world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Országút

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Jace Moonie
welcome to my world
Jace Moonie

► Residence :
A világban, itt is, ott is
► Age :
30
► Total posts :
20

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzer. Feb. 18, 2015 11:15 pm

Kendra & Jace


Minden egyes telihold előtt maga vagyok az idegroncs, hozzászoktam már, hogy elveszítem a tudatom és akiket szeretek vagy barátként kezelek szintén csak prédák vagy rosszabb esetben halottak lesznek. Épp ezért próbáltam Kendrat lebeszélni arról, hogy ismét elkísérjen, jó pár alkalommal nyújtott már támaszt, állt mellettem, de azért lássuk be, a szerencse sem tarthat örökké. És ha egyszer arra kell visszatérnem, hogy darabokra téptem Őt..nem, belegondolni sem merek. Kendra fontos nekem, fontosabb, mint bárki más volt az életemben ezidáig. Az, hogy én okozzam a halálát, nos egyenlő lenne az enyémmel is.
A kocsiban ülve hátra dőlök és behunyom a szemem. Próbálok nyugodt maradni, de a telihold közeledtével penge élen táncolnak az idegeim. Ilyenkor a legkisebb dolgokon képes vagyok felhúzni magam. Nem mondanám, hogy ez a része feltétlenül tetszik. Ma ha fene fenét eszik is nem fogom engedni Kendra-nak, hogy a közelembe jöjjön mikor már rajtam vannak a láncok és elkezdődik az átváltozás, eddig mindig ott volt egy karnyújtásnyira tőlem, sőt, volt, hogy megsimogatott vagy megölelt miközben a csontjaim apró darabra törtek, hogy igazodjanak a farkas mivoltomhoz. Egek, ez a lány fog egyszer megölni, már most ideges vagyok amiatt, hogy mennyire leszek képes féken tartani a vadállatot, nem akarom bántani, ha megharapom akkor meghal és abba én magam is belepusztulnék.
Meghallom a másik autót majd a lépteket és végül Kendra is itt ül mellettem.
-Ugyan, tengernyi időnk van Cica, az ordasnak még van pár órája, ha gondolod útközben bekaphatunk valamit és csak utána indulunk meg a helyhez amit kinéztem magamnak. Na? - Még egy mosolyt is megeresztek még mielőtt elindítanám a kocsit. Persze nem kell sok idő ahhoz, hogy ami zavar az rögtön ki is kívánkozzon.
-Kendra, figyelj csak, úgy gondoltam, hogy ma esetleg nem kellene bejönnöd a kriptába..nem akarom, hogy bajod essen és főleg nem akarom, hogy általam. - Hangomon hallatszik mennyire aggódom. Mert tényleg így van. Mellesleg ha tudnék róla, hogy még el is akar hagyni a várossal együtt hát menten a fékbe taposnék. Még, jó, hogy egyelőre ezt nem tudom, telihold idején egy kisebb sokk és be is kattanok.
Vissza az elejére Go down



Kendra Hastings
welcome to my world
Kendra Hastings

► Residence :
❦ Mystic Falls, New Orleans. Épp ahol vagyok.
► Total posts :
46

BLOODSUCKER †


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzomb. Feb. 14, 2015 8:14 pm

Jace & Kendy
Riing-riing. Fáradtan próbálom kinyomni a telefonom csörgését, de egyszerűen nem találom meg csukott szemmel a megfelelő gombot. Végre valahára elhallgat én meg szépen vissza aludhatok. Riing-riing. Felsóhajtok, majd felülök és kinyomom az ébresztést. Amint az órámra nézek egyből kétségbeesek. Jézusom, elfogok késni! Mivel ma telihold van ezért rávettem Jacet, hogy hagy kísérjem el őt. Már jó pár ideje elmegyek vele mikor átváltozik, pedig pontosan jól tudom, hogy ha akár véletlenül is megharapna akkor meghalnék. Meghalnék... Haha, valahogy mindig megcáfolom a halált, mert túl élek mindent. Itt van például a legutóbbi eset mikor megakartam ölni magamat. Jó mondjuk ez szándékos halál lett volna, és főleg Katherine Piercenek lett volna köszönhető az, ha hamuvá válok. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem gondolkodtam rengeteget az ajánlatán, miszerint menjek vele New Orleansba... Nem tudom hogyan kéne döntenem, nem akarom Jace-t itt hagyni, túlságosan fontos számomra. Az még jobban tetézi az egész dolgot, hogy Jace még nem tudja azt, hogy tervezek elmenni innen, Mystic Fallsból.
Megrázom a fejemet, hogy ezt most felejtsem el. A jelenbe kell élnem az pedig az, hogy el kell mennem az országútra, hogy találkozzak azzal a férfival aki oly sokat jelent számomra.
Gyorsan felöltözök megkajálok majd felhívom az egyik ismerősömet, hogy jöjjön ide és vigyen el kocsival a megbeszélt helyszínhez. Nincs kedvem saját kocsival menni, mert nem akarom ott hagyni, mert gondolom Jace kocsijával megyünk majd tovább.
Fél óra múlva el is indulunk a helyszín felé és nemsokára oda is érünk. Megköszönöm az utat, majd kiszállok és kis séta után Jace kocsija mellett találom magamat és beszállok mellé.
- Ne haragudj, hogy késtem kicsit csak eléggé nehezen indult a reggelem. - mondom neki szabadkozva.


Δ love Δ Avicii - The days C Δ xxx

✖ K.P. ✖
Vissza az elejére Go down
http://www.shadowhunters.hungarianforum.net



Jace Moonie
welcome to my world
Jace Moonie

► Residence :
A világban, itt is, ott is
► Age :
30
► Total posts :
20

DAMNED WEREWOLF ◯


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyVas. Feb. 08, 2015 1:08 pm

Kendra & Jace


Nos, ha azt terveztem, hogy esetleg a telihold idején magam fogok megbirkózni a farkassal akkor tévedtem, tudhattam volna, hogy Kendra nem fogja ezt hagyni. Persze még mielőtt találkoztam volna a csinos kis vámpírommal minden átváltozáskor egyedül én voltam saját magamnak. Nem tudtam mit kezdeni a fájdalommal, egyszerűen hagytam, hogy átjárjon és legyőzzön, felül kerekedjen rajtam a farkas. Számtalan módon pusztítottam ezeken az éjjeleken. Öltem is, nm akartam, de megtettem, mostanra már egyszerűen csak megszokás lett, ha valaki meghalt hát megtörtént. Nem okolhatom magam azért amit nem öntudatnál cselekedtem. Kendra miatt azonban aggódom. Vámpír, én pedig a nagy vad vagyok aki rá vadászik, mégis minden teliholdkor velem akar lenni, azt mondja ezzel próbál segíteni. Nem akarom a tudtára adni, hogy ezzel nem segít, sőt, ront a helyzeten, mert eggyel több dolog miatt aggódhatok. Ha megharapom..te jó ég, ebbe bele sem merek gondolni, nem akarom még csak elképzelni sem. Szeretek farkas lenni, élvezem, hogy bennem lakozik egy fajta mérhetetlen erő. De az, hogy bántsam azokat akik közel állnak hozzám..nem, ez a része nem tetszik.
Ma este is telihold lesz, jó, természetesen még csak reggel kilenc óra van, de ilyenkor hamar elrepül az az egynéhány óra, mert nem várjuk a fájdalmas pillanatot. Próbáltam lebeszélni Kendrát arról, hogy ma este is mellettem legyen, de az a lány hajthatatlan, csak azt tudnám mit lát bennem ami képes rávenni, hogy a halál nézzen szembe, hisz mikor csak az ösztöneim irányítanak akkor nem gondolkodom, nem érzek, nem féltek senkit. Vámpírként pedig még nagyobb veszélyben van mellettem ilyenkor. Túl makacs lány, én is makacs vagyok, de Ő túl tesz rajtam is. Tény, hogy senki sem állt még úgy mellettem, mint Kendra.
Itt a furgonomban még jobban bezártnak érzem magam, mint amikor láncra verem a farkast. Várom Kendrát, várom, mert ha már vállalkozott arra, hogy velem tart és én megígértem neki, hogy nem üldözöm el magam mellől akkor nem fogom becsapni. Még nem tudom hová megyünk, valami zárt helyet kell keresnem ahol a láncokat kitudom szögelni és megtudom bilincselni magam az átváltozás előtt. Minden egyes rohadt telihold idején egy állat vagyok és nem a farkasomra célzok, előtte viselkedem úgy, mint egy szörnyszülött. A leláncolt testem, a törött csontjaim teljesen elveszik az eszem. Kendra nem igazán érti mire vállalkozik folyton. Vagy nagyon bátor vagy nem szeret élni. Én azonban nem akarom bántani, mindig igyekszem nem bántani, de nem én irányítok olyankor, a tudatom megszűnik, csak gyilkolni akarok. Fura érzés, főleg azért, mert élvezem is.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyHétf. Május 26, 2014 9:26 pm

Egy része még mindig nem akarta elhinni, hogy ez a valóság. Olyan szívesen elmerült volna egy csábító álomba, melyben ez a veszedelmes férfi sosem talált rá. Mégsem tette. Nem tehette. Egyetlen illúzió sem menthette volna meg a valóságtól. Nem tett semmi rosszat, mégis örök bűnhődésre ítéltetett. Tisztán, világosan érezte, hogy újdonsült börtönéből többé nem szabadulhat. Ez borzalmasan megrémítette. Immáron felesleges volt a félelem. Nem látott esélyt a szökésre, tehát nem maradt egyéb lehetősége, mint megszokni a körülményeket. Valóban ez a sorsa? Semmi mást nem tartogat a jövője, mint rabságot egy eleven démon tömlöcében? Hihetetlenül távolinak tűnt az élet, amit eddig élt. Egycsapásra eltűntek a megszokott hétköznapok. Kártyavárként omlott össze az élete. Elég volt fogva tartója szemébe néznie, hogy tudja, innen már nem szabadulhat. Miért... hogyan történhet ilyesmi? Hiszen ez nem valami könyv vagy sorozat volt, hanem a valóság. Nem valaki mással történt, hanem vele. De miért? Képtelen volt megérteni, felfogni. Hiszen ő annyira jelentéktelen volt! Csupán egy szürke kisegér, akivel még a saját apja sem foglalkozik. Most mégis észrevették. A Smaragdszemű, aki eleven démonnak tűnt a szemében a legváratlanabb pillanatban robbant be életébe és zúzott szilánkokra mindent, mi addig fontos, sőt mi több, valós volt.
Görcsösen igyekezett betartani a Szénhajú minden utasítását. A halál és a kínok lehetősége önmagában talán még nem lett volna annyira borzalmas, noha természetesen nem vágyott rájuk. De az vetett rá igazán törhetetlen béklyókat, hogy az ő engedetlenkedéséért talán majd az apjának kell megfizetnie. Igaz, csupán a vér kötötte össze őket, de ez is éppen elég jelentős kötelék volt. Az anyja egyszer régen szerette ezt az embert, hozzáment... Nem, egyszerűen nem engedheti meg, hogy baja essen. Nem lenne képes ezzel a tudattal élni. Akkor már inkább behódol, engedelmeskedik. De hiába döntötte el, hogy így tesz, a rettegést nem tudta száműzni. Ez az egész nem olyasvalami, amit egyszerűen csak meg lehet szokni. Márpedig nem volt más lehetősége. Mit tegyen? Mit tehetne? Miért...? Miért pont vele történik mindez? Egyre újabb és újabb kérdések bukkantak fel elméjében, ám igazság szerint egyikre sem keresett választ. Nem vágyott tudásra, megismerése, csupán arra, hogy hazatérhessen biztos menedékébe. Minden korábbinál tisztábban körvonalazódott előtte jövője. Tudta, soha többé nem láthatja az otthonát sem azt a kevés embert, aki fontos volt számára. Minden eltűnt, szertefoszlott. Nem maradt más, csak ez a gonosz férfi. Nem akarta elhinni... Nem akarta! Bárcsak küzdhetett volna ellene, de nem volt rá módja. Sosem volt élete része a küzdelem, nem harcosnak született. Egyre inkább elhatalmasodott rajta a kétségbeesés. Nem akarta ezt... Bár ne történt volna meg! Soha nem lett volna szabad betérnie abba a vendéglőbe. Rosszkor volt rossz helyen és ím, ez lett a vége.
Nehezére esett a gondolkodás. Képtelen volt egymásba fűzni a töredékeket. Közel, túl közel volt hozzá a Démon. Ismét bevillant mindaz, aminek korábban tanúja volt. Hogyan... hogyan lehet, hogy valaki ennyire könnyedén képes ölni? Nem volt kétséges, hogy valóban a szerettein állna bosszút, ha a neki nem tetsző módon viselkedne. Ez riasztotta. Túlságosan is. Szinte megbénította a lehetőség, hogy miatta kell majd másoknak szenvednie. Ezt semmiképp sem engedheti meg! Nem fog dacolni, nem lázad, nem remél... Igen, ha kell, hát majd engedelmes lesz. De miért tiltakozott mégis minden porcikája elhatározása ellen? Hiszen tisztában volt vele, nincs más esély, nincs lehetősége.... semmire sem. Iszonyatos súlya volt az ujjára került gyűrűnek. Önszántából tette. Valahol mélyen, a rettegés, a féltés alatt ott volt az önutálat, amiért minderre hajlandó volt. Olyan magabiztos volt a férfi! Vajon sokszor tette már meg ugyanezt? Igen. Biztosan. Őt meddig tartja majd magánál? Mikor jön majd érte a megváltó halál? Nem, nem vágyott rá... De talán... talán... Immáron képtelen volt küzdeni az ilyen gondolatok ellen. Teljes kétségbeesés. Belül reszket, ám testét képes fegyelmezni. Túlságosan is fél attól, mi minden történhetne még vele, ha dacol. Képes lehet megszokni újdonsült ketrecét? Elviselhető a rá mért élet? Miért... miért nem értékelte jobban az átlagos hétköznapok szépségét? Most már nem lesz rá esélye többé. Szilánkokra hullt, meghasadt világ.
Mikor a férfi vázolja, hogy miről kell majd értesíteni barátnőjét és apját csupán bólint. Másra már nincs ereje. Ugyan mit érhetne el a daccal? Ha a telefonban segítséget is kérne... ez a démon akkor is itt lenne mellette. Bosszút állna. Kitölthetné rajta a dühét. Utána pedig elindulhatna, hogy halált osszon mindazoknak is, akik fontosak a számára. Ha a saját élete, a szabadsága az ára annak, hogy a Smaragdszemű ne tekintsen célpontként rájuk, akkor megéri. Igen. Hinnie kell ebben, különben minden elveszik és nem lesz képes engedelmeskedni. Szenvedésre sem vágyik. Biztos benne, hogy fogva tartója nem lenne könyörületes. Nem juttatna részérül kegyes, gyors halált. A dicséret nem sokat segít. Az újabb kérdésre, miszerint fél-e, nem is válaszol. Tudja, hogy a Gonosz azt valójában kijelentésnek szánta. Ha ellenkezne, valószínűleg csupán maga alatt vágná a fát. Arra azonban nincs ereje, hogy egyet értsen. Talán ez is hibának bizonyul majd. Egyszerűen fel sem tudja fogni, miképp beszélhet ilyesmiről a férfi ennyire... közömbösen. Nem ő az első. Ezt világosan tudja. Érzi. Vajon meddig találja majd érdekesnek ez a démon? És mi lesz vele, ha már nem? De nem a jövőtől kellene rettegnie, sokkal inkább a jelentől. Nem akar belegondolni, mi minden történhet még vele. Egyszerűen képtelen volt... Pedig tudta! Érezte. A bizonyosság pedig lassan ölte meg. Belülről. Alattomosan.
Összerezzen, mikor a férfi megemeli a hangját, de rögtön fegyelmezi is magát. A gúnnyal telt szavak hallatán legszívesebben visszahúzódna tudata legmélyére. Nem akar, nem tud egy ilyen világban élni. Tényleg muszáj? Muszáj? Meg kellene... Meg kellene próbálnia a szökést, de... De mi történne, ha nem sikerülne? Kész lenne viselni a következményeket? Nem. Gyáva. Nem mer kockáztatni. Nem képes rá. Hogyan is menekülhetne meg? Még a tornaórákon sem jeleskedett. Sokkal szívesebben töltötte könyvek mellett az idejét. Ez nem járható út. A zuhany lehetősége csöppnyi enyhülést nyújt. Egy kicsit távol lehet attól, ki ily könyörtelenül ejtette rabságba. A kétértelmű szavak hallatán lángra gyúl az arca. Szóval tudja? Ő nem... nem akarta elárulni magát. Mégis sikerült? Minden erejére szüksége van, hogy ne próbáljon hátrálni, mikor a gyilkos ujjai végigsimítanak arcán. Nem akar itt lenni! Nem akar vele lenni! A sírás, a hisztéria még mindig környékezi és sokkal, sokkal rosszabb így, hogy el kell fojtania.
- Nem... nem csinálok butaságot – rebegi elhaló hangon és mivel megkapta az engedélyt a fürdő felé indulna. Ám alig áll fel, forogni kezd körülötte a szoba. Túl sok... túl sok... Mintha minden egyszerre zuhanna rá. Összecsaptak a feje fölött a hullámok. Minden elsötétedett... Áldott öntudatlanság...
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzer. Május 21, 2014 12:42 am

Josette

Rég volt bár, de emlékektől terhes elméjéből nem vesztek el azok a töredékek, amelyeket az utolsó lányról őrizett meg miután kapcsolatuk csúnya befejezéssel ért véget. Kár volt érte, hisz a Fentiek igencsak nagylelkűek voltak vele: mind a külső, mind a belső értékeit tekintve. Sosem fogja elfelejteni azokat a hosszú szőkés-barna hajtincseket, a hozzájuk tartozó nagy, kékes őzikeszemeket, a sportos testalkatot, és azokat a szép, hosszú combokat, amiket többször is vágytól éhesen markolászott. Azt szerette a lányban, hogy könnyen és gyorsan tanult, remekül helytállt a váratlan helyzetekben, és az ágyban is remekül teljesített. Tudta, hogy mikor mit kell csinálnia, hogyan kell reagálnia és könnyedén, játszva tett eleget ura aberrált szexuális vágyainak. Ezen kívül a sötét lelkű férfi volt neki az első, és hát nem titok, hogy szereti, ha egy lány romlatlan, amikor hozzá kerül. Csupán egy hiba volt benne, és noha a mindennapokban szinte észrevehetetlennek volt mondható, lényegében az hozta a szépség vesztét. A vadásznak sosem sikerült kiirtania a legutóbbi prédájából a honvágyat, és annak ellenére, hogy egy idő után a kékszemű nem kísérletezgetett a meneküléssel, a végeredmények azt mutatják, hogy sosem tudta eredményesen, igazán gyökerestől megsemmisíteni a zavarodás irányába indult elméjéből a szökés gondolatát. A szőkeség csupán azért hagyott fel folytonos szökéspróbálkozásaival, mert rájött, hogy a vadászt semmiféleképpen nem lehet kijátszani úgy, hogy az ember nem ismeri a gyenge pontjait. Mint ahogy utólag kiderült, csupán be akart férkőzni a férfi bizalmába, és amikor úgy vélte, sikerült, mindössze a megfelelő pillanatra várt. Kár, hogy sosem lett világos számára, a vadász senkiben nem tud 100%-osan megbízni, és mindig rajta tartja a prédáin a szemét…
Nos, csak őszintén remélni tudja, hogy a legújabb felesége is legalább annyira ügyes lesz és gyorsan fog tanulni, mint az előző. Rossz, vagy jó tulajdonsága – ezt egyedül eldöntheti mindenki – hogy nem szereti ismételgetni magát, nem is élvezi, ha egy lejátszóban megakadt lemezként kell ezerszer ugyanazt eldarálnia, és nincs is jó hatással rá, ha egyfolytában emlékeztetnie kell a feleségeit azokra a szabályaira, amiket előzőleg már elmondott legalább egyszer.  Van benne egy kis naivitás és azért nem ölteti egyből a lány csípőjébe a csipet, amivel bárhova követheti, mert hisz abban, hogy az új bige nem szándékozik majd elszökni… ha elég okos, akkor követi a vadász utasításait, és úgy viselkedik, ahogy ő óhajtja, ha pedig konok és szófogadatlan, akkor bizony bűnhődni fog. Kár lenne pedig felsérteni a gyönyörűséges, bársonybőrét. Noha a vadász elég óvatos, és pontosan tudja, hogy milyen erőt kell gyakorolni a késre, ha egy sebet akar ejteni, megesik, hogy nem tud gátat szabni a mérgének, és az láthatatlan súlyként nehezedik a penge markolatára, így az acél nagyobb vágást ejt a bizonyos bőrszöveten, mint kéne.
Elégedettség ébred benne, amikor azt konstatálja, hogy a lány igyekszik eleget tenni a parancsának. Hangja lényegesen kevesebbet remeg, azonban még mindig túlságosan érezni benne a feszültséget. Főleg azon, hogy beszéde nem folyik össze, az egész cafatokban lóg… mintha a női hangszín tulajdonosa csupán arra összpontosítana, hogy minden kérdésre válaszoljon. Ez jót és rosszat jelent: ínyére való ugyan, hogy a bige felelni akar minden elhangzott kérdésére, azonban elmondhatatlanul bántja a fülét, hogy mondandóját rongyosra szedi.
Hidegen hagyja, hogy Josette papának sok pénze van, csupán abból a szempontból tartja veszélyesnek, hogy nem egy ágrólszakadt családból származik a kiválasztottja, hogy Mr. Warren dagadó bankszámlája biztos nem fog nagyobb kárt szenvedni, ha a tulajdonosa eszméletlenül sok pénz költ arra, hogy megtalálja eltűnt lányát. És már pedig biztos, hogy a nyomába fog küldeni mindenféle korrupt és kevésbé lefizethető szervezetet, ha nem kap tőle híreket. Ezek a pénzeszsákok mind ilyenek… nem foglalkoznak a gyerekeikkel, azonban, ha valami bajuk esik, akkor a világ minden pénzét is képesek a megmentésükre pazarolni.
Amikor meghallja, hogy a nőci nem szokott randevúzni, ajkai félmosolyba görbülnek. Rögtön leesik neki a tantusz, nem is kell többet kérdezősködnie, hogy kilogikázza, a lány két formás combjai között még senki nem járt. Ha nem találkozgatott még senkivel, akkor még nem volt normális, hosszú távú, de talán még rövidtávú kapcsolata sem. Kizártnak tartja, hogy a lány ne lenne romlatlan, ugyanis túl félénk ahhoz, hogy megengedje magának a kapcsolat kívüli szexet, vagy ehhez hasonló bujaságokat. De ezért plusz pont jár, hisz a smaragd szemű gusztustalannak tartja azokat a női egyedeket, akik már annyi férfinek tárták szét a lábaikat, hogy a két kezükön sem tudják megszámolni.
- Nos, úgy látom, igen jól visszafogtad a remegést, azonban még mindig nem teljesítesz elég jól. Válaszaid tépettek, az egybeolvadó beszéd hiánya pedig azt az érzés kelti az emberben, hogy félsz. Márpedig te nem félsz, nincs igazam? – szólal meg, miután végighallgatja a lány válaszait. Kérdése költői, nemleges választ nem fogod el, és igencsak felbőszülné, ha a lány azt felelné, hogy retteg tőle. Még akkor is, ha pillanatnyilag ez így van. A férfi úgy véli, ha valaki sokáig próbál elhitetni valamit magával, egy idő után becsaphatja elméjét. Most ezt akarja elérni a lánynál is.
- Gyanítom, hogy a barátnőd, és talán az édesapád aggódni fog érted, ha nem jelentkezel rövid időn belül, tehát kénytelenek vagyunk informálni őket arról, hogy egy ideig nem fognak látni. Ha már írónak készülsz… mondhatnád azt, hogy az új könyveden dolgozol, nem?
Hangja közömbös, úgy beszél, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, és a cselekmény, amire a lányt ösztönzi, teljesen normális lenne. Mély baritonjában egyáltalán nem érezni félelmet, esetleg jelet arra, hogy úgy gondolná, amit pillanatnyilag csinál, nem helyes. Férfias orgánuma úgy szól a bigéhez, mintha legalább már ezer éve ismernék egymást.
- Tehát! – folytatja, azonban most egy kicsit nagyobb hangerővel, mint az imént. Összecsapja férfias, markáns tenyereit, egymáshoz dörzsöli őket, majd feláll. Visszahelyezi a széket a helyére, és ismét a lányra pillant. – Mielőtt elvégeznénk bokros teendőnket, muszáj lesz letusolnod. Mondanám, hogy szívesen segítenék, de nem hiszem, hogy menne, anélkül, hogy hozzád nyúlnék, és egy belső, kis hang azt súgja, hogy még érintetlen szeretnél maradni – gúnyolódik a lánnyal. Ajkai pimasz mosolyra húzódnak, és direkt kétértelműen beszél. Egy pillanatig se kételkedik abban, hogy a bigének világos, miről is van szó igazán, nem is feltételezne róla ilyet, hisz nemrég elhangzott formás ajkaiból, hogy irodalmat tanul az egyetemen. – Bent mindent találsz, amire szükséged lehet, és … - hatásszünetet tart. Közelebb lép a lányhoz, mutatóujjával gyengéden végigsimít puha arcán. - …légy óvatos, csak okosan! Nehogy bajod essen… - hangjától a levegő megtelik rejtéllyel, hisz mondandója ismét zavaros. Nyit titok, hogy tesztelni szeretné a lány elméjét és kideríteni, vajon mennyire is éles az…


A hozzászólást Lucian Valenti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 26, 2014 7:57 am-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyKedd Jan. 14, 2014 2:12 pm

A félelem vert törhetetlen béklyókat tagjaira. A bizonytalanság akadályozta a gondolkodásban, egyre nehezebben fűzte egymáshoz a különféle információfoszlányokat és töredékeket. Volt egy része, ami még mindig szerette volna meggyőzni magát arról, hogy mindez csupán egy elevennek tetsző rémlátomás. Azonban ez már nem az önáltatás ideje volt. Meg kellett erősítenie a lelkét, bármennyire is nehéznek tűnt ez a feladat. Nem számíthatott se könyörületre, se türelemre. Nem akarta kivívni maga ellen a Smaragdszemű haragját, hiszen pontosan tudta, mire képes. Rosszul érezte magát, talán még a rettegésnél is emésztőbb savként marta belsőjét önnön gyávasága és a tehetetlenség. Kivették a kezéből az irányítást, el kellett tűrnie, hogy valaki más, egy ismeretlen, kegyetlen, emberbőrben rejtőző szörnyeteg döntsön sorsa felől. Ráadásképp, mintegy rontandó az összképet, továbbra is hasogatott a feje. Nehezen tudott volna ennél borzalmasabb helyzetet elképzelni, pedig nem volt híján fantáziának. Maga is megdöbbent rajta, mennyire hamar foszlott semmivé az élet, amit eddig élt. Áthatolhatatlan sötétség nyelte el a múltat, hiába nyújtotta volna érte a karját, nem érhette volna el. Nem volt visszaút. Mikor és legfőképpen miért veszett ki belőle a menekülés iránti vágy? Persze szeretett volna kiszabadulni, visszatérni a hétköznapi, átlagos élethez, távol rabtartója megbabonázó szemeitől. Azonban nem munkált benne az értelmetlen lázadásra okot adó dac. A férfi birtokolta az egyértelmű fölényt. Ő irányított, minden hatalom vértől szennyes kezeiben összpontosult. Különös, hogy néha, bizonyos körülmények között a világ képes egyetlen, lepusztult hotelszobává szűkülni. Mert most nem létezett semmi más, csupán ez a számára ismeretlen hely és ők ketten. A vadász és a préda. Az úr és a rab.
Korábban egyáltalán nem volt rá jellemző, hogy túlságosan is sok időt áldozott volna a jövőn való töprengésre, most azonban mégis rémítő volt szembesülnie azzal, hogy immáron nincs beleszólási joga abba, miképp alakulnak majd az események. Elveszett a remény, ám az élete még megvolt. Nem tudta, ez számít-e bármit is. Rabként, valaki más kénye-kedve szerint élni, mindennek tűnt, csak épp vonzó lehetőségnek sem. Ugyanakkor ennek ellenére sem kereste azt a szabadulást, mely a végső lehetett volna. Nem vágyott sem fájdalomra, sem a halálra. Még úgy sem, hogy ebbe a kegyetlen, kilátástalan helyzetbe csöppent. Igyekezett alkalmazkodni, hiszen tudta jól, nincs más lehetősége. Mrs. Valenti. A férfi szavai valahogy csak még valósabbá tették ezt az egész, rémmesébe illő komédiát. Záporozó kérdések, majd a figyelmeztetés. Tudta, hogy komolyan kell vennie a Smaragdszemű ígéretét. Nem akart rontani a helyzetén. Nem törődött, nem törődhetett azzal, miképp reagálnának mások az ő helyzetében. Nem vonzotta a céltalan harc, a kilátástalan küzdelem. Félt és okkal tette, hiszen a Szénhajú nem volt egyszerű, átlagos ember. Meg akarta kímélni az apját a látogatásától és ha ehhez az kell, hogy engedelmes legyen, hát úgy fog tenni. Azzal is tisztában volt, hogy ezzel a saját helyzetét is megkönnyítheti. Erre a gondolatra tovább erősödtek már meglévő rossz érzései. Bizonytalan volt és minden összezavarodott körülötte. Darabjaira szaggatták a jól ismert forgatókönyvet, melynek lapjaira szerény élete került felvezetésre. Ez most valami új volt és ijesztően véglegesnek tetszett. Bár ki tudja, mikor un majd rád a férfi? Ez ismét csak olyan gondolat volt, melyet igyekezett kizárni a fejéből. Mély levegőt vett, majd ismét. Próbált erőt venni magán, mert nem akarta, hogy hangja remegése kiváltsa a beígért retorziót. Küzdött. Erősen küzdött.
- Sophie – szólalt meg végül és némileg megkönnyebbülve vette észre, hogy ha teljesen nem is, de többé kevésbé sikerült teljesítenie a férfi óhaját. Persze ez az érzés elenyésző volt, szinte észre sem lehetett venni a rá nehezedő terhek sokasága között. - Édesanyám után Sophie lett a második keresztnevem, de ezt sosem használom. Apám az egyetlen élő rokonom – folytatta a beszámolót. - Sok pénze van. Mindig... valamiféle üzleti ügyben utazik a világ körül. Ritkán látom és szinte sosem foglalkozott velem. Mindig csak a különböző magániskolák voltak, meg az egyetem. - Fogalma sincs róla, pontosan milyen részletekre kíváncsi fogva tartója. Nem akarja számára lényegtelen információkkal fárasztani, ám attól is tart, hogy valami kimarad, amire pedig kíváncsi lenne. - Én egyetemre járok. Irodalmat hallgatok. Már régóta az volt az egyetlen álmom, hogy íróvá válhassak. Férjem nincs. Én nem szoktam randevúzni. Soha. - Megakad. Nem biztos benne, hogy ezt úgy fogalmazta meg, ahogy kellett volna. Mivel azonban nem akarja szótlansággal feszíteni a húrt végül folytatja. Minden erejével küzd, hogy a hangjából száműzött remegés ne térhessen vissza. Korábban sosem gondolta volna, hogy ez ennyire nehéz feladat lehet. - Most egy barátnőmmel, vagyis ismerősömmel megbeszélt találkozóra tartottam. Néhány hónapja férjhez ment és most az Isten háta mögött élnek. - Öntudatlanul használja a férfi iménti kifejezését. - Ugyanazok a dolgok érdekeltek minket. Felhívott. Azt hiszem, hogy kölcsön szeretett volna kérni, de ebben nem vagyok biztos. Nem akarta telefonon elmondani.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyKedd Jan. 14, 2014 12:10 pm

Josette

A helyzet kezd kedvére való lenni, ugyanis a dolgok egyelőre úgy zajlanak, ahogy ő akarja. Egy kicsit meglepi azonban, hogy a lány mindenbe beleegyezik, és talán minimálisan tart is ettől. Nem hisz még neki, ó dehogyis! Előbb le kell raknia valamit az asztalra, be kell bizonyítania, hogy nem hazudik a szemében. Hisz annak ellenére, hogy mindenre rábólint, lehet agytekervényei éppen egy másik – menekülési – tervet szőnek. Bármennyire is ínyére való, hogy a helyzet szinte magától rendeződik, nem hiú ahhoz, hogy rögtön el is higgye, ez a valóság. Ugyan jellemző rá, hogy túl óvatos, de a jelenlegi helyzet meg is kívánja, hisz csak pár órája látta először az angyalarcút, és mindössze néhány szót sikerült eddig váltaniuk. Szinte semmit sem tud róla – a nevén kívül és azon túl, hogy mostantól ő lesz a felesége – és amíg legalább annyira nem ismeri meg, hogy gond nélkül ki tudja számolni reakcióit, képtelen lesz benne megbízni.  Földöntúli szépsége természetesen megnehezíti a dolgát, de rég már nem azok a férfiak közé tartozik, akik elgyengülnek egy nő szépségétől. Tisztában van azzal, hogy a díszes külső mögött egy kegyetlen szörnyeteg rejtőzhet, így hát a szemnek gyakran nem szabad hinni. Az igazság mindig több annál, aminek látszik, és mindig nehezebb megpillantani, mint azt ember azt gondolná. Nem hiába hagyatkozik már évek óta a józan eszére, benne még egyszer sem csalódott.
Ahogy egyre többször veri bilincsbe a csokoládészínű íriszeket, egyre jobban beigazolódik a tézise, miszerint ebben a lányban van valami különleges. Valami olyasmi, amitől teljesen más lesz, mint a többi nő. Manapság a nőneműek abban a hitben élnek, hogy egy férfi számára akkor lesznek vonzóak, ha könnyűvérű, provokatív és exhibicionista személyekként viselkednek. Képesek minden legalább jól kinéző vagy pénzes jött-mentnek levetkőzni és teljesíteni annak mindennemű kívánságait. Az ellenkező nem eme példájától mindig is irtózott – noha nem egyszer, gyengébb és magányos pillanataiban kereste a szolgáltatásokat, amiket nyújtani tud – és minden, ami igazán vonzotta egy nőben szerepel a barna füstkvarc szemű bige belsőtulajdonságainak listáján. Becslése szerint az ágyban pihenő nő nem csak kívülről tűnik földre szállt angyalnak, hanem belülről is az. Abban sem kételkedik, hogyha az élet megkívánná tőle, akkor akár egy igazi amazonná is válhatná, viszont tetszik neki, hogy a nem ugrik fejest az ismeretlennek, hanem rengeteg elővigyázatossággal minden játékszabályba beleegyezik, hogy előbb, épen és egészségesen megússza az első pár kört és ezáltal megismerje a játék menetét.  
Amikor a lány kinyögi a nevét, széles mosollyal díjazza tettét.
- Lucian és Josette… Josette és Lucian. – ismét kényelmesen hátradőlve a székben ízlelgeti a nevek együtthangzását. – Jól hangzik, nem? – szólal meg újból, de Igazából ezt nem olyan kérdésnek szánta, amire választ vár, csupán hangosan gondolkozott.
- Nos, jobb, ha hozzászoksz a Mrs. Valentihez is, ugyanis nem kizárt, hogy gyakran hallod majd ezt a megszólítást az idegenektől. – fordul ismét a lányhoz. A megnevezés lázba hozza, így magában még párszor kimondja. Milyen jól is áll a vezetékneve ennek a szépségnek… lassan azt is ki kéne deríteni, hogy ő maga is jól fog r rajta állni, de… mindent a maga idejében.  
- És mondd csak, Gyönyörűm…. Mindössze egy keresztneved van, vagy talán rendelkezel valami múlttal is. Van családod, más barátod, férjed? Mit dolgozol, hol élsz, mi a fenét keresel Isten háta mögött? – kérdi, miközben láttatni engedi hangjában az óriási érdekfeszítését. Rengeteg kérdését azért zúdítja a nőcire, mert noha sikerült szóra bírnia, folyamatosan nem hallotta még beszélni. És azt a gyanút keltő remegést a hangjában valahogy ki kell űzni, másképp különbözőféle kétséget fog ébreszteni a többiekben.
- És mielőtt nekiállnál bőszen felelni a kérdéseimre, hadd mondjam el, mi a legújabb szabály: Remegni tilos. Ha meghallom a hangodban a bizonytalanságot… sajnos azért büntetés jár. Ha pedig attól tartasz, hogy képtelen leszel megszólalni anélkül, hogy a hangod reszketne, és ezért feladod a csevegést… na azért jár a legkeményebb retorzió, Édesem.
Megköszörüli a torkát, kezeit ismét karba fonja, ajkait szigorú, egyenes vonalba rendezi, szemöldökét magasra emeli. Izgatottan várja a lány válaszait, azonban ha azok nem érkeznek meg, a bige biztos lehet abban, hogy beváltja ígéretét, és megbünteti engedelmet lenségéért. Van humorérzéke, azonban fenyegetőzni sosem szokott heccből.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 09, 2014 10:43 pm

A rémület újra és újra végighullámzott testén. Hiába élt át és tapasztalt meg mindent, volt egy része, ami még mindig küzdött az elfogadás ellen. Nem akarta elhinni, hogy ez tényleg megtörtént. De hiába remélte, nem bizonyult rémálomnak az események sötét láncolata. Úgy érezte, mintha pókháló fonódott volna köré, mely egyre inkább megbéklyózta. Akár meg is nyugodhatott volna, hiszen a férfi életben hagyta és még kezet sem emelt rá. A női mosdóban történtek persze nem voltak kellemesek, de úgy ítélte, hogy annál sokkal rosszabbul is járhatott volna. Valami érthetetlen okból bűntudat kezdett ébredezni lelke legmélyén. Túlélt valamit, amit más nem. Iszonyodott önmagától, amiért félelmeitől vezetve kész volt behódolni, fejet hajtani a Smaragdszeműnek. Nem akarta, hogy a férfiban tomboló sötétség az apja ellen forduljon. Hiába volt mindig hideg és távoli az a férfi, aki nemzette, mégiscsak összekötötte őket a vér. Nem szerette volna, hogy baja essen. Főleg nem miatta. Ez olyan elképzelhetetlen gondolat volt, mely ellen minden megmaradt erejével küzdeni akart. Ha csöndes és engedelmes lesz, megóvhatja őt? Valóban ennyire egyszerű lenne lemondani a szabad akaratról? Egyértelműnek tűnt a válasz, hiszen máris tudta, képtelen lenne dacolni a férfi erejével. Minden tekintetben tőle függött. Irányítása alá vonta az életét néhány perc alatt. Hiába vágyott oly nagyon a szabadulásra, egyre biztosabbá vált benne, hogy immáron elérhetetlen az egérút.
Beleborzongott az arcán végigsimító ujjak érintésébe és néhány másodpercre még a szemeit is lehunyta. Nem múló rettegés kerítette hatalmába és oly súlyokat vetett megtépázott lelkére, melyektől félt, immáron sosem szabadulhat. Legszívesebben most is elhúzódott volna, de nem akarta ingerelni a férfit s ily módon kísérteni szerencséjét. Milyen ostoba is volt ez a gondolat! Ha szerencsés lett volna, sosem keveredik ebbe a helyzetbe. Egyik pillanatról a másikra egy ismeretlen, a Smaragdszemű Démon rabjává vált. Soha, semmit nem bánt még annyira, mint hogy betért abba az étkezdébe. Hiszen nem is volt igazán éhes! Vagy mégis? Most mindenesetre úgy rémlett, hogy nem. Tovább kellett volna mennie. Újra és újra ez visszhangzott elméjében. Akkor sosem keresztezte volna útja az idegenét. Bár úgy történt volna! A nyugalom távoli, valótlan álomképpé fakult számára. Olybá tűnt, már egy élet is elmúlt azóta, hogy belépett azon a bizonyos ajtón. Ha tudta volna, hogy a végzetébe sétál, más irányba vezette volna lépteit.
Rémült, mogyoróbarna szemeit egyetlen pillanatra sem volt képes elszakítani fogva tartójától. Elképzelni sem tudta, mit akarhat vele a férfi, de az elméjében egyre-másra felbukkanó lehetőséget rémesebbnél rémesebb képeket festettek elé. Értetlenül figyelte, amint a Smaragdszemű a komódhoz lép. Nem hitte volna, hogy még szürreálisabbá válhat ez az egész. Ezért a botor könnyelműségért gondolatban rögtön megfeddte önmagát, hiszen tudnia kellett volna, hogy immáron bármi lehetséges és minden megtörténhet. Reszkető kezekkel nyúlt az ékszeres dobozért és második próbálkozásra sikerült is felhúznia a gyűrűt. Eszébe sem jutott, hogy tiltakozzon. Félt a lehetséges következményektől. Nem érte volna meg a férfi akarata ellen feszülni, a lázadásból csakis kára származhatott volna. Itt most már régen nem számított, hogy mit szeretne és mit nem. Újdonsült kiszolgáltatottsága szinte meztelenné tette. Félelmei az ellenkezés minden vágyát kiölték belőle. Reszketett és hirtelen azon kapta magát, hogy már tudni sem akarja, mit tartogat számára a jövő. Most már csakis a Smaragdszeműn múlott, tőle függött minden.
Rabtartójának szavai tovább szították a kétségbeesés és bizonytalanság lángjait. Esküvő? Nászút? Mikor tervezte el ennyire részletesen ezt a történetet? Vagy számára tényleg ennyire egyszerű lenne ilyesmit kiötölni? A félelem mellett immáron döbbenet és hitetlenség jelei is feltűntek a szép arcon, a mogyoróbarna szemek mélyén. Nem akarta felesleges időhúzással bosszantani az idegent, ezért végül ismét bólintott. Ha a Smaragdszemű így akarja, akkor így lesz. Szóra nyitotta ajkait, ám eltelt még néhány másodperc, mire sikeresen megtalálta a hangját.
- É... értettem – nyögte ki végül nagy nehezen, alig érthető, remegő hangon. Korábban sosem hallotta még magát ennyire bizonytalannak. - Én... minden... minden úgy lesz, ahogy óhajtja. - Végre valahára felült, ám a következő pillanatban már ezt a cselekedetét is megbánta. Így még védtelenebbnek érezte magát, a férfi pedig ismét ott volt mellette. Olyan megbabonázó volt az a smaragdfényű szempár. Mintha tényleg egy démon lett volna.
- Nem fogok elszökni – rebegte elhaló hangon. - Nem próbálkozom ostobaságokkal.
Komolyan gondolta szavait, nem csupán a férfi éberségét igyekezett elaltatni. Tényleg nem tervezett szökést. Most már nem. Megértette, hogy felesleges lenne minden ilyen irányú erőfeszítése. Nem akart olyan tüzet táplálni, mely mellette az apját is megégethette volna. Félt ugyan, sőt mi több, egyenesen rettegett, de nem volt más lehetősége, mint az engedelmesség. Így legalább élhetett és a Démon nem indult egyetlen élő rokona levadászására.
A szavak egyre világosabb képet festettek arról, milyen jövő vár rá. Fekete tussal rajzolták fel a körvonalakat, ám nem volt szín, mely kitölthette volna a különféle formákat és ábrákat. Nem volt többé akarata. Az illúziója talán megmaradt, de immáron egyedül a férfi dönthetett. Nem is ismerte, mégis a kezébe került az élete. Ez több volt, mint rémítő. Nem volt benne biztos, hogy valaha képes lesz-e elfogadni, de meg kellett próbálnia.
Némán figyelte, míg a férfi az ágy mellé húzta a széket.
- Josette. - Habozás nélkül, ám továbbra is remegő, halk hangon válaszolt a kérdésre. - Josette Warren. - Nem kérdezett rá a Smaragdszemű nevére. Nem faggatózott. Úgy gondolta, ha a másik szükségesnek érzi, megosztja majd vele ezt a részletet. Nem akart feleslegesen beszélni. Nem tudta, nem bosszantaná-e vele a Szénhajút.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 09, 2014 8:23 pm

Josette

Amikor a lány a tőle elvárt reakciót tanúsítja, a csókolnivaló ajkakhoz szorosan, már-már görcsösen tapadó acélos ujjai enyhítenek a nyomáson, lassan lecsúsznak eddigi helyükről és mielőtt teljesen elszakadnának a selymes arctól, gyengéden végigsimítanak rajta.
- Okos lány – suttogja ugyanolyan halk, ámde magabiztos hangerőn, és amint megbizonyosodik afelől, hogy az ágyban fekvő hölgyemény tényleg megértette, és nem csak blöfföl, feláll és a fürdőszoba melletti komódhoz lép. Kihúzza az első fiókját, amiből egy fekete tapadózáras tasakot vesz elő, ahonnét egy bíbor színű ékszeres dobozt halász ki. Az éjjeli szekrényre helyezi, majd ismét a hűtőhöz lép, hogy elővegye a brandyt, amit akkor rakott be hűlni, amikor megérkezett.
- Vedd fel, vagy én húzom fel az ujjadra, és biztos lehetsz abban, hogy az sokkal kellemetlenebb lesz. – kezd a mondandójába, amikor a frizsider tetején helyezkedő ezüstszínű tálcáról levesz egy üvegpoharat, és abba tölt magának a szeszes italból. Kortyol egyet belőle, hogy változtasson a kiszáradt ajkai állapotán, közben pedig szemérmetlenül mustrálja az ágyban fekvő bigét. Vendure íriszei a lány arcára szegeződnek, pillantása sürgető. – Hét hete házasodtunk össze és épp a nászutunkat élvezzük. Egyébként titokban tartottuk meg a ceremóniát, egy kis New Orleans-i templomban, ahol rajtunk kívül csak a legjobb barátaink voltak: Steven és Lindsay.  – kezdi darálni a háttér sztorit, időt se hagyva a lánynak, hogy ellenkezzen. Egy pillanatra hatásszünetet tart, hogy jobban átgondolja, kihagyott e valamit a rövid múltismertetőből, és amint gondolatban kipipálja minden szempontot, amit fontosnak tartott közölni a Csokiszeművel, elmosolyodik.
- Röviden ennyi… de! – közelebb lép az ágyhoz, és harmadszorra is a szélére ül. Kezét a matracra illeszti, a lány másik oldalán, nagyjából a derekának egy vonalban. – ha csúnyán viselkedsz, eljár a szád, vagy megpróbálsz elszökni és véletlenül sikerül is, vésd jól az eszedbe, hogy a világ minden négyzetméterét felkutatom, és miután megtalállak, ígérem, hogy meg fogod bánni minden ballépésedet.
Hangja határozott, de inkább figyelmeztető, mint fenyegető. Igyekszik oldani a felszültséget, de mindenki biztonságának érdekében lényegesnek tarja elmondani a tudnivalókat. Becslése szerint nem csak egy gyönyörű, de egy igen intelligens nővel is áll szemben, tehát kötve hiszi, hogy némi szabály betartása gondot okozhat neki.
- Ha kérdeznek, inkább hallgass és hagyd rám a válaszolgatást. Nem szeretném, ha lebuktatnál miket… kellemetlen lenne, nemde? – kérdez, azonban nem vár választ, ezt amolyan költői kérdésnek szánta. Megissza az utolsó korty brandyjét, majd visszarakja a poharát a helyire. Eszébe ötlött, hogy megkínálhatta volna a kis hölgyemény – csupán annyit adott volna neki, amennyitől nem érzi majd, hogy fáj a feje, ha így van – de nem szereti, mi több, valósággal megveti az alkoholt fogyasztó nőket. Az italt nem a gyengébb nemnek találták ki, főleg nem a brandy-t. Ha fáj a feje, majd szerez neki fejfájás-csillapító tablettát.
A kisasztal melletti széket oda helyezi, ahol az előbb állt - a fürdőszoba bejárata és az ágy oldala között félúton – majd helyet foglal. Egyik bokáját a másik lábának a térdére helyezi, hátradől és keresztbe fonja karjait.
- Nos, most hogy tisztáztuk a betartandó szabályokat, megtudhatnám a szemrevaló feleségem nevét, Kedvesem? – kezd egy újabb, teljesen más jellegű beszélgetésbe. Az előbbi eszmecsere nem is nevezhető igazán annak, hisz a közölnivalója akár monológként is minősíthető. Most azonban nem megértetni akarja a hölgyeménnyel, amint mond, ezúttal teljesen más célja van: szóra akarja bírni. – Hazudni nem ér, ugyanis a kocsim hátsó ülésén pihen a táskád. Könnyen ellenőrizhetem, hogy igazat mondasz e… - világosítja fel a lányt, szája pedig enyhén csúfondáros mosolyba rendeződik. Leteszi a térdén pihenő bokáját, majd előredől. Mind a két könyökét a combjaira helyezi, ujjait meg egymásba fonja, nagyjából a mellkasa magasságában. – és ugye mondanom se kell, hogy minden hamis válaszért büntetés jár? – suttogja oda vészjóslóan az őzike szeműnek. Szeret szórakozni, azonban nem bírja, ha a saját játékaiban más akar diktálni, illetve ha a részvevők nem tartják be a szabályait. Egy ideje visszatérő gondolata tűnik fel agytekervényei közt: Vajon mit tesz az új lány: megpróbál megszokni vagy megszökni?
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 09, 2014 6:08 pm

Halovány láng kezdett pislákolni elméje mélyén. Lassan szivárgott vissza öntudata. Túlságosan is erősen ölelte magához a hirtelen rázuhant sötétség. Először a fájdalom érzete vált minden másnál valósabbá. Hasogatott a feje, ám fogalma sem volt róla, mitől. Egy ijesztő álom szilánkjai kezdtek kibontakozni a sűrű ködből, ám a jeges rémület csupán akkor markolt a lány szívébe, mikor rádöbbent, hogy valóban tanúja volt azoknak a borzalmas eseményeknek, nem csupán a képzelete űzött torz, csúf tréfát vele. Minden homályból előúszó apró részlettel nőttön-nőtt a szívére telepedő félelem súlya. A fejét hasogató fájdalom tompává tette, képtelen volt egymásba fűzni gondolatait. Minden, amihez nyúlni próbált, porrá omlott a kezei között. Aggasztó bizonytalanság mocsarába süllyedt és fogalma sem volt róla, mihez kellene kezdenie. Halk nyöszörgés szökött ki ajkai közül, miközben megpróbálta összegyűjteni az aprócska részleteket, melyek talán segíthettek benne, hogy felmérje a helyzete súlyosságát. Feküdt valahol, ezt biztosan érezte. Még mindig életben volt, hiába hitte, hogy a Smaragdszemű habozás nélkül végez majd vele. Mi is történt ott, az utolsó pillanatokban? Képtelen volt rá, hogy visszaidézze. Emlékezett a férfi érintésére, a kezére a bőrén, aztán a hideg, éles kínra, mely könyörtelenül perzselte végig idegpályáit. Váratlan volt, nem tartott sokáig, ám mégis olybá tűnt, mintha elvágott volna mindent. Megkönnyebbülést kellett volna éreznie, ám a tény, hogy a Démon valamiért mégis megkímélte csak még tovább szította kétségei lángját. Nem akart körülpillantani, ám tudta, hogy nem menekülhet a sötétségbe. A Szénhajú valószínűleg már észrevette, hogy magához tért. Nem oldott volna meg semmit, ha halogatja az elkerülhetetlennel való szembenézést. Mindezzel tisztában volt, a félelem azonban mégis béklyóba verte. Hiába határozta el magát, nem mert úgy cselekedni. Nem rögtön. Tartott tőle, mit kell majd látnia. Immáron semmi sem volt valós, biztos. Nem volt mibe kapaszkodnia, még csak nem is sejthette, mi vár rá ezek után.
Érezte, hogy egy másik személy súlya nehezedik az ágyra. Itt volt vele. A hirtelen felismerés szinte jéggé fagyasztotta ereiben a vért, noha eddig sem merte remélni, hogy egyedül van. Ugyanabban a pillanatban pattantak fel szemei, amikor rabtartója a szájára szorította a kezét. Riadt tekintete azonnal megtalálta a smaragdfényű szempárt. Még mindig képtelen volt tudomásul venni, hogy mindez vele történt. Annyira szürreális volt a jelenet. Mintha valaki a legbizarrabb rémképeket fűzte volna rá egy rémítő gyöngysorra. Ha nem akadályozták volna, talán akkor sem vetemedik sikításra. Megbénult. Fogalma sem volt róla, hogyan is kellene cselekednie. Nem akart itt lenni, hideg borzongásra késztette a Gyilkos közelsége. Amikor az idegen közelebb hajolt hozzá, ösztönszerűen húzódott volna hátrébb, ám mégsem tette. Nem volt képes megmozdulni. Az átéltek bénító erővel hatottak tagjaira. Ismét végigfutott a hátán a hideg, mikor megérezte a férfi leheletét a bőrén. Minden egyes szavai egyre mélyebbre taszította a sötét, feneketlen szakadékba, melyből már korábban sem látott kiutat. Noha sosem állt igazán közel az apjához, most mégis aggodalom támadt benne iránta. Nem akarta, hogy bántódása essen. Biztos volt benne, hogy ez a férfi tényleg képes lenne megkeresni, ha ő bosszúságot okozna a számára. A pánik nem tágított. A sírás továbbra is környékezte. Egyre erősebben telepedett rá a bizonyosság, hogy semmit sem tehet. Legszívesebben elbújt és sírt volna, csakhogy az előbbire nem volt lehetősége, az utóbbi ellen pedig még mindig küzdött. Meghozta tehát azt a döntést, amit az ismeretlen várt tőle. Lassan bólintott. Igen. Más lehetősége úgysem volt és egyszerűen rettegett a gondolattól, hogy feldühítheti a Smaragdszeműt. Látta, mire képes. Nem akart a dühe célpontjává válni. Mindent megtett volna, hogy megóvja ettől a véres, kegyetlen végzettől az édesapját, a férfit, akinek talán még a hiánya sem tűnik majd fel. A mogyoróbarna szempárból még mindig sütött a rémület. Nem volt biztos benne, hogy képes lenne-e egyáltalán megtalálni a hangját. Nem állt szándékában felesleges kérdésekkel bosszantani fogva tartóját. Remélte, hogy az magától is beszámol majd terveiről. Noha egyáltalán nem várta, hogy erre valóban sor kerüljön. Mivel érdemelte ki ezt a sorsot? Életben volt, túlélte a vérengzést, de elképzelni sem tudta, hogy miért. Mivel érdemelte ki a Szénhajú figyelmét? Bizonytalanná vált minden, szilánkokra hullott biztosnak vélt világa. Egyetlen magányos könnycsepp gördült le arcán. Szinte észre sem vette. A férfit figyelte. A Gonosz vált az egyetlen valós dologgá. Tőle függött. Érezte, hogy ez az igazság és ez még inkább kétségbe ejtette. Hazamehet még valaha? Nem hitte.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 09, 2014 1:24 am

Josette

A bige feje halkan a falhoz koppan, teste minden izma az alaptónusát ölti magára, agya elveszíti a végtagjai felett az irányítás, aminek következtében a térdei összecsuklanak. Pont ezt a reakciót várta, így amikor azt tapasztalja, hogy a lány elájult, villámgyorsasággal az acélos karjaiba zárja őt. Tetszik vagy sem az eszméletét vesztette bigének ezek a kezek jelentik számára a biztonságot, főleg most, hogy nincs önmagánál.
Miközben óvatosan fogja a gyönyörűséget, gyorsan leguggol, a formás feneke alá csúsztatja kezét, ezután pedig gyors mozdulattal a vállára veszi a könnyű testét. Kifelé meneten szabad kezével felemeli a nőci - véleménye szerint - igen ízléses táskáját, és mielőtt kilép az étkezdéből, egy rúgással arrébb tolja a kijáratot eltorlaszoló testet, ami egyben azé a fickóé volt, aki azt hitte, szórakozhat az ott kajáló emberekkel. A kishölgy dolgait nem azért viszi magával, mert annyira érdekli, hogy valaki megtalálja őket és keresni kezdi – úgyis fel fog tűnni a családjának, ha egyáltalán van neki, hogy valami nincs rendben, miután pár napig nem kapnak felőle semmi hírt – hanem azért, mert kíváncsi rá, hogy az imént kinek a fejét verte a falba. Meg ezen kívül lehet, hogy ki akarja vinni majd az államokból, valami messzi helyre, és elég necces helyzetbe sodorná magát, ha a bige személyi igazolványok nélkül maradna. A kis kártyák azonban semmit nem fognak érni, ha nem tudja maradásra bírni, hisz akkor kénytelen lesz eldobni őket és a saját ismeretségi köréből megkérni valakit, hogy készítsen neki új személyazonosságot. Nos, lehet, okosabb lenne, ha egyből ezt tenné. Nem akarja a saját nyakába varrni a zsarukat.
Az autójához érve először az anyósülés felőli ajtót nyitja ki, beülteti az eszméletlen Csokiszeműt, ügyelve arra, hogy meg ne sérüljön, majd csak azután foglal helyet a volán mögé. Hátrahajtja a nő táskáját, aztán nem kímélve az autót hangosan beindítja a motorját. Hagyja egy kicsit morajlani azt, majd beletaposva a gázpedálba sebes gyorsasággal hajt el. Magasan letojja, hogy ott hagyja a gumik nyomát, hisz ha lassan indult volna el, akkor is ott maradtak volna a jelek. Így legalább kiélvezhette az ócskának tűnő járművének luxus kocsi képességeit.
Az üres autópályán, a motel felé hajtva veszi észre, hogy az alkonyat varázslatos színekkel vonta be az eget. Kimért pillantása hol az aszfalt utat, hol pedig a békésen alvó foglyát méregeti, és noha fogalma sincs arról, hogy miért, többségében inkább a barnahajú angyalkát figyeli.
Megérkezve a motelhez pontosan a szobája előtt parkolja le az autót, úgy, hogy az anyósülés felüli ajtó pont a bejáratival álljon szemben. Elnémítja a motort és ismét a szemrevaló rabjára szegezi tekintetét, aki továbbra is a bőrülésbe kuporogva alszik. Kiszáll a járműből, és halkan becsukja az ajtót. Nem lenne jó, ha a kis bige most ébredne fel és eszement hangon, torokszakadtából nekiállna visítozni. Semmi kedve ahhoz, hogy magára vonja az itt megszállt emberek és a tulajdonosok figyelmét, és noha gond nélkül tenne azért, hogy a csokoládébarna íriszű nőcike ismét mély álomba merüljön, ha lehetséges, nem élne az eséllyel.
Azután, hogy meggyőződik arról, senki nem figyeli, futó lépéssel megkerüli a motorháztetőt, majd gyengéden kiemeli az erőtlen, formás testet. Lábával becsukja az ajtót, egy jól kimért rúgással benyit a szobájába, majd amikor átlépi a küszöböt, ismét lábbal intézi el a világosbarna, olcsó fából készült bejárati ajtót. Az alvó foglyot az ágyra helyezi, és felkapcsolja az éjjeli szekrényen helyezkedő villanykörtét, amit egy kartonból készült, vörös színű búra fed. A fürdőszobába szalad egy kisebb törölközőért, majd miután magához vesz egyet, kimegy, és valósággal kitépi a kishűtő fehér, de repedt festékű ajtaját. Szed pár kocka jeget a mélyhűtőből, és egy kis batyut készít a krémszín anyagból. Az ágyra ülve kisöpri a lány arcába hullott hajtincseket, azután pedig világosbarna hajkoronájára helyezi a jeget. Nem is kételkedik abban, hogy fájni fog a feje, ha felébred.
Még pár pillanatig pasztázza selyemsimaságú arcát, majd úgy dönt, rágyújt a motelszoba előtt. Még benéz egyszer a fürdőbe, hogy lássa mekkora az ottani ablak, és miután azt konstatálja, hogy legfeljebb egy hatéves gyerek férne ki rajta, az kijárat felé indul. Ekkor azonban halk, meggyötört nyöszörgés piszkálja meg a dobhártyáját, ami a bige torkából csúszik ki.
- Cssss! –csitítja, miközben visszaül az ágy szélére. Hogy megelőzze a kiabálását, a puha ajkaira tapasztja tenyerét, és közel hajol füléhez, hogy ne kelljen hangosan beszélnie. – Leveszem a kezem, de ha visítozni kezdesz, a fejed ismét randizni fog nála valami keményebb tárggyal. – búgja halkan a szépen ívelt fülkagylónak. – Nem foglak bántani… - folytatja, azonban egy másodpercre hatásszünetet tart. - …ha együttműködsz velem. Ha máshogy döntesz, továbbra is tartani fogom a testi épségeddel kapcsolatos ígéretemet, viszont felkutatom minden hozzád közelállót és darabokra szedem. Megértetted? – fejezi be mondandóját, és vár a lány fejbólintására. Ha a Csokiszemű okos, azt teszi majd, amire megkérte, ha viszont nem, akkor kénytelen lesz elviselni a hibáiból eredő következményeket.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzer. Jan. 08, 2014 8:43 pm

Hangtalanul mozogtak festetlen ajkai. Némán fohászkodott, könyörgött valamiféle isteni csodáért. Korábban még sosem tapasztalt lassúsággal érezte vánszorogni az időt. Minden másodperc hosszú órákká nyúlt és nem tudhatta, melyik lesz az utolsó. Tudta jól, bármelyik pillanatban feltárulhat az ajtó, hogy belépjen rajta a Démon. Fogalma sem volt róla, miféle szörnyűséget tartogathat számára a Sötét Idegen, ám jót nem remélhetett. Tanúja volt mindannak, amire képes. Még mindig reszketett és az őt alattomosan kerülgető rosszullét sem múlt. Ez valóban a valóság lenne? Igen. Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna, ha csupán egy rémlátomás keríti hatalmába. Onnan lett volna kiút, innen viszont nem látott. Feladta volna? Igen. A zárt ablakon nem juthatott keresztül, vissza pedig nem fordulhatott. Mégsem akarta elfogadni, hogy elérkezett az utolsó órája. Korábban sosem volt ennyire valóságos számára a gondolat, hogy az ő élete is – mint mindenki másé – véges. Bármelyik pillanatban megszakadhat Sorsa Fonala egy erőszakos, nem várt tett által. Miért kellett betérnie pont erre a helyre? Ha nem éhezik meg, sosem került volna ilyen borzalmas események hálójába. Nem akart sírni! Önmaga sem értette miért, de görcsösen ragaszkodott ahhoz, hogy ne láthasson könnyeket az arcán az, ki minden bizonnyal a halálát hozza majd. Hiszen miért is kegyelmezne? Látta a vérengzést, hogy milyen egyszerűen elragadta mások életét. Számára sem volt tehát könyörület. Nem remélt. Semmivel sem jutott volna előrébb, ha könnyelmű illúziókba ringatja magát. Sosem volt vak az igazságra, a valóban lényeges dolgokra és nem most akarta elkezdeni. Tudomásul kellett vennie, hogy bezárult körülötte a csapda.
Csakhogy nem akarta! A sírás még mindig környékezte. Gombócot érzett a torkában és nem volt biztos benne, meddig lesz még képes visszatartani a könnyeket. Valamibe azonban muszáj volt kapaszkodnia! Talán ezek voltak akaratának utolsó, még mindig izzó szilánkjai. A félelem és a pánik elködösítették az elméjét, ám ő igazából fel sem fogta ezt. Nem volt több biztos pont, kapaszkodó. Mintha egy szakadék szélén lógott volna, csupán pillanatokra attól, hogy menthetetlenül a fekete mélységbe zuhanjon. Egyre nehezebbé vált minden lélegzetvétel. Rettegő tekintetét egyetlen másodpercre sem fordította el az ajtóról. Minden pillanatban a mészáros érkezését várta. Reszketett. Szinte már-már rázta törékeny testét az elfojtott zokogás. Úgy érezte, összeroppan a rázuhanó, szemmel nem látható terhek alatt. Túlságosan is keserű volt a valóság. Mindeddig ezzel nem volt kénytelen szembesülni. Most sem akart.
Mikor végül megérkezett a sötét hajú idegen az ajkaiba kellett harapnia, hogy ne kiáltson fel. Valamiféle érthetetlen indoktól, vagy talán megérzéstől vezetve nem akart efféle gyengeséget mutatni a férfi előtt. Pedig tudta, biztos volt benne, hogy a másik előtt nincsenek titkai. Ezzel kapcsolatban legalábbis nem. Hátrált volna, ám már nem volt hova. A hideg fal, ahogy korábban is, útját állta a menekülésben. A végzet pedig egyre közeledett. A rettegő, mogyoróbarna íriszek smaragdszínben pompázó szempárral kapcsolódtak össze. Nem látott benne semmi ismerőst. Idegen volt. Ilyen emberrel korábban még sosem találkozott. Hideg volt a tekintete. Nélkülözött minden érzelmet, irgalmat. Hiába is rimánkodott, könyörgött volna. El akart fordulni, ok nélkül a koszos padló tanulmányozásába mélyedni, ám képtelen volt eltépni pillantását az idegentől. Nem tudta, miért. Rettegett tőle. Gonosz volt. Valóban a halált hozta volna? Ettől tartott. Vagy talán nem. Hiszen immáron már saját félelmeiben sem volt biztos. A saját élete, minden amiben hitt és amit biztosnak vélt úgy tűnt tova, mintha csupán homokszemek peregtek volna ki az ujjai közül. Nem akart itt lenni. El akarta felejteni az elmúlt perceket. Még most, szemben a Smaragdszemű Ördöggel is azért rimánkodott magában, hogy bizonyuljon rémálomnak mindaz, mit tapasztalni volt kénytelen. A férfi érintése oszlatta szét végleg az illúzió légvárait, melyeket oly elszánt kitartással próbált ismét felépíteni a szélfútta hamvakból. Halk, felismerhetetlen nyöszörgés szökött ki ajkai közül. Nem mert megszólalni. Fogalma sem volt róla, mondhatna-e egyáltalán valamit. Nem is maradt rá ideje, hogy bármin is töprengeni kezdjen. Fehéren izzó fényként hatolt tudatába a fájdalom, majd rémítő, barátságtalan idegenként ölelte magához a sötétség. Elillanó eszmélete utolsó szilánkjaival az anyjára gondolt.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzer. Jan. 08, 2014 8:41 pm

Josette

A kétségbeesett könyörgések süket fülekre találnak, ugyanis ő már régen mélyen magában ásta el minden érzőpontot, ami akármilyen érzületet ébreszthet benne. Nem akart érezni, és nem is tudott, hisz szíve legalább annyira fagyossá vált a hit elvesztése után, mint a Jeges-tenger.
Kezében az imént használt vasat szorítja, amivel átvágta a hisztériázó nő torkát, vérében pedig az adrenalin munkálkodik, ami addig fogja hajtani, míg íriszei azt nem tapasztalják, hogy egy árva élő lélek sem maradt a helyiségben.
Enyhét lecsukja szemhéjait, csupán hunyorít. Céloz, és lő. Eldobja a halandó nedvtől csöpögő kést, számításai pedig tökéletes helyre repítik a pengét: az egyik krapek szemébe szúródik – ott, ahol kellett volna. A mellette lévő hapsi megkapaszkodik a mögötte álló, magas székbe, és rémülettel bámul a támadóra. Ádámcsutkája ritmikusan fel-le mozog, egyre csak gyorsuló tempóban. A keserűséggel megtelt tekintet elárulja, hogy gazdája nem akar elbúcsúzni az élettől, de túl késő. Előbb kellett volna gondolkoznia és aggályosan mérlegelnie tetteit. Szokás mondani, hogy mindenki megfizet a bűneiért, az ő vétke pedig az, hogy rossz emberek társaságába keveredett. Hát most eljött az ítélet napja, az ő büntetése pedig az, hogy a pokol legmélyebb és heves bugyraiban égjen.
Magabiztos lépésekkel, a súlyfelesleggel küzdő férfi felé lép, majd az egyetlen nála maradt evőeszközt – a villát – a nyakába szúrja, pontosan a nem is olyan rég lázas gyorsasággal mozgó ádámcsutkába. Gyomorforgató reccsenés töri meg a hullaszagú csendet, ami abból keletkezik, hogy egy mozdulattal kirántja a disznófejű gégefőjét.
Az időskorú pultos remegő kézzel próbálja bepötyögni a rendőrség számát, amikor a kis-társaság utolsó tagja és egyenlővé válik a földdel. Az ostoba próbálkozás széles mosolyt csal az véreskezű arcára, aki azon nyomban meg is kerüli a nyamvadt pultot. Az idős ember kést fog a kezébe, majd hadonászni és fenyegetőzni kezd vele, mint egy a téboly szélén táncoló halandó. Teljesen tisztában van azzal, hogy mi vár rá, azonban még nem sikerült megbékélnie a ténnyel, és elfogadnia, hogy ütött az órája.
Az éles vas percek alatt tulajdonost cserél, és amint a véres tenyérhez ér, úgy elvágja a kopaszodó légcsövét, mint meleg kés a vajat. Nagyjából a mellkasa közepéig halad a penge, aztán a fogójára tapadó tenyér enged a szorításából, hogy szétfeszíthesse a félig halott ember légcsövét és miután kitapintja a nyelvét, teljes erővel kihúzhassa azt. Legyen hát elegáns halála… igaz, hogy az öltöny hiányzik, de a sztolipini nyakkendő épp elég lesz. A történelem tele van hatalmas alakokkal…
Épp a kilógó nyelven végigszállingózó vérfolyócskákat figyeli, amikor dobhártyáját egy ajtócsukódás rezegteti meg. Fejét majdnem kilencven fokban elfordítja el – csupán annyira, hogy perifériás látásával hátratekinthessen. Utolsó pillantást vet a művészi alkotására, majd miután elbúcsúzik tőle, megfordul és kimért lépésekkel a folyosó végében helyezkedő ajtóhoz sétál. Mielőtt belép, egy másodpercet vár, hisz nem tudhatja, van e valami fegyver annál, aki búvóhelyet - vagy inkább kibúvót – keresett. Ha a memóriája és logikája nem csal – tekintettel arra, hogy a női mosdó előtt áll -, akkor egy hölgy rejtőzködik a bent. Felveszi az önelégült mosolyát, majd berúgja a már így is rossz állapotban lévő ajtót. Látni akarja a rettegést a nőci szemében, mielőtt végleg elfújja az életgyertyája lángját, érezni akarja, ahogy reszket a félelemtől, mely abból a tudatból árad, hogy nemsokára kihűl a teste és azzá válik, ami volt: semmivé. Azonban, amikor belenéz a keserűséggel megtelt szemekbe, és jobban megvizsgálja az aggodalom ráncokkal tarkított arcot, furcsa reakció indul folyamatnak benne. Az ösztöneire akar hallgatni, azonban egy másik, erőteljesebb hang felülkerekedik rajtuk.
Lassan besétál a kicsit sem higiénikus női illemhelyre, egyre közelebb merészkedik az egyetlen túlélőhöz, és addig nem áll meg, még az nem szorul közte és a fal között. Ekkor szinkronban felemeli mind a két kezét, és a hamvas arcbőrre simítja őket – ha hagyja, ha nem. Tenyerei közé fogja a szép arcformájú fejet, belenéz a csokoládébarna szemekbe, de még mielőtt elveszne bennük egy lendületes, ámde jól megfontolt lökéssel a falnak csapja a lány koponyáját. Az ütéstől valószínűleg el fog ájulni, így felveheti a vállára, hogy aztán könnyen berakhassa a járművébe. Eldöntötte: őt magával viszi.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzer. Jan. 08, 2014 8:36 pm

Tagjait jéggé dermesztette a szeme előtt kibontakozó véres jelenet. Fogalma sem volt róla, hogy ilyesmi valóban megtörténhet csak úgy, váratlanul is. A televízió képernyőjén persze már számtalanszor látott ilyen és ehhez hasonló jeleneteket megelevenedni, de azok koránt sem tűntek ennyire szürreálisnak. Mintha az egész világ kifordult volna magából. Valami hatalmas, láthatatlan erő rántotta ki a talajt a lábai alól. Bánta már, hogy engedett az éhségnek, mely egyre inkább erőt vett rajta, és végül betért erre a helyre. Sosem bizonyult még döntése ennyire hibásnak. A Szénhajú olyan volt, mint egy igazi démon. Kérlelhetetlen. Könyörtelen. Hideg. Precíz. Ő pedig csak némán fohászkodott valami láthatatlan, talán nem is létező erőhöz abban reménykedve, hogy a Gyilkos nem fedezte fel. Egész testében reszketett és meg kellett kapaszkodnia az asztalban, mert félt, hogy elgyöngülő lábai a végén még felmondanák a szolgálatot. Nem érdekelték az okok. Elképzelni sem tudta, mi válthat ki efféle borzalmat. Mindössze azt bánta, hogy pont erre vezette az útja és sajnálta, végtelenül szánta a holtakat. Akárkik is voltak, nem érdemeltek ilyen sorsot. Még félelmei sem voltak képesek, hogy elfojtsák ezen érzéseit. Olybá tűnt számára, mintha a világ lelassult volna körülötte. Minden tovatűnő perccel egyre csökkentek az esélyei, hogy szabadulhasson. Valahol mélyen már ébredezett benne a gyanú, hogy nem menekülhet, de nem akart behódolni a mardosó kétségbeesésnek.
Ugyanakkor fogalma sem volt, hogy mit is tehetne. Az ajtó túlságosan is messze volt, s akadályként magán a veszélyen is át kellett volna jutnia. Lehetetlen feladatnak tűnt. Az is volt, győzködte magát, nem csupán a teljesen jogos félelem uralkodott el rajta. Végül nagy nehezen mozgásra bírta a lábait. Hátrálni kezdett. Igyekezett némán lépkedni, ám koránt sem volt biztos benne, hogy sikerrel jár. Saját lélegzetvételei is egy-egy ágyúlövés erősségével hatoltak a fülébe. Úgy érezte, bármelyik pillanatban hibázhat. Nem akarta megpillantani a férfi szemeit. Vajon mi rejtőzhet egy ilyen ember lelkében, aki képes ilyesmire? Ijesztő volt a kérdés, ám biztos volt benne, hogy a válasz még rettenetesebb lenne. Mikor keze a női mosdó ajtajához ért, hihetetlen megkönnyebbülés hullámzott végig rajta, noha egyáltalán nem hitte, hogy máris elhárult feje fölül minden veszély. Egyszerűen már csak annak is örült, hogy nem kellett tovább egy helyiségben lennie a Démonnal. Pillanatról-pillanatra egyre nehezebben küzdött a pánikkal, mely úgy környékezte, mint holmi prédára éhes ragadozó. Világ életében kerülte a felesleges tevékenységeket. Most sem ért volna el semmit sírással, kiáltozással, könyörgéssel. Próbált koncentrálni, gondolkodni. Kényszerítenie kellett magát, hogy egyáltalán akarjon cselekedni. Teljesen lezsibbadt és még mindig nem hitte el teljesen, hogy a valóságot éli át. Olyan könnyű lett volna elhinni, hogy ez az egész csak egy bizarr, beteges álom. De nem az volt. Épp ezért nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Azt sehol sem tanítják, hogy ilyenkor hogyan kell reagálni. Elveszett. A bűntudat is ébredezni kezdett benne, hiszen menekülni akart és csakis a saját sorsával törődött, mikor mások épp az imént haltak kínhalált. Hibáztathatná ezért bárki is? Összezavarodott. A kétségek szinte szétfeszítették tépett, meggyötört lelkét.
A mosdóba lépve megfordult, majd az ablakhoz sietett. Remegő kezekkel igyekezett kinyitni, ám keserű csalódás várta. Képtelen volt rá. Akárhogy is próbálkozott, a szabadsághoz vezető út zárva maradt. Látta a világot, amitől elvágta és ezzel együtt csak még kétségbeejtőbbnek találta a helyzetét. Minden hétköznapi apróság, minden, ami a teljes létét jelentette most villámsebesen távolodott el tőle. Hamuvá égett a valóság, a maradványokat pedig jeges szél fújta tova. Ezernyi kérdést kellett volna még feltennie az apjának. Oda kellett volna érnie arra a találkozóra. Majd jöttek a teljesen lényegtelen, ostoba gondolatok, amiknek még hasznuk, értelmük sem volt ebben a helyzetben. Kint hagyta a táskáját. Hát persze. Igen. Még arra sem maradt ideje, hogy megegye, amit rendelt. Ostobaság!
Mi következik most? Sötétebbnél sötétebb jövőképek bukkantak fel elméje vetítővásznán. Nem! Azért sem fog sírni! Ezzel az elhatározással az ajtó felé fordult. Reszketett. Hiába karolta át önmagát, nem volt képes csillapítani remegését, mely minden szónál jobban árulkodott arról, mennyire retteg. Próbálta visszapislogni a kibuggyanni készülő könnyeit. Újra és újra mély levegőt vett, miközben magában még mindig azért könyörgött, hogy a férfi egyszerűen csak tűnjön el. Fohászkodott a láthatatlanságért. Olyan sokszor suhant már el személye fölött érdektelenül mások pillantása. Miért ne lehetne, hogy most is? De ez ismét csak önáltatás volt. A valóság hideg borzongása nem hagyta, hogy néhány vágyott álomkép megtévessze. Az őrület pereméig űzte a rettegés és a bizonytalanság mindennél rosszabb keveréke. Nem tehetett mást, egyszerűen csak várt. Rá. A Démonra. A Szénhajú férfira, aki előbb vagy utóbb utána fog jönni. A Végzet. Az övé. Miért nem válhat egyszerűen semmivé?
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzer. Jan. 08, 2014 8:36 pm

Josette

Méretes kezével határozottan markolja a szénfekete bőrbe bújtatott kormányt, miközben szuggeráló tekintetével a végtelennek tűnő országutat figyeli. Smaragd íriszeit időnként az sztráda felett táncoló álomszerű délibábra szegezi, am amint a kis halmazra hasonlító hullámok közé egy másik autó kerül, a határozott tekintetét ismét a távolba engedi és figyelmét a járműre áldozza. Azt mondták neki a motelben, ahol ideiglenesen megszállt, hogy alig pár kilométernyire talál egy kajáldát, ahol megfizethető árért cserében igen színvonalas, ízes vacsorát kaphat és azt nyugodt körülmények között el is fogyaszthatja. Perifériás látása pont azt a helyet keresi, amit csak Isten tudja miért, de Bo étkezdéjének neveztek el – olcsón, kvalitás alulian csengő név, ami egy olyan helyhez illene, amitől az ember leginkább gyomorrontást várhat, egyebet nem.
Amikor végre megérkezik a helyszínre, a parkoló helynek kijelölt részre hagyja autóját, majd befelé igyekszik az vendéglőbe. Amíg a körülmények miatt idő előtt pusztulásnak induló bejárat felé sétál, márkás, szénfekete színű és fényesre tisztogatott cipője veszít a csillogásából a rá ragadt homok és szutyok miatt. Nem foglalkozik ezzel, úgyis újat vesz, ha eléri a várost, amit induláskor tűzött ki céljául magának.
Belépve illedelmesen köszön, majd a bejárati ajtóhoz legközelebbi asztalon foglal helyet. Figyelmesen nézegetni kezdi az étlapot, amikor egy igen fiatal lány áll meg mellette.
- Üdv! A nevem Samantha. Mit hozhatok? – kérdi mosollyal az arcán.
A férfi jobban szemügyre veszi, egyszer végigfutatja rajta a tekintetét és megállapítja, hogy jól áll rajta a pincérnős ruha, annak ellenére, hogy a szoknyája egy kicsit rövidebb a kelleténél.
- Mi a napi menüajánlatuk? – teszi fel saját kérdését, miközben kedvesen visszamosolyog.
- Érett sonka fűszeres sült krumplival.
- Azért érett, mert senki nem rendeli? – reagál a lány válaszára zavarba ejtő gondolatával. A pincérlány az elvártnak megfelelően viccesen reagál: arcizmai elernyednek, majd ismét megfeszülnek, amikor a tréfa eljut agyának értelmező központjáig. Ajkai kínos mosolyba görbülnek, és látszólag képtelen megszólalni.  – Megkóstolom az érett sonkát. – folytatja a vendég, beleegyezésével pedig megtöri a köztük kialakult kínos csendet. A lány bólint egyet, majd a dolgára megy.
Miközben a pincérnővel beszélt, figyelmét a pultnál ülő férfi vonta magára, aki noha a társaságával csevegett, gyakran pillantásokat vetett rá. Mivel nem keresi a balhét, igyekszik ignorálni az ismeretlent, és próbálkozásai sorra sikeresek. Azon gondolkozik, hogy vajon miért is nézik ennyire. Eszébe ötlik, hogy talán ismerik, de miután jobban megvizsgálja arcukat, rájön, hogy nem így van.
A következő pillanatban a pincérnő visszatér, méghozzá a rendeléssel a kezében lévő tálcán. A smaragdszemű megköszöni, amikor a fiatal lány elé helyezi életét, majd neki is áll elfogyasztani azt. Épp a második falatot helyezi résnyire nyílt ajkai közé, mihelyt a bámulója az asztalához lép és helyet foglal a mellette lévő széken.  
- A barátom azt mondta, elfolytában nézel, tehát arra gondoltam, ideülök és megkérdezem, baj van e. Nos…? – kezdi halk, azonban magabiztos hangnemen. Kérdésére nem érkezik válasz, ami szemmel láthatóan rendesen fel is bőszíti. – Vagy talán csak meleg vagy? – folytatja a piszkálódást, viszont ezúttal sem ér el vele semmit. A barátai nevetni kezdenek, kivéve az egyik férfi – kinézetre a húszas éveinek elején jár – aki figyelmezteti haverját, hogy hagyja abba a zavarást. A mellette lévő nő fejbe csapja, majd ismét az ajtónak balra álló asztalra szegezi tekintetét.
- Néma vagy, vagy beszari? – ordítja el magát a zaklató. Ekkor két zöldes írisz az arcára szökken, és egy pillanatra ott is marad. - Mind a kettőt egyszerre? – tesz fel még egy kérdést gúnyos hangnemmel az illető.
A következő pillanatban az étkező vendég izmos karja lendül egyet és a zaklatója nyakába mélyen egy villa szúródik. A gyakorlott ujjak megcsavarják az ütőeret átszakító evőeszközt, majd kihúzzák azt. A pultnál ülő nő felsikolt, majd leugrik eddigi helyéről és futó lépésben a haverja felé igyekszik. Azonban nagy pechje van, ugyanis a vendégszereplő kezének csapdájába esik. A következő másodpercben egy kés húzódik végig a nyakán, olyan erővel, hogy elvágja a nyelőcsövét. A pultnál álló további két férfi zavarba jön, és szószaporítással próbálja menteni az életét. De minden hang hiábavaló. Kár, hogy ők nem tudják… senki nem élheti túl.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 pm

Elijah & Alexis




Általában elég egy találkozás ahhoz, hogy valakiről konkrét kép alakuljon ki bennem. Jó ember, vagy bármilyen más lény ismerőjének tartom magam, most mégis csődöt mondott minden megérzésem. Elijah különös teremtmény. A vele kapcsolatos érzéseim, gondolataim, egyet jelentenek az ambivalenciával. Egy részről még mindig vámpír, aki öl, ha úgy tartja kedve. Az utóbbiban nagyon is biztos voltam. A szemei annyira ridegek, érzelemmentesek, mintha nem is lenne bennük élet. Más részről viszont életben hagyott. Szánalomból? Könyörületből? Igazából az indok nem számít, lehet, hogy egyszerűen ma jótékony napja van. Az biztos, hogy örülhetek neki. És ha már a jótékonykodásnál tartunk: kicserélte a kerekemet, sőt beszélget velem. Tényleg nem tudom, ezek után hogyan vélekedjek róla. Saját magam ellensége nem vagyok, ezért nagyon elfogadható számomra a kettőnk jelenlegi viszonya. Ha valaki pár nappal ezelőtt megpróbálja nekem bemesélni azt, hogy ma egy Eredetivel fogok beszélgetni az országúton, méghozzá úgy, hogy tudjuk egymás kis titkát, azt a személyt nagyon gyorsan elküldöm egy orvoshoz. Kb. elképzelhetetlennek tartottam. Ugyanúgy, ahogy néhány perccel ezelőtt azt is, hogy ilyen kimerítő válaszokat fogok kapni. Be kell vallanom, mélységesen egyetértek Elijah-val a hibridekkel kapcsolatban. Vagy egyik, vagy másik. De ne mindkettő! Eddig is volt elég baj a két fajjal külön- külön is. Az én szempontomból persze a legjobb mégiscsak az lenne, ha se vámpírok, se vérfarkasok nem keserítenék meg az életemet. Tisztelet a kivételnek. Ilyen vérfarkas például Ryan. Mennyi kedves emlék fűz hozzá! Előtte sosem kellett titkolnom, hogy mi vagyok. Sosem kellett félnem, hogy elárul, vagy becsap. A legjobb pót-testvér, akit csak kívánni lehetett. Még akkor is, ha néha szemtelen, nagyszájú és öntörvényű. Bár vér szerint semmi nem köt minket össze, mégis jól kijöttünk egymással. A kellemes múltidézésből az általam favorizált név zökkentett ki: Mikael. Tehát így állunk. Mikael fő célja Klaus. Gyilkolni akar. Akár segíthetnék neki. De amíg nem kel fel abból a koporsóból, én nem közelítek felé. Nem tudom, hogyan reagálna, ha élőholt létének feltámadásának első napján kérdőre vonnám. Végezze el más a piszkos munkát, engedje ki más Mikael-t, én majd akkor akarok vele találkozni, ha túl van az első sokkon. Elég rossz bőrben lehet, ráadásul biztosan dühös, amiért bezárták. Nyugodtan legyen még egy kicsit ott, ahol most van! Ne rajtam töltse ki a haragját. Ha közel háromszáz évet kibírtam nélküle, ez a kis idő már nem számít. Egyébként se fogok unatkozni. Elijah kijelentésére bólintottam. Igen, tudom, hogy ha meghal az egyik Eredeti vele halnak a teremtményei. Ennyit már sikerült megtudnom. Jó ideje nem szólaltam meg, hallgattam, mint egy jó diák. Egész szép jövőkép. Sok-sok legyet lehetne ütni egy csapásra. Ezen érdemes elgondolkozni. Persze csak akkor, ha a van egy konkrét terv ellene, ami kivitelezhető. Gúnyos félmosolyra húzódott az ajkam, amint meghallottam, mit mondott arról, hogy hová van elrejtve Mikael. Nem vártam mást. Viszont a következő mondata meglepett. Nem hagyja, hogy megölje! Tudom, hogy a testvére, persze, ez önmagában is nyomós ok, de ha az a testvér olyan mint Klaus...én azt gondoltam, hogy nincs közöttük ilyen összetartás. De úgy látszik tévedtem. Tehát ha az egyikkel végezni akarna valaki, számolni kellene a töbiekkel is. Legalábbis Elijah-val mindenképpen.
- Testvéri szeretet...-jegyeztem meg halkan, majd egy olyan részletre kérdeztem rá, ami szintén meglepő volt.
- Mikael. Mindig ezt mondtad. Sosem azt, hogy apa. Miért?- Lássuk, ennyire haragszik rá? Már nem tekinti az apjának? Lehet, hogy apró badarságnak tűnik, de én a saját apámat nem a nevén szólítanám. Kivéve ha nincs rá nyomós okom. Nem különösebben bánom, hogy nem árulja el Mikael hollétének a helyét, úgyse kelteném fel. Bár valahol legbelül majdnem mindennél jobban vágyom arra, hogy újból találkozhassam vele, nem tenném meg. Úgyhogy ezt a témát nem feszegettem tovább. Viszont valamin akaratom ellenére is elmosolyodtam. Elijah szóhasználatán. Gyönyörű, régi szavakat vegyít a mondandójába, immár nem először. Kicsit olyan érzésem támadt, mintha egy elő nyelvkönyv lenne. De ez a gondolat azonnal távozott az elmémből, amint meghallottam nemleges válaszát. Egy pillanatra sejtelmesen elmosolyodtam, de amint megláttam hogyan néz végig rajtam, dühbe gurultam. Mégis mit képzel? Az apja az apám lehetne! Pfff...
-Ezt jól gondolod, de fölöslegesen méregetsz. Nem ilyen kapcsolatra kell gondolni, hanem...-elharaptam a mondat végét. Nem tudtam hogyan mondjam meg neki. Amíg ő beszélt, addig én gondolkoztam.
- De ha mégis, ha valamiért mégis vámpírrá változtatna valakit, szerinted miért tenné?- kérdeztem csöndesen, és hatalmasra nyílt szemekkel vártam a válaszát. Ebben szinte már beismertem, hogy mi történt velem. De egyszer úgyis ki kell mondanom. És tovább egyébként se halogathatom.
- Már biztosan sejted, hogy miért feszegettem az átváltoztatás témát ennyire. Igen, engem ő változtatott át. Mikael.- halkan mondtam továbbra is, tekintetemet azonban határozottan Elijah-ra szögeztem.- Akkor egyszer láttam, azóta nem.- Ezzel befejezettnek tekintettem az önvallomást, ha nem kérdez, magamtól nem mondok többet. Ha jobban belegondolok, nem igazán tudnék több fontos információval szolgálni. A lényeget elmondtam...
Vissza az elejére Go down



Elijah Mikaelson
welcome to my world
Elijah Mikaelson

► Residence :
New Orleans
► Age :
1027
► Total posts :
775

ORIGINAL VAMPIRE †


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jún. 28, 2012 2:40 pm

Elijah & Alexis


Szóval itt tartunk. Meg akar ölni, majd mikor kiderül, hogy olyan információkkal szolgálhatok, melyek életbevágóan fontosak neki, egyből kedvessé válik. De minden lény ilyen, legyen akár vámpír, vérfarkas vagy esetleg vadász, mint jelen esetben. De nem bízom meg benne, hiszen a Mikael iránti érdeklődése számomra túl lelkes, mintha valami trófeának akarná. De nem teszem szóvá, hanem inkább felveszem a ridegség álcáját. Nem feltétlen kell jóban is lennem egy olyannal, aki az életemre tört. Bár tudom, hogy esélye nem volt, mégsem fogok eltekinteni eme tény felett, mert aki egyszer megpróbálta, megteszi még egyszer, egészen addig, amíg sikerrel nem jár. De lehet, hogy ezt csak én látom így, ami szerintem teljesen jogos a múlt fényében. Gyanús a nagy csend. Az, hogy eddig senki nem próbált az életünkre törni és anyánk is régen eltűnt. Valamiért úgy érzem, mintha készülnének valamire, és itt most nem Alexis-re gondolok legfőképpen. Hanem a városka azon tagjaira, akik tudnak is rólunk. Mindenképpen fel kell, keressem Niklaus-t, tudnom kell, hogy jól van. Bár a tőr nem öli meg, távollétem alatt sokat hallottam, olyanokat, melyek aggodalmam megerősítették, és gyanakvásomat is a maximumra szították. Talán ezért is jöttem vissza, hogy fivérem mellett legyek, hiszen egy család vagyunk, védenünk kell egymást, hiszen mindenki más a halálunkat akarja, és kevés azok száma, akik nem gondolnak erre. Alexis hangja húz vissza a valóságba, hiszen gondolataim már messze jártak innen…
- Tudod, mára vámpírok nem természetes lények, de anyám a megteremtésünkkel tudta nélkül egyensúlyt hozott, hiszen a vérfarkasok Teliholdkor hatalmas veszélyt jelentettek a természet egyensúlyára. Viszont arra még ő sem számított, hogy a vámpír és a vérfarkas faj Niklausban egyesül majd. Így lekötötte a vérfarkas énjét, mert ennyi erő nem csoportosulhat egy lényben. De most, hogy egyre több hibrid létezik, a természet egyensúlya felborult, hiszen az új hibridek sokkal erősebbek, mint egy fiatalabb vámpír. Túl sok erő összpontosul ezekben a korcsokban. Persze veszélyesek is, hiszen már bármikor átváltozhatnak, nem köti őket a Telihold. Jól érzed, gyűlölöm a teremtményeit… Egy lény legyen vagy vámpír, vagy vérfarkas, de ne mind a kettő egyszerre! – Kezdek bele egy kis múltidézésbe, de úgy forgatom a szavakat, hogy Mikael még véletlenül se kerüljön említésre. Nem azért, mert haragszom rá, bár sosem értettem, miért gyűlöli Niklaust, hiszen nem ő tehet arról, hogy nem a fia, hanem anyánk az okozója eme problémának. De szóba kerülése elkerülhetetlen, hiszen Alexis mintha megszállottja lenne apámnak, kérdez róla ismét. Lehunyom a szemem, s egy emlék bukkan elő, melyet már majdnem elfelejtettem. Apámat győzködtem, hogy Niklaus nem rossz, csak nem tudja, hol is a helye, de apám hajthatatlan volt. Ekkor még nem is sejtettem, hogy Nik ölte meg anyánkat. Emlékszem apám szavaira, melyek néha még most is felcsendülnek, ha rá gondolok.
„Ha az utamba állsz, te is meghalsz, Fiam. Bármennyire is szeretlek, téged is megöllek, ha meggátolsz abban, hogy Niklausszal végezzek!” Rémlenek fel a szörnyű szavak. A ritka pillanatok egyike volt, mikor apám kimondta az érzéseit. Életemben talán kétszer mondta ki, hogy szeret, de nem is volt rá soha szükségem. Hiszen akkoriban anyám kárpótolt mindenért. Emlékszem, hogy azon az estén elálltam apám útjából, de nem mondtam meg, Nik és Bekah merre tart. Csak az után indultam testvéreim után, mikor apám már nem volt a közelben.
- Mikael mindenkivel végezni szándékozik, ki meggátolja abban, hogy végezzen Niklausszal. A hibridjeit meg szerintem előszeretettel ölné meg. Bár ha Niklaus-t megöli, az összes hibrid vele hal, és a vámpírok is, kik a vérvonalába tartoznak… - Remélem nem mondtam újdonságot ezzel a ténnyel. Bár engem is meglepett a tény, mégis valószínű, ha jobban belegondol valaki, logikus, hiszen mi voltunk az elsők, és amíg mi élünk, minden vámpír élni fog eme földön. Közben a kerékcserére is figyeltem, bár igencsak gyorsan ment, hogy nem kell titkolnom, mi is vagyok. De miért is segítek, annak ellenére, hogy az életemre próbált törni? Fogalmam sincs, talán jobb passzban vagyok, mint gondoltam. Megjegyzéseit elengedem a fülem mellett, hiszen nem az a fajta vagyok, aki minden egyes apró megjegyzésre válaszol. Ráadásul ezek a megjegyzések amolyan költőien hatnak, tehát nem feltétlen kell rá válaszolnom. Felállok, s megtörlöm a kezemet egy rongyban, amibe a szerszámok voltak belecsavarva. Majd szépen visszatekerem bele őket, és teljes magasságommal tornyosulok a lány felé. Egész lényemből sugárzik az arisztokrácia, s meg sem próbálom leplezni. Majd feltesz egy kérdést, melyre akaratlanul is gúnyos félmosoly ül ki az arcomra.
- A senki alatt értem azokat, akik nem Én vagyok. Tisztában vagyok vele, hogy hol van Mikael, de nem fogom kiengedni. Nem hagyom, hogy megölje Niklaust. Nálam eme titok biztonságban van, s marad is, hiszen a sírig viszem magammal – Hangom rideg és elutasító. Tudom, hol van Mikael, de nem adom ki ezt a titkot. Nem hagyom, hogy megölje Niklaust. Hiszen Rebekah-t is üldözte, s nem akarom, hogy vele is végezzen. Nekem már csak a testvéreim maradtak, csak ők vannak nekem. Nem akarom, hogy egy bosszúszomjas apa megölje Niket. Nem hiszem, hogy még egy fő elférne azon a képzeletbeli listán, melyen azok neve szerepel, akik meg akarják ölni őt is, és vele együtt minket is. De ezt nem hagyhatom. A lány arcát fürkészem, és a reakcióját várom a mondataimra, melyek igencsak kegyetlennek hangzottak. De ez van. Hozzá kell szoknia. Már nem vagyok az a segítőkész valaki, aki egyből ugrik, ha éppen segíteni kell. Ráadásul már Niklaust sem akarom megölni, hiszen békét kötöttünk. Egy olyan békét, melyben sem ő, sem én nem tervezzük a másik megölését. Már ugyan tervezek, de ezt nem kell tudnia. Igen jól forgatom a szavakat.
- Elképzelhetőnek tartom-e? Hm, igazából azt felelném, hogy NEM! De van egy olyan érzésem, hogy eme kijelentés így kimondatlanul is meg lett cáfolva. Hiszen mi más ügyed lehetne Mikaellel? Hiszen anyám tette ellenére mégiscsak őt szerette, bár ki tudja, milyen nőügyei lehettek – Mérem végig Alexist ismét, de kizártnak tartom, hogy Mikael ilyen fiatal lánnyal háljon, és ez a gondolat ki is ül arcomra. De hamar visszatérek a jól bevált rideg és kegyetlen arckifejezéshez. Most nem szólalok meg, hanem a lány szemeimbe fúrom rideg tekintetem, melyben egy érzelem sincs. Nem akarom megijeszteni, hiszen most már biztosan tudom, hogy nem akar megtámadni, hiszen tudja, hogy ő húzná a rövidebbet. Hiszen a „hogyan öljünk meg egy Eredeti vámpírt” óráról hiányzott.
- Mikael egy könyörtelen vámpír, ahogy az összes Eredeti az, azzal a különbséggel, hogy mi élünk, Mikael pedig pihen egy koporsóban… Milyen közös ügyetek volt? – Hagyja el ajkaimat a kérdés, hiszen érdekel. Persze van egy sejtésem, de nem fogok tippelgetni, megerősítésre van szükségem a lány felől is. Hiszen ennyi idősen már nem találgatásokra építek. Még a végén kiderül, hogy Mikael nem is volt olyan szent, amilyennek önmagát beállította?
Vissza az elejére Go down
http://theoriginals.hungarianforum.net/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 7:30 pm

Országút     - Page 2 Elijah-vampire-diaries-150x150 Országút     - Page 2 Dfc22468485f11e19896123138142014_5
Elijah & Alexis


Mikael. Egy név, mely sokaknak nem mond semmit. Egy név, mely másoknak a biztos halált jelöli. Egy név, melyet még ma sem tudok elfelejteni. Egy név, mely egykor mindent megváltoztatott.
És most végre újból közelebb van. Bár nem fizikailag, de hála Elijah-nak talán hamarosan elérhetem. Amit mondott és ahogy mondta, nem kerülte el a figyelmemet. Elismételtem utána az egyik legérdekesebb részt.Azt az apróságot figyelmen kívül, hagytam, hogy feltéve, ha él. Nem tudom, hogy miért, de azt éreztem, hogy valahol még életben van. Legyen ez a létezés bármilyen formája is, de nem lehet halott. Még nem.
- Korcs hibridek. Ezt úgy mondtad, mintha elítélnéd, hogy Klaus megteremtette őket. - Rebekah neve hallatán nem igazán lepődtem meg, már hallottam róla, de sajnos őt sem ismerném fel. Ezen sürgősen változtatnom kell. Nem akarok még egyszer ugyanebbe a helyzetbe kerülni, mint az imént. Egy hajszálon múlott az életem. Az, hogy most élek, kizárólag Elijah akarata volt. Újabb konzekvenciát vonhatok le: legközelebbre, amikor egy Eredeti az utamba akad, tudnom kell, hogy ténylegesen mivel árthatok nekik, mert nem valószínű, hogy még egyszer ekkora szerencsém lesz, mint most. Ami még teljesen egyértelművé vált, az az, hogy Elijah szerint is fel fog bukkanni Mikael. Tehát csak várnom kell.
- De Mikael nem csak a hibridekkel akar majd végezni. Igazam van?- hanem Klaus-szal is. És ki tudja még hányan fognak áldozatául esni.
- Tudom, hogy mi vagyok. És azt is, hogy nem te ölted meg a családomat.- mondtam, majd fejemet oldalra fordítottam, és csöndben maradtam. Tényleg igaza volt, de az tény, hogy azok a lények végeztek velük, akiket ők teremtettek. Azért nem mondtam ki ezt, mert tudom, hogy mindenki önmaga dönt a cselekedeteiről, és azokért a döntést meghozóknak kell felelősséget vállalniuk. Ezért nem hibáztathatom Elijah-t. Aki annak ellenére, hogy megtámadtam, készségesen segített kicserélni a defektes kereket. Megjegyzésére körbeforgattam a szememet, majd rögtön utána elmosolyodtam. Ezeket ő nem láthatta, mert épp a pótkerekért indultam az autóhoz, miután felhívta rá a figyelmemet.
- Ez van. A szívek rabja vagyok.- mondtam viccesen, majd odagurítottam az új kereket a férfinak. Addigra a defektest már levette, majd rövid idő múlva az ép kerék került fel a megfelelő helyre. Szakszerűen és gyorsan kicserélte, ez a művelet nekem egy kicsit tovább tartott volna. Na jó, talán sokkal tovább.
- Köszönöm.
- nem esett nehezemre kimondani, még akkor sem, ha ő is vámpír. És tényleg hálásnak kellene lennem, nem csak a kerekek miatt. De csak azt köszöntem meg. Majd elpakoltam a lecserélt abroncsot és lezártam a csomagtartót. Közben figyelmesen hallgattam, és igyekeztem minden elhangzott szót az agyamban elrakttározni.
- A jó, öreg miért! Segíts azért, mert megkértelek rá. És mert nem vagy szívtelen.- (Minden értelemben. Amellett, hogy a szíve a helyén maradt, még az életemet is megkímélte. Azt nem mondom, hogy csupa szív, de mindent figyelembe véve velem kifejezetten jól bánt.) mosolyodtam el egy kicsit, és kérlelően néztem rá. Bár szerintem ezt a "Miért segítenék?"-et inkább költői kérdésnek szánta, hiszen meg sem várta a válaszomat, előbb kezdett el Mikaelről beszélni. Meglepett amint mondott. Mikael annyira kegyetlen volt, hogy a szellemek bebörtönözték? De akkor engem miért...? Még ma sem tudok rájönni, hogy miért kaptam halhatatlanságot. Most pedig végképp összezavarodtam. Amiket Elijah mondott, nem tűntek valósnak a háromszáz évvel ezelőtt történtek fényében. De biztos voltam benne, hogy igaz, amit az Ősi mond. Viszont a nagy kérdéshez, a miért megválaszolásához nem kerültem közelebb. Ellenkezőleg, sosem tapogatóztam még ilyen sötétben, mint most. Annak az éjszakának, amikor átváltoztam, minden másodpercére emlékszem. Mikael arcára, az érintésére, a vérére, a hangjára. Álmaimban sokszor éltem át újból annak az éjszakának az eseményeit. Hallottam a hangját, láttam az arcát. Annyira valóságosnak tűnik a mai napig. Már jó ideje nem álmodtam vele, egészen az első Mystic Falls-ban töltött éjszakámig. Az emlékek viharából Elijah hangja vezetett vissza a jelenbe.
- Senki?- kérdeztem vissza. - Még az Eredetiek sem?- ha tippelnem kellene, arra tennék, hogy Elijah tudja, hogy hol van Mikael. De ha ez igaz, akkor miért nem tesz semmit? Ennyire veszélyes lenne?
- Nem akarom megölni, ha erre vagy kíváncsi.- És ahogy a jelen helyzet mutatja, nem is lennék rá képes. Abban pedig csak reménykedem, hogy Mikael sem bántana engem, legalábbis egy ideig. Ha belegondolok, ő az a lény, aki titokzatos jelentőséggel rendelkezik a számomra. És most, hogy egyre közelebb krülök a célhoz, egyre inkább megrémülök. Mikael nem egy jóságos kiscserkész, ellenkezőleg egy hidegvérű gyilkos. Valami azonban akkor is azt súgja, hogy tudjak meg még többet róla.
- Tudod, van egy régi, lezáratlan közös ügyünk. Pár évszázada találkoztam vele, és akkor...történt valami, amiről az apád sokat tud.- burkoltan próbáltam elmagyarázni, hogy miért keresem, de ez a magyarázat elég suta volt. Bár nem mondtam ki, de a következő kérdésemben benne volt az információ, amire Elijah kíváncsi volt. És ha csak feltételezés szintjén is, de biztosan összerakja a képet. Egyedül abban merülhetne fel benne kétely, hogy a történet főszereplője én vagyok vagy valaki más.
- Azok alapján amit mondtál, Mikael könyörtelenül irtja a fajtáját. Elképzelhetőnek tartod, hogy ő bárkit vámpírrá változtasson? - kérdeztem mohó tudásvággyal. Ha nemet mond, akkor én vagyok az élő bizonyíték, hogy tévedett. Most talán kiderül, hogy miért alkotott meg egy saját fajtáját gyűlölő vámpír egy másik vérszívót.
Vissza az elejére Go down



Elijah Mikaelson
welcome to my world
Elijah Mikaelson

► Residence :
New Orleans
► Age :
1027
► Total posts :
775

ORIGINAL VAMPIRE †


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyHétf. Jún. 18, 2012 5:52 pm

Elijah & Alexis


Valahogy különös érzés uralkodott el rajtam. El a lány nem az Ősöket üldözi, de mintha egyre többen lennének, akik a fejünkre pályáznak. Még jó, hogy tudok olyan dolgokat is, amiket ők nem. Ez a rövidke távoltöltött idő megmutatta azt, hogy nem érdemes egy helyen megragadni, főleg, ha Niklaus is ott ontja éppen a nyomort. Tekintetem rideg, de az, hogy gondolatban teljesen máshol járok, egyáltalán nem látszik rajtam. Emlékeim távol ragadtak a valóságtól, egészen addig a napig, mikor kiderült, Niklaus nem apánk fia. Anyánkra haragudtam rettenetesen, de Niklaus-ra soha egyetlen percig sem akkor még. Hiszen ő nem tehetett arról, hogy anyánk hűtlen volt. De apánk azután kezdte el igazán gyűlölni Niklaus-t, amikor megölte az első embert a vérszomj miatt, és hibrid lett. Igaz, hogy sosem jöttek ki igazán, de Mikael mégis felnevelte. Aztán megölte anyánkat, és mi mit sem sejtettünk erről, hiszen ez volt a legnagyobb bűn, ami miatt Mikael üldözte Klaus-t. S talán az egyetlen is, de ezt csak Mikael tudhatja igazán. Bennem is egy világ omlott össze, mikor kiderült, hogy nem is apám ölte meg anyánkat, hanem Klaus, de most, hogy tudom, anyánk a halálunkat akarja, már nem haragszom Klaus-ra emiatt. Hiába kötöttem békét fivéremmel, mégis ott vannak bennem a régi szálkák, a sérelmek, melyeket nem lehet egykönnyen elfelejteni. Mindig is azt tartottam, hogy megbocsájtani előbb tudok, mint felejteni, és az évszázadok alatt nem egyszer gázolt át Nik mindenkin, akin csak lehetett, beleértve minket, a családját. Koporsókba zárt minket, de Mi mégis mellé állunk, bár olyan 500 éve nem sűrűn keresztezték egymást útjaink, mégis tudjuk, mikor merre jár a másik. Talán Nik és Bekah volt az a két testvérem, akikkel igazán közel álltunk egymáshoz. Együtt vészeltük át a legnehezebb évtizedeket, hiszen anyánk nem adott használati útmutatót a vámpírléthez, ugyanis nem volt ideje rá. A lányra emelem rideg tekintetem, hiszen hangja visszarángat a valóságba, elfeledve ezzel az elfeledett emlékeket.
- Klaus-t, és azokat, akik segítik őt. Egy időben Rebekah-t is üldözte, de aztán eltűnt. Persze ha még él, nyilván hamarosan felbukkan, hogy kiirtsa a korcs hibridjeit Klaus-nak – Igen gyűlölöm a hibrideket, mert az egy olyan faj, akiknek nem szabadna létezniük sohasem. S eme gyűlölet ki is ül az arcomra. De csak addig a pillanatig, amíg a lány újra meg nem szólal. Viszont most ő ideges és mintha engem vádolna, pedig közöm nincs a családja halálához, sem máshoz, ami ezzel a lánnyal kapcsolatos. Mégis milyen jogon vádol meg engem?
- Az ÉN fajtám, már a TE fajtád is, és most őket ölöd. Mellesleg a szüleid és testvéreid halálához semmi közöm sincs, sosem támadtam családokra – Világosítom fel, de nem kioktató, sokkal inkább nyugodt hangon. Még engem is meglep szavaim nyugodtsága, hiszen feldühített a lány, hiszen kezd úgy tűnni, hogy magát nem ismeri el annak ami. Egy vámpírnak, aki öl, ha arra van szükség. Hiszen természetünkből adódóan ragadozók vagyunk, és a ragadozók ölnek, ha az életben maradás a tét. Mégis megkíméltem az életét, és még most sem tudom miért tettem. Hiszen mások már régen halottak lettek volna ilyen tettért, és ez a lány ráadásul gúnyolódik is, de mintha meg sem hallanám. Egy fél pillanat, annyi sem, és az emelő a kerékkulccsal együtt a kezemben van. Alexis előtt nem kell titkolnom mi is vagyok. Felemeltem a kocsit, leszedtem a kereket, viszont a pótkerék a csomagtartóban maradt.
- Úgy hiszem, a szívem megszerzésére tett kísérleted közben a pótkereket benn felejtetted a csomagtartóban – Egyenesedek fel, miközben újabb gúnyos megjegyzést teszek. A körítést elengedem a fülem mellett, és amíg kihalássza a pótkereket, addig hallgatom, amit mond. Keres egy vámpírt. Odagurítom neki a defektes kereket, ám mikor meghallom a nevet, hogy kit is keres, egy pillanatra megállok, s bár ránéznék, nem tudok, mert a kocsi mögött van. Mikor újra lecsukja a csomagtartót, én már készen is vagyok a kerékcserével. De szavait mintha meg sem hallottam volna, pedig jobban hallottam, mint bármit ezen a földön. Mit akarhat az apámtól? Gondolom nem azt, amit én akarok tőle, hiszen én azt akarom, hogy Nik elleni bosszúja elvezesse őt ide, és véget vessen Niklaus uralmának. De akkor mégis mit akarhat egy ilyen kis fiatal lány Mikaeltől?
- Mégis miért segítenék? Mit tett veled az apám, hogy ennyire rá akarsz bukkanni? Ha esetleg meg akarod ölni, vele is úgy jársz, mint velem, vagy talán még rosszabbul, lehet, hogy ő meg is öl. Mikael mióta vámpírrá lett irtotta a fajt, amivé lett. Pontosabban azokat ölte, akiket mi teremtettünk. Amerre járt, a vámpírok létszáma lecsökkent, aztán igen eltűnt, ugyanis olyan pusztítása kezdett, ami nem tetszett a szellemeknek, ezért most láncra verve hever egy koporsóban messze innen, ahol senki nem lehet rá – Közlöm azokat az információkat, amiket tudnia érdemes. Hiszen Mikael ismét szabad, de eddig még nem jött el Mystic Falls-ba, lehet, még mindig ott van abban a koporsóban, ahová Abby Bennett legalább 15 éve bezárta. A lány arcát fürkészem, hogy lássam az érzéseket, melyeket szavaim kiváltanak belőle. Hiszen a következő kérdése úgyis az lesz, hogy hol van, és látni akarja, de nem hiszem, hogy megadom neki ezt az információt.
- Most én kérdezek. Miért akarod Mikaelt megtalálni? – Hagyja el az ajkaimat a kérdés, mely engem foglalkoztat. Talán ő tanította vámpírokra vadászni? Bár azt kétlem, hiszen apám nem ilyen. Talán csak kérdései vannak hozzá, de lehet, hogy csak valami nagyobb trófeát akar, mindegy, én nem fogok találgatni, így inkább megkérdeztem. Eközben visszasétálok a kocsimhoz, és elteszem a szerszámokat, amiket használtam.
Vissza az elejére Go down
http://theoriginals.hungarianforum.net/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzomb. Jún. 16, 2012 1:22 pm

Országút     - Page 2 Elijah-vampire-diaries-150x150 Országút     - Page 2 Dfc22468485f11e19896123138142014_5
Elijah & Alexis


Kezdtem azt hinni, hogy ennek a vámpírnak a fojtogatás a gyengéje. Ha bármi olyat mondtam, ami nem tetszett neki, még erősebben szorította a torkomat. A halál ezen formája sosem állt hozzám közel. Nem találok semmi élvezetet abban, ha lassú és fájdalmas módon kell valakinek meghalnia. Ha el kell távozni az élők sorából, legalább legyen gyorsan kivitelezett gyilkosság. Legalábbis én ezt gondolom. De ezzel nincs mindenki így. Például a velem szemközti vámpír sem. Nagyon úgy tűnik, hogy szereti fitogtatni a hatalmát, uralkodni a másik felett. Hagytam, hogy meglássa az arcomon a félelem jeleit. Túlzásba azért nem vittem, csak annyit mutattam, amennyire tényleg féltem. Megint egy kegyetlen vámpírt került az utamba. A félelmem hitelességét alá akartam támasztani, ezért kivételesen csöndben maradtam, és nem reagáltam a fenyegetésére. Innentől kezdve jobban meg kellett gondolnom, hogy mit mondok. Amit azért mondtam, hogy kiderítsem van-e még benne emberség, sokkal hasznosabbnak bizonyult, mint eleinte gondoltam. Már nem számított, hogy vannak-e érzései, az információ számomra többet ért. Nekem sem kellett kétszer elismételnie semmi fontosat. Ittam a szavait.
- Tehát az apátok csak Klaus-t üldözi?- azonnal tudni akartam.- Köszi a tippet, de egy ideig még hanyagolom Klaus-t.- főleg most. Egyelőre elég nekem egy Eredeti vámpír. Aki már megint bosszant! Biztos, hogy nem bírnám túl sokáig elviselni. - Igazad van, nem tudom. De ennek nincs a koromhoz semmi köze. Tudhatnám, ha lenne családom. De még mielőtt megtapasztalhattam volna, hogy milyen egy igazi testvéri összezördülés a fajtád megölte őket! És ha ezer évig élnék, akkor sem tudnám feltámasztani őket!- fakadtam ki és ráförmedtem. Tudom, hogy nem ő volt, nem volt ott azon az éjszakán, a lekezelő stílus és maga amit mondott, haragot ébresztett bennem. Egy gyerek szerencsére nem tud véresen komoly haragot tartani. A legkomolyabb összetűzésünk; amire emlékszem egy aranyos kisbárány elnevezése miatt volt. Persze ez is gyorsan megoldódott. Bosszúságom ellenére még mindig úgy gondoltam, hogy a lehető legjobb hírforrást találtam meg. Mennyi szamárságot lehet hallani róluk. Közben alig igaz belőle valami. Mit gondolhat vajon most rólam? Nyilván valami kis fruskának képzel, de hamarosan rá fog jönni, hogy mekkorát tévedett. - De kevesebb sem leszek. Még a cinikus megjegyzéseid hatására sem.- mondtam komolyan. Majd következett az, aminek nem kellet volna. A nyílpuskás támadás. És a sikeres békekötés. A férfi alig akarta elfogadni a felé nyújtott kezet. Gyanakvóan méregettem, míg végül sikerült békét kötnünk, legalábbis ideiglenesen. Még egy fenyegetést kaptam. Pedig pont ezt akartam elkerülni, ezért zártam le a csomagtartót, elvágva magamtól a fegyvereket. Kijelentésére arcomon megjelent a "Kérlek, hagyjuk ezt, felfogtam!" kifejezés. Ráadásul kezeimet megadóan felemeltem. Engedte, hogy kihúzzam a nyilakat a lábából, ezért egyesével és gyorsan eltávolítottam, majd az út szélére tettem őket. Közben megcsapott a vér illata, de uralkodtam magamon. Felálltam és újból a szemét fürkésztem. Kíváncsiságomat kielégítette, és bemutatkozott, sőt, kezet nyújtott. Tehát ő Elijah. A nevét már hallottam korábban is, de nem túl sok többletinformációval rendelkeztem róla.
Gyengéden a kezébe helyeztem a kezemet, és én is bemutatkoztam, most nyilak nélkül.
- Alexis Marshall.- néhány másodpercnyi hallagás után, amíg mérlegeltem a helyzetemet, újból én szólaltam meg.- Örvendek, ...azt hiszem...- bár kissé bizonytalanul mondtam, komolyan gondoltam. Először is, életben vagyok, tudom, hogy elméletileg ez nem igaz, mert nagyon is halott vagyok, de egy két lábon járó, lélegző és érző halott. Másodjára pedig az ismeretség Elijah-val hasznos lehet a jövőre nézve. Gondolataimból ő zökkentett ki. Ideje lenne megmondani neki, hogy miért "kértem" hogy maradjon. Első lehetőségként felmerült, hogy kamuzok valamit, de rögtön elvetettem. Nem érnék el vele semmit. Mondataiból a fülemnek nem tetsző részeket egyszerűen figyelmen kívül hagytam. Ilyen volt például a fölöslegesen rabolom az idejét. Nekem egyáltalán nem fölösleges, ellenkezőleg. Arról meg nem én tehetek, hogy időmilliomos léte ellenére türelmetlen. Pedig a türelem elég nagy erény.
- Két dolog miatt akartam, hogy maradj. Az egyik az, hogy...még mindig kellene az a kerékkulcs és egy emelő is. A másik pedig, az egy...vámpír...- nem tudtam eldönteni mi is lenne a legmegfelelőbb megfogalmazás, úgyhogy elkezdtem szépen lassan felépíteni a történetet- Keresek valakit. Elég hosszú ideje már, de valahogy mindig egérutat nyert. Sokáig követtem a nyomait, majd hirtelen eltűnt. És azóta semmi. Egészen mostanáig. És te talán segíthetsz. A férfi, akit keresek nem más, mint...-kis szünetet tartottam a hatás kedvéért- Mikael. - hallgattam el, és kíváncsian, hatalmas szemekkel néztem rá. Pont úgy, mint egy izgatott kisgyerek, amikor végre megkapja azt a játékot, amire már nagyon sokat várt.
Vissza az elejére Go down



Elijah Mikaelson
welcome to my world
Elijah Mikaelson

► Residence :
New Orleans
► Age :
1027
► Total posts :
775

ORIGINAL VAMPIRE †


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jún. 14, 2012 11:49 am

Országút     - Page 2 Tumblr_m5bk4dXl891r8uvlt

El is felejtettem, milyen érzés fitogtatni a hatalmam, de igazán jóleső, és megvallom őszintén most érzem igazán, hogy élek. Szemeim őszinte és tiszta ridegséget tükröznek, semmi többet, mintha nem lennének érzéseim, de nem fogom megölni. Egyelőre még igen nagy a tűréshatárom az éhségem ellenére is, de nem tudom, meddig bírom még. Lehet, hogy ma itt meghal, de ha nem, talán megkínzom, hogy tudja, hol is a helye. Nem fog félni? Igencsak merész kijelentés, ebből is látszik, hogy nem ismer engem. De nem is baj, így legalább sokan meglepődnek, mikor kiderül igaz valóm.
- El tudom érni, hogy rettegj minden egyes nap, és abban reménykedj, hogy beengedjenek egy házba, ahová nem mehetek be, közben azon imádkozz, nehogy elérjem, hogy rád találjak! - Préselem ki a szavakat az ajkaim keletkezett vékony résen keresztül. Jelen pillanatban semmi emberi nincs bennem, s közelebb megyek hozzá, nyomatékosítva szavaim. Ha megijed, ha nem, akkor is fontosnak tartottam elmondani, hogy tisztában legyen azzal, hol is van... Majd ujjaim ismét a nyaka köré fonódnak, s lassan szorítom egyre erősebben, és végre egy cseppnyi félelmet sikerült elértem. Majd a következő mondatainál elengedem, hisz bár az információi valósak, mégis tévesek. Megint egy bagatell, de számomra fontos részlet, melyről ismételten felvilágosítom.
- Milyen érzés menekülni apám elől? Kérdezd Niklaus-t, már ha a közelébe jutsz, mivel én nem menekültem előle. Milyen érzés, ha a testvéreim az ellenségeim? Ismételten csak Klaus-t kellene ezekről megkérdezned. Volt pár összezördülésünk, de tudod akik ilyen régóta élnek, azok közt elő szokott fordulni egy pár összezördülés, de ezt honnan is tudhatnád? Talán jó ha a háromszázat betöltötted... - Bár még annyit sem mondanék, mert a vámpírok nagy része legalább hírből tudja, kik az Ősi család. Klaus felemlítésén már meg sem lepődöm, én nem arról vagyok híres, hogy azon siránkozzak, hogy Klaus hírhedt, rólam pedig nem nagyon tudnak, hiszen az idősebb vámpírok ismerik a nevem. Többnyire mert keresztbe tettek nekem, és menekülnek, vagy tartanak tőlem, de ez a lány... Tud egy-két részinformációt, és már azt hiszi okos. És ráadásul még hangoztatja is.
- Örülök, hogy emlékszel rám, de nem leszel több tőle... - Sértegetek, miközben egy kisebb erőösszemérés következik, de fölényem szemmel látható, és fizikailag érezhető. Végre kimondta a varázsszót, és egyelőre én sem akarom megölni. Inkább kiderítem mit is akar valójában tőlem. Nem érek rá itt egész éjjel, hiszen éhes vagyok, és persze nem érek rá. Arra vágyom, hogy hazamenjek, és egyedül legyek, és nem egy kis fiatal vámpírnak kelljen bebizonyítanom, hogy erősebb vagyok nála. Eszembe jut, hogy nem mutatkoztam be neki, de azt hiszem két támadás között nem a bemutatkozás lesz a fő szempont. Mély levegőt veszek, és arcom ismét a régi, rideg és kegyetlen, mint amilyen eddig is volt. Nem fogom kimutatni, milyen is vagyok, semmi köze hozzá. A felém nyújtott kezet eleinte nem fogadom el, de végül elfogadom.
- De ha egy olyan mozdulatot teszel, kitépem a szívedet! - Figyelmeztetem, de arcomon semmilyen érzelem nem tükröződik. Megforgatom a szemeimet, és fel sem tűnik, hogy a nyilak még mindig a lábamban vannak,csak miután a lány figyelmeztet rá. Meglepő, a nyilak okozta sebből léhán csordogál a vérem, de fájdalmat nem érzek. Majd a lány leguggol, hogy kihúzza, és én egy apró fejmozdulattal jelzem, hogy kihúzhatja. Érzem, ahogy a nyíl elhagyja a húsomat, és hallom a hangot, amit hallat, mikor kihúzza. Nem fáj, de igencsak kellemetlen érzés tud lenni. Pontosan három darab nyilat távolít el a lábaimból, s a sebek igencsak nagy gyorsasággal gyógyulnak be. Az autójának dőltem, de amikor végzett kiegyenesedem, és megvárom míg feláll.
- Elijah Mikaelson, személyesen - Nyújtok ismét kezet a hölgynek, és bár hangom rideg, mégis valahogy nyugodtabbnak tűnik. Persze nem vagyok elragadtatva a ténytől, hogy itt kell lennem, de nincs kedvem megölni. És amúgy sem szeretem ok nélkül ölni a fajomat, csak ha ártanak nekem. Alexis-re emelem rideg barna szemeim, mély levegőt veszek, és flegmán dugom zsebre a kezeimet.
- Végre elárulnád mit is akarsz te tőlem? Miért rabolod az időmet feleslegesen? - Már engem is kíváncsivá tett, hiszen csak úgy ok nélkül nem szólítanak le, főleg nem nyílpuskával kényszerítenek a maradásra. Lehunyom szemeim, majd ismét a lányra tekintek. Várakozó pillantásomra végre szólásra nyílnak ajkai...
Vissza az elejére Go down
http://theoriginals.hungarianforum.net/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptySzer. Jún. 13, 2012 7:17 pm

Országút     - Page 2 Elijah-vampire-diaries-150x150 Országút     - Page 2 Dfc22468485f11e19896123138142014_5
Elijah & Alexis



Már el is felejtettem, milyen érzés, ha fojtogatnak. Még vadászéveim elején többször kerültem ilyen helyzetbe, de azóta egyszer sem. Nem kellemes érzés. Főleg, ha az ellenfeled egy ősi vámpír. Kellett nekem kinyitnom azt a nagy számat! Még erősebben szorított. Alig kaptam levegőt. Amint elengedett, úgy szívtam be a friss levegőt, mint aki újjászületett. Szinte fájt, amikor a tüdőm újra megtelt levegővel. Azt már meg sem éreztem, hogy a földre kerültem. Hálát adtam az égnek- tudom, hogy furcsán hangzik- amiért a vámpírokat nem lehet megfojtani. Lassú és fájdalmas halál lenne. A testem azonban nagyon gyorsan regenerálódik, így a férfi következő mondataira már „egészségesen” tudtam reagálni. Még a mondat végére sem ért, de belőlem máris kitört a hangos nevetés. Közben felálltam az útról, így már egyenesen a szemébe tudtam nézni.
- A fajtám, ahogy mondtad, mindent elvett tőlem, ami valaha kedves volt. Úgyhogy nem tudok rájuk szeretettel gondolni! - mondtam komoran, annak ellenére, hogy nem tudtam pontosan kivel állok szemben. Nem szokásom így megnyílni senkinek, de féktelen haragot éreztem magamban. Álltam a tekintetét, bármilyen lenéző is volt. Már nem hatott meg. Nem vagyok egy félős nyúl, hogy egy csúnya nézéstől elszálljon a bátorságom Sőt! Ahhoz még a fenyegetés is kevés..- Le akarsz vadászni? Miért majd? Miért nem most? Játszani akarsz velem? Vagy azt hiszed félelemben fogok élni? Ebben ne reménykedj!- dacos és harcias voltam, nem tudtam, hogy meddig mehetek el, de mivel egyszer megkímélte az életemet, feltételeztem, hogy nem gondolja meg magát. És végre kimondta, megerősítette amit sejtettem. Egy Eredeti. A mondat többi részét elengedtem a fülem mellett, már kezdem megszokni, hogy ez a vámpír állandóan kioktat. De az előbbi megjegyzéséért még nem fizettem meg eléggé. Csak arra vártam, hogy beismerje; ő is Eredeti.Annak ellenére, hogy személyesen még egyikükkel sem találkoztam, már hallottam ezt-azt. Ha ezeknek a hírmorzsáknak csak a fele igaz, akkor sem cserélnék egyikükkel sem.
- Ha már az én életemet tituláltad nyomorultnak... milyen érzés, hogy a saját apád üldözött titeket? Az édestestvéreid pedig egyben az ellenségeid. Akkor ki a nyomorult? Ráadásul ott van Klaus. Ő a nagy gonosz hibrid.- kezeimmel idézőjelet rajzoltam a levegőben-Ahogy mondtad, őt mindenki ismeri. Ellenben...- nem fejeztem be a mondatot, nem akartam végképp áthágni azt a láthatatlan határt, ami elválasztja az életemet a halálomtól.- Egyébként igen, Klaus-t felismerem. De rád is emlékszem. A bálról....- Valamiért meg mertem magamnak engedni, hogy szemtelen legyek. Magyarázatot nem tudok rá adni. Egyre erősebb lett bennem a gyanú, hogy még valahol mélyen vannak emberi érzései. Bár szavaim kegyetlennek hangozhattak, a reakciója el fogja árulni, hogy képes-e érezni bármit is. És igen, elismerem, talán hiba volt másodjára megtámadni. Az események gyorsan követték egymást, én lőttem, eltaláltam, aztán ő megtámadott, megint meglőttem, a következő pillanatban már nála volt a nyílpuska, és az előny is. Nem igazán értékelte az előbbi akciómat, cserébe kaptam egy comblövést, és egy újabb fenyegetést. A nyilat kihúztam a combomból, miközben ő beszélt. Felnéztem rá, és láttam, hogy mennyire kívánja a vért. Arcán látható volt éhségének nyoma, hirtelen nem tudtam vele mit kezdeni. A nyilat messzire hajítottam, hogy a hegyén lévő vér szaga ne csábítsa őt harapásra. A lábam gyorsan begyógyult, de a nadrágomnak annyi. És én pár perccel ezelőtt még azon problémáztam, hogyan fogok fehér farmerban kereket cserélni. Most minden gondom nagyobb volt ennél. Úgy döntöttem, visszavonulót fújok, nem alapozhatok arra, hogy hátha nem öl meg. Az egyik ilyen támadásom vége biztosan halálos kimenetelű lenne...nekem. Arra pedig már nem is gondoltam, hogy megkóstolom a vérét. Na jó, talán egy kicsit! De a fontossági sorrend felborult. Bárki legyen is ő, kétszer könyörült meg rajtam. Ő más lenne? Talán nem érdemel halált? Nem voltam képes eldönteni ennyiből, többet kellene megtudnom róla.- Rendben. Fegyverszünet.- mondtam határozottan és kezemet nyújtottam neki, melyen még saját vérem nyomai voltak láthatóak. - Kezdetnek például elárulhatnád, hogy melyik testvér vagy. Tudatlanságom gyógyítására.- megengedtem magamnak egy félmosolyt, majd oldalra léptem és lezártam a csomagtartót, ezzel is nyomatékot adva előbbi megállapodásunk komolyságának. Bár ez inkább nekem volt előnyös. De nem árt, ha látja, hogy nem akarom becsapni. Majd visszaindultam oda, ahonnan eljöttem, közvetlenül vele szembe. A szemem akaratlanul is megakadt a lábán. Még ott voltak a nyilak. Te jó ég! Érzi egyáltalán, hogy belehatoltak a testébe? Mielőtt elé léptem volna, megérintettem az egyik lábából kiálló nyilat. Nagyon lassan mozogtam, nem akartam, hogy támadásnak vegye.- Megengeded?- kérdeztem, de már meg is fogtam a nyíl testét. Csak az engedélyére vártam, hogy kihúzhassam.
Vissza az elejére Go down



Elijah Mikaelson
welcome to my world
Elijah Mikaelson

► Residence :
New Orleans
► Age :
1027
► Total posts :
775

ORIGINAL VAMPIRE †


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyKedd Jún. 12, 2012 11:19 am

Országút     - Page 2 Tumblr_m540af08Ln1rq6dzao1_250Országút     - Page 2 Tumblr_m540af08Ln1rq6dzao2_250

Régen nem ilyen voltam. Nem olyan, aki hirtelen haragú, ez inkább Nikre volt jellemző. Én nyugodt voltam, és előbb gondolkodtam, de ez a lány igencsak kihozott a béketűrésből. Hiszen segíteni akartam neki, és megtámad. Hányingerem van az olyanoktól, akik a saját fajukat ölik. Pont, mint Mikael, de apám főleg bosszúból ölte a lényeket, akiket létrehoztunk. Akkoriban azért is tettük ezt, hogy ne legyünk egyedül. Később kedvtelésböl öltünk, vagy csináltunk vámpírokat. Aztán én felhagytam vele, de Niklaus több hű alattvalót akart. Kihasználta őket. És ez mostanában egyre rosszabb. De mivel már nem kell tartanom a támadásaitól, nem nagyon mozgat mit csinál, amíg nem kell látnom a teremtményeit. Reflexszerűen cselekedtem, mikor Alexis-t a falnak toltam, és pofátlansága ismét erősebb szorításra késztetett. S minél jobban fészkelődött, annál jobban szorítottam. Mély levegőt vettem, hogy összeszedjem a gondolataimat, majd egy laza mozdulattal lököm el, hogy elessen. Magam sem értem, miért engedtem el, hiszen legszívesebben kitéptem volna a szívét, és a testét eltemettem volna valami olyan helyre, ahol senki nem lel rá. Lenézően pillantottam rá, miközben meghallom a kérdést.
- Hogy tovább élhesd a nyomorult életed, amiben a saját fajod irtod, de jelzem, a nyomodban leszek, és levadászlak! - Szavaim gonoszak, és ridegek, meg persze lenézőek is. Mégsem érzek mást a lány iránt, csak szánalmat. Valahogy sosem értettem, miért jó az a létforma, amit ő választott. Most, hogy nem köti le semmi a figyelmem, érzem az egyre jobban elhatalmasodó éhséget, amit régen nem csillapítottam, mert segítőkészen megálltam egy bunyóra.
- Te pedig alul informált vagy, ha nem tudod hogyan is néznek ki az Eredeti család tagjai. Vagy egyáltalán még a nevünket sem tudod. Kivéve Klaus-t, gondolom, hiszen őt mindenki ismeri... - Jön egy újabb kioktatásféle, de nem annak szánom. Érzem, hogy éhezem, s eme társaság nem vezet semmi jóra. Megölni nem akarom a lányt, hiszen az imént kíméltem meg az életét. Így a kocsim felé veszem az irányt, hiszen érzem, ahogy szemeim feketévé válnak, s fogaim apró, gyorsan gyógyuló sebet ejtenek ajkamon. De ekkor meghallom a lány hangját. Valamiért nagyon fontosnak tartja, hogy maradjak, de nálam ez az érzés nincs meg, csak a harag, hiszen ismét megtámadott. Automata nyílpuska. Okos, igen okos, de nem elég gyors egy vámpírhoz. Igaz, hogy az első pár lövés betalált, de mit sem éreztem meg a bennem fellobbanó düh heves lángjától. Eltűntem az éj sötétjében, és hogy összezavarjam, köröztem körülötte pár kört, míg végül hátulról támadtam meg ismét. De ő is gyors volt, és célzott. Egy nyíl ismét eltalált, a gyomromat roncsolta szét, de ekkor már közelebb értem, és a nyílpuska hirtelen gazdát cserélt.
- Akkor tisztázzuk. Mond mit akarsz tőlem, de még egyszer ne próbálj meg rám támadni, mert abba belehalsz! - Fenyegetem meg, s bár nem gondolom komolyan, ő ezt nem tudhatja, mert a színészi képességeim nem engedik láthatóvá valódi céljaimat. Majd fogom a nyílpuskát, s célzok. A combjába, s a vére szabad utat kapva áztatja el nadrágját. A nyílpuska is az enyészeté lesz, amint elhajítottam.
- Neked jobban fáj, mint nekem, és nem kínállak meg, nekem is szükségem van rá... - Préselem ki a a szavakat, de még mindig nem szól semmit. Minek vagyok még itt? Szemeim feketesége, és az erek nem tűntek el, s fogaim is lassan húzódnak vissza. Megállok a lánnyal szemben, s tisztában vagyok vele, hogy a nevemet még mindig nem tudja, de nem is fogja megtudni egy ideig...
Vissza az elejére Go down
http://theoriginals.hungarianforum.net/



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyPént. Jún. 08, 2012 11:13 am

Országút     - Page 2 Elijah-vampire-diaries-150x150 Országút     - Page 2 Dfc22468485f11e19896123138142014_5
Elijah & Alexis



Más sem hiányzott erre a napra, mint egy vámpír. Tényleg fáradt voltam. Ryan sem a szomszédban él, elég hosszú volt az út. Azt hittem a defektnél ma már nem jöhet rosszabb, de tévedtem. Sokkal rosszabb is jöhet. És nekem nem volt választásom. Vadász vagyok. Amióta betettem ebbe a városba a lábam, így is 180°-ot fordult velem a világ. Elég, ha Stefan-ra gondolok. Hiába vámpír ő is, más mint ez a férfi. Ennek az ismeretlennek az arca számomra semmilyen emberséget nem sugárzott, mosolyából még véletlenül sem fakadt az őszinteség, olyan volt, mint egy gép. De a tekintete, az a komoly és szigorú tekintete valahonnan annyira ismerősnek tűnt. Azonban bármennyire erőltettem az emlékezetemet, nem jutott eszembe, hogy honnan. Azt láttam benne, amit elsőre minden vámpírban szoktam: egy halálra ítélt szörnyeteget. - Köszönöm, nem kell. Ezt megoldom. Csak túl sok kacat van itt, és nehéz hozzáférni.- mondtam kedélyesen. Hangommal igyekeztem elrejteni a fegyveres táska használatával járó zajokat, de ha nem teljesen süket, akkor meghallotta. Egy vámpírról van szó... Miután megszereztem a karót, eldöntöttem, hogy hátból támadom meg. A táskát nyitva hagytam, mert volt még ott egy-két hasznos fegyver; legfelül például egy nyílpuska. Miközben ő beszélt, és nagylelkűen felajánlotta az emelőjét, én megkerültem az autót, és a háta mögé osontam. Gyors akartam lenni, épp meglendítettem a karót, a szívére céloztam, de elhibáztam, mert ő is pont mozgásban volt. Annak ellenére, hogy piszkosul fájhatott, nem ért célt a szúrás. Háromszáz év alatt ez volt az első eset, hogy elhibáztam a célt. Újból akartam próbálkozni, de megelőzött és kitépte a karót a kezemből. A torkomnál fogva az autónak tolt. Bajban voltam. Ha kaptam volna rendesen levegőt és a kezeimmel nem szabadulni próbáltam volna, a következő kérdéséért biztosan megütöttem volna. Kezeim az övéire fonódtak, próbáltam meglazítani a szorítását. Erősebb, mint gondoltam. De annyival lazábbra engedte a kezét, hogy meg tudjak szólalni. - Elfelejtettél névjegykártyát adni.- vetettem neki oda flegmán. Természetesen nem vártam, hogy a beszólásom hatására bemutatkozik. Folytattam a szabadságom visszaszerzésére tett kísérleteket. Nem akartam meghalni. Tudom, hogy furcsán hangzik, de ez az igazság. Élni akartam, és akarok, mert van miért. Az férfi pillantása sok mindent elárult: fölényes, magabiztos, lenéző. Vajon neki is van miért élnie? Eldobta a karót, majd elengedett. De miért? Miért nem ölt meg? Megtehette volna. Talán szánalomból? A büszkeségemet félretéve, annak is örültem, ha így van. Azért megköszönni nem fogom. De az indok továbbra is érdekelt. Biztos voltam benne, hogy nem a két szép szememért. - Miért engedtél el?- kíváncsian néztem rá, miközben megérintettem a nyakamat. Fájt a szorítás helye. Hogy lehet ennyire erős? Minden igyekezetem ellenére képes volt a nyakamat tovább szorítani. Ha ilyen erővel rendelkezik, nagyon öreg kell, hogy legyen. Ez pedig csak egy módon lehetséges. És ekkor jöttem rá, hogy nyilván ő az egyik Eredeti. Klaus egyik testvére. Ezért láthattam a bálon őket együtt. Ezt a feltételezést a következő kijelentésével megerősítette. Ilyen pechem csak nekem lehet! Defektet kapok és pont az egyik legöregebb és legerősebb vámpír áll meg segíteni. Aki ráadásul kioktat, még hogy nem árthatok neki... - Ezt mondhattad volna hamarabb is, ...öö...Mr. Vámpír. - szemtelen és pofátlan voltam, de ő sem volt kíméletesebb. Tudni akartam a nevét, ha már az előbbi megjegyzésemmel meggátoltam, hogy felfedje a kilétét.- Ha ilyen közlékeny vagy, elárulhatnád, hogy legközelebb mivel próbálkozzak! - gúnyosan elmosolyodtam, tudtam, hogy pengeélen táncolok, de ha úgyis beszédbe elegyedtünk...A következő megjegyzésére kiakadtam. Otthon elkészített karó? Mit gondol ez a pasas? Talán azt, hogy én faragom ezeket szabadidőmben? Kipróbált, több éves, jól bevált karók ezek, már sok szívet átdöftek. És valószínűleg engem is csak egy kiscserkésznek néz. Ebben lehet valami, mert ő hozzám képest, enyhén szólva is túlkoros. De akkor is... És ha ez nem lenne elég, a fizikai felkészültségemet is kifogásolta. Szívem szerint elküldtem volna a pokolba. Inkább lenyeltem ezt a sértő megjegyzést (is). Újból felnéztem rá,és ekkor ugrott be! Hát persze, hogy ismerős a tekintete! Bár a szemeik különböznek, a pillantása olyan, mint az övé. Villámcsapásként hasított belém a felismerés: a fia lehet. Nem hagyhatom, hogy elmenjen. Pedig már elindult. A nevem...a nevemet kérdezte...újból az autóhoz léptem és gyorsan a nyílpuskát vettem a kezembe. Bár eredetileg-a B terv szerint- a szívét puszta kézzel akartam kitépni, most meggondoltam magam, mert a közelharcban alulmaradnék. Így is valószínű, de egy próbát megér. És még többet érne, ha nem akarna elmenni. - Még nem mondtam... Alexis.- közöltem kicsit hangosabban, pedig tudtam, azt is tökéletesen hallaná, ha suttognék. A biztos eredmény elérése érdekében céloztam, az ujjamat a ravaszra tettem és lőttem. Egyszer, kétszer, háromszor és még néhányszor. Közvetlenül a lábaira. A lövések egyszerre lettek leadva a bemutatkozásommal. Csak az útját akartam elvágni. Egyelőre... - Maradhatnál még egy kicsit. Gondolom nem szenvedsz időhiányban. Az örökkévalóság elég hosszú.- inkább parancsnak hangzott, mint kérésnek. A nyílpuskát a mellkasára irányítottam. Ha támadólag lépne fel, lelövöm. Szerencsére a fegyver automata táras volt, és ezt a tárat most használtam először. Tehát a kör alakú tár még tele volt nyilakkal. Ha nem is hal meg tőle, remélem lelassul. Legalább egy rövid időre, amíg élve kijutok innen. Lehet, hogy egyszerűbb lett volna megkérni, hogy maradjon, de a nyílpuska a kezemben biztonságérzetet adott. Nem sokat, de több volt a semminél. A lövéseimmel nyilván feldühítettem. Azt tudtam, hogy a lábait ért lövések helyei hamar begyógyulnak, amint kihúzza a nyilakat, de akkor sem fogja értékelni az előbbi mutatványomat. És ekkor megláttam a nadrágján a vérpöttyöket. Amikor a karóval megszúrtam, akkor is kiserkent a vére, de a szorult helyzet miatt a vér íze volt a legutolsó dolog, ami eszembe jutott. Vajon milyen íze lehet? Megkóstolta már bárki is? Bevállalnám az első szerepét.
- Meg sem kínálsz?- kérdeztem, de gondolataimban már Mikael járt. Ez a név még megmentheti az életemet, emellett új és hasznos információkhoz juttathat. De még nem mondtam ki. Pedig annyira kíváncsi voltam. Ezt a szót meghagyom vészhelyzet esetére. Reményeim szerint el fogom vele érni a kívánt hatást. Ha minden igaz, ő tényleg Mikael fia. Azé a vámpíré, aki engem változtatott át.
Vissza az elejére Go down



Elijah Mikaelson
welcome to my world
Elijah Mikaelson

► Residence :
New Orleans
► Age :
1027
► Total posts :
775

ORIGINAL VAMPIRE †


TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 10:06 am

Országút     - Page 2 Tumblr_m540af08Ln1rq6dzao1_250Országút     - Page 2 Tumblr_m540af08Ln1rq6dzao2_250

Elhagytam a várost. Nekem túl kicsi lett, és azt hiszem ez volt a legjobb. Nem szóltam senkinek, mert igazából senkinek semmi köze hozzá. Mindig is a saját utamat jártam, de voltak időszakok, mikor Niklaus mellett álltam. Most is így van, de belül érzem, hogy valami megváltozott. El kellett mennem, hogy helyrehozzam, és visszaálljon a belső békém, de valami helyrehozhatatlanul megváltozott, és az az Elijah, akit mindenki ismert örökre eltűnt, mintha nem is létezett volna. Engedtem a csábításnak, és szemrebbenés nélkül megölök bárkit, aki az éhségem csillapítására szolgál. Lehet, mindig is ilyen voltam, csak elnyomtam? Nem tudom, de azt hiszem, nem is akarom megtudni. Jó így, nem akarok foglalkozni azzal, hogy kit bántok meg és kit nem. De néha mégis előtör még belőlem az ember. Az Elenával történt két kellemes éjszakát nem tudom kitörölni a fejemből. Miatta támadt bűntudatom, talán ezért jöttem vissza? Nem tudom, de próbálok nem törődni vele. Mármint az érzéseimmel. Egyre könnyebben megtalálom azt a kis kapcsolót, mellyel ki tudom kapcsolni az érzelmeim, és ismét az a kegyetlen gyilkos leszek, aki alig egy éve voltam. Nem akarok közel engedni magamhoz senkit, mert akkor fontossá válnak, s ez által sebezhető leszek. Nem engedhetem meg ezt magamnak, mikor annyian akarják a halálomat. Jobb az, ha nem is akarnak megismerni soha. Üres tekintettel figyelem az előttem futó utat, ami Mystic Falls felé vezet. Sehol egy autó, sehol egy áldozat, aki az éhségem csillapítaná, így előhalászok egy tasak vért, ami némiképp csökkenti szűnni nem akaró éhségemet. Eleinte ügyet sem vetek az út szélén dekkoló kocsira, de meglátok egy fiatal lányt. Felcsillan a remény, hogy talán ma valami élő és friss élelemhez jutok, de mikor megállok, megérzem, hogy a lány legalább annyira halott, mint én. Hát akkor kezdődhet a színjáték, ha már ő is úgy tesz, bár szerintem még nem fogta fel, hogy egy vámpírral van dolga, hisz rám sem nézett még. Végül végre megfordul.
- Szép estét. Igazán semmiség. Persze, hogy van… - Eresztek el egy félmosolyt, de semmi érzelem nem rejlik mögötte. Kissé csalódott is vagyok legbelül, hogy nem egy élő, s lélegző fiatal lánnyal futottam össze, de már megálltam, nem én lennék, ha csak úgy itt hagynám. A tekintetét érzem a hátamon, miközben a kerékkulcsot keresem, majd mikor megfordulok, még mindig engem szemlél. Kicsit gyanús volt az álkedvesség, de csak egy újabb fél-mosollyal nyugtáztam, és elindultam felé a kerékkulccsal, miközben ő a pótkerékkel bajlódott. De egy ilyen fiatal és törékenynek tűnő lány nem bír el egy pótkereket, így belemenve a játékba, segítőkészen mentem oda hozzá.
- Segítsek esetleg a pótkerékkel? – Kérdezem még az autója mellől, így nem látom, mit csinál, de hallani attól még hallom. A cipzár sietős, és fájdalmasan ható hasadása riaszt fel, s elgondolkodom, mióta tartják a pótkereket táskában? Gyanú ébredt bennem, vagyis hatalmasat ordított, hisz ismét csak egy ellenségbe futottam. Bár azt nem tudtam, hogy a lány a vámpírokat utálja, vagy csak az Ősieket, nem is érdekelt, hiszen egyre megy, azt tudtam, hogy nem én fogok alul maradni.
- Egy emelő sem ártana azt hiszem, azért erőművész én sem vagyok. Van esetleg, vagy idehozzam az enyémet? – Színlelem tovább, mint aki nem gyanakszik, de egyre csak arra tudok gondolni, hogy milyen okos dologgal áll elő a hölgyemény. Kezdem úgy érezni, hogy egyre több a vadász, mint amennyi vámpír van a földön, sőt, most már nem egy vámpír követi Mikael példáját, aki vámpír létére a saját faját ölte. Akiket mi teremtettünk, akiknek mi adtunk örök életet. Én és a testvéreim, hogy ne legyünk egyedül, ha külön utakra tévedünk. A másodpercek lassú léptekkel szállnak tova, s bennem egyre erősebb a gyanú, hogy a lány trófeának akarja a szívemet. Csak nem ilyen nehéz rálelni arra a pótkerékre? Odalépek a csomagtartóhoz, de a lány eltűnt, mintha a föld nyelte volna el. Gúnyos félmosolyra húzódik ajkam, miközben körbepillantok. Halk lépteket hallok a hátam mögül, melyek igen sietősen száguldanak felém. Megfordulok, és meglátom a lányt, kezében egy karóval. Érzem, ahogy a karó áthatol az ingemen, majd felhasítja a bőrömet, de a lány célt tévesztett. A karó a bordáimat roncsolja szét, majd lyukat fúr a tüdőmbe, de mielőtt még mélyebbre hatolhatna, megáll. Visszatartom, és kikapom a lány kezéből a fegyvert, majd megragadom Alexis torkát, és az autónak tolom.
- Tudod te, kivel állsz szemben? – Felejtem el az illemet, és tegezem le, hiszen fiatalabb nálam sokkal. Ajkaim gúnyos mosolyra húzódnak, de tekintetem rideg és gonosz, mint egy igazi ragadozóé. Egész lényemből felsőbbrendűség sugárzik, hisz tudom, hogy én vagyok az erősebb. Kérdésem költői volt, hiszen a lány nem igazán tudhatja, ki is vagyok. Lenézően nézek végig rajta, miközben látom, ahogy szemében a gyűlölet haraggá válik. Próbál lazítani a szorításomon, de nem ér el semmit, és én közben a fegyverének használt fadarabot szemlélem.
- Ezzel nem árthatsz nekem, ugye tudod? – Nézek mélyen a szemeibe, és egy határozott mozdulattal messzire hajítom a karót. Másodpercekkel később a lány a földön hever, hiszen elengedtem, bár nem tudom miért. Egyszerűbb lenne megölnöm, és elégetnem a testét a kocsijában. De mégsem teszem. Azért olyan kegyetlen még én sem vagyok. Helyesbítek, olyan szörny most én sem leszek, pedig képes lennék rá.
- Egy olyan vámpírt megölni, mint engem igencsak nehéz feladat, és kevés hozzá egy otthon elkészített karó, meg esetleg egy kis verbéna. És egy kis erőnlét sem árt kedves… Mit is mondtál mi a neved? – Oktatom ki, és bár én nem ilyen voltam, de most ilyenné lettem. Nem ez a lány az első, aki holtan akar látni, és nem ő az utolsó sem, akit el kell keserítsek, hogy ez majdhogynem lehetetlen küldetés. Elgondolkodva indulok el a kocsim felé, s tudom, hogy ismét meg fog támadni, de most számítok is rá…

Vissza az elejére Go down
http://theoriginals.hungarianforum.net/



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Országút Országút     - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down

Országút

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Közel s távol :: A határon túl...-