb nálam.
Épp, hogy belépek már is szembe találom magam Matt-el, hát persze, naná, hisz néha Ő is kiengedi a gőzt, néha, legtöbbször inkább a kifulladásig rohan, de nekem ma pont olyan szerencsém van, hogy itt van.
Lassan besunnyogok az egyik boxba, ma nincs kedvem Matt-hez, határozottan ember taszító leszek ma, túl ingerlékeny, fáradt vagyok ahhoz, hogy bárkire is érdemben odatudjak figyelni.
Persze Bonnie más eset, de Őt meg nem akarom megijeszteni, nehéz ügy. Nem sokáig kerülhetem már Őt, egyszer úgy is találkoznom kell vele és akkor jön majd a sok kérdés és az annél kevesebb válasz. Érzem, hogy ennek egy nagy vita lesz a vége, hisz már két napja kerülöm, ennél nem is lehetnék feltűnőbb.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Jún. 02, 2014 1:38 am


Dominic & Deirdre



Furcsa, de örömet okoz ez a minimális győzelem. Mostanában ritkán vitázok vele, valahogy nincs kedvem vagy erőm hozzá. Mégis ez a vacsoravásárlás úgy tűnik kihozta belőlem a mélyen szunnyadó oroszlánomat. Kicsit ugyan elbizonytalanodok, hogy megérte-e az a bárány, hogy majdnem összevesztünk, de végül inkább elengedem a dolgot.
- Megveszem az alapanyagot, megcsinálom és ha ízlik felezünk. Nem lenne fair, hogy elrontom a kaját a te zsebedre és régen csináltam már. – elengedem a fülem mellett, hogy azt mondja nem fogja megérteni a nőket. Nem ő az első férfi aki ezt mondja, de mi nők sem fogjuk megérteni őket soha. Főleg én őt. Különleges példány, a férfiakon belül is, nehezen értelmezhető lépései vannak úgy amúgy az életben. De tényleg.
A kaja miatt nem félek annyira, mint ahogy tűnik, elvégre ez a specialitásom. Még a nagyimtól tanultam, amolyan családi hagyomány volt ezt készíteni húsvétkor. Cseresznyés bárányborda, igazi csemege azoknak akik szeretik ezt az állatot megenni. Mondjuk, ha nem lesz finom, Zokni akkor is befalhatja a maradékot. Benne már csak nem tesz kárt!
Mosolyognom kell a figyelmességén, hogy rendel még két adagot. Sejtem, hogy rám várnak majd, hogy megegyem, de nem bánom. Már belé tukmáltam egy fél hamburgert, büszke vagyok magamra, nem kívánok ennél többet tőle. Felé pillantok, és látom, hogy a gondolatai már megint máshol járnak, nincs velem. A profilja mindig is tetszett, de ezt nem fogom megmondani neki, inkább csak merengve nézem, ahogy az ablakon bámul kifelé. Valami őt is aggasztja, nem csak engem. Jó lenne, ha megosztaná velem a gondját, de nem várhatom el tőle. Elvégre segíteni nem fogok tudni, ahhoz gyenge vagyok, minek mondja el. Csak bajba keverném még én is, azt meg még véletlenül sem akarom. Annál azért már jobban kedvelem.
Nem tudom mi lehet a gond, de azt azért érzem, hogy nem én csináltam már megint valamit rosszul. Próbálom rávezetni, hogy akármennyire is nem szereti, hasznos volna ha zacskós vért inna, de nem tudom mekkora a sikerem nála. Gondolom ilyenkor nem kedvel annyira. Aggódom érte, hogy mikor megöl valakit, jön a bűntudat. Láttam már az arcán, és nem szeretem mikor azok a gyönyörű csokoládé szemek olyan mérhetetlenül keserűek. Olyankor bármit megadnék érte, csak hogy a vidámság csíráját visszahozzam belé, azt se bánnám ha egy csepp vérem sem maradna.
Fura, hogy eleinte milyen nehezen akarta meginni a tasakos vért, most pedig mennyire "könnyen" rááll. Nem kell már annyit könyörögnöm neki, elég egy kis alkudozás, némi vér az élőforrásból, ami általában én vagyok, és máris kerek a világ. Azt hiszem, tényleg akarja a dolgot, én pedig nem hagyom őt békén. Mindig piszkálom vele, míg kínjában bele nem egyezik valahogy, hogy megigya. De örülök, hogy így tesz, hiszen mindkettőnk érdeke, hogy ne hagyjon maga mögött hullahegyeket, és ne kelljen bourbon-be fojtania a bánatát és bűntudatát.
A költözés gondolata nem tagadom, kezd felcsigázni. Szeretek vele lenni, beszélgetni, és igaz ami igaz, mostanában elég követelőző lettem a hálószobában is, azt hiszem rájöttem, hogy nekem is vannak igényeim. Nem tudom mennyire díjazta például, amikor a múlt héten felsimogattam álmából, mert egy fantáziám nem ment ki a fejemből, és meg akartam vele valósítani. Szerencsére férfiból van, így ha célirányosan ingereltem, reagált és nem volt ellenére a kis magánakcióm, ahogy nekem sem amikor ő ébred felettébb kanosan. Sokszor gondolkodok el azon, hogy a mi kapcsolatunkban nincs is szerelem, és mégis milyen jó együtt az ágyban, valószínűleg az érzelmek azért dobnának rajta még jócskán, de inkább nem merem megkockáztatni a dolgot, hogy belé zúgjak. Vagy ha mégis, azt biza nem kötöm az orrára, persze, így is elég önelégült tud lenni néha, nem kell, hogy ezzel is piszkáljon. Vagy ami még rosszabb, elküldjön miatta.
Még a gondolattól is megrémülök, és eszembe jutnak a gondjaim is, Zack és a többi, és rendesen elönt a pánik. Persze, hogy a vámpír kiszagolja.
- Olyan vagy mint egy élő hazugságvizsgáló vagy vérnyomásmérő. De tényleg. – próbálom valahogy elvenni a dolog élét, nem akarom, hogy komor csendbe burkolózzunk a gondjaim miatt. Végül persze beadom a derekam, mint majdnem mindig (a mostani bárányos esetet leszámítva), és elmondom neki ami így kiborít. Nincsenek titkaim előtte, nem szabad, hogy legyenek. Abból csak a baj származna, azt hiszem.
Csak nézem, ahogy az arca változik, előbb komollyá majd elgondolkodóvá, végül kérlelhetetlenné. Nem szeretem mikor ilyen arcot vág, de megnyugtató, hogy nem nekem szól. Sőt, mellettem. Bizonytalanul teszem a kezem a tenyerébe, nem tudom mire készül. De azt hiszem, bízom benne annyira, hogy ne ellenkezzek. Megállok mellette, de félve nézek fel rá. Mégis, mire készül? Ide-oda rebben a tekintetem, nem tudok megállapodni nála, valahogy még mindig vigyázzba áll a gyomrom, ha valaki így néz rám.
- Befejezem de… - kezdeném, de esélyem sincs befejezni amit elkezdtem. Túl jól ismer már, tudja, hogy csak akkor fogom be a szám, ha valahogy elhallgattat. Most is megtalálta a módját, a csókja pont olyan, amilyenre szükségem van. Az első másodpercekben még értetlenül állok előtte, de aztán csatlakozok hozzá. Hagyom, hogy birtokoljon, veszem az adást, hogy már unja ahogy parolázok. Finoman ízlelgetem, szeretem a kávé ízét a szájában, és óvatosan meg is kapaszkodok a felkarjában. Mindig ez van, az íze, az illata és az érintése teljesen elborítja az agyam, a világ megszűnik létezni és szinte bármit kérhetne, megtenném neki. Befejezni a rettegést és a hisztériát egészen kis dolog ahhoz képest, hogy ugorjak a kútba, így amikor elhúzódik tőlem, a csalódott sóhaj után rögtön el is mosolyodok.
A tűsarkú cipő miatt bizonytalanul lépek elé, amikor maga elé kormányoz, de nem tiltakozok, inkább próbálok kapaszkodni belé, és felkapom a táskámat is, hogy ne maradjon itt. Az azért nem hiányozna.
- Még egy ilyen húzás, és ugye tudod, hogy a költözésből nem lesz semmi, hanem ma a szállodában alszunk. – mormolom magam elé pajkosan, és a vállamon lévő kézfejére hajtom a fejem egy pillanatra, macska mód dörzsölöm hozzá az arcom. Nem tudom miért akar ilyen hirtelen távozni, de egyáltalán nem is bánom most már. Azt hiszem, az én ellenségeimtől megvéd, a sajátjaival meg már csak elbír valahogy. Elvégre nem véletlen töltött már ennyi évet ezen a világon.


▲ Szószám: 988
▲ Zene: -
▲ Megjegyzés: köszönöm a játékot!  szív xd   

©️
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptySzomb. Május 31, 2014 10:03 pm



Deirdre & Dominic

A kávét több módon szeretem, leginkább hangulattól függően. Az első mindig teljesen fekete, nincs benne semmi sem, a másodikban már szeretem, ha van tej vagy tejszín. A harmadikban már szívesen veszek bármilyen adalékot, whisky, likőr, méz vagy valami, amitől más lesz az íze, de megmarad benne a koffein és az alapvető kávé íz. A cukrot annyira nem igénylem benne, de volt már rá példa, hogy azzal ittam meg, mikor milyen a kedvem és igen, tényleg élvezem az ízét. van benne valami kellemes dolog, nem csak mert a forró kávé átmelegít és a koffein segít a vérkeringésem beindításában, hanem azért is, mert megvan a maga kis rituáléja. A rendetlenségem meg hát, ahogy most is nézem az asztalt, Deirdre oldalán most is rend van, nálam, meg összevisszaság, nem koszolok, nem erről van szó, csak nálam, kupi van. Egyfelől ahhoz vagyok szokva, hogy van, aki megcsinálja helyettem, másfelől soha, nem kellett rendet tennem magam után. Otthon nem főzök, nem is tudok, ergo nem kell rendet tennem, vagy rendelek, vagy valahol máshol eszek, már ha emberi ételt fogyasztok. Zokni, meg tápot és konzervet kap, azokkal sincs nagydolog, ha kiürül kuka, ha nem akkor vissza a polcra.
- Miért akkora dolog, hogy ki fizet? Nem értelek, de tényleg, szerintem, nem kellene ennyire zokon venned, hogy én állom a számlát, de ha ettől érzed magad jobban, akkor vedd meg az alapanyagokat és nem szólok bele. De, hogy a női logikát sosem fogom megérteni?! – Elvi kérdés, ja, mert hát, még is csak egy olyan kor szülötte vagyok, ahol nem így mentek a dolgok, mint manapság. Van amiben régimódi vagyok és ez éppenséggel az, de mind egy, ha így akarja, akkor legyen így, én szeretném azt a kaját, amit emlegetett, régen nem ettem már, és összefutott a nyál a számban a gondolatra is. De már nincs hangulatom vitatkozni vele, a gondolataim nagy részben egészen máshol járnak.
Grimaszolok, de nem mondok neki már mást, elmondtam, amit akartam, kifejtettem a véleményemet a témával kapcsolatban és teljesen fölösleges ezt tovább boncolgatni, inkább kávézom tovább és amikor a pincér jön én fizetek, elcsomagoltatom vele a maradékot, Zokni örülni fog ennek, és rendelek még két adagot csomagolva. Deirdre állandóan szekál, hogy nincs nálam semmi kaja, és amikor belőle iszom, igényli, hogy legyen neki ennivaló. Szóval, kénytelenek leszünk elmenni, vásárolni, hogy legyen olyan enni és innivaló, ami kell neki a véradás után. Nem mindig tudom rátukmálni a véremet.

megnyalom az ajkaim és elnézek az ablakok felé. Mielőtt rendszeresebben a vérté adta volna nekem és segített volna a zacskóssal, egy kis bajba keveredtem, egy régi ismerőssel futottam össze New Orleansban és kicsit elborultam, na jó nagyon, két ember életébe került, hogy elszállt a kontrollom Lana mellett és vérengzésbe kezdtünk. Megvan miattuk a bűntudatom, amit nem szeretek ha felemleget nekem, van így is lelkiismereti bajom és nem kell a plusz emlékeztető is. Próbálok változni, de nem olyan könnyű, az friss vérre mindig reagálni fogok, ragadozó vagyok, véren élek, akárhogy is tukmálja belém a zacskóst, akkor is rá fogok ugrani a vénára, ha az éppen megsérül és vérzik. Ez van, ez az alaptermészetem része, elvégre vámpír vagyok. Szóval, csak grimaszolok és nem válaszolok neki, van ilyen egyszerűen előfordul és nem mindig tudok tenni ellene, visznek az ösztöneim. Ez van, de egészen jól haladok mióta a közelemben van és nyösztet. Szóval, nem érzem fairnek, hogy ezt felemlegette.

- Ne beszélj mellé, és igen, ki tudom szagolni, megváltozik, az illatod és a pulzusod is. A szemeiden is lehet látni, ha tudod mire kell figyelni…- Aztán hallgatásba süppedek maximálisan, a többi témához már nem szólok hozzá, csak egy idő után felkelek, és kivételesen a kezemet nyújtom felé, sőt mi több megfogom az övét és felhúzom magamhoz, hogy megálljon velem szemben, nagyon is közel hozzám, majd lehajolok hozzá, hogy a szemeibe nézhessek bele.
- Figyelj ide, beköltözöl hozzám, van egy vendégszobám, most elmegyünk a cuccaidért addig van időd, befejezni a hülyeséget, Zack nem fog a közeledbe jönni, ha megteszi meghal. – Nagyon halkan beszélek, hogy csak ő hallhassa meg, utána pedig, hogy megelőzzem az ellenkezését, megcsókolom, rendesen a nyelvem is bevetem és nem szégyellősködök, magamhoz is húzom a lányt, hogy érezze, ideje ezt befejeznie. Nem vagyok szerelmes, de szeretném ha végre befejezné a hülyeséget, nem fogom hagyni, hogy baja essen a barátomnak tartom, némi extrákkal, és kedvelem, szóval meg is fogom védeni. Ennyi.
Elengedem őt, és magam elé perdítem, majd a vállaira rakom a kezeim, és elindítom magam előtt, hogy induljunk el innen végre, kezd sok ember lenni itt, és most nem vagyok abban a hangulatban, hogy egy csomó vérforrás lebzseljen itt, különösen, hogy tudom, ketten is vannak akik vámpírra vadásznak.


MUSIC: Creeper | WORDS: 759 | NOTE: Köszönöm a játékot!

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyVas. Május 25, 2014 7:35 pm


Dominic & Deirdre



Szinte elbűvölve nézem, ahogy a kávéját issza. Van benne valami szívet melengető, ahogy kávézik, már mondtam neki egyszer. Nem tudom miért, de úgy néz ki, mint ha élvezné, majdnem annyira mint a vérivást. Örülök, hogy maradtak még ilyen szokásai, egészen emberinek tűnik tőlük. A fiatal vonásai is segítenek elvonatkoztatni attól, hogy tulajdonképpen mi is ő, és ezek az apróságok. A kávézás, a rendetlenség, Zokni… azt hiszem a hibáit szeretem legjobban, és azokat a tulajdonságait, amiktől mások gyengének gondolhatnák.
De én tudom, hogy nem az, a jóképű, megnyerő külső mögött vasakarat is lapul. Szinte lehetetlen vele vitába szállni, én mégis újra meg újra megpróbálom. Mert nekem meg ilyen a természetem, ha épp nincs konfliktus generálok magamnak. Tényleg zavar, hogy mindig ő fizet, legalább néha egy kávét vagy valamit hagyhatna nekem amikor elmegyünk valahová. Félek megint kitartott lenni, sőt már segítséget is vonakodva fogadok el, mert rögeszmémmé vált ez az önállósodás.
- Tudom mikor születtél és mi szerint nevelkedtél. Én csak szerettem volna neked főzni egy vacsorát. De inkább ne veszekedjünk ezen, nem csinálok semmit és le lehet zárni az ügyet. Nem gondoltam, hogy ekkora lelki törés lenne neked ha én fizetnék. Vagy, hogy elvi kérdés. – sóhajtok egy nagyot csalódottan. Mindig ez a vége. Az van amit ő akar, de nem bánom annyira mint régebben, vagy mint amekkora drámát tudok csinálni belőle. A kávé illata valahogy megnyugtat, míg meg nem érkezik a fagyim is. Szeretem a csokoládét, minden formában, de amikor rossz kedvem van általában fagyi formájában veszem magamhoz. Vagy likőrös bonbonként, hogy két legyet üssek egy csapásra. Csoki és alkohol, nem csodás találmány? Szerintem életet ment. Tényleg.
Megint megáll a kezemben a kiskanál, mert azt hiszem nem jelent jót, ha ennyire nyers és közönséges a mód ahogy közli a véleményét. Nem szoktam félni tőle, legalábbis mostanában, de azt már megfigyeltem, hogy amikor így beszél velem, utána általában több vért iszik belőlem. Mintha egyfajta tudat alatti büntetés lenne. Egyszer nem szóltam neki, hogy elég lesz, mert tényleg nagyon felhúztam, és így akartam törleszteni egy kicsit. A vége az lett, hogy elájultam, és vérével a számban ébredtem pár perccel később. Félelmetes élmény, nem csinálnám többször, ha nem muszáj.
- Hálám üldözni fog amiért nem fizetsz nekem mint valami szajhának. – igyekszem, hogy szavaim súlytalanok legyenek, az irónia nyomait azonban nem sikerül teljesen eltüntetnem a hangomból. – Őszintén sajnálom, de nem vagyok egy déli ültetvényes lányka, mint Scarlett O'Hara. Nem akarok veszekedni, ejtsük a témát kérlek. – mormolom magam elé, és bőszen kanalazom a fagyimat.
Túl könnyen kijövök a sodromból mostanában. Feszült és ingerült vagyok, leginkább boldogtalan. Valami nem jó, félrecsúszott bennem, össze kéne kanalazni magam de gyorsan. Már Dom is megmondta, mikor először beszélgettünk, hogy tipikus áldozat vagyok, és mindig le fognak rám csapni a ragadozók meg a gonosz emberek míg nem változok. Igyekszek is a változás útjára lépni, de nem könnyű. Hogyan is lehetne az, ha egy vámpír vacsorája vagyok viszonylag gyakran, közben pedig a volt barátom is felütötte a ronda fejét az életemben újra. Nem áldozatnak lenni akkora fejlődés lenne, hogy tapsikolva ugrándoznék örömömben, de sajnos még messze vagyok ettől az állapottól.

Csak egy lapáttal tesz a jókedvemre, hogy Blake megint szóba került, és tudom, hogy utálják egymást. Nem tudom miért, de olyanok mint két óvódás, akik egy homokozó lapáton veszekednek miközben valójában egyiküknek sem kell az a nyomorult kislapát. Mert egyikükhöz sem tartozom igazán, se Blake se Dominic nem az a személy, akire azt mondanám, hogy vele vagyok. Az egyik a barátom, a másikról fogalmam sincs, hogy mi is nekem tulajdonképpen. Mire hát ez a nagy indulat? A tesztoszteron rohamoktól már kezdenek kimerülni az idegeim, ez az állandó őrlődés kettejük közt elég sokat kivesz belőlem. Pontosan azért, mert igazából egyiküknek sem kellek, így pedig nem igazán tudom mit csináljak. Melyikük pártjára álljak, kinek adjak igazat vagy ki lesz az, aki végül kiszáll az életemből? Csalódottan csóválom a fejem, mert tartok tőle, hogy legyen bár Rayner akármilyen nagy hal a maffia tengerében, a vámpír sokkal erősebb nála, egy pillanat alatt ketté törheti a gerincét ha akarja. Ajánlom, hogy ne akarja, ha már itt tartunk mert lehet, hogy az emlegetett karót én vágom belé nagy erőkkel… A szívébe, ami pumpálja benne a vért, ahogy ő fogalmazta.

Nem hiszem el, hogy nem ismeri fel mennyire könnyű lenne megváltoznia, és nem kinyírni még több embert. Hiszen itt vagyok én is, velem is egészen jól elvan, meg aztán az, hogy a rokonai hiánya és az hogy cserben hagyták ennyire zavarja számomra pont azt jelzi, hogy igenis vannak érzései. Sőt, nagyon érzékeny a lelki világa, ott van mellette Zokni is akit tudom, hogy kedvel, sőt talán szereti is. Ő ragaszkodásnak hívja a dolgot, de ő sem gondolhatja komolyan, hogy ennyi lenne az egész. Szerintem amikor megszöktem tőle, és vittem a kutyát is, jobban felidegesítette a tudat, hogy meglovasítottam a házi kedvencét, mint hogy akár veszélyt is jelenthetek rá nézve.
- Nincs különösebb oka annak, hogy segítek neked. – oldalra biccentem a fejem, aztán halványan elmosolyodok – De talán egy kicsit kedvellek, és azt akarom, hogy olyannak lásd magad amilyennek én látlak téged. Nem szeretem, amikor bűntudatod van azok miatt, akik kevésbé voltak szerencsések nálam. – meg se próbálom újra felé nyújtani a kezem, totál fölösleges időpocsékolás lenne. Úgysem fogja meg, antiszociális mint mindig. Alaposabban átgondolva, tényleg semmi értelme az erőfeszítéseimnek, különösen akkor amikor a pokróc jellemét veszi elő, és morog mindenért. Pedig, csak azért olyan mert éhes, én is ingerült vagyok amikor nem eszem. Ezzel mentegetem őt magamban, amikor kicsit megbánt, és ezért nem tudok rá haragudni sokáig. Nem tehet róla, hogy az lett belőle, ami. Nem kerüli el a figyelmem a karkötője, mostanában többet nézegeti, mint eddig. Vagy nem is volt rajta azelőtt? Nem tudom, nem a kezét szoktam nézegetni, de majd egyszer talán rákérdezek. Mondjuk amikor a témát akarom terelni valami más felé.

A boldog elmélkedésből a telefonom zizegése riaszt fel, de csak egy e-mail jött, megismerem ezt a rövid kis csipogást. Vártam egy árajánlatot Dominic bútorainak a kárpitjáról, remélem azt küldték, majd megnézem. Újabban nem szeretem a telefonom, és csak azért nem reptettem még meg a folyóba, mert ezen a számon hívnak az ügyfeleim és a beszállítók. Ennek az oka is Zack, hogy kiderítette a számom, és sms-eket küldözget nekem már vagy egy hete. Minden emlék amitől igyekeztem megszabadulni, és kitörölni őt a múltamból, most hirtelen előtört hála neki, és minden napom egy rémálommá vált. Nem eszek, nem alszok rendesen, feszült vagyok és paranoiás. Különös, de Dom mellett nem szoktam félni, annak ellenére, hogy fogalmam sincs megvédene-e, ha bajba kerülnék. Most azonban, hogy ennyire eszembe jutott a dolog, megint elönt a félelem, aljasul kúszik fel a gerincem mentén, még a karom is libabőrös lesz tőle.
- Így ki tudod szagolni a félelmet? …bámulatos. – mormolom magam elé, mert tényleg lenyűgöző, hogy mire nem képes egy vámpír. De nem akaródzik neki még erre válaszolni, valahogy nem érzem még késznek magam rá. Nem azért mert nem bízok benne, hanem mert félek ennyire védtelennek látszani előtte, és attól is tartok, hogy a kis "csomagom" miatt majd kiadja az utam. Elvégre semmi szüksége botrányra vagy egy elmebetegre aki engem követ, és általam ő is bajba keveredne. A helyében én nem haboznék, megszabadulnék magamtól. Van elég fiatal lány a városban akiből ehet. Nem akarom, hogy megtudja mekkora bajban vagyok, mert ha nem segít, akkor valószínűleg elküld maga mellől, azt pedig igazán nem szeretném, mert az előbbi kijelentésemmel ellentétben nem csak kicsit kedvelem. Jóformán ő az egyetlen személy akivel általában őszinte vagyok, és akivel értelmesen lehet beszélni. Nekem a szex és a vérivása is csak mellék vágány, nem ezek miatt szoktam összejárni vele, engem sokkal jobban szórakoztatnak a beszélgetéseink, és ahogy egymásnak megmutatjuk, hogy mi hogyan látjuk a világot. Gondolom, nála ez pont fordítva van, nem tűnik annak az elköteleződő fajtának, vagy ha mégis az, eléggé nyilvánvaló, hogy nem én lennék az ideális számára. A nagy számmal meg a komplexusaimmal igen hamar kinyírnám az idegeit. Biztos jó ötlet, ha ideiglenesen hozzá költözök? Kezdek elbizonytalanodni, hogy kibír-e ennyit a barátságunk.
- Már ma este? – kicsit meglepődök a gyors tempón, azt hittem kicsit szokni kell a gondolatot, hogy össze leszünk zárva. Bár a múltkor nem sült el túl rosszul, talán most se hal bele egyikünk sem, Zoknit is beleértve. Bár ha a vendégszobában leszek, talán becsalogathatom magamhoz éjjelente, és hallgathatom ahogy szörtyög. Majdnem olyan cuki amikor alszik, mint a gazdája. Mondjuk ritkán van lehetőségem nézni ahogy Dominic alszik, mivel általában előtte alszok el, és utána ébredek. Azt hiszem az álomszuszékságomat diplomatikusan úgy kellene összefoglalnom, hogy "jóval nagyobb az alvásigényem, mint neki". De ez igazából hazugság, szimplán csak szeretek lustálkodni és nagyokat aludni, főleg ha biztonságban érzem magam. És az utóbbi egy hétben csak azon az egy napon aludtam ki magam amikor vele voltam, mert úgy érzem a szálloda már nem biztonságos.

Annak ellenére, hogy a vendégszobába cuccolok be, remélem azért legalább ma éjjelre mellé fészkelhetek. Egyre rosszabb a hangulatom, és talán ha éjjel bújhatnék az felvidítana. Meg persze az is ha lesz otthon kaja. De minimum csoki.
- Akkor majd visszük a cuccaimat ma, meg veszünk valamit a hűtőbe is, mert nem szeretném elenni Zokni elől a kajáját. – mosolyodok el szélesen, és a poharammal játszok egy kicsit. Kezd megtelni a hely emberekkel, ami nem csoda, újabban felélénkült a forgalom mindenhol. Valahogy ki kellene kapcsolódnom, elmenni táncolni vagy csak simán bulizni egy nagyot, de nem igazán vannak itt lány pajtásaim, akikkel eljárkálnék ilyen helyekre, a két díszpintyemmel, vagyis homokozó lapáton veszekedő ovisommal pedig mostanság nem merült fel a szórakozás lehetősége. Nem könnyű az élet egy új városban, főleg úgy, hogy én egy pörgős nagyvárosi élethez szoktam hozzá, ahol mindig rengeteg ember vett körül. Hiányoznak a barátaim, de főleg a chicagoi diszkók és táncklubok. Soha nem titkoltam, hogy mennyire szeretek táncolni, rengeteg tanfolyamot is megjártam az évek alatt a hastánctól a társastáncon át a rúdtáncig mindent kipróbáltam, a legutolsó volt a kedvencem, mert abban aztán igazán nagy hasznát vettem a hajlékonyságomnak. Meg aztán jól jön a tudat, hogyha valaha megszorulnék, van még egy szakmám amivel pénzt kereshetek… Nevetséges gondolat, soha nem lennék képes nyilvánosan riszálni magam egy szál bugyiban egy rakás pasi előtt. Annál azért kevesebb az önbizalmam. A ruha nélküli alvásra is Dom mellett szoktam rá, mert annyira kifullaszt, hogy a kisujjam nem tudom megmozdítani, nem hogy ruhát felvenni. Ha csak egy hajszálnyival kevésbé purcannék ki tőle, valószínű magamra kapnék valamit mielőtt elalszok, de ez általában nem opció.

- Van egy festményed a szalonról és eddig nem szóltál róla. – játékosan megcsóválom a fejem, miközben megint a fagyinak szentelem a figyelem egy részét. Annyira hideg, hogy alig olvad. Ilyet se láttam még. – Téged és a jelenlegi lakásod ismerve inkább a kényelem és a modern felé kell majd billennem, klasszikus elemekkel. Az a ház annyira fantasztikus, hogy bármit elbír, azt csinálhatsz vele amit csak szeretnél. – tényleg nagyon tetszett az a bazinagy hodály amikor ott voltunk. Lenyűgözött a terek levegőssége, a nagy magasságok, a rengeteg fény ami csak úgy bezuhant az ablakokon át. Én még a romok alatt is láttam, hogy milyen lehetett régen. Ha behunyom a szemem, most is elém jön a kép, plüss függönyökkel, bársony kárpitokkal, selyem tapétával és kristály csillárokkal. Pazar, de valószínűleg nem ilyen volt. Nem mindenki volt magamutogató már akkoriban sem, és nem hiszem, hogy ez a família az lett volna, aki drága holmikkal akart volna magának némi tiszteletet kivívni. Elég csak a vámpírra néznem, aki fiatal vonásai ellenére is olyan elemi erővel hat az emberekre, és rám, ráadásul valami megfoghatatlan tekintély árad belőle. Nem volt szükségük drága holmikra ahhoz, hogy elismerjék őket.
- Elfogadom, hogy nem akarod megtartani őket. De akkor majd kitalálunk valamit, amivel mindketten jól járunk. Hm? – ha már megtartani nem akarja őket, azért kidobni sem kell. Meg nekem adni sem. Majd felújítom, eladjuk és osztozunk a bevételen. Minimum. Barátok vagyunk, és semmi szükség rá, hogy belevigyük a barátságunkba az anyagiakat is, épp elég nehezítéssel kell már szembe néznünk.

Az, hogy begubózott és berágott rám mert megkértem, hogy ne egyen ennyit belőlem valahol jogos volt a részéről. Hiszen nem a két szép szememért van velem, hanem a vérem miatt, és hogy segítek neki átállni a tasakos vérre. Mégis, talán az elmúlt hét feszültsége miatt, nem jól reagálok. A félelem úrrá lesz rajtam, mert nem szeretem, ha bárki is dühös rám. Tudom, hogy nem bántana, már nem, de az, hogy talán az életem is veszélybe került, valahogy óvatosabbá tett.
Elmondom neki, hogy mi bánt, hogy Zack miatt rettegek egyre jobban, mert ide fog jönni. Vissza akar kapni, állítása szerint, de én látni sem bírom. Nem akarom, hogy megint hozzám érjen, pláne azok után, hogy Dominic, aki nem mellesleg vámpír, és aki majdnem kinyírt az első találkozásunkkor ennyi mindenre rávilágított. Nem szándékosan, de így tett, azzal, hogy fergeteges órákat, sőt egyszer egy egész napot töltöttünk együtt. Hányinger tör rám, ha arra gondolok, előtte milyen együttlétekben volt részem. Állatias párosodás, és én a hülye még azt hittem szerelmes vagyok Zackbe. Holott az a férfi, aki most itt ül velem szemben, ezerszer méltóbb lenne arra, hogy szeressem, és mégis, annyira összetört az a sok év együtt, hogy nem merek már érezni ilyesmit. Még akkor sem, ha tudom, hogy talán nem bánnám meg.
Még mindig a kezeim mögött az arcom, ez az én struccpolitikám, elbújok a világ elől. Ha én nem látok engem se látnak és pont.
- Nem tudom,hogy miért nem mondtam el. Féltem, hogy elküldesz majd… - nyöszörgöm a tenyereimbe, és próbálom összeszedni magam, de olyan nehéz. Inkább megpróbálom terelni a gondolataimat, előveszem újra a táplálkozását, hogy mennyivel könnyebb lenne neki is, ha zacskós vért inna, de félresöpri a felvetésem.
Csak bólintok, kivételes alkalom, hogy nem tiltakozok egy szóval sem. Tényleg jó lenne mielőbb nála lakni, ha nem is azért, hogy kényelmesebben legyek, de a biztonság miatt is. Nem mintha az megvédene a volt barátomtól, hogy elköltözök, kideríti, hogy hol lakok, megtalál és mit tudom én mit csinál velem. Elég kreatív, ha büntetések kiötléséről van szó, márpedig az, hogy leléptem a városból eléggé rossz fának számít, amit a tűzre rángattam.
- De megtalál akkor is, és… te nem ismered. – rázom meg a fejem csalódottan. – Ha valamit akar, azt eléri. Ha bántani akar, bántani is fog. – tényleg nem ismerheti Zacket, nála ez elvi kérdés. Leléptem, ezzel megaláztam őt a társaság szemében. Csak úgy nyerheti vissza a tekintélyét, ha megbüntet és visszacincál engem Chicagoba. Más út nincs.

Nem tudom leplezni a megdöbbenésem azon, amit mond. Megvédene engem? Képes lenne megölni valakit csak azért mert én veszélyben vagyok? Azt hiszem még a szám is tátva maradt kissé, annyira meglepődök ezen. Tárgyilagos és utasító, mégis azt hiszem ennél megnyugtatóbb dolgot még sosem mondtak nekem. És tudom, hogy hihetek neki, ilyesmivel nem viccelne. A napok óta tartogatott feszültség hirtelen száll ki belőlem, szemeim megtelnek újra könnyekkel, de ez most a megkönnyebbüléstől van. Rég nem látott mosolyom is visszatér, és ha csak egy kicsit is közelebb állnánk egymáshoz, azt hiszem átölelném és megcsókolnám.
- Igen, igazam van. – káprázatos mosolyt küldök felé, furán csillogó szemekkel, de nem érdekel, felőlem el is bőghetem magam. – Nem kérsz fagyit? – közelebb húzom magamhoz a kis kelyhet, és veszek belőle egy normál kanállal.


▲ Szószám: le se merem írni...
▲ Zene: -
▲ Megjegyzés: zacskó  

©️
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptySzomb. Május 24, 2014 10:47 pm



Deirdre & Dominic

Hátradőlök a székemben és a kávét veszem a kezembe, abba kortyolok bele a kis kirohanásakor és figyelem őt. Nekem a pénz semmit nem jelent, ráadásul egy olyan kor szülötte vagyok, ahol a férfiak kitartották a nőket, mi fizettünk, rendeltünk és a többi, a nők pedig édesen mosolyogtak, vezették a házat és ügyeltek a szolgálóinkra. Tudom ez változott, de ettől még ha, Deirdre velem van, akkor én fizetek. A bútoroknál is bőségesen honorálok neki, ott a vére miatt teszek így, mert más segítséget nem fogadott el, és amikor többet veszek el tőle és legyengül akkor dolgozni sem úgy tud. Én egyszerűbben gondolkozom ezzel kapcsolatban, mint ahogyan ő, ráadásul nekem van mit szórnom, neki kevésbé, akkor miért is ne én állhatnám a cehhet, különösen, ha nekem készíti el az ételt és nem magának?
Oldalra biccentem egy kicsit a fejemet és figyelem őt, majd a pincérnek intve kérek még kávét és elcsomagoltatom a kaja maradékot, ha én nem is eszem meg Zokninak nagyon is jó lesz. A srác fordul elég gyorsan, hozza a kávét és elviszi a kaját is, hogy később Deirdre fagyijával együtt hozza vissza. Addig is csendben maradok és hallgatom a lányt velem szemben, hogy amint befejezte válaszoljak neki, nem vágtam közben csak kortyoltam a kávémat és figyeltem őt, a lehető legnagyobb nyugalommal.
- Nem vagy kitartott nő, ezt leszögezném. A pénzemmel sem hivalkodom, az, hogy sérti az önérzeted, hogy én az ezernyolcszázas években születtem, mikor még az volt a divat, hogy a férfi fizet, azzal meg nem tudok mit kezdeni, de felőlem legyen így, fizesd te a bárányt ha ettől megnyugszol. – Hangom egyelőre hűvös, aztán kicsit újra félredöntöm a fejem és megcsóválom, egy kicsit még lerakom a bögrém az asztalra. – Attól, hogy én fizetek, nem hiszem, hogy nem állnál meg a lábadon, az én mércém szerint legalább is, szerintem, nem ebben kell mérni. – Válaszolom neki, aztán kinyújtóztatom a lábaimat és az asztal alatt bokánál keresztbe teszem. Nem sietek sehova sem, és dolgom sincsen más, az este neki lett szentelve és a vacsorának, amit kihúzott belőlem, hogy együnk normális ételt.
- Szerintem, akkor lennél kitartott, ha ékszerrel, ruhával, kocsival és egyebekkel halmoználak el, egy-egy dugás után. – Kicsit nyersre sikeredett a mondandóm, de akartam, hogy érezze, az én szótáramban a kitartott teljesen mást jelent, mint ahogyan azt ő gondolja. Mondtam, én az 1800-as évek közepén születtem, szóval más világban nőttem fel és vannak elvek és belém nevelt dolgok, amiket még nem felejtettem el, és örülhet annak, hogy hölgynek kezelem. De ezt most nem dörgölöm az orra alá.

Nézem őt ahogyan elsüpped a gondolataiban, látom az arcán a változásokat, milyen érzelmek suhannak át rajta, nem tudom mi jár a fejében, de az érzelmek sok mindent elárulnak, a hangulatáról. Egy idő után már nem őt figyelem, hanem, a teremben bóklászó embereket, odakint eleredt az eső, többen jöttek be a kabátjukkal a fejükön vagy ernyővel. Hallgatom az alapzajt és nem akarom figyelni az emberek beszélgetéseit, nem vagyok kíváncsi a dolgaikra, ezért sem szeretek ilyen helyre jönni, a hallásom jóval élesebb és kifinomultabb, mint az övék, és nem sokáig bírom az emberi hülyeséget hallgatni. Kinek milyen lelki nyavalyája van, vagy a pletykák, vagy amikor szimpláén csak ökörségeket beszélnek valami olyanról, amit nem is ismernek. Persze nekem is lenne min elmerengenem, az életemmel és a múltammal kapcsolatban, de épp néhány perce döntöttem, el, hogy kb mindenki bekaphatja, aki annak a része, mert elegem lett, az egészből úgy ahogyan van. A karperecemre téved a tekintetem és tűnődve nézem egy kis ideig, még Deirdre is magába van feledkezve. Kíváncsi lennék camille véleményére, ezzel az egésszel kapcsolatosan, nyilván van neki, és talán épp próbálná a tudtomra adni, de ebben nem vagyok biztos, nem látom és nem hallom őt, csak Amarától tudom, hogy itt van velem és nem tágít el mellőlem. érthetetlen, hogy mi miatt ragaszkodik hozzám, az az átkozott boszorka.
- Igen, az a bizonyos szervem létezik, és az pumpálja bennem is a vért. – Nézek rá a lányra és vágok egy grimaszt is. Igen, van szívem, csak nem abban a klasszikus értelemben. Amúgy meg, ha nem lenne bennem egy cseppnyi jó érzés sem, akkor hagyom, hogy Zoknit elgázolja az autó, mikor utána indult a kis vakarcs. Én helyette felszedtem a földről és hazavittem magammal a kis nyomorultat és az óta is velem van, mostanra már akkora, hogy könnyedén felugrik mellém az ágyra és a lábamon alszik el. Nem bántam meg, hogy hazavittem, sőt mostanra eléggé ragaszkodom már én is ahhoz a nyomorult kis döghöz, Deirdre szerint vicces amikor megfürdetem, vagy inkább ő engem. A zuhanyzóba szoktam beállítani, és ott intézem el a dolgot, már ahhoz nagy, hogy a kádba pakoljam be a négylábút.
- Még mindig nem értem, miért akarsz nekem ennyire segíteni ebben…- nézek rá, nem teljesen tiszták a szándékai, vagyis az igen, csak a motivációja az ami annyira nem. Elég sok energiát beleöl abba, hogy a zacskós vér legyen a fő táplálékforrásom, és ne a friss vénából fakasztott, amibe esetlegesen bele is halhat az áldozatom. Volt már rá példa nem is egy, és az utóbbi időszakban is elfordult már, ami nem volt szándékos.
- Mégpedig? – Kérdezek rá, és visszadőlök megint a boksz háttámlájának, mivel korábban felkönyököltem megint az asztalra és innen figyeltem őt, innen néztem, miközben beszélgettünk, mert a tányérom már nincs előttem csak a bögre kávém, ami még félig tele van. – Megugrott a pulzusod, gyorsabban ver a szíved, és a félelem körülleng mint valami parfüm, ami nem a legkellemesebb illatok egyike, már ha nem erre indul be egy ragadozó, szóval? – Elég egyértelmű, hogy valami megrémíti és nem is kicsit, érdekel, hogy mi az amitől fél, mert tőlem nincs oka, nem fogom bántani, eszemben sincsen ezt megtenni, egyszer majdnem megöltem, de azóta nem okoztam neki szándékosan fájdalmat. Elvettem a véréből, de már azt sem fogom sűrűn megtenni, a vérem nem akarja elfogadni, most is csak nehezen sikerült lenyeletnem vele valamennyit. Azt meg nem szeretném, ha baja lenne, mert vérszegénnyé válik miattam, de biztosan nem ez az oka az egésznek, ilyen fokú félelmet sosem éreztem rajta, mikor a beleegyezésével vettem el a vérét.
Blake és én kifejezetten rühelljük egymást
- Rendben, részemről még ma este elhozhatjuk a holmidat. – Mondom neki, ahogy őt figyelem az asztal túloldaláról és nézem, ahogy az arca megint csak változik. Blake és én kifejezetten rühelljük egymást és Deirdre még nem is tudja, hogy mi ketten már találkoztunk és kevés híja volt, hogy ne kenjem fel a fickót a falra. Elég rendesen összeacsarogtunk és a szerencse csak az volt, hogy az utcán voltunk és mászkáltak az emberek is, különben ott hegyben, vágom neki a falnak, és töröm el pár csontját, kicsit felhúzott a fickó, de én is őt, végül tovább álltunk, mivel nem kellett se neki se nekem az emberek figyelme, különösen nem úgy, hogy a sheriff is a közelben volt. Így inkább hagytuk egymást a fenébe és ment mindenki a maga dolgára.
Tényleg nem az a bújós típus vagyok, hason szeretek aludni, egy párnát a fejem alá gyűrve, az ágy közepén elnyúlva. Azt már megszoktam, hogy ha Deirdre velem alszik, akkor szeret hozzám bújni, néha a hátamon van a feje és átfogja a derekamat, eleinte szokatlan volt, ehhez nem voltam hozzászokva, de pár alkalom után már nem zavartattam magamat, sőt volt valami kellemes abban, ahogy a hátamon éreztem a melleit. Két finom és puha halmot, amit szívesen gyúrogatok és harapdálok is, szóval, nem volt kifogásom az ellen, hogy ha hozzám bújt, bár ha megtette és ébredésnél is a közelemben volt, akkor vállalnia kellett a következményeket, hogy éhesen ébredtem és most nem a vérre gondolok, de eddig nem úgy tűnt, mintha kifogása lett volna ellene. Barátság némi extrával, ez a mi kapcsolatunk definíciója.
- Festmény, hogy pontos legyek, és te akartad tudni milyen volt korábban, hogy ne olyanra csináld még véletlenül sem. Felőlem, nem fog nekem hiányozni az a darab, még meggondolom, veszek-e másikat helyette, vagy az a rész üresen marad. Bár nem szeretem a zsúfolt tereket egy kicsit sem. – Nekem nem fog hiányozni az a bútordarab egy kicsit sem, tényleg hidegen hagy, hogy lesz vagy sem, nem sok mindnet fogok használni abból a házból, az az igazság. Szerintem csak a szobámat, és maximum még egy két helységet, a többi valószínűleg be lesz zárva és le lesz takarva. Nincs szükségem igazából akkora hodály házra, de Zokninak legalább jó lesz a nagy tér amiben mozoghat és a birtok is, azt hiszem az istállót is megcsináltatom, és veszek néhány lovat, mondjuk kettőt, annyit még én is eltudok egyedül látni. Na, igen, a lovaglás hiányzik, és a birtok teljes egészében megmaradt, a földterülettel együtt magánkézben van és most már megint az én nevemen van az egész. Ja, a saját magam rokonának adom ki magamat, valami sokadik leszármazottnak, és unokatestvérnek. Az embereknek nem kell tudniuk rólam, hogy az a Dominic Leighton vagyok, aki 21 évesen meghalt a saját otthonában, hivatalos verzióban – amiből van kettő is – állat támadás a másik pedig gyilkosság, egyik szolgálónk megelégelte a szolga sorsot, és lelőtt mindenkit. Csak az a fura, hogy nincs meg a holttestem, de azt megoldották egy üres koporsóval, így van sírkövem is. Vicces… Jártam már a családi kriptában és megnéztem a saját síremlékemet is. Érdekes látvány volt.
- Nekem meg jó részük nem kell, a régi bútoraim a szobámból semmi esetre sem kellene, ahogy apámnak több holmija szintén nem. – Megvonom a vállamat, így is van néhány dolog amit eladtam, régiséggyűjtőknek, némelyik majd el élvezett a gyönyörtől. Egészségükre, nekem sok tárgy onnan semmit sem jelent, különösen azok nem, amik a nagybátyámé vagy az apámé voltak, előbbire haragszom, az utóbbit pedig nem szerettem, akkor minek is tartsam meg a cuccaikat?!
- Az eladólányt meg te tudod, szerinte megérné keresni helyette valaki mást. – megvonom a vállamat mert ez valóban az ő dolga és nem az enyém. Majd csinálja ahogyan jónak látja, én nem fogok semmit sem rá erőltetni.

- Szóval, innen fúj a dolog, idejön. – Foglalom össze a kis monológja után és karba fonom a kezeimet a mellkasom előtt, ahogy ülök és őt nézem. – Emiatt van ez a szómenés, idegeskedés, nem lett volna egyszerűbb kibökni? – Így figyelmen kívül hagyom a megjegyzését az étkezési szokásaimmal kapcsolatosan, és azzal, hogy majdnem megöltem, nőből van, megvan ijedve, ezzel letudom most a dolgot és nem kezdem el ezt boncolgatni.
- Akkor még ma áthozod a cuccod, segítek. – Jelentem ki neki, határozottan és teljesen komolyan. semmi kedvem ahhoz, hogy az a barom zaklassa, kedvelem a lányt sok mindent tud már rólam, és nem tetszene, ha megint bántanák, előbb tépem ki a fickó szívét, mintsem, hogy a közelébe mehessen.
- Frászt, előbb nézi meg milyen egy koporsó belülről, mintsem, hogy hozzád nyúlhatna! Na mozgás, edd a fagyid, mielőtt elolvad utána hozzuk a cuccodat. Azzal a farokkal meg ne foglalkozz, halott ha hozzád nyúl. – Teljesen tárgyilagosan jelentem ezt ki neki. Komolyan is gondolom, amit mondtam.
- Jó, lehet, igazad van. – hagyom rá, hogy jobb a modorom, amikor eszem és rendszeresen táplálkozom. A többire csak biccentek egyet, megoldom magamnak a dolgot, nem kell vele foglalkoznia egy kicsit sem. Megszerzem magamnak a vért valahogyan, és nem kell, hogy ő kuncsorogjon nekem a barátjánál, akivel nem bírjuk egymás képét, de egyszer még úgy is elkapom és beleépítem a falba, hogy tanulja meg hol a helye. Mondjuk erről Dee-nek semmit sem kell tudnia. helyezkedek a boxban és a kávém után nyúlok és egy halovány kis félmosoly azért felkúszik a képemre, hogy most hírtelen milyen pozitív és vidám lett, nem kevés van ebben a nőben, elég hamar összekaparja magát és elkezd pörögni és be nem áll a szája.


MUSIC: Creeper | WORDS: 1889 | NOTE:--

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Május 19, 2014 4:14 am


Dominic & Deirdre



- Miért kell állandóan a pénzeddel hencegned? – mormolom magam elé, és duzzogva meredek a poharamra. Amikor csak nála vagyok vagy eszek valamit mikor együtt vagyunk, mindig ő fizeti. Túl nagylelkűen bánik a pénzzel akkor is amikor a boltomban válogat a bútorok közül vagy az ő régiségei felújításáról van szó. Nem akarom, hogy mindent ő fizessen, azt nem! Egyre inkább úgy érzem magam mint egy kitartott kis út széli nőcske, én nem egy steak vagyok amit megvehet a boltban. Így nem, engem nem. Meg amúgy is, úgy általánosságban hidegen hagy a pénze, nem azért kedvelem.
- Egy nyomorult bárányt még ki tudok fizetni. – azt sejtem, hogy felveti őt a pénz, hiszen ott az a birtok, a lakás, és még nem igazán láttam dolgozni… Nem akarom, hogy ebbe az irányba menjen el a barátságunk, ebből egyszer már elegem lett Chicagoban és megszöktem előle. Kirakati baba voltam épp elég ideig, nem akarok most meg díszcsomagolásos kaja lenni. Persze megsérteni sem akarom a vámpírt, de ezt nehéz volna megmagyaráznom neki – Ne haragudj. Csak… a saját lábamon akarok állni, és egy vacsora nekem is belefér a keretembe. Te már annyiszor vettél nekem kaját, most én szeretnék neked. Hm? – előveszem a legszebb ártatlan Bambi tekintetem, szeretném most az egyszer meggyőzni arról, hogy valami úgy legyen ahogy én szeretném. Apróság, és semmi értelme egy nyomorult vacsorán összeveszni, de ez van, ha valamit a fejembe veszek azt szeretem megkapni.

Túl sokáig nem voltam a magam ura, és most szinte arcul csapott a gondolat, hogy ha ez így megy tovább, megint elveszíthetem a kontrollt. Nem akarom, hogy az legyen a vége ennek a zacskós vérre szoktatásnak, mint ahogy Blake is élt. Azt mondta, harapás függő volt, és már kezdem sejteni miért. Van egy pont, valahol az álom és az éberség közt, egy boldog állapot, ahol nincsenek gondok, nincs fájdalom, nincs félelem vagy problémák. Ugyanez a pillanat eljött már néhányszor, amikor Dominic evett belőlem, mikor kicsit túl sokat vett el, és csaknem elájultam. Boldog lebegés, az agy a túlélésre fókuszál, a hétköznapi gondok pedig eltörpülnek. Nem mondom, hogy bármi áron, de kezdem megszeretni azt az érzést, és ez megrémít. Vajon én is harapás függő leszek? Vagy már az is vagyok? Elszomorító. Én nem a harapástól függök, nem arra vagyok rákattanva, hanem erre az egy konkrét vámpírra. Oly hosszú idő után, sőt egész életemben ő volt az első férfi aki törődött velem. Persze Rayner is pátyolgatott, de amikor először szédültem a vámpír ágyába, az új dimenziókat nyitott meg előttem. Attól tartok más nem lenne erre képes, illetve fogalmam sincs, hogy milyen a többi pasas, elvégre csak Zack és ő voltak eddig az életemben, csak velük feküdtem le. Lehet, hogy a többség egyáltalán nem is hasonlít a volt barátomra?
Az elmélkedésből Dom hangja ránt vissza, és az, hogy már megint magyarázkodhatok. Miért olyan nehéz ez, miért kell számomra két kedves személynek ennyire zsigerből utálni egymást?
- Nem mondanám, hogy karót vágna beléd. De díjazom, hogy azt mondtad a szívedbe menne, mert végre elismerted, hogy van. – néhány napja rágtuk át a témát, amit az előbb érintettünk. Hogy mindenki jól otthagyta, valahogy nincs szerencséje se a barátokkal se a rokonokkal. Továbbra is állítom, hogy szerethető, bár elismerem nem egy könnyű jellem. Ami kifelé van, az csak egy pajzs, egy várfal, belül sejtéseim szerint maradtak még érzései. Mondjuk előlem is jól titkolja őket, de a legjobbat feltételezem, mint mindig. – Ha máshogy megoldod akkor jó. Meg én is próbálok majd szerezni. Szeretném, ha ez lenne az egyik fő táplálékforrásod. – merjem kimondani, hogy a másik remélem én leszek? Nem, attól üvöltve szaladna a lakásáig. Csak megcsóválom a fejem, nem neki szánom a mozdulatot, inkább saját magamnak.
- Csak… van pár dolog ami nyugtalanít. Bonyolódik az életem és… - keresem a szavakat, ez nem jellemző rám. A hazugságot úgyis kiszagolná, de szépíteni azért lehet rajta. – egyre több dolog van ami miatt aggódhatok. – aggódni?! Halálosan rettegek! Ahogy erre gondolok, megugrik a pulzusom, és kiszárad a szám, ezért nagyot kortyolok a boromból. Ne most, ne öntsön el a pánik. Hosszan sorolhatnám, hogy mik vagy kik a problémáim forrásai. Először is, egy szállodában lakok. Egy zsúfolt szobában, mert képtelen vagyok normális lakást találni. Másodszor, kezd ez a barátság túl bonyolulttá válni számomra, félek, hogy a rabja leszek a harapásának, és az egész lényének is. Nem akarom megszeretni, az semmi jóhoz nem vezetne, de a szakadék szélén egyensúlyozok, és lehet beleesek. Harmadszor, a legenyhébb kifejezés szerint is nem kedvelik egymást Blake-kel, és ez nekem nagyon nehéz így. Aztán a héten megjelent egy pasas a boltban, azóta folyton visszajár, persze nem vesz semmit csak vigyorog, és a minap nálam hagyta a telefonszámát. Nem akarok randizni velem, de rendes fiúnak tűnik, bár kissé rögeszmés, ahogy így a nyakamra jár. És amitől igazán rettegek az az, hogy Zack idejön, Mystic Falls-ba, és megint tönkreteszi az életem. Visszapislogom a könnyeim, mert eszemben sincs a gondjaimmal traktálni. Csak nyugodtan, békésen szeretnék megvacsorázni.
Az egyik gondom tényleg megoldódna, ha nála laknék míg nem találok lakást, de egy másik lehet, hogy csak még jobban eldurvulna.
- Rendben. Akkor elfoglalom a vendégszobád átmenetileg. Köszönöm. – egy kis mosolyt is sikerül kipréselnem magamból, bár nem éri el a szememet. Katasztrófa lesz. A csontjaimban érzem, hogy kinyírjuk majd egymás idegeit, én meg a rendmániám, és az, hogy valamit ennie kell. Feltételezem szeret szex közben enni, ahogy velem is tette már többször is, és amikor nem én vagyok vagy leszek terítéken (szó szerint) akkor majd… jópofa hangok jönnek a szomszéd szobából. Ez van, hogy mit meg nem tesz az ember lánya egy tiszta szobáért egy normális lakásban?! Meg hogy néha éjjelente tudjak bújni. Döbbenet, hogy mennyire mániámmá vált, hogy imádom, ha valaki rajtam kívül van az ágyban. Az meg külön öröm lenne, ha lehetne vele kanalazni, a kiskanál-nagykanál formáció a gyengém. De erre még nem volt példa, nem hiszem, hogy az a típus lenne. Talán az a birtoklási mániás pasiknak jön be, akik éjjel is ölelik a nőjüket, és ezt a vonást még nem fedeztem fel a vámpír bonyolult lelkivilágában. Meg aztán, a barátnője sem vagyok, úgy legalábbis nem, hogy álmában szorongasson.
A kezdeti halovány és vérszegény mosoly szélesedik, amikor a munkára terelődik a szó. Végre valami, ami elvonja a figyelmem.
- A fotó jól jön, bár azt mondtad, ne pont olyan legyen. Meg kell oldani, hogy a modern dolgok is elférjenek benne, de úgy hogy ne zavarják az összképet. A pamlagot nem tenném vissza, ha nem gond. Azt hiszem beleszerettem és megvenném tőled. – egészen elpirulok. Tényleg gyönyörű darab, és egy kis törődéssel bármelyik lakás dísze lehet. Szeretném, ha az enyém lenne, és amikor meglesz végre a lakásom, a hálószobámba tenném, egy ablak mellé. Nem tagadom, mindig egy ilyen kifinomult bútorra vágytam.
- Nézd, az eladó lány reménytelen, már keresek a helyére valakit, de nem könnyű. Tudod, ha kirúgom csak még hülyébb jön a helyére. A műhelybe jól jönne még valaki, de szintén nem találtam még rá embert. És nem akarom eladni a bútoraidat, majd meglátod, hogy mi kell és mi nem mikor kész leszek velük. Ami nem tetszik azt megveszem tőled. Ezek drága holmik, nem adhatod csak úgy nekem. – megint és még jobban vörösödök. Vagy fogalma sincs róla, hogy milyen értékesek az antik bútorai vagy a bőre alatt is pénz van. Az én bőrömön meg apró seb, amit piszkálok, nem tehetek róla, míg be nem gyógyul frusztrál. Mint ez az egész helyzet. De a vére segít ezen a problémán, és most nem ellenkezek ellene, nem lenne értelme. Hamarabb vége van a gyengeségnek és a húzódó-viszkető sebeknek is, így engedelmesen nyelek két kortyot. Több nem megy, így is lesz egy kisebb mennyiségű a fagyi, ami elveszi az ízét. Azt hiszem pocsék vámpír lennék, így, hogy utálom a vér ízét. Fémes, nehéz, és rettentő sokáig megmarad az íze a számban. Nem vesztegetem az időm, újra kanalazom a csokis tejszínhabos csodát, nem túl gyorsan, mert attól megfájdul a fejem. Utálom a fagyi fájást, de elég mohó vagyok, így most is van hozzá szerencsém. Grimaszolok, ahogy a hideg felkúszik a tarkómon át az agyamba, és kell pár másodperc míg elmúlik a hirtelen túl sok hideg miatti zsibbadás.

- Megoldottad eddig is nélkülem. Úgy, mint ahogy engem is majdnem megöltél? – oldalra biccentem a fejem, és hitetlenkedve nézek rá. Persze nagyot fejlődött az elmúlt hetekben a kontrollja, de nem várnám meg míg igazán éhes lesz, és akkor mit csinál. – Hagyjuk ezt, maradjon minden úgy ahogy eddig volt, a zacskós meg én. Közben úgyis eszel mást is gondolom, szóval felejtsük el, amit mondtam. Nem ezzel van bajom, csak az utóbbi napokban… tényleg van elég sok bajom. – nem tudom hogy kezdjek bele, de lassan kénytelen leszek. Eszemben sincs elmarni őt magam mellől, pláne nem egy ilyen hülyeség miatt. Az a baj, hogy rettegek, tőle is, Zacktől is meg az egész életemtől. Bármennyire is bízok benne, nem szeretem ha haragszik rám. Rossz berögződés, de számomra a düh egyet jelent a fájdalommal, így igyekszem elkerülni. Újra belém kúszik a félelem, ezúttal erősebben, mint eddig bármikor a mai este során, és attól tartok ezt már titkolni sem tudom. Rákérdezek, hogy haragszik-e, de a szűkszavú válasza nem győz meg. Persze, hogy sikerült megsértenem a hímegóját is meg a benne lakó ragadozót is.
- Nem úgy gondoltam ahogy mondtam. – sóhajtok és lehajtom a fejem, azt hiszem itt az ideje, hogy bevalljam mitől tartok ilyen nagyon – De annyira össze vagyok zavarodva. Tőled is félek mikor dühös vagy, tudod a múltam meg minden. Nem szoktam még meg, hogy szándékosan nem bántanál, és nem is annyira rajongok a gondolatért, hogy én legyek az éléskamrád, de jól esik a közeledben is lenni és ez nagyon összezavar. – hajamig vörösödök, ha lehet ezt még hova fokozni, és egyáltalán nem merek ránézni. Inkább az összekulcsolt ujjaimra szegezem a tekintetem, és próbálom megemberelni magam. De nem megy, már átléptem a képzeletbeli határt, visszafordulni nem tudok, mert belekezdtem. Gondolom nem ejtene miattam könnyeket, ha az exem kifiléz, csak új kaja után kéne nézzen. Engem valahogy mélyebben érint a dolog, és már nem tudom magamban tartani. Hirtelen remegés lesz rajtam úrrá, előtörnek emlékek, a legrosszabbak.
- Amikor először találkoztunk, és megharaptál, nem féltem. – suttogóra fogom a hangom, hogy ne csak rettegő nyekergés jöjjön ki a torkomon. – Nem féltem, mert tudtam, hogy vége lesz így vagy úgy a fájdalomnak. De amikor Zack bántott – az ajkam megremeg, és behunyom a szemem. Bátorság, menni fog – akkor nem volt reményem se, hogy vége lesz. És most lehet hogy idejön, sőt biztos, mert még nekem is írt egy sms-t, és annyira félek. Hogy megtalál és megint úgy lesz mint régen és nincs senki aki megvédjen tőle, annyira erős, én meg nem bírok el vele. – két tenyerembe temetem az arcom, és mély levegőt veszek. – Nem akarok erről beszélni. Az én problémám, majd megoldom. Csak gondoltam szólok, hogy lehet új kaja után kell nézned. – motyogom a kezeim megül, és megdörzsölöm az arcom. Ritkán panaszkodok neki, az összezárt két nap óta szinte soha, és egyáltalán nem örülök, hogy most így kiadtam magam.
A pohár után nyúlok, ki is ürítem, ha Dominic nem kérte volna már a számlát, rendelnék egy egész üveggel. Túl sok ez nekem egy napra. Próbáltam elásni a problémákat és a félelmemet is, de valamiért ma előjött belőlem mindkettő. Utálom amikor ilyen elveszett vagyok, tehetetlen a gondjaimmal szemben. Végre jól alakult az életem, békés kisváros, a boltom, talán egy saját lakás meg minden. Azt hittem túl vagyok a dolgon, erre ide is követ a múltam. Szereznem kéne egy pisztolyt vagy valamit, hátha attól nagyobb biztonságban érezném magam.
Egy utolsó mély sóhaj után végre rá merek nézni, és előveszem a professzionális mosolyom, amit már begyakoroltam az évek során.
- Most fókuszáljunk inkább a… táplálkozásodra. Egyszerre csak egy dologgal akarok foglalkozni, és mivel te vagy itt, megnyerted a lehetőséget. Azt hiszem tudok szerezni a zacskósból, de nem tudom mennyit vagy milyen gyakran. Kell egy B-terv is, valószínűleg arra jó lesz a barátod, Stefan. Vagy Damon. Egyikük már csak tud segíteni ebben, olyan nincs, hogy nem. Meg kell ezt oldanunk. – amíg még itt vagyok, de ezt szerencsére csak magamban teszem hozzá. – Sokkal kellemesebb a modorod is, amikor rendszeresen eszel, el kell ismerned. Szeretem látni amikor mosolyogsz, szóval ezt az egészet vedd a részemről önzésnek. – annyira megtetszik ez a gondolat, hogy elégedetten hátradőlök. Az ingatag nem kifejezés, ha a hangulatomról van szó, de talán jobb is így. Az önnyugtatás egyik első szabálya, hogy a zavaró tényezőket ki kell iktatni, és a pozitív gondolatokat erősíteni. Márpedig a jövőben több vigyort látni Dom arcán, kellőképpen pozitív cél ahhoz, hogy megnyugodjak.


▲ Szószám: 2052
▲ Zene: -
▲ Megjegyzés: nem tudtam aludni...  zacskó  

©️
[/quote]
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptySzomb. Május 17, 2014 4:30 pm



Deirdre & Dominic

Embernek nem ilyen voltam mint most, érdeklődő és nyitott, futottam a lányok után és bárkiről ledumáltam az alsószoknyát, hogy elvihessem valahova ahol nem látnak bennünket illetéktelen szemek, abban az időben jóval kevesebben lakták a város, nem volt olyan sok lehetőségem, így a lányokkal nagyon jól kellett bánni, ha nem akartam balhét. De az egy másik idő volt és egy másik Dominic, akkor éltem, ember voltam, és a legnagyobb gondom az volt, hogy melyik lánynak csapjam a szelet és összeszólalkozom-e az apámmal? Az egész akkor fordult fel, amikor vámpír lettem, és nem a megfelelő kezekbe kerültem. Natalja sokáig vitt az orromnál fogva, vagy inkább másnál, és tettem amit akart, megvoltak az eszközei, hogy uraljon, még elegem nem lett. 100 év alatt elfajzottam, és utána végképp antiszociális lettem, így ez nem Deirdre ellen szól, hanem csak ilyen lettem ez vagyok én, és nem könnyű másképp viselkedni. Nem fogok egyik napról a másikra megváltozni, és az is igaz, hogy jó nekem ilyen antiszociálisan, a nagybátyám is felbukkant, közölte velem, hogy utált, aztán el is tűnt, emiatt felesleges volt a megjelenése. A régi barátaim is mind ezt tették, felbukkantak és eltűntek, persze Damonnak megvan a maga oka erre és már nem vagyunk olyan jó barátok, mint kölyöknek voltunk, és akkor itt ki is merültek a dolgok. Valahol csodálom ezt a lányt, hogy annak ellenére, hogy bántottam és nem is vagyok vele valami kedves itt van a közelemben és eldöntötte, hogy majd ő segít nekem a vérszomjam kordában tartásán. Hatalmas erő és akarta van benne, amit nem tudom, hogy nem vettek észre benne mások, úgy néz ki két ilyen elcseszett ember egészen jól megértik egymást.
- Egen…- Nézek rá. – Mi ebben olyan meglepő? Abban az időben mikor éltem, nem volt olyan nagy dolog a földesuraknál. – Általában vasárnap került az asztalra és nagyon jó íze volt, vártam azokat a napokat, szerettem a rozmaringos báránysültet a szósszal és a párolt krumplival hozzá. Akkoriban még étvágyam is volt, enni is szívesen ettem, most meg, csak tökölök a kajával, bár ennek nincs is rossz íze, és azért a fél adagot megettem, és a másik felével is haladok, bár, most, hogy megint beszélünk lassabban.
- Rendben, Én állom a számlát. Vegyél meg hozzá mindent amit csak kell, meg még valamit amit csak szeretnél. – Vagyis, én fizetek mindent, még nem tudom, hogy köteg pénzt nyomok a kezébe, vagy később rendezzük le az anyagiakat, de nem akarom, hogy a saját pénzéből tegye ezt. Nekem van bőven, egyfelől részvények termelnek nekem, zsebpénzt másfelől vannak bérbe adott ingatlanjaim is. Volt válság, amikor megvásároltam egy két tömbházat, azokban több lakás is van és üzlet-helység, amiket bérbe adtam, egy közvetítő segítségével, és eleget termelnek nekem mindezek, ahhoz, hogy bőven elélhessek. Ráadásul Las Vegas egyik legmenőbb kaszinójában is van tulajdonrészem.
- Dee…- szólalok meg és belenézek a szemeibe, ahogy a bögrém felett ránézek és a kezeim az asztal lapra fektetve könyökölök. – Ne mentsd a helyzetet, mind tudjuk, hogy én nem bírom őt, ő rühell engem, és szívesebben látna karóval a szívemben. Ezen nincs mit ragozni vagy szépíteni. Ahogy azon sem, hogy nem akarok neki tartozni. Ennyi a nagy helyzet és szerintem felesleges tovább feszegetni ezt, megpróbálom másképpen megoldani a dolgot. – Na tessék megígértem neki, hogy szerzek magamnak zacskós vért valahonnan, szép. Kész ez a nő, komolyan néha úgy érzem az őrületbe kerget, de azt is tudom, hogy nem azért teszi, hogy ellenem legyen, talán ezért is kedvelem annyira és mert mindig megpróbál felrázni amikor magamba fordulok, egyszerűen nem lehet lecsapni, ha rámordulok akkor ő is felszívja magát és kioszt ami pedig szórakoztat, szegényt az utóbbi pár napban nem egyszer nevettem telibe, amin persze  a végére nem sértődött meg, mert nem sűrűn lehet engem vigyorogva látni. Egy biztos, ha Dee bármikor is bajba kerülne, azt az illető nem élné túl. Kezdem elég komolyan megkedvelni őt, és igen, nem mondtam neki, de biztosra veheti, hogy megvédeném.
- Mi az ami nyugtalanít? Néhány napja időnként elkomorodsz mint most is. Szóval? – Kérdezek rá a vonásait tanulmányozva, az illata is más, amit még ebben a zsúfolt szagoktól terhes levegőben is felismerek, mivel az előbb mellette ültem, most pedig már megint vele szemben. Nem hiszem, hogy ez még a harapás miatt lenne, ahhoz, túl sokszor láttam ezt a kifejezést az arcán az elmúlt napokban.
- máskor is aludtál benne, amúgy pedig a vendégszobát is ki lehet pakolni. – Van a lakásomban még egy szoba, egy sokkal kisebb, mint ami nekem van, abban is van egy hatalmas ágy és egy nagy faltól falig és padlótól plafonig üveges ajtós szekrény, meg egy komód. Ennyi fér csak el benne. – Igazából, ha jobban belegondolok, nincs is mit kipakolnom onnan, csak üresen áll, egy szekrény, egy ágy és egy komód van benne.  – Beleiszok a kávémba, miközben átgondolom a dolgot, egyelőre még maradok a lakásban, a Leighton ház felújítása még nem fejeződött be, addig pedig nem költözök be, nem sok kedvem van a munkásokhoz, bőven elég az, hogy naponta pár órát a közelben vagyok, és figyelem őket, hogy biztosan jól végezzék el a munkájukat. Plusz a kivitelezővel is szokott lenni némi megbeszélnivalóm. Van amit nem Dee csinál, a bútorokat vele újíttatom fel, és bőségesen is megfogom érte fizetni, de az elektromos hálózat és a vízcsövekhez nem ért, én sem, szóval oda szakember kell. – Felajánlottam. – Nézek rá, mert nem fogom kérlelni, felajánlottam neki a lehetőséget és a másik szobát is, hogy ha azt szeretné, engem igazából az sem zavar, ha mellettem akar aludni. Bár akkor lesznek bizonyos következmények, amiket valahogy el kell viselnie, különösen ha elkezdek rendszeresen vért venni magamhoz, még akkor is ha beadom a derekam és az zacskós lesz. Az az ágy nem véletlenül akkora. Volt, hogy rajtam kívül még másik három személy, azaz nő feküdt benne, kellett a hely, na.
Az egyedül alvására meg, volt, hogy én hamarabb fent voltam mint ő, és elmentem egy forró fürdőt venni, mert kellett, hogy valami kis időre felmelegítsen a kávé előtt, ő addig édesen szuszogott a hodály ágyban. Szóval, nem zavar, mikor mellettem alszik el, és úgy fest őt sem, ha nincs bennem elég vér, és jobban kiütközik, hogy mi is vagyok, mikor elkezdek kihűlni. Egyszer félálomban jobban betakargatott, mert nehogy megfázzam, édes volt igazán, jót vigyorogtam rajta. Most pedig kicsit félredöntött fejjel nézem őt, és az ajánlatom nem vonom vissza, a vendég szobát, meg teljesen elfelejtettem, mert annyira nem használom.
- Valahol lennie kell egy képnek a szalonról, szerintem még meglehet valahol a házban…- gondolkozom el, és elkezdem megenni a hamburger maradékát is, végül is tetszett és jól is esett, és most, hogy van bennem elég vér, kezdek újra éhes lenni és nagyobb kedvvel fogyasztani az emberi ételeket. Nekem amúgy mind egy, milyen lesz a szalon én igazából mindent ki akartam dobni, de Deirdre rágta a fülemet, hogy a bútorok túl gyönyörűek és régiek ahhoz, hogy ezt megtegyem, így belementem abba, hogy felújítsa azokat nekem, és berendezze a szalont és a nappalit is egyaránt. A régi szobámat viszont semmi esetre sem akarom olyannak megtartani amilyen hajdanában volt. Ahogy elnéztem, neki ez fontos, így az egész szalont is rábíztam, hogy akkor hozza vissza annak a pompáját. Egészen jól halad, és elképesztően lelkes is.
- Akkor miért nem rúgtad még ki, és miért nem kerestél valakit, akit szintén érdekel ez az egész és örömmel dolgozna veled, amúgy pedig lassan el kellene gondolkoznod azon, hogy magad mellé még felveszel valakit a műhelybe, egy idő után már túl sok lesz egyedül neked a megrendelés, különösen, ha az összes bútort rendbe akarod hozni a házamban. Bár még mindig fenntartom, hogy néhányat értékesíts teljesen nyugodtan, mert nekem nem kellenek. Három olya szoba van, aminek a bútorait nem akarom megtartani és ebből az egyik a régi szobám. De van a padláson bölcső, kiságy és egyebek is, amik egy gyereknek valóak. Nekem ezek nem kellene, vámpír vagyok, nem lehet gyerekem. Szóval, nem tartom meg, nekem az ilyen holmi teljesen felesleges, ahogyan a régi ruhák is kikerültek, kipakoltam, mindent ami csak nem kellett és azt hiszem anyám ezen is berághatott, mert tényleg az összes régi ruhát kidobtam, ami olyan volt a felajánlottam a múzeumnak, vagy egy szervezetnek, akik múltidéző találkozókat szerveznek. A többit elégettem.
A vérem adom neki, figyelve arra, hogy a jelenetet senki se lássa meg, de ő megkapja azt a mennyiséget ami meggyógyítja a sebet a csuklóján, tegnap nem fogadta el, ma talán megteszi, és néhány pillanat múlva el is fogadta végre. Amikor befejezte én visszacsúszom a helyemre és elkomorodok, mivel szóba kerül, hogy belőle iszom és ez neki már kezd túl sok lenni. Rendben, részemről, akkor nem veszem többet a vérét, nem nagy tragédia, de a folyamatos zacskós vér, most nem tetszik. Férfi egóm van, és zavar a dolog ez van.
- Megoldom a dolgot, nem kell aggódnod, nélküled is elvoltam az életben, és nem hagytam magam mögött hullahegyeket. – Ő is túlélte végül is, hajszál híján, de túlélte, szóval, meg tudom oldani a dolgot, és akárhogy is, de Damon tanításai elég sok támpontot tudnak adni, és ha kell, talán még egy boszorkány segítségét is tudom kérni. Korábban nem fordult meg a fejemben, hogy megkérjek egyet, de most ismerek egyet, aki talán tud segíteni, és van még egy valaki, aki tud, csak közvetítő kell hozzá. Camille körülöttem van, látni nem látom, de tudom, hogy itt van, és nem tágít mellőlem. Gondolom, most is megvan a maga véleménye, amit néha megoszt velem is, ha Amara is a közelben van.  Erről még nem beszéltem Dee-nek, hogy van mellettem egy szellem is, aki kíséri az utamat, és néha tudok vele beszélni is.
-Nem. – Szűkszavú a válaszom a számára, nem haragszom rá végül is, de zavar a dolog. Ő ajánlotta fel, én szóltam neki, hogy ez mivel jár együtt, belement és most visszatáncolna, aminek nem örülök, de persze elfogadom, nem vagyok egy rohadék sovén dög, hogy elnyomjam szerencsétlent és basáskodjak felette, sosem voltam az a típus, még aranyifjúnak sem. Szóval, ha nem hát nem, joga van így dönteni és nem belemenni abba, hogy a vérét adja nekem. Ezen nem múlik a dolog, ettől még megtűröm a magam kis világában és még kedvelem is, csak épp húzom a számat, hogy visszautasított ezen a szinten, bár azt hiszem fordított esetben nem bírnám elviselni, hogy én legyek valaki éléskamrája.  


MUSIC: Creeper | WORDS: 1675 | NOTE:--

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyHétf. Május 05, 2014 1:26 am


Dominic & Deirdre



Látom a zavarát, hogy mennyire nem számított arra, hogy egy ilyen gesztussal jövök majd. Nem vergődok, inkább csak visszahúzom a kezem, és mosolyt erőltetek magamra. Megértem, hogy nehéz kezelnie az úgymond emberi kapcsolatokat, tényleg eléggé antiszociális alkatnak tűnik, nem hibáztatom semmiért sem. Bár nm mondom, hogy jól esett, de azért nem sértődök meg ilyesmin. Ismerem már annyira, hogy ezen ne akadjak fenn.
- Bárányt? Te szereted a bárányt? – a szemeim csak úgy felragyognak. Kevés embert ismerek, aki egyáltalán hajlandó lenne megenni. Nem hogy szeretni! – Akkor, van neked egy ajánlatom. Bár nem rozmaringos, deee… - huncutul elmosolyodok, és kezd visszatérni az életkedvem. – Van egy spéci cseresznyés bárány borda receptem, ha gondolod megcsinálom neked egyszer… nálad. Előtte kapsz egy kis finomságot, és ott harapsz meg ahol csak szeretnéd. Régen nem csináltam már bárányt, keveset nem lehet, így nem álltam neki. Na, mit szólsz? – mindent elkövetek, hogy valahogy visszahozzam a jókedvet, ami még tegnap este uralkodott rajtunk. Persze nincs könnyű dolgom, a kis hűtőtasim meg a zacskós vér elvette a vámpír soványka jókedvét is. Hát, ilyen az én formám.
Csak nézem, ahogy issza a kávéját, és elgondolkodok rajta, hogy mennyire kevésen múlt, hogy most itt lehetek. Azt hiszem, igaz a mondás, hogy véletlenek nincsenek. Nem véletlenül követtem őt anno, és az sem véletlen, hogy még megvannak az emlékeim. Azt hiszem, valami fura, már-már morbid módon szükségünk van egymásra. Ha másért nem, a társaság miatt. Nem azért mondtam az előbb, hogy ne panaszkodjon, mert nem tartanám jogosnak, vagy mert nem akarom meghallgatni. Egyszerűen csak elszomorít, hogy így a lelkére veszi, ha mások megbántják. Fölösleges ennyit tépelődnie ezen, így lemarad a jó dolgokról, amik történnek vele. Mindig úgy érzem, hogy fel kell őt ráznom, életet lehelni belé, hogy kezdje el élvezni is ezt a végtelenül hosszú időt, amit ezen a bolygón tölt.
- Én nem mondanám, hogy utál, csak valahogy… izé. – mormolom, és a kezeimre szegezem a tekintetem. – Megértem, hogy nem akarsz tartozni neki. Elég nehéz jellem, tudom. Csak félt engem. – még a szemem is forgatom a gondolatra. Rayner néha olyan mint egy rettenetes, rém szigorú apa. Vagy inkább kettő. Az a baj, hogy nem veszi észre, hogy olyan békés és nyugodt még talán sosem voltam, mint amióta Dominic meg én eltöltünk egy kis időt együtt, és ez nem véletlen. Bár nem vagyunk puszipajtások, úgy érzem, ha bajban lennék, jönne és segítene. Múltkor elcsíptem pár mondatot, és rendesen be is pánikoltam, mert Zack lehet, hogy idejön. Rettegek tőle, nem akarom, hogy megint az életem része legyen, irányítson vagy bántson. Elmondani ugyan nem mertem Domnak, hogy mennyire félek, de buzgón remélem, hogy megvédene az exemtől. Bár nem meséltem neki túl sokat, azért azt látta, érezte és tapasztalta, hogy milyen életem volt azelőtt. Csomó mindent ő mutatott meg nekem, hogy én is kaphatok odafigyelést, törődést, gyönyört. Nem azt a habcsókos "dúl a láv" fajtát, hanem két felnőtt baráti, alkalmankénti testi kapcsolatát tekintve. Azt hiszem már érzem, hogy mennyire el lettem cseszve, mennyire tárgyként, bábként vagy inkább boksz zsákként kezelt engem Zack.
Sajnos párszor fültanúja volt, hogy hogyan veszekedtem Blake-kel telefonon keresztül, mindig mikor hozzá mentem. Nem repes a gondolattól, hogy élőforrás legyek, vagy egy vámpír ágymelegítője. Szerinte az ilyenek mint én, csak "koporsó töltelékek". Mondja ő, aki szintén egy vámpírral kavar. Ennyit a magas lóról amiről beszél.
El tudom dönteni, hogy kivel akarok lenni, és én ezt a fazont választottam. Jó, nem egy boldogan míg meg nem kapcsolat, meg nem is igazi kapcsolat, de ennyire futja tőlünk. És én most jól érzem magam ebben a dologban, akármi is legyen. Eszemben sincs lemondani róla, senki kedvéért sem.
- Tudom, hogy időd mint a tenger. – sóhajtok, mert nekem nem. Ha olyan idő milliárdos lennék, mint ő, akkor talán vele is türelmesebb lennék, meg ezzel az egész vérivási mizériájával. De mivel nekem nincs száz-kétszáz évem arra, hogy jobb belátásra bírjam, kicsit rámenősebb vagyok. Elszomorít ez a dolog. Ő mindig ilyen lesz, én meg… elsorvadok. Megöregszek és meghalok, ez a dolgok rendje, tudom, de nem akarom. Nem csak miatta, úgy általában rémít a halál gondolata, és azt sem akarom, hogy akármikor is, de amiatt veszítsem el, mert én öregszem. Ha ráncosodni kezdek, biztos keres magának más kaját. Ahogy engem megtalált, úgy nyilván lesz majd más fiatal lány, akiből ehet. Nem mintha a kajája akarnék lenni örök életemre, de nem is tiltakoznék. Ha az ember megszokja a modorát, egészen jól lehet vele szórakozni, különösen kettesben.
- Nem hiszem, hogy velem akarnál lakni. Tényleg nehéz természetem van, és nem tudom Zokni mit szólna hozzám. És különben is, aludjak egyedül abban az orgia méretű ágyadban? Kizárt dolog. – mosolyodok el, de gondolatban már a fagyimat eszem. Jól jönne most egy kis édesség, csokoládé, fagyi, és ez így mind egyben már nagyon rám férne. – Ha tényleg nem bánod, költözhetek hozzád átmenetileg, de csak akkor, ha nem a kanapén alszol. – a pohár talpát piszkálom, forgatom az ujjaimmal az asztalon, és mereven nézek. Nem tudom miért hoz ennyire zavarba egy ilyen ajánlat, elvégre nincs benne semmi, ha elfogadom. Még az is logikus, hogy nem akarom, hogy a kanapén aludjon, elvégre az ő lakása, és nem akarom kitúrni. Néha mikor eszik vagy mikor elragad a hév és egymásnak esünk, elalszom nála, és akkor sem szokott a kanapén aludni, legalábbis, nem emlékszem ilyesmire. Még ha reggelre kicsit ki is hűl, szeretek odafészkelődni mellé, szeretem a fejem a vállára hajtani. Persze ez igaz lenne, bárki feküdne mellettem, éjjel és hajnalban rettentően bújós tudok lenni. Ha maga az ördög lenne velem egy ágyban, akkor is odavackolnám magam hozzá, efelett nincs kontrollom.
- Végül is a házad felújítása miatt is jobb lenne, ha gyakrabban találkoznánk és beszélnénk, elég sok kérdésem van a bútorok miatt amiket hoztál javítani. Meg a szalon miatt is, szeretném ha olyan lenne, mint fénykorában. – nem tudom mi vezette Dominic-et amikor rám bízta a ház fő szalonjának a renoválását, de nagyon jól esik. Azt hiszem amikor bejött a boltba, látta, hogy értek a dologhoz. Egy ilyen feladatra vágytam évek óta, költségkorlátok nélkül, és hogy valaki az eredeti pompájában akarjon viszont látni egy ilyen központi helységet. Szörnyen izgatott vagyok, és egyben szeretnék örömet is okozni neki. Muszáj tökéletesnek lennie. De ehhez szükségem lenne az eladólány segítségére is, hogy rá merjem bízni a boltot míg én beszerzem a bútorokat, vagy éppen restaurálom őket. De reménytelen eset, legszívesebben máris kirúgnám, hogy csak úgy zakatoljon.
- Betanítani? Nincs annyi időm. – csóválom a fejem. – Nem arról van szó, hogy nincs papírja. Nekem is csak érettségim van, elvileg nem érthetnék a dologhoz, nem tanultam. – elpirulok, mert tényleg ez az igazság. Soha nem tanultam iskolában ezt a szakmát, de mindent tudok, amit csak könyvekből meg lehetett tanulni, plusz szeretem is. Ez bőven elég ahhoz, hogy sikeres legyek. A boltom máris behozta az indítási költségeit, pedig még csak egy hónapja nyitottunk ki. – Az a baj, hogy szerintem nem érdekli. Nem szereti, és így nem jó. Bazárba való az ilyen lány. – mormogom bosszúsan, és újra elkezdem a karkötőt piszkálni. Ahogy a seb gyógyul, a bőr húzódik és viszket, nem tehetek róla. El kellett volna tegnap este fogadnom a vérét, de nem akartam. Meglepődök, ahogy mellém csúszik, elvégre az előbb a kezem sem akarta megfogni. Nem tehetek róla, elakad a lélegzetem, ahogy a csuklóm vizsgálja, mindig ez van, amikor valami érzékeny bőrfelületen érint. Ilyen a hatása rám, mintha valami elektromos mágneses erő lenne, amitől a gondolataim szétszóródnak. Látom, ahogy megharapja a kezét, én pedig engedelmesen veszem számba, épp csak egy kicsit, mert nem szeretem az ízét. A vér íze nem a halandóknak lett kitalálva, nekem mindig olyan kellemetlen. De amikor az orrom alá tolja, nem tiltakozok, mert tudom, hogy nem jó ötlet. Talán ettől működik a barátságunk, hogy ismerem a határokat. Tudom mikor ellenkezhetek vagy mikor erősködhetek, hogy valamit csináljon meg, de azt is tudom, hogy mikor kell engedelmeskednem anélkül, hogy erre figyelmeztetne. Sőt, mikor kettesben voltunk, azt hiszem még soha nem tiltakoztam, akármit is csinált. Jó, amikor a combomból ivott az annyira nem tetszett, de tekintettel az édes előzményekre, még belefért. Nem vett el tőlem semmit, anélkül, hogy ne adott volna valamit cserébe, valamit, ami fantasztikus volt.
Csendben maradok míg visszaül a helyére, nem örülök neki, de elfogadom. Azért mégis bántani kezd, hogy én vagyok az egyik fő táplálék forrása, és egyre kevésbé tesz boldoggá a dolog, így nem is bírom tovább anélkül, hogy ne tenném szóvá. Szeretném, ha több zacskós vért inna, mint amennyit belőlem. De azt se akarom, hogy másokra vadásszon, mert nem vagyok benne biztos, hogy meg tudna állni, nem ölné meg az áldozatát.
- A helyében én segítenék neked. Biztosan ő is fog. – idő közben megérkezett a fagylalt is, és még egy pohár bor. Ha nem ismerném, azt hinném le akar itatni. Nagy élvezettel kanalazok bele az édességbe, előbb a tejszínhabba, mert azt imádom. Viszont megáll a kezemben a kanál, amikor azt mondja, hogy többé nem iszik belőlem. Nem ezt akartam kérni tőle, nem akartam megbántani. – Én nem így gondoltam. Ehetsz belőlem, sőt, inkább belőlem mint másból, mert én meg tudlak állítani, ha arról van szó. Tudom, hogy nem akarsz megölni, de nem vagyok benne biztos, hogy mással is ez lenne a helyzet. Bízom benned, hogy nem bántasz. – lassan újra a fagyira figyelek, nem akarom, hogy csak olvadt szmötyi legyen belőle. De már nem esik olyan jól, mint az előbb. Amit mondtam igaz, de félek is, hogy ha már nem fog enni belőlem, egyáltalán nem fogom látni. Azt pedig nem akarom, semmiképpen sem. Ha nem lehet másképp megoldani, hogy megtűrjön maga mellett, akkor maradok a kis éléskamrája, ezen ne múljon.
Nézem ahogy fizet, és kihozzák a kis csomagot, én is végeztem már a desszert javával, a többi meg nem igazán megy most le a torkomon. A boromból viszont még van, én nem tudok gyorsan inni, főleg nem alkoholt. Akkor túl hamar fejbe vág, és szinte biztos vagyok benne, hogy nem kísérne haza, ha becsiccsentve támolyognék.
- Most haragszol rám? – még ránézni sem merek, annyira belehergeltem a gondolataim abba, hogy elhagy, többet látni sem akar, amiért kifogásoltam, hogy belőlem eszik. Talán ha megint verbénát innék, az segítene. De az is lehet, hogy nem jó ötlet, nem akarom, hogy megint bekómáljon, ha esetleg úgy megharap. Akkor nem gondoltam így bele, de borzasztó volt látni kiterülve a lepedőn, mint egy kivasalt béka az aszfalton. Szó sem lehet róla, hogy megint miattam kerüljön abba az állapotba, annál azért jobban kedvelem már.


▲ Szószám: 1702
▲ Zene: -
▲ Megjegyzés: halad a 2000 felé *-* 

©️
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyVas. Május 04, 2014 3:59 pm



Deirdre & Dominic

Iskolázottság? Nos, nem végeztem el a főiskolát, abba beleszólt a katonaság és a halálom is, később sem iratkoztam be, mert lekötött a vérengzés, tehát nem vagyok olyan iskolázott mint amit elsőre hisznek rólam, azok akik megtudják, hogy amúgy nemes voltam még életemben, nagy vagyon és birtok örököse. Persze, az életben elég sok mindent megtanultam, és könyveim sem azért vannak, hogy dísznek álljanak a polcokon. Azért igyekszem képezni magamat és új ismereteket elsajátítani a világgal kapcsolatban és azzal is ami mögöttem van, vannak korok amiket nagyon is jól ismerek, jártam mind a két világháborúban, tudok rengeteg mocskos kis titkot, amik ezekben benne voltak, nem minden háború úgy zajlott ahogy azt tanítják az iskolákban. De ennek nem sok haszna van az életemben így nem is lobogtatom, mert körülbelül minek is lenne az jó nekem? Maximum csak felhívnám a figyelmet magamra, és olyanoké nem kell akik az életemre akarnak törni. A türelmem pedig az éhségem miatt elég kevés, de ha jól vagyok lakva, van bennem elég vér, akkor normálisan állok hozzá a dolgokhoz és megvan a birkatürelem is, akkor nem mordulok rá Dee-re sem. Ami azért mostanában többször fordul elő, már mint, hogy van bennem elég vér, mivel a zacskóst azért nem egyszer dugta már az orrom alá, és ittam már meg, hogy rendben legyek, magamhoz képest egészen jól haladunk ezzel, Csak ő ezt nem tudja, sok mindent nem árultam el neki még azzal kapcsolatosan ami a hátam mögött van.
Valóban nagy lépés, hogy emberi ételt tömök magamba, és már egészen jól haladok vele, általában koplalni szoktam, mert ha nincs elegendő vér a szervezetemben nem is tudom befogadni az emberi ételeket sem, az innivaló még hagyján, az egészen tűrhetően lecsúszik, de a többi? Viszont, most, hogy legyűrtem a zacskóst más a helyzet, még eszem elgondolkozom, hogy abban a kicsi hűtőtáskában hány tasakot hozhatott magával Dee? Három legalább belefért, tehát legalább még két napra való adagom van. Feltéve, ha tényleg három tasakot hozott nekem.
Lerakom a kaját a tányérra, és felkönyökölök az asztalra, a kinyújtott kezére szegezem a tekintetemet és felvonom a szemöldökömet, velem nem igen csinálnak ilyet, az aki a közelemben akar lenni, másképpen viselkedik. Általában rám nyomul, vagy kelleti magát, és ilyen kedves gesztusban régen nem volt részem, így hirtelen nem is tudom hova tegyem, és mit akar, bár ezt Dee már tapasztalhatta. Kezéről az arcára nézek, kedvelem őt, és azt hiszem a barátomnak is tartom, de még az ilyen egyszerű közeledéseivel nem mindig tudom mit is kellene kezdenem. Inkább csak a szavaira válaszolok neki.
- Tényleg egészen jó, be kell ismernem. Legközelebb talán egy kis pizzara is engedem magamat rávenni, vagy egy kis rozmaringos bárányra. – Ez utóbbinál már nagyobb érdeklődés van a képemen, hajdanában azt nagyon is szerettem az egyik kedvenc ételem volt. – Ha már legközelebb is el akarsz rángatni valahova, akkor keressünk, egy helyet ahol csinálnak még ilyet. – Vetem fel neki, miközben nézem, ahogy eltolja maga elől a tányérokat, a krumplihoz hozzá sem nyúlt, én egészen megkedveltem a hasáb burgonyát. Végig nézek rajta és hátradőlök én is, hogy a kávémnak szenteljem a figyelmemet addig még nem eszek tovább, különösen, hogy Blake is szóba került.
- Blake rühell engem, ezt ne ragozzuk és ne is akard szépíteni, eszemben sincsen neki tartozni. – Nem vagyok vak, nagyon jól tudom, hogy Blake mennyire nem bírja, hogy Dee a közelemben van, és hallottam már őket telefonon beszélni a hallásom igazán kitűnő, szóval, elcsíptem már egy két dolgot kettejük között. Tudom, hogy Blake mennyire nem bírja, hogy a lány néha az ágyamban köt ki, és ha még a harapásaimról is tud, hogy néha a vérét veszem, nem csodálkoznék azon, ha egyszer csak megpróbálna megkarózni. A pénz számomra nem nagy dolog, van elég bőven és termelődik is, vannak befektetéseim, amik hoznak nekem még néhány zöld hasút, szóval, ezen nem zavartatom magamat egy kicsit sem, inkább csak nem kell olyan segítsége aki tudom, hogy megölne.
Nézem a lányt és azt kell mondanom kedvelem őt, talán ő is engem, vagy csak meg akar menteni, nem tudom, mi az ami vezérli, hogy néha rám nyisson és megnézze megvagyok-e még vagy összeaszottan döglök valahol, mert éheztetem magamat. Nem mintha olyan elveszett lennék, csak egyszerűen megvannak a magam dolga és problémái is egyaránt, mint amilyen a családom, és a barátaim nagy részének az eltűnése is. Tényleg egyedül maradtam és ez bosszant, hogy egyszer mindenki bekerült újra az életembe és most hirtelen el is tűntek. Persze nyilván megvan mindenkinek a maga dolga, nem is erről van szó, csak hirtelen megint egyedül vagyok, és nem érzem úgy, hogy meg kellene változnom, bár ezt néha Dee rúgja fel, amikor a nyakamba szakad és belém diktálja a zacskós vért. Igen, határozottan kedvelem a magam mogorva, pokróc természetem módján. Nem igazán tudom, hogy kellene felé nyitnom, de nem szeretném ha ő is csak úgy eltűnne a környezetemből, már unok egyedül lenni. Szeretni engem, meg nem egyszerű dolog, nem igazán kérek ebből, nem érzem úgy, hogy hős lovag fazon lennék, aki a lányok álma és vágya, a szerelem területén legalább is, a vágyakén más a helyzet és ezzel tisztában is vagyok.
Plusz, azok a nők akikhez közel álltam, és akik szerettek engem meghaltak korán és kegyetlenül, Camille is, a boszorkányom, kegyetlen halálban volt része, hallottam róla, és néhány szót kihúztam belőle erről, Amara segítségével. Volt más is, aki nem élte túl, hogy engem szeretett, akkor miért hagynám magamat, hogy valaki is engem akarjon szeretni, ha csak a halált hozom rájuk úgy is? Dee túl kedves lány ahhoz, hogy a világom szerves része legyen és én azt hiszem már nem is tudnék szeretni senkit sem. Jah, hülyén hangzik az egész, de a lényeg az, hogy az érzelmekre nincs szükségem, egy időben kikapcsoltam azokat, egy ideje meg csak elnyomom, és nem veszek róluk tudomást, de néha beszivárognak, mint ahogyan most is, mikor rájöttem, hogy egyedül maradtam. De rövid úton kirázom majd ezt is a tudatomból és az életemből is.
Grimaszolok egyet amikor azt mondja, hogy ne rinyáljak neki, és még ha nem is gondolta komolyan, akkor is többet nem fogom szóba hozni neki az ilyen dolgaimat. Nekem elég egyszer ilyet mondani, amilyen antiszociális dög vagyok.
- Türelmes vagyok, elvégre az idő az enyém, és nem kell félnem attól, hogy elsorvadok a várakozásban. – Közben a pincérre nézek és biccentek is egyet felé, hogy jöjjön oda az asztalunkhoz és rendelhessünk még, nekem kell még egy bourbon és egy kávé is, neki meg gondolom egy kis desszert, amúgy bármit kérhet, mivel én állom a vacsora számláját.
- Emlegetted már a lányt nekem, és nem értem mire föl olyan féltékeny. – Megcsóválom a fejemet. – Amúgy pedig még mindig áll a meghívásom, költött ki a hotelból, és tiéd a hálóm, nekem jó a kanapé is, még nem találsz magadnak egy lakást, feleslegesen dekkolsz egy hotelszobában. – Ajánlom fel neki a dolgot még egyszer, néhány hete már említettem neki, hogy felőlem elfér nálam, sőt, ha befejezem a Leighton ház felújítását is, akkor a lakásból ki fogok költözni és becuccolok a régi házba ahol éltem. De már ezt is mondtam neki, hogy fenntartási költségért cserébe lakhat a lakásban csak vigyázzon rá és ennyi, felőlem át is festheti, nem nagyon fog érdekelni a dolog.
- tanítsd ki vagy rúgd ki a fenébe és keress oda mást, nem éri meg, olyat alkalmazni, aki ennyire ostoba, még én is tudom mi a kettő között a különbség. – Ennyit még én is tudok a bútorokkal kapcsolatosan mivel az ezernyolcszázas években születtem. Akkor kicsit mások voltak a dolgok mint most és egy komód, meg egy gardrób durván más volt, de mondjuk ez a kettő most is az.
A pincérnek leadom a rendelést és most átcsúszom Dee mellé, és megnézem a csuklóját, arrébb húzom a karkötőt ami elég széles ahhoz, hogy takarja a harapásom nyomát. Láttam, ahogyan arra nézve elszomorodott. Azt hiszem, ideje lesz nem őt használnom élő forrásnak egyre kedvetlenebb és többször is látta már letörtnek mióta rendszeresen iszom a vérét. Szétnézek, hogy ugye senki sem látja amit csinálok, és megharapom a kezemet, hogy a vérem kiserkenjen és felkínálom neki, pár csepp is elég, hogy a sebe beforrjon, csak nem utasítja most is vissza? Ha igen akkor csak lenyalom a véremet és amint rendeződnek a vonásaim visszaülök a helyemre.
- Nem mondanám annak, egy barátom testvére, de talán segít. – majd elválik a dolog, nem tudom, hogy Stefan fog-e nekem segíteni, már ha egyáltalán sikerül összehoznom vele egy találkozót. – De. Megoldható, hogy többet ne vegyem a tied. – Mondom halkan és hátradőlök ahogy a pincér megérkezik azzal amit kértünk, a maradék kajám elcsomagoltatom vele és Dee krumpliját is, lehet még később jól fog jönni, sosem tudhatom, ha másnak nem akkor Zokninak, ő biztosan jóízűen befalja.

MUSIC: Creeper | WORDS: 1418 | NOTE:

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptySzomb. Május 03, 2014 7:33 pm


Dominic & Deirdre



Elégedettség tölt el, ahogy mindig, mikor vele vitázok. Persze valószínűleg sokkal iskolázottabb nálam, és jóval többet tud az életről úgy általában, de én elég makacs tudok lenni. Az emberek általában nem azért mondják, hogy igazam van, mert tényleg nekem van igazam, hanem azért, hogy hagyjam már őket békén. Dom is ilyen, azt hiszem lyukat beszélek a hasába. Neki pedig döbbenetesen kevés a türelme, szinte egy perc is elég, hogy kihozzam a sodrából. Ez általában jól jön, amikor valamire rá akarom venni. Mondjuk ez a valami konkrétan az szokott lenni, hogy igyon zacskós vért.
Bár nem tetszik, hogy csak a kedvemért eszik egy kicsit, de azért értékelem. Hagyom, hogy a boldog mosoly szétterüljön az arcomon, és nagy élvezettel eszem meg az utolsó falatokat így, hogy csatlakozott hozzám. Boldogan nézem, ahogy szép lassan fogy az ő kajája is, nagy lépések ezek, mert azt is tudom, hogy semmi kedve az egészhez.
- Héé! – ellágyul a tekintetem, mert bár látom, hogy egyre jóízűbben eszi a hamburgert, azért azt nem kívánom tőle, hogy egye meg az egészet, ha egyáltalán nem esik neki jól. – Nem kell ezt csinálnod, ha nem akarod. Csak szerettem volna, hogy lásd miből maradsz ki. –nyújtom felé a kezem, bár egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy meg is fogja majd. – Finom vacsora, aztán egy hamburger a Grillben velem… és nem halt bele senki. – kacsintok rá, és eltolom magam elől a tányéromat. A krumpli egyáltalán nem vonz, ráadásul valahogy mindig úgy éreztem, hogy attól lehet csak igazán hízni, és rám szaladt egy-két kiló az elmúlt hónapokban. Persze nem látszik, de akkor is. Inkább a maradék boromnak szentelem a figyelmem, és bólintok.
- Blake lenne, igen. Talán igazad van, de egy próbát megérne, ahol egynek jut, a többinek is. – próbálok úgy csinálni, mint ha csak ennyiről lenne szó. Azt még nem mondtam el a vámpírnak, hogy Rayner miből lett ilyen pofátlanul gazdag. Nem tudom melyiküknek van több pénze, mert mindketten jól titkolják a valós mennyiséget, bár tény, hogy a volt lakótársam jóval látványosabban szórja a pénzét, de ez még nem azt jelenti, hogy nincs neki elég. Sőt. Nélküle soha nem lett volna kész a boltom, bele se vágtam volna. – Hidd el, egész jó kapcsolatai vannak, biztos el tudná intézni valahogy ha megkérem. – megcsóválom a fejem, mert ha eddig sikerült nem elmondani, hogy a volt lakótársam alaposan be van épülve a maffiába, akkor nem most kellene. – Szeret segíteni azoknak, akik fontosak neki. Ha gondolod beszélek vele… téged ugye nem igazán kedvel. – hát azért mondjuk ez egy kicsit erős kegyes hazugság volt. Blake utálja őt, mert majdnem megölt egyszer, aztán mikor megtudta, hogy elrabolt két napra, rendesen tajtékzott a dühtől. Persze megvolt neki akkoriban a baja, nem hiányzott még az én általam generált feszültség is.
Csak bólintok, nem fogom tovább piszkálni, azt hiszem, tőle már ez is haladás. Egy fél hamburger megmaradt, de nem állok neki most az afrikai éhezőkkel érvelni, inkább megelégszek annyival, hogy legalább egy kicsit evett. Meglep, amit mond, mert én nem tartom őt a barátomnak, illetve… nem tudom mi is ő nekem. Talán a tapasztalatlanságom, vagy előzetes elhatározásom miatt, nem tudom mi is ez a dolog köztünk. Még amikor eltöltöttem nála azt a két napot, akkor eldöntöttem, hogy nem akarok érezni iránta semmit. Ő nem az a típusú fazon, akit egyáltalán lehetne szeretni, szerelemmel. Nem azért, mert nem érdemelné meg, hanem mert nem hagyja. Én pedig világ életemben könnyen lettem szerelmes, egy kedvesebb mosoly is elég volt hozzá, de Dominic más tészta. Nem váltotta még ki belőlem azt a bizonyos rózsaszín ködös állapotot, szerintem csak azért nem, mert erőnek erejével bemagyaráztam magamnak, hogy nem lenne értelme.
Hallgatom ahogy beszél, tudom, hogy valahol azért nem esik neki jól, amit az anyja meg a nagybátyja tesz vele. Nem lenne szabad senkit sem így magára hagyni, és Dom minden hibája ellenére nagyon szerethető. Hogy tudják így elengedni a kezét? Biztos ő sem volt szent, és tett rossz dolgokat, de ki nem? Én is tudok szörnyen ocsmányul viselkedni, de ha hazamennék a szüleimhez, akkor tárt karokkal fogadnának. Nem mintha akarnék visszatérni a szülői házba, de jól esik a tudat, hogy ha akarnám, megtehetném.
- Ne rinyálj, nem áll neked jól. – mosolyodok el, bár tudom, hogy most nincs jó kedve. – Nem is vagy egyedül, itt van neked Zokni meg én. Tőlünk nem olyan könnyű megszabadulni. Mondtam már, hogy majd megoldódnak a dolgok. Csak legyél türelmes. – Oldalra pillantok, meglátom, hogy pár méternyire a pincér minket néz, rendelünk-e még vagy sem. Majd ha idetéved, akkor kérek egy nagy adag fagyit. – Én is egyedül maradtam… Blake volt az egyetlen barátom, de tartok tőle, hogy lassan teljesen tiltó listára rak a barátnője. A frissen felvett eladó lányról meg ne is beszéljünk mert csak ideges leszek. Nem tud egy komódot megkülönböztetni egy gardróbtól, hideglelést kapok tőle. –sóhajtok, és kiiszom a pohárból a bort. El ne felejtsek másikat rendelni.
Tetszik az új feladatom, hogy rászoktassam a vámpírt a zacskós vérre, de talán túl kemény ez a fa az én fejszémnek. Lehet, hogy nem fog menni, nem lesz elég erőm.
- Ühüm. Egy adag fagyi jól esne. Csokis. – lehajtom a fejem, eléggé csalódott lettem. Nem tudom még mit tudnék belepakolni a barátságunkba, melyik testrészem lenne esetleg a kedvére. – Tejszínhabbal. – teszem hozzá, és próbálom elnyomni a rosszkedvem. Nem jó irányba halad ez a barátság, lassan a privát éléskamrájának érzem magam. Akaratlanul is a csuklómra siklik a pillantásom, és kicsit megdörzsölöm.
- Ez a Stefan a barátod? Még nem meséltél róla… ő is… - kezdem, de a pincér az asztal mellé lép, így inkább elhallgatok, és megvárom, hogy mit akar. Ha Dominic nem rendel semmit, akkor kérek magamnak egy fagyit, de remélem nem felejtette el. Amikor már mindenki messze jár tőlünk, megint belekezdek – Olyan fura nekem ez a te evésed. Kezdem nem jól érezni magam tőle. Nem lehetne, hogy többet egyél a zacskós fajtából mint belőlem? Én nem akarok csak a kajád lenni, nem lehetne valahogy… nem is tudom, változtatni ezen? – félve nyögöm ki a kérdést, mert elveszíteni sem akarom sem a barátságát, se azt ami köztünk van. Lehet, hogy néha kissé csiszolatlan, és úgy sejtem a kaján kívül nem vágyik másra tőlem, de azért mégis; így, hogy Blake kiesett a képből, ő áll hozzám a legközelebb. Ami már régen rossz, de sajnos igaz.


▲ Szószám: 1028
▲ Zene: -
▲ Megjegyzés:  cat 

©️
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyPént. Május 02, 2014 3:25 pm



Deirdre & Dominic

Nézem ahogy élvezettel tömi magába a kaját, a rúzsból már nem sok maradt a száján, nem mintha zavarna, hogy jó étvággyal eszik, én ezt nem mondhatom el magamról, egyelőre a hamburgerhez nem nyúltam, a krumpliból már ettem valamennyit. Megtudom enni, nem erről van szó, csak hát, nem gyakran eszem ilyeneket, mivel általában elég kevés friss vér van a  szervezetemben az ilyenekkel nem is kísérleteztem, és most sem érzem magam olyan éhesnek, hogy emberi étellel bíbelődjek, bár tagadhatatlanul jó illata van és jól is néz ki. Nem kis darab és jól meg van pakolva mindennel, aminek csak benne kell lennie, mondjuk személy szerint a húsféléket jobban kedvelem, mint a zöldeket, mivel nem vagyok nyúl, de azért így is guszta az egész. A kajáról visszanézek Deirdre-re és kissé oldalra biccentem a fejemet, ahogy nézem őt miközben beszél.
- Valaki egyszer azt mondta, hogy nem érdemes vitába szállni egy nővel. – Jegyzem meg neki, és veszek még két szál sült krumplit, amit el is kezdek enni, miközben nekidőlök a boksz háttámlájának és a körülöttünk lévőket figyelem, a legfélreesőbb helyet választottuk ki, hogy minél kevesebb ember legyen körülöttem.  Közben a tekintetem visszavándorol a lányra és nézem, ahogy hörcsögmódra tömi befelé a burgert, aranyos meg kell hagyni, van benne valami báj, hogy így lelkesedik az étel után, én ezt nem mondhatom el magamról, eszem, mert kell, de nem azért mert jól esik enni, vagy, mert olyan nagyon jó. Igen, tudom, kicsit negatívan állok hozzá ehhez a kajálás dologhoz.
- Tudom. Tisztában vagyok vele, nem kell emlékeztetned. – Felemelem a kezeim és megadom magamat neki, befejezem a nyűgösködést, mert zacskós vért kellett innom, nem volt olyan rossz, de nem is volt olyan jó. ragadozó vagyok na, szeretem amikor  a prédám a kezeim közé simul, hogy hozzám dől, már ha a nyakából iszok, de mondjuk ezt a velem szemben ülő lány is megtapasztalta egyszer, hogy nem csak nyakból és csuklóból lehet vért inni, és kipróbáltam már rajta, milyen az ő comb hajlatából, nem mondta, hogy rossz lenne. Bűntudatom meg tényleg nincs amiatt, hogy néha az ő vérét veszem el, átlagosan olyan két hetente, cserébe hajlandó vagyok a zacskós vérre, és már egyre kevesebbet húzom a számat miatta, kezdem megszokni az ízét a dolognak. mert számomra nem ugyan olyan a kettőnek az íze, egészen másnak érzem.
- Jól van! – Szólalok meg és megforgatom a szemeimet, előre dőlök az asztalhoz és felkönyökölök, majd a kajára szegezem a tekintetemet és utána vissza Dee-re, nyert enni fogok rendes ételt, mert a szavamat adtam, hogy ha ihatok belőle, akkor ma zacskós és normális kaja is lesz a terítéken, így kézbe veszem és bele is harapok, majd lassan rágni is kezdem, nem is olyan rossz, sőt egészen jó az íze, és nem csak az illata. Ahogy lenyeltem az első falatot jöhet a következő is, és úgy az ötödiknél már egészen jóízűen tömöm magamba én is a hamburgert, remélem örül, így felpillantok a kajából, hogy lássam mit is szól ahhoz, hogy végre normálisan eszem.
- Blake? – Kérdezek rá egy névre és lerakom a félig megevett hamburgert miközben megtörlöm a képem, és az asztalra könyökölök, hogy most a kávéba igyak bele, nagy adag, forró és teljesen fekete, így szeretem és így van a legnagyobb hatása is számomra, a keringésem beindította, és már nem vagyok olyan hulla sápadt, és már a kezeim sem olyan hidegek mint előtte volt. – Elég neki a barátnője is, ha jól rémlik ő is egy hasonló fazonnal kavar, mint én. – Halkan beszélek és nem mondom ki, hogy vámpírral. Oda szoktam figyelni arra amit ő mesél nekem, mikor beszélgetünk, bár az is igaz, hogy eddig nem sokat mozdultunk ki a lakásomból, mivel vagy a vér vagy más volt a téma, amihez nem kellettek a ruhák, sem a többi ember az utcán. Milyen érdekes, hogy mióta  a barátomnak mondhatom őt, rendeződtek az életemben dolgok, amik korábban eléggé kuszák voltak.
- Na, beadtam a derekam, a fele már el is fogyott, ne piszkálj tovább! – Nézek rá, és amikor azzal jön, hogy szégyellem-e lerakom a bögrémet az asztalra és rászegezem a tekintetemet.
- Tudod, hogy nem, ahogy azt is hogy a barátaim között tartalak számon, ne komplikáld túl az antiszociális mivoltomat, nem szégyellek és ezt jegyezd meg jól. – Aztán megropogtatom a nyakamat, és újra a kajára nézek, majd eszem még belőle, mielőtt kibökném a válaszomat, végül is tök egyedül maradtam, és nem könnyű bevallani a dolgot.
- Csak eszembe jutott pár dolog, az elmúlt hónapokkal kapcsolatban. A nagybátyám lelépett, nem tudom utolérni, és azt hiszem, tényleg igazat mondott, amikor itt a parkolóban összefutottunk decemberben. Anyám is elvan valamerre, összeszólalkoztam vele, azóta nem nagyon beszéltünk, akkor sem jött elő, amikor téged elvitelek a régi házba. –Deirdrenek meséltem arról, hogy anyám szelleme a házban bolyong és ne ijedjen meg tőle, de Margaret nem jött elő, ha ott is volt, akkor sem jött a közelünkbe, azt hiszem megbántottam az érzései Ben-nel kapcsolatosan, de ha egyszer nem tudom utolérni őt, akkor még is csak igazam lehet, hogy nem kellettünk neki, és nem kíváncsi ránk.
- Szóval, egyedül maradtam, mint a kisujjam, Oliver is elvan valamerre, Damon is, Amarat sem láttam egy ideje, ahogy a megmaradt vérrokonaim sem. – megvonom a vállamat, csak azt akartam kifejezni neki, hogy most tudatosult bennem, megint egyedül maradtam teljesen, egyedül csak őt érdekli, hogy élek-e még meg persze Zoknit, de azon túl nem nagyon van más most a közelemben. Nem, nem búsulok vagy siratom őket, csak belém hasított a felismerés, hogy a dolgok így alakultak. Eddig nem is foglalkoztam ezekkel a dolgokkal.
- Desszertet kérsz? – Kérdezek rá, és én is legyűröm az utolsó falatokat végre, hogy utána csak a kávém és a krumplim maradjon, azokat is lassan nem sietősen elkezdem elfogyasztani, miközben Dee-t nézem.
- A kérdést meg, valahogy másképp kellene megoldani, nem akarok szívességgel tartozni a barátodnak. Megfordult a fejemben, hogy beszélek Stefannal, hogy ők honnan szerezték be, csak fogalmam sincsen, hogy itthon van-e vagy Damon után ment… - Nem mondom, hogy olyan nagyon megnyíltam Dee előtt, a múltamból nem sokat ismer, csak a jelenem, és egy két apróságot amik ehhez kapcsolódnak.


MUSIC: Creeper | WORDS: 995 | NOTE:

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyPént. Május 02, 2014 3:30 am


Dominic & Deirdre



Bár nem rajongok a hamburgerért, el kell ismernem, hogy itt nagyon finoman készítik. Élvezettel tömöm magamba, a sült krumplival együtt. Bár nem szokás, én vörösbort kortyolok hozzá, most különösen jól esik.
- Engedd már el magad, élvezd, hogy rendes kaját eszel. És nem mellesleg, ez isteni! Ne húzd a szád, mert igazam van. – vigyorgok rá, és egy egyáltalán nem nőies falatot harapok a hamburgerből. Alig tudom megrágni, olyan vagyok, mint egy kis hörcsög, ami túl sok magot tömött magába egyszerre. Már megint ez az élőforrás duma. Hónapok óta hallgatom, és kezd komolyan az agyamra menni vele. Persze jó pasi, meg minden, és valami eszméletlen érzés vele lenni, de nem túl nagy ár ez egy jó numeráért? Egy pillanatra elmerengek ezen, még a fejem is oldalra biccentem, ahogy végignézek rajta.
Oooh, de még mennyire, hogy megéri.
- Ha nem állsz le ezzel az élőforrás szöveggel itt hagylak a fenébe és ihatsz egyedül. – próbálok szigorúan nézni rá, és ezúttal valamennyire sikerül is. – Emberek. Érző lények, és éppen azon vagyunk, hogy ne nyírd ki őket! – az utolsó mondatot már csak suttogom, nem akarom, hogy más is hallja miről beszélünk mi ketten. Iszok egy kortyot, aztán megigazítom a karkötőmet. Dominic tegnapi vacsorájának utolsó nyomát próbálom így eltűntetni, mert még egy vagy két nap kell, míg teljesen begyógyul. Nem mint ha neki emiatt bűntudata lenne, szerintem egyáltalán nem érdekli, hogy nagyjából két hetente eszik belőlem. Furcsa, általában szinte vega vagyok, alig eszek húst, de miután evett belőlem, mindig fokozottan kívánom a húst meg a vörösbort, meg úgy általában mindent, ami vérképző hatású. Inkább csak rosszallóan csóválom a fejem, és megint a hamburgernek szentelem a figyelmem, amiből már alig van. Bezzeg ő hozzá sem ért, csak duzzog itt nekem, pedig igazán nem nagy áldozat egy normális vacsora. Azt hiszem ideje őszintén beszélnem vele…
- Először is… udvariatlanság bele se kóstolni, te is tudod. – óvatosan megtörlöm a szám, bár a rúzsomon már ez sem segít, szerintem egyetlen szikrányi sem maradt belőle az ajkamon a nagy falás után. – Másodszor, megegyeztünk tegnap, hogy ma megeszel egy zacskóst, és eljövünk vacsorázni. Ez volt a Te tegnapi vacsorád ára, emlékezz csak vissza. – oldalra biccentem a fejem, és kézbe veszem a poharam. Nem én találtam ki, hogy át akarom őt szoktatni az "alternatív konyhaművészetre", hanem ő mondta el nekem, hogy változni akar, nem akarja megölni akiből eszik. De akkor meg miért ilyen szörnyen makacs, miért nem fogadja el, hogy a kórházakból szerzett vér is lehet ugyanolyan tápláló, mint az, amit valakinek az artériájából csapol?
Ráadásul, ez egy nyugodt, békés vacsora is lehetett volna, két barát közt. Bár nem tudom mennyire tart a barátjának, tekintsük fehér zászlós étkezésnek a dolgot. Azért könyörögtem ki ezt a hamburgerezést, mert már elegem volt abból, hogy mindig nála vagyunk, a lakásán találkozunk. Egyetlen egyszer mentünk máshová, akkor is csak a munka miatt. Megnéztem a házát, ami tényleg gyönyörű, de rengeteg gondoskodást igényel. Hirtelen elfog a gyanú, és úgy érzem ezt a képtelenül ostoba kérdést fel kell neki tennem majd neki. Elvégre vagy nyomjuk ezt a tréning bigyót a vérivással, vagy az ágyban kötünk ki, vagy mindkettő. Mást nem igazán csináltunk még együtt, és nem is tudom… elkapott a bizonytalanság, hogy talán nekem ez így nem jó, valamin változtatni kell.
- Beszerezni sem könnyű, ez igaz. De tudok valakit, aki talán… - persze, hogy már megint Rayner segítségét kérném. De ő szerez a barátnőjének, mindig van náluk otthon a hűtőben pár tasaknyi vér. Náluk. Olyan rossz ebbe még belegondolni is, de már nem az otthonom az a ház. Valahogy nem jöttem ki Ginnyvel, de nem hibáztatom. Nehéz lehet elfogadni, hogy a pasija csak a haverom, a legjobb barátom. Jobbnak láttam lelépni, és még Blake segítségét sem fogadtam el, ez konkrétan azt jelenti, hogy nem hagytam, hogy vegyen nekem egy házat a közelben. Néha túlzásba viszi a gondoskodást, de ez legyen a legnagyobb hibája. Így viszont jelenleg a hotelban lakok, amíg nem találok valami lakást, ami elég aggasztó helyzet. Most, hogy már van állásom, mert sikerült álmaim boltját megnyitni, már van pénzem is, hogy lakást béreljek, de nem akarok valami személytelen kis lyukba költözni. Szóval, maradt a hotel, bizonytalan időre.
- Mindegy. Te döntöd el mit eszel, bár meg kellene fontolnod ezt a lehetőséget is. – emelem fel a kezeim megadóan, és inkább a borra koncentrálok. Testes, finom, száraz. Erre van most szükségem. Aztán eszembe jut a kérdés, ami fúrja az oldalam amióta csak eszembe jutott (igen, mind a kemény két perce), és nem tudok leállni, egyszerűen kicsúszik a számon. – Szégyellsz engem? Vagy miért viselkedsz most így?


▲ Szószám: 740
▲ Zene: -
▲ Megjegyzés:  cat 

©️
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyCsüt. Május 01, 2014 9:45 pm



Deirdre & Dominic

Fintorgok, a tányérom felett, amin egy hamburger és krumpli pihen, mellette egy pohár bourbon whisky, amit eddig nagyobb előnyben részesítettem. A tasakos vérért nem ugrálok, nem szeretem, hogy hideg, hogy napok óta hűtőben állt és amúgy is, a műanyag, ami benne van. Meg sem közelíti az egész a friss és meleg vért. Grimaszt vágok Deirdrere és hátradőlök a boxban a tányéromtól távolabb.
- Meg sem közelíti az élőforrást, és nem utólag melegítve szerintem még rosszabb, nem lesz a kedvencem, hiába nézel. – Szólalok meg, és karba fonom a kezeimet a mellkasom előtt, de végül inkább a poharam után nyúlok és kiiszom belőle az alkoholt, hogy néhány szál krumplit rágjak el utána.  Néhány hónappal ezelőtt még az év elején, Dirdre néhány napot összezárva töltött velem, törölni akartam az emlékeiből magamat, csak épp a dolgok nem úgy sültek el, először is ott volt benne a verbéna, ami miatt huszonnégy órát együtt töltöttünk, végül az ágyamban kötött ki és megharaptam, amivel kiütöttem magamat. Megszökött, és a kutyám is lenyúlta, de végül is visszajött, csak épp újabb adag verbéna volt a vérében, ami miatt megint összezárásra került sor, egy darabig fenntartottam azt a nézetemet, hogy törköm majd az emlékeit, de egyéb problémák is felmerültek, mint a friss vér hiánya, de végül oda jutottunk, hogy neki kezdtünk beszélgetni, én igyekeztem távol maradni tőle és kávéval tömtem a szervezetem. Közben pedig az idő telt és egyre több dolog került szóba, ő mesélt nekem és én hallgattam őt, majd én is elmeséltem pár dolgot neki, magamról nem olyan sokat, de elárultam neki, hogy problémám van a vérivással, a vérszomjam kontrollálásával. Ő pedig a fejébe vette, hogy akkor is megszereteti velem a tasakost vért, ezt azóta is próbálja, az elmúlt hónapokban pedig többször is találkoztunk. Azt hiszem az utóbbi időben egészen jól összebarátkoztunk, és találkozgatunk is, a lány a fejébe vette, hogy segít nekem a vérivási problémáimmal, mivel Damon nem elérhető a magánélete miatt már egy ideje, és a nagybátyám is felszívódott, azt hiszem, tényleg komolyan gondolta, hogy csak teher voltam a számára, hiába kerestem a régi házunkban, hagytam ott neki üzenetet válasz nem érkezett. Szóval, tényleg egyedül maradtam a problémáimmal együtt és Dee elég rámenős is, ráadásul ma hozott nekem egy tasakost is, gőzöm nincsen honnan szerezte, de addig nem hagyott lógva még ki nem ittam az egész csomagot. A hatása megvan, vér is emberi is, és nem halt bele senki sem, hogy táplálkoztam, de az íze még mindig nem tetszik, jobban szeretem mikor egy csinos női nyakból, vagy más hajlatból vehetem magamhoz az éltető vért. Bár az is igaz, hogy Damon tréningjének hála, azért egészen jól haladtam ezzel is, de azért még nem minden tökéletes, bár ha van a közelben tasakos, akkor már egészen jól megy az élőforrás is. Dee-n szoktam gyakorolni, alkalmanként. Minden esetben a csuklójából ittam eddig, formálisra vettük a figurát, hogy minél könnyebbe engedjem el őt, és cserébe a véremből kap egy –egy ilyen után, hogy a sebek és a vérvesztesége minél előbb begyógyuljon. Csak néhány apró kortyot szoktam neki adni, ami pont elég arra, amire kell. Ma viszont belém diktálta a tasakost, tényleg nem tetszett és nem szívesen ittam meg, de az érvei helytállóak voltak.
- persze, az előnyei tagadhatatlanok, de hogyan szerezzem be rendszeresen, nincs ismerősöm, aki kórházban dolgozna, és tudna nekem hozni. – Megvannak a beszerzésnek a hátulütői, nem olyan könnyű előkeríteni. A kórháza meg csak nem szambázhatok be egy hátizsákkal és pakolhatom tele azt vérrel. Persze, megigézhetek egy ápolót, de feltűnne valakinek előbb utóbb a hiány és vannak akik tudnak a fajtámról, kell a fenének egy vadász figyelme vagy bárki másé, aki ki akarna nyírni, mert szükségem van a vérre, és mert az vagyok ami.


MUSIC: Creeper | WORDS: 604 | NOTE:

Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok EmptyPént. Dec. 20, 2013 12:23 pm


Blake & Charity

.................

I'm lost... again. And you gonna help me, my dear friend!





Azt nem tudtam, látta-e, míg a bárpultnál ácsorgott az italokra várva, hogy az idegesség közepébe pottyantam, látta-e, mikor erőnek erejével mosolyt varázsoltam az arcomra, de nem ez volt most a legfontosabb számomra. Ki akartam kapcsolódni, nem gondolni apámra, vagy Godricra, akivel már oly rég nem beszéltem, akit oly rég nem láttam, és ez azért bizonyult nehéznek, mert közben mégis vágytam mindkettő társaságára, hiába rettegtem attól, hogy elveszítem őket. Akik fontosak voltak nekem, mind veszélybe kerültek már abban a pillanatban, hogy az életem fenekestül felfordult, hiszen akárhogy is nézzük, apám egy hibriddel él egy fedél alatt, God pedig, ha csakugyan felbukkan, és még közelebb kerül hozzám, az... ki tudja, milyen hatással lenne rá. Egyedül Klaus élete volt még az enyémnél is elcseszettebb, neki a családjával kellett számtalanszor szembenéznie, s már amiatt is sokkal szerencsétlenebb, mert idősebb nálam, ezer éve teng-leng ezen a bolygón. És ő mégis sokkal erősebb nálam, ki tud mászni a gödörből, ha beleesik, én pedig egyre inkább elbizonytalanodtam ez ügyben. Mi van, ha darabjaimra hullok apám halála után, és akkor az atyaúristen sem tud összekaparni? Újabb zavarodott fejrázással kíséreltem meg elűzni a gondolatokat, ha már az összeset nem tudtam, legalább a legfájdalmasabbakat, és csak arra koncentrálni, hogy jól érezzem magam a kezdetekben, majd pedig csillapítsam némileg a szomjam. De nagyon úgy láttam, nem csak én vagyok feszült, bár a partnerem idegrendszerét nem tudtam mi birizgálja, annyi szent, hogy valami nem volt oké vele. Ha valamit megtanultam a pár hónap alatt, mióta átváltoztam, az akkor nem más, mint hogy ki visel maszkot, és ki rejti el alá az érzéseit.  Talán ő is a démonjaival küzd, mint én, vagy csak nincs hozzászokva idegenek társaságához, bár ez utóbbit... nehezen tudtam elképzelni. Ahogy beszélt, ahogy közeledett felém, s már ahogy nézett, egy nőcsábászra emlékeztetett. Vagy tényleg egy lányokat hajkurászó fickóról van szó, vagy így próbálja meg elfeledni a saját gondjait. Elvégre én magam is jeles voltam a csábítás terén, ha meg akartam kapni, amire a minden vámpír vágyik. Vérre. Most sem másért voltam itt, a legfőbb okom a táplálkozás volt, mindemellett persze jól jött, hogy a partnerem eltereli a figyelmem, az ital pedig már csak hab volt a tortán. Amint lecsorgott a torkomon, elöntött a nyugodtság, a szabadság szele suhintott meg, és többé már nem a gondjaim voltak előtérben. A kérdése pedig elgondolkodtatott, még inkább elmerültem az este hangulatában. Még szerencse, hogy nem az a szende lányka vagyok, akinek a legtöbben néznek, különben a kérdésre nem tudtam volna mit feleljek, s közben pedig valami azt súgta, hogy Blake átlát az álcán, ő egy percig sem hiszi, hogy ártatlan volnék, ha ezt hinné, talán már itt se volna. - Nos, összességében nehéz napom volt, de eseménydúsnak... nem mondanám. - Reméltem, hogy ez kielégíti a kíváncsiságát, és némiképp még bátorításnak is veszi. Akkor talán nem hagy itt, továbbra is élvezhetem a társaságát, és minden gyanú nélkül folytatódhat a tervem. Igaz, ebben a városban borzasztó nehéz volt olyan embert találni, aki ne tudna a mi világunkról, de azért még reméltem, hogy ő nem ezen halandók közé tartozik. Ki fog derülni, amint bevetem az általában jól bevált trükköt, az igézést. Ha verbéna-mentes az illető, duzzadó ütőerétől vibráló bőrébe márthatom szemfogaim, és enyhíthetem a szomjúságot, és egyben a rám nehezedő terhek súlyát is.  - Esetleg te segíthetnél ebben. Az estém feldobásában! - vetettem fel kacéran, és óvatos mosolyra húztam az ajkaim, szempillámat hitelesen megrebegtettem egyszer, csupán egy pislogás erejéig, így valószínűleg nem néztem ki úgy, mint a plázacicák a filmekben. A tudtára adtam a férfinek, hogy flörtölök vele, és pont ez volt a célom, hiszen így nem kell találgatnia, hogy mit akarok. Nem volt sosem szokásom félrevezetni az embereket, most is csak egy minimálisan tettem, és a titok miatt volt erre szükségem. Elvégre mégsem köthettem az orrára, miféle lény vagyok én. Szerettem volna azt hinni, hogy a remek kacérkodásomnak köszönhető, hogy közelebb csúszott hozzám, de sejtettem, hogy ennél többről van szó, ő már azelőtt eltervezte, hogy így fog cselekedni, mielőtt én alá adtam volna a lovat. Kacsintását egy halk nevetéssel reagáltam le, hiszen olyan szabadnak látszott hirtelen, hogy az már hízelgő volt. - Ó, köszönöm a bókot! - villantottam rá egy csaknem egész fogsoros, amolyan reklámba illő vigyort, és egy pillanatra, csak megszokásból, hullámos fürtjeim közé fúrtam az ujjaim. - Nem köteleztem el magam senki mellett, viszont a kikapcsolódásra igencsak szükségem volt. Ez az én magyarázatom. És mi a tiéd? - mélyen a szemébe fúrtam a tekintetem, szerettem volna az arcáról olvasni, ha válaszol nekem, és igyekeztem jól csinálni, nehogy a végén még ő tévesszen meg engem.

notes: Mostanában kicsit ritkábban jutok géphez, ne haragudj rám, de igyekszem azért Rolling Eyes<3words: 752music: hysteria

Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Hátsó boxok Hátsó boxok Empty

Vissza az elejére Go down

Hátsó boxok

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Hátsó terasz és kert
» Boxok
» Asztalok; boxok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Richmond és környéke :: Mystic Falls :: Belváros :: Mystic Grill-