world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?



 
log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 1 Bot

Nincs


A legtöbb felhasználó (64 fő) Vas. Aug. 14, 2022 11:44 pm-kor volt itt.

new posts
read them every day
Játszótárs kereső
Zhydrun Malgoth
Szomb. Feb. 17, 2018 8:35 pm
Shadowhunters frpg
Aaron Moonroe
Pént. Feb. 16, 2018 3:25 pm
Stivali Italiani
Vendég
Kedd Nov. 07, 2017 2:12 pm
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Isabell R. Wallis
Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm

Megosztás

Leégett kápolna

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptySzer. Feb. 20, 2013 4:17 am


Denissa & Matty




- Igen - jelentem ki hangosan, miután megköszörültem a torkomat - egymagam vagyok. - Az a kevéske információ, amit a nőről tudok épp elég volt ahhoz, hogy megtaláljam, és előcsalogassam a tökéletes búvóhelyéről. A célunk mondhatni ugyanaz, tehát nem is értem, hogy miért töröm folyton azon a fejem, hogy vajon van-e hátsó szándéka, hogy vajon komolyan gondolja-e ezt az egészet, vagy csak egy újabb Katherine Pierce féle szemfényvesztésről van szó?! A Katherine-ről felállított kép ebben a percben össze is tört.
Végül is, már napokkal ezelőtt rájöttem a szívet rengető, csúnya igazságra: - hazudtak nekem, rongyként kezeltek. Mi a garancia arra, hogy Katherine valóban egy szörnyeteg? Mi van, ha gonosznak állították be, holott fele annyira se romlott, mint Elena? A kérdések teljesen jogosak, s úgy hiszem valamilyen szinten a válaszokat is magukban hordozzák. Az az Elena Gilbert, akivel egy légtérben nőttem fel... számomra halott. Az új, és könyörtelen verziója pedig -, ha minden jól alakul - napokon belül ugyanarra a sorsra jut, amire az a sok ártatlan lény, kiket Elena, vagy az őt követő, ostoba Salvatore Fivérek megfosztottak az élettől. Az élettől, amitől Elena-nak már évekkel ezelőtt el kellett volna búcsúznia; ott, azon az átkozott éjszakán, a Wickery Hídon.
- Ó, félre ne érts, tudom, hogy kivel állok szemben, de - javítottam tartásomon, miközben előrébb léptem pár lépéssel - nem értem, hogy mi alapján becsülsz alá, Katherine - hangom határozott, de torkomban parányi gombóc szorít; kétlem, hogy ez volt a legideálisabb mondat, amit ebben a helyzetben mondanom kellett volna, de eltekintve a nő helyzeti előnyétől, tapasztalatától és lobbanékony természetétől, épp eljött az ideje annak, hogy végre férfi legyek a talpamon. A brancs okozta "elnyomás" miatt a háttérbe szorultam, mi több, valósággal láthatatlanná váltam; egy eldobható, fel- és kihasználható szemétté váltam, egy szemét mágnessé, aki vonzotta a bajt, és a balszerencsét. Azonban, ezt a korszakomat már sikeresen lezártam, s újult erővel - valós erővel - szaladok a jövő felé, ahol se Elena Gilbert, se Damon Salvatore nem kap majd helyet.
A legjobbaktól tanultam; megtanítottak arra, hogy hogyan védjem meg magam, hogy hogyan verjek át másokat, sőt, még arra is, hogy hogyan öljek meg egy majd' ezer éves vámpírt. Az ironia ugyan mindig is hiányzott belőlem, de ha mégis gúnyolódni támad majd kedvem, bátran kijelenthetem, hogy saját maguk ellen kovácsoltak fegyvert.
- Visszatérve az információra, egyelőre elég annyit tudnod, hogy ezzel ha fizikailag nem is, de lelkileg teljesen tönkretehetjük Elena-t - hogy miért használtam többes számot? Nos, nem holmi bájcseverészés miatt kerestem fel Katherine-t. Súlyos kimondanom azt, hogy "társat" keresek, de valamelyest megkönnyíthetnénk egymás dolgát: - kezdjük ott, hogy én még így is könnyűszerrel beépülhetek az "ellenség" közé, emellett, ha az emlékezetem nem csal, az utolsó, fehér tölgyből készült tőr rejtekhelyét is tudom. Tehát, felmerül egy újabb kérdés: - vagy velem van, vagy ellenem? Természetesen eszem ágában sincs fenyegetőzni, vagy szembeszállni egy hozzá hasonló, hatalmas vámpírral, de illik figyelmeztetnem, hogy már nem az vagyok, aki egykor voltam. Felnőttem.
- Miért nem bújsz elő? Tán' szégyenlős vagy? - Vontam kérdőre, miközben elindultam a nőt rejtő fa felé. Az időm nem engedi, hogy bújócskázzak. Teljes valójában van szükségem rá, és nem áll szándékomban eltolni a bevetést. A brancs halálra ítéltetett, az ítéletet pedig mielőbb végre kell hajtani. Időközben átfutott az agyamon a lehetséges opció, miszerint Katherine mégiscsak az a szörnyeteg, akit egykor megismerhettem, így elutasít, vagy rosszabbik esetben ki is nevet majd, de éltem a brancs szabálykönyvével, pontosabban annak harmadik szabályával: - van tartalék tervem.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 10:02 am




Matt & Denissa


Nem is olyan rég érkeztem vissza a városba, de máris kezdek belecsöppenni a közepébe az eseményeknek, amit persze nem bánok, hiszen nem szeretek unatkozni. Mindig elfoglaltam magam valamivel, hát most sincs másképp, de egyenlőre nem fedem fel a kilétem. Az volna még szép, ha mindenki megtudná, hogy Katherine nővérkéje is a városban rontja a levegőt. Persze azt sem tudja senki, hogy Katherine-nek van nővére, hát még ha azt tudnák, hogy van egy lánya is. Persze előny is lehet, hogy tudatlanok, így úgy járok-kelek a városban, ahogy karok, anélkül, hogy leleplezzenek. Hiszen alig tértem vissza, máris egy üzenetet kaptam el. És hogy hogyan is? Elmentem az én húgom házához, hogy beszélhessek vele, de most hűlt helyét találtam... Csak egy üzenet fogadott, és mint jó testvér gondoltam átveszem azt. Ám mikor elolvastam, valahogy kiment a fejemből, hogy továbbítsam is Kath-nek, mert ez a pár sor nekem is legalább annyit ér, mint neki érne. De magára vessen, hiszen nincs itt, és nem tudja átvenni. Milyen kár! Igen, néha jobb, ha valamit én intézek, így mit sem habozva haza siettem, és mikor indulnom kellett, hamar oda is értem a kápolnához. Még talán előbb is, hisz nemhogy az üzenet kézbesítője, de még egyetlen apró kis madárka sem volt az erdőben. Így jobbnak láttam elrejtőzni az óvatlan szemek elől, hogy fenntartsam a látszatot, miszerint Katherine vagyok, és nem a nővére.
De valami mégiscsak beárnyékolja szinte felhőtlen kíváncsiságomat. Mégpedig a férfi, aki megjelenik. Férfi... Az azért túlzás, hisz alig múlhatott 18, mégis vámpír? Hisz szívverését nem hallom, vagyis csak néha dobban meg az embereket oly szorgosan éltető szerv. Szőke haja, és megnyerő tekintete inkább hasonlít egy focistára, aki a suli középpontja, mint bosszúszomjas lényre, és ez egy cseppnyi aggodalomra ad okot. Hiszen abban a reményben jöttem el ide, hogy valami olyat tudok meg, amit senki nem tud... Bár ez még nincs kizárva, viszont a hírhozó fiatalsága aggaszt. Lehunyom szemeim egy pillanatra, és elismétlem a már jól begyakorolt mondatot, ami csak annyit takar, hogy ne ítéljek elsőre. Hiszen közel 600 éves vagyok, megtanulhattam volna hogy bárki tartogathat kellemes meglepetéseket. Hátha, amit a fiú tud, azzal nagyon sok embernek tudok majd ártani, így kíváncsiságom arra késztet, hogy maradjak.
Ám kilétemet még most sem fedem fel, nem akarom elijeszteni a fiút, hiszen nem az vagyok akire számított, bár lehet jobban jár velem, mint a drága Katherine-nel, hiszen sokkalta békésebb a természetem elsőre.
- Egyedül jöttél? - Változtatom hangom Kathrine-hez hasonlóvá. Ez persze nem okoz gondot, hiszen hangom hasonló, és egy kis mélyítéssel majdnem ugyan olyan, de az idegen fülek különbséget tenni nem tudnak. Talán szerencsém lesz, és a fiatalember kevésszer találkozott húgommal ahhoz, hogy kifogást találjon ebben, bár óvatos kérdésem arra vall, hogy nem óhajtom kilétemet csak úgy felfedni, mert akár csapda is lehet. Pont, mint ahogy a már oly sokat említett húgom tenné. Hiszen miért lenne oly balga megannyi bujdoklás után felelőtlenül belesétálni egy esetleges csapdába? Bár már régen rájöttem, hogy nincs félnivalóm, mégis a játék kedvéért várat magára jelenlétem felfedése. Későre jár, így a napszak is mellém állt olyan szempontból, hogy a megfelelő szögből még inkább csalhassak, hogy húzhassam az időt, mígnem valami fontos információt el nem rebeg az ifjú ajka, mellyel sakkban tarthatok másokat, hisz a bagázs, mely a városban tanyáz cseppet sem azok közé tartozik, kikkel egy életre szóló barátságot köthetnék...
- Miféle információja lehet egy magadfajta fiúnak , ami megéri, hogy itt töltsem az időmet? - - Teszem fel végül a kérdést még mindig Katherine-t utánozva, és alakom felbukkan egy fa mögül, de elég távol a fiútól ahhoz, hogy ne tudja megállapítani arcvonásaimat. Hiszen majd ha itt az ideje, felfedem kilétem, s nevem is, hogy tisztában legyen az erőviszonyokkal. Persze nem akarom bántani, hiszen nem ezért vagyunk itt, de remélem, hogy ez a mai éj kellemes egyezséget tartogat mindkettőnk számára. Így elhallgatva, kezeimet összefonva dőlök neki a fának, így a mögöttem világító hold miatt arcom teljes sötétségbe borul. Várom hogy meghalljam az okot, mely maradásra bírhat...
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptySzer. Dec. 26, 2012 10:28 pm


Denissa & Matty


Szerencsés volnék?
Tisztában voltam azzal, hogy a vámpírrá válás után minden meg fog változni; hogy minden fel fog erősödni és az érzelmeim sokkal intenzívebbé válnak, egyvelegük pedig a végére már annyira elviselhetetlen lesz, hogy az éhségen kívül semmi mást nem leszek képes érezni. Szerencsésnek mondhattam magam, mert egy időre leragadtam a folyamat első felénél. Tehát, az érzékszerveim felerősödtek, míg az elmém szép lassan kitisztult. Akkor még volt mire fognom a bosszúvágyat, de miután a halál másodjára is rám talált, s majdnem elragadott az élők sorából, hirtelen mintha átugrottam volna a fejezeteket. Rebekah-t leszámítva, mára már a bosszú az egyetlen dolog, ami foglalkoztat. A szomjúság kioltása, és - ugyan, ha szavakkal is, de - az álszent brancs kínzása - már csak ez maradt nekem. Visszaemlékszem minden egyes pillanatra, amit egykor elfeledtettek velem, amit kitöröltek az elmémből. Önszántamból vagy sem, az már teljesen mindegy, hisz végtére is, az ilyen üres, keserű és szánalmas mondatokkal csak sajnáltatnám magam. Viszont, egy bűn azért mégis akad, amit meg kell bánnom: soha nem voltam igazi férfi, így soha nem is volt elég erőm kiszállni. Pedig, alkalmam többször is lett volna rá, elvégre mégis melyikük hiányolt volna? Semelyikük. Mindig is én voltam a bolond, aki ugrik, ha Elena vagy valamelyik Salvatore bajban van; én voltam az a bolond, aki hidegvérrel kioltotta egy Ősi életét, nem számolva a következményekkel. Hogy milyen következményekről beszélek? Az, hogy Finn Mikaelson meghalt, önmagában nem hat meg, de a tény, miszerint Rebekah elveszítette a bátyját, a vörös - és impulzív - vámpírhölgy meg a szerelmét, akit közel kilencszáz éve nem látott, már egyfajta terhet akaszt rám, amit napról napra egyre nehezebb cipelni.
Caroline és Damon gyerekes játékai várhatnak, habár utóbbit mielőbb szeretném a Pokolra küldeni. Azonban azt, amit a gyerekemmel tettek, nem fogom szó nélkül hagyni. S, ha ennyi év után is kell megkeresnem, majd magamhoz vennem a kislányt, Isten a tanúm, hogy megteszem. Igazság szerint, már évekkel ezelőtt meg kellett tennem, s jól tudom, hogy a tétlenséget nem foghatom a kamaszságra. Hiszen a képlet egyszerű: gyáva voltam, de most új idő köszönt be, amiben Elena Gilbert szenvedni fog. Az én időm.
Gondolkodtam, vajon ki képes teljesen tönkretenni Elenát, ki képes összezúzni a szívét anélkül, hogy hozzáérjen? Katherine Pierce neve hirtelen, villámcsapásszerűen jelent meg lelki szemeim előtt, válaszként. Katherine legalább annyira gyűlöli Elenát, s legalább annyira kívánja a lány halálát, mint én. S őt ismerve, sem a miért, sem a ki nem fog számítani. Csak arra lesz kíváncsi, hogy mim van Elena ellen, hogy fel tudok-e mutatni valamit, ami a halálba taszítja majd.
Napokig kutattam a uána és kell kell ismernem, hogy ha valaki, akkor Katherine valóban el tud bújni. Bárki, akár még Klaus elől is. Magam sem hittem a szememnek, amikor rájöttem, hogy a nő mindvégig a közelben volt. Végül is, ki keresné őt Mystic Falls kellős közepén? Mindannyian azt hittük, hogy legalább Japánig menekült, ha nem tovább. Okos és tapasztalt. Mi mást mondhatnék?
Mivel Katherine és köztem közvetlen vita még soha sem volt, mi több, ha jól emlékszem, szót is csak egyszer váltottunk, mellesleg én akkor is abban a tudatban éltem, hogy Elenához beszélek, nem tétováztam, gondolkodás nélkül küldtem neki egy üzenetet. Meggondolatlan lépés? Talán. Elvégre, az az apró üzenet, miszerint találkozzunk ma, pontban nyolckor a Richmond közelében lévő kápolnánál, akár Klaus fülébe is eljuthat, aki fogadni mernék, hogy letépné a fejem, de ... ahogy azt már említettem, ez már az én időm, ahol egyelőre nem Klaus az, akitől rettegni kell. Nevezhetnek naivnak, vagy beképzeltnek, de Katherine sem hiába jött el a találkára: lehetőséget lát bennem. Máskülönben miért figyelne most is oly' tisztes távolból?
- Bújj elő, Katherine!


A hozzászólást Matt Donovan összesen 7 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 20, 2013 2:16 pm-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyVas. Aug. 19, 2012 8:52 pm

Amber Watson & Nick R.

- Ahhoz képest, hogy azt állítja nem árul el magáról semmit, elég sokat beszél - egykedvűen leültem mellé, megtartva a három lépés, ez esetben ülés távolságát, arra számítva, hogy nem díjazza annyira, hogy megzavartam a naplemente önfeledt bámulásában. Fejemet félrebillentve lestem rá fél szemmel, halovány mosollyal az ajkamon, nem igen tudva, hogy mit válaszoljak neki. Miért vagyok itt? Nagyon jó kérdésnek tűnt. Azt hiszem az ember folyton folyvást csak önmagát keresi. Akkor mikor reggel fölébred és óriási sóhajjal néz bele a tükörbe, majd a hideg víztől várva ébredést végül szárazra dörgöli egy törölközővel. Mikor a reggelit tömi magába, munkába indul, a munkahelyén gépel, mikor kényszeredetten a főnökére mosolyog. Este megcsókolja a barátnőjét, akit nem szeret igazán, de jó vele a szex, így megtartja, de mikor este kimegy a teraszra és a fülében visszahangzik az ágyában alvó lány szuszogása elszégyelli magát.
Habár én ezek közül egyiket sem élem már meg, megnyugtató a tudat, hogy vannak emberek, akik ezek miatt, életük szertelensége és nyomorúsága okozza magányukat. Talán tényleg azok az élőlények, mint én azok, akik a nap végét egyedül, elhagyatottan, de kívülről ugyan szeretve ezt az állapotot végzik. Egy kibaszott bőrdzsekiben, aminek enyhe, előáztatta női parfüm illata van egy gyönyörű nőtől. - Lődörgök, hölgyem- adtam elő magam lazán, mint akinek semmiféle takargatnivalója nincsen. Voltaképp nem is volt, azt leszámítva, hogy magamat sajnáltattam. De az előbbi gondolatok nem is igazán sajnáltatásnak minősültek, sokkalta inkább életelemzésnek. Tudatában kell lennünk hol mikor és miért élünk avagy mi nélkül nem. - Ha nem is szerény, de Nick Gerrity - vetettem a vadmacskára egy féloldalas mosolyt, azt hiszem- legalábbis úgy emlékszem - szemernyi rossz szándék nélkül. Az agyamban hengerelt tekercsek széle meg-megszáradt a több évszázad során, így nem csoda, ha egy-egy sanda, ferde gondolatom homályba veszett. - Keresve sem hiszem, hogy takargatnom kéne milyen vonzónak találom, kinőttem a finomkodásból! - felhúztam a térdeimet, hátamat egy oszlopnak vetettem. - Jól tette! - kezdtem el kotorászni a a zsebeimben gyújtót keresve. - Tudja, rühellem, ha az ember titkon fantáziál és nem nyögi ki mire gondol. Roppant fárasztó tevékenység - nevettem el a végét, míg bagót helyeztem a szám sarkába. Nem feledkeztem meg, hogy hüvelyk és mutatóujjam közé véve a cigit kétszer végigsimítsam. - Egyébként - tettem szélcsendes bölcsőbe a kezeimmel a cigarettát, majd könnyen megszívtam. - jelent magának valamit? Mármint a naplemente - láttam meg renyhén összeszaladt szemöldökét. Míg mutatóujjam közé vettem a cigit kényelmesebb pozícióba helyezkedtem. Nem gondoltam, hogy érdekelni fog. Ma nem. Nagyon senki. Senki gondja és esetlen problémája. De elnézve ezt a furcsa hacukába öltözött vámpírt hirtelenjében izgatni kezdett a múltja. Az ok. Az indok, amiért az esti programját nem meríti ki egy több literes ipse lecsapolása; helyette egy másnak talán unalmas, hétköznapi naplementében gyönyörködik. Ami akárhogyan is de, önmagában különleges.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyVas. Aug. 05, 2012 1:01 am


To;; Nicolas R. Gerrity

Kár, hogy megint lemaradtam a naplementéről, s az az igazság, hogy mostanában egyre többször kalandozik el a figyelmem, és nem figyelek a környezetemre. Pedig kellene... Ha előbb odafigyeltem volna, például megérezhettem volna hogy nem vagyok egyedül, és akkor ide se jöttem volna. Vagy legalább elmentem volna, de mivel fogalmam sincs mikor jött ide az idegen, nem tudom melyik variációt válasszam... De miért is gondolkodok én ilyeneken? Még mindig van időm elmenni, még nem késő. Viszont nem megy. Hiába akarok parancsolni a lábaimnak, nem megy. Félreértés ne essék, nem bénultam meg, csupán nem akarok elmenni. Halványan elmosolyodok ezen felismerésen; érdekes, lehet hogy az éjszaka ennyire magával ragad? Persze, mint már emlíettem, én ezt a napszakot sokkal jobban szeretem mint a másikat, de eddig még nem volt arra példa, hogy nem akartam volna haza menni. Mármint nem mindig... Amikor hirtelen rámtör a depresszió, inkább kint töltöm az időmet, mint a - jelen helyzetben - hotelszoba négy fala közt. Lehet hogy ezért is jöttem ki? Persze a fő ok a naplemente volt, de ez amolyan hátsószándék lehetett? Durva, hogy saját magam előtt titok az, amit tenni akarok. Nos, úgy tűnik több mint hétszáz év sem volt elég arra, hogy teljesen kiismerjem magam - vagy éppen hogy mára már megbolondultam? Akaratlanul is felnevetek; ez igencsak furcsa gondolat volt, még tőlem is.
Halkan felsóhajtok, majd lassan felállok, a karjaimat kinyújtom, összekulcsolom fejem felett, majd kinyújtózom. Hiába, van hogy elgémberedik a lábam, ezt úgy tűnik nem vetkőztem ki. Egy halvány mosoly még mindig ott ül az arcomon, amikor megszólít az idegen. Igazából észre se vettem, hogy mögém lépett. Megint elkalandoztam, hát ez hihetetlen! De nem érdekes, most már nincs mit tenni, felé fordulok, ajkaimon rejtélyes félmosoly ül, tekintetem szintén rejtélyt tükröz. Egy pillanatig várok a válasszal, nem kell sietni, ugye...
- Látom, maga is kíváncsi lélek. Sajnos én az a fajta vagyok, aki nem nagyon árul el magáról semmit... De hogy ne haragudjon meg rám, annyit elmondok, hogy a naplemente miatt vagyok itt. - Adok neki választ, majd immáron semleges mosolyt öltök magamra és újból leükök. Lehet hogy ebben a ruhában nem éppen jó ötlet, de most ez a legutolsó dolog, ami érdekel. - Na és maga? Maga miért van itt? - Teszek fel most én egy kérdést; ha már ő is megtette, én miért ne? Ránézni nem nézek rá, inkább a távolba meredek, az jobb ötletnek tűnik. Az igazság az, hogy nem éppen csúnya a megjelenése, és most nincs kedvem cserkészni... még? Nálam ki tudja?
- Egyébként Amber Watson vagyok, üdv. S kit tisztelhetek szerény személyében, abban a személyben, aki ilyen nyíltan megbámul magának? - Nézek rá felvont szemöldökkel, majd halkan elnevetem magam. Ugyan, mintha engem érdekelne... - Rá se rántson. Én is megnéztem magamnak, úgyhogy kvittek vagyunk.


Ruha
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyPént. Aug. 03, 2012 7:19 pm

Amber Watson & Nick R.

Napnyugtakor valamiért minden szebbnek látszik; még a tüdőrákot okozó dohány füstjének nyakatekert tánca is. Mélyen letüdőztem, majd pár másodpercig benntartottam, végül kieresztettem a füstöt. Ki-be, azonos, ritmikus ismétlődésű tevékenység volt ez, ami egyel jobb volt annál, minthogy céltalanul rójam az utat, a Teremtőn merengve, azon mi lesz és hol a következő lépése és voltaképp miattam teremt-e egyre több vámpírt vagy öncéljából? Mi lehet az oka, hogy egy valószínűleg több évszázados vámpír (ha egyáltalán csak az) hadsereget gyárt magának, avagy csak túlzottan megunta azt, hogy egymagának kell kivinnie a szennyest. A testekre gondoltam, az összes szétmarcangolt vagy csak érintetlenül hagyott hullára, amiket végig kellett vizsgálnom csakhogy találjak valamilyen kézjegyet, ami csakis erre a vámpírra utalhat, egy nyomot, ami után elindulhatok a csapattal és nem ülök a seggemen, mint egy kibaszott zsaru, hanem teszem a dolgom. Egy részem élvezte a helyzetet; folyton agyalhattam valamin, állandó mozgásban lehettem, de ahogy visszagondoltam hány kilométert tettem meg egy gyilkosért, kajtatva mint egy idióta kutya, aki pusztán azért sétál vissza a lakhelyére, ahonnan kidobták, mert nem tudja hová menjen; végtelenül szánalmasnak tűntem.
Emlékszem, hogy Daphne is benne volt a pakliban, amiért itt voltam. Mytic Fallsban, ebben a porfészekben, ahol a lakosok aranyhalpofa módjára bámulták végig mi történik a kisvárosukban. Egyre több vámpír, hibrid és farkas tanyájává vált a hely, de nem tettek semmit, avagy csak túl jó kártyások vették kezük alá az irányítást. A lánnyal a hotel utáni találkozásom óta nem beszéltem. Drámázás volt az egész. Két külön célunk volt és akármennyire is abban a hitben ringattam magam, én négy évszázados barom, hogy egy olyan hamvas, fiatal és kicsapongó személyiség mint ő, megállapodna mellettem. Túlságosan gyermeteg volt hozzám. Korán érte a vámpírság, szerelme tiszteletből fakadt nem szenvedélyből. S mégis bántott, hogy csak így, mint egy élezetlen zsemlevágókés otthagytuk egymást, nem bízva abban, hogy még összejöhet. Részemről nem szerelmi értelemben, hanem mint barát és mint egy ígéretes csapattag.
És a tetejébe ott volt Rose. Ez a mérhetetlenül egyenrangú női vámpír, akivel nem tudtam mit kezdeni. Túlságosan is többet gondoltam rá, mint szabadott volna, elvonva a figyelmem a gyilkosról, az összpontosításról, így a feladatomról, ami egyúttal az életem. Többet gondoltam a szemeire, ajkára és az érintésére és dac miatt összevont szemöldökére. Vigyorognom kellett, akárhányszor magam elé képzeltem őt. Egyfajta ördögi kör volt nekem. Mintha kilépnék az éterből. Mert ő ott van.
Megráztam a fejemet, jól átdörzsöltem a szemeimet és egy sziklára leülve néztem végig a nap leköszöntét. Mire elnyomtam a cigimet, besötétedett, a látásom, szaglásom és hallásom csak még érzékenyebbé vált, így érezhettem meg azonnal, amit az eddig elködösült gondolatokkal teli agyam nem: valaki ott volt. Orromban ragadt a bagó illata, míg egy újabb, különösen vonzó szag kúszott a bőröm alá. Felálltam, lassan, számítva bármire, de a látvány fenségesebb volt, mint hittem. Egy kápolna tárult a szemem elé, hülye mód, észre sem véve eddig hova lyukadtam ki. Lépcsőjén majdhogynem öntudatlanul üldögélő alak bontakozott ki. Kormos, leégett, kültéri oszlopai közt, groteszk festményre emlékeztetett. Olyannyira elütöttek egymástól, mintha egy tüskés vadvirágot ültettek volna valami egzotikus helyre. Abból a vámpírból áramlott felém az a szag. A kérdés már csak az volt, hogy mért ébresztette fel ennyire az érzékeimet?
Odasétáltam, megálltam tőle pár lépésnyi távolságra, egyik kezemmel átfogva egy terebélyes oszlopot; úgy néztem le rá.
- Mit keres itt? - kérdeztem mint elsődleges kíváncsiságom okát, szemügyre véve alaposabban a vámpírlányt. Nem féltem tőle, hogy rám fúj, mint egy macska, pedig idomaiból tekintve engem arra emlékeztetett. Annyira sebezhető pillanatban kaptam el, hogy már-már láttam mire gondolhat; majdnem.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptySzomb. Júl. 28, 2012 2:06 pm


To;; Nicolas R. Gerrity

A nap már lemenőben jár, s felette az ég vörösödik. Szeretem a naplementét, valahogy mindig megnyugtat, elfeledteti velem, hogy másképp is alakulhatott volna az életem. Ha nem találkozok azzal a… szóval Vele, akkor találhattam volna magamnak valakit, és már rég nem élnék. Semmi nem tetszik nekem ebből a világból. A számítógép beszippant mindenkit, szó szerint élő zombikat csinál gyerekekből és felnőttekből egyaránt, a tévéről nem is beszélve. Már nem sokan mennek ki a szabad levegőre, a családok is inkább elmennek moziba, mintsem kirándulnának valamerre. Kész röhej. Lehet hogy csak én gondolom így? Ily régimódi lennék? Bizonyára igen, de szerintem ez érthető. A régi világomban még én is lázadónak számítottam, hiszen akkor nem volt mindennapi, hogy egy nő lefeküdjön egy férfival házasságkötés előtt. Én mégis megtettem, nem egyszer, és úgy, hogy még csak eljegyzésről sem volt szó. Miért is voltam szerelmes? Esküszöm, nem értem magam. Most már tudom hogy senkiben nem bízhatok, mert akkor is otthagytak. Tudom, mások is éltek át ilyet, hiszen mindenkivel megtörténik életében legalább egyszer, az viszont már kevésbé, hogy a legutolsó aktus után reggel, vámpírként ébrednek. A mai napig nem tudom, hogy miért változtatott át, de – magamat is meghazudtolva –, kíváncsi vagyok és elhatároztam, hogy ki fogom deríteni. Ezért hát, amikor a legutóbb pasival voltam és ránk talált az a nő, s nagy nehezen elárulta, hogy hol van Ő, egyszerűen nem tudtam ellenállni a kísértésnek; muszáj volt idejönnöm. Ebben az egészben az az egyetlen gondom, hogy nem tudok hova menni éjszaka. Persze motelekbe, igen. De az nem a legkényelmesebb, ráadásul majdnem minden nap átkell hurcolkodnom egy másik helyre, és már kezd az agyamra menni. Lehet hogy lakást kéne keresnem? Igen, lehet ez lesz. Hirtelen mosoly suhan át az arcomon. Igen, biztosan ez lesz. Most hogy ezt eldöntöttem, még mielőtt lemenne a nap, felugrok a leégett kápolna kupolájára, s kényelmesen elhelyezkedve nézem végig, amíg éjszaka lesz a nappalból. Mennyivel jobban szeretem az éjjeleket! És ez nem a vámpírságommal jár, mert már akkor is ezért voltam oda, amikor ember voltam. Ember… Manapság hogy megvetem őket! Érdekes, hogy régen én is az voltam, ugyanolyan naiv és érzékeny, most pedig pont hogy ezeknek az ellenkezője, még ha kívülről nem is látszik. De mindegy. Nem azért jöttem ki, hogy ezeken gondolkodjak, nem akarok szomorú lenni. Mégis… Érzem, amint elködösül a látásom, nem is tudom hogy merre nézek, nem látok konkrétan semmit. Az agyamban viszont cikáznak a gondolatok, a múlttal való gondolataim. Gyűlölöm hogy még a mai napig vissza-vissza tekintek, hogy nem voltam képes túllépni a dolgon, de akkor is. Illetve ez így nem igaz. Kol-ból réges-régen kiszerettem, csupán azt vetem meg, hogy kihasznált. Hogy egyáltalán megfordult ilyen a fejében. Szánalomra méltó.
Hirtelen sóhajtást hallok, és csak másodpercek után jövök rá, hogy én vagyok a hang okozója. Körbenézek, és azt kell tapasztalnom, hogy lement a nap, és már sötét van. Keserű mosoly ül ki az arcomra: hát ezt is elszalasztottam.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptySzer. Júl. 11, 2012 10:59 pm

Mikor elindult felém, már tudtam, meg akar támadni. De nem féltem, amit szívem egyenletes dobogása és egyenletes lélegzésem is tanúsított.
- Miért, fel kellett volna világosítania? - mikor felemelt, nem ijedtem meg. Egy cseppet sem. Két okból. Az egyik: szüksége van rám a varázslathoz, ezért nem fog végezni velem. A másik pedig: elég erős vagyok ahhoz, hogy ha szembeszállok győztesen kerüljek ki az összetűzésből, de ha nem is győzök, épp bőrrel megúszom. Megvannak a magam módszerei és kegyetlen is vagyok. A legjobb párosítás.
- Nem... félek... tőled... - már alig katam levegőt, de az erőmet akármikor használhatom. Azért nem teszem, mert ha esetleg meg akarna ölni mégis, ne tudja, mekkora erővel rendelkezem. Így alábecsül és ő végi holtan.
- Nem fog a szívemben landolni, hidd el. - számára ez valószínűleg csak üres fenyegetésnek hangzik, pedig valójában több annál.
- Kezdem. De nem a te kedvedért. Alig várom, hogy vége elmenjek innen. - Anna - bár első látásra szimpatikusnak tűnt - most olyan gyűlölettel nézek rá, hogy magam is meglepődöm. De csak magának köszönheti, amiért ilyen ellenszenves volt velem.
Átvettem tőle a tőrt és a hozzá csatolt két üvegcsét. A tőrt letettem a fűbe, az üvegcséket pedig mellé, ügyelve, hogy el ne vesszenek.
Megvártam, még Anna elsétál, majd körbenéztem, figyel-e valaki, mert nem szeretném, ha valaki rájönne, hogy léteznek boszorkányok és én is egy vagyok közülük. Mikor gy ítéltem meg, senki nincs a közelemben, egy hosszú sóhaj után nekikezdtem a varázslatnak.
Megfogtam a karót és alaposan szemügyre vettem, majd a kezembe vettem az üvegcsét, amiben a hamu van. Óvatosan kinyitottam és a tenyeremre szórtam a hamut, majd elmondtam a varázsigét lassan, odafigyelve, hogy ne rontsam el.
- Phasmatos Intacurum Callas E Malon Felacius Accordum. Quosan Nabendox Callagis A Malon Cena Corregesaru. Vamadon Dissendium Vinum. Fes Matos Intacurum Callas. Quosan Nabendox. - elmosolyodtam, amint éreztem, hogy a hamu és a tőr eggyé válnak. A vér következett. Megfogtam az üvegcsét és kibontottam, akárcsak a másikat. De most nem öntöttem a tenyerembe a vért, belemártottam az ujjam és egy csíkban a karóra kentem. Majd megismételtem még egyszer és így tovább, míg a vér el nem fogyott és a karó egészét be nem terítette. Újra elmondtam a varázsigét. - Phasmatos Intacurum Callas E Malon Felacius Accordum. Quosan Nabendox Callagis A Malon Cena Corregesaru. Vamadon Dissendium Vinum. Fes Matos Intacurum Callas. Quosan Nabendox.
A véres karót a magasba emeltem, miközben ördögi vigyor csillant fel az arcomon. Igen gyakran látni ezt.
Mikor a karó magába szívta a vért, újra szemügyre vettem a karót és nyugtáztam, sikerült.
Végeztem és a vámpír azon nyomban vissza is tért. Mintha csak tudta volna, kész vagyok. Nem tudom hol volt, vagy figyelt-e, de őszintén: nem is nagyon érdekel.
- Sikerült. Természetesen. - átnyújtottam neki  a tőrt és elmentem. Megkönnyebbült mosoly jelent meg az arcomon, hogy egyedül vagyok, hogy megszabadultam a társaságától.
Vissza az elejére Go down



Anna Petrova
welcome to my world
Anna Petrova

► Residence :
♔ The Garden.
► Age :
716
► Total posts :
692

BLOODSUCKER †


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyPént. Jún. 29, 2012 1:43 am


to; Christina Lively...,


Arrogáns válaszai hallatán elmosolyodtam, majd a megszokott határozottsággal, és nyugodt szívvel közeledtem a kő felé, ahol az imént helyet foglalt.
- Eric nem világosított fel? - Hirtelen elkaptam a nyakát, zsenge testét felemeltem, majd a kápolna falaihoz szorítottam. - Abban az esetben, ha nem szeretnéd, hogy az a bizonyos karó a te szívedben landoljon, jobb, ha szótlanul együttműködsz, máskülönben hívok egy másik boszorkányt - nem becsültem alá, de kételkedtem abban, hogy elég erős lenne velem szemben. Eric az utóbbi időben nem megbízható, talán ideje meglátogatnom.
Mélyen a lány szemébe néztem, hogy tudassam vele, hozzám viszonyítva még mindig alsóbbrendű. A halál gondolatától nem riadok vissza, a fájdalmat már rég nem érzem, a verbéna olyan, akár a víz, a fa karcolása simogatás a bőrömnek ..., hogy miért? Önmagamat kínozva sikerült kitapintanom az összes gyönge pontomat: - ezzel nem arra célzok, hogy a felsoroltak nem halálosak számomra, de egy részben képes vagyok irányítani a testemet. Idő-, és elszántság kérdése az egész.
- Szerintem kezdhetjük - szóltam rá, majd hagytam, hogy vékony nyaka kicsússzon a szorító kezeim közül. Megmenekült, de bármikor rátámadhatok. Újra, és újra. Itt az írott szabályok, és a boszorkány törvények mit sem érnek. Itt csak én vagyok. A senki, és a soha.
Elővettem a tőrt, majd átnyújtottam a lánynak.
Tudom, hogy az ilyen varázslat több áldozattal jár, ezért alaposan felkészültem. Két üvegcsét csatoltam a tőrhöz: - az egyikben az Ősi Tölgyből származó hamu volt, a másikban pedig a vérem. A vérem írja alá a szerződést, ami egyben útlevél ..., a Pokolba.
Tisztában vagyok azzal is, hogy a szellemek rossz néven veszik a fajom jelenlétét, ezért a kápolna belsejébe suhantam, kint hagyva a boszorkányt, a kellékekkel együtt. Lehetségesnek tartottam, hogy utánam jön, vagy elmegy a helyszínről, de jobbnak láttam, ha most az egyszer kikapcsolom a fejem.

* * *

Az írországi rokonaim nagyon vallásos emberek voltak - habár, akkoriban mindenki hitt Isten létezésében, a hitetleneket pedig felfeszítették, vagy megkövezték, akárcsak az ókorban. Bármi is történt velük, abban biztos vagyok, hogy kevesen élték túl a vallási fanatikusok haragját.
A környéken volt egy hasonló kápolna, ahová meglehetősen gyakran jártunk, s én személy szerint titokban is látogattam a  csodálatos épületet. Kívül egyszerűnek tűnt, belül mégis tele volt olyan falfestményekkel, melyek számomra kincset értek. Csodáltam helyet. Tilos volt éjszaka bemenni, én mégis gyakran elszöktem otthonról, és lassan kialakítottam a tökéletes bejáratot, amit valószínűleg azóta sem fedeztek fel. A kápolna nagyon pici volt, én mégis föl-alá szaladgáltam benne. Ott éreztem igazán otthon magam, s csak oda tudtam menekülni a rokonaim-, és a városlakók megvető pillantásai elől. Lenéztek, amiért nem volt udvarlóm. Már akkor is őrültségnek tartottam a kényszer házasságot. Szerelemre vágytam - olyan szerelemre, ami felemészt, és meggyötör.
A eszeveszett szaladgálás után az oltár elé feküdtem, megpihenni. Szent Mária szobra gyönyörű volt, tekintete pedig nyugalmat sugárzott. Már nem éreztem magam egyedül, s már nem féltem a kényszertől. Lassan behunytam a szemem, és hagytam, hogy a halk zajok a fejembe áramolhassanak.
- Doktor Úr! Félek, hogy Anna láza nem fog alábbhagyni. - A nagynéném hangja megtörte az apró neszek adta nyugalmat, majd újra visszazökkentett a valóságba. Álmodtam. Apámról, kit mindennél jobban szeretek. Napok óta lázban szenvedtem, de az orvos azzal nyugtatott, hogy az én állapotomban ez természetes. Hirtelen mindenki a terhességre gondolt, habár még szűz voltam akkoriban. Később kiderült, hogy a szüleim halálát okozó kór tünetei nálam is megjelentek. Két nap volt a bálig, én pedig már-már haldokoltam.

* * *

Visszamentem a boszorkányhoz, reménykedve, hogy távollétem alatt elvégezte a varázslatot. A remény volt az egyetlen, amiben bízhattam, hisz ígérete mit sem ér, s a véletlenek sem léteznek már. A remény sem több, mint végső megoldás, de a szívem fontosabb annál, hogy kételyek, és fájdalmak közt éljek.
- Sikerült? - Enyhén rámosolyogtam, leplezve az ellenszenvet.


A hozzászólást Anna Petrova összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jún. 16, 2013 10:47 am-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyHétf. Jún. 18, 2012 11:57 pm


To; Anna Petrova


Hétszáznégy…? Hát, nem mondom, hogy nem lepődtem meg! Azt hittem idősebb…vagy. Válaszoltam a megszokott közvetlen modorommal, Én kellek neki a varázslathoz, tehát tehetek bármit, életben meg fogom úszni. Ha pedig azt hiszi, hogyha megöl, nem fogom kísérteni, nagyon téved. Úgy hallottam, a boszorkányoknak még a Túlvilágon is nagy hatalmuk van, az erősebbeknek meg pláne.
Sajnálom, amennyiben nem működsz együtt velem, nem fog menni. Így nem, ha csak egy apró részletet árulsz el. Nem tudom, milyen erős a vámpír – feltehetőleg vámpír, ha karó kell a kiszárításához – de még ha tudnám, akkor sem csinálnám meg. Ismernem kell az ellenfelet, tudnom kell ki az, mert olyan embereket nem ölök meg, vagy nem működök közbe a megölésükben, mert ha ismerem őket… gondolom érted, miért nem… már ha maradt egy cseppnyi törődés vagy érzelem benned…
Ha jobban megnézem, látszik, hogy valakiben vagy valamiben csalódott, nem meri felvállalni érzelmeit. Én épp ezért használok ki embereket, elfojtom a szerelmet, mert nem akarok ilyen lenni. Egy érzéketlen bunkó. Már bocs, de tényleg így viselkedsz – bocsánatot kértem magamban, azért amit gondoltam. Te jó ég, egy nap a bolondok házában fogok kikötni!
Szóval… Leülök egy kőre, jelzem, hogy kezdheti az elejéről a „mesét”, mert másképp nem fogok semmilyen varázslatot elvégezni a kedvéért. Ha megtámad, neki esik baja… Bár lehet, hogy ezt Ő épp fordítva gondolja, de Én vagyok a boszorkány, ráadásul gonosz, így erősebb vagyok, mint az átlag. Hallgatlak, időm mint a tenger, nekem nem sürgős, akármit is kell csinálnom.
Meg tudom csinálni, persze, hogy meg tudom! De mint már mondtam, nem FOGOM, ameddig többet nem árulsz el. Ha megölsz… nos, akkor neked lesz rossz. Én átjutok a Túlvilágra és tengernyi időm lesz, hogy kapcsolatba lépjek a többi boszorkánnyal, hogy szövetkezzek ellened, hiszen örökké élsz… Ameddig valaki kárt nem tesz benned. Ameddig valaki olyan kárt tesz benned, ami az utolsó lesz. Többé nem fogsz érezni semmit, a világ számodra megszűnik. Egyedül leszel, ahogy a vámpírok, miután meghalnak. Persze, amilyen magadnak való vagy, lehet hogy élvezni fogod… eleinte. Aztán a magánytól majd meghülyülsz. Akármit adnál, csakhogy újra élhess, újra érezhesd mások közelségét, újra láthassanak, újra szóba állhassanak Veled.
Vissza az elejére Go down



Anna Petrova
welcome to my world
Anna Petrova

► Residence :
♔ The Garden.
► Age :
716
► Total posts :
692

BLOODSUCKER †


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyVas. Jún. 17, 2012 12:20 am


to; Christina Lively...,


Naiv kijelentésén önkéntelenül is elnevettem magam. A boszorkányok ahogy mindig-, most is a legarrogánsabb lények közé tartoznak. Viszont, csak azért, mert képesek idióta nyelven halandzsázni, és nem kevésbé idióta hókuszpókuszokkal varázsolni, még ugyanolyan áldozatok maradnak a szememben. Nem mellesleg, a boszorkány vér istenien finom ..., tehát nem félek tőlük, inkább kiismerem a gyenge pontjukat, hogy aztán átgázolhassak rajtuk.
- Feltehetőleg ..., én vagyok! - Nem fogom alábecsülni a képességeit, hisz az felér az öngyilkossággal - nem föltétlenül a sajátommal, de alapvetően nem szerencsés lenézni az ellenfélt, habár, én általában ezt teszem -, de nem érdekel, hogy honnan jött, ahogy az sem, hogy mit kér cserébe. Elvégzi a dolgát, én pedig életben hagyom. Az én szabályaim szerint játszunk, máskülönben személyesen is találkozhat a hőn' szeretett Sátánnal. Kérnie sem kell, és máris adom a belépőt a Pokolba.
Én is kezet nyújtottam, mert akármilyen hihetetlen, a modorom még nem veszett el teljesen. A közvetlen érintésnél furcsa-, taszító impulzust éreztem. Habár, ha a vámpír boszorkánnyal találkozik, általában ez a megszokott ..., még jó, hogy nem repültem el az érintkezés miatt. Akkor aztán tényleg búcsúzhatna, pedig alig pár perce érkezett meg.
- Hétszáznégy éves vagyok, kicsim..., szóval jobb szeretném, ha magáznál! - Szakítottam meg a monológját. Persze, az egészet csak viccnek szántam, csupán a humorom gyatra. De, legalább megkapom a tiszteletet, ami kijár nekem. Nem vagyok átlagos ..., Petrova vagyok, és ki is használom, nem úgy, mint Katerina, vagy a legkisebb lány - megjegyzem, a Klaus iránt érzett szerelmet leszámítva tényleg sebezhetetlen vagyok. Úgy látszik, hogy az eredeti hasonmáshoz igazodom.
Nem igazán volt kedvem elmondani a részleteket, és valójában nem is állt szándékomban közölni vele a tervet, csupán a rá kiszabott részt fogom elmesélni. Nem vagyok idegenvezető, ha kíváncsi, próbáljon meg érdeklődni ..., próbáljon csak!
- Lenne itt egy karó, amit hatékonyabbá kéne varázsolni, egyszóval varázserővel felruházni. A lényeg, hogy kiszárítsa az áldozatot. - Valójában azért jöttem ide, hogy tartalék boszorkányt szerezzek, aki kellően legyengíti Klaust ahhoz, hogy ki tudjam tépni a szívét. De időközben meggondoltam magam ..., miért vessünk véget az életének, ha egy örökkévalóságon át kínozhatjuk úgy, hogy a szeme nyitva van, ráadásul még beszélni is tud?! Meg persze, Stefan eleve így tervezte a dolgot, hisz csak a mi kötelékünk szakadt el, így a kedves barátai valószínűleg pár órával Klaus halála után meghalnának. Egyáltalán nem foglalkoztat, hogy ki, és mikor hal meg Stefan baráti körében, de tartom magam az alkuhoz. Pedig, a szőke-, irritáló vámpírlányt szívesen megölném - persze, a féltékenység beszél belőlem, de ettől még a véleményem ugyanaz.
- Meg tudod csinálni? - Kérdeztem. - Pontosítok..., meg tudod csinálni! - Majd jelentettem ki határozottan. Nem is fogadok el nemleges választ. Nincs "vagy" ..., vagyis, van ..., vagy megteszi - remélhetőleg sikeresen -, vagy meghal. És, megnyugodhat, én nem végzek félmunkát.


A hozzászólást Anna Petrova összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jún. 16, 2013 10:49 am-kor.
Vissza az elejére Go down



Vendég
welcome to my world
Anonymous


Vendég


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptySzomb. Jún. 16, 2012 11:46 pm

To: Anna Pertova

Eric felhívott, hogy egy gonosz vámpírnak kell egy boszorkány. Nem mondom, hogy első hallásra örültem, hogy egy vámpírral kell dolgoznom, de fontosnak hangzott a dolog, mert sürgetett. Nem tudok semmi fontos információt, hogy miért kell boszorkány vagy miért engem választottak, de mivel már régen használom a fekete mágiát, úgy vélem meg tudom védeni magam egy vámpírtól, ha arra van szükség.
Nyugodtan sétáltam, szépen lassan, bár belül izgatott voltam az elvégzendő varázslat miatt. Nem siettem, hiszen ha kellek, megvárnak és megadják majd a kellő tiszteletet. Másrészt azért nem siettem, mert a Kápolna meglehetősen közel volt otthonomhoz, sétálva kb. 20 perc alatt ott voltam.
Mikor megérkeztem, azonnal tudtam, kihez kell mennem. Össze sem lehetett volna téveszteni senkivel, sugárzott belőle a gyűlölet, a rosszindulat. meglepődöttnek látszott, amiért nekem is hasonló kisugárzáson van, hiszen a boszorkányok igen ritkán gonoszak.
Megtagadom? Ugyan... Ha az ember gonosznak születik, nincs mit megtagadnia. Feltehetőleg Te vagy Anna, a vámpír, akinek kellett egy boszorkány. - mutattam magamra.
Ez a nő veszélyesnek és iszonyatosan gonosznak néz ki - hát nem hasonlítunk? Titokban még az én karomon is felállt a szőr a megjelenésétől. Látszott rajta, hogy már rég óta éli vámpíréletét és nagyon vár valamire, amire már régen készül.
Christina vagyok. - nyújtottam neki kezet. Christina Lively.
Hátrébb léptem egy lépést, hiszen most látom először, nem vagyunk még bizalmas viszonyban. Szóval, egészen pontosan mihez is kell magának/neked - melyik legyen? - a segítségem? Mint azt kiszúrtad, nem vagyok hétköznapi boszorkány, azon kevesek közül "származom", akiket magukkal ragadott a fekete mágia, de érzem rajtad, hogy téged se sorolnak a jók közé. A legerősebb varázslatokra is képes vagyok, persze csak a megfelelő eszközökkel.
Mérhetetlen kíváncsisággal és izgatottsággal vártam a feladatom, ilyen is ritkán fordul elő. De ritkán találkozok olyan személlyel, aki ennyire akar valamit, ennyire küzd a céljáért, ennyire elszánt és végső sorban ennyire gonosz.
Türelmesen hallgattam, amint magyarázni kezd, közben pedig a táj szépségét csodáltam.
Vissza az elejére Go down



Anna Petrova
welcome to my world
Anna Petrova

► Residence :
♔ The Garden.
► Age :
716
► Total posts :
692

BLOODSUCKER †


TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptySzomb. Jún. 16, 2012 10:55 am


to;; christina lively


Soha nem volt nagy élmény egy boszorkánnyal szövetkezni, de a cél elérése érdekében szükségünk volt rá .., de - és itt jön a "de", az egyetlen szó, ami kétséget kelt bennem - én nem bízom egy holmi Bennett-ben, még akkor sem, ha állítólag a legerősebbik vérvonalba tartozik. Idióta vérvonal ide, vagy oda, látszik, hogy Bonnie naiv, mellesleg teljes mértékben az érzelmek uralma alatt áll, nem kérdés tehát, hogy bármikor elcseszheti a tervet, csak azért, hogy mentse a saját-, és a barátai bőrét. Apropó, ha már a barátokról beszélünk, illik megemlítenem az átkozott hasonmást, aki szintén akadályt jelent. Számomra ugyan jelentéktelen, de Stefan biztosan érez még valamit iránta ..., egy ilyen szerelem soha nem hal meg, ahogy a testvéri szeretet sem, tehát vagy a boszorkány, vagy Damon, vagy Stefan túlfokozott szerelemvágya az utamban fog állni. A bökkenő csak az, hogy én már több, mint hétszáz éve nem érzek semmit ..., sem sajnálatot, sem bűntudatot, sem ragaszkodást: - csupán a szorító-, halálos érzést, ami lassan felemészt; az érzést, ami kiszívta belőlem a jót, és megölte bennem az embert - utólag ennek örülök, mert az emberség a vámpírok legnagyobb gyengéje -, aki valaha szeretett, törődött, és gyónt. Klaus az egyetlen, aki iránt mélyebb érzelmeket táplálok, legyen az gyűlölet, vagy szerelem. Így, az én utamban semmi más nem áll, csak ő. Az is a pakliban van, hogy abban a pillanatban, amikor belé szúrom a karót, olyan dolgokat fog mondani, amelyek hallatán meggondolom magam. Túl sok ideje menekülök a valóság elől ..., tehát volt annyi időm, hogy alattomos, és önérdekű tervemet a végletekig fokozzam, míg az el nem éri a tökélyt. Vámpírlétem nagy része alatt azon gondolkodtam, hogy mégis hogyan birtokolhatnám Klaus szívét. Hétszáz év kellett ahhoz, hogy rájöjjek: - Klaus halála számomra megváltás. Enyém lehet a szíve, legalább fizikai értelemben.
Nem fogom hagyni, hogy bármi, vagy bárki elcsessze egy élet munkáját, így mindenre felkészültem: - van tartalék csatlósom, tartalék fegyverem, és nem utolsó sorban ..., tartalék boszorkányom. Klaus sok mindent megtanított nekem, de arra még ő sem számíthat, hogy a saját fegyverével fogom elpusztítani. Egy magányos-, szerelmes Petrova lánnyal öngyilkosság ujjat húzni!
Az évszázadok során rengeteg érdekkapcsolatot kötöttem, a vámpírok-, vagy más természetfölötti lények többsége behódolt, vagy egyszerűen csak élvezte a veszélyt, amit rájuk nézve jelentek - mert nem érdekel, hogy ki a barátom, és ki a szövetségesem ..., én csak a saját bőrömet mentem -, és volt olyan, aki egyszerűen csak társaságra vágyott.
A rituálé után felidéztem az elmúlt száz évet, és a technikának köszönhetően percek alatt rátaláltam a vámpírra, aki képes bármit-, és bárkit megtalálni. Úgy látszik, a saját biztonságára nem fordít nagy hangsúlyt, hisz könnyű volt megtalálni - de ki tudja, talán épp arra várt, hogy rátaláljak.
- Eric... szükségem van egy boszorkányra! Tüstént! - Szóltam bele határozottan, és gorombán a kagylóba, miután sikerült betárcsáznom a telefonszámot. Nincs sem időm, sem kedvem kedveskedni, Eric pedig nem élvez előnyt. Nincs más választása ..., vagy megszerzi a boszorkányt, vagy kitépem a lucskos vértől duzzadó szívét, és ezüst tálcán fogom felszolgáltatni magamnak. Viszont, azt is tudom, hogy Eric már-már élvezi az ilyen helyzeteket, tehát nem kell sokat várni a válaszára. Ő amolyan sátánista - vagy hasonló, őrült - vámpír. Fekete-, "bőrszerkó" - másképp nem is lehetne jellemezni. Undorítónak találom elcsonkítani a testet - kivéve, ha valakit megkínzok, de az amúgy sem számít csonkításnak, inkább művészetnek nevezném -, és Eric testékszerek nélkül is iszonyúan ronda, de legalább hasznos.
- Illene köszönni, nem gondolod? - Kezdett bele arrogánsan. - Jövő hétre szerzek, megígérem - folytatta magabiztosan, mintha lenne időm jövő hétig. Azt hitte, hogy elkápráztat az irritáló-, görcsös hangjával, és a lassú teljesítményével. Ez nem egy rossz film, ahol az idióta fiatalok mágiával foglalkoznak, és ráérnek jövő hétig. Ez a kibaszott valóság, ahol csak a jelen számít.
- Az ígéret kevés ..., fél órát kapsz! - Mondtam, majd letettem a telefont. Nekem nincs időm várni, hisz egész életemben csak vártam. Eric ért a kütyükhöz, így biztos voltam benne, be tudja mérni, hogy hol tartózkodom. És, szerencsére a az ellenséges hangnem ellenére kedveljük egymást - talán ő kedvel, én csak hasznosnak tartom, szóval nem fog csalódást okozni.

--------------------------------------------------

A régi kápolna falai mindig kopottak-, és ócskák voltak, de miután leégett, még használhatatlanabbá vált, mint valaha. Talán nem több, mint száz éve történt, hogy Mystic Falls közelébe merészkedtem. Levegőre volt szűkségem, és köztudott, hogy itt a legtisztább az ég. Akár a mannát, úgy szívtam magamba a friss fuvallatot, majd gyakorlott mozdulattal elővettem az eszközeimet, és festeni kezdtem. Hétszáz-, átkozott év alatt nem csináltam mást, csak gondolkodtam, gyilkoltam, és festettem. Mindent Klausért, és Klaus ellen, cserébe a semmiért.
Elmélkedésemet egy halk nesz szakította meg, s ahogy sejtettem, már majdnem fél óra telt el a telefonhívás óta. Meg sem kellett fordulnom, tudtam, hogy a boszorkány érkezett meg. Egyrészt soha nem kellett még csalódnom Eric-ben, másrészt pedig éreztem valami furcsa jelenlétet, amit általában a boszorkányok közelében érzünk, de ez nem a megszokott illat-, és érzés volt. Valami más. Valami sötét. Csak nem?!
- ...megtagadod a természetet? - Szóltam hozzá egy gonosz mosoly kíséretében, miközben alaposan végigszemléltem a lányt. Remélem, hogy nem tévedtem. Egy gonosz boszorkánnyal állok szemben, aki remélhetőleg fekete mágiát fog használni. Az, hogy talán a varázslat után elveszíti az erejét, csöppet sem hat meg, de annál inkább izgalmasabbnak találom a tényt, hogy szemeiből a Gonosz jelét vélem kiolvasni.


A hozzászólást Anna Petrova összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jan. 23, 2014 10:14 am-kor.
Vissza az elejére Go down



Vampsite
welcome to my world
Vampsite

► Total posts :
1823

ADMINISTRATOR ♔


TémanyitásTárgy: Leégett kápolna Leégett kápolna       EmptyKedd Jún. 12, 2012 6:56 am

Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom
welcome to my world




TémanyitásTárgy: Re: Leégett kápolna Leégett kápolna       Empty

Vissza az elejére Go down

Leégett kápolna

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» Kápolna
» Sír a leégett templom alatt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
world of mysteries :: Színház az egész világ :: Közel s távol :: A határon túl...-