world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

N. P. Gallagher

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



Hecate R. Lynd
welcome to my world
Hecate R. Lynd

► Residence :
Hopeless wanderer
► Age :
207
► Total posts :
15

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: N. P. Gallagher N. P. Gallagher EmptyVas. Júl. 19, 2015 10:21 pm




Narcissa Prudence Gallagher
BECENEVEK
Cissa, Cissy.
KOR
Százkilencvenkilenc.
SZÜLETÉSI DÁTUM
1816.05.26.
SZÜLETÉSI HELY
Regno delle Due Sicilie, Napoli.
FOGLALKOZÁS
Antropológus, boszorkány.
CSALÁDI ÁLLAPOT
Hajadon.
FAJ
Boszorkány.
PLAY BY
Lana Parrilla.

'I have never seen a greater monster or miracle in the world than myself.'

Megjelenésem baljóslatú. Megmagyarázhatatlan, sötét légkör leng körül. Nem valószínű, hogy alacsony termetemmel vívtam ki a figyelmét, hiszen nem vagyok sokkal több százhatvan centinél, sokkal inkább a kisugárzásom miatt lett figyelmes rám. A hajam, a bőröm és a szemeim tökéletes kontrasztot alkotnak: ónix fekete, enyhén hullámos tincseim keretezik márványszerű, hibátlan, alabástromfehér arcomat. Ha a szemembe néz, nem fog tudni szabadulni: íriszeim borostyánszínűek, nagyon is metszők, és az élet vad szikrái lobbantják lángra bronzszínű pillantásomat.
Öltözködésemre a letisztult elegancia jellemző. Többnyire fekete ruhákban pózolok, vagy, ha mégsem, akkor a vörös egyik sötét árnyalatát választom. Mint a legtöbb nő, én is szeretem az ékszereket, a kiegészítőket és a magas sarkúakat. Körmömet is gyakran festem. Sminkem egyszerű, igyekszem a szemeimet kiemelni.
Fűszeres parfümöt használok, valamint ezüst szelencében, katona mód sorakoznak a fekete halálrudak.

Tagadhatatlanul olasz vagyok. Heves vagyok, és temperamentumos; könnyen fel lehet dühíteni, és teljes bizonyossággal állíthatom, hovatovább garantálom, hogy a haragom le fog súlytani Önre, ilyen-olyan formában. Így nem célszerű nagy volumenű dolgokkal kapcsolatban baszakodnia velem, kérdezzen meg bárkit – ja, hogy mind halottak... az más.
Ennek ellenére, bármilyen hihetetleni is, megfontolt vagyok, és jó előre megtervezem minden egyes lépésemet, illetve pótterveket is szövögetek, valamint a pótterv B terve is készen áll a fejemben. A ravasz, csavaros, őrült módon zseniális elmém már önmagában is egy hatalmas fegyvernek számít – hát még az a mindent elsöprő, sötét mágia, aminek birtokában vagyok.
Határozott vagyok, törekvő, törtető és céltudatos. Tudom, hogy mit akarok, mikor akarom, hogyan akarom, hol akarom – általában mindent, itt és most azonnal. Mindig szilárd álláspontra helyezkedek, és nem engedem, hogy mások döntsenek helyettem.
Két lábbal állok a földön és mozdíthatatlan vagyok. Ha valamit a fejembe vettem, arról nem lehet lebeszélni, hiszen én pontosan tudom, hogy mi a jó – nekem, nyilván.
Ismerem önmagamat, ismerem a világot, és könnyen kiismerem az egyszerű, barbár, bugyuta, balfasz embereket is. Vérlázítóan lenéző a viselkedésem, a modorom velük szemben – and I’m not sorry. Nem köntörfalazok, bárkinek a képébe mondom, amit gondolok. Nyers vagyok, közönyös, lenéző, és durva, olykor káromkodok; nem kímélem, hiszen könnyen kiismertem már rég, így pontosan tudom, hogy mik a gyenge pontjai, és természetesen ott fogom megütni - képletesen, vagy ténylegesen -, ahol a legjobban fáj.
A rám jellemző nyíltsággal könnyen konfrontálódok. Nem szeretek ugyanis meghunyászkodni, egyenes gerinccel kiállok az elveim mellett. Számomra a helyes magatartásnál fontosabb, hogy valamit elvégezzek, a terveimet valóra váltsam. Ezért - céljaim elérése érdekében – nyugodt szívvel válogatok a széles skálán mozgó eszközeim-, és lehetőségeim között, valamint magasról teszek a szabályokra, és a törvényekre egyaránt – nem beszélve az emberekről, haha. A saját szabályrendszerem szerint élek.
Pontosan tudom, kinek, mit és hogyan kell mondanom; könnyű szerrel az ujjam köré csavarom, ha éppen úgy tartja kedvem, vagy egyszerűen Önre van szükségem ilyen-olyan apropóból a mocskos, gyalázatos terveimhez. Ilyenkor egy teljesen más arcomat mutatom, mint, amilyen egyébként vagyok: bájos, már-már kedves és elbűvölő álarcot veszek fel. A fejemben persze a válogatott módszereim egyikével már rég megöltem – with love.
Gondolkodásom világos, mert a tevékenységemnek mindig élesen körülhatárolt célja van, amit el is akarok érni. Mivel jó a megfigyelőképességem, nyilvánvalóan helyesen ítélem meg az embereket és a helyzeteket. Ez a képességem is teljesen praktikus célt szolgál: ha valaki iránt érdeklődök és megfigyelem, biztosan nem – vagy csak nagyon ritkán - az emberi kapcsolat érdekében teszem. Az így nyert ismereteket sokkal inkább saját előnyömre használom fel.
A veszélyek nem ijesztenek meg, hovatovább sokkal inkább vonzóan hatnak rám. Számomra a biztos, egyenletes köznapi élet elviselhetetlen. Valósággal keresem a bajt – és, ha nem találok, hát megteremtem én a káoszt, amire úgy vágyok.
Dinamizmusomat heves, tartós, mély érzelmek táplálják. Indulataim olykor könnyen elragadnak.
Személyiségem izzása a körülöttem élők szempontjából egyaránt lehet vonzó és taszító is.
Féktelen, eszelős, megzabolázhatatlan és vehemens-, meghajlíthatatlan, megtörhetetlen, betörhetetlen jellem vagyok.
Evil Queen
19yrs
Used to have.

'Evil isn't born. It's made.'

Gyerek kiabálás édes hangja hasítja át a házra telepedett csend fátylát.
- Nagyi – és már a karjaimba is ugrott az unokám, aki valósággal reszket a félelemtől. Egy rövid, alig észrevehető pillantást vetek a kezeimre, melyek a kisfiút tartják. Ez a két kéz, mely oly' puhán, annyi, de annyi szeretettel tartják a gyermeket, munkától-, ránctól makulátlan, ellenben vértől mocskos. Akárcsak az egész testem. A lelkem. És a kőszívem, minden egyes sötét dobbanásával egyetemben.
Ez a kéz vadul tépett a húsba, markolt meg többszázezer szívet, és tépett ki, hogy aztán egyetlen, hanyag mozdulattal összeroppantsa őket, egytől, egyig. Ez a kéz kést, tőrt és kardot markolt egykoron, azzal felhasítva tucatnyi ember testét, a köldökétől, az álla hegyéig, szíven-, vagy hátba szúrva, állkapcsot átdöfve. Ez a kéz torkokra fonódott, nyelveket tépett ki, dárdával szúrt át fejeket – hogy aztán karóra tűzhessem őket -, milliószor húzott meg jobbom hideg ujja kakast, és ravaszt. E kéz körmei férfiak húsába vájt, és vörös sávokat húzott hátakba, mellkasokba. Ez a kéz, egy hanyag intésével - avagy csupán metsző pillantásom -, lángra lobbanthatná a fiút és a takaróját, amit apró markában szorongat, és, amit azonnal ráterítek, hogy meg ne fázzon.
Nem szeretem ezt a fiút.
Nem gyűlölöm ezt a fiút
– a saját fiam vérét, a saját véremet. Nem tagadom meg. Oh, dehogy! Sokkal nagyobb szerepe lesz a hadjáratomban, mint azt a legvadabb álmaiban gondolni merészelné. Ő lesz az én, személyes katonám, a fiammal vívott harcomban. Abban a harcban, melynek hamarosan eljön az ideje. Abban a harcban, amely végleg megpecsételi a sorsunkat.
Abban a harcban, amelyikben eltörlöm a fiamat a Föld színéről, hogy még csak kósza emlékkép se maradjon belőle, hogy a múlté legyen, hogy a világ elfelejtse a nevét, és jelentéktelen lényének létezését – végérvényesen, megmásíthatatlanul, visszafordíthatatlanul.
Nem szeretem ezt a fiút – de a mágikus képességeit szeretem.
Többé már nem tudok szeretni. De emlékszem rá, milyen volt.
Fájdalmas.
Mert, hát, a szeretet, a szerelem borzasztóan fájdalmas, nem igaz? A szeretet méreg. Édes méreg, oh, igen, a legédesebb ugyan, de attól még halálos. Minél több embert szeret, annál gyengébb lesz. Olyasmit is megtesz értük, amit soha nem lenne szabad. Bolondot csinál magadból a boldogságukért, a biztonságukért cserébe.
Ne szeressen senkit sem. Hiszen a szeretet gyengeség. A szerelem hülyévé teszi – fogadja meg egy öregedő nő tanácsát, aki már eleget látott, tapasztalt, átélt, és megélt, hovatovább túlélt ahhoz, hogy ezt javasolhassa önnek, teljes bizonyossággal.
Három féle szeretetet, szerelmet ismerek.

Az első.
Ez volt eddigi életem első-, és egyben utolsó szerelmének története, ami ahhoz a Skót nemeshez kötött. És, mondanom sem kell, nem gyermeteg, álmokkal teli, boldog befejezéssel záruló történet ez – garantálom.
Ott kezdődött minden, a kúria sötét, ódon falai között. Egy korszak lezárulása volt – az ártatlanság vége -, és egy új időszámítás kezdődött – a sötétségé.
Önmagában az is éppen elég kiábrándító és elszomorító, ahogyan a történet kezdődik, hogy a saját szüleim adtak el engem a nemes úrnak. Az persze más kérdés, hogy, abban a pillanatban, amikor megláttam őt, a világ valahogy teljesen más színt öltött. Szerettem. Oh, ugyan, miket beszélek! Istenítettem. Bármit megtettem volna neki, érte, öröméért, boldogságáért, a szeretetéért. Naiv, álmodozó kislány voltam egy olyan világban, amit nem ismertem eléggé, és elhittem, amit el akart velem hitetni a fiatal, daliás férfi. Hittem benne, hittem neki, és hittem a tündérmesékben.
A fiam mágiával fogant, mivel amúgy képtelen voltam teherbe esni – ahogy azóta sem tobzódhattam az anyai örömben, szerencsére. A daliás nemes azt gondolta az övé, és, amikor kiderült, hogy mégis milyen úton-módon kerültem az áldatlan állapotba, meg akart szabadulni tőlem is – a szajhájától -, és a fattyútól is.
Azt hiszem, az volt életem első, és egyben utolsó anyai cselekedete, hogy megöltem a gyerek apját, a maradásunk érdekében.
Mondanám, hogy megbántam, de akkor hazudnék, hiszen e nélkül a csalódás nélkül nem lennék ma az, aki vagyok. Egy nemes asszony volnék, igen, de csupán egy középszerű, átlagos boszorkány. És – oh, egek! – ezt képtelen lennék elviselni.

A második.
Lenéző, becsmérlő anyai szeretet.
Annyira akartam, hogy Williamből valamirevaló varázsló legyen, annyira akartam, hogy felülmúljon engem – és közben rettegtem tőle. Gyűlöltem ennek a gondolatát, és ez az érzés hamarosan úgy virágzott-, és terjedt a szívemben, akár valamiféle szepszis, vagy gyilkos kór, mint, amilyen a rák.
Fiatal akartam lenni, és erős, továbbá kiváló boszorkány. Én akartam – és akarok – a legjobb lenni, a legrettegettebb, a legcsodálatosabb. Azt akartam, hogy a fiam ebben segítsen nekem, mint egyfajta szürke eminenciás, talpnyaló, másodhegedűs. Kutya.
Kegyetlenül feszegettem a határait, és nem hagytam, hogy gyenge maradjon – de azt sem akartam, hogy engem felülmúljon. Nem. Azt nem engedhettem. Bármikor adtam, hamarosan megfosztottam tőle. Felsegítettem a földről, hogy aztán ugyanezzel a hanyag eleganciával visszalökhessem őt a porba; közben arra sarkallva, hogy még jobbnak-, és sokkal-, klasszisokkal jobbnak kell lennie.
Megpróbáltam. Nagyon akartam, hogy ne érezzek így, hogy az ő java lebegjen a szemem előtt, mint egy igazi anyának, ugyebár, de elbuktam. És e bukás volt életem legcsodálatosabb hibája.
Mert, végül is elértem, amit akartam, csak éppen ellenem fordult a saját fegyverem.
Gyűlöltem az érzést, hogy legyőznek, hiszen ez velem soha nem fordult elő az előtt; az pedig csak olaj volt a tűzre, hogy a tulajdon-, szerencsétlen, tehetségtelen, középszerű, szeretetlen fiam győzött le engem. Engem!
Talán néha azt kívántam, hogy bár megölt volna. Fordított esetben kegyetlenül kivégeztem volna – ez is azt bizonyítja, hogy mennyire mérhetetlenül gyáva.
Már nem kívánok meghalni a fiam keze által.
Most éppen az a célom, hogy így, vagy úgy, megöljem őt. Bosszút akarok állni – bosszút, amiért elvette az életemet, és a méltóságomat. És ettől gyenge voltam – a legyőzetésem pillanatában -, de most csak egyre erősebb leszek, ahogyan napról-napra, évről-évre csak fűt-, fortyog bennem-, izzásban tart ez a mérhetetlen harag, gyűlölet, és megvetés, amit William irányába tanúsítok.
Meg akarom ölni.
Ezért élek.
Ez éltet.
A bosszú.

A harmadik.
A mágia iránti feltétlen imádatom, az őrült, eszelős függésem tőle.
A mágia minden.
A mágia az élet.
Annyira szeretem a mágiát, hogy érte még a saját unokámat is képes vagyok szeretni, hogy még a saját halálomat is képes voltam eljátszani.
Ellenben... ami halott, nem halhat meg többé, de felkél – erősebben, mint valaha. A végén, a legvégén mindig én nyerek – ezt soha ne felejtse el.

'If you look in the face of evil, evil's gonna look right back at you.'
Vissza az elejére Go down



Dorothy Brown
welcome to my world
Dorothy Brown

► Residence :
❅ the city of jazz
► Age :
31
► Total posts :
350

WICKED WITCH ℘


TémanyitásTárgy: Re: N. P. Gallagher N. P. Gallagher EmptySzomb. Júl. 25, 2015 12:38 am




GRATULÁLUNK, ELFOGADVA!

Anyóós! (na jó, nem szeretnék se rád, se Silverre szívbajt hozni) Szóval, Cissy - remélem, nem baj, ha tegezlek - üdvözöllek az oldalon! Karakterlapod egytől-egyig lenyűgözött. Fantasztikus volt, pompás, tökéletes. Imádtam! Csodálatosan írsz, faltam a szavakat egymás után, és nagy valószínűséggel még egy párszor biztosan el fogom olvasni a karakterlapot. Egy igazán összetett személyiség vagy, olyan, mintha már ezer éve ismernélek, annyi mindent meg tudtam rólad. Gyönyörű volt, és ha rajtam múlva még ezer évig - ha nem tovább - zengenék rólad ódákat, de nem tarthatlak fel. Fiad már vár rád. Így kérlek, támadd be a foglalót utána hódítsd meg a játékteret! nááá
 
Vissza az elejére Go down

N. P. Gallagher

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: The spellcasters-