world of mysteries
all the fears, they are back, aren't they?

log in
don't hide yourself
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
chatbox
i'll whisper a secret
who's here?
i wanna see your face
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (28 fő) Kedd Szept. 24, 2013 12:06 am-kor volt itt.

new posts
read them every day
Hell or Heaven
Vendég
Pént. Márc. 10, 2017 12:14 am
Shadowhunters frpg
írta: Aaron Moonroe
Szomb. Márc. 04, 2017 10:09 am
Isabell R. Wallis
írta: Isabell R. Wallis
Pént. Jan. 06, 2017 1:50 pm
Cornelia Snow
írta: Cornelia Snow
Pént. Jan. 06, 2017 1:33 pm
Francia negyed
írta: Emma Miller
Hétf. Jan. 02, 2017 10:05 pm
Bár
írta: Valian Sherburne
Szer. Dec. 21, 2016 4:19 pm
keep your love locked down
írta: Valian Sherburne
Szer. Dec. 21, 2016 1:42 pm

Share| .

Elizabeth Heather White

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Vendég
welcome to my world

Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Elizabeth Heather White Hétf. Aug. 26, 2013 5:31 pm

Néhány észrevétel:
- Amit még mindig megemlítenék, azok az igekötők. Nem túl zavaró, de mégis szebb, ha egybeírjuk azt, ami egybevaló. ; )
- És most, hogy több párbeszéd volt a szövegedben, feltűnt még egy hiba: a párbeszéd lezártakor nem raksz párbeszédjelet. Persze a szín jelöli, hogy ér véget a kimondott rész, de egy kötőjelet ( - ) mindenképpen érdemes lenne rakni oda, ahol végetér a beszéded, pl.:
"- Nagyon rég találkoztunk már Stef. Régen nagyon..." helyett "- Nagyon rég találkoztunk már Stef. - Régen nagyon..."
- És amire még kitérnék: szerintem a végén nagyon gyorsan lezártad az emberölést, illetve mondhatni, gyorsan a lényegre tértél. Egy mondatban letudtad, hogy kit szemeltél ki, és ugyan nem írd ki, de burkoltan utaltál rá, hogy rögtön meg is haraptad. Na már most, egy ilyen esetet akár öt-hat sorban is tudsz fejtegetni. Nemcsak szebben mutat, és több érzelmet bemutat, ha kicsit jobban firtatod, de a szószámodat is feljebb dobja.
Jó, ha van mire a partnerednek válaszolni, viszont szerintem Te egy-két helyen nagyon gyorsan a lényegre tértél, utalok ezzel a "mutass be a seriffnek", vagy "szednek-e itt az emberek vasfűt", "mutass be pár barátodnak is."
- Ami szembetűnt még: "menyünk" helyett "menjünk". "Aztán mutasd be serifnek is jó ha jobba vagy vele" helyett "aztán mutass be a seriffnek is, jó, ha jóban vagyok vele."  

- De még milyen régen - fűztem hozzá ennyit. Most már megállapított tény, hogy Mystic Falls a meglepetések városa. És hát... engem mindig meg tudott lepni itt egy-két apróság, és... nem hiszem, hogy ez Chicagoban vagy bárhol máshol előfordulhatott volna velem. Kicsi a világ... de még milyen kicsi.
- Csak most kezdtél új életet? - vontam fel kérdőn a szemöldökömet. Ez meglepett. Még jobban, mint az a tény, hogy itt van. Hiszen... már több évtizede az élők között (vagyis holtak) van, és... na jó, nem megyek ebbe bele. Én a sok évem alatt már legalább tízszer kezdtem új életet. Vagyis próbáltam... hogy sikerült-e, az megint más kérdés. És... talán nevetséges is vagyok, hogy nem tudok eldönteni egy-két fontos dolgot. Legalábbis számomra fontos. Hú, már megint ostobaságokon gondolkodom.
- Mindent a maga idejében - kacsintottam rá, ahogyan a seriffet, a barátokat említette. Nem hiszem, hogy ez az első lépcsőfok. Persze Damon példáját látva, jobb jóban lenni a seriffel, de hát... egyelőre még ráérünk. Ha tartósan akar itt maradni, akkor jó sok ideje lesz még. - Tudod... a seriff tud a vámpírokról. Tőle nem kell félned. Ha csak nem kezdesz el a nyilvánosság előtt öldökölni. Akkor már baj van - sóhajtottam. Ezt is én mondom. Akit Caroline állított le múltkor. Tipikusan bort iszok és vizet prédikálok.
Elindultam előre, a kezemet zsebre vágtam, és egy széles vigyor jelent meg az arcmon. - Tudod... mostanában minden felfordult körülöttem. És ha jó útra tértél, vagy valami... hát jobb ha tudod, hogy én vagyok számodra a legrosszabb partner - vontam egyet a vállamon. Nemigen érdekelt, hogy mi a pálya másoknál, mostanában olyan önző vagyok, mint... nem is tudom, most nem jut eszembe senki.
Beléptünk egy bárba, szemmel láthatóan most minden mai ifjú itt lógatta a lábát, táncoltak, és ami a legfontosabb volt nekik: ittak. Jól érezték magukat. Én is akarom ezt most egy kicsit.
- Eliza... - kezdtem bele a nevébe, de már nem tudtam befejezni, mert el is tűnt mellőlem. Láttam a célpontját. Olyan gyors volt, egy másodperc alatt tűnt el a szemeim elől, és keresett magának prédát.
Odasétáltam a háta mögé, és halkan kezdtem el suttogni. - Ne ilyen nyilvános helyen csináld - súgtam a fülébe jól hallhatóan, ahogyan elengedte a férfi nyakát. - Feltűnést keltesz. És erről beszéltem az imént - mondtam neki figyelmeztetően.

Vissza az elejére Go down

Vendég
welcome to my world

Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Elizabeth Heather White Hétf. Aug. 26, 2013 5:05 pm

Liz vagyok az oktatósarokból. Olvastam, hogy mostanában nem igazán tudsz írni. Figyelj, engem nem zavar, ha rossz, amit írsz, az enyémnél úgy is jobb:D  Nem zavar, hidd el:D  Csak azért írok, mert lassan egy hónapja nem válaszoltál és…Very Happy  Nem baj, ha kell egy kis idő, de én minél hamarabb túl akarok lenni rajta, hogy tudjam mik a hibáim, mit csináljak, hogy jobb legyen meg ilyesmi. Szóval akkor, ha ráérsz, majd folytatjuk?Very Happy 
~Elizabeth

Vendég
welcome to my world

Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Elizabeth Heather White Csüt. Aug. 08, 2013 11:58 am

Néhány észrevétel:
- Amit még mindig megemlítenék, azok az igekötők. Nem túl zavaró, de mégis szebb, ha egybeírjuk azt, ami egybevaló. ; )
- És most, hogy több párbeszéd volt a szövegedben, feltűnt még egy hiba: a párbeszéd lezártakor nem raksz párbeszédjelet. Persze a szín jelöli, hogy ér véget a kimondott rész, de egy kötőjelet ( - ) mindenképpen érdemes lenne rakni oda, ahol végetér a beszéded, pl.:
"- Nagyon rég találkoztunk már Stef. Régen nagyon..." helyett "- Nagyon rég találkoztunk már Stef. - Régen nagyon..."
- És amire még kitérnék: szerintem a végén nagyon gyorsan lezártad az emberölést, illetve mondhatni, gyorsan a lényegre tértél. Egy mondatban letudtad, hogy kit szemeltél ki, és ugyan nem írd ki, de burkoltan utaltál rá, hogy rögtön meg is haraptad. Na már most, egy ilyen esetet akár öt-hat sorban is tudsz fejtegetni. Nemcsak szebben mutat, és több érzelmet bemutat, ha kicsit jobban firtatod, de a szószámodat is feljebb dobja.
Jó, ha van mire a partnerednek válaszolni, viszont szerintem Te egy-két helyen nagyon gyorsan a lényegre tértél, utalok ezzel a "mutass be a seriffnek", vagy "szednek-e itt az emberek vasfűt", "mutass be pár barátodnak is."
- Ami szembetűnt még: "menyünk" helyett "menjünk". "Aztán mutasd be serifnek is jó ha jobba vagy vele" helyett "aztán mutass be a seriffnek is, jó, ha jóban vagyok vele."  

a reagodat délután hozom!

Vendég
welcome to my world

Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Elizabeth Heather White Szer. Júl. 24, 2013 11:14 pm

Az évek során, minden nap más hangulatban voltam. Néha szomorú, boldog, sértődött vagy bármi más. De most kifejezetten boldog vagyok, mivel újra találkoztam a régi legjobb barátommal. Hát ez tényleg ő Stefan Salvatore! Pont olyan mit régen semmit se változott, talán maga biztosabb lett. Eddig nagyon tetszik ez a város. Nem láttam semmi ijesztőt. Még nem ismerek senkit, de végre egy ismerős arc. Legalább körbevezethetne. - Nagyon rég találkoztunk már Stef. Régen nagyon jó volt annyi hülyeséget csináltunk. És vagy száz ember életét ontottuk ki. Ahogy végig néztem rajta fel idézte a régi emlékeket. Ahogyan együtt jártunk szórakozni, vadászni. És persze ahogyan ott hagytam őt. Nem búcsúztam el, csak mentem. De biztos vagyok benne, hogy jó döntés volt. - Jó hogy élek, nem látod, virulok, most kezdtem új életet! És úgy gondoltam jó helyem lesz Mystic Falls-ba. - Mondom neki megörülve. - Látom sokan élnek eben a városba, úgy hogy lesz mit enni. Persze hogy még éhes vagyok, elmehetnénk vadászni, mint a régi szép időkben. El akar menni enni? Akkor valószínűleg Lexi nem tudott rajta segíteni. Vagy sikerült csak most lett megint ilyen? - Meg aztán mutasd be a várost. Gondolom már itt él egy ideje, biztosan tud jó helyeket. És most, hogy eszembe juttatta, tényleg elég rég nem ettem már. Enni kéne valamit, vagy valakit. - Na és milyen itt élni Stef? Aztán miért hagytad ott e Chicago-t? -Ja, és szed valaki vasfüvet a városban?
- Aztán mutasd be serifnek is jó ha jobba vagy vele!És a egy pár barátodnak is!Olyan szép ez a város,remélem maradok egy darabig.Itt minden másabb mint ahol laktam egy ideig.Már kezdet esteleni,nem is vettem észre hogy így szalad az idő olyan jól éreztem magam Stef-el.- De most már menyük egy jó kis buliba.
Nem messze tőlük volt egy hely és nagyon sokan volt bent.
Úgy hogy választottam magamnak egy pasit,fehér bőrű barna hajú és kék szemű volt.Nagyon ízlett.

Vendég
welcome to my world

Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Elizabeth Heather White Szer. Júl. 24, 2013 11:39 am

Nos, Liz, azt kell mondanom neked, hogy az előtörténeted után megleptél egy ilyen kezdővel! Persze, voltak benne hibák, de az nagyon tetszett, hogy nem féltél gondolkodni, és belevinni olyan dolgokat, melyeket egyedül TE találtál ki. Gondolok itt a Lexi-szálra. Viszont ezzel a dologgal kapcsolatban még hozzátenném, hogy ha a játéktérre lépsz és partnert keresel, ott egyeztetned kell a partnereddel, mi minden történt. veletek, ha már ismeritek egymást.
Ami pedig főképp tetszik, hogy összehoztad a háromszáz szót. Néha olyan soknak tűnik, és mégis milyen gyorsan megvan, ha van miről írni, illetve a partnered is ad támpontokat.

De néhány észrevétel:
- A te esetedben az a hiba tűnt fel elsősorban, hogy az igekötőket nem alkalmazod, néhány esetet emelnék ki: végig énekeltem = végigénekeltem; ott hagytam = otthagytam. Ez még nem olyan vészes hiba, hiszen enélkül is értelmezhető az írásod, de mennyivel jobban mutat, ha egybe írod őket? : ) Ha az igekötő az ige előtt áll (el, le, ott, ki, be, fel, végig, meg, stb ), akkor egybeírjuk a szavakat. Ha az igekötő az ige után, hát külön.
- A másik, hogy szerintem kicsit siettél, ezért akad néhány olyan hibád, mely ezt tükrözi is, pl.:
"Erre akarta megtaníts Stefan-t." Azt hiszem, ez az akart lenni, hogy "Erre akarta megtanítani Stefan-t", illetve
"És mivel én is vért szívni" esetében arra tippelek, hogy innen pedig kimaradt egy szó.
NE siess! A partnered megvár. Olvasd el figyelmesen a reagodat többször, és az ilyen apróbb hibákat észre fogod venni és ki tudod javítani.
- Volt benne néhány helyesírási hiba, és vessző is, ami elmaradt, de az, hogy ott tagoltad a szövegedet, ahol kell, az helyénvaló.
- És még egy jó tanács: a túl gyakori szóismétlések. A magyar nyelv gazdagabb, mint bármely más nyelv a világon. Használd bátran! Nem jut eszedbe más? A google-ban találsz szinonímaszótárt. Én is gyakran használom, ha semmi nem jut eszembe, ezzel semmi probléma sincs. Wink  

A napok szinte elszaladtak a fejem fölött. Soha nem voltam az a nagy tékozló, mindig kihasználtam a lehetőségeimet, minden egyes percemet, hiszen ez a város nem biztonságos, és bármikor végezhetem egy karóval a mellkasomban. Az utóbbi időszakban mégis olyan semmilyen lettem. Nem szívesen nézem, ahogy a bátyám Elenával enyeleg, úgyhogy ha nem a szobám magányában fetrengek egy üveg jóminőségű whisky-vel, akkor járom az utcákat, a szórakozóhelyeket. Vacsorát keresek, hiszen én nem fogok olyan egyszerűen megjavulni ismét. Nekem kell ez az élet. Főképp hogy már semmi másom nem maradt, csak a vér. A bátyám barátja többé nem lehetek... talán nem is Elena miatt fáj ennyire, hogy ők ketten összetartoznak már... hanem Damon miatt. Hiszen hogyan kérhetném én így a segítségét? Nem hallja, hogy nap mint nap kiállt a bensőm, méghozzá csak neki, hogy mentsen meg?! Nem látja a kínzó szemeimet, hogy nem akarok többé egyedül lenni?! Rosszabb a testvérem nélkül, mint gondoltam. Soha nem éreztem még ekkora űrt az életben. És ezt a magamfajta is csak akkor veszi észre, mikor már az erőszakkal kiontott emberi vér sem ontja éhségét.
A lélegzetem felgyorsult ettől a sok gondolattól. Nyugtalanná váltam, szinte megőrültem, begőzöltem, és nem tudtam, mivel küzdjem le. Fájt a tudat, hogy mindent, de mindent elveszítettem. De önhibámból. Elena azidő alatt jutott Damon kezei közé, míg én távol voltam.
Gondolataimból egy mellettem sétáló lány riasztott fel. Először foglalkozni sem akartam vele, mert minek? Nem vagyok beszélgetős kedvemben, és mi több, félő, hogy ő végzi egy testrésszel kevesebbel, nem pedig én.
De ahogy kezdett körvonalazódni, hogy ki az, hogy... mikor is láttam őt utoljára, attól egy meglepődött arckifejezés vonta uralma alá az arcomat.
- Liz - súgtam csak ennyit, miközben arca minden szegletét megfigyeltem, és egy halvány mosoly megjelent az arcomon.
- Te még élsz? Meglep... azután az életmód után, amit folytattunk közösen, azt hittem, már valaki elkapott - sóhajtottam fel, de egyre őszintébb mosollyal. Na, ez remek. Itt a nő, aki csak a ripper énemet ismeri, és most itt áll előtte egy két lábon járó szerencsétlenség, aki nem tudja eldönteni, hogy most nyusziból igyon, csak hogy visszakapja a fivérét, vagy ne törődjön senkivel és legyen kegyetlen? Nehéz döntés... és kínos. Rettentően kínos.
- Egyáltalán... mit keresel te itt? Mystic Falls nem egy olyan híres város - billent oldalra a fejem, miközben zsebre vágtam a kezemet, és tovább fürkésztem az arcát. Ez sem volt teljesen igaz. Mystic Falls híres a vámpírok körében. De már nem akarok feleslegesen beszélni. Felejteni akarok.
Egy pillanatra elfordítottam a fejem, a gyűrűmre pillantottam, majd nagy nyeléssel adtam fel minden küzdelmemet. - Mikor ettél utoljára valami finomat... Lizzy? - kúszott ravasz vigyor az ajkaimra. 

Vendég
welcome to my world

Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Elizabeth Heather White Szer. Júl. 24, 2013 12:41 am

Reggel nagyon jó kedvem volt, mert estére meg hívtak egy jó buliba, az egész délelőttöt végig énekeltem még a zuhany alatt is a kedvenc zenémet dúdolgattam.
Jött az este én mentem a buliba. De az utcán meg fogott valami érzés hogy valami újdonságra vágyom. Meg untam ezt a helyet, meg akinél élek. Nagyon meg idős már, úgy gondoltam tovább lépek. Visszafordultam az utcán.
Haza felé siettem, mert nagyon sötét volt. Csak a lámpák fénye világította meg az utcát. Egy árva lélek se volt a környéken. Haza értem. Gyorsan összepakoltam, és felszálltam a vonatra. Hosszú ideig utaztam. De most végre meg érkeztem. Itt vagyok Mystic Fallsban. Olyan hajnaltájba lehetett. Gyorsan kerestem egy családot. Nagyon gazdagok voltak, tudtam, hogy itt jól fogok élni. Majd meg igéztem őket és beköltöztem. Később lefeküdtem aludni. Amikor felkeltem olyan körülbelül dél lehetett és úgy gondoltam ki megyek körülnézni. Ahogy ki mentem láttam egy embert, az arca, annyira hasonlított egy régi ismerősömre. De nem voltam benne biztos, hogy ő az. Nagyon halvány volt, mert messze volt tőlem. Ahogy közelített kezdett ismerős lenni. Egyből tudtam, hogy ő az. Stefan Salvatore... Régen nagyon jóban voltam vele. Még Chicago-ban találkoztunk. Akkoriban a ripper korszakát élte. És mivel én is vért szívni, együtt bulizgattunk, és ittuk a vért liter számba. Imádtam ezt az időszakot. De aztán találkozott egy másik vámpírral Lexivel. Ő idősebb volt nálunk. Erőseb volt és vissza tudta fogni a vér iránti vágyát. Úgy ivott, hogy nem halt meg az áldozata. Erre akarta megtaníts Stefan-t. De én... Én nem voltam oda való. Ha én maradtam volna, Stafan ragadozó marad. Ezt nem akartam neki. Tudtam, hogy jobb lesz, ha elmegyek, ha elköltözöm. Így is tettem. Ott hagytam Chicagot és Stafan-t is. Azóta nem is láttam Stefan-t. Azóta most először. Kíváncsi vagyok mi történt vele. Akkoriban sikerült Lexi-nek meg változtatni?
Elindultam felé. Egyre közelebb értem hozzá. Mikor fesz már észre? Nem emlékszik már rám?
-Szia, Stefan! Emlékszel rám?

Vendég
welcome to my world

Vendég

TémanyitásTárgy: Elizabeth Heather White Kedd Júl. 23, 2013 9:54 pm

Szia, Elizabeth!

A Staff engem jelölt ki melléd, így az elkövetkezendőkben egy kis ideig - szívből remélem, hogy csak pár hozzászólás erejéig - egymás társaságát élvezhetjük. (:

Mielőtt hozzálátnánk, szeretnélek pár hasznos tanáccsal ellátni, hogy megkönnyítsem a dolgodat:

• Egy hozzászólásnak minimum 300 szóból kell állnia.

• A helyesírás is fontos, hiszen néha egyetlen félreírt szó miatt a partnered félreértelmezheti, vagy akár egy az egyben nem tudja érzelmezni az írásodat. Ezért tudom ajánlani neked a Word-öt, mely ha magyarra van állítva, alá fogja húzni neked pirossal a helytelenül írt szavakat, illetve zölddel jelöli, ha netán vesszőt, illetve pontot hagytál el.

• Nagyon meg tudod könnyíteni a partnered dolgát, ha tagolod a szöveget, bekezdéseket használsz, pontot és vesszőket alkalmazol, illetve a pontok és a vesszők után egy-egy szóközt nyomsz.

• A háromszáz szót könnyen el tudod érni, ha nemcsak párbeszédeket, cselekedeteket vetsz papírra, hanem leírod a karaktered gondolatait és érzelmeit is. Ebből ismerhetjük meg igazán a karakteredet.

• Illetve utolsó pontként; nem irányíthatod a másik karaktert, akivel éppen játszol. Természetesen azokat, akik nem vesznek részt a játékban, irányíthatod(nem játszó karakterek, például pincérfiú, utcán elkapott nő, akit vacsorának szánsz, stb.) Ugyanis nem tudhatod, hogy a partnered miként szeretne reagálni egy-egy cselekedetedre.

Az alapszituáció, amit kitaláltam kettőnknek, figyelembe véve az előtörténeted néhány elemét: (teljes mértékben játéktértől független, másképpen is alakíthatod majd életed történetét Mystic Fallsban, ha kilépsz az oktatósarokból)
Stefan az 1900-as években már több helyen járt egész Amerikában. Éppen az egyik ripper korszakát élte, mikor megismerte Elizabeth-et Chicago-ban, éppen egy chicago-i családnál lakott, akiket igézéssel vett rá arra, hogy befogadják.  
Kettejük kapcsolata vadászatokból állt, hiszen mindkettejük imádott emberi életet ontani, és vért inni. Nem vetették meg a közös szórakozásokat, hiszen Stefan magányos volt annak idején a testvére nélkül, és kihasználta, hogy Elizabeth-nek sem volt már családja. Kapcsolatuk végül megszakadt, mikor Stefan továbblépett.
Elizabeth most ismét belebotlik - sok év elteltével - Stefanba, aki most ismét a ripper korszakát éli a városban.
Helyszín: Mystic Falls utcái

Sok sikert kívánok a kezdődhöz! (:

Sponsored content
welcome to my world

TémanyitásTárgy: Re: Elizabeth Heather White

Elizabeth Heather White

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Similar topics

-