world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Martinique Bistro

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Martinique Bistro Martinique Bistro EmptyKedd Feb. 11, 2014 7:48 pm

Miss Petrova & Mr. Salvatore
Az egészben az volt a legszörnyűbb, hogy semmit sem értettem... ki is várhatta el tőlem azok után, ami történt? Hónapokig egy jeges vízzel teli ládában... egy tó fenekén. A tekintet, melynek tulajdonosa abba a ládába juttatott... az a szempár, melyet én is láttam, ha tükörbe néztem. S mégsem ugyanaz... más és más érzések birtokában vagyunk, s mindenkinek tudnia kell, hol a helye. Én azonban tudtam, hogy nem ott... nem abban a hideg vízben, melyet a legnagyobb ellenségeimnek sem kívánnék soha. Tényleg megérdemeltem? Ha én ilyen büntetést érdemlek, mi jár azoknak, kik ténylegesen bűnt követnek el életük pár évszázada alatt? Én mindig annyira próbáltam jó maradni... azt figyelembe véve persze, hogy vámpír vagyok. És mindez köddé vált, mikor ismét visszatértünk Mystic Fallsba. A bátyám tekintete ott szikrázott minden egyes vízben töltött napon a szemhéjaimon... mit meg nem tettem volna azért, hogy ő legyen az, aki megtalál... hogy ő legyen az, aki keres engem, s sikerül megmentenie! De rossz volt a végszó... nem mondhattam volna azt, hogy mindörökre isten véle...
Nem volt időm a gyűrűmet keresni, ahogy a nap sugarai behatoltak a bőröm alá, és belülről kezdett égetni. Nem voltam képes kiabálni, hiszen torkom száraz volt, annak ellenére, hogy most táplálkoztam. Mindenre számítottam, csak erre nem. Nem ellenőriztem le, hogy nálam van-e a gyűrűm... de annyira hozzászoktam, hogy észre sem vettem mindezt...
Csak azt, mikor egy pillanat múlva már tető volt a fejem fölött... én pedig árnyékba lökődtem két - gyengédnek nem nevezhező - kéz által... ismerős illat járta be tüdőmet, de tekintetemet nem voltam képes ráemelni. Annak örültem, hogy egyáltalán az illatára tudtam gondolni... finom parfüm, melyet bizonyára csakis a legjobbak találhatnak meg... ismerős volt, éreztem már előtte... szokatlan, de ismerős, de tekintetem még mindig nem tisztult. Csak néztem magam elé, kapkodtam a levegőt, ekkor már hangokat is hallva, amelyek az Ő száját hagyták el.  
Ajkaimhoz szorult egy üveg, mely rögtön elnyomta a parfüm édes illatát, és átvettem végre a valóság sebes vonalát... whisky volt, én pedig önként ittam, mint akinek az élete múlik rajta, de az utolsó kortyok szinte kifolytak a számon... - Ki vagy te? -
Keze kezemet érintette, szavai pedig egyértelművé tették, hogy mit akar... nem tudtam védekezni, az elmém ebben az állapotban olyan volt számára, mint valami nyitott könyv... tekintetem előtt megjelent Silas... Elenaként... majd teljes valójában... ahogyan én láttam őt. Önmagamként. Nem értettem a mai napig sem, mit értett árnyékmás alatt...
Buborékok úsztak ki ajkaimon, tekintetem összeszorult, két kezemmel vertem a láda vasfedelét, így próbálván kitörni, de nem táplálkozhattam... újra és újra megfulladtam... de ismét visszatért elém Silas képe, ahogyan leszúr, és belök engem abba a ládába... nem voltam magamnál, de azt hallottam, ahogyan kattant a zár, majd landoltam a tó fenekén...
- Ne... ne kelljen újra átélnem... - könyörögtem lehunyt szemekkel, szinte önmagamat cáfolván, hiszen előtte sosem viselkedtem így... és összeállt a képemben, ki áll előttem. - Anna...
© zene: video games| megjegyzés: volt már jobb.
Vissza az elejére Go down



Anna Petrova
welcome to my world
Anna Petrova

► Residence :
♔ The Garden.
► Age :
716
► Total posts :
692

BLOODSUCKER †


TémanyitásTárgy: Re: Martinique Bistro Martinique Bistro EmptySzer. Feb. 05, 2014 6:52 pm


long time no see
•• What happened to you, sweetheart?

Immáron bő hét évszázada annak, hogy egy hasonló verőfényes reggelen, annak reményében, hogy
kétségbeesett kuncsorgásom eléri a kellő hatást, csaknem térden kúszva noszogattam Niklaus Mikaelsont -, aki az elmúlt évek során minduntalan visszautasított -, hogy változtasson át. De az a nap más volt... Valamiképp megszánta a rá meredő, könnybe lábadt szempárt; tűhegyes fogait a nyakamba metszette, aztán kiszívva belőlem az utolsó csepp vért is, a túlvilágra taszított, ahonnan éles hallással és látással, száz emberével vetekedő erővel, valamint örökéletű lélekkel meggazdagodva tértem vissza.
Idővel megtanultam kezelni a képességek mögött lappangó éhséget. Az évszázadok során megannyi hullát hagytam magam mögött... hol szórakozásból, hol védekezésképp ontottam ki egy-egy szende életet… túlnyomórészt mégis a bennem tomboló éhség csillapítása volt a cél. Jobbára nem néztem vissza: táplálkoztam, aztán továbbléptem. Az áldozatok hozzátartozói az esetek nagy részében minden bizonnyal bosszút esküdtek ellenem, mindezidáig azonban nem sikerült revansot venniük az általam okozott károkért. De ezúttal, ha tetszik, ha nem… meg kell húznom magamat!
Zachary Rhys - annak ellenére, hogy egy bő évtizednyi gyász után visszakapta a hőn szeretett kishúgát - csak nem akar szemet hunyni az eset felett, pedig megannyiszor próbáltam a tudtára adni, hogy az áruló szüleihez képest, a kis vörös kegyes halálban részesült. A megveszekedett boszorkány nem ismer határokat a kínzást és a megtorlást illetően - ekképpen határoztam úgy, hogy abbahagyva mindennemű tevékenységemet, búcsút intek a kisvárosnak, ami roppant mód belopta magát a szívembe, kereket oldok és meg sem állok New Orleans-ig.
A hurrikán óta a város kész turistalátványosság, s mind a halandók, mind a vérszívók körében hatalmas hírnévnek örvend. Valamennyien a vehemens mulatságok és a napestig szóló jazz miatt látogatnak el ide. Viszont… az utóbbi időben a pazar tivornyáiról és a színes karneválokról híres Francia Negyed lecsillapodni látszik - helyüket nyomasztó csend és egyre sivárabb hangulat vette át. New Orleans manapság kész háborús övezet. A kismadaram megsúgta, hogy a vámpírok lakta zónában ostromállapot van… De káosz ide vagy oda, aki megmerészeli szegni a helybeli király által felálított szabályok valamelyikét, szigorú bűntetésben részesül. A kismadaram továbbá kinyomozta, hogy melyik alpont számít a legnagyobb bűnnek, és mi történik azzal, aki semmibe veszi azt.
Igyekeztem nyomtalanul meglépni a boszorkány elől. De amíg ekkora erővel bír… minden próbálkozásom hiábavaló; hiába megyek délre, hiába megyek keletre; hiába pucolom fel magam után az utat, az istenverte úgyis rámtalál, hacsak… nem hágom át a nagybetűs aranyszabályt… és hergelem fel Marcel Gerard-ot. A Kert a helyiek számára felér a Pokollal, míg számomra nem más, mint egy… kecsegtető lehetőség. A kiút...
Időközben megmozgattam minden követ és tettem egy-két feltérképező túrát a negyedben - kiismertem minden egyes sarkát, a legapróbb szegletétől a leghatalmasabb placcokig; találtam egy mondhatni szolid, mégis igényesen berendezett lakást, melyben az első perctől kezdve otthonosan mozgok, s megszabadulva a bestiától, aki Mystic Falls-ból egészen idáig menekült, személyiséget váltottam, hogy feltűnés nélkül építsem fel a védelmi rendszert, amelyen még Zachary Rhys se tud áttörni.
A kiadós vacsora után kedvem támadt egy hosszabb sétára a portától alig fél kilóméternyire fekvő országúton. Unottan pásztázom a messzi horizontot, mire egyszeriben zsenge vér szaga lepi el az utat.
- Hmmm… desszert - susmorgok magamban, és elindulok a szag forrása felé, ami vámpírszemmel nézve egy köpésre van innét. De éppen hogy megpillantom a bisztrót, tekintetem máris a parkolóban roskadó ismerős arcra vándorol.
- Jézusom! - Villámgyorsan előtte termek, megragadom legyengült testét és egyenesen a bárpult mögé suhanok vele, ahol seperc alatt megragadok egy whiskey-s üveget, amit aztán a kezébe nyomok. - Idd ki... - parancsolok rá nemes egyszerűséggel, aztán ha végzett az üveg tartalmával, egy könnyed mozdulattal ledobom magam a vele szemben lévő székre. - Mi történt veled? Mutasd meg - mondom némán, miközben kezemet kezére csúsztatom, abban reménykedve, hogy ha egy percig is, de kitárja előttem az elméjét.

•• To;; Stefan Salvatore. •• Summertime Sadness ••



A hozzászólást Anna Petrova összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Szept. 09, 2014 10:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Martinique Bistro Martinique Bistro EmptyKedd Feb. 04, 2014 9:16 pm

Miss Petrova & Mr. Salvatore
Próbáltál már heteken keresztül víz alatt élni? Átélted azokat a kínlódó pillanatokat, mikor a tüdőd újra és újra megtelik vízzel, majd nemes egyszerűséggel megfulladsz? De nekünk vámpíroknak nincs enyhet adó halál. Ránk csupán egy békés fél óra vár, majd ismét kezdődik a haláltusa, melyet én magam is megvívtam. Nem voltam tisztában az idővel. Nem tudtam, mennyi az idő... nem tudtam, a nap az égen világít-e még. Még annak is jobb sorsa van, aki egy átkozott cellába kerül, és egy apró ablakon keresztül, de láthatja a külvilágot. Nekem ez nem jutott ki... de volt nagyobb gondom is annál, mint azon problémázni, hogy nincs ablak a "cellámban".
- Elena... - próbáltam meg súgni, de szavak helyett csak buborékok hagyták el ajkaimat... és mikor nem őt láttam saját elmém börtönében, bátyám szavai csengtek fülemben, és az utolsó találkozásunk mozzanatai... szinte ismét beleborzongtam, már ha képes lettem volna rá.
A kiszabadulás váratlanul ért. Úgy csapott meg a csillagos ég horizontja, mint tengerpartot a szökőár. Váratlan volt. Hiszen nem éreztem, hogyan jutottam ki a vízből. Egyáltalán hová jutottam ki. Azon kívül, hogy zöld leveleket, barna fatörzseket és sárga virágokat láttam, nem volt ott más, csak a természet. A világ bármely részén megpillanthatom ezeket... de ez csak egy pillanatig vakított el... hiszen rögtön megcsapta valami az orromat... vér illata, és nem kellett egy fél perc sem: a saját ingébe dörgöltem a vérét kezeimről és ajkaimról annak a fickónak, ki legközelebb állt hozzám. Milyen ostobaság! Tipikus "horror-baki".
Sötét volt. Nem éreztem semmit. Csak azt, hogy kiszáradt a gyomrom... fejemben már nem időztek gondolatok arra irányulva, hogy mi lehet Damonnel is Elenával. Biztosan kibékültek. S nem beszélhetek nekik arról, hogy milyen reménysugár tartott engem életben végig... Elenába kapaszkodtam. Abba a szerelembe, melyet iránta érzek, és az ő gyengéd simogatása kényszerített életre. Nem érdekelt ezer halál sem, mikor őt láttam "álmaimban".
- Hol vagyok? - bukott ki belőlem a kérdés szinte lihegve, ahogy kiértem az első országútra. Talán képzelődtem, hogy látok valakit. Itt nem túl gyakoriak a délibábok. Mellkasom feszített. Talán attól, hogy ismét egyenesben állok, és nem párhuzamosan a földdel. A szívem újra dobogott, nem szűnt meg percenként az életem. De szorongást éreztem magamban. Belül valami úgy feszített, mintha egy pillanat szakítaná el attól, hogy teljesen darabjaira törjek itt.

Egy bár hatalmas kijelzője világította be az alkonyatot. A nap még nem ütötte fel a fejét, de a csillagok már halványodtak, s a holdat is elnyelte a napfelkelte. Csak pislogtam, tekintetem üvegessé vált, majd vékony könnyburok vette hatalmába, így szemléltem azt, mi elém tárult. A szabadság madara verdeste gyomrom két oldalát szárnyaival, s magam sem tudtam abban a pillanatban megítélni, hogy ez kellemes, vagy éppen ellenkezőleg.
Lassan indultam meg lépteimmel a hely felé. Egyáltalán nem sejtettem, hogy mi vár rám, ha belépek. Nyilván még nyitás előtt állnak. De engem nem is a pirítós és a lekváros pite vonzott forró kávéval.
- Sajnálom, még zárva vagyunk! - jött a hang, melyre talán tekintettel lettem volna, ha nem éheztem volna már jó ideje... az az egyetlen férfi nem volt elég ott a tó partján... az a másik sem, aki kereket cserélni állt meg. Ez a nő a tökéletes korona étvágyam legyőzéséhez.
Egy pillanat, ennyi kellett csupán. Nem igéztem, csak a nyakára tapadtam, és úgy szívtam ki belőle az életet, mintha csak egy héliumos lufi lenne. Majdnem megfulladtam a bőség tökéletes zavarától, a vére folyt mindenfelé. Szennyezte a kezemet, az államat, mindenemet, amit csak ért, és amint elengedtem, a vér tovább szivárgott a nyakán, majd a padlón végig.
Felemeltem a karomat, ingembe töröltem ajkaimat, majd megindultam kifelé. Tincseimet szinte éreztem, mennyire összeragasztotta a víz. Beletúrtam, de csak véres lett tőle egy-két hajszál. Megfordítottam még a "zárva" táblát, majd kiléptem az üzletből.
Ami ekkor elém tárult, szinte letaglózott. Beszívtam a levegőt, és úgy meredtem magam elé, mint valami álmát meglelt gyerek. Láttam a nap első apró rétegét, ami az égre kúszott, de a pillanat varázsa körülbelül egy tizedmásodpercig tartott, hiszen utána valami rendkívülit kezdtem érezni a bőrömön... forró... éget... - Ne... - bukott ki belőlem, mintha fuldokolnék, és térdre rogytam a napsugarak előtt. A kezem remegett... és éreztem, hogy a gyűrűm nincs rajtam...
© zene: video games| megjegyzés: remélem, tetszik. (:
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Martinique Bistro Martinique Bistro EmptyKedd Feb. 04, 2014 9:15 pm

***
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Martinique Bistro Martinique Bistro Empty

Vissza az elejére Go down

Martinique Bistro

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: New Orleans városa :: Külterületek-